Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Spaarbank. Hulpbank te Amersfoort. heemraad van den Bnnschoter Veen- en Veldendijk, oud wethouder dezer ge meente en lid van onderscheidene water schapsbesturen alhier en te Hoogland. Een talrijke schaar vrienden en be langstellenden volgde het lijk tot aan de openbare begraafplaats. I.oeiien. Door den gemeenteraad alhier is besloten twee viije veemarkten in te voeren en wel den laatsten Vrijdag in April en den laatsten Vrijdag in October. Zeist. Ons hernieuwd post- en tele- graalkantoor is gereed. Het ziet er niet alleen fraai, maar ook degelijk uit en mag een aanwinst voor de gemeente ge noemd woi den. Het zal echter nog wel tot Nieuwjaar duren, zegt men, alvorens het gebouw in gebruik zal worden geno men. Driebergen. Dezer dagen werd in een bosch onder deze gemeente het lijk gevonden van een persoon, blijkens de kleederen tot het vrouwelijk geslacht be- hoorer.de. Door de verregaande staat van ontbinding, waarin het lijk verkeerde, was niets met zekerheid op te maken. Men vermoedt, dat het het lijk is van een jong meisje, in het begin van dit jaar daar ter plaatse gezien. Of er aan misdaad dan wel aan een ongeluk moet gedacht worden, is niet te zeggen. Amerongen. Op de drijfjachten, in de laatste dagen door Graaf Bentinck van Amerongen en zijn gezelschap ge houden, zijn volgens de Amer. Cl. in het geheel geschoten 133 hazen, 23 faizanten, 3 patrijzen, 10 houtsnippen, 279 konijnen totaal 448 stuks. Het regenachtige weder stond de jacht zeer in den weg, waardoor het cijfer geschoten wild kleiner was, dan men verwacht had. Deze jachten geven even wel telken jare op het groote jachtveld eene aangename levendigheid, door het groot getal schutters en drijvers, en zijn zeer in den smaak van landbouwers en pachters. Kreukelen. De burgemeester alhier heeft, om redenen van gezondheid, zijn ontslag als zoodanig ingediend. Barneveld. Een kalf van 11 weken, eigendom van II. Rijken alhier, heeft een zwaarte van 314 halve kilo's. bij zijn terugkeer in genoemde haven, het volgende bericht medegedeeld. In den afgeloopen zomer is .hij op Prince Re gent's Isles in aanraking geweest met een 70-tal Eskimo's, die tot zijne groote bevreemding meerendeels Engelsche klee- dcren en volop tabak in hun bezit had den. Bij onderzoek is hem gebleken, dat zij verscheidene depots hadden geplun derd van kleederen en andere benoodigd- heden, welke op Ceechey Island waren gevormd door de laatste expeditie, uit gezonden tot opsporing van de vermiste tochtgenooten van Franklin. Vooral wa ren zij in hun schik met de laarzen die zij buit hadden gemaakt. Algemeen wordt de eerlijkheid dier bewoners der Pool landen geroemd,- hoewel er hier niets van blijkt. Voor de onderzoekers der Poolstreken is het een ongunstig verschijn sel. Ezels zijn tegenwoordig goedkoop. Een koopman in ezels heeft dezer dagen te Soesterberg een langoor afgeleverd voor den prijs van 7 mikken (een brood a 58 Cts.), en daarop nog 6 Cts. toege geven. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 30 Oct. Christina, d. van Johannes Bernardus Boumhouwer en Neeltje Langelaar. 31 Oct. Hubertus Cornelis, z. van Karet Hendrik Mulder en Kornelia van Gelder. 1 Nov. Sara, d. van Nathan Levie en Grietje Cohen. Willem, z. van Hendrik de Goede en Stijntje van Appelen. Grietje, d. van Isidorus de Bakker en Gerritje Vonno. Catrina Marga- retha, d. van Willem Kraaikamp en Louisa Veenendaal. 2 Nov. Reijer Herinanus, z. van Hermanus Kroes en Cornelia van Ouwerkerk. Dina Lubberta, d. van Jacob Wilhelm van Achterberg en Gerritje Ipenburg. 3 Nov. Thomas Antonius, z. van Dnk Schouten en Joanna Ludovica Hart. Petronella, d. van Johannes Wegen en Grietje van den Hoorn. 4 Nov. Dirkje, d. van Jan Bos en Jannetje de Vrij. Albertus Herinanus, z. van Hendrik Vooitman en Elisabeth Ahda van de Laak. Ondertrouwd 5 Nov. Stephanus van Eijke- lenburg en llendrika Scheerder. Pieter Oelp en Dirkje Boon. Johannes Steenbeek en Johanna Middelaar. Lambertus van den Hoek eu Johanna Maria van Dijk. Gehuwd 4 Nov. Elbert Everse en Christina Apotonia Looijmans. Overleden: 29 Oct. Maria Anna Bieshaar, 68 j. wed. van Jacobus de Bruin. 31 Oct. Jacoba Johanna Hartogsveld, 2 j. 2 Nov Antoon Lobel, 2 j. 4 Nov. Abraham Bolland 51 j. wedr. van Annigje Fransen. Bunschoten. buitenplaats Zandbergen hoorden de be woners des nachts geraas op de laagste vei dieping, doch letten daar verder niet op. Den volgenden morgen bleek, dat er verschillende voorwerpen gestolen waren. Op Zuid-Craailoo ging eene inbraak zelfs met poging tot moord gepaaid. De bewoner de heer L. hoorde onraad. Hij ging zien en bij het openen der deur van de zitkamer, loste een inbreker bijna bout pourtant een schot op hem. Het eerste schot miste, doch de tweede kogel trof hem iu de knie, zoodat hij achter over stortte. De ".koetsier, op het schot toegesneld, vond hem badende inzijn bloed. De schurken, waren gevloden. Voor eenigen tijd teekende de heer Justus Van Maurik Jr. in Eigen Haard een levensbeeld van Krales, den mis- maakten verschoppeling in de maat schappij. Deze schetsen zijn nu opnieuw uitgegeven en met afbeeldingen van Johan Braakensick versierd, bij den uilgever Tj. Van Holkema te Amsterdam ver schenen en voorhanden in den Boekhandel van Slothouwer Zoon. Onze minister van financiën vindt 't zónde, dat somtijds een aantal millioe- nen ongebruikt en renteloos in de schat kist blijven liggen. Hij wil daarom dat overvloedige geld uifzetten en heeft nu aan de Tweede Kamer gevraagd, of zij 't goed vindt, dat de minister van financiën de gelden ter leen verstrekt, altijd tegen puik onderpand. Op koopmanswaren zal geen geld te krijgen zijn. Hij verwacht daarvan voor het land gedurende eenige jaren een voordeeltje van enkele tonnen gouds. Eersdaags zal bekend worden, welke personen onder de nieuwe inrichting der Staatsloterij, gerechtigd zullen zijn, tot het uitgeven en aan den man brengen van loten of gedeelten daarvan. De tegen woordige collecteurs houden hun baantje. Hier en daar, o. a. in den Haag, zul een enkele nieuwe aangesteld worden. De overige splitsers worden teruggebracht tot gewone lotenverkoopers. De kooplieden die »mct de honderdduizend in den zak" op straat aan de voorbijgangers twintig- jes zoeken te verkoopen, moeten onder de nieuwe wet hun wandelend loterijkan toor sluiten. Zéven werklieden van de maatsch nAmsterdams Goederenvervoer", hebben bij de overbrenging van een inboedel, op de Reguliersgracht te Amsterdam, een hun te zwaren brandkast langs een wen teltrap naar beneden laten vallen. Geluk kig kwam het gevaarte neèr zonder iemand te schaden. De vloer moet er echter niet op vooruit zijn gegaan. De pachter van het Wiener Café in de Passage in den Haag was sedert eenige dagên verdwenen, om in het eind der vorige week door zijn familie te worden gevolgd. Het koffiehuis is dientengevolge thans verlaten en de exploitatie is ge staakt. Verscheidene crediteuren wachten op afdoening hunner vorderingen en ook liet personeel heeft geen afbetaling ontvangen. De Passage-maatschappij had reeds twee maanden huur te vorderen. Over de maand September had de pach ter geweigerd de huur te betalen, op grond van eischen zijnerzijds, waarover de Maatsch. met hem correspondeerde. Toen liet evenwel in 't begin der vorige week de aandacht trok, dat een aantal koffers van den pachter naar Duitschland werden verzonden, werd de Maatschappij achterdochtig en legde zij pandbeslag op den inventaris voor de achterstallige huurpenningen, terwijl zij hem dagvaarde lot ontbinding van het huurcontract. Inmiddels was de vogel gevlogen, terwijl is gebleken, dat de goederen, hem in den laatsten tijd geleverd, naar Duitschland zijn doorgezonden. De Passage-maatsch. is voor verliezen gedekt, daar haar vor dering minder bedraagt dan de bij haar berustende waarborgsom, en zij hoven- dien beslag heeft gelegd op de meubelen, die onder de hoede staan van een be waarder. Daar de pachter ook nalatig is gebleven in de betaling van zijn gasre- kening is de gasverbinding door de ge meente op 31 October verbroken, en daarmee aan de exploitatie een eind gemaakt. Vad.) II. J. Van Aalderen een tijd lang te Groningen agent van de plaatsver vangersmaatschappij Eendracht te 's-Gra- venliage, nam in het vorige jaar de vlucht met medeneming van de onder hem als agent berustende gelden. Hij werd on langs te New-York achterhaald en uit geleverd, per stoomschip Leerdam naar Rotterdam gebracht en kwam Dinsdag avond in de gevangenis te Groningen aan. Woensdagavond hield de te Sneek bestaande ijsvereeniging Friso hare jaar vergadering. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat het getal leden 597 bedroeg, terwijl de kas een saldo aanwees van f719,44. Als bestuurslid werd herkozen de lieer D. De Jager IJz. Donderdag hield de conferentie voor de Bulgaarsche quaestie te Konstantinopel haar eerste zitting. Deze was echter van korten duur en geheel gewijd aan de overlegging der geloofsbrieven en aan de samenstelling van het bureau. De Fransche secretaris van Legatie Haneteaux zal het ambt van conferentie-secretaris waarne men. Een uitgestrooid bericht als zouden de Serviërs en Bulgaren reeds slaags zijn geweest wordt niet bevestigd en vindt algemeen weinig geloof. In Sofia heerscht eene, trouwens licht te begrijpen, spanning omtrent hetgeen door de conferentie zal worden besloten. De Bulgaarsche regeering schijnt nog altijd de terugkeer tot den vroegeren toestand en het terugtrekken der Bul gaarsche troepen uit Rumeliö als onmo gelijk te beschouwen, omdat èn de Bul gaarsche bevolking èn hare regeering zich zedelijk verbonden hebben de onderne ming tot het einde toe door te zetten. Alléén aan koningin Victoria, aan nie mand anders, is het te wijten, dat de Bulgaarsch-Rumelische quaestie nog niet opgelost is zooals de drie keizerrijken het wenschen. Deze beschuldiging wordt door een der Londensche correspondenten van de Köln. Zeil. tegen de vorstin ingebracht. Hij wijt aan haren invloed den tragen gang der zaak, en meent te weten dat, indien Victoria niet als beschermvrouw des Battenbergers ware opgetreden, alles reeds vóór lang geschikt zou geworden zyn. Zij heeft een bijzondere yoorliefde vooi den broeder van haren jongsten schoonzoon, en zal alleen daarom nooit hare toestemming aan de aftreding van vorst Alexander geven. Intusschen heeft deze vorst nu op duidelijke wijze de vij andige gezindheid van den Keizer van Rusland ondervonden. Hij is n.l. bij kei zerlijke dagorder als Russisch generaal ontslagen en ontheven van het commando over een bataillon Russische scherpschut ters. Of hij nu ook zijne Russische rid derorden terug zal zenden? Tusschen Duitschland en Spanje wordt de verhouding er niet beter op. De weder opgevatte briefwisseling wordt althans niet meer op de vorige vredelievende en vriendschappelijke wijze gevoerd, maar Duitschland blijft op gestrengen en zeer beslisten toon zijn standpunt handhaven. De Paus zal van een en ander waar schijnlijk wel goed op de hoogte zijn en juist daarom zijn arbeid als bemiddelaar eenigzins hebben vertraagd. Koning Thebaw moet, naar aan The Standard uit Thayetmyo wordt geseind, het vertrek van de gewone stoompakket uit Mandalay verboden hebben. Engeland zal dus wel met de wapenen in de hand tegen hem moeten optreden en het gevolg zal zijn, dat ook dit on afhankelijk gedeelte van Birma door En geland wordt geanexeerd. Doordieinlijving zou Engeland van de rijke Chineesche provincie Yunnan nog sjechts gescheiden zijn door een strook grond van ongeveer 70 kilometer. Daar wonen weliswaar krijgszuchtige en plunderzieke volksstam men wat nog onlangs door de inne ming en plundering van Bhamo gebleken is doch het zou aan de vereenigde Chineesche en Engelsche strijdmacht niet moeilijk vallen die stammen ten onder te brengen. Dit doel beieikt zijnde, zou Engeland aan China de genoemde strook gronds met het district en de stad Bhamo afstaan, en China zou dus een uitweg op den Indischen Oceaan krijgen, evenals de Engelschen een handelsdépót aan de poorten van ftliina. Bhamo, dat door de Irrawaddy met Mandalay en Rangoon in verbinding staat, zou een soort van open haven worden, langs welke China, met terzijdelating van de Roode Rivier, de voortbrengselen zijner provinciën zou kunnen verzenden. Men acht het tegen woordig tijdstip voor dit plan gunstig, omdat China zich meer en meer naar de Europeesche denkbeelden en gewoonten schijnt te schikken. In Engeland hebben de verkiezingen voor de gemeenteraden plaats gehad ter aanvulling der vacaturen, welke ontstaan zijn door de gewone aftreding van een derde der leden. De uitslag, voor zoover bekend, is gunstig voor de conservatieven. De Tories beschouwen deze uitkomst als een gunstig voorteeken voor den grooten strijd. Evenwel is dit geen zuivere maat staf, daar de belangstelling der kiezers bij de keuze voor den gemeenteraad zeer gering is en niet kan vergeleken worden bij de algemeene deelneming aan de groote verkiezingen voor het Parlement. De Fransche ministerraad heeft beslo ten om krachtig op te treden tegen de geestelijken, die bij de jongste verkie zingen deelnamen aan de beweging tegen de republiek. Tevens werd gesproken over de houding, welke het ministerie zal aannemen wanneer de nieuwe Kamer bijeenkomt. Van alle zijden wordt be vestigd dat, gelijk het Journal des Débals meedeelde, de ministers zullen aftreden en Brisson terstond door president Grévy belast zal worden met de vorming van een nieuw kabinet in den geest der nieuwe Kamer. De gemeenteraad van Parijs zal maat regelen nemen ter leniging van den nood waarin de werkende stand in die stad verkeert. Er is voorgesteld een som van niet minder dan anderhalf millioen francs bijeen te brengen ter bestrijding van de kosten eener reeks openbare feesten. In de eerste plaats zullen, bij tusscbenpoo- zen van drie weken, bals gegeven wor den in <ie Opera, in het beursgebouw, op het stadhuis en in het hotel van de kamer van koophandel. Daarna zal een historische optocht van de oude Pui ijsche gilden en andere genootschappen gehou den worden. Ook bestaat het voornemen den Pont-Neuf te herstellen in zijn vroe geren toestand. Uit Tonkin luiden de berichten niet ongunstig. Generaal de Courcy seint, dat de operaties tegen de benden der oproer lingen in het binnenste gedeelte der Delta worden voortgezet. Bij Koninklijk besluit van 4 dezer is het bij Zr. Ms. besluiten van 5 Dec. 1851 en van 30 Dec. 1866 ingestelde eereteeken ter belooning van eérvollen langdurigen werkelijken dienst bij de Schutterijen, onder meer ook toegekend aan den heer H. van Esveld Rzn., 1ste luit. adj. bij de d.d. Schutterij alhier. De heer J. W. Putman Cramer, wonende te Nijkerk, is benoemd tot Inspecteur van Politie te Amersfoort. Omtrent het belangrijke voorstel van Ged. Staten van Gelderland, ('t welk eerstdaags in de vergadering der Prov. Staten zal worden behandeld) betreffende een waterschap voor de Geldersche vallei, vernemen wij nader, dat reeds twee punten aangaande de vermoedelijke ver betering der waterlossing door gecom mitteerden uit de Ged. Staten van Utrecht en Gelderland zijn voorbereid. Omdat de samenvloeiing der Luntersche en Barneveldsche beken in de oostelijke singelgracht te Amersfoort eene opstu wing veroorzaakt, nadeelig voor de af lossing in de Geld. Vallei, en dit bezwaar kan opgeheven woiden door de afleiding van dit water naar een punt van de Eem beneden Amersfoort, zoo is aan het departement van oorlog gevraagd, of er in beginsel ook bezwaar zou bestaan om daartoe eventueel gebruik te maken van een gedeelte der gracht langs de Grebbe- linie, op welke vraag het departement ontkennend geantwoord heeft. Gecommit teerden hebben gelijke toezegging ontvan gen omtrent het eventueel aanleggen van een tusschen die dijken loopend aflei- dingskanaal, langs de gracht van de Grebbelinie van af de Bruinenburgersluis naar de Eem. Gaarne vestigen wij de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voor komende advertentie van den heer J. Kool, Utrechtsche str. 91 alhier. Met recht mag hij zijne glazen onspringbaar noemen. Een in onze tegenwoordigheid genomen proef bevestigde dit op schit terende wijze. Een glas door hem in het water gedompeld, werd, terwijl de wa terdruppels er nog langs vloeiden, op cpii gaslamp geplaatst en aan de grootst mogelijke vlam blootgesteld, zonder te springen. Ook de prijs behoeft niemand terug te houden zich deze glazen aan te schaffenZij kosten slechts 60 cents. Afgeloopen week werden hier niet minder dan 158 manden schelvisch aan gevoerd en aan de vischmarkt afgesla gen. Zulk een grooten aanvoer had hier nog nimmer plaats. Een vischkooper die sedert 50 jaar onze vischmarkt bezoekt, verklaarde, dat het grootste aantal op één dag aangevoerde manden tot nu toe niet meer dan 45 bedroeg, terwijl Don derdag j 1. 72 manden werden afgeslagen. De toestand van Roelof Willemse is zeer bevredigend. "Wanneer er niets buitengewoons bijkomt bestaat er alle hoop op herstel. Donderdagavond, op de Nutslezing, werd door den heer Joh. Gram een novelle voorgedragen getiteld: Tante Morsse. Na de pauze gaf hij nog eenige losse stukjes ten beste. De zaal was flink bezet, vooral het dames-publiek was groot. Met genoegen werd opgemerkt, dat, dank zij de nieuwe doelmatig aan- gebiachte ventilatie, het in de zaal bij lange na zoo benauwd niet meer was, als vroeger liet geval placht te wezen. Utrcclit. Door de Politie alhier is proces-verbaal opgemaakt, tegen eene winkelierster, wegens het verkoopen van sterken drank in het klein zonder ver gunning. In eene tapperij alhier viel gisteren een reeds bejaarde man, die, zooals hem trouwens wel eens meer gebeurd, te veel vergunning had gebruikt, van een trapje, waarbij hij met het hoofd tegen een muur terecht kwam en vrij ernstig werd verwond. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht, werwaarts ook werden vervoerd, een 12-jarige jongen die van een melkwagen viel en een been brak en een 4-jarig meisje, dat op den Jutfaasschenweg door den stoomtram werd aangereden, doch gelukkig niet ernstig werd gekwetst. Bunschoten, 30 Oct. Heden had de teraardebestelling plaats van een der meest geachte ingezetenen dezer ge meente Hendrikus Huijgen. In zijn werk zaam leven bekleedde hij onderscheidene openbare betrekkingen, als die van Hoog Vccncndaal. Tot deurwaarder bij de belastingen van de kantoren Veenen daal, Amerongen en Driebergen, met standplaats deze gemeente, is benoemd de heer W. van de Velde, thans in die zelfde betrekking te Leek (Groningen). Rcnswonde, 3 Nov. Voor de var- kensmesters in deze streken ziet het er verre van voordeelig uit. De prijzen blijven terugloopen voor de vette, bestemd voor de slachters in de steden en voor particu lieren, kan men nu slechts 40 a 42 cents per KG. bedingen. Die bestemd zijn voor Engeland, gel den 34 cents per KG de handelaars op Engeland, zoowel hier als te Veenendaal, hebben de commissie-koopers bedankt. Scbcrpenzcel. De rederijkerskamer »de Genestet" alhier hield Woensdaga vond weder hare eerste vergadering met dames. Een negental gedichten werden ten beste gegeven, 't Was den kunstlievenden leden aangenaam, op te merken, hoe door aanhoudende oefening de kunst van voordra gen ook door de minder sterke krachten onder de werkende leden werd verkre gen. Zeer voldaan keerde men ten elf ure naar zijne woning. Ondertrouwd Gijsbert Koclewiju en Kanna Niezen. Hoogland. Geboren 4 Nov. Dirk, zoon van Antonius Huurdeman en Jannetje van den Heuvel. Ondertrouwd 30 Oct. Willem Pasker met Rengertje den Ouden. 4 Nov. Aalbertus Boersen met Maria van Beek. Ueusden. Geboren 31 October. Pieter, z. van Evert van de Pol en van Martha van der Horst. 1 November, Maria, d. van Gerrit Timmerman en van Klaasje Zeldenrijk. 4 November, Tbeodorus, zoon van Louw Berg en van Dientje Zieltjes. Stontcnburg. Geboren: 6 November, Cornelis, z. van Ger rit Verhoef en Jannetje Schimmel. Soest. Geboren: 31 Oct. Johannes Gerrit, zoon van Johannes Karei van den Burg en Geertje Veld- huise. 1 Noveinb. Abraham, zoon van Dirk van Herwaarden en van Cornelia van Brum- melen. Johannes, zoon van Johannes Gi ift en van Cornelia Roeten. Petronella, dochter van Barend Koppen en van Maria Langerhorst. Gehuwd: 24 Oct. Cornelis Hilhort met Catha- rina van Schalkwijk, heiden van Soest. Overleden: 29 Oct. Jannetje Papenburg,oud 12 jaar. 4 Novemb. levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Tijmen Altena en van Wilhelmina Bakker. Woudenberg. Overleden: 3 Nov. Bernardus Johannes Ro- bers, oud 6 maanden. Uit Texel wordt gemeld, dat, na vele dagen inspanning en angst, de familie van den vermisten blazerschipper Boon Woensdag door een brief uit Duitschland is verrast. Het bleek, dat het als verlo ren beschouwde vaartuig behouden in de Eems was binnengeloopen. De bemanning was gezond, doch had veel moeten uit staan door storm en hooge zee. De vis- scher meldde dat hij, alvorens naar huis te komen, eerst nog eens de rogvisscherij bij Ameland wilde beproeven. Men heeft te Parijs dezer dagen proe ven genomen met verlichte luchtballons, voornamelijk bestemd tot het geven van telegrafische seinen. Deze ballons, volgens een nieuw stel sel, van Egasse, zijn gevuld met een zuiverder en lichter gas dan de gewone. De omvang kan kleiner zijn en de vul ling gaat spoediger. Voorts is, in de ballon zeiven, een electrisch licht, dat men, van het schuitje uit, naar willekeur kan doen ontgloeien, eenvoudig door op een knop te drukken van een electrisch toestel waarmede het in verbinding staat. Het langer of korter aangehouden licht in de lucht geeft zoo de telegrafische punten en strepen van het Morsestelsel aan. De thans genomen proef heeft goed voldaan, en er zullen nog meerdere plaats hebben. De gezagvoerder van een te Dundee te huis behoorende walvischvaarder heeft, MARKTBERICHTEN. Amersfoort, 6 Nov. Tarwe (niet aangevoerd). Rogge f5,30 a f 5,60. Boekweit f 6,50 a f 7,10. Appelen f2.af 3.Peren f 2.50 a f 3.00. Aard appelen f 1,30 a f 1,70, per hectoliter. Hoendereieren f 6,50 a f 7,00 per 100 stuks. Boter f 1,20 a f 1,45 per Kilo. Kaas f 0,a 0, per 0 kilo. Biggen f4.75 a f8.00; schrammen f8,50af'13.25 per stuk. Barneveld, 5 Nov. Rogge f5,25 a f6,00. Boekweit f6,00 a f7,Boter f 1,25 a fl,40 per kilo. Eieren f 6,00 a f 7.00 de 100 stuks.Aardappelen f2,00 a f3,00 per hectoliter. Biggen f5,00 a f 8,00. Het bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 9 NOV. e. k. ten Raadhuize te Amersfoort, des namiddags van 131 ure. A. J. BOS, Secretaris. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAANDAG, den 9. NOV. aanstaande, 's namiddags van halftwËe tot halfdrie, zitting houden in een der localen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor het teruggeven van gelden. J. C. LEINWEBER, Secretaris,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2