NIEUWE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR Amersfoort, Baart, Bntttt, Em, HammelJ, Hoevelaken, Hoodand, Lensden, Soest, •t. Woensdag 23 Aug. 1882. Na vijftien jaar. I9) Elfde Jaargang. Uitgever: A. M. Slothouwer, Advertentiën kunnen inge bonden worden tot uiterlijk i morgens Sl/2 uur des Woens dags en Zaterdags. Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt slechts drie- laal in rekening gebracht. FEUILLETON. BEMO BilAEN. Verkooping van Vaste Goederen. No. 66. MERSFflORTSCHE COURANT. Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden f 1, Franco door het geheele Rijk1,10. Afzonderlijke nummers 3 Cent. Dit Blad verschijnt des Woensdags- en des Zaterdags. TE AMERSFOORT. Advertentiën van 16 regelsJ 0,40. Iedere regel meer 0,05. Voor het Buitenland0,07' Reclames per regel0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Amersfoort, 23 Aug. 1882. Op verzoek is, door Ged. Staten der fcrov. Utrecht, aan den Heer W. G. M. Eyck van Zuylichem, te Baarn, eervol jsntslag verleend als lid der commissie tot herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bet schat- jingsdistrict Amersfoort, onderdeel Zeist, 1 in diens plaats benoemd de Heer J. Baron van Hardenbroek, te Leusden. De Ned. Centraal-Spoorwegmaatschappij heeft hare retourbiljetten 3e klasse tus- fchen Amersfoort en Utrecht verlaagd en gebracht op 85 cents. Op de Maandag alhier gehouden paar denmarkt waren in het geheel aangevoerd 141 paarden, waarvan 97 aan de lijn en 44 in de stallen. Het aantal veulens be droeg aan de lijn zoowel als in de stallen B3. Bij weinig kooplust varieerden de prijzen voor paarden van f450 tot f250, voor veulens f 90 tot f 60, terwijl voor plachtpaarden van f80 tot f30 werd be steed. Er waren eenige vreemde kooplie den, meest Duitschers. NOVELLE VAN Inniger nog dan zij te voren had, greep [Elsa thans de hand haars ooms en druk- te die vol liefde aan hare lippen. Toen, I overweldigd door haar gevoel, wierp zij zich snikkend aan zijne borst neder. In het volgend oogenblik echter rukte zij I zij zich met een zachten kreet van schrik weder los, want vlak bij haar weerklon ken voetstappen. Beiden keerden zich snel om en zagen den Espekteur achter hen staan. Deze was niet weinig verbaasd, toen hij hier zijn reisgezel met Elsa ontmoet te, want de dikke boomstam had hen tot hiertoe voor zijn oog verborgen. //Dat noem ik een gelukkig toeval," riep hij vroolijk uit. //Ik wilde juist naar de woniDg van den schoolmeester gaan, om te zien of gij het avondeten reeds ge nuttigd had." Dit zeggende, keek hij oorst Elsa aan, die vuurrood was gewor den en daarna Joseph, die lachend aan merkte //Zoozoogold uw bezoek mij Ik dacht, dat maar 't is goed, dat gij Vrijdag 18 Aug. 1.1. is het prachtige landgoed //Lambalgen"vroeger //Beek horst", met de daarbij behoorende Boeren hofsteden, Landerijen, Bosschen en Lanen onder Woudenberg, groot ruim 355 bun ders, afkomstig van wijlen den heer D. C. J. Harmsen te Amerongen, bij publieke veiling in massa gekocht door den heer J. Renes te Scherpenzeel, vóór den Wel- EdelGestrenge heer Mr. H. Roijaards van Scherpenzeel, Lid van Ged. Staten te Utrecht, voor de som van 194620 gulden. Zaterdagavond 19 Aug. 1882 in //het V a 1 k j e" te Amersfoort. Notaris: de Heer A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF. 1. Een Winkelhuiserf en tuin aan de Langestraat Wijk A, No. 21 f 4350.— 2. Een Huis en erf met grond aan de Kleine St. Jansstr. Wijk C, No. 310 - 810.—. f 5160. BINNENLAND. De commissie uit de Tweede Kamer der Staten Generaal, benoemd om rap port uit te brengen op de beschuldigin gen, generaal v. d. Heijden aangedaan en op dieDs adres aan genoemd collegie ge zonden, spreekt aan 't slot van het rapport als haar gevoelen uit: „dat de verkregen inlichtingen en overgelegde stukken niets aan het licht gebracht hebben, dat recht geeft tot een beschuldiging van wreed heid tegen het Atjehsche legerbestuur, hetzij tot het in verdenking brengen van adressants (v. d. Heijden's) eer en goeden naam." En hiermede moet de generaal nu te vreden zijn? Z. M. de Koning heeft aan den ma joor P. J. Straatman, commandant van het 5e bataljon 4e regiment infanterie, thans in het kamp te Milligen, het rid derkruis der 3e klasse (officier) van de orde van den Gouden Leeuw van Nassau geschonken. Zaterdag 2 Sept. a.s. wordt de jacht op klein wild in Noord-Holland geopend. Naar aanleiding van de berichten over alarmsignalen zegt de Midd. Ct. De" waarheid zal wel zijn dat een //alarmsignaal" op spoortreinen, zóó dat de reizigers er iets aan hebben, niet be staat. De machinist laat geen sein van gevaar hooren zoo lang er eenige kans bestaat, dat het gevaar nog voorkomen kan worden. Krijgt hij echter zekerheid, dan volgt het ongeluk gewoonlijk zóó snel, dat er geen tijd tot seinen overblijft. De eenige reden tot geruststelling is, dat het aantal re zenden met spoortreinen ont zaggelijk groot en het aantal slachtoffers van ongelukken naar verhouding onbetee- kenend klein is. Met die gunstige kans rekening moet men zijn best doen zich te troosten. mij hier gevonden hebt, anders hadt gij eene vergeefsche wandeling gehad." Toen zich tot Elsa wendende, zeide hij z/Gij, kind, moet naar huis. De zon is reeds oudergegaan, men zal u missen. Maar ziehier, ik heb u eene kleinigheid medegebracht. Draag het als eene herin nering aan uwen oom, die u lief heeft gekregen, en aan dezen treurigen avond." Hierop nam hij uit een keurig étui een prachtig juweelen kruisje, aan eene fijn bewerkte ketting bevestigd, en hing dat om Elsa's hals. z/Wel drommels," riep Paul uit, //dat is de moeite waard, dat is een koninklijk geschenk, Elsa Het meisje keek verrast, maar sprak op eenvoudigen toon//Ik dank u hartelijk, oom, en ik zal het zeker dragen als eene gedachtenis aan u. Doch aangenamer ware het mij geweest, indien het niet zoo kost baar geweest was. Ik durf het nauwelijks aannemen." //Zottinnetjelachte Joseph. „Voor mij is het niet zoo kostbaar, als gij wel denkt. Brazilië is het land der diamanten en een der pachters van de beroemde groeve Sas Joao da Barra is mijn vriend. Bovendien wees onbezorgd. Ik ben, wel is waar, geen rijk man, doch heb midde len genoeg om mij de kleine vreugde te gunnen, van u iets fraais aan te bieden. Kom, ik breng u nog een eindje op weg. Allen daalden den henvel -af en liepen, al pratend naast elkander, toen zij einde lijk aan de tuindeur kwamen. Hier bleef Joseph staan, zeggende „Ik zal voor van daag afscheid van u nemeD, Elsa. Morgen blijf ik nog hier." „Vaarwel, beste oom, tot wederziens Pauls tegenwoordigheid belette hen, om verdere afspraken te makenbeiden wis selden dus slechts eenen blik vol betee- kenis met elkander en gingen ieder huns weegs. „Gaat gij niet met haar mede?" vroeg de Inspecteur verbaasd. „Neen, ik ga liever naar het loge ment." „Logement? Zeg liever dorpskroeg. Maar gij zult er geen onderkomen vinden, denk ik. Die menschen zijn er niet op ingericht, om vreemdelingen te ontvangen. Alleen voerlieden vinden er een schuilplaats, doch die nemen een handjevol stroo voor lief." Dat doe ik ook. Trouwens, ik heb wel slechter logies gehad." Paul schudde bedenkelijk het hoofd. De zaak kwam hem uiterst vreemd, doch daar Joseph geene nadere verklaring gaf, vermeed hij alle onbescheidene vragen. „Weet ge wat," zeide hij eindelijk, »ga met mij mede. Mijne woning is groot genoeg en mijn bed staat tot uwen dienst Te Middelburg bestaat een vereeniging t. b. v. g. v. o. k. (ter bevordering van gezellig verkeer onder koeien Er wordt echter niet gemeld, of de leden dier vereenigiDg menschen zijn die li. b. b. h. li. De Hertogin van Mecklenburg Schwe- rin is op het oogenblik de gast van H. K. H. Prinses Hendrik te Soestdijk. Mej. Humel, die bij het spoorwegonge luk te Vogelenzang ernstig gekwetst werd, is aan de gevolgen overleden. Blijkens het onderzoek omtrent de Ad der, ingesteld door de loodsstooraboot Frans Naerebout, te Nieuwediep bin nengekomen, heeft men aan boord van den monitor een kompas, een lucht koker en twee Hollandsche vlaggen, boven elkander bevestigd, gevonden, het sein dat de hulp eener sleepboot is verlangd. Eerstdaags zal door duikers en verder personeel van 's Rijks Werf te Willems oord, onder toezicht van den luit. ter zee le kl. H. Nijgh en den ingenieur le kl. der marine G. Turk, een nader onderzoek worden ingesteld naar den toe stand van het wrak. In de Raadzaal te 's Hage zal een mar meren gedenksteen worden geplaatst, ter nagedachtenis van den overleden burge meester, het opschrift dragende: „Hulde aan jhr. mr. T. G, A. Grevers Deynoot, burgemeester van 's Gravenhage, 1 Juni 1858—31 Mei 1882. ik slaap het liefst op de sofa. Ik kan het waarlijk niet met mijn geweten overeen brengen, u in dat krot te laten slapen. Heeft uw broeder er u niet voor gewaar schuwd „Neen." „Nu, dat komt er ook eigenlijk minder op aan. Gij neemt alzoo mijn voorstel aan, niet waar Het is eerlijk gemeend." „Van harte gaarne." „Welnu, ga dan mede, gij kunt blijven, zoo lang gij wilt en zoo lang uwe sigaren duren," voegde hij er lachend bij. „Over dag ben ik niet veel thuis, maar 's avonds moet gij mij van Brazilië ver tellen van uwe avonturen en reisont moetingen. Hebt gij ginds eene plantage, als ik vragen mag „Neen." De korte antwoorden, welke Joseph gaf, weerhielden Paul niet, voort te praten, en werkelijk gelukte het den Braziliaan, om zijne treurige stemming van zich af te schudden en langzamerhand spraakza mer te worden. Hij begon zich voor den jongen Inspecteur, die hem door zijn vroolijk en open gedrag bij uitstek beviel, te interesseeien, te meer wijl hij meende opgemerkt te hebben, dat Paul ook niet onverschillig was voor Elsa. Beide waren thans dicht bij het kasteel van den baron von Selchow aangeland. Het was omgeven door een fraai park,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1