Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. denken een «brandewijnmonopolie" in te voeren, waarover naar men weet in Duitschland en Frankrijk druk wordt ge delibereerd. De Belgische regeering raad pleegde n. 1. dezer dagen prof. Alglave, den ontwerper van het Fransche mono polieplan. Zijn advies luidde gunstig naar de meening van prof. A. zou dit mono polie den Staat 120 a 150 millioen francs opbrengen. De Spaansche ministerraad besloot in zijn jongste zitting, tot het houden eener internationale tentoonstelling in 1888. De werkliedonbeweging te Madrid wil nog maar geen einde nemen. Maandag had wederom eene groote betooging plaats voor het Ministerie van Binnenlandsche Zaken. Door den prefect werd eene rede voering gehouden, waarin hij beloofde hen werk te zullen bezorgen. Nadat 12 luidjes waren ingerekend, gingen de ove rigen kalm en in goede orde uiteen. Griekenland zet zijne oorlogstoebereid selen voort. De vloot is evenwel van Creta teruggeroepen. Het internationaal eskader zal dus voorloopig niet veel heb ben uitterichten, te meer daar de Turk- sche vloot ook thuis blijft. Al wat het kan doen is den Piraeus blokkeeren, waartoe ook het plan bestond. Of het daartoe zal oveigaan blijft nog de vraag. De Amei ik. Senaat heelt met zeer groote meerderheid eene wet tegen de Mor monen aangenomen. Zij heeft ten doel de vernietiging van de Mormoonsche kerk. Zij verklaart onwettig alle kinderen, die buiten het eerste huwelijk zijn geboren, het eenig geldige naar de Amerikaan- sche wet, en verklaart hen buiten staat om te erven van de bezittingen huns vaders. De wet stelt eene commissie van 14 leden in, te benoemen door den pre sident der Vereenigde Staten, met goed keuring van den Senaat, om bezit te nemen van de goederen der Mormoon sche kerk en haar zaken te liquideeren. De Regeering zal alle eigendommen van de Mormoonsche kerk, die meer dan 50,000 dollars aan roerende goederen bedragen, uitgezonderd de goederen, die uitsluitend aan den eeredienst zijn gewijd, onteigenen. De daardoor te verkrijgen fondsen zul len ten bate van het openbaar onderwijs worden aangewend. Voorts word inge steld een emigratie-fonds, waaruit zullen worden bestreden de kosten van vervoer (naar Utah) van de Europeesche boeien, die tot het Mormoonsch geloof bekeerd zijn. Men heeft nog getracht deze zeer ge strenge bepalingen eenigszins te verzach ten, maar ten slotte werd de wet, na driedaagseh debat, onveranderd aangeno men. Ook het Huis der Vertegenwoordi gers zal, naar men meent, de wet goed keuren. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds om vijf uur geleid worden door den heer Werner van Amsterdam. Morgen, Donderdag 4 Febrher denkt de heer J. II. van Mill Cz, lecraar •aan II. B. School en Gymnasium, den dag waarop hij voor 25 jaar de betrek king van hoofd der school te Honselers- dijk, gemeente Naaldwijk, aanvaardde. In eene de vorige week gehouden vergadering van de Vereeniging «de Fröbelschool", werden in plaats van de heeren J. J. de Koningh en B. A. van Ruyven, die hunne betrekking als be stuurslid hadden neergelegd, als zoodanig gekozen de heeren D. Gerritsen en W. H. Kam. De bevolking onzer gemeente heeft in 1885 een zeer geringe vermeerdering ondergaan. Op 81 Dec. 1884 bedroeg die 14854; thans tellen we 7303 m. en 1500 v., tezamen 14863. De vermeerdering door gebooite en vestiging beliep 903 m. en 707 v en te zien. Dus niemand had hem opge merkt de daad was in een paar minuten geschied. Zoo hij nog maar ééne minuut langer in hel kantoor had vertoefd, men zou hem op heeter daad betrapt hebben. Richard had nauwelijks den diefstal gepleegd, of hij gevoelde er berouw over, zijn hart begon hevig te kloppen en niet tegenstaande het weder koud was, gloeide zijn gelaat van angst, alsof het in vuur stond. Hij was gejaagd, gevoelde zich diep ongelukkig; hij was geen verstokte booswicht. Neen, dat was Richard niet Het was geen vooruit beraamd plan ge weest, want dan zou hij het niet gedaan hebben. Het kwam in een oogenblik op en in het volgende oogenblik bracht hij het ten uitvoer. Het ernstige, gewichtige en de grootte van zijn misdaad had hij niet kunnen overwegen. Ilij verwijderde zich met ecnige haast uit het straatje en bevond zich weldra in eene buurt, waar zich veel menschen bewogen, De rol geld had hij zorgvuldig in zijn zak verborgen. Was het niet natuurlijk,, dat zijne on rust hem niet verliet'? Ilij begon nu te beseffen, dat hij een groot kwaad bad bedreven. Hoe gaarne zou hij niet die rol weder op de plaats teruggebracht hebben. Wat zou hem dat verlicht en een pak van zijn hart weggenomen heb- de vermindering door sterfte en vertrek 839 m. en 762 v. Onder dit getal treft men aan 6739 Ned. Herv., 6221 Roomsch-Kath., 523 358 Evang.-Luth., 303 Oud-Roomschen. 228 Chr. en 106 Vrije Gereformeerden, 123 Remonstr., 94 Doopsgezinden, 71 Fransche of Waalsche Herv., 27 Hersteld Luth 1 Anglicaan en 9 personen die tot geene der voorgenoemde gezindten be- hooren. Tegen J. V. uit Nijkerk, die bij de jongste kermis alhier moedwillig R. Wil- lemsen een messteek toebracht, is door het O. M. te Utrecht 18 maanden cel straf geëischt. De administratie der Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij is voornemens zeer spoedig, en wel naar alle waarschijnlijk heid over 14 dagen, de lijn Amersfoort Resteren te openen. Wij meldden in ons vorig nummer dat slechts 3 ingezetenen het verlangen hadden te kennen gegeven hunne kinde ren op de Muziekschool geplaatst te zien. In een ingezonden stuk in de Amersf. Cour. komt de heer Mr. J. Heyligers tegen dit berichtje op. Genoemde heer verze kert daarin, dat tot dusverre 22 ouders met 40 aspirant-leeilingen zich aanmeld den, en daar de heer Heyligers als Secre taris der Toonkunstafdeeling alhier, zeer zeker beter op de hoogte daaromtrent kan zijn, als elk ander berichtgever, wil len wij volgaarne ons bericht rectifiëeren. Wij betreuren het evenwel, dat door den Heer Heyligers genoemd berichtje be schouwd werd als bestemd om het op richten eener muziekschool afbreuk te doen. Wij begrijpen deze opvatting te meer niet, daar door ons in 't nummer- van 13 Januari j. 1., wel is waar de le vensvatbaarheid eener Muziekschool alhier wordt betwijfeld, maar tevens den wensch wordt uitgesproken, dat eene dergelijke inrichting hier tot stand moge komen, aan welke de muzikale opleiding der jeugdten volle kan worden toevertrouwd. Wij zijn volstrekt geene tegenstanders van schoolonderwijs in muziek, maar be treuren het, dat ook nu weder voor het geven van zoodanig onderwijs de krach ten elders moeten worden gezocht, waar door stadgenooten toch zeer zeker schade zullen lijden. Dezer dagen werd de woning van v. T. alhier openstaande gevonden en de secretaire en andere meubelen ont sloten; men vermoedde diefstal, doch een ingesteld onderzoek leidde tot niets. Bij juffrouw T., die beweerde dat zij iemand bij zich in huis had gehoord, deed de politie onderzoeken, eveneens met eene negatieve uitkomst. 320ste STAATSLOTERIJ. VIJFDE KLASSE, Derde week. Trekking van 2 Februari. (975 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijst van flOOO. No. 8232. Prijs van flOO. No. 8943. Prijzen van f70. 7793, 7912, 8227, 8270, 10002, 17949, 20318 en 20349. Te zamen 10 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 7751, 7758, 7761, 7766, 7803, 7827. 7868, 7938, 7947, 7956, 7969, 8235, 8243, 8258, 8265, 8721, 8732, 8738, 8746, 8777, 8780, 8787, 8830, 8808, 8893, 8928, 8979, 8999, 9920, 9921. 9971, 10024, 10031, 10034, 10043, 12847, 12854, 12915, 12948, 12952, 12957, 12965, 12977, 15902, 15985, 17934, 17941, 17976, 17994, 20303, 20320, 20340, 20345, 20352 en 20364. De volgende trekkingen geschieden: 35 en 913 Febr. Gedeelten van loten zijn nog verkrijg baar. ben maar dat kon hij niet. Elke per soon, die iets haastiger liep, deed hem schrikken, alsof deze hem zou aangrijpen, elke stem, die hij hoorde, van menschen, die hunne koopwaar rondventten en aan prezen, scheen hem t5e te roepen «houdt den dief!" Ilij moest die drukke plaats verlaten, hij was bevreesd, zich te zullen verraden. Het kwam hem voor, alsof men op zijn gelaat kon lezen, wat hij gedaan had. Hij bevond zich nu in eene eenzame buurt, begon vrijer te ademen, het gloeien van zijn gelaat ver minderde eindelijk was hij buiten de stad en alleen. Hij zag om zich heen, of hem ook iemand kon bespieden. Er bevond zich niemand in zijne nabijheid. Nu moest hij toch welen, wat de rol bevatte. Hij haalde die uit den zak en opende haar. Wat zag hij Het was geen koper geld, zooals hij meende, het glinsterde, het waren, nu zag hij het duidelijk, goudstukken. Op eenmaal be gaf hem weder de teruggekeerde kalmte, nog heviger begon zijn hart te kloppen, het was, alsof dat kloppend hart zijn keel uit wilde. Zijn aangezicht gloeide weder hevig, het was hem, alsof het zien van dat goud zijn misdaad nog vergrootte. «O God! wat heb ik gedaan I" riep hij uit. Het was ruim twee uren op den mid dag geworden en om één uur was hij VERKOOPING VAN VASTE GOEDEREN. Vrijdag. 20 Januari 1886, in «hetValkje". Notaiissen: de heeren Mr. J. De Louter en A. H. Drijfhout van Hooff. Een perceel Wei-en Hooiland in den polder Neerduits te Bunschoten f3740. Notaris de heer Mr. F. Pen te Baarn. In de gemeente Amersfoort: 1. Eene Heerenhuizinge, Tuin enz. buiten de Kamppoort. I j. ^qq 2. Een groote Schuur enz. j daarnaast. In de gemeente Hoogland 3. Twee kampen Wei-en Hooi- i land, aan den straatweg van I j. ggQQ Bunschoten naar Hoogland. 4. Drie kampen dito,daarnaast. f11760. Zaterdag,30 Jamiaril886,in «hetValkje." Notaris: de heer Mr. J. M. Richelle. Een Heerenhuizinge in de Krom- mestraat te Amersfoort f2820. Itceiien, 30 Januari. De 50 aandee- len ad flOOO elk, voor de Oosterstoom tram van Wageningen via Reenen naar Eist, zijn thans alle geplaatst. Spoedig zal thans wel met de werkzaamheden worden aangevangen. Wageningen, 29 Januari. Op de boerderij der Rijkslandbouwschool wordt sedert begin November dagelijks inge kuild groen voer gebezigd, 't welk door het vee met graagte word gegetende groote waarde van dit voedsel, zijnde hier fijn gesneden paardentandmaïs, werd dooi herhaalde onderzoekingen duidelijk bewe zen, zoodat het boven hooi is te verkie zen. Ditmaal bleef het voeder het best in den gemetselden kuil; voiige jaren werd dat, 't welk in kuilen in den grond werd begraven, het best bevonden. De opbrengst was in 1885 80,000 K. G. per hectare. Daar de kosten »an inkuilen (althans zonder gemetselden kuil) gering zijn, is het vreemd dat het voorbeeld, door den heer Boele, op zijne boerderij te Wapenvelde bij Hattem, en door an deren gegeven, op de Veluwe nog zoo weinig navolging vindt. Vccncudaal. Vrijdag zijn alhier ver schillende patroons van ambachtslieden bijeengekomen om van gedachten te wis selen over eene loonsvermindering hun ner ondergeschikten. Hoewel allen het eens waren, dat de zaken reeds gerui- men tijd verre van voordeelig gaan meen de men in het belang van den werkman nu nog tot geen vermindering te kunnen overgaan. Naar wij vernemen, hebben mevr. Bulkley en Kloppers appèl aangeteekend van het tegen hen uitgesproken vonnis der rechtbank te Arnhem. In de gevanoenis te Rochefort is een begin van oproer ontstaan onder de gevangenen. Achttien hunner beweerden dat er vergif in hunne soep was gemengd. Zij dreigden de gevangenbewaarders, die haastig moesten vluchten om aan de woede der gevangenen te ontkomen. De onder-prefect, van het voorgevallene onderricht, begaf zich onverwijld naar de gevangenis, waar spoedig na hem verscheidene gendarmen kwamen die de oproerlingen in bedwang hielden. De leider, een gevaarlijk persoon, die reeds meermalen, gevangenschap had ondergaan, is naar eene cel gebracht en zal nu voor het hof van assises terechtstaan. Men meldt uit Brussel, dat heden ochtend jte Maksenseel, bij Assche, in de Belgische provincie Brabant, eene anders gewoonlijk bij vrouw Martha Stein. Hij durfde haast niet naar huis gaan, maar het moest toch geschieden. Met angstige schreden vervolgde hij zijn weg naar huis, besproeide eerst nog zijn ge laat met koud water uit een pomp, die in zijne nabijheid stond, dronk uit zijne hand er ook eenige teugen van. Dat deed hem goed en het kloppen van zijn hart bedaarde. Eindelijk bevond hij zich voor de woning van vgouw Maitha Stein, en trad die binnen. Zij zeide hem, toen hij binnen was: «Wel Richard, wat komt ge laat te huis." «Ik heb," antwoordde hij, «een vreem deling den weg gewezen en ontving er dezen mark voor, neem dien van mij." «Ik zal hem wel voor je bewaren bij het andere geld, dat gij mij nu en dan gaaft, dan kunt ge er een paar schoenen en een beter dasje voor koopen." «Maar dat was mijne bedoeling niet, moeder Martha," antwoordde hij, «dat geld moet gij voor u behouden." «Neen Richard, dat wil ik niet," zeide vrouw Martha, «ik zal het nuttig voor je besteden. Maar mijn jongen" vervolgde zij goedhartig, «gij zijt nu al zestien ja ren, kunt ge niet iets anders doen, dan heele dagen langs de straat te loopen en uw goed bederven? Zie eens wat ben je weer nat, waar heb je toch gezeten vreeselijke misdaad is gepleegd. Een man heeft zijne vrouw, zijne diie kinde ren en zijn ouden schoonvader met het hanglood van eene klok doodgeslagen. De moordenaar is in handen der justitie. Een goede wenk. De burgemeester van Leeuwarden heeft den ingezetenen doen weten dat men personen, die zich hebben opgehangen, mag afsnijden en drenkelingen uit het water mag halen en verder verplegen, zonder hulp of tegenwoordigheid van de politie. Eindelijk eindelijk I Het voorbeeld van dien burgemeester mochten al zijn ambt- genooten gerust volgen eerst dan is er kans, dat het barbaarsche en nog op ruime schaal heerschend veroordeel zal verdwijnen, hierin bestaande, dat men den drenkeling met de voeten in 't water moet laten liggen enz. In hoeveel ge schriften van allerlei aard is daar niet reeds tegen opgekomen, maar 't baatte nog te weinig, want ons volk leest te weinig. Werkeloosheid te Londen. In deze wereldstad is voor eenige dagen een werklieden-vergadering gehouden, waar ongeveer 40 verschillende ambachten vertegenwoordigd waren. Er werd be sloten zich tot de regeering te wenden, opdat deze maatregelen neme om in den nood te voorzien. 'n Beste fabriek. Dezer dagen arres teerde de politie te Cagliari (Italië) een persoon, die een valsch bankbiljet uitgaf, Op de vraag, hoe hij er aan kwam, deelde hij mede, dat er zich in 't paleis van den markies Del Toskano te Catania, een fabriek bevond, waar deze en andere biljetten gemaakt werden, 't Spreekt van zelf, dat er dadelijk met de grootste om zichtigheid een onderzoek werd ingesteld. En inderdaad, men vond alles, gelijk was gezegd. Een zestal personen werden ge vangen genomen, terwijl ook in andere plaatsen onderzoekingen plaats hebben, omdat vermoed wordt, dat deze zaak hare vertakkingen heeft. Onder de bij zonderheden, die bij de overrompeling gevonden werden, was ook een kunst hand, die een dolk omklemd hield met 't opschriftdood a3n den verrader! De Fransche toondichter Saint Saëns is lang niet zulk een heftig «Wngner- hater" als men hem heeft afgeschilderd, en de Berlijnscbe rumoermakers meen den. Ten bewijze van zijn vereering van Wagner's genie, wil hij nu te Praag, bij de viering van Wagner's sterfdag, den 13en Februari een concert ter eere van den grooten toondichter dirigeeren. De commissie voor de «Wagner-concerten" moet een weinig verlegen wezen met dat aanbod. Hij heeft nu eenmaal den naam van een ijveraar tegen Wagner te zijn. De Duitsche violist Joachim heeft bij een concert, dat hij te Parijs gaf, in het Cluitelet-lhealer, rijke lauweren geoogst. Er werden verscheidene pogingen gedaan, om het publiek tegen den Duitsclien kun stenaar op te zetten, o. a. liepen er in den omtrek van het gebouw mannen te schreeuwen met verhalen van: «het schan daal te Berlijn! Saint Saëns uitgefloten!" Maar de toehoorders waren zoo verstan dig van dat «schandaal" niet door een nieuw schandaal te wreken, en onthiel den den kunstenaar de welverdiende toe juichingen niet. Een jong scheikundige uit Weenen Dr. Auen, deed in het scheikundig labo ratorium van Prof. Liebig, eene op het gebied van de gasindustrie gewichtige ontdekking. Hij bracht in de niet-lich- tende vlam van een Bunzen'schen bran der een met een metaaloplossing gedrenkt, en daardoor onbrandbaar gemaakt ka toenen pitje tot gloeien. De lichtkracht van dit gloeiend pitje staat bijna gelijk met dat eener electrisehe gloeilamp, en de hoogst eenvoudige inrichting kan aan iedere gasvlam aangebracht worden. Een met dit toestel voorzien licht brandt reeds in het scheikundig laboratorium der universiteit. Dr. Auen stond het patent zijner uitvinding aan eene Engel- sche firma af, die plan heeft, het op groote schaal in toepassing te brengen. Het groote getal nieuwe huizen, dat in de laatste 7 jaren te Zutfen is gebouwd, gevoegd bij de mindere opgewektheid op het gebied van handel en industrie, is oorzaak, dat thans de huurprijzen minstens 10 pet. zijn gedaald en tal van woningen, vooral bovenhuizen, leeg staan. Paus Leo XIII wordt, zooals men vrij algemeen weet, een uitstekend Latijnsch dichter genoemd. Zijne werken waren echter tot nog toe slechts bekend in een zeer beperkten kring van vrienden. Nu zijn zij echter verzameld en hebben het licht gezien in een keurig deel, door den abt Brunille uitgpgeven. De abt is directeur van een Patronato, eene soort school, opgericht te Udine voor de figli del popoio of, in gewoon Nedei landsch, de straatjongens der pro vincie Venetië. Daar worden de jongens opgeleid voor boekdrukker, letterzetter, binder enz. Met het doel den financicelen toestand der stichting, die bij de oprichting in 1875 dertig en thans reeds vierhonderd leerlingen telt, te verbeteren, vroeg en verkreeg de abt van den Paus vergunning om zijn gedichten te verzamelen en uit te geveneene keurige Italiaansche ver taling, eene inleiding en aanteekeningen werden er bovendien bijgevoegd. Bij den Parijschen uitgever Victor Palme is het werk thans verschenen. De gedichten bezingen, zooals men verwachten kon, voor 't meerendeel gods- dienstigo onderwerpen en zijn gewijd, hetzij aan de nagedachtenis van Roomsch- katholieke heiligen zooals b. v. de zang, gewijd aan het martelaarschap van den heiligen Constantius of aan bisschop pen der kerk. Toch treft men ook andere genies in den bundel aan. Zelfs heeft de dichter zich op zeer glad terrein gewaagd. Hij heeft de photographie, de «ars pho- tographica" bezongen tExpressa solis spicido Nitens imago, quam bene Frontis decus, vim luminum Refers, et oris gratiam. I»0 mira virlus ingeni Novumque monstrum! Imaginem Naturae Apelles aemulus Non pulehriorem pingeret." Hetgeen in prozaïsch Nederlandsch ongeveer het volgende beteekent: Gij schitterend beeld, door een zonnestraal afgedrukt, hoe juist geeft gij den adel van het voorhoofd, de macht der oogen, de liefelijkheid van den mond weder. O welk eene wonderbaarlijke macht van het genie, welk een nieuw wonder! Apel les, die de natuur nabij streefde, zou geen schooner beeld kunnen maken. Leo XIII is vooral een beminnaar van de gedichten van Horatius en in het weergeven van de maten, die deze dich ter gebruikt heeft, is hij vaak zeer ge lukkig geweest, o. a. in de volgende re gelen yiPanditur lernplum; facibus renidet Ara Constanti; celebrate nomen Dulee Pastoris, memoresque fastos Dicite eanlu." In 't algemeen is de grijze dichter niet in de fout vervallen, waaraan vele heden- daagsche geleerden zich schuldig maken. Zijn woorden zijn nooit onbegrijpelijk of duister. Hij zoekt nooit tot valsch vernuft zijn toevlucht om diepzinnig te schijnen, maar betracht altijd goeden smaak en eenvoud. (Hbl.) Uit Sleeswijk-Holstein wordt bericht, dat zich op dit oogenblik buitengewoon veel zeehonden vertoonen langs de kus ten van de Oostzee en van Sleeswijk- Holstein. De jachten op deze dieren, die hebben plaats gehad, hebben weinig geholpen, en de visscherij lijdt aanmer kelijk door deze gasten. Er is ook al een gat in je mouw, dat zal ik van avond wel weer dicht maken. Ga nu. wat eten, ik heb het voor je warm gehouden, ik had het eigenlijk niet moeten doen." «Och, moeder Martha, dat moest gij niet gedaan hebben, gij zijt te goed voor mij, ik verdien het niet, ik ben een slechte jongen, maar ik wil beter worden." «Neen, Richard," zeide daarop Martha, «slecht zijt gij niet, maar wild en onbe suisd. Kom nu, Richard, doe nu wat gij zegt, word beter, ordelijker, bid God er om, gij weet het immers, dat God alles ziet, wat gij doet?" Hoe pijnlijk waren hem niet die woor den «Ja, God had het gezien, dat hij die rol wegnam, dat hij een dief was ge worden I" Had hij de woorden maar vroe ger gehoord, «dat God alles zag." Tranen kwamen hem in de oogen, zijn gemoed was vol. Martha werd bewogen toen zij Richards droefheid zag, en zeide «Kom, Richard, gij zijt nog jong, gij moet niet zoo bedroefd zijn. Gij zijt immers een brave jongen, Doe nu maar uw best, wie weet, welk een groot man gij nog eens wordt." «Neen, moeder Martha, ik ben een slechte jongen, maar ik wil braaf wor den, ik zal van nu af aan goed oppassen." Vrouw Martha kon natuurlijk niet we ten, wat Richard gedaan had. Zij dacht niets anders of hij bedoelde met zijn zeggen: «Ik ben een slechte jongen" zijn straatslijpen en niets doen. Eten kon hij bijna niets, het was, als of hij het niet kon doorslikken. Na ge geten te hebben ging hij naar zijn dak kamertje, opende daar opnieuw de rol, er waren vijftig stukken goudgeld in, elk van twintig mark, dus duizend mark. Hij verborg de rol onder eene plank van zijne bedstee. Indien wij hem daar hadden gadege slagen, wij zouden diep medelijden met Richard gevoeld hebben. Hoe beefde zijn geheele lichaam, hoe vloeiden onophou delijk tranen uit zijne oogen. Wij zou den gezien hebben, dat hij nederknielde, de handen vouwde en bad: «O God! vergeef het rnij, wat ik gedaan heb! Ik zal dat geld niet aanraken! Laat ik door inijn volgend gedrag dien misstap uit- wisschen? Sterk mij, in liefde voor U." Wanneer wij dat gezien en gehoord had den, zouden wij dan dien jongeling niet liefkrijgen? Zeker! Hij viel, maar richtte zich terstond weder op. God zal hem zijn vergrijp vergeven, want God zag, met welk een oprecht berouw hij zijn jeug digen misstap betreurde. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2