SMsmms TE HUUR MAATJES HARING Nieuwe Winkel, Vrouwelijk persoon, t; W. van 't Woudt OPPASSER JAN WIJNEN js H. J. REEMS, te AMERSFOORT Ii de Siiarenfalrielf „FEL; X" Voorkamer met Alkoof. ONTVANGEN x ADVERTENTIËN. Zuiveraar van Wanjeiierte enz., op 24, 25, 26, 27 Juni 1884. Nieuwe Schotsche Spaarbank. Hulpbank te Amersfoort. MtOMKSTItAAT 276 AMERSFOORT. 4 te Soesterberg, Programma's van de vergaderingen en van de daar te behandelen vraagpunten, diploma's van lidmaatschap a f 2.50 (per postwissel f 2.55) en aandeeien in het waarborgfonds a 10. te verkrijgen bij den Heer J. B. BEUKER 2,ie Secretaris- Penningmeester te Amersfoort. Leden en aandeelhouders in het waarborgfonds hebben vrijen 'toegang tot de matinées musicales en de 4 concerten, de tentoonstelling van pluimgedierte, de wedstrijd .met eggen, de harddraverij, de volkspelen en alle [feestelijkheden ter gelegenheid van het Congres. Extra-treinen 's avonds na afloop der Concerten. Een Fransch koopvaardijmatroos, met namen Tousaint heeft in den avond van Zaterdag op Zondag jl. na in een speel huis op den Zeedijk te Amsterdam een tweeden stuurman met zijn gewezene minnares aan den dans te hebben gezien, dezen des nachts in zijne woning opge zocht, en met een mes in de hand ver- radelijk aangevallen. De aangevallene, een inboorling van het eiland Mauritius, heeft het aan zijne vuisten, maar niet het allerminst aan de tijdige en onver schrokken tusschenkomst van een politie agent te danken, dat hij er slechts met eene geringe verwondig afgekomen is. De dader bevindt zich in hechtenis. Te Bergen op Zoom kwam deze week een netgekleed heer in een der winkels iets koopen, en vond na langen tijd zoe ken en talmen iets waarvoor hij de som van 22'A cent moest betalen. Toen de „koopman" vertrokken was, ontdekte de winkelier dat tegelijkertijd eenige koop waar, ter waarde van f 8, verdwenen was. De pogingen om den dief in han den te krijgen zijn tot dusver vergeefs geweest. Het weekblad de Manufacturer geeft in zijn jongste nummer een antwoord op de vraag, welke reeds herhaalde malen Eergisterenavond liepen op de Groote Markt te Arnhem vijf korporaals van de instructie-batterij beschonken en met uil getrokken sabel. Een sterke patrouille, van de kazerne uitgerukt, was slechts in staat één hunner in hechtenis te nemen, waarop de belhamels den Westervoort- schen dijk optogen. De sergeant van de wacht van het fort Westervoort, inmid dels gewaarschuwd, trok met een aantal zijner manschappen uit en kon eerts aan het schandaal een einde maken, nadat hij met zijne bajonet één in den aim, en één in de borst had gestoken, waarop de beide overgeblevenen zich overgaven De eerste patient is terstond naar het hospitaal overgebracht, terwijl de verwon ding van den tweede niet van ernstigen aard is. In een der kantoren van rijksontvangers in het Oost-Indische Huis te Amsterdam, waar dagelijks groote sommen in con tanten worden ontvangen, werd Dinsdag als naar gewoonte een aantal zakken met geld naar het gebouw der Ned. Bank overgebracht, en wel door middel van een kruierskar, hetgeen reeds 42 jaren op deze wijze was geschied, zonder ooit aan leiding tot eenig verschil of moeielijkheid te geven. Ditmaal echter bleek het, dat bij de aankomst aan het bankgebouw door winkeliers werd gedaan wat is er één zak rijksdaalders te weinig aanwezig aan te doen, dat particulieren hier tewas. Onmiddelijk werd aangifte gedaan bij de politie '1. sectie, en door de activiteit van deze kon nog denzelfden dag het ver loren schaap worden terecht gebracht. Het bleek, dat een zoon van den kruier tijdens het transport den zak had weg genomen en daarna op eene afgelegen bewaarplaats had weggestopt. De kruier zelf was daarbij geheel buiten schuld. Bij den ontzettenden storm te Akiab ste geheimen van 't „zaken maken" zit (Britsch Birmah), waarvan wij reeds mel- in het »adverteeren". Het is een euvel, ding maakten, zijn niet minder dan 2000 waaraan niet alleen de manufacturiers huizen geheel vernield en 6000 zwaar en hun vakgenooten, maar alle Neder- beschadigd. Vijf en twintig menschenle- landsche handelaars en industrieelen lij- vens gingen er bij verloren, denzij adverteeren niet genoeg, lande hunne manufacturen en confecties van groote huizen te Parijs of te Brussel koopen, ja dat zelfs reeds de dienstboden op het voorbeeld hunner meesteressen het door hen benoodigde uit genoemde plaatsen ontbieden? Dat antwoord, ge grond op eene heilige overtuiging, nog versterkt door de ervaringen gedurende een bijna negenjarigen zwerftocht in het buitenland opgedaan, luidtEen der groot- Hoe kwam Holloway aan zijn millioenen Op welke wijze slijt de Zwitsersche apotheker Richard Brandt zulke enorme hoeveelheden pillen aloë naar wij mee- Een tot dusverre algemeen geacht Pa- rijsch advocaat, Goujon genaamd, is we gens schurkerijen gevangen genomen. Hü werd in vel» faillissementen tot ge nen,) in ons dierbaar vaderland pillen rechtelijk curator benoemd en maakte van dieiuil men den fabrikant gelooven dien post misbruik om de boeken der bijna elke ziekte kunnen genezen9 Het antwoord is: Door adverteeren. Waardoor zetten Bolle, Coster, Cohen, enz. jaarlijks aanzienlijke partijen boeken af? Door hun adverteeren. Wat is de reden, dat in een der vori ge weken de leening der Kon. fabriek van Stoom- en andere Werktuigen te Amsterdam niet werd volteekend? Het antwoord is: Omdat er niet ge noeg geadverteerd weid. Het is alles niet genoeg om koopers te lokken Adverteer! Maak reclame! Beschilder desnoods de pui van uw ma gazijn met de prijzen waarvoor ge ze levert, dat zal iets opleverenof die gevel fraai bepleisterd is, of geverfd 't doet niets tot uw voordeel af, integen deel als 'ter bij u fraai uitziet, zegt me nig voorbijganger nog: »dat betaal ik, als ik er iets koop", (daarom koopt hij niet). Zorg slechts dat 't er niet vuil bij u uitziet, maar ...adverteer! Zend ook aan onze dames brochures met stalen, firma's, wier zaken hij moest regelen, te vervalschen. Hij wist zoo een vermogen van 1,700,000 fr. bijeen te brengen. Een inwoner van Benia, in Algerië, heeft zijne vrouw gedood door haar den steel van een schop in den buik te stooten. Vooraf had de ellendeling zijn hond dood gemaakt, omdat, zooals hij zeide, zijne vrouw te veel van het dier hield. Na den moord laadde de misdadi ger het lijk der ongelukkige op een muilezel en l racht het naar eene sloot aan den spoorweg, waar hij het inwierp. De misdaad kwam echter aan het licht en de schurk werd in hechtenis genomen. Generaal Booth zet te Londen zijne openbare exercitiën met het heilleger voort, maar lang niet gratis. Zoo deelde hij onlangs aan de duizenden nieuwsgie rigen, die in Exeter-Hall waren bijeen gekomen om eene parade van het bataljon der uitverkorenen bij te wonen, zijn voor- waaraan zij dadelijk beoordeelen kunnen, nemen mede om, ter voortzetting van den wat ge te koop aanbiedt en tegen wel- strijd tegen den duivel, naast het heilleger ken prijs; zend ze thuis de prijzen van de artikelen, die ge veil hebt, opdat zij ook een heilvloot in het leven te roepen, waarvoor hij 10000 pond sterling noodig in een verloren uur eens uw aanbiedin- i had. Om een denkbeeld te geven van de door het leger reeds behaalde overwin ningen, liet hij uit het bataljon geredden, bestaande uit gewezen uitvaagsels der maatschappij van beiderlei kunne, beur- gen kunnen inzien. Want achte moe ten vragen in den winkelMijnheer of Mejuffrouw! hoeveel kost dit? hoeveel kost dat?" 't valt menigeen zoo zwaar; is 't duur, dan veroorlooft de beurs niet telings eenige sujetten voor het front het aan te schaffen en volgt op een i komen. Daar zag men Filias den Kromme, vriendelijk »ik dank u" geen bestelling, een gewezen drinkeboer en dief; een dan rijst van achter menige toonbank perceel, bijgenaamd de „zwarte bisschop," dikwijls een zucht op, die beteekentI eertijds een beoefenaar van alle mogelijke »Mensch! ik wou dat je,» enz. enz. Zoo j ondeugdenvoorts de «maagd van iets gebeurt U in 't magazijn wel nooit, Devonschire," vroeger eene nachtelijke geachte lezer maar waarlijk, het komt straatloopster, thans luitenant in het voor. i bataljon. Zij allen verhaalden de bijzon- Kom aan die allen te gemoet en zend dprheden hunner wonderbare redding, brochuies, of plaats uw artikelen met terwijl het gehetle leger een peletonsvuur naam en toenaam en prijs in de courant, j van halleluja's en ainens onderhield. Zeg niet dat de advertenties sernietj Toen de geestdrift ten top was gestegen, af" kunnen zij moeten »er af" Zoo nood-1 liet de generaal de collecte voor de vloot zakelijk als 't brood voor uw lichaam, is houden, en nadat het bij telling was ge de wacht had bij 't centraal-politiebureau, even voor de ontploffing een man in het urinoir zag gaan en er kort daarna weer uikomendeze man droeg een zak op den rug en men onderstelt, dat zich daarin de ontplofbare stoffen bevonden. Deze politieagent is zeer gevaarlijk gekwetst, en zal waarschijnlijk aan de gevolgen zijner wonden bezwijken. De schade op de beide plaatsen aangericht is onza jlijk groot; geweldige muren zijn omvergewor pen of over hun geheele lengte gescheurd deuren en vensters zijn tot gruis verbrij zeld, de straten liggen vol puinhoopen en glasscherven. Een ontelbare menigte heeft zich in den omtrek verzameld, doch wordt door een sterk politiecordon terug gehouden. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 29 Mei, Anna MariaCatkariua, d. van Jan Willem Wentzei en Cathanua Abrahanisen. Nicolaas, z. van Breunis van Ee en Aaltje van Laar. Aaltje, d. van Elbert Bouwman en Teuutje van Ek. 30 Mei, Jan Hendrik, z. van Gerrit Erede- rik Kuipers en Willemina Aleida Cnristina Lubberding. 81 Mei. Jannetje, d. van Cornelis Hennes en Ahjda Maria lieues. 1 Juni, Arie, z. van Eijkeleuburg en Clasiua Wijnen. Ondertrouwd: 31 Mei, Cornelis Bernar- dus Leopoldus Franciscus van Ewijk en Louiza Maria Cecilia Richelle. 2 Juni, Philip Kamerling en Ester Aronson. Overleden: 30 Mei, Kaatje Vink, 88 j. wed. van Heddrik van den Berg. Her- manus Hoefsloot, 69 j. echtg. van Cornelia Schipper. 1 Juni, Cornelia van Selm, 16 j. 1 Juni, Johanna Mathilda Maria Ver heuvel, 4 m. Bunschoten. Bevallen: 1 Juni, .Aaltje Versteeg vrouw vau Willem Duijst, zoon 31 Mei, Willempje Koelewijn vrouw van Willem Koelewijn, zoon. Hoogland. Geboren: 31 Mei, (drietje, d. van Autonie Liefjens en Jannetje van Laar. 4 Juni, Gerrit, z. van Dirk van Moorselaar en Martha Wels. Overleden 3 Juni, Gijsberta van Kleinwee, oud 32 jaren (ongehuwd.) Woudenberg. Geboren: 2 Juni, Willielmina, d. van Gijsbert Steinmaun en Anna Gazeubeek. 3 Juni, Evert, z. van Aart Jansen en Maria Bolman. 4 Juni, Aaltje, d. van Hendrik Velthuizeu en Johanna Heijkamp. van den Heer C. P. SORMANI, kunnen bekwame HANDWERKERS, dadelijk GEPLAATST worden. GEVRAAGD voor eenige dagen in de Week, een kunnende STRIJKEN, NAAIEN, MAZEN en met de WASCH omgaan. Brieven franco onder Letter U. aan het Bureau dezer Courant. voor een heer of dame een nette GEMEUBILEERDE Aanvragen onder Lett. R. aan het bureau dezer Courant. op den Hof, Amersfoort* Het bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 9 JUNI, e. k. ten Raad huize te Amersfoort, des namiddags van 122 ure. A. J. BOS, Secretaris. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit liet bestuur op MAANDAG, den 9. JUNI aanstaande, 's namiddags van halftwee tot halfdrie, zitting houden in een der localen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor liet teruggeven van gelden. J. C. LEIN VVEBER, Secretaris. "7^ Garen, band, geurige koffie en thee, tabak en Sigaren, Eau de Cologne en zeep, Haak- en Rrei- werk, opmaken van fijne goederen, boorden en overhemden, benevens de eelite, van oiuls beroemde DE VENTER Sttcade-knnppel Allemans gading, Utreclitsche Sucade- ontbijt- en Snipperkoek en exquise poedercliocolade in bussen of bij het gewicht. ^£,<1 «- f'j Ten spoedigste "Ce AMERS- FOOR1 gevraagd een voor Huiswerk. Franco brieven on der Letter R. aan het Bureau dezer Courant. is dagelijks te ontbieden. BREEDESTRAAT bij de Lieve Vrouwe TorenNo. 288. Levert: eerste kwaliteit Zoete melk, gekarnde melk, boter en eijeren, alles tegen MARKTSPRIJZEN. Voor nette en solide bediening wordt zorg gedragen. Hij hoopt op begunsti ging van zijne geachte stadgenooten. de advertentie voor uwe zaak Een nieuw werk van Renan, Nouvelles Etudes d'Histoire Religieuse, zal eerst daags het licht zien. In het voorbericht daarvan moet. de beroemde schrijver half en half het voornemen te kennen geven om een nieuw, verbeterd Roomsch kerk en gebedenboek samen te stellen bleken, dat zij slechts 6000 pond had opgebracht, deed hij zijne trawante nog maals rondgaan, tot ook de nog ontbre kende 4000 pond bijeengezameld waren. Daarna trok het geheele leger in goede orde de kazerne binnen, natuurlijk met de „krijgskas" bij zich. .a .jpg I itrent de ontploffing te Londen verne- Mar-1 onde. nader, dat de politieagent, die

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 3