NIEUWE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR l, Baarn, Bwiiftei, Eemnes, Hamers* Hoevelaken, ïïooglanfl, Leusflen, Soest, M. L l J. Woensdag 27 September 1882. Na vijftien jaar. No. 77. Elfde oaargang. Uitgever: A. M. Slothouwer, Advertentiën kunnen inge zonden worden tot uiterlijk 's morgens S'/2 uur des Woens dags en Zaterdags. Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt slechts drie maal in rekening gebracht. BEN AO BRAUN. Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden f 1, Franco door bet gebeele Kijk1,10. Afzonderlijke nummers 3 Cent. Dit Blad verschijnt des Woentdagt- en des Zaterdagt. te Amersfoort. Advertentiën van 16 regels0,40. Iedere regel meer 0,05. Voor het Buitenland0,07® Reclames per regel0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. OFFICIEËLE PUBLICATIEN. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad no. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat een door WILLEM FREDERIK HENDRIK TABERNAL ingediend ver zoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene Smederij in het perceel alhier gelegen aan de Kerkstraat, wijk F, no. 372, bij het kadaster bekend onder sectie E no. 3430, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Maan dag, den 9. October aanstaande, des voormid dags te elf ure, gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van •de inrichting in te brengen. Amersfoort, den 25. September 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, W. L SCHELTUS. YAN PERSIJN. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien art. 22 van het reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in FEUILLETON, NOYELLE VAN 19 Slot volgt.) Als door een elektrischen schok be wogen, sprongen allen van hunnen stoel op en keken elkander verpletterd aan. Zij begrepen van dit alles niets. Alleen von Schmettow bleef bedaard zitten, als ging hem de zaak niet aan. ,/Maar Selchow, dat is al te erg!" zeide eindelijk een hunner. //Zeg oogenblikke- lijk wieu gij bedoelt, want gij hebt ons allen beleedigd." z/Hembulderde de baron, op von Schmettow wijzend, en hem tegelijkertijd den inhoud van een naast hem staand wijnglas in het aangezicht werpend. De graaf stond op als ware er niets ge beurd. z/Selchow is krankzinnig!" zeide hij. //Het doet mij innig leed, dat de docto ren hem niet reeds vroeger als zoodanig verklaard hebben, want nu zie ik mij ge noodzaakt, om hem voldoening te vragen voor zijn schandelijk gedrag." de provincie Utrecht, d. d. 8 November 1853 (Provinciaalblad No. 102), alsmede art. 104 van het algemeen policieregle- ment voor de gemeente Amersfoort; Doen te weten, dat de bij voormelde artikelen bedoelde najaars schouw over de wegen, slooten en waterleidingen, aan hun toezicht of beheer onderworpen, zal ge houden worden op Donderdag den 12. Oc tober aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van bovengemelde reglementen aan de belang hebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, den 26. September 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, YAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. Amersfoort, 27 September 1882. De verkiezing van een lid voor den gemeenteraad te Amersfoort zal geschie den den 3den October e.k., zijnde Dins dag, en bevelen- wij als zoodanig aan den Heer naar onze innige overtuiging de rechte man op de rechte plaats. Jl. Zondag omstreeks 3 uur, werd een aan de Langestraat spelend knaapje door een rijtuig aangereden. Daar het kind als 't ware vlak voor het paard struikelde was stoppen niet meer mogelijk. De Heer z/Ik neem uwe uitdaging aan," was het antwoord des barons. z/Des te beter," sprak von Schmettow en toen, zich tot Landwitz wendend, zeide hij: //En gij, mijn vriend, zult wel zoo goed willen zijn, alles in orde te brengen, niet waar? Ik zal beneden op u wachten," waarna hij met eene stijve buiging het vertrek verliet. Nu eerst loste zich de spanning op, die er gedurende eenige oogenblikken on der de aanwezigen geheerscht had en een woest door elkander schreeuwen volgde weldra. Een ieder stemde toe, dat von Selchow de aanleidende oorzaak van den twist was geweest, waarvan thans een duel het onvermijdelijke gevolg was. Doch wat hem wel tot zijne vreemde handelwijze had aangezet, hierover peinsde men te vergeefs. Landwitz en Damerow de laatste was door von Selchow tot secon dant aangesteld maakten, al fluisterend, de noodige afspraak, terwijl de overigen hunne rijtuigen opzochten. z/Dus morgenochtend om vier uur onder de beuken in het Belitzer woud op honderd pas van het tolhek," riep Damerow den anderen secondant toe. Daarna verlieten ook zij het kasteel, om zich voor eenige uren ter ruste te leggen. Dr. Groeneboom, die de eerste genees kundige hulp verleende constateerde dat een der voetjes was gekneusd. Zitting van den Gemeenteraad van Amersfoort van Dinsdag 26 Sept. Voorzitter burg. mr. F. H. van Persijn. Tegenw. al de leden (1 vac.) De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Aan de orde is een rapport van B. en W. met betrekking tot de missieven van de pl. komm. v. toez. op het 1. o. en van twee harer leden, ten aanzien van de gesubs. bijz. school voor meisjes. Een daaromtrent ingekomen voorstel van den heer v. d. Wall Bake tot oprichting van eene openbare meisjesschool wordt aller eerst in diskussie gebracht, waaraan deel- hemen de beeren Bake, Croockewit, Ger ritsen, Visser, Huet, v. Zijst, Celosse en de Yoorz. Aan de stemming onderworpen is dit voorstel, uit hoofde van het staken der stemmenals niet aangenomen be schouwd. Tegen stemden de heeren v. Beek, v. Burgsteeden, Celosse, Croocke wit LagerweyScheltus en Zandijk. Daarna werd aan B. en W. opgedragen hunne aandacht op de bestaande school te vestigen, voorzooveel de lokaliteit be treft. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. is met 8 tegen 5 st. besloten het aantal onderwijzeressen aan de gesubs. school te doen bestaan uit zes (waaronder 1 met hootdacte). Tegen stemden de hee ren Bake, Groeneboom, Herschel, Huet en Visser, en is vervolgens een voorstel der komm. v. toez., om het schoolgeld IX Op den helderen sterrennacht volgde een even heldere morgen en juist toen de eerste zonnestralen het aardrijk verlichten, stapten Paul en Joseph welgemoed den straatweg op die naar bet station te A. geleidde, alwaar laatstgenoemde bij tijds wezen moest, daal de trein reeds om vijf uur vertrok. Jo seph had, ten einde volop van de mor genlucht en de fraaie omstreken te genieten, verkozen om te voet dien afstand afte leggen. z/Wij zouden ook even goed een korte- ren weg kunnen nemen," zeide Paul, die zijn vriend vergezelde. Door het Beltzer bosch namelijk leidt een voetpad, dat zeker twintig minuten korter is dan deze stoffige straatweg," en meteen sloegen zij het bosch in. z/Maar is die weg wel toegankelijk voor het publiek vroeg Joseph, „wat ginds zie ik een wagen staan." Paul keek ver baasd in de aangeduide richting. z/Ja waarlijk, en, als ik mij niet be drieg, is het 't rijtuig van den baron Sel chow." Naderbij komende, bemerkte bij, dat hij goed gezien had, en den koetsier, die op den bok zat te slapen, aan den arm schuddende, vroeg hij voor de middelklassen tot op f 40 te ver minderen, met 12 tegen 2 st. (de heeren Celosse en v. Zijst) verworpenterwijl een voorstel van den heer v. Beek, on dersteund door den beer Scheltusom het tot f 3200 voorgedragen subsidie te verminderen met f 400 aangenomen wordt met 8 tegen 6 st. (de heeren Bake, Gerritsen, Groeneboom, Herschel, Huet en Yisser). Eindelijk is de voordiacht in haar geheel opnieuw aan eene stemming onderworpen en met 8 tegen 6 st. (laat stelijk vermeld) aangenomen. Na het besluit tot kontinuatie der ku- ratoren van het progymnasium, in dezelfde betrekking voor bet gymnasium, komt aan de orde: a. een reglement voor het gym nasium; b. een ontwerp-besluit tot rege ling van het aantal (elf) leeraren aan die inrichting verbonden, en het bedrag hunner jaarwedden (rector f 2500 a 3000, con rector f 2200 a 2500, vier leeraren f2000, een f1400 1800, en vier f 800 a 1000 boven de bezoldiging welke zij voor het onderwijs aan de hoogere burgerschool genieten); c. verordeningen tot heffing en invordering van het Schoolgeld (f 60) aan het gymnasium; van al welke stukken door kuratoren de ontwerpen zijn overge legd, waarmede zoowel de inspecteur over de gymnasia als het collegie van dage- lijksch bestuur zich geheel vereenigen. Op voorstel van den heer Gerritsen, on dersteund door den heer Bake, wordt met 10 tegen 4 st. (de heeren v. Beek, Croockewit, Lagerwey en Scheltus) besloten tot verzending naar de afdeelingen, ter fine van onderzoek. Yoorstel van B. en W. tot het verlee- z/Zeg eens, Diederik. wat voert ge hier uit De koetsier werd wakker en keek zijnen ondervrager slaapdronken aan, z/Ik heb de genadige heeren von Sel chow en von Damerow hierheen gebracht," z/Yreemdl" prevelde Paul, terwijl hij Joseph veel beteekenend aanzag. //Nu en waar zijn zij gebleven?" z/Zij zijn hier afgestapt en een eind ver het' bosch ingegaan," antwoorde Diederik op slaperigen toon. z/Den weg naar het tolhek op?" z/Ja, mijnheer, en de baron heeft mij bevolen hier te blijven, tot hij terugkwam." z/Had hij ook soms iets bij zich?" vroeg de inspecteur, die deze ongewonen tocht dadelijk in verband bracht met het plot selinge vertrek der gasten op den vorigen avond. z/Neen, mijnheer, maar de baron von Damerow had een pistoolkastje bij zich," antwoorde Diederik zeer onnoozel. z/Daar hebben wij het nu al," riep Paul. //Zonder twijfel eene zoogenaamde zaak van eer. Zoo iets behoort tegenwoor dig ook al tot de hoogere beschaving, zoo het schijnt." z/Kom," riep Joseph, //laat ons er gauw heen gaan!" //Waarheen?" z/Naar de plek, waar het vreeselijke

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1