ARMBAND, twee Boek-Papierhandel BULDOG te koop Buitenlandsche Vogels. Brillen en Pince-Nez Te koop m mm m i Officiële Publicatie. TE KOOP BORSTTUIGEN. Langestraat A 16. P. S. DE GROOT. PJW Aangekomen GOUDVaSSCHEN P. ZWANKHUIZEN, Loopmeisje, Alphons Annegarn. Geldersch-Veenend/Bal. Op de een nog slechts weinig ge bruikte der Amersfoortsche Vrij willige Brandweer. Bunschoten 12 Juli 1883. Heden morgen had de persoon van Jochem de Graaf, knecht bij den visscherman Aart Vedder alhier, het ongeluk in de Zuider zee van de vischbotter over boord te slaan en te verdrinken. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT Gelet op het koninklijk besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad No. 22); Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat tot bet uitgeven van de patent blad en aan hen die in het jongstverloopen kwartaal van het dienst jaar 1882/83 (van den 1 Februari tot en met den 30. April 1.1.) aangifte voor pa tentrecht hebben gedaan, ten raadhuize zal worden zitting gehouden op Zaterdag den 21. Juli aanstaande, van 's voormid dags 10 tot 1 uur des namiddags, en dat de niet-afgehaalde patentbladen door den deurwaarder van 's rijks belastingen zul len worden bezorgd, tegen betaling van tien, cents. Amersfoort, den 13 Juli 1883. De Burgemeester voornoemd W. A. CROOCKEWIT, Weth. fd. Br. Amersfoort, 14 Juli 1883. Bij Kon: Besluit van 10 Juli is onze stadgenoot de heer P. Methorst, Cadet der Kon. Milit. Academie te Breda, be noemd tot 2e Luitenant bij het wapen der Infanterie in O. I. Zondag morgen ten 10 ure zal de godsdienstoefening in de herv. Kerk op dfn Hof, geleid worden door G. L. FRUITIER DE TALMA Em. predik. Zondag 15 Juli e. k., zal er in de Remonstrantsche kerk te Amersfoort geen godsdienstoefening gehouden wor den. Donderdag avond had er alhier voor de ouders een hartverscheurend ongeluk plaats het zoontje, ongeveer 9 jaar oud, van onzen stadgenoot G. v. B. buiten de Kampoort, had het ongeluk in het gracht je bij het milit. hospitaal te verdrinken: men vermoedt, dat het ventje heeft willen visschen. Aandoenlijk was den aanblik van het geen Donderdag op het perron alhier plaats vond. De gewezen Gemeente-ont vanger te Putten, (Gelderland) D.C.H. werd door een Rijksveldwachter geboeid vervoerd; een net gekleed meisje, naar men zegt van Haarlem komende en hier moetende overstappen om hare reis naar Putten te vervolgen, alwaar zij hare fa milie wilde bezoeken zag, naar men zegt, haar geboeid familielid; treffend was het toen het meisje daar ze de ge boeide hand niet kon vatten, hem om helsde. De Spoorwegbrug over den Rijn bij Rhenen is zoo goed als voltooid en zal heden worden opgeleverd. Men denkt die voltooiing feestelijk te vieren. Bouw en onderbouw werden aangenomen voor f 1.697.819. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden verzonden van het postkantoor te Amersfoort over de le helft der maand Juni 1883. 1. L. \V. Jages Apeldoorn. 2. Mej. W. C. Houtendorp Utrecht. Van het Hulpkant WOUDENBERG 3. Mej. B. J. Mare Overtoom bij Amsterdam. Verzonden geweest naar Duitschland 1. J. J. Kluppel Creuznach. 2e helft der maand Juni. avondtocht door de stad halverwege had den afgelegd. De stoet werd toen onmid dellijk ontbonden en ieder haastte zich om den vuurzee te aanschouwen, waarin al wat zich in het feestgebouw bevond, waaronder ook fraaie vaandels en de mu ziek, verslonden werd. Niettegenstaande de schoonste gelegen heid tot feestvieren den studenten nu ont nomen is, wordt toch ieder nummer van het feestpogramma met opgewektheid uit gevoerd. Men rekent dat ter gelegenheid van de masker: de ongeveer 30.000 vreemde lingen Delft hebben bezocht. Thans is het zoo goed als zeker dat de stoomtramweg ZeistWageningenArn hem bij gedeelten zal worden aangelegd. Eerstdaags wordt er een begin gemaakt met het leggen der rails van Driebergen naar Doorn, welk gedeelte met 1 Oct. a. s. met stoom in exploitatie zal komen. Her twintigste Christelijk nationaal zendingsfeest, op het buitengoed Voor- daan nabij Blauwkapel gehouden, werd door goed wedei begunstigd en door on geveer 12000 menschen bezocht. Naar men verneemt, heeft de collecte f 1538.55. opgebracht. Woensdag gehouden Klomper wolmarkt, voerde men 4500 vachten aan. De han del was traagde Veluwsche wol gold f 0.97 a 1.16 per KG. Aan de bijenmarkt besteedde men heden voor de jonge stok f 2 a f 3.50, voor de oude stok f 2.50 a f 4.25 en voor de was f 0.45 a 0,55 per KG. De wolmarkten te Veenendaal zijn voor dit jaar geëindigd. In werden aangevoerd 26153 vachten. het geheel Bij arrest van het Gerechtshof te Arnhem van Zaterdag 1.1. zijn, overeen komstig de conclusie van den procureur- Ik heb een treffend schouwspel bijge woond verhaalt iemand in een Fransch blad. »Een zwaluw was met een zijner poot jes in den strik van een touwtje blijven vastzitten, dat men weet niet hoe en door wie aan den goot "Van een in aanbouw zijnd huis vastgemaakt was. Op haar angstkreten kwamen duizen den zwaluwen aangevlogen, die een wolk vormden, luid schreeuwende. Weldra schoolden zij op een naburig dak bijeen en hielden raad rumoerigen raad; daarna gingen allen de een na de ander, altijd op dezelfde plek, in het touwtje bijten. Na verloop van een half uur was het touwtje doorgesneden en de gevan gene in vrijheid." Een jurylid, die den volgenden dag in het Hof van Zweibruchen zitting moest nemen overnachtte te Kaiserslautern, in de Pfalz. De knecht van het hötel ver gat echter den logé vroegtijdig te wek ken, zoodat hij den eersten trein miste. Toen bestelde de hotelhouder een extra- trein om zijn gast naar Zweibruchen te brengen, hetgeen hem 188 mark kostte. In een gedeelte der vereenigde Staten heeft een drukkende hitte geheerscht. Op sommige plaatsen wees de thermometer 100" aan. Te New-York zijn verleden week 672 kinderen aan de gevolgen van de overgroote warmte overleden. Ook kwamen verscheidene gevallen van zon nesteek voor. Zaterdag o. a. stierven daaraan te New-York 6. te Brooklyn 3, te Philadelphia 5 en te Jersey City 2 personen. Zondag kwam er uitkomst in een koelen regen en de thermometer daalde in een paar uren 35°. Terwijl men daarbij smoorde van de hitte, was het te Chicago zeer guur, zoodat men vuren aanlegde en in over- I jassen over straat ging. Een span gebruikte kompleete goed onderhouden Te bevragen bij SWEIJER Zadel maker te Amersfoort. Te bevragen aan het Bureau dezer Courant. 4% Gevraagd tegeu Augus tus bekend met boerenwerk eu paarden beslaan. Adres franco letter G bij den boek handelaar A. M. SLOTHOUWER te Amersfoort. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 5 Juli, Maria, d. van Aart Bast en generaal, Jacob en Hendrik Budding, fa- I Wilhelmijna Johanna Cornelia Uding. Johan- brieksarbeiders te Veenendaal schuldig na Corneliad. van Dirk Schimmel en Cornelia 1. G. Witterveen 2. Mej. Steenmeijer 3. G. Mijjes 4. Mme Stapelkamp 5. Barend van Goor. 6. de Beer 7. H. v. Vulpen Briefkaarten. 1. Paulus van Elte 2. H. Rooij Amersfoort. Amsterdam. Baarn. Bloemendaal. Gorinchem. Someren. Wijk bij D. verklaard aan het inbreuk maken op de vrijheid van arbeid van hunne medear beiders en mishandeling van hun mede makker Jan van der Steen en ter dier zake rnet bevestiging van liet vonnis der rechtbank, veroordeeld de eerste tot 42 dagen en de laatste tot 21 dagen gevan genisstraf. GEMENGDE BERICHTEN. Door den aanvoer van lompen uit Rot terdam schijnt de smetstof van pokken te zijn overgebracht; althans een zoontje van een papierfabriekant te Vaassen, hetwelk knoopen enz. uit de lompen zocht, is door de pokken aangetast. Voorts zijn nog twee kinderen in andere woningen, waarschijnlijk door dezelfde oorzaak, aan pokken lijdende. Naar men verneemt, moet de ziekte geen kwaad aardig karakter hebben. Het was den Hen Juli twintig jaren geleden, dat het gevecht van Zr. Ms. stoomkorvet Medusa tegen de landbatte- rijen en schepen in Japan plaats had het is twintig jaren geleden dat de equipage van de Medusa bloed en leven veil had voor den roem van Nederland, bij gelegenheid van het fourceeren van de straat van Simonoseki. Wij vernemen dat Z. M. de Koning in de Japansche afdeelingen der tentoon stelling twee prachtige vazen voor f 1900 heeft doen aankoopen. Schuuring. Johanna Maria, d. van Jacobus Hulst en Maria van den Hoek. Wilhelmus z. van Albertus van Empelen en Catharinavan Wandelen. 0 Juli, Catrina Petronella Elisa beth, d. van Francisca Meijer en Elisabeth Ze venboom. 7 Juli, Burta Petronella, d. van Joseph Kool en Johanna Oppenheim. 8 Juli, Comelis Theodorus Gerardus, z. van Izak van KaUeveen en Jacoba van Doorn. 10 Juli, Hendrika Cornelia Wilhelmina, d. van Hendri- kus Gerardus de Bie en Maria van Biljouw. 11 Juli, Jan, z. van Jan Morre en Catrina van Ee. Carolina, d. van Johannes Tieleman en Wilhelmina Elisabeth du Bois. 12 Juli, Jo hanna d. van Antonie van Zuilen en Hendriua Rosier. Ondertrouwd: 13 Juli, Petrus Jacobus Schuu ring en Aradina Maria van den Hooff. Frede- rik Gerritsen en Hendrikje Landman. Evert Elzenaar en Evertje van Zanten.Karei Hen drik Muider en Cornelie ven Gelder. Gijs- bertus Antonius Welling en Alberta Berendina Rizaar. Gehuwd: 11 Juli, Philippus van Ling en Cor nelia Tameling. Overleden: 5 Juli, Geertruida Ruitenberg, 89 j. wed. van Jacob van Eijken. 6 Juli, Jan van Oostveen, 50 j. echtgenoot van Sophia van der Steen. 7 Juli, Dirkje de Bree88 j. wed. van Johannus Beruardus Geesing, 8 Juli Jan Kok, 3 m. 9 Juli, Dorothea Christina Maria Schimmel, 9 m. 19 Juli, Theodorus Johannus de Groen, 3 m. 11 Juli, Antonie van den Berg54 j. echtg. van Henderina Si mons. Bunschoten. Bevallen: 1 Juli, Her.drikje Malestein, vrouw van Jakob Cornelus de Kamper, d. 12 Juli, Angniesje Huijgen, vrouw van Rutgcr Beukers, d. Overleden 7 Juli, Annetje Heek, oud 6 maanden. Woudenberg. Bevallen Maatje Blaauwendraad, geboren Pater, dochter. Overleden 6 Juli, Cornelis Ederveen, oud 8 maanden. Hoogland. Bevallen 6 Juli, Kaatje Berg, vrouw van Tijmen Veldhuizen, z. Maria Hilliorst, vrouw nU Jap. en Chineesche Vazenin verschil lende grootten, Japansche Bladen, in diverse modellenSchildpad en Perle d'Amour LepeldoosjesTheekistjes, Werk doosjes SpeldendoosjesLucifersdoosjes, enz. enz. Werkdoozen, Werkmandjes, Schrijf- casettes, Sigarenkastjes, Sigaren- en Ta- baksdoozen, Portret-albums voor Visite- en CabinetportrettenInktstellen, Rook stellen Horlogestanders, Schrijfporte feuilles, Poëzie- en Plakalbums, Porte- monnaiesZakportefeuillesSigarenétui's, Barnsteen- en Meerschuimsigaren- en Ta bakspijpen Barometers in verschillende groottenTermometers voor Kamer, Ven ster, Doctoren, voor Boter en Kaas te makenenz. Portretlijstenovaal en vierkant in verschillende grootten encadreeren van platen enz. enz. Verzonden geweest naar Zwitserland. I. Mie Th. Bernsuile Basel. De Times ontvangt uit Alexandrië hartverscheurende berichten over den toe stand te Mansoerah, waar gebrek is aan alles, zelfs aan geneesmiddelen en dok- Knie- z ters, om de cholera-epidemie te be- Overleden 9 Juli, Cornelia Malensteiu, oud strijden. Volgens den correspondent van I [7 jagen. genoemd blad weigeren de cordontroeperi 77 om de proviandtreinen toe te laten, en I vuren zij op hen, die de stad willen ont vluchten. Toch zouden, volgens een be richt aan Daily News, eenige Grieken van Mansoerah het cordon verbroken hebben enontsnapt zijn. Te Rotterdam is op een vader, die BINNENLAND. In 't kort meldden wij reeds, dat het feestgebouw, opgeslagen voor de feesten, door de studenten te Delft te geven, is afgebrand.'j. De treurmare van den brand bereikte de studententoen zij hun voor matigen prijs, rekel, wit met gelen kop, goed gedresseerd en zeer trouw. 1 j Te bevragen bij den Boekli. SLOT- zyn dochtertje al te bard kastijdde, de Amersfoort, motto Doghond. lynchwet toegepast. Een aantal dochte- ren Eva's, tegen hem partij trekkende. I Wordt /gevraagd een flink ontdeden zich van klompen en pantof-Sif? fe|s en takelden hem zoodanig toe, dat1 T hij genoodzaakt was het op een loopen van Diverse De ondergeteekende bericht dat wegens de grooten aanvoer de prijzen zijn als volgt NAPOLEONS, ZILVERBEKJES, WANDVOGELSDOMINO'S, WEVERS, f 3.het paar BLAUWE FAIZANTJESORANJE KAPJESGOUD FAIZANTJESSTAAL- VINKJES, f 3.50 het paar. INDIGO'Sf 5.— NON PORAILS, zingende f 6. Prachtig fluitend, KARDINAALS f 5.50 VALK-PARKIETEN in Diverse prijzen. een prachtige partij a f 0.35 per stuk. Handelaar in Buitenlandsche Vogels. Grossier in Binnerdandsshe Vogels. Hoek Kleine SPUI te AMERSFOORT. te zetten en zijn kind, dat door de buren in bewaring genomen werd, achter te laten. R. K. en niet beneden de 16 jaar oud,| adres bij den boekhandelaar P. S. DE GROOT te Amersfoort. (Conservatie ol ZON-brillen.) CLYSOIRS. Verkrijgbaar bij

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2