NIEUWE t NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR land, si, j DbW van Antwerpen. Ill Woensdag 10 Augustus 1881. No. 64. Tiende Jaargang. UitgeverA. M» Slothouwer, lip Advertentiën kunnen inge zonden worden tot uiterlijk :h! 's morgens S'/2 uur des Woens- o dags en Zaterdags, ojfi Eene viermaal geplaatste ad- vi vertentie wordt slechts drie- el maal in rekening gebracht. FEUILLETON. MERSFOORTSCHE COURANT Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden 1, Franco door bet gebeele Rijk1,10. Afzonderlijke nummers 3 Cent. Dit Blad verschijnt des Woensdags- en de3 Zaterdags. te Amersfoort. Advertentiën van 16 regelsJ 0,40. Iedere regel meer 0,05. Voor het Buitenland0,07'. Reclames per regel0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. OEEIC1ËELE PUBLICATIE. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort Gelet op art. 6 der wet van d.en 2 Ju ni 1875 (Staatsblad no. 95) Brengen ter kennis van het publiek dat een door PAUL ADRIEN HUET handelende onder de firma HUËT, OVER- EEM Co. ingediend verzoek met bij- Jagen, om vergunning tot het oprichten van eene fabriek van metselsteenen, enz. op het perceel alhier gelegen aan de Wol- versteegbuiten de kleine Koppel, bij het kadaster bekend onder sectie D no. '1273 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Maandag, den 15 Augustus aanstaandedes voormiddags te elf uregelegenheid ten raadhuize wordt gegeven om ten overstaan van het ge meentebestuur of van een of meer zijner leden bezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 1. Aug. 1881, Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. V. //Niemand heeft uw halve leven, of zelfs een deel er van noodig. Doch er s li moet een eind aan dit nietsdoen komen e .g|j zoudt er krankzinnig van worden!" ,/Maar ik verzeker u, ik kan zelfs 8 F geen hamer meer oplichten //En wie vordert dat vanu? Heeft God alleen maar smeden en hamers in de j ft wereld gemaakt en niets anders? Kom, zit V eens op. Wat, zijt gij daar waarlijk te zwak voor En toch, uwe pols slaat ta melijk krachtig. Ik ben er van overtuigd, uwe ziekte is niets dan een tijdelijke uit putting, gij hebt te veel zitten treuren. Kom, moedertje, help mij eens, deze kus- - sens in zijnen rug te zetten, opdat hij wat opzitten kan. Zie zoo! Nu kunt gij wat gaan zitten doen, alles behalve niets doen j. //Maar dokter," zeide de teerhartige moeder, //hij heeft in verscheidene nach ten niets geslapen!" //Welnu, wat ibaakt dat uit, en trou- wens dat is zijne eigene schuld. Wat ligt daar,"" zoo riep de dokter als uit eenen Amersfoort, 9 Augustus 1881. De Heeren P. A. Huet en H. W. A. van den Wall Bake hebben hunne benoe ming tot leden van den Gemeenteraad alhier aangenomende Heeren Mr. S. J. T. H. Nedermeijer ridder van Rosenthal en Mr. H. Crcockewit Jr. mede benoemd, hebben daarvoor bedankt, zoodat Vrijdag 19 Aug. a.s. eene verkiezing zal plaats hebben voor het vervullen van twee plaatsen in den Gemeenteraad. Door de Hollandsche Spoorweg-Maat schappij is aan de minvermogende ge rechtigden tot het dragen van het metalen kruis, die aan de feestviering in de vol gende maand zullen deelnemen, kosteloos vervoer voor heen en terug in de 3de klasse rijtuigen naar Amsterdam toege zegd. V Het Kalfsveld, excercitieterrein alhier, groot 27024 aren, behoorende aan eene oude Amersfoortsche stichtinggenaamd z/de Armen de Poth" is verkocht voor ongeveer vijftig duizend gulden aan den Heer Voorneveld alhier, (mede deelgenoot in eene maatschappij van Amsterdamsche en audere kapitalisten) tot het aanleggen van een park zooals het Kenau'spark te Haarlemhet Rijk heeft dit terrein sedert vele jaren in huur voor f200 'sjaars die nu zal eindigen 31 Dec. 1881. Dit be richt ontvingen wij uit een goeden bron en kuimen namens die mededeelen het meerdere dat over deze zaak gesproken is, als onwaarheid te beschouwen. adem. z/Eene teekening, en toen men mij die heden morgen in de kerk gaf, had ik zoo gehoopt z/Het kan mij niets schelen, wat gij gehoopt hadt," hervatte de schijnbaar vertoornde Eskulaap weer, //maar hier, neem papier en potlood en kopieer mij deze teekening dadelijk en zorg vooral dat gij er dit aardige landschapje op den ach tergrond inbrengt z/Maar ik heb nog nooit in mijn leven een potlood in mijne hand gehad z/Wat komt dat er op aan? Doe maar wat ik u zeg. Beproef het in ieder geval." z/Eene flauwe glimlach speelde er om de lippen van den jongen man. z/Het is zeker eene nieuwe maar vreemd soortige medicijn, die gij mij voorschrijft, dokter." z/Och, er zijn veel meer medicijnen in deze wereld, mijn vriend, dan men ooit in eenen apothekerswinkel vinden kan. Ik kom over eenige uren terug en als gij niet gedaan hebt, wat ik u daareven be val, kom ik nooit weer naar u kijken." Dit zeggende vertrok de excentrieke dokter, terwijl Quentin de teekening, die de dokter hem ter kopieering overhandigd had, nauwkeurig bekeek. Het was eeD stijve en min of meer hoekige afdruk van het werk van den een of anderen grooten Wij vestigen de aandacht onzer lezers op het laatste groote concert, in dit saisoen, op Hotel //Groeneveld" te Baarn (zie ach terstaande advertentie) te geven door het Parkorkest van den Heer W. Stumpff; wie heeft niet genoten afgeloopen week bij de landbouwfeesten alhier, toen genoemd orkest zich op het terras van de buitensocieteit //Amicitia" zich liet hooren, men late deze gelegenheid niet ongebruikt voorbijgaan. BUITENLAND. Op het dak van het kruitmagazijn in het arsenaal van Woolwich zag een jon gen een man zittenhij vestigde de aan dacht der wachters daarop en de man ziende dat hij ontdekt wasklom naar beneden toen over een hek eu verdween. Natuurlijk houdt men dat heer voor een Fenian. Den Prins van Walis, die des zomers gewoon is aan boord van zijn jacht te Osborne verscheidene diuers te geven is door de autoriteiten aangeraden om dit jaar daarvan af te zien daar er gegronde reden bestaat voor een complot. Te Grenoble zijn schokken van aard beving gevoeld. Venezuela boogt op het bezit van zoo wat 32.222 generaals, die deels in actie ven dienst zijndeels bij de reserve. De President Guzman Blanco alleen benoemde er ongeveer 8000. meester en stelde de Heer Jezus voor, staande aan het huis van Petrus, en vele zieken genezende. Nadat hij een poos gekeken had, begon hij aan zijn taak. Wat waren zijne vingers stijf en onhandig in het begin. Doch langzamerhand scheen het beter te gaan. Hij begon het potlood reeds een weinig beter te hanteeren en terwijl hij voort ging scheen hij aan niets anders te denken; zijn zwakheid en zijn verdriet waren voor een oogenblik geheel vergeten en na eeni- gen tijd zat hij met hart en ziel te wer ken. De brandende plek op zijne wangen scheen te verminderen en weldra maakte eene gewekladige kalmte zich van hem meester. Toen hij de hoofdfiguur geëindigd haden zag hoe hij tamelijk goed het orgineel had teruggegeven, hoe de houding veel bevalliger en het gelaat zelfs edeler wastoen straalden zijne oogen van eene ongekende verrukking. Hij kopieerde de teekening verscheiden malen en toen hij het jonge meisje schetstedat pas door de kracht van Jezus genezen was en Hem met eenen blik van zalige dankbaarheid aanzagtoen gaf hij haar zonder het zich zelf bewust te zijn de trekken zijner beminde Genevieve en gaf ze hare lieve uitdrukking. Een vreemdsoortige verruk king maakte zich op dat oogenblik van hem meester en zijn door denken en treu- Edinond de Rothschild heeft voor 1.28.000 fres. een stuk grond van den erfprins van Monako gekocht. Het hoofd der politie te St. Petersburg heeft van de nihilisten een episteltje ont vangen waarin hem wordt gemeld dat hij ter dood veroordeeld is. Als hij nog zaken te regelen had zou hij zich een weinig moeten haasten daar het vonnis binnen een niet al te verwijderd tijdstip zou worden uitgevoerd. In Tunis bestaat op 't oogenblik het meeste gevaar bij de postendie niet door de Franschen zijn bezet voor de roofzucht; het land is in volslagen re- geeringloosheid en de roovers profiteeren daar natuurlijk van. Aan een Engelsch blad wordt uit New- York gemeld dat de tarief oorlog tusschen de hoofdspoorlijnen telkens grootere ver houdingen aanneemtterwijl de vracht prijzen bijna om het uur veranderen en over 't algemeen tot spotprijzen zijn ge daald. Na de 40 personen die dezer dagen in Duitschland in hechtenis zijn genomen, onder beschuldiging van deelneming aan hoogverraadzijn er weder eenigen ge arresteerd. Evenals de vorige keeren wor den hunne namen niet in de bladen ver meld. Te Brünn heeft voor een paar dagen in den tuin der Salvische Yereeniging een ren afgetobde geest kwam tot rust. Maar hij was zeer zwak en toen de koortshitte bedaardeoverviel hem eene weldadige slaap. Zijn hoofd viel op de peluwen toen de dokter na eenigen tijd terugkeerde, vond hij zijnen jeugdigen patient met het potlood in de hand en de teekening voor zich in het land der droomen. Dokter Armen nam de kopie op, bekeek haar, glimlachte en zeide: Hum! dat ziet er waarlijk niet slecht uit en ik ben ze ker dat als hij mijn tweede recepthet welk ik hem geven zal, wil opvolgen het hem wèl zal gaan en hij er mij later nog dankbaar voor zal wezen. Luister, Hij moet namelijk een paar malen per dag twintig grein lichamelijke rust, en even zooveel geestelijke arbeid, beide ver mengd met eenige oneen opgewektheid gebruikenen als hem dat er niet boven op brengtben ik geen goed dokter meer. Gij zult hem dit wel willen vertellen, niet waarmoeder Laat hem nu echter zoo laDg slapen als hij maar kan zeide hij, van Madame Matzijs afscheid nemen de //en voeg er dan bij als hij ont waakt isdat de dokter zijne teekening gestolen heeft en er mede is weggeloopen." Madame Matzijs stonden de tranen van blijdschap in de oogen, als zij er aan dachtdat haar geliefde zoon werkelijk nog eens eenmaal beter zou kunnen wor-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 1