NIEUWE Nieuws1 en Advertentieblad UTRECHT EN GELDERLAND. Maggie Wilson. N. 62. Woensdag 5 Augustus 1885. Veertiende Jaargang VOOR VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Uitgever A. M. SLOTHOUWER, Amersfoort. BINNENLAND. Feuilleton.^ BUITENLAND. AMEBSFOORTSCHE COÜHANT. abonnementsprijs I'er 3 maanden 1.Franco per post door het geheele Rijk. Afzonderlijke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukkeu en berichten intezenden uiterlijk Dinsdags en Vrijdags. advertentiên: Van 16 regels 0.40iedere regel meer B Cent. Advertentiên viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. De Haagsche kroniekschrijver van de N. Gron. Ct. weet mede te deelen, dat de ziekte, waaraan Z. M. den Koning lijdende is, door zijn buitenlandsche bad kuur geenszins geweken is. Al bestaat er gelukkig voor het oogenblik geen ge vaar, de algemeene toestand des Konings is en blijft van dien aard, dat alleen een zeer rustig leven, zooveel mogelijk buiten, en een streng diëet, hem voor telkens herhaalde instortingen en hevige pijnen kunnen bewaren, 't Is dan ook in verband met de voorschriften van de geneeshee- ren, dat de koninklijke familie dezen zomer op Het Loo verblijf zal blijven houden en vermoedelijk zelfs tot na Sept. dat lustslot niet zal verlaten. Het wordt ook meer en meer waarschijnlijk, dat de volgende zitting van de Staten-Generaal niet door Z. M. persoonlijk zal worden geopend. Daarvoor bestaat nog een ander mo tief: de wensch nl. der Regeering, dat nog in October, na de afdoening van de Indische begrooting, de grondwets herziening aan de orde zal komen voorafgegaan dooi- de herziening der kiestabel. Om dit te bevorderen, zal geen troonrede worden uitgesproken en dus het adres-debat worden bespaard, wan neer althans de Kamer de Regeering op dien weg wil volgen. Z. M. de Koning heeft de heeren L. en A. van Kempen, leden der bekende firma te Voorschoten benoemd respectie velijk tot officier en ridder in de orde van de Eikekroon. De heer J. van 't Lindenhout, di recteur der Weezen-Inrichting te Neer bosch, heeft voor den bouw van het nieuwe weeshuis reeds ontvangen de som van f12000; om dit gebouw geheel te voltooien wordt nog f8000 vereischt, waarvan f3000 voor aankoop van mo bilair. Werd dit werk niet door wees jongens onder toezicht van hunne bazen zelf verricht, dan zou hiervoor een som van minstens f 40000 noodig zijn. Omdat aan de Wees-Inrichting ieder medewerkt, is de directeur in staat, dit huis, waarin 100 kinderen weder zullen geplaatst wor den, voor deze lage som geheel te vol tooien. Als eene bijzonderheid wordt ge meld, dat de Minister Heemskerk juist op zijn 67sten verjaardag, den 30sten Juli, verrast werd met het bericht, dat Z. M. de Koning hem had benoemd tot Minister van Staat. De herstelling van de Troonzaal in het gebouw der Tweede Kamer is thans voltooid, zoodat de gelegenheid voor be zoekers orn haar te bezichtigen wederom opengesteld is. In Juni werden 90 personen voor den Indischen militairen dienst aangeno men, en wel 64 Nederlanders, 15 Duit- schers, 7 Zwitschers en 4 Belgen. Over het 1ste halfjaar 1885 werden aan- en overgenomen 841 militairen, uitgezonden 1194 (waaronder 64 officieren). Door de Duiven-Sociëteit Volharding, te Rozendaal, werd dezer dagen een wedstrijd met jonge duiven gehouden. De duiven werden 's morgens te 5 uren te Parijs losgelaten. De eerste prijs werd behaald door de duif van den heer C. B. Dekker s, welke te 11,58 te Rozendaal aankwam en dus binnen de 7 uren de reis deed, de vijfde, zesde en zevende door de duiven van den heer Jos. de Bruijn, welke te 12,25, 12,26 en 12,27 haar hok bereikten, terwijl de achtste of laatste prijs wer d gewonnen door de duif van den heer W. I. de Graaff, welke te 12,34 te Rozendaal kwam aanvliegen. Het 8ste No. van het Maandblad van de Vereeniging tegen de Kwakzal verij, heden verschenen, bevat de na volgende inhoud Een dagblad zonder kwakzalvers ad vertenties. Drie straat-kwakzalvers. Tegen dronkenschap. Het gevaar van 't gebruik van Haarlemmerolie. Geen losse bewering. 't Gevaarlijke van haarmiddelen. Een kwakzalver te Donkerbroek. Een belangrijke zaak voor de ïechtbank te Gioningen. Een voorstel tot bestrijding der kwakzalverij te Berlijn. Veroordeeling wegens on bevoegde uitoefening van de geneeskunde te Maastricht. Wetsherziening. Hof- en andere pedicures. Oud Car- thagena's bergplautenolie. Kwakzalver of niet? Hulp van geneeskundigen aan kwakzalvers. Een sterk sprekend DOOR MINORA. 20) »Ik vrees morgen geen tijd meer te zullen kunnen vinden om mijn woord ge stand te doen," zeide zij eindelijk. «Een laatste morgen vóór de afreize wordt steeds door honderde kleinigheden in beslag genomen, en het zou mij toch innig spijten, zoo ik Eugénie niet meer zien kon, te meer daar zij zich niet wèl gevoelt." Met vlugge schreden liep zij naast Langenveld door; de langzame tred van voorheen was opgegeven. Zwijgend liepen beiden een tijdlang voort, en deze stilte was Maggie meer dan aangenaam. Ein delijk verbrak André ;de woordkarige wandeling. «Gij gevoelt u waarschijnlijk zeer een zaam en verlaten sinds uw oom weder op reis is, niet waar?" Voor de tweede maal moest Maggie een vraag vernemen, die haar raadselachtig, zoo niet vreemd en zeer onbescheiden toescheen. Waarom moest zij zich in 's hemelsnaam zoo «eenzaam" en «verlaten" gevoelen na Oswalds heengaan Haar zwijgen was voor André een be vestigend antwoord, hetgeen hem uitlokte vertrouwelijk te worden. «Maar is er dan niemand of niets, die voor u meer dan een oogenblikke- lijke afleiding kan zijn of worden Vriend schap is den rnensch zoo noodig op zijn levenspad, maar voor haar, die de liefde reeds in de ziel heeft voelen ontwaken, is vriendschap onnoodig geworden. Gelooft gij dat ook niet, gravin Maggie Voor een oogenblik keek zij hem met onverholen angst in het gelaat. Welkeen aanmatigenden, vertrouwelijken toon nam hij aan Waar moest dat gesprek heen Wat was zijn doel met deze woorden? «Ik geloof, dat gij u in dit opzicht zeer in mij bedriegt," antwoordde zij trotsch „ik sprak tot heden nog met niemand ooit over mijn meer persoonlijke belangenop dit gebied ben ik zeer achterhoudend en weinig «mittheilungs- bedürftig", Weder ontstond er een stilte. In het oog van André flikkerde een vuur, zoo onheilspellend en onedel tevens, dat Maggie zonder twijfel haar wandeling zou hebben gestaakt, had zij hem slechts voor een oogenblik in het gelaat ge-. voorbeeld. Recahout der Arabieren. Biscuits 01 li vier. De heer Attena, lid der Tweede Kamer voor Dokkum, heeft zich, wegens voortdurende ongesteldheid verplicht ge zien, zijn mandaat als volksvertegenwoor diger neder re leggen. Op den 25en Augustus e.k. zal de verkiezing plaats hebben om de openge vallen zetel weder aan te vullen. In de afgeloopen week werden 95 vreemdelingen, waaronder 9 vrouwen, als zonder geld of middelen van beslaan, over de grenzen gebracht. Den 25sten Augustus wordt op den Amstel een groote internationale roei- wedstrijd gehouden, door de Amsterdam- sche Roei- en Zeilvereeniging „de Hoop". Des morgens te elf uur zal de wedstrijd een aanvang nemen. Des avonds te 10 uur wordt op den Amstel een groot vuurwerk ontstoken, dat aangpboden wordt door de stad Ams' -rdam. •s Het denkbeeld, om den 31sten Augustus a.s. tot een nationalen feestdag te maken, is ook door een der vaste tooneelgezelschappen te Amsterdam, welks naam het N. v. d. D. nog niet kan zeg gen, met ingenomenheid opgevat, en men is reeds druk met de voorbereiding van een feestelijke uitvoering bezig. Ook dit kunnen wij er bijvoegen, dat bijv. decoratief, vlaggen enz., tot het maken van eerepoorten of versieren van straten noodig, voor zoover de voorraad aan bedoeld tooneel reikt, gaarne aan de leiders van gezamenlijk vreugdebetoon in de verschillende buurten zal afgestaan worden, en zij voornemens is, waar het de viering van den «Prinsessedagcc be treft, zooveel mogelijk hulp te verleenen. Spoedig zullen nadere bijzonderheden meegedeeld kunnen worden. Hoewel het programma voor de op 8 Sept. a.s. te Breda te houden gioote najaars-wedrennen nog niet bekend is, kan men nu reeds mededeelen, dat het 4 internationale wedrennen en 1 wedren voor Ned. officieren zal bevatten. Hard draverijen zullen daarbij niet plaats heb ben. Het totaal der uitgeloofde prijzen zal ruim 1500 gulden bedragen. Gedurende de maand Juli is bij de Regeering geen enkel ambtsbericht ontvangen, waaruit blijken zou dat de besmettelijke longziekte onder Iret rund vee in Nederland is waargenomen. Bij het opgraven van straten te Alkmaar, voor het leggen van pijpen voor de waterleiding, zijn aldaar groote hoeveelheden beenderen te voorschijn gekomen. In de Langestraat bijvoorbeeld vond men niet minder dan 1600 pond beenderen. Bovendien vond men daar verscheidene merkwaardige voorwerpen. Bij gelegenheid van 't huwelijk van den prins van Battenberg met prinses Beatrice heeft zich een vreemd geval voorgedaan. Door den prins werd n.l. de eed van ge trouwheid als onderdaan van koningin afgelegd, alvorens het ontwerp van wet, betreffende zijne naturalisatie bij 't par lement was ingekomen. Evenals indertijd hij Prins Albert, de gemaal der koningin Victoria, was geschied, moest de natu ralisatie niet alleen aan de beeediging maar zelfs aan het huwelijk voorafgaan. Om alles nu zoo spoedig mogelijk in 't reine te brengen werd Vrijdagavond het naturalisatie-ontwerp in de beide Parlementshuizen, als 't ware met stoom, bij eerste, tweede en derde lezing aan genomen. Bij de beraadslaging in 't La gerhuis over 't ontwerp van wet tot be scherming van jonge meisjes, weid een amendement verworpen, dat ten doel had bij de dwangarbeid nog de zweepslagen- straf te voegen, voor ieder die schuldig wordt verklaard aan de verleiding van een meisje beneden de dertien jaren- Een tweede amendement werd met groote meerderheid aangenomen, waarbij het verleiden van een meisje beneden de zestien jaren inet twee jaren dwangar beid wordt gestraft. De begrafenis van Sir Mozes Montefiore werd door duizen den bijgewoond, de stoet was ongeveer 2 kilometer lang. De kist was als onder bloemen en kransen bedolven. Alle hui zen waarlangs de stoet trok waren met rouwfloers behangen. Het stoffelijk over schot werd bijgezet in de grafkelder na bij de synagoge te Ramsgate, waarin ook Moiitefiore's eclitgenoote begraven ligt. De Fransche kolonel Ilerbinger, die voor eenige maanden bevei gaf tot den overhaasten terugtocht der Fransche troe pen bij Langsom, zal eerstdaagsch voor eene krijgsraad moeten terechtstaan. Deze krijgsraad zal bestaan uit 6 gene raals en hoofdofficieren, die nota bene, geen van allen de expeditie naar Tonkin hebben medegemaakt. De president der nieuwe Boeren-repu- bliek Zoeloeland protesteert, in eene door hem uitgevaardigde proclamatie, tegen de in bezitneming dezer landstreek door de Engelschen. Met belangstelling wordt daarom den uitslag tegemoet gezien, van het onderhoud, dat de afgevaardigden der Boeren, met den Engelschen minister van Koloniën zullen hebben. De minister heeft zich bereid verklaard hen heden, Woensdag, te ontvangen- De heer Forster zal de boeren-deputatie vergezellen. Nog wordt uit Kaapstad van den 3<m dezer bericht, dat een verzoekschrift door bijna alle inwoners van Stellaland onder teekend, naar Londen is gezonden. Daarin wordt op een keizerlijk bestuur aange drongen en tegen de inlijving bij de Kaapkolonie geprotesteerd. De samenkomst der Keizers van Duitsch- land en Oostenrijk zal binnen eenige da gen plaats hebben. De gemalin van den laatstgenoemde zal bij de ontmoeting tegenwoordig zijn. Men meent hierin eene rneer dan gewone hoffelijkheid jegens den grijzen monarch te zien. Het gerucht als zoude de Duitsche kroonprins in Zwit serland een ongeluk overkomen zijn, is van allen grond ontbloot. De Nordd. Allg. Zeilung bevat een opstel tegen het artikel van Le Temps, waarin vermeerdering der Fransche ca valerie aan de zuid-oostelijke grenzen aanbevolen wordt. Het Duitsche officieuse orgaan zegt: «In dit chauvinistische stre ven van Lc Temps ligt het kenteeken, dat de vredelievende ontwikkeling der betrekkingen met Frankrijk, waarnaar Duitschland streelt, niet strookt met de meening der lezers van Le Temjis. Tegen wil en dank wordt bij ons de bezorgd heid opgewekt, dat Frankrijk slechts op eene gunstige gelegenheid wacht om, hetzij alleen of in bondgenootschap met anderen, ons aan te vallen. Ook in het buitenland zal door niemand in twijfel getrokken worden, dat Duitschland onder geene omstandigheid voornemens is zijnen nabuur aan te tastenmaar niemand Onwillekeurig voelde zij met zenuw achtige hand naar de bloemen, die zij bij het heengaan in de lokken had ge stoken, een beweging, die André met de oogen gevolgd had en die hem plotseling verbaasd deed stilstaan. In dit oogenblik was 't niet moeilijk te bemerken, dat het een sarcastischen glimlach was die om zijn lippen speelde, terwijl zijn lange magere hand zich naar het tooisel van Maggie uitstrekte. «Ik durfde waarlijk niet hopen, dat aan mijn bloemen zulk een hartelijke ontvangst te beurt zou vallen. Zie, dat doet onuitsprekelijk goed o, ik dank u, Maggie 1" «Hoe?.waart gij de onbekende zender dezer verschillende bouquetten? klonk haar angstige vraag. «'t Was voor mij een waar geluk, ze u te mogen toezenden 1" Met een ruk trok zij de rozen uit het haar en wierp ze vol afschuw ver van zich af. «Ziedaar het einde van uw groot geluk1 een beter lot verdienen zij niet dan door mijn voeten vertreden te worden." Zij had zich door haar drift werkelijk zoozeer laten medeslepen, dat zij de bloemen gevolgd was en die met de kleine voeten platdrukte. Uiterlijk kalm woedde toch in het binnenste van André drift en smart over de aangedane beleediging. Nochtans verloor hij geen oogenblik zijn tegen woordigheid van geest, maar sprak la chende «Hoe kunt ge uzelve zoodanig vergeten, lieve gravin 1 't Is waar, ik had den knecht uitdrukkelijk verboden den naam des zenders te noemen, maar toch heb ik inderdaad niet aan de mogelijk heid gedacht, dat gij u in den persoon zoudt kunnen vergissen nu echter voor onderstel ik «Welk recht hebt gij te veronder stellen vroeg zij nog ademloos van drift. «Uw onverholen schrik, nu ik u den persoon voorstel, geeft mij dit recht. «De bloemen waren ook te schoon om te kunnen veronderstellen, dat gij daar van de gever zijn kondet «Gij hebt ze dus van een ander ver wacht en als zoodanig aangenomen Waarschijnlijk dan van niemand anders dan van mijn waarden vriend Maurits Werner Een duivelsche trek speelde hem om den mond, toen hij haar jbij deze woor den was genaderd en fluisterend had toe gesproken, terwijl haar bleek gelaat met een donkeren blos werd overtogen. Dat verraderlijke rood zegt mij meer dan woorden," vervolgde hij, achteloos om zich heen ziende, «verwonderen doet 't mij geenszins; hij was toch zoo warm in zijn lof over uw aanbiddelijke persoon...! Zijn vertrek zal u daarom wel meer spijten dan dat van uw oom zonder twijfel bevat die brief daar de vurigste betuigingen uwer liefde Gedurende deze woorden was Maggie blijven staan en had hem vol verachting in het gelaat geblikt. Thans bleef zij sprakeloos van verontwaardiging een oogenblik liet antwoord schuldig. Lang duurde toch haar zwijgen niet. «Ik ben zoo vrij u le herinneren, tot wie uw beleedigende woorden gericht zijn gij verliest te zeer mijn waardig heid als vrouw en gravin uit het oog. Een ander antwoord acht ik u thans niet waardig." Met deze woorden keerde zij hem den rug toe, om naar huis terug te gaan. De gemoedstemming om een kalm be zoek af te leggen was verdwenen. Maar zij had buiten den waard gerekend in een oogwenk zag zij den evenzoo ge- haten als gevreesden man voor zich staan, die haar den voortgang belette. (Worcil vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1