^schilders- BEHANGER S V A K. RAUSSAV0ND Firma Steasel en m lamersveli. 500,000 Mark. 1 1 2 1 1 1 1 2 1 1 a 300,000 Mark. a 200,000 Mark. a 100,000 Mark. a 90,000 Mark. 80,000 Mark. 70,000 Mark. 00,000 Mark. 50,000 Mark. 40,000 Mark. 30,000 Mark. a a a a a a 28 April d. J. Isenthal Co. Officiële Publicatie. ADVERTENTIEN. Programmal Hamburger Geld-Loterij HAMBURG (DüMW.) Verkooping van Vaste Goederen KAKELS. dan door verkeer met stoombooten of door een tunnel of goede handelsrela- tiënmeer zal doen om den vrede te bewaren dan het in toepassing brengen van de vreemde bewering dat Engeland, om in vrede te blijven levenzich zooveel mogelijk afgescheiden moet houden van het vasteland. Toen er sprake was van stoombootverkeer tusschen Engeland en het vastelandriepen de alarmistenzal dat niet een middel voor Europeesche mogendheden worden om een inval in Engeland te doen Maar in de vijftig of zestig jaar, waarin nu dat stoomboot- verkeer heeft plaats gehad heerschte er duurzamer vrede tusschen het vasteland van Europa en Engeland dan ooit te voren. Zoo de ingenieurs en de kapitalisten niets tegen de Kanaal-tunnel hebbenik ook niet." Het Deensche Folkething (de Kamer van Afgevaardigden) keurde met 72 te gen 20 stemmen een adres goed aan den Koning, waarin gewezen wordt op het toenemend meeningverschil tusschen het Ministerie en de Vertegenwoordiging. Vier ontbindingen hadden reeds plaats, en telkens keerde dezelfde meerderheid ver sterkt terugzoodat het nu meer dan tijd is andere maatregelen te beramen om tot overeenstemming te geraken. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van het publiek dat door hen aan Johannes Wilhelmus Smit en zijne rechtverkrijgenden vergun ning is verleend om eene loodgieterij koper- en blikslagerij opterichten in het perceel, alhier gelegen aan de Bloemendalsche straat, wijk D, No. 241 bij het kadaster bekend onder sectie E No. 982. Amersfoort, den 16. April 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester De SecretarisVAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. Amersfoort, 18Aprill883. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd onze rustig slapende Burgerij plot seling, omstreeks één uur, door een schril bazuingeschal opgeschrikt. De waakzame politie had brand ontdekt in het pand Sectie E, No. 2573, gelegen hoek Spui en Oost-Plantsoenen bewoond door een bakker, eigendom van de wed. G. van Voorthuijzen c. s. Een der brandmeesters van de A. V. Br. en de Secretaris van het brandcollege, wa ren het eerst op de plaats van het onheil aanwezig, en begaven zich onmiddellijk naar de bergplaats van de spuit der Vrij willige Brandweer, waar reeds eenige vrijwilligers present waren. Met den mees ten spoedwerd nu de spuit met toebe- hooren door het betrekkelijk klein getal aanwezigen daarin vooral gesteunddoor de krachtige hulp van een paar particu lieren naar de plaats des onheils gesleept. Dit gering personeel zag zijne krachtige pogingen met een gunstigen uitslag be kroond daar nog voordat de klok begon te luidendoor een dikken waterstraal de strijd met het vernielend element werd aangebonden. Eenigen tijd daarna voeg den spuit No. 1 2 hunne pogingen bij die der vrijwilligers, met het gevolg dat reeds, ruim een uur na het uitbreken der brand, deze bedwongen was. Onder het luiden der brandklokkwam de schut terij droppelsgewijze aanzetten, en vormde ouder gewoonte eene schuttingtegen de allengs aangegroeide menigte. Een aan tal autoriteiten, waaronder de Burgemees ter en Garnizoens Kommandant, vuurden door hunne verschijning den ijver der blusschenden aan. Hoewel nog niet ge heel georganiseerd, (de nieuwe spuit was eerst sedert zes dagen hier gearriveerd) bleek bij deze gelegenheid ten zeerstedat de opperbrandmeester op wiens initiatief de vrijwillige brandweer tot stand is geko men zich in den goeden geest der Amers- foortsche jongelui niet heeft vergist, en zoodoende in een lang gevoelde behoefte heeft voorzien. Te wenschen is 't, dat door alle ingezetenengeaffecteerden der andere spuiten niet uitgezonderdhet streven der Vrijwilligers zal worden ge waardeerd. Naar men verneemt was het huis, wel, doch de inboedel niet verzekerd. Ten laatste kunnen wij niet nalaten, met een woord van lof te gewagenvan den wakkeren pijpgast, die hier zeker de rechte man op de rechte plaats is. Huis en inboedel waren tegen brand schade verzekerd. Aanstaanden Zondag 22 April hoopt professor Cannegieter uit Utrecht te preeken in de St. Joriskerk te tien ure. De raad van administratie van de Ne- derlandsche Centraal spoorweg-maat schappij heeft aan de commissie uit de aandeelhouders dier Maatschappij die in de vergadering van 10 October jl. werd benoemd, een schema van wijzigingen toegezonden op het door die commissie van de Rijnspoorweg-maatschappij uitgelok te ontwerp-exploitatie-contract. De raad heeft daarbij eenige beschouwingen ge voegd over de quaestie der associatie van de Centraal- met de Rijnspoorweg maatschappij en hierin ook enkele onder werpen aangewezenwelker regeling noodig isdoch waarvan in het ontwerp- contract wordt gezwegen. Bij het le Regiment Veld-Artillerie in garnizoen te Amersfoort zijn ingedeeld bij de le en 4e batterijde _le Luit. J. L. Vogel van het le,enL. Baron van llogendorp van het 3e Regement Vesting- Artillerie. De gemeenteraad van Barneveld heeft besloten het verzoekschrift van den ge meenteraad te Amersfoort bij Gedepu teerde Staten van Utrecht te ondersteu nen strekkende om het beheer der scheepvaart op- en waterlossing door de rivier de Eem te doen overnemen door eene hoogere bevoegde macht. De Officier van Justitie te Amsterdam brengt ter kennisdat in den laatsten tijd aldaar valsche bankbiljetten in om loop gebracht zijn. Deze zijn zoodanig nagemaakt, dat een waarschuwing om op zijn hoede te zijn noodig geacht wordt, Zaterdagavond 14 April 1883. Notaris Mr. J. DE LOUTER. 1. Een Heerenhuis met Tuin, Koetshuis en Stalling aan den Singel f7 De Groninger Bouwvereenigingdie 5 pCt. dividend uitkeert, bezit thans 174 huizen en heeft eene uitgestrektheid land aangekocht voor f 20,000om daarop weder 56 woningen te doen bouwen. Werkstakingen schijnen tegenwoordig aan de orde van den dag tè zijn. Ook de arbeiders aan de Veenendaalsche stoomweverijvoor zoover zij tot de we verij behooren, hebben er Vrijdag het werk bij neergelegdomdat het loon ver minderd is. BUITENLAND. Ook in Oostenrijk schijnen de socia listen weer aan 't woelen te zijn. Laatst leden Vrijdag heeft de politie te Praag een geheime socialistenvergadering over vallen aldaar geschriftenwapens en amunitie gevonden en vijf personen ge arresteerd. In het Portugeesche Parlement zal weldra een ontwerp behandeld worden uitgegaan van het Ministerie van Justitie en voorstellende de opheffing der preven tieve gevangenis voor alle misdrijven waarop de doodstraf of levenslange ver banning niet is gesteld. Wordt dit ontwerp goedgekeurddan geeft Portugal o. a. een uitstekende ge legenheid, dat boosdoeners, die gevan genisstraf vreezenhet land verlatenom er nooit meer in terug te keeren. De Belgische regeering is gemachtigd tot het sluiten eener leening van 65 mil- lioen francs. Te New-York zal een standbeeld voor Luther worden opgericht. f 5100 5050 2. Een Heerenhuis met Tuin en gang of j steeg ..aarnaast aan de Weversingel j 3. Een ruim Fabriek, voorheen tapijtfab. 4. Een Huisje met grond, in het Spiering steegje 5.2 Woningen onder één dak, in de Wolkersteeg 6. Een Woonhuis met Pakhuis enz. naast het voorgaande perceel 7. Een blok Huizen zijnde 9 Woningen, staande gedeeltelijk in de Vijver, ge naamd de Cupidootjes 8. Een goed ter nering staand Winkel- 1 huis rnet Tuintje, aan het Bloemendal j geveild 9. Een Woonhuis aan het Spui 1000 '10. Twee Woningen onder één dakdicht bij het Plantsoen 11. Twee nieuw gebouwde Woningen onder één dak 12. Een zeer aangenaam gelegen Villa met tuin aan den Hainschen straatweg 13. Een dito, dito, naast het vorige perceel opgeh. 14. Een Bouwmanswoning „het Rothuisje" enz. en best Bouwlandaan den Lien- dertschen wegopgeh. 260 2460 1640 niet 3010 opgeh. Heer grt M van De Heer grt' Mevrouw BOOGAERT- den Bergh bedanken voor de deel neming ondervonden bij het overlijden van hunnen Vader en Behuwd vader. Amersfoort, 18 April 1883. f18520 Notaris: de Heer A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF. De stoomolieslagerij „de Zon" met Woonhuis,: Tuin enz. f 15150. BINNENLAND. Z. M. de Koning ontving Vrijdag de eerste grasboter var. den heer Los, te Leiden, ten geschenke. Z. K. H. de Kroonprins heeft f 500 geschonken voor de noodlijdenden te Paessens en te Moddergat. Naar men zegtis de heer Heemskerk er in geslaagd een nieuw Ministerie sar men te stellen. En wel als volgt: Financiën: mr. J. Heemskerk Azn. Buitenlandsche zaken de oud-minister van Zuylen van Nyevelt. Justitie: de oud-minister jhr. mr. Van der Does de Willebois. Binnenlandsche zaken: de heer Van Kuykcommissaris des Konings in Drente. Koloniënde heer Van Bloemen Waan- ders. Waterstaat, handel en nijverheidjhr. Tindal, oud-zeeofficier te Amsterdam. Marine: vice-admiraal R. L. de Haes. Oorlog: generaal Weitzel, oud-minis ter. Dat zal dus een ministerie zijn tot aan de verkiezingen? B. en W. der gemeente Utrecht heb ben het planom in het Sterrebosch een gasthuis voor ooglijders, benevens twee andere academische inrichtingen te doen bouwen. Te St. Maartensdijk heeft zich een sport van pokken voorgedaan. te geven in van de op 21 April 1883. de zaal van de sociëteit van AM I Cl Tl A. Strijkorkest van het muziekkorps van het le Regiment Husaren onder directie van den Heer H. Karels. Casino Marsch Ouverture La Dame BlancheBoildieu. Kuss Walzer Nachmotiren d. operette Du lustige a. KriegJ. Strauss. 4. Potpourri Das spitzentuch der Konigin J. Strauss. 5. Concert ouverture E.Schuller. 6. Gavotte Stefanie E. Czibulka. 7. Concerthaus Polka v. Bilse. 8. Opera Potpourri E. Schreuner. 9. Finale. Aanvang ten 7V» uur. ENTREE f 99 Cen Ter gemeente-secretarie van Amers foort wordt gevraagd een Ambtenaar (Schrijver), op eene bezoldiging van f400, om na benoeming onmiddelijk in functie te treden. Pollicitanten worden uitgenoodigd met overlegging van stukkenzich vóór den 1. Mei 1883 ter Secretarie van de ge meente in persoon aantemelden. Ondergeteekenden hebben de eer hunnen geachten stadgenooten te berichtendat zij zich alhier voor bovengenoemde vak ken hebben gevestigd. Zij vleien zich door eene civiele en soliede bediening de ach ting efi het vertrouwen hunner geëerde begunstigers te zullen waardig maken. Onder minzame aanbeveling, Voorloopig adres Korte Gracht A 367. door de Regeering van Hamborg goed gekeurd en gewaarborgd. Deze geldloterij is juist zoo ingericht als de Nederlandsche Staatloterij met het enkel verschil, dat in de Ham burger loterij geene nietendoch slechts alleen de prijzen getrokken wordeneen ieder heeft dustot aan het einde der loterij toe, kans, om met een prijs uittekomen. De Hamburger Geldloterij bestaat uit 02,500 loten met 46,600 prij zen, zoodat meer dan de helft der loten winnen moet. Al de prijzen wor den in 7 afdeelingen of klassen, zoo als hieronder aangeduid, getrokken. By het gelukkigste geval bedraagt de grootste winst In het bijzonder bevat de loterij volgende hoofdprijzen. verder nog 46,589 pryzen van resp. 15,000 Maik 10,000, 5000, 3000, 2000, 1500, 1000, 500, 200, 150, 145, 124, 100, 94, 67, 40 en als kleinste prys 20 Mark. De prys der loten is wettelyk vast gesteld en bedraagt voor de le af- deeling voor geheele origineel-loten Nfl 3,60 halve origineel-loten 1,80 kwart origineel-loten »0,90cts. Wy geven geene splitsloten uit, want ook de halve en kwart loten zyn origineel. Bestellingen voor de le klasse, ne men wy aan tot en met Het bedrag voor de bestelde loten kan in bankpapier of in Nederland sche postzegelsovergemaakt worden. Het gemakkelijkste echter is 't per postwissel. Onmiddelyk na ontvangst der bestelling en remise, zenden wy de loten direct aan de bestellers af en voegen het uitvoerig trekkingspro gram elke zending gratis by. De na men der bestellers, worden in het loteryregister ingeschreven en dade- lyk na de trekking, ontvangt ieder lothouder de uitvoerige trekkingslijs- ten. Over de gewonnen bedragen kan onmiddelyk worden beschikt. Onze firma bestaat reeds een halve eeuw en gedurende dezen tyd werd ons de verkoop dezer loten toever trouwd. Meerdere inillioenen hebben wy al aan groote pryzen uitbetaald en daardoor is het geluk van dui- zende families, eveneens ook in Neder land, bevestigd. Men wende zich dus vol vertrouwen en direct aan onze firma Hoofd-loterij-bureau Volgorde der trekkingen: 4e afd. 4000 prijzen Mk. 157,000; met Hoofdpr. 50,00040,000 Mk. etc. etc.; 2e afd. 4000 prijzen Mk. 246,0003e afd. 4000 prijzen Mk. 362,800; 4e afd. 3500 prijzen Mk. 452,8005e afd. 2500 prijzen Mk. 443,800; 6e afd. 4500 prijzen Mk. 360,525; 7e afd. 27400 prijzen Mk. 6,529,375.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2