OfMeële Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. genaamde Salon-Ausgabe verkrijgbaar gesteld. Deze nieuwe vorm van bet Fa- miliènblatt verschijnt in boekformaat eenmaal per maand. De beide eerste deelen zijn rijk van inhoud, zoowel wat betreft.de letterkundige bijdragen als de platen. Zoo vindt men er o. a. een nieuw verhaal van Elisabeth Werner, Die Bla me des GlïichSf een novelle van C. Wild en een aantal goed uitgevoerde afbeel dingen en verschillende bijdragen. Ver moedelijk zal deze uitgave, welke in Duitschland zeer in den smaak valt, ook den lezers van het Familiënblalt in ons land zeer welkom wezen. 's Konings wederantwoord op het Troonrede-adres der Eerste Kamer luidt: nik verzoek u, mijne heeren, aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal mijnen dank te betuigen voor haar adres van antwoord en gaarne deel ik haren wensch, dat hare arbeid bevorderlijk zal zijn aan den bloei des vaderlands." Een paar dagen geleden verraste iemand te Noordhorn een haas, die rus tig in zijn leger lag te droomen. De man, die in de eene hand iets te dragen had, deed met de andere een greep en vatte den haas bij een zijner ooren. Deze aanranding, die anders misschien niet zoo kwaad gemeend was, scheen het vrijheidlievende dier echter niet te be vallen. liet rukte zich met alle kracht los en koos het hazepad, doch met ach terlating van het oor, dat de persoon in quaestie als aandenken meè naar huis nam. Naar rnen verneemt, beantwoordt de driewielige trapwagen, waarmede een proef wordt genomen voor het vervoer van brieven en postpakketten op het platteland, zóó goed aan het doel, dat deze voertuigen weldra voor den dienst zullen worden ingevoerd. In deze provincie wordt de jacht op fazanten den 1 October geopend. Het gerucht, dat in de bladen de ronde doet, volgens hetwelk de Burge meester der residentie zou geprotesteerd hebben tegen het posteeren van iparé- chaussées bij het Departement van Bin- nenlandsche Zaken en in den optocht naar de Staten-Generaal, is. volgens het Haagsche Dagbl., uit de lucht gegrepen. Uit Noordwijkerhout meldt men aan de N. R. Ct.: Dinsdagmiddag is alhier, door den brigadier der rijksveldwacht M. Spree, een dier pseudo-kooplieden aangehouden, die tegenwoordig veelvuldig in deze buurt gezien worden, en die met bedelen en kleine diefstallen aan den kost zoeken te komen. Hij heet M. P., is 52 jaar oud, en heeft ten nadeele van de kleindoch ter der wed. Z., die bij hare grootmoe der inwoonde, een koralen ketting met gouden stukjes en dito slot uit het ach terhuis weggenomen, waarin hij een oogenblik alleen was geweest. Zoodra de kleindochter bemerkte dat zij bestolen was, zette zij den dief wel een half uur achterna, liep intusschen bij bovengenoem- den rijksveldwachter aan, en achterhaalde eindelijk den dief, doch hij ontkende alles. Maar nu viel hij den rijksveldwach ter, die langs een anderen weg, in bur- gerkleeren, hem tegemoet kwam, in han den, die hem aanhield en visiteerde, het geen het gestolene voor den dag, en M. P. tot de bekentenis van den diefstal bracht. Naar het R. N. verneemt, moet het thans zoo goed als zeker zijn, dat de persoon, wiens lijk men voor cenige weken onder liet spoor-wegviaduct te Rotterdam vond, niet vermoord is, maar onverwacht een aanval gekregen heeft van de ziekte, waaraan hij leed en daarin gebleven is. Of hij vóór dan wel na zijn dood bestolen werd, schijnt nog niet zeker. Zijn dood moet echter, hoewel het lijk eerst des nachts gevonden werd, reeds vroeg in den avond zijn ingetreden, en van halfnegen af hebben de bewoon sters van het huis, waar hij vertoefd heeft, getracht zich van het lijk te ont doen, dat op drie verschillende plaatsen is neergelegd, maar telkens weer bij het naderen van onraad werd opgenomen en verder medegevoerd. Een deel van liet geld, dat hij bij zich gehad heeft, is gevonden; de drie gearresteerde perso nen blijven op vermoeden van mede plichtigheid aan den diefstal in hechtenis. Zaak Jeaima Iiorette. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaak van Jeanne Lorelte en haar veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. De zaal van het Gerechtshof was weder om geheel gevuld door dames en heeren. Onder het publiek werden opgemerkt de Oostenrijksche zaakgelastigde Prins Ilo- henlohe, de Spaansche zaakgelastigde de Markies de Novalies en de Secretaris der Belgische legatie De Moncheur. Precies te drie uren trad het Hof bin nen en werd de beschuldigde, evenals bij de behandeling binnengeleid door eene bewaarster en de Rijksveldwachters. De beschuldigde was ditmaal geheel in rouwgewaad, met een zwarte voile, welke zij opsloeg toen de President het arrest begon voor te lezen. Zij was zeer bleek en hield haar zakdoek voor het gelaat. Zij boorde staande de voorlezing van het arrest aan, hetgeen ruim een half uur duurde. Nu en dan gaf zij teekenen van inwendige ontroering. Het arrest overweegt in de eerste plaats wat door de beschuldigde zelf be kend is, welke bekentenis is gestaafd door de verklaringen van de getuigen, en neemt aan, dat daardoor het haar ten laste gelegde feit van moedwillige ver wonding op den persoon Sakurada over tuigend bewezen is. Vervolgens gaat het arrest uit de ver klaringen van de getuigen en deskundigen na, dat de dood van Sakurada het ge volg is geweest van de verwonding der hersenmassa en uitstorting van bloed in de hersenen, met welk oordeel der des kundigen het Hof zich ten volle vereenigt en het als zijn eigen overneemt. Dat mitsdien Sakurada is overleden door de verwonding met de opzettelijk op hem gerichte revolver. Overwegende, dat aan beschuldigde is ten laste gelegd, dat zij na op 1-4 Maart met Sakurada eene kamer te hebben be trokken, het voornemen heeft opgevat dien Heer het leven te benemen en de daad gepleegd heeft nadat Sakurada sliep of niet bemerkte wat zij verrichte. Ten processe niet is bewezen. Overwegende dat de telastplegging dat zij het voornemen heeft gehad Sakurada te dooden en met de uitvoering in het algemeen heeft gewacht, gebleken is a. uit hare bekentenis dat zij van II uur af het voornemen had aan haar eigen dood te verbinden dien van Sakuradab. uit hare verdere bekentenis dat zij alvo rens zich te bed te begeven heeftgeschre- ven het bekende briefje c. uit de ver klaringen van getuige Van der Broek, dat hij dat briefje op tafel heeft gevonden. Overwegende, dat de bekentenis van besch. overeenstemmende met geschrift B. en de verklaring C en bevestigd door de verklaring van get. Smitssaert tiet hij gillen gehoord heeft en besch. heeft ge vonden boven voor de deur van haar kamer, wel bewijzen, dat besch de daad niet heeft uitgevoerd dadelijk na het denkbeeld om Sakurada van het leven te berooven. Doch dat daardoor niet in rechten vaststaat, dat zij gehandeld heeft met voorbedachten rade dessein formé avant l'aclion). Overwegende dat voor 's Hofs over tuiging niet onbetwistbare zekerheid be staat dat er tusschen het tijdstip van het voornemen en de volvoering van de daad heeft gelegen een oogenblik van kalm beraad, als onmisbaar is om die tijdstip pen te mogen scheiden. Overwegende dat dit gedeelte der be schuldiging, dat zij gehandeld heeft met voorbedachten rade, niet voldoende is be wezen wat betreft de geleider lage. Overweegt het Hof dat in het arrest van terechtstelling niet wordt gevonden dat besch. Sakurada zou hebben opge wacht om hem het leven te benemen dat dus de beschuldiging van geleider lage niet aan 's Hofs kennisneming is onderworpen. Overwegende echter dat ingeval het wachten totdat Sakurada sliep, beschouwd moet worden als opwachting, alsdan dit feit, gelijk hiervoren is beslist, in rech ten niet is bewezen. Overwegende, dat door besch. beweert is dat zij door nevrose hysterique, over geërfd van hare moeder, die in hevigen graad aan Hystero-epilepsie leed, niet toerekenbaar is voor hare daad. Overwegende dat inderdaad in genees kundige certificaten, door haren verde diger overgelegd, respeclivelijk bij de dochter en moeder die ziekte wordt aangenomen. Overwegende, dat uit het bewijs der feiten en de bekentenis van besch. hoe en door welke verstoordheid en andere beweegredenen geleid, zij de daad heeft gedaan, en in de geheele geschiedenis der zaak blijkt, dat beschuldigde de daad met onbelemmerden wil heeft uitgevoerd. Overwegende, dat uit geen enkel feit is gebleken eenige uiting van verstands verbijstering bij de beschuldigde, op welken tijd van haar leven ook. en be schuldigde erkent zelf nimmer in Den Haag geneeskundige behandeling te heb ben genoten. Overwegende, dat in 's Hofs overtui ging geen wijziging gebracht wordt door het oordcel van Dr. Piepers en den speciaal-arls Dr. Donkersloot, die als deskundigen gehoord zijn, en van wie de eerste verklaarde dat beschuldigde zeer stellig in zoodanigen zielstoestand verkeerde en haar de daad niet kan worden aangerekend, terwijl de tweede verklaarde dat bij hem hieromtrent twij fel is gerezen. Overwegende, dat het Hof in de voor lichting dezer deskundigen omtrent de bij beschuldigde bestaande manie wel een bijdrage kan zien voor wetenschap pelijke uitlegging, maar niet kan aanne men, tegen alle waarneembare feiten in, dat die mogelijke manie werkelijk heeft bestaan. Overwegende, dat mitsdien naar de regelen van het Strafrecht de toereken baarheid voor 's Hofs geweten volkomen ongeschokt blijft gelden. Overwegende, dat de schuldplichtigheid van besch. door wettige bewijsmiddelen overtuigend is bewezen. Verklaart beschuldigde schuldig aan moedwilliger, doodslag. Verklaart niet bewezen wat meer is ten laste gelegd en spreekt haar daarvan vrij, de kosten te dragen door dcuStnat. Dat de nog jeugdige leeftijd van besch., die reeds voor haar 15e jaar hare moeder verloor, en de opgewonden toestand waarin de gebeurtenissen der laatst aan de daad voorafgaande dagen haar gebracht hebben, zoovele verzach tende omstandigheden zijn, welke aanlei ding geven een zachtere straf toe te passen als in 't algemeen bedreigd is. Veroordeelt J. M. I.orette tot een cor- rcctioneele gevangenisstraf van drie jaar eri in de kosten van het rechtsgeding, desnoods invorderbaar bij lijfdwang. Nadat de Voorzitter haar den cassatie termijn had aangezegd, werd de veroor deelde teruggeleid naar de kamer der besch. Halverwege de zaal viel zij in onmacht, doch was spoedig weder her steld. De veroordeelde heeft, na overleg met haren verdediger, besloten geen cassatie aan te teekenen. De toestand op het Balkan-schiereiland blijft zeer gespannen, ofschoon er ge gronde hoop bestaat, dat Turkije den opstand niet met geweld zal onderdruk ken, maar de beslissing oveilaten aan de mogendheden, welke het tractaat van Berlijn onderteekenden. Evenwel valt nog niets met zekerheid te zeggen. Vorst Alex ander heeft de Porie verwittigd, dat hij, aan de stem des volks gehoor gevend, Oost-Rumehë rnet zijn vorstendom heeft vereenigd. Gaarne wilde hij zich stellen onder de Suzereiniteit des Sultans, waar om hij hoopt dat Abdul-Hamid zijn ze gel aan deze verandering zal hechten. De Sultan heeft dit aan de mogend heden medegedeeld en zond intusschen reeds eenige bataillons, het garnizoen van Adrianopel, naar de grenzen. Rusland is met deze omwenteling volstrekt niet ingenomen. Althans de Czar niet. De Bulgaarsche minister van oorlog de Russische generaal Cantacuzene werd door den Czar reeds gelast zijne porte feuille neer te leggen. Russische vrij willigers komen in menigte aan, overal wor den vrijwilligers corpsen gevormd. Vorst Alexander aanvaarde zelve het opperbe vel. In Albanië zijn de Grieken en Tur ken reeds slaags geweest wegens een geschil over de grensregeling van Mon tenegro. De Grieksche regeering heeft alle soldaten opgeroepen om voor de rechten van het Hellenisme te waken. In Rumelië en Macedonië werd de rust nog niet gestoord. Koning Alfonso van Spanje is ernstig ongesteld, naaf men zegt ten gevolge van de ontroeringen der laatste dagen. Graaf Bensman, de Spaansche gezant te Berlijn, had eene langdurige conferentie met Bismarck. De verontschuldiging der Spaansche regeering over het beleedigen der vlag enz. werd aangenomen, daarna kwam de inhoud der Spaansche nota ter sprake. Velen willen beweren, dat Prins von Bismarck geneigd is de komst der Spaansche schepen voor de Duitsche kanonneerboot toe te geven en datSpanje daardoor rechten kan laten gelden op 't eiland Yap, maar dat dit van de overige eilanden dei' Jgroep niet opgaat. Waar schijnlijk zal de Paus als scheidsrechter in dit geschil optreden. Het bericht omtrent den dood van Osman Digna, den leger-aanvoerder van wijlen den Mahdi, wordt bevestigd. Hij moet gedood zijn, na een gevecht tegen de troepen van Ivassala, waarin hij de nederlaag leed. Voorts acht men het waarschijnlijk, dat ook de Heer Curtis,de »Ab-del Kader van wien in de berichten omtrent den oorlog aan den Nijl herhaaldelijk melding gemaakt werd, vermoord is, op reis van Dongola naar Wady Haifa. De Vorstenraad, door de Keizerin van China bijeengeroepen ter beraadslaging over de spoorwegplannen, heeft beslist ten gunste van den aanleg der spoorwe gen. De aangeboden ontwerpen, desbe treffende, zullen nu nader onderzocht worden. De Chineesche Regeering laat ingenieurs uit Amerika komen. Uit Souakim wordt gemeld dat de Abys- siniërs den marsch naar Kassala voort zetten. Benden Arabieren sluiten zich bij hen aan, ten einde de stad te helpen ontzetten. Het bericht van Osman Digna's dood heeft groote vreugde in de gelederen der Arabieren gebracht; men hoopt de beweging nu spoedig onderdrukt te zullen hebben. De Sheik van Tripoli, aan wien de Emirs te Khartoem Soedan hadden aan geboden heeft geweigerd, maar gaf den raad oin Mahomet Achmct's oudsten zoon te kiezen en hem een regent te geven, die met den Sultan van Turkije op goeden voet staat. De orde op Sicilië is hersteld. De cholera echter maakt nog vele slachtof fers, vooral te Palermo. Gedurende de laatste 24 uren deden zich 200 nieuwe ziekte- en 100 sterfgevallen voor. In Spanje is de epidemie zoo ver ver minderd dat de laatste opgave luidde 600 ziekte- en 235 sterfgevallen in het geheele rijk. In het Zuiden van Frankrijk en in Italië doen zich ook nog enkele gevallen voor, maar het gevaar voor uit breiding der ziekte schijnt toch geheel geweken, VERGADERING van den RAAD der gemeente Amersfoort op Maandag, den 28 September 1885, des namiddags ten 1ure. Punten van behandeling. 1. Ontwerp-besluit tot restauratie van de Koppelpoort. 2. Voorstel van Burg. en Welh., betrek kelijk het toezicht op de puinplaats. 3. Ontwerp-verordeningen tot heffing en invordering van het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 4. Ontwerp-besluit tot regeling der jaar wedden van onderwijzeressen en on derwijzers. 5. Ontwerp-instructie voor den ontvanger van het sluisgeld, tevens sluiswachter. Zondag a. s. zal de Godsdienst oefening in de Vrije Ger. Gem des mor gens ten halftien en des namiddags ten vijf ure geleid worden door den Heer Vaaities uit Dordiecht. Onze stadgenoot de Heer M. J. Lagerwey, die in Juli II. als leerling der 5e klasse aan de jHoogere Burgerschool alhier met voldoenden uitslag het Eind examen te Utrecht heeft afgelegd, slaagde op 24 Sept. II. voor het Ie Natuurkundig- examen waaraan hij zich had onderwor pen bij de faculteit van Wis- Natuur kunde van de Utrechtsche Universiteit. Door den Brigadier-Majoor der rijksveldwacht C. de Lange alhier, en den Rijksveldwachter E. van Leeuwen uit Leusden is aangehouden zekeren Jan van Meerwijk, die dezer dagen onder Stou- tenburg en Nieuw-Leusden diefstallen pleegde. In een dezer dagen, door de ver- eeniging van onderofficieren der d.d. schutterij alhier, gehouden vergadering, "werd besloten, den naam der vereeni- gingvFraternitê" te veranderen in Broederschap Wij kunnen niet nalaten onze inge nomenheid daarmede te betuigen. Een Hollandsche vereeniging past een Hollandschen naam en onze taal is rijk genoeg aan woorden en uitdrukkingen om behoorlijk zijne gedachten daarin te kunnen uitdrukken. Gisteren promoveerde aan de Rijks- Universiteit te Utrecht, ter verkrijging van den graad van doctor in de genees kunde, onze vooimalige stadgenoot, de heer J. A. Ruijs J.A.zn., na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: »Oeer de oorzaken van ettering." Voor eenigen tijd vestigden wij de aandacht op de Stuiversgids voor Nij megen en meldden tegelijkertijd dat bij den Uitgever daaivan, den heer II. C. Thieme te Nijmegen, het plan bestond, ook van andere plaatsen een Stuivers- gids het licht te doen zien. Thans is een «Thieme's Stuiversgids voor Amsterdam" verschenen, bevattende aanwijzingen voor wandelingen door de stad en uitstapjes met vermelding van de voornaamste be zienswaardigheden. Goed gelijkende af beeldingen komen er in voor van Het Amstel-IIotel, Leinsche Plein, Groote Vijver in het Vondelspark, Paleis des Konings, Broekerhuis, Paleis voor Volks vlijt, Rijksmuseum, Diergaarde, Panorama en Aquarium. Wij wensclien deze uitgave hetzelfde succes toe, dat aan de Stui versgids voor Nijmegen ten deel viel. 319de STAATS-LOTJERIJ. VIJFDE KLASSE. Tweede week. Trekking van 23 en 24 Sept. (1400 Loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prys van f'200. No. 9215. Prijs van f ÏOO. No. 304, Prijzen van f70. 232, 283, 452, 4919, 4951, 4973, 5635, 5918, 5923, 5925, 5976, 9197, 9200, 9202, 9252, 9269, 9371, 9398, 14320, 14345, 14350, 14351, 14352, 14366, 14398, 14427, 14460, 19666 en 20967. Te zamen 31 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken.- 211, 214, 217, 243, 248, 259, 261, 300, 326, 332. 371, 393, 404. 405, 407, 430, 462, 466, 473, 4922, 4930, 4943, 5602, 5604, 5638, 5689, 5926, 5966, 5971, 5972, 9121, 9123. 9126, 9142, 9144, 9147, 9149, 9160, 9190, 9201,9219, 9273, 9297, 9310, 9311, 9337, 9347, 14302, 14306, 14318, 14354, 14363, 14392, 14399, 14406, 14416, 14453, 14473, 14479, 14481, 14494, 14496, 17606, 19644, 19664, 196S0, 19749, 20965 en 20989. De volgende trekkingen geschieden: 29 en 30 Sept., 1, 2, 69 en 1317 Oct. De Staatsbegrooting voor 1886 werd gisteren in de Tweede Kamer ingediend. Zij wijst een tekort aan van 165 millioen of 11" millioen zonder de kosten noodig voor de zilverontmunting. De tekorten van 1883 tot het einde ven 1886 bedragen 44% millioen. Hier. van werd 29 millioen gedekt uit leeningj. saldo's, terwijl 2S millioen uit de aan. bangige voor stellen tot wijziging van hei zegelrecht enz., zijn te vinden. Ongedekt blijft dus 25 millioen, dat in de eerstvok gende jaren met 3 millioen 'sjaars ver meerderen kan voor de aflossing van leeningen, aangegaan voor onderhanden zijnde openbare werken. De dienst van '1886 zal op de gewone uitgaven waarschijnlijk zonder een tekort sluiten. Voor oorlog is 2% voor marine 16'/, ton meer aangevraagd. Het krediet van den staat eischt strikte onthouding, vat: niet onvermijdelijke uitgaven en nieuwe lasten, wil het financieel evenwicht her steld worden. TJtreclit. In de Maliebaan alhier werd jl. Woensdagmorgen, hangende aan een tak van eenen boom, het lijk gevonden van een 20-jarig jongeling te dezer stede woonachtig. Gebrek aan werk en de omstandigheid dat hij den vorigen dag voor den Militairen dienst was afgekeurd, schijnen tot deze wanhoopige daad te hebben geleid. Dienzclfden morgen viel op de Voor straat alhier- een Metzelaar van eene stelling, bekwam daardoor eenige kneu zingen en werd naar het ziekenhuis overgebracht. Dezer dagen begaf de dienstbode van een melkboer alhier zich naar het land om te melken, en ontmoette op den Langedijk bij de Watermachine eenige jongens, waarvan er een op haar afkwam en op zeer onbetamelijke wijze aangreep. Door haar hulpgeroep opmerk zaam geworden op hetgeen er gaande was, voegden zich nog een paar knapen bij den eerste en bejegenden het meisje op gelijke wijze. Eindelijk door het drie tal tegen den grond geworpen, had zij nog menige handeling te verduren, welke ieder fatsoenlijk meisje van schaamte doet blozen. De politie met het gebeurde in kennis gesteld, heeft een streng onderzoek inge steld en tegen de daders Proces-verbaal opgemaakt. Abcoude. Gisteravond werd ons dorp in beweging gebracht door een begin van brand, ontstaan bij J. S., alhier. Zonder brandweer slaagde men er even wel in het vuur te stuiten. Daarna had er een standje plaats ten huize van zekeren P., alhier, wiens zoon kabaal maakte. Het was de politie, die aan dit geval een einde maakte. Bnmereld. De heer Kleppink, direc teur van het postkantoor alhier herdacht deze week den dag waarop hij voor 25 jaren zijn ambt aanvaarde. Van verschil lende zijden ondervond hij blijken van belangstelling. Bij monde vanden burge meester, Baron van Nagell, werden hem ten Raadhuize een paar prachtige met zilver gemonteerde schenkkannen aan geboden, terwijl zijn dienstpersoneel hem een keurige inktkoker vereerde. Yeciiendaal. Alhier worden pogin gen aangewend om een afdeeling voor de vereeniging van algemeen stemrecht op te richtennaar wij vernemen zijn een 4tal personen toegetreden terwijl de afdeeling door 10 leden als gevestigd wordt beschouwd. Een der bekendste leiders der algemeen stemrecht-beweging, heeft aangeboden, thans reeds hier een openbare voordracht te houden en ook daardoor alhier propa ganda te maken. De heide heeft in Gelderland wel schoon gebloeid, maar de bijen hebben er slechts enkele dagen van genoten. De ijmkers hebben' dit jaar meer nadeel dan voordeel gehad. Sommigen hebben zelfs geen voldoenden voorraad voor de bijen in den aanstaanden winter. Onge twijfeld zullen de honigprijzen stijgen. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal verga deren op Maandag, den 28 September aanstaande, des namiddags half-twee, Amersfoort, den 24. September 1885, De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De gratificatie aan den (Ie- meente-Arcliilect. Over het voorstel van het Dagelijksch Bestuur om aan onzen Gemeente-Ar chitect, den heer W. J. Kam, ter oor- zake van buitengewone werkzaamheden, eene gratificatie van 600 Gld. toe te kennen, is, in verschillende kringen, door onderscheiden personen nog al een en ander in het midden gebracht. Ten gunste van het voorstel werd weinig vernomen. De meesten, die wij over de zaak hoon; den spreken, waren er tegen, dat er voor

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2