C. I. BREI JL, Z0HERLAABZEH TE KOOP: Admissie-Examen1 ONTVANG'EN Woudenberg, 20 Juli. Door den Raad dezer gemeente zijn heden de ont vangsten der gemeente over 1881 vast gesteld op f 13.789.95 en de uitgaven op f 12.919.99; zoodat een batig saldo van f 869.96 overblijft. Woudenberg. ADVERTENTIE N. J. c. THOMAS A. M. BEINS. D. BURGER, Amersfoort, Langestraat, EENE GROOTE ZENDING da hec-r Cramers cp het. altaar dierzelfde godheid zijn offer heeft nedergelegd. Gaat het den Limburgschen landbou wer niet naar den vleesche, wat wij gaarne zonder nader bewijs willen aanne men, dan staat hem niets beters te doen dan de bakens te verzetten nu het getij van den graanbouw is verloopen. De Amerikanen kunnen, met inbegrip der vrachtprijzen, goedkooper leveren, wel nu, de Limburger moet er dan maar uit scheiden met de korencultuur en zijn gronden aanwenden voor anderen teelt, die meer voordeel belooft. Doch om dat met hoop op goed gn- volg te doen, is kennis noodig, verstan delijke ontwikkeling, en daar zijn, de goeden niet te na gesproken, onze brave Limburger boertjes niet van thuis. Of zij echter zoo dom zijn, dat zij des heeren Cremer's betoog zoo maar voetsstoots als de hoogste wijsheid zullen aannemen, ziet, dat betwijfelen we. Amersfoort, 22 Juli 1882. Zondag e. k., 23 Juli, zal de gods dienstoefening in de Eemonstrantsche kerk te Amersfoort geleid worden doorDr. W. A. Terwogt, predikant te Hoorn. In Ned. Indië is onze voormalige stad genoot de heer Smits verleden Dins dag geslaagd in het officiers-examen voor de Artillerie. Het muziekkorps van het 7e regemenl infanterie, onder leiding van den heer Sonnemann, zal in de buiten-Societeit Amicitia alhier op Woensdag, 2 Augus tus, in de plaats treden van liet muziek korps der Utrechtsche Schutterij. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden, verzonden van het postkantoor Amersfoort over de 2e helft der maand Juni 1882. Mej. G. Bleekendaal Amsterdam. Wed. van Zoom Mej. W. de Greve Sclierpenisse. Uit Soesterberg. J. Jonkers Bodegraven. Mej. J. C. van Liugen Utrecht. Verkooping van Vaste Goederen. Dinsdag 18 Juli 1882. in de //Roskam" te Stoutenburg. Notaris: de fleer Mr. J. M. RICHELLE te Amersfoort. Onder de gemeente Stoutenburg. 1. Een Bouwmanswoning met best Bouw- en Weiland - 2. Een perc. Dennenb. en Eikenw.J 3. n Bouwland 44 a. 50 c, 310. 4. 44 a. 230. 5. Eene Bouwmanswoning met best Bouwlandopgeh. 6. Een perc. Bouwland '43 a. H 240. f 3755. en toen op dat oogenblik voelde zij zich erg verlaten en bedroefdEen gier valk die voorbij vloog raakte haar even met zijne vleugels aan. Zij sidderde Toen hoorde zij een lang gehuil in het gebergte. z/HuHu!" Zij dacht aan den wolf, het dwaze schepseltje had er den geheelen dag niet aan gedacht Op hetzelfde oogenblik klonk in de verte een hoorn door het dal. Het was de goede mijnheer Seguin die eene laatste poging waagde. z/Hu! hu! riep de wolf, z/Kom terug! kom terug!" riep de hoorn. Blauquette had wel lust om terug te gaan maar toen zij aan den paal, het touw en de heining dacht, verbeelde zij zich dat zij zich daaraan niet meer zoude kunnen gewennen, zij vond het dus beter te blijven ende hoorn klonk niet meerHet geitje hoorde achter zich een geritsel in de bladeren. Zij keek om en zag in de schaduw twee korte rechte ooren en twee schitterende oogen. Dat was de wolf. Verschrikkelijk, onbewegelijk, op zijne achterpoten gezeten, bleef hij het kleine BINNENLAND. Er ziju thans 37 lijken gevonden; van dé verongelukte Adder-, nog 26 per sonen worden vermist. Er zal aan de Nederlandsche consuls in de kustplaatsen van Engeland, Noord- Duitschland, Denemarken, Zweden en Noorwegen een schrijven worden gericht, met verzoek, om bij het aanspoelen of aanbrengen van lijken uit zee, zich te vergewissen of deze van de bemanning van de Adder zijn. Een beschrijving van de kenteekenen aan de kleeding, waaruit die indentiteit zou kunnen opgemaakt worden, zal san de consuls worden mede gedeeld. Het Vad. schrijft De schepen, die het wrak gevonden hebben, dat, men vermoedt het wrak van de Adder te zijn, zijn de Frans Naere- bout en de Schelde. Het onderzoek werd (Woensdag) voortgezet. De plaats waar men het wrak gevonden heeft is, volgens miswijzend kompas, ongeveer s/4 mijl Noord-West van Monster gelegen. Deze plaats komt ongeveer overeen met die, waarop volgens de verklaring van stuur man Den Duik en andere Scheveningsche visscliers het schip zou gezonken zijn. Het gevonden wrak ligt op 10 vadem diepte. Te Scheveningen wordt echter algemeen betwijfeld of het gevonden wrak, dat van de Adder is; men houdt het voor het over schot van een schip, dat, met asch geladen, jaren geleden op die hoogte is gezonken; het wrak wordt door de Scheveningers nog het aschschip genoemd. Verder beweren de zeelieden, die met de kust en de stroomin gen goed bekend zijn, dat, ware de Adder op de bewuste plaats gezonken, velen van de opvarenden te Scheveningen hadden moeten aankomen. De drie schepen ter opsporing uitge zonden kruisten Woensdagmorgen in meer westelijke richting dan de vorige dagen, waarschijnlijk op den raad van den schip per Keus. Hij hoopt het wrak te vinden tusschen de banken de Gouden Bergen en den St. Jacobstoren. Tot de gelukkigen, die het omkomen met de Adder als Jt ware ontloopen zijn, mag ook wel gerekend worden de heer P. J. Vrind, woonachtig te Koog aan de Zaan. Deze was geëngageerd als hofmeester bij den commandant van den monitor en had daarop reeds een paar dagen zijn functiën waargenomen. Zaterdag, de dag aanvankelijk voor het vertrek van de Ad der bepaald, krijgt V. bericht, dat zijn verliuisbiljet niet in orde isom dat in orde te maken moest hij naar Zut-fcn, ver liet de Adder en kon eerst terugkeeren toen de monitor al zee had gekozen. V. is er nu volstrekt niet boos om, dat zijn verliuisbiljet niet in orde was. De Maatschappij van Nijverheid heeft haar steun aan een op te richten pensi oenfonds voor werklieden teruggenomen en het //Nut" staat gereed dat voorbeeld te volgen. De zes hoogste prijzen in de verloting van voorwerpeu der tentoonstelling, wei- witte geitje aanstaren, haar al in gedach ten oppeuzelende. Daar hij wist dat zij hem niet ontkomen kon haaste de wolf zich volstrekt niet, alleen, als zij zich omkeerde begon hij boosaardig te lachen: z/Hahadaar is het kleine geitje van mijnheer Seguin en streek hij met zijne roode tong over zijn breede lippen. Blauquette voelde -wel dat zij verloren was. Toen zij zich de geschiedenis van de oude Renande herinnerde, die den ge heelen nacht gevochten had en toch des morgens opgegeten werd, zeide zij bij zich zelve dat het dan maar beter was zich dadelijk over te geven, zij bedacht zich evenwel, en stormde met gebogen kopje en de horens vooruit op den wolf los, zooals van een dapper geitje te verwach ten wasniet dat zij hoopte den wolf te dooden, geitjes kunnen geen wolf dooden, maar 't was alleen om te zien of zij het zoo lang zoude uithou den als de oude Renande Toen sprong de wolf op en de kleine horentjes misten hunne uitwerking niet. Welk een dapper geitje wat verdedigde zij zich moedig! Meer dan tien maal, ik jok niet, Gringoire, dwong zij den wolf terug te keeren om adem te scheppen. In die tusschenpoozen plukte het gulzige diertje nog gauw een paar grassprietjes ke door de Nederlandsche Weldadighcids- vereeniging te Brussel gehouden is, zijn gevallen op de nos. 16078; 9417; 27823; 1099 en 12486. BUITENLAND. De Fransch-Engelsche bezetting van liet Suez-kanaal zal, naar men beweert, drie maanden duren. Arabi moet een proclamatie uitgevaar digd hebben, waarbij hij, in heftige be woordingen, de ontscheping van de En- gelschen vermeldende, luide verklaart, dat hij tegenover den Khedive als oproerige staat. De inschrijving voor de weduwe van Burgers vindt in den Transvaal al meer en meer sympathie. Uit Britsch-Indië voorspelt men dit jaar een zeer overvloedigeu rijstoogst. Volgens berichten uit Smyrna heeft een hevige brand, die gedurende 7 uren woedde, aldaar een groot aantal huizen in den asch gelegd, zes duizend personen zijn zonder dak. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 14 Juli. Barbara Maria Jo hanna, d. van Gerardus Dashorst en Eve- rarda Barbara de Haan. 16 Juli. Ger- rit, z. van Jan van Iloeijen en Everarda Takkenkamp. 18 Juli. Jan, z. van Gerrit de Valk en Janna van Ekelen. 19 Julli. Simon Gerardus, z van Lambartus Kortbeek en Catharina Theodora Hese mans. Johannes, z. van Hermanus Pouwen en Alijda van Keeken. Ondertrouwd 20 Juli. Hermanus van Bekkum en Catrina Pot. Hendrikus Voskuilen en Anna Verheuvel. Alber- tus Stephanus Wiertz en Antonia Priem. Theodorus Kool en Maria Geertruida Reijerse. Cornelis Veenendaal en Eli- sabetha Bendina de Bruijn. Johannes Veenendaal en Jannelje Rijnders. Adolf de Wit en Antonia Sophia Bombeld. Klaas Otten en Maike Porraa. Johan nes Cornelis Thonus en Anna Margaretha Beins. Gehuwd18 Juli. Mr. Autonie van Haarlem en Anna Wijnanda Engels Bel. Overleden: 13 Juli. Anna Maria Hen- drika de Greef, 19 d. 14 Juli. Adri- anus van Es, 1 m. 16 Juli. Wilhel- raus Putman, 72 j., echtg. van Aaltje Westerveld. Evertje van de Veen, echtg. van Johann Eriedrich Klokke. 17 Juli. Dieuwertje Nuchter, 32 j. ongeh.i Willemijntje van Maaren, 51 j. echtg. van Jacob Fransen. 18 Juli. Gerritje Cit- teur, 11 m. 19 Juli. Jan Polman, 6 m. Soest. Geboren: 2 Juli. Gijsberta Everdina, dochter van Hendrikus Butzelaar en van Rijkje Kuijer,3. Gerarda, dochter van Cornelis Westerveld en van Geertrui van der Vliet.7. Mijntje, dochter van AarJ en begon daarna met moed het gevecht.. Zoo duurde het den geheelen nacht. Van tijd tot tijd keek ons geitje eens naar de sterren in de heldere lucht, en zeide bij zich zelve//Oals ik het maar tot den och tend vol kan houden!" Langzamerhand verdwenen al de sterren, Blauquette ver dubbelde hare stooten en de wolf zijne beten. In de verte begon het te sche meren. Er begon een haan te kraaien. //Eindelijk!" zeide het arme dier dat slechts den dageraad afwachtte om te sterven; en zij strekte zich op den grond uit haie heldere witte vacht geheel met bloed be vlektToen wierp de wolf zich op het geitje en verscheurde het. "Vaarwel, Gringoire. De gescheidenis die gij gehoord hebt is geen verhaal van mijne eigene vinding. Als ge ooit in Provence komt, zult gij onze boeren dikwijls hooren praten over //la cabro de moussu Seguin, que se battégué toute la nine erné con loup, e piei con matin con loup la mangé." Begrijpt ge het nu, Gringoire? //E piei con matin con loup la mangé. 1) Het geitje van mijnheer Seguin, dat den gehee len nacht met den wolf vocht, en 's morgens door den wolf opgegeten werd. Hilhcïr: en van Antje Dijkman.9 Alida, dochter van Johannes Tolboom en van Wilhelinina van Dorresteijn.10 Jan, zoon van Jan Hilhorst en van Teuntje (zich gewoonlijk noemende Mietje) van Tulphen. Ondertrouwd: 14 Juli. Nicolaas van Rooijen, weduwnaar van Elizabeth van Doorn en Hanna de Wilde, beide van Soest. Gehuwd: Geene. Overleden: 2 Juli. Hendrik Antonie Piekers, oud 9 maanden, wonende te Am sterdam.5. Lambertus Majoor, oud 5 maanden.16. Martha Roeten, oud 4 maanden. Bevallen: 20 Juli. Klaasje Appeldoorn, geb. van de Buut, zoon. Ondertrouwd 18 Juli. Gijsbertus Jet ten, 32 j., en Cornelia van Dijk, 24 j. GehuwdGeene. OverledenGeene. SPAARBANK. Het bestuur zal zijne eerstvolgende zit ting houden op MAANDAG 24 JULI e. k. ten Raadhuize te Amersfoort, des namiddags van 12 tot 1 ure. A. J. BOS, Secetaris. HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van gelden Ier leen zal eene Com missie nit het bestuur der Hulpbank op MAANDAG den 24. JULI 1882,'s namiddags van hal/twee tot halfdt ie, zitting houden in een der localen van hei Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor het teruggeven van verstrekt) voorschotten. J. C. LEINWEBER Secretaris. MARKTBERICHT. Amersfoort, 21 Juli 1882. Tarwe f9,-— a f 11,50. Rogge f 7.50 a f8Boekweit f6,50 h f7.25; Ap pelen f-,kf-.Aardappelen 12,— a f 2.50 per HL.; Hoendereieren f 3.50 a 4,de 100 stuks; Boter f 1,20 a 1,35 per kilo. Ondertrouwd en Amersfoort, 20 Juli 1882. Receptie 6 Augustus. Voor de vele blijken van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader, den Heer GERRIT VAN BINNENDIJK, betuigen wij, mede nameDS kinderen en kleinkinderen, onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Amersfoort, W. VAN GELDER, 20 Juli 1882. E. VAN GELDER- van binnendijk, voor het Gymnasium te Amersfoort, op MAANDAG 4 SEPTEMBER, des mor gens te 9 ure in het Schoolge bouw. Rector. in de Nieuwste Modellen. Een zoo goed als nieuwe VIGILANTE, een TILBURY, eenige TUIGEN, enz. Eranco te bevragen bij W. VAh EE DEN, Zadelmaker, Koestraat te Amers foort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2