Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. ..I,—p.— zocht de lieer Stork den spreker zich te matigen, daar hij anders genoodzaakt zoude zijn de vergadering te ontbinden. Bij deze woorden van den Commissaiis ontstond een vreeselijk tumult, dat hoe wel Penning en Fortuijn herhaaldelijk stilte verzochten, niet tot bedaren te brengen was. Op een sein kwamen daarop door eene zijdeur een vijfentwintig tal agenten bin nen, die daar door sommigen tegenstand geboden werd, van de sabel gebruik maakten en al spoedig het lokaal hadden leeggesabeld. De barbier Baars, die on langs voor het lossen van een pistool schot veroordeeld werd, bekwam bij deze gelegenheid een sabelhouw en werd naar het gasthuis gezonden. Bij de overhaaste aftocht der vergaderden bleven er niet veel ruiten heel. Na hun vertrek vond men een menigte vertrapte oproerige blaadjes. jDe Londensche correspondent der N. R. Cl. heeft een onderhoud gehad met Antink, den tijdelijken gastheer van Van Rijsselberghe. Volgens Antinks voorstel ling heeft hij Van Rijsselberghe in alle opzichten geholpendat hij hem aan de politie verklapte, vond zijn oorzaak in Van Rijsselberghe's ontijdige vlucht uit zijn huis, met medeneming van een aan tal hem niet toebehoorende voorwerpen. Volgens de verzekering van Antink moet Van Rysselberghe bij zijn ontsnap ping uit de gevangenis te 's-Gravenhage geholpen zijn door een schilder, die hem een breekijzer bezorgde. De burgemeester van 's-Graven hage heeft thans besloten, dat de sabels van de policiebeambten in de hofstad, vervangen zullen worden door een houten staf (EngelsHi model). Men zegt, dat deze maatregel genomen is om bij een mogelijk krachtdadig optreden van de politie, het slaan van snijdende en bloe dende wonden zooveel mogelijk te voor komen. De heer J. Van 't Lindenhout, direc teur der Weesinrichting te Neerbosch ontving dezer dagen een aardig geschenk, nl. 21 groote hazen, geschoten op de heerlijkheid „Weldan", bij Goor, ge schonken door graaf B. Bij den maaltijd, die hiervan werd aangericht, werd nog 30 KG, rundvleesch gevoegd. In de zitting van de Tweede Ka mer waren gisteren alle leden (86) tegen woordig. Men herinnert zich niet, dat in de laatste jaren alle leden tegenwoor dig waren. De partijen stonden dus 43 tegen 43. De heeren Gratama en Dirks waren, niettegenstaande hunne ongesteld heid, bun plicht komen vervullen. Het eerst kwam in stemming het amende ment om 0 leden te kiezen in de distric ten waar het grootste overschot is: werd verworpen met 68 tegen 18 stemmen; waarna in stemming kwam het amende ment van de heeren Iluber en Godin de Beaufort, om Sneek een dubbel district te maken. Met 43 tegen 43 stemmen werd dat amendement verworpenvol gens de Grondwet is bij staking van stemming, bij voltallige vergadering, nieuwe stemming onnoodig en wordt een voorstel gerekend te zijn verworpen. De amendementen van den beer Wyben- ga, om Meppel en Steenwijk te vereeni gen en het amendement van den heer Godin de Beaufort, voornamelijk Amers foort op bet oog hebbende, werden ver worpen met 75 tegen 11 en met 52 tegen 34. Het amendement van den heer van Asch van Wijck om Houten, Schalkwijk enz. van Amersfoort af te nemen en bij Utrecht te voegen werd met 43 tegen 43 verworpen. Een gelijk lot trof een amendement van den heer van der Feltz om Schie dam door de Regeering van Rotter dam te scheiden daar weder bij te voegen. Het amendement van den heer 't Hooft op Zevenbergen, werd met 54 tegen 32 stemmen verworpen. Daarna kwam artikel 1 van het wetsontwerp in stemming. Ofschoon de heer van der Borch aan deze stemming geen deel nam, wat moet [worden betreurd, werd het artikel met 43 tegen 42 stemmen aan genomen, omdat de heer Rengers voor het art. stemde. Bij de daarop volgend^ stemming over het wetsontwerp, werd het met 44 tegen 42 verworpen, daar toen de heer Rengers tegen stemde en met hem ging de heer Corver Hooft. Het ziet er met het Servische leger treurig uit. De groote verwachtingen waarmede het ten strijde trok, gingen over in eene paniek, waarvan koning Milan het eerste slachtoffer was, zoodat hij zelfs niet trachtte den terugtocht zijner troepen te stuiten. Deze hebben veel geleden door gebrek aan levensmid delen, ontberingen en door het aanhou dend slechte weder. Gedurende acht dagen, terwijl zij hard moesten werken om hunne stellingen zoo goed mogelijk te beveiligen en zelve niet in den mod der weg te zinken, werd hun geen warm voedsel uitgereikt. Brood, kaas, spek en een scheutje brandewijn, was het eenige voedsel dat voorhanden was. Koning Milan moet dan ook nog al iets hooren, zelfs de bladen van zijn eigen rijk over laden hem met verwijtingen. De Times berichtte reeds, dat bij afstand van den troon zou doen; dit bericht vindt even wel te Weenen geen geloof en wordt door oflieieuse bladen volkomen ongegrond verklaard. Een bezetting van Servië door Oostenrijksche troepen, (eveneens door de Times voorspeld) zou trouwens door Rusland niet geduld worden. Katkoff's Wedomisli, een blad dat zich eerst hevig tegen een vereeniging van Oost-Rumelië met Bulgarije verzette, tapt nu uit een geheel ander vaatje en be toogt, dat de Bulgaren volkomen recht hebben om naar deze vereeniging te streven. Dit mag wel als een bewijs worden beschouwd, van de verandering, welke de houding der Bulgaren in Rus- lands staatkunde heeft teweeggebracht. Alfonso XII van Bourbon, Koning van Spanje is te Madrid op nauwelijks 28 jarigen leeftijd overleden. Den 28 Nov. 1857 geboren, werd de jonge Koning dus nog niet ten volle 28 jaren oud. Na het vertrek zijner moeder, Koningin Isabella, die in 1868 het land moest verlaten, ontving de jonge Vorst te Weënen en in Engeland een voortreffelijke opvoeding. In 1870 deed Isabella te zijnen behoeve afstand van haar aanspraken op den Spaanschen Troon, waardoor Alfonso de Kroonpretendent werd van de jongere linie der Bourbons. Nog vele jaren bleef Spanje het too- neel van burgeroorlogen en twisten. Het Koningschap van Amadeo, den Italiaan- schen Vorst, was van korten duur en de Republiek werd ernstig geschokt door den opstand der Carlisten, die slechts met groote inspanning werden overwon nen. Zoo wies steeds de invloed der Alfonisten, vooral onder de gematigd liberale generaals en diplomaten. In 1874 waagden generaal Martinez Campos en de tegenwoordige President-Minister Ca- novas del Castillo een Staatsgreep. Zij riepen op ondejaarsdag Alfonso tot Ko ning van Spanje uit. Alfonso, die juist te Parijs vertoefde, gaf terstond aan deze roepstem gehoor, ging te Marseille scheep en stapte den 9e Januari te Barcelona aan wal. De bestaande Regeering bezweek terstond en reeds op 14 Januari deed de zeventienjarige Koning zijn intrede in de hoofdstad des Rijks. Onder Alfonso's regeering werd Spanje door verschrikkelijke rampen geteisterd men herinr.ere zich de groote overstroo ming in Murcia, vervolgens de aardbe ving in Grenada en nu onlangs weer de cholera. Overal bood Alfonso XII hulp en won zich de harten der Spanjaarden door de zelfopoffering waarvan hij in die tijden blijk gaf. Nochtans werd tot twee malen een verijdelde aanslag op zijn leven ge pleegd (1878 en 1879) en ontzag het Parijsche grauw zich niet, den Koning, toen hij op zijn terugreis van Berlijn, over Parijs terugkeerde, hem als overste van een uhlanen-regiment te hoonen. Koning Alfonso laat een treurende weduwe en twee dochtertjes na, een van vijf en het jongste van drie jaren Maria de las Mercedes Isabella Theresa Chris tina Alfonsina Hyacthina, Prinses van Asturië, geb. 11 Sept. 1880, en de Infante Maria Theresa Elisabeth, geb. 12 Nov. 1882. Prinses Mercedes zal nu tot Koningin worden uitgeroepen onder regentschap barer moeder Koningin Christina. Het Kabinet heeft de Koningin-weduwe reeds zijn ontslag aangeboden. Dit ontslag werd door H. M. aangenomen. Tot nu toe heeft 's Konings dood nog tot geen on geregeldheden aanleiding gegeven. De verkiezingen voor het nieuwe Huis der Gemeenten in Engeland zijn sedert Dinsdag in vollen gang. Ten spijt van de aanhoudenden regen loopen de kiezers zeer druk naar de stembus. Beide par tijen leggen groote activiteit aan den dag. De liberalen zullen evenwel een hevigen dobber hebben. Naar de laatst ontvan gen berichten werden tot nu toe 113 conservatieven, 108 liberalen en 9 Iersche nationalisten gekozen. De markies de Lorne, schoonzoon der Koningin, die door zijn radicale verklaringen zooveel van zich deed spreken, heeft te Ilampstead (een der voorsteden van Londen) de ne derlaag geleden. De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat op Zondag 6 Dec. e.k. het kantoor voor den dienst der Pakketpost zal geopend zijn vanaf 7 u. 's m. tot 9 u. 's av. Amersfoort, 28 Nov. 1885. De Directeur, C. SMITT. Onze stadgenoot de heer F. J. Schweinsberg is uit 44 sollicitanten door den minister van Binnenl. Zaken benoemd tot leeraar in piano- en zangonderwijs aan de Rijks-Kweekschool voor onder wijzers te Nijmegen. Noode zien wij den man vertrekken die, gedurende zijn veel jarig verblijf alhier, door zijne leerlingen steeds op prijs werd gesteld en gewaar deerd. In het Handelsbl. van Vrijdag 27 dezer, wordt onder het opschrift »Alog eens AmersfoortNijmegen" nogmaals de concessie besproken door de Tweede Kamer aan de Holl. Spoorw.- Maatschappij verleend tot exploita tie dier lijn. Tal van bezwaren worden in dat artikel wederom geopperd, terwijl op het laatst de wensch wordt uitgespro ken, dat de Eerste Kamer hare goedkeu ring aan deze Concessie moge onthouden. Wordt dit verlangen ingewilligd, dan zul len onze stadgenooten zeer zeker nog geruimen tijd van eene directe verbin ding met Nijmegen verstoken blijven en de millioenen aan deze lijn ten koste gelegd, vooreerst nog geen rente afwer pen. Welke exploitatie voor het rijk het voordeeligst is, valt moeielijk te bepalen, daar dit geheel afhangt van het stand punt waarop men zich plaatst, maar zeer zeker is het èn in het belang van 'sRijks schatkist èn in dat van het publiek ver keer, dat de lijn AmersfoortNijmegen ten spoedigste worde geopend. 320ste STAATSLOTERIJ. EERSTE KLASSE. Trekking van 25 en 26 Nov. (600 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prys van f 1500. No. 7963. Prijzen Tan f30. 7716, 7728, 7756, 7837, 7839, 7847, 7866, 7970, 7983, 8221, 8757, 8806, 8841, 8874, 8875, 8892, 8894, 8927, 8991, 9000, 9945, 9952, 9967, 9988, 10011, 10014, 10017, 10032, 10062, 10094, 12817, 12824, 12857, 12936, 12969, 15910, 15929, 15946, 17872, 17875, 17892 en 17929. Te zamen 43 prijzen. De volgende trekkingen geschieden: van 7—10, 2124 Dec. 1885, van47, 1821, 2629 Jan., en van 25, 9—13 Febr. 1886. Loten en gedeelten zijn nog verkrijg baar. TJtreclit. Vrijdagmorgen had bij de Artillerie-werkzaamheden te fort Vossegat de 2e luitenant der Artillerie J. V. het ongeluk zijn aangezicht en handen ern stig te branden, doordien men bij het verhitten van puntgranaten, de pot met verhitsel, dat vlam had gevat, zóó hard op de grond nederzette, dat het gloeiende vocht eruit en tegen den luitenant aan spatte. Hij heeft zich onder geneeskundige behandeling moeten stellen. De Algemeene vergadering van het Bond voor Algemeen Kies- en Stem recht, welke zondag a. s. alhier zoude worden gehouden, zal niet door gaan, althans niet bier. Het Hoofdbestuur van het Bond is er namelijk niet in mogen slagen een locaal te huren. Zoo als bekend is zal deze vergadering alsnu te Amsterdam worden gehouden. Gisterenmiddag ontdekte de turf schipper v. Z. liggende met zijn vaartuig aan de Gaardbrug alhier, dat men van zijne afwezigheid had gebruik gemaakt, om de roef van zijn schip eens te door zoeken, en bij die gelegenheid een niet onbeduidend bedrag, althans voor hein, aan zilvergeld had medegenomen. De Politie biermede in kennis gesteld, mocht er reeds spoedig in slagen als den ver- moedelijken dader, zekeren S, die reeds meermalen kennis met de Justitie maakte, aantehouden en daardoor voor eenigen tijd onschadelijk te maken. Dat het onvoorzichtig is brieven van waarde onaangeteekend per post te verzenden, heeft dezer dagen een geacht ingezeten dezer Gemeente weder onder- venden, In de eerste helft van October 11. werd namelijk door hem in de bus aan het Postkantoor alhier gestoken een brief, inhoudende een bankbiljet groot f 100 genummerd B. S. 9230 en geadresseerd aan den heer J. P. v. d. B. te Delft welke brief echter, zoo als bij weinige dagen geleden vernam, niet aan het adres is bezorgd geworden, dus als verloren kan worden beschouwd. Wijk bij Duurstede. De heer G. P. v. Trojen, ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot ontvanger der gemeente 's-Graveland, Kortenhoef en Ankeveen. Het roodvonk begint hier meer en meer een gevreesd aanzien te krijgen. Vier gevallen met doodelijken afloop doen zich voor. TienlioTCii. Volgens het U. D. is gisteren door de Justitie een onderzoek in loco ingesteld naar de vermoedelijke vergiftiging van H. H. alhier. Scherpeuzeel. Dat de onderwijzers alhier hart voor hun zaak hebben en van bun vrijen tijd daarvoor willen opofferen, is ten duidelijkste gebleken, daar zij nu weer voor dezen winter vrijwillig het herhalings-onderwijs op zich genomen hebben. Tot heden werd dat gedaan door het hoofd der school. Deze is verplicht, winter en zomer, eiken avond les in de Franscbe taal te geven en daarbij is hij indertijd ook aangesteld tot het geren van herhalings-onderwijs, welke lessen tegelijk met 't Fransch gegeven worden. De lessen in de Fransche taal worden bezocht door 9 leerlingen en van het herhalings-onderwijs maken dezen winter 15 jongens gebruik. Daar op die wijze liet onderwijs niet tot zijn recht kan komen, hebben de onderwijzers in 't belang der zaak, het herhalings-onder wijs voor dezen winter op zich genomen. Woudenberg. Vrijdagavond gaf de gunstig bekende Rederijkerskamer «de Génestet" uit het naburige Scherpenzeel, in de openbare school alhier, een in alle opzichten goed geslaagde soiree déclama- toire. Een 11 tal verzen werden op keu rige wijze voorgedragen en lokten de levendigste bijvalsbetuigingen uit. Een talrijk publiek was opgekomen en allen keerden hoogst voldaan huiswaarts. De zuivere opbrengst, ongeveer f50, komt ten voordeele van de Vereeniging ter verpleging van weezen in het buisgezin. Omtrent den moord te Nieuw-Pekela gepleegd wordt het volgende gemeld: Eenigszins afgelegen en geheel alleen woonde W. Drewes, 43 jaren oud en ge brekkig van lichaamsbouw; eenige akker bouw maakte het bedrijf en bestaan uit van dien man. .11. Zondagmorgen in de vroegte werd brand ontdekt aan en in de woning van Drewes de brand werd gebluscht, vruchteloos werd echter gezocht naar den eigenaar en bewoner. Eindelijk vond men het lijk van Drewes, reeds verstijfd en met belangrijke wonden en teekenen van verwurging aan den hals, onder het stroo in de schuur ver borgen. Die gruweldaad wordt vermoedt Zater dag in den laten avond te zijn geschied, zeer waarschijnlijk heeft de dader, door den anderen dag vroegtijdig brand te stichten, de ontdekking van den moord willen voorkomen. Wa.t door den moordenaar gezocht werd is slechts ten deele gevonden de comptanten voor verkochte aardappelen en boekweit ontvangen, waren voor 't meerendeel gebezigd voor afdoening van schuld wegens uitgevoerde timmerwerken. Echter moeten ongeveer zeventig gulden aan geld en een zilveren horloge ont vreemd zijn. De verslagene had op Zaterdagavond bezoek gehad. Het parket te Winschoten heeft zich met een locaal onderzoek beziggehouden. Sir Charles Warren heeft, zoo meldt De Volksstem, volgens een bericht in de Cape Argus, tijdens zijn verblijf in Bechuanaland eenige Hollandsche spreek wijzen in zijn zakboekje neergeschreven teneinde met de boeren te kunnen pra ten. Dit kwam hem te pas toen hij op een avond, te paard uit zijnde, merkte dat hij niet voor den donker thuis kon komen, zoodat hij een boer die over zijn onderdeur lag, om eeri slaapplek wilde vragen. Zijn zakboekje uithalende groette hij den boer met een goeden avond, „oom 1" en oom Japie antwoordde „na'end." Sir C, „Kan ik hier slaap van avond?" Oom J.: „Wie is jij?" Wie hij was, dat had Sir Charles niet in zijn boekje opgeschreven, en bij zei dus in bet Engelsch. „Ken je mij niet. Ik ben Generaal Majoor Sir Charles Warren, Oppercommandant van harer Majesteits krijgsmacht in Bechuanaland. Die ben ik." „Zoo", antwoordde oom Japie, „nee, ons het nie kooigoed nie voor zoo veel menschen." Axel Paulsen heeft een nieuwe soort van schaatsen bedacht, waarvan hij zich veel voorstelt. Een goed geslepen, dikke glazen schijf is in het schaatsijzer gevat, welks onderste gedeelte dus eene glazen oppervlakte uitmaakt, waarop hij vooral bij sterke koude meent, gemakkelijker vooruit te komen dan op staal, dat zich in het ijs als het ware vastzuigt. Hij is bezig met bet aanleggen van een baan, waarop hij met zijn broeder Edwin des avonds bij electrisch licht voorstellingen zal geven, welker opbrengst tot een weldadig doel zullen gebezigd worden. Volgens bericht uit Reikjavik van den lOden dezer wordt eene sterke aardbe ving waargenomen in het district, waarin de Hekla gelegen is en welke den be woners grooten schrik aanjoeg, daar aardbevingen gewoonlijk de voorboden van uitbarstingen der vulkanen zijn. In middels heeft de Hekla zich rustig ge houden. De aardschudding werd ook in Reikjavik gevoeld. In de laatste maanden had men betrekkelijk zacht weder gehad en zelden vorst. De uitvoer van levende schapen naar Schotland bedroeg dit najaar 13 a 14,000 stuks, behalve die welke geslacht en gezouten verzonden werden. Iets voor ouders. In verscheidene plaatsen zijn dezer dagen gevallen voor gekomen van vergiftiging, tengevolge van het gebruik van gekleurd snoepgoed. De politie op deze feiten opmerkzaam ge maakt, heeft reeds meermalen ernstig gewaarschuwd tegen het gebruik van het veelkleurige suikergoed. Op den 15den van deze maand heeft men te Lucern aan het meer aldaar en aan de rivier Reuss een hoogst opmer kelijke waarneming gedaan. Herhaalde malen en telkens met ongeveer regelma tige tusschenpoozen, d.i. van gelijken duur, steeg en daalde de waterstand, zoowel van het meer als van genoemde rivier circa een 25-tal centimeters. Na de laatste daling kwam de stand van het water terug tot het vroegere minimum. Het verloop van tijd tusschen het stijgen en dalen van het watervlak was nu eens ongeveer 5, dan eens 7 minuten. Men schrijft dit verschijnsel toe aan de wer king eener aardbeving. Onlangs kwam te Budapest eene def tige en elegant gekleede dame naar den huurprijs van eene ledig staande woning vragen. Vijftig gulden per maand," zeide de vrouw die met het verhuren belast was; »maar gij hebt toch geen kinderen?" «Neen" antwoordde de dame. «Ook geen hond, papagaai of piano?" «Ook niet." «Dan kunt ge de woning krij gen, hoe heet u?" «Cornélie Berardi." De zaak was afgesloten en de huurster betrok haar nieuwe woning; zij bracht werkelijk geen kinderen, papagaai of piano mede, maar had een grooten gelen hond bij zich. Toen baar verweten werd dat zij gezegd had geen hond te hebben, zeide zij droogjes «het is geen hond," en er was verder niets aan de zaak te doen. De nieuwe huurster leefde heel kalm en maakte het niemand lastigeene oude dienstbode die bij haar inwoonde, en eten voor haar haalde, was het eenige menschelijke wezen dat bij haar over den vloer kwam. Op zekeren nacht werd de dame zoo danig ongesteld, dat een geneesheer moest worden gehaald, die den toestand bedenkelijk vond, waarom hij de dienst bode naar een apotheek stuurde om een recept te doen gereedmaken. De dokter bleef bij de bewustelooze zieke en wilde juist een compres op het gloeiende voorhoofd leggen, toen hij een ontzettend gebrom achter zich hoorde en een paar groote, vonkelende oogen op zich gericht zag. De haren van den man rezen ten berge, hij verwijderde zich van het ziekbed en daarop werd het dier weder rustig, maar volgde al de bewegingen van den dokter met zijn gloeiende oogen. De man bleef stil zitten en ademde weder ruimer toen de dienstbode terugkeerde. «Lieve hemel I" riep deze, «daar heb ik de achterkamer opengelaten en nu is Nero er uitgekomen!" Zij pakte het beest bij een der voorpooten, sleurde het naar het andere vertrek en sloot daar de deur van. De dokter was van zijn ontsteltenis bekomen en riep: «Houdt men er hier leeuwen in plaats van honden op na «Slechts één klein leeuwtje," antwoordde de dienstbode kalmeerend, «weet gij r.iet dat mevrouw de dierentemster Cora is? De andere leeuwen zijn reeds vooruitge zonden, maar Nero is nog zoo klein, dien hebben wij gehouden, omdat wij toch over veertien dagen vertrekken. Het beest doet ook volstrekt geen kwaad en heeft nog zeer weeke klauwen. De dokter holde weg, zonder de uit werking der toegediende medicijnen af- tewachten, die uitmuntend bleken te zijn geweest, want mevrouw Cora reisde den volgenden dag weg, om, naar aanleiding van haren Nero, niet in moeielijkheden met de politie te komen. De verhuurster is zoo ontdaan over het geval, dat zij tegenwoordig niet enkel naar kinderen, papagaaien en piano's vraagt, maar zegt: «U houdt er toch bij geval geen leeuwen op na? tegenwoor dig," voegt zij er bij, «weet een mensch niet wat hein boven 't hoofd hangt." Reeds sints eenigen tijd zijn in ver schillende garnizoensplaatsen in Pruisen betaalmeesters in hechtenis genomen. Het blijkt nu dat dit in verband staat met het proces van den leger-leverancier Wol- lank, die de verpleging van 34 bataillons had aangenomen, maar zich daarbij aan grootg oneerlijkheid schuldig maakte. De leverancier werd op 18 November te Ber lijn in hechtenis genomen en naar de gevangenis te Hildesheim overgebracht. Prof. Rudolf Emmerich uit München, bekend om zijne bacteriologische onder zoekingen, is door de Beiersche regeering naar Palermo gezonden, tot het bestu- deeren van de oorzaken der verspreiding van de cholera, waaromtrent door hem reeds belangrijke onderzoekingen waren medegedeeld. Een nat pak en straf toe. Een on derofficier-schaatsenrijder is Zondag in Den Haag op den vijver in het ijs gezakt, maar dadelijk gered. Teruggekeeid inde kazerne, werd de sergeant voor eenige dagen in de policiekamer te drogen gezet, omdat hij zich op de ijsvlakte had ge waagd, alvorens de algemeene toestem ming tot schaatsenrijden voor het garni zoen was afgekondigd. Dit is een maat regel voor de veiligheid van het leven van den soldaat. Zoo ook mag 's zomers vóór het verschijnen van de zwemorder, geen enkel militair uit pleizier «koppetje onder" duiken. Van stuurboord naar bakboord. Twee Haagsche dames van deftigen huize ge noten uit de inkomsten der Bataafsche

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2