Officiëele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. ppgingqp., ?apy diprj|et, phboih.eer verer- gèren' sah"vert)é{efén. In het belang van onze lezers "nemen we daarom uit het Handelsblad over de zeer nuttige wenken, daar gegeven, die bij het ontstaan van brand, met vrucht kunnen worden aan gewend Ze zijn deze do. Bij begin van brand is het afslui ten van lucht het beste blusehmiddel; de vlam wordt gedoofd. 2o. Wanneer eene ruimte mot rookge- vuld is, is de rook het minst dicht bij den grond. Wanneer men zich dus plat op den vloer werpt, kan men vaak onge hinderd, als onder een wolkgordijn op handen en voeten kruipende, zich ver wijderen zonder,gevaar van stikken. 3o. Brandende petroleum wordt alleen gebluscht door zand of asch, ook door melk. Water helpt bij geen enkele bran dende olie, daar deze soortelijk lichter is, en op het water drijft. 4o. Een pe'roleumlamp kan niet, als eene gewone olielamp behandeld worden. Petroleum ontwikkelt gas, hetgeen olie niet doet. Gaat dus eene petroleumlamp bijna uit, dan mag men er eerst nieuwe brandstof bij doen, na ze uitgeblazen te hebben. Maar dan ook kan de vulling dadelijk geschieden. 5o. Petroleum kan zonder gevaar als vuuraanrnaker gebruikt worden, mits men daarmede buiten den haard of de kachel 'lwude brandstof (bijv. déove" kolen) be vochtigt. Zulk een dooye, kool' kan dan' met lucifer of zwafelstok in de kachel worden aangestoken. Nooit echter giete men petroletim op vuur.' Degene, die zulks doet, stelt zich aan het gevaar bloot, in vlam te geraken. Co. Gestorte petroleum kan zonder ge vaar bij lamp- of kaarslicht worden opge nomen, indien men slechts de kaars er niet op laat vallen. (Vele personen dur ven dit, uit overdreven vrees, niet te doen.) Raakt een petroleumstel in brand, dan kan men niet beter doen, dan aanstonds een emmer omgekeerd daar overheen te zetten en vervolgens epn deken er over te werpen en die stijf dicht vast te hou den. De vlam zal dan aanstonds gebluscht Zijn. Omtrent den brand, die te Barne- veld plaats had op de boerderij de Plan tage van Baron van Nagell, vermoedt men kwaadwilligheid. Althans de dienstbode, die den vorigen dag in dienst was getreden, is den vol genden stilletjes weggebleven. Een en andermaal is zij reeds in verhoor ge nomen. De Belgische regeering heeft de uitlevering toegestaan van den gewezen directeur der brood- en meelfabriek Van der Putten, wegens valschheid in geschrif ten en oplichting. Hij moet reeds uitge leverd 'zijn. In ue heden te Utrecht gehouden vergadering der Ned. Centraal-Spoorweg- maatschappij werd door den Voorzitter mededeeling gedaan, dat de Directeur, Mr D, J. C. van Lennep, zijn ontslag neemt, en voorgesteld hem als erkenning vah langdurige diensten 13000 jaargeld te geven, en, als de overeenkomst met de Rijnspoor tot stand' komt, over 1886 bovendien nog f2000. Na eenige discussie tusschen Mr. Koedijk en den Voorzitter is dat voorstel aangenomen. Door dit ontslag is het wenschelijk een nieuw lid in dén Raad te brengen. De Raad draagt voorMr. II. Ameshoff en Mr. S. P. J. A. van Hoogstraten. Na verzet van Mr. Koedijk wei d Mr. Ameshoff gekozen. Op 15 Maart jl. waren in de Hel dringgestichten in de Betuwe 316 meis jes en kinderen aanwezig, waarvan 45 in de normaalschoel en opleidingshuizen, dié tot onderwijzeres of tot andere maat schappelijke betrekkingen worden opge leid. Sedert de oprichting van deze ge stichten werden hier reeds 3364 meisjes en kinderen verpleegd. Een 21-jarige klerk op een procu reurskantoor te Leeuwarden is in de Paaschdagen verdwenen, met achterlating van een ledige kas, een afscheidsbrief aan zijn patroon, benevens zijn portret. Het kastboek is niet te vinden, en, blij kens eene mededeeling in den brief, voor de afreis verbrand. Aangaande bet geschil tusschen En geland en Rusland is niets nieuws bekend. De regeering van eerstgenoemd land be raadslaagt en wikt en weegt het ant woord, dat van Rusland gekomen is. Bevredigen doet het Engeland niet, dit is zeker. Aan eene scheidsrechterlijke uit spraak zal het geschil tusschen beide Staten wel niet onderworpen worden. Maar alvorens de twist tot een gewenscht einde gebracht is zal nog menige nota en verklaring heen er, weer moeten wor den gezonden. Dat is niet erg, als het maar niet tot een bloedige oplossing komt, hetgeen wel niet het geval zal zijn, aangezien Gladstone dezer dagen zelf verklaard heeft, dat de zaak hoogst waar schijnlijk dooi- onderhandelingen wel tot eene vredelievende oplossing komen zal. Ondertusschen zet Rusland tijdens de onderhandelingen zijne oorlogsmaatrege len onafgebroken voort. Eene aanzienlijke macht Cavalerie en infanterie is van Vladikaukes opgebroken en tal van Ko zakken zijn naar 't Transkaspisch gebied vertrokken. Ook van het oorlogstooneel in Egypte kunnen we ditmaal geene belangrijke mededeelingen doen. Generaal Graham heeft plan opterukken langs den weg naar Berber en overal Zareba's en blok huizen aan te leggen. Woensdag heeft hij daartoe zijn eerste tocht gedaan naar Handoeb. Osman Digma schijnt den moed te laten zakken. Blijkbaar, omdat hij niet gelooft aan het welslagen zijner pogin gen,heeft hij met een handjevol volks de vlucht genomen naar een landstreek tus schen Erkowit en Sinkat. De Soendaneezen, die zich in de on- middelijke nabijheid der Engelschen be vinden, maken het dezen geducht lastig en bestoken de Engelschen onophoudelijk bij het doen van verkenningen. De Mahdi, die als een andere Maho med verwachtingen koestert, alle landen onder het gebied der Halve Maan te brengen, is ook al niet gelukkig. Een groot deel van zijn leger is hem afvallig geworden, zeggende, dat zij nu lang ge noeg gediend hebben en hebben hem verlaten. Wel heeft de Mahdi de afvalli gen met het restant van zijn leger achter- nagezèt'én, do'ch "zonder ander gevolg, dan dat ze met verlies en bebloede koppen konden aftrekken. In Frankrijk is een nieuw Ministerie opgetreden, en heeft zijn vaandel voor de Kamers ontrold. Inachtneming der nationale eer stond bovenaan op zijn program. Het nieuwe ministerie zou van China erkenning van Frankrijks rechten eischen, door onderhandelingen of door lret-zwaard. Dit laatste was echter onnoodig, want tijdens deze mededeeling kwam uit Pe king bericht in, dat de vredespreliminai- ren, die te Parijs waren opgesteld, dooi de Chineesche Regeering waren goedge keurd. Frankrijk moet thans tevreden zijn met hetgeen China verleden jaar had toegestaan, toen Ferry een oorlog ging hervatten, die hemen Frankrijk zoo duur te staan kwam. Wat al menschen- levens zijn Opgeofferd geworden aan de eigenzinnigheid van dezen Minister, die zich door niemand wou laten raden! Wat schatten gouds zijn verslonden, behalve de 150 millioen, dia nu nog door', de Fransche Kamers zijn gekrediteerd en die bepaaldelijk noodig zijn, ook al wordt de vrede met China aanstonds geteekend. Zonder dat iemand er op voorbe reid was en ieder aan het tot standko- men van een vredelievende oplossing van het geschil tusschen Engeland en Rus land geloofde, komt daar onverwacht een bericht, dat den vrede tusschen beide Staten in het grootste gevaar brengt. Bij de rivier Murgha in Afghanistan, stonden Afghaansche en Russische voor posten in eikaars onmiddelijke nabijheid. Wat aanleiding daartoe gegeven heeft weet men nog niet, maar zeker is het, dat tusschen deze voorposten een ge vecht geleverd is, waarhij, naar het telegram meldt, 500 dooden zonden gevallen zijn. 't Is nog niet met zekerheid te bepalen.aan wiens zijde het verlies geleden is, maar men gelooft aan die der Russen. De Russische Regeeringsbodc integen deel zegt, dat zoovele soldaten zijn ver slagen van het 4000 man sterke leger der Afghanen. Genei aal Khomaroff, die hen aantastte, om uitdagende handelingen, is na deze tuchtiging weer teruggetrokken. De Rus sen zeiven zouden ll dooden en 32 ge wonden hebben. -- Een. nieuw conflict is in aantocht. Weder is Rusland een der partijen en de tegenpartij is Perzië. Het geschil loopt over de Yomuds, een Turkomaanschen stam op de Russisch-Perzipche grens. In het begin van Maart jl. kfeïjjyleze stam van de Russische militaire overheid bevel zich in Russisch Turkestan te vestigen doch de Yomuds, die zich als Perzische onderdanen beschouwen, beklaagden zich bij de regeering te Teheran en deze be loofde troepen te zenden, om den stam te beschermen. Ook heeft Perzië vertoogen bij de Russische reering ingediend. Volgens uitvoerige gegevens zijn op het oogenblik te New-York 76000 menschen broodeloos. Naar de verschillende vakken gerang schikt zijn zonder werk: 1000 beambten van magazijnen voor gemaakte kleederen 6000 sigarenmakers. 5000 sinids, 4500 metselaars, 3000 arbeiders van ijzergie- teiijen, 2000 steenhouwers, 1500 draaiers, 1500 boekbinders, 1500 makers van kunst bloemen, 1400 timmerlieden, 1250 koper gieters, 1000 boekdrukkers, 1000 kellners, 800 bakkers, 500 schoenmakers, 500 gips werkers, 2500 diversen. Verder zijn 30000 vrouwen, 3000 scheepssjod'werlieden en 5000 Italianen, zonder eenige bezigheid. Enkel te New-York zijn door het daar bestaande weldadigheids-genootschap in den loop der drie laatste jaren 45000 familiën uit 180,000 personen bestaande, onder steund. Dit armenleger wordt voortdurend door landverhuizers versterkt, zoodat de New-Yoiksche Kamer van Koophandel zich genoopt heeft gezien om aan alle Kamers van Koophandel, consulaten enz., het verzoek'te richten om de landverhui zing naar Amerika zooveel mogelijk te beperken, totdat wederom betere tijden aanbreken. Een hevige brand in een fabriek te Moskau heeft 19 menschenlevens ge kost. Vijftien werksters, drie kinderen en een man zijn in de vlammen omgekomen- Bij de aanbesteding aan het Depar tement van Waterstaat enz. voor het maken van tijdelijke gebouwen en bij komende werken op het station alhier, ten behoeve van den Spoorweg Amers- fooitNijmegen, raming f14700, wasde minste inschrijver L. van Nispen te Zwolle voor f12965; terwijl P. Leenders te Utrecht voor f14907 had ingeschreven. Op 7 April is door den Eerstaan- wezenden Ingenieur alhier aanbesteed lo. het éénjarig onderhoud van de Kazernegebouwen, Stallen, Magazijnen enz. te Amersfoort (raming f 5259) waar voor minste inschrijver was de heer W. van de Kooij te Amersfoort voor f 4567. 2o. het eenjarig onderhoud van de werken in de Grebbelinie en de linie in de Neder-Betuwe (raming f1900); waar voor minste inschrijver was de Heer H. Velthuizen te Scherpenzeel voor f1444; 3e. een vernieuwing van Kazernege bouwen te Amersfoort (raming f 1100); waarvoor minste inschrijver was de heer J. Sterk te Bodegraven voor f927 zijnde den minsten inschrijvers onder gewoon voorbehoud gegund. De Candidatuur voor het lidmaat schap van den Raad alhier, door de Kiesvereeniging Amersfoort den heer Tromp van Holst aangeboden, weid door dezen niet aangenomen, waarom deze kiesvereeniging gisteravond op nieuw vergaderde tot het stellen van een ande ren Candidaat. De Amersfoortsche Hoofdkiesdistrict- vereening, Donderdagavond vergaderd, heeft tot Candidaten voor het lidmaat schap van den Raad gekozen de heeren M. W. Scheltema Ez. (aftreding met September 1887) en den heer E. L. II. van Lanschot Hubrecht, (aftreding met September 1885.) Bij de verkiezing, die Donderdag te Hoogland gehouden werd voor een Hoofdingeland in het 3e district de Eem, beken enz. is de heer Dr. M. C. VerLoren van Themaat met algemeene stemmen herkozen. De stierenkeuring vanwege de Af- deeling Amersfoort van het genootschap voor Landbouw en Kruidkunde had gister achter het lokaal den Arend plaats. Vijf tien stuks waren aangebracht. Voor stieren met kalvertanden van inlandsch ras zijn behaald le Prijs f40, door S. Bloemendaal, te Woudenberg. 2e Prijs f30, door W. Meylink, te Leusden. 3e Prijs f20, door E. Druif, te Wouden berg. Bestuursprijs f'10, door R. van Daatse- laar, te Leusden. Voorts is eene prijs van f 15 bebaald door Mr. II. Royaards van Scherpenzeel te Scherpenzeel, en wel voor oudere stie ren rnel twee breede tanden. Ds. D. P. M. Graswinckel, Predikant bij de Herv. Gemeente alhier, is voorne mens op de 13e Vergadering van Pre dikanten en Gemeenteleden der Evan gelische richting, die 15 en 16 April te Leeuwarden zal gehouden worden, de vraag te behandelen »Waarom evenmin orthodox als modern, maar wel Evange lisch Door B. en W. is de bovenbouw der bruggen, aan de St. Andries- en Kamppoorten alhier gegund, voor de som van f8420, aan de heeren S. H. Groenier en A. Emmerich, te Stadskanaal. Op de paardenmarkt, die hier Don derdag gehouden werd, was al zeer weinig handel, naardien in het geheel geene vreemde kooplui tegenwoordig waren. Een groote voorraad was er evenmin. Op de stallen stonden 56 paarden en 17 veulens; aan de lijn 118 paarden en 16 veulens. De prijzen der paarden varieerden van '150 tot 500 gulden, die der veulens van 120 tot '150 gulden. Woensdag stond voor de Arr. recht bank te Utrecht terecht de persoon van A. G. alhier wonende, beschuldigd van het helen van gestolen militaire goederen. Twaalf getuigen werden in deze zaak gehoord, waaronder 6 militairen van de 5e batterij veld-artillerie, te Amersfoort in garnizoen, welke de ter terechtzitting aanwezige dekens als de hunne erkenden. Naardien de ambtenaar van het O. M' de schuld van beklaagde, uit het ge tuigenverhoor en eigen bekentenissen, overtuigend en wettig bewezen achtte, werd tegen hem pene strenge straf ge- ëischt, vooial omdat de Commissaris van Politie alhier, verklaard had, dat be klaagde bij de Politie ongunstig bekend stond. Die eisch bestaat in één jaar cellulaire gevangenisstraf en de kosten van het geding, met last, dat de overtuigingsstuk ken aan den rechthebbende zullen worden teruggegeven. Donderdag a. s. uitspraak. Lijst van blieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort, over de le helft der maand Febr. 1885. 1. N. P. Jorritsma Amsterdam. 2. Kumf 3. Mej. v. d. Zee 's-Hage. 4. Mevr. Deoux Hilversum. 5. M. Jonkman 'Overtoom. 6. H. Letter Spakenburg. Barneveld. De heer M. A. Ter Haar, heeft de benoeming aangenomen als muziekonderwijzer te Bussum. Personeele Belasting. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT Gezien het besluit van den heer Com missaris des Konings in de provincie Utrecht van den 13: Maart 1885, No. 3 Az. (Provinciaalblad No. 33), houdende bepaling van den tijd en de wijze der beschrijving voor de personeele belasting en het patentrecht over het dienstjaar 1885/86; Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat de uitreiking der beschrijvingsbiljetten voor de personeele belasting en der gewone patentdeclara- toren een aanvang zal nemen op Maan dag, den 4 Mei e. k. en de weder-inza- meling der ingevulde verklaringen op Vrijdag, den 15. dier maand; terwijl de patentdeclaratoren voor de slijters, tappers, kroeg- en koffiehuishouders afzondei lijk, zoodra mogelijk na den ingang van het dienstjaar, aan hunne huizen bezorgd en binnen drie dagen na de bezorging teiug- gehaald worden. Wordende wijders den ingezetenen herinnerd a.- Dat het hun vrijstaat zich betrek kelijk de drie eerste grondslagen te ge dragen aan den aanslag van het vorig jaar, immers zoover in geen dier grond slagen eenige verandering is voorgeval len, en zonder dat zulks zal kunnen ver hinderen het gelasten van eene herziening volgens art. 32 der wet van 29 Maart 1833 ("Staatsblad No. 4). Dat eebter eenieder ten ernstigste aan gemaand wordt, om door een nauwkeu rige en juiste opgave van de huurwaarde, van het getal deuren, vensters en haard steden, mitsgaders van dienst- en werk- boden en paarden, en de klasse waartoe zij werkelijk behooren, de kosten en be boetingen, te voorkomen, waaraan men zich anderszins zal blootstellen. b. Dat eenieder gehouden is de vragen in de biljetten vermeld, onverwijld stel lig, duidelijk en zonder eenige voorbe houding te beantwoorden; zullende diens volgens geene latere reclainatiën, gevolg van dubbelzinnige antwoorden, in aan merking komen en zelfs zoodanige be antwoording als niet gedaan kunnen aangemerkt worden. Indien de biljetten niet op het tijdstip der ophaling aanwezig of niet behoorlijk ingevuld zijn, vervallen de ingezetenen in de verplichting om dezen zelve ten kantore te brengen, bij gebreke waarvan zij zich blootstellen aan de boeten van achtmaal het bedrag der belasting bij art. 35 4 der wet vastgesteld. c. Dat niemand zich op verzuim in de uitreiking of terughaling van het biljet kan beroepen, daar diegene, welke in zoo danig mogelijk, doch hoogst onwaar schijnlijk geval mocht verkeeren, verplicht is zijne opgave vóór of op den 31. Mei aanstaande, ten kantore van den Ont vanger intedienen, bij wien de beschrij vingsbiljetten, ter invulling, kosteloos verkrijgbaar zijn. d. Dat, ingeval de bewoners van het huis niet kunnen schrijven, de Ontvanger of zijn gemachtigde, desgevraagd de in vulling zal doen in des bewoners naam, zonder daarvoor eenige betaling te kun nen eischen, met vermelding van de re den waarom zullende zoodanige aangiften dóór den Ontvanger of zijn gemachtigde in tegenwoordigheid van een derden per soon, met en benevens dezen worden geteekend, na voorafgaande voorlezing. e. Dat van de terughaling der biljetten aan de ingezetenen een behoorlijk bewijs zal worden gelaten. f. Dat bij de wet van 9 April 1869 (Staatsblad No. 59) onder anderen de navolgende bepalingen zijn gemaakt: Wegens vrouwelijke dienstboden die, op den 1. Mei des jaars waarover de be lasting loopt, ouder dun 18 en jonger dan 21 jaren zijn, bediaagt de belasting f 5 (voor iedere dienstbode) zonder toepas sing van het opklimmend tarief. »Geene belasting is verschuldigd voor de éénige vrouwelijke bediende, overigens naar de lste, 3de of 4e klasse belast baar, in dienst van den belastingschul dige, welke geene andere bedienden houdt en vier of meer eigen of aangehuwde kinderen, kindskinderen of pupillen bij zich heeft inwonen, die op den 1. Mei des jaars waarover de belasting loopt, jonger dan 21 jaar zijn. »Die na den '15. Mei een perceel in gebruik neemt, is voor dit perceel de belasting naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des diensljaais die nog over is, verschuldigd. »Aan den belastingschuldige, die in den loop des dienstjaars een perceel ver laat, zonder daarin eenige roerende goe deren of iemand in zijne dienst achter- telateu, wordt ontheffing verleend van zijnen aanslag naar de vier eerste grond slagen voor den tijd des dienstjaars, die nog over is, indien daarvan door hem binnen den tijd van eene maand, vol gende op die waarin hij het perceel ver liet, tegen bewijs schriftelijk aangifte is gedaan ten kantore des Ontvangers, op een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet. »De ontheffing wordt verleend over het driemaandelijksch tijdvak waarin het perceel wordt verlaten, indien de belas tingschuldige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander perceel, waardoor hij belastingplichtig is, in ge bruik neemt." »Bij overlijden van den belastingplich tige treden zijne erfgenamen in de zelfde rechten en verplichtigen." g. Dat zij die in de bezorging der ver klaringen of aangiften voor het patent recht mochten zijn voorbijgezien, zich daarop niet kunnen beroepen, maar de verklaringen, verkrijgbaar bij den rijks ontvanger in persoon of door een gevol machtigde moeten indienen. h. Dat alle schippers en eigenaars van vaartuigen, de gedelegeerden van de tweede klasse der Staat-loterij en de kramers, welke het patent bij den aan vang van het dienstjaar in hun bezit moeten hebben, gehouden zijn daartoe de noodige aanvrage te doen; wordende dezen verzocht hun patent over het vorig jaar en de schippers om tevens hunnen meetbrief medetebrengen. En wordt wijders den belanghebbenden herinnerd, dat volgens de wet alle vaar tuigen en schepen, welke hun op den eersten Mei aanstaande toebehooren, moeten worden aangegeven, al is het dat daarvan geen gebruik mocht zijn of worden gemaakt. i. Dat zij die een bezwaarschrift in dienen, ingevolge art. 1 der wet van den 4. April 1870 (Staatblad No. 60) ver plicht zijn tot de overlegging van een duplicaat-aanslagbiljet, tegen betaling van vijf cents bij den Ontvanger verkrijgbaar. Wordende al verder kenbaar gemaakt, dat, naar aanleiding van art. 29 2 der wet op de personeele belasting van 29 Maart 1883 (Staatsblad No. 4), tot tegen- schatters voor de gemeente Amersfoort zijn benoemd: JOHANNES BERNARDUS FRANCISCUS LENSING,; en DIRK VERBEEK, timmerlieden, alhier wonende. En op dat niemand hiervan eenige onwetendheid voorwende, zal deze wor den gedrukt en aangeplakt op de daar voor gebruikelijke plaatsen. Amersfoort, den 7. April 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 3 April, Hendrik Wijn.-uid, z. van Johannes Gevardus Philippns Pisart en Reintje Jetten. Gerarda Maria Clasina, d. van Hendrikus Gerardns van Bekkum en Geertruida de Wit. Evertje, d. van Ger- rit Gouiv en Petronella Gijsberta Blom. 4 April, Johannes, z. van Johannes Mans en Elisabeth Veenendaal. Johannes, z. van Johanna Tuithof. 5 April, Hendri kus Marinas, z. van Nieolaas Polman en Everdina Mandersloot. 6 April, Cornelis, z. van Dirk de Wit en Gerarda Groene- stein. Gijsbertus Martinus, z. van Cas per van Mierlo en Catrina Veldman. 7 April, Adriana, d. van Willem Hendrik Kam en Engelina Metzelaar. Gijsbertus, z. van Hendrikus van Meeteren en Willemiua van den Ham. 8 April, Herman, z. van Her manns van Nus en Johanna Wijnen. Ondertrouwd 9 April, Berend Kerkhoff en Geertrui Veskes. Overleden: 1 April, Joanna van der Vlist, 61 j. ongeh. 2 April, Aaltje Jaus van Dam, 74 j., wed. van Lambertus Snij ders. Clasina Arlar, 3 j. 3 April, Aaltje Boshuizen, 76 j. wed. van Hendrik van Wijland. Janna Gerarda Ilendriksen, 3 j. Thomas van Leeuwen, 75 j. ongeh. Catharina Eugenia Johauna van der Kun, 28 j., ongeh. 5 April, Sibilla Petronella Luijkx, 25 j., ongeh. Wilhelmus van den Berg, CO j., echtg. van Anna Lucia Empen. 6 April, Bernardus Otto, 60 j., echtg. van Johanna van Ruitenbeek. 7 April, Ber nardus Gouw, 6 m. Johanna van Rens- wou, 66 j. echtg. van Johannes van de Vlasakkar. Martha Debora Eek, 5 j. 5 April, Johannes Steppe, 2 j. Jauuetje Smit, 65 j. echtg. van Cornelis Mol. Mijudert Evert van de Hoek, 18 m. 9 April, Jacobus Harskamp, 42 j. ongeh. Bunschoten. Bevallen: 3 April, Gerritje Duijst, vrouw Klaas Duijst, dochter. Overleden: 2 April, Rutger Mnijs, oud 16 maanden. 5 April, Aaltje Elberts, wed. Wouter Hoos, oud S6 jaren. Ilooglnnd. Gehuwd: S April, Joannes van Dijk met Aaltje Botterbloem. IiCusden. Overleden: 4 April, Willem Veldhuizen, weduwnaar van Johanna Veldkuizcu en van. Aaltje Aalten, oud 75 jaren.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2