BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Kunstnieuws. Provinciale berichten. In Gelderland en Overijsel worden op dit oogenblik groote koppels puik fokvee voor Duitschland en België opge kocht tegen zeer hooge prijzenin den laatsten tijd kwam er voor Engeland veel vraag naar boter op de Overijsel- sche markten, waardoor de prijzen zeer opliepen (b.v. verleden week te Wijhe tot f31.50 per 1/8 vat)in jaren was dit het geval niet geweest. In den loop van het jaar 1884 werd be kend gemaakt, dat evenals de brievenbestel lers, ook weldra de telegraaf-bestellers van eene uniformkleeding zouden worden voorzien. Zelfs kon het publiek zich ver meien in het lezen van de beschrijving der roode biezen, kragen en banden, die de nieuwe broeken, jassen en pelten zouden versieren, en de bestellers zeiven onderwierpen zich er maar al te gaarne aan om zich de maat te doen nemen waartoe zij werden opgeroepen. Geen wonder, dat aller verwachting groot was. En thans wij schrijven 1886 zien wij nog dagelijks die trouwe boden langs de straten snellen in bruine, grijze of zwarte jassen, kort of lang van snit, al naar de garderobe van den drager het toelaat, terwijl hunne waardigheid alleen wordt aangeduid door de uniforme képi, de 'nummerplaat en de tasch. Toch heeft het Departement van wa terstaat, handel en nijverheid in deze zich niet van bemoeiingen onthouden. Het heeft zelfs met prijzenswaardige nauwgezetheid alle bestellers ten tweeden male de maat doen nemen, wat aan eiken bode telkens 10 cents kostte; het heeft reeds twee malen van de man schappen de verhooging van salaris voor kleedinggeld ingehouden! (Amst.) De Nederlandsche palingvisschers, die zich zoo ongerust maakten over de wet op de visscherij in Engeland, waarbij aan hun handel een gevoelige knak zou worden toegebracht, kunnen tevreden zijn. Door de bemoeiingen van onze Re- geering zal bij 't Engelsche Parlement zeer spoedig een wets-voorste! ingediend worden, om 't verbod van verkoop van zoetwatervisch van 15 Maart tot 15 Juni in te trekken voor de paling. Een meisje dat zich in het begin dezer week te Alkmaar op de Oude Vest met schaatsenrijden vermaakte, had het ongeluk er door te zakken. De lieer W. v. d. 11. haar geroep om hulp verne mende, aarzelde geen oogenblik het kind te hulp te komen, maar moest zich daartoe gekleed te water begeven. Zijn pogingen werden met een gunstigen uitslag bekroond. Hoewel uitgeput van vermoeienis door een langdurige worste ling tegen het ijs en de hevige stroom van het water had hij de voldoening het meisje nog levend op het drooge te bren gen. Bismarck heeft aan den Duitschen gezant te Athene eene nota gezonden van den volgenden inhoud «Indien de verandering van Ministerie in Engeland der Grieksche Regeering soms de hoop inboezemt op eene wijzi ging van Engeland's politiek, wil dan den Minister-president inlichten, dat het nieuwe Engelsche Kabinet zonder afwijking de staatkunde zijner voorgangers zal volgen." Men verzekert, dat de Porte bericht heeft ontvangen van Rusland's toestem ming in de Turksch-Bulgaars'che schik king, behoudens eenige wijzigingen, waar van de voornaamste is de weglating der bepalingen omtrent militaire hulp. Te Bucharest waar de dreigende ministrieele crisis is bezworen schijnt men voorts gegronde hoop te koesteren, dat de Servisch-Bulgaarsche onderhande lingen, nog vóór het verstrijken van den wapenstilstandstermijn, tot den vrede zul len leiden. Vorst Alexander van Bulgarije liet zich tegenover de consuls, die hem gisteren te Phillcppopel hunne opwachting kwamen maken, uil in denzelfden geest. "Van elders echter komen minder hoop volle berichten. De Duitsche Bondraad schonk gisteren zijne goedkeuring aan de aanmerkelijk gewijzigde Regeerings-voordracht tot in- voering van het brandewijn-monopolie. Door den Rijksdag is andermaal een voorstel aangenomen tot toekenning van reis- en verblijfkosten aan zijne leden. Gelijk men weet, verwerpt de Bondsraad dergelijke besluiten weer, daar de Rijks kanselier de zoogenaamde Diatcn-losigkcil beschouwt als een aequivalent tegenover het algemeen stemrecht. Uit Berlijn wordt aan de N. R. Ct. gemeld, dat de Fransche gezant aldaar, de heer Courcel, zijn ontslag zou hebben aangeboden wegens de oflicieele beschul diging van spionnage, in den laatsten tijd herhaaldelijk aan zijne Regeering in het aangezicht geslingerd. De socialisten in den Rijksdag hebben een ontwerp ingediend tot wijziging der kieswet, onder anderen strekkende om den vercischten ouderdom voor verkies baarheid (thans 25 jaar) op 21 te stel len. l.oi d Roseberry heeft in een brief, waarin hij op grond van zijne omvang rijke bezigheden bedankt voor het bij wonen van een politiek banket, verklaard, dat de Regeering onvermoeid arbeidt aan het behoud van den vrede, en dat zij het «Europeesch concert« handhaaft, waarvan voor den vrede zooveel afhangt. Deze en de door Gladstone afgelegde verklaringen omtrent de houding der Re geering tegenover het Grieksche vraag stuk worden door de ochtendbladen over het algemeen als zeer geruststellend en oen waarborg voor het behoud van den vrede beschouwd. Uit het feit, dat Gladstone den tot nu toe opengelaten post van Geheimzegel bewaarder heeft aanvaard, schijnt men te moeten opmaken, dat aan Charles Dilke geenerlei betrekking in het Kabi net zal worden aangeboden. De Regeering moet zich bezighouden met het onderzoek van een wetsontwerp, om aan de werkelooze arbeiders werk te verschaften, door het maken van aarden werken tot verdediging der monden van de Theems en van andere groote rivieren. De Belgische Kamer heeft de begroo ting van buitenlandsche zaken aangeno men. Het consulaat-generaal te Luxem burg, waarvan de centrale sectie de op heffing had voorgesteld, blijft behouden; evenzoo de diplomatieke vertegenwoordi ging van België in Zwitserland en Servië. Het benoemen van een consul-generaal in den Congo-staat heeft de minister beloofd in overweging te zullen nemen. Op eene reorganisatie van het korps consulaire ambtenaren is door eenige af gevaardigden aangedrongen. De Spaansche ministerraad heeft beslo ten de Cortes in de eerste week der volgende maand te ontbinden. De verkie zingen voor de Kamer van afgevaardig den zullen den tweeden Zondag in de maand April plaats hebben cri de Kamers zullen in de maand Mei bijeenkomen. Er is een brief bekend gemaakt van Ruiz Zorilla, waarin hij zijne aanhangers de keus laat om naar eigen goedvinden bij de aanstaande verkiezingen te hau- delenmaar levens geeft hij hun den raad zich te leenen tot eene schikking (met de andere republikeinen zeker), doch alleen op het terrein der verkiezin gen. Er loopt een gerucht, dat Rusland zijne toestemming aan de Turksch-Bulgaarsche overeenkomst heeft geschonken, behou dens enkele kleine wijzigingen; voorna melijk de weglating der bepalingen om trent militaire hulp betrpfïende. Ons wordt verzocht onderstaand mede te deelen Ten gevolge van een misverstand is in de drie alhier verschijnende bladen verkeerdelijk bericht, dal de Heer H. IJ. GROENEWEGEN, proponent bij de Re- monstrantsche Broederschap, de gods dienstoefening op Zondag, 21 Fcbr., in de Remonstranlsche kerk alhier zal lei den. Dit zal eerst geschieden op Zondag, 21 Maart, terwijl de voorganger dezer gemeente Zondag e. k. zal optreden. Bij de j. I. Donderdag gehouden verkiezing voor een lid van de Kamer van Koophandel, verkregen de Heeren S. H. van Gelder (6) en P. Methorst Jr. (4) de meeste stemmen. Tusschen beide heeren zal eene herstemming moeten plaats vinden. Tot Ambtenaar ter Gemeente-Se cretarie is benoemd de heer T. J. Lin- denhovius, thans volontair aan het Bureau van den Inspecteur der Hollandsehe IJze ren Spoorwegmaatschappij. De verjaardag van Z. M. onzen geëerbiedigdeu Koning, werd gisteren op de gebruikelijke wijze gevierd. Van torens en openbare gebouwen, alsmede uit vele particuliere huizen, wapperde de driekleur. Door garnizoen en schutterij werd op 't artilleriepark eene parade ge houden. Het carrillon deed de volksliede ren hooren. Als eene bijzonderheid kunnen wij mededeelen, dat op eene in 't N. v. d. D. geplaatste advertentie, waarbij iemand voor kantoorwerkzaamheden werd ge vraagd, niet minder dan twee honderd en vijftig brieven zijn ingekomen. Wel een bewijs, dat het gebrek aan wei kook in andere dan wei kmanskringen ten sterkste wordt gevoeld. Door de onvermoeide pogingen, ge paard met de noodige voortvarendheid, is het den Brigadier-Majoor der ltijks- veldwacht C. de Lange en de Rijks-Veld wachters W. Orban te Amersfoort en E. van Leeuwen te Leusden, mogen ge lukken, den aanrander der beide dames op den openbaren weg uittevorschen. J. V. uit Amersfoort, die reeds ten volle bekend heeft, het feit gepleegd te heb ben is onverwijld in verzekerde bewa ring genomen, ten einde later zijne wel verdiende straf te ondergaan. De onhebbelijke gewoonte van som mige boeren om, misschien uit gemak zucht of zuinigheid, hun wagen op straat te laten staan, had gisteren alhier bijna een ongeluk veroorzaakt. Toen de troepen van het paradeveld terugkeerden, kwam een huzaar, in de Slijkstraat, met een der daarstaande wagens in aanraking. Alleen aan eigen bedrevenheid in de rij kunst en aan de vlugheid van zijn paard had de man het te danken, dat hij niet onder het logge gevaarte geraakte. Als men in aanmerking neemt dat zoo'n wagen bijna de halve straat in beslag neemt en dat de cavallerie met rotten van vier er door reed, dan is het te verwonderen dat er niet meer ongelukken veroorzaakt werden. Te Middelburg en Goes, waar de Kon. Eng. Klokkenspelers optraden wa ren de zalen eivol. Eergisteren woonden meer dan 1300 personen de uitvoering in den Haag bij. De gemeenteraad heeft in zijne zit dag van Din?dag eene beslissing genomen omtrent de voordracht van B. en W. tot verbetering van de rivier de Eem. De com missie ad hoe had zich in hoofdzaak met deze voordracht vereenigd en alleen een wijziging voorgesteld in de regeling van het aandeel, door de gemeente te betalen in de onderhoudskosten. Met deze wijziging had den B. en W. zich vereonigd. In de open bare vergadering lokte de voordracht weinig debat meer uit. De heer Visser voud er bezwaar in, dat de gemeente iets in het onderhoud zou bijdragen. De voorzitter her innerde daartegenover aan de pertiuente weigering van rijk en provincie beiden, om die lasten op zich te nemeualleen was bij de laatste poging, die het gemeentebe stuur daartoe had aangewend, van de zijde der provincie het uitzicht geopend op eene bijdrage ook in de onderhoudskosten. De heer Huet wenschte gerustgesteld te worden door het dagelijksch bestuur omtrent de vraag, of de gemeente steeds bevoegd zou blijven tot het heffen van vuur-, haven en tongelden van de vaartuigen, die de Eem bevaren. De stellige verzekering daar van kon de voorzitter hem niet geven; wel verklaarde hij zich voor zijn persoon over tuigd, dat, daar deze geheele regeling zal zijn gebaseerd op de helling vau die rech ten door dt; gemeente als middel tot goed making van de kosten, die zij bijdraagt in het onderhoud van het vaarwater der Eem, er geen vrees behoeft te bestaan voor intrek king van de concessie, waarop die heffing steunt. De heer Huet was echter door deze opheldering niet bevredigd; wanneer deze beffing afhankelijk moest blijven vin eene concessie, die kan worden ingetrokken, zoudor dat de gemeente daaraan iets zou kunnen doen, oordeelde hij 't niet geraden op een zoo onzekeren grondslag het werk t.e ondernemen. De voorzitter merkte nog nader op, dat de heffing van het vuur-, ton en bakengeld door do gemeente als de hoek steen van do gehoele regeling was te be schouwen werd het recht tot heffing van die gelden ingetrokken, dan zou men onder geheel andero omstandigheden komen, en hij voor zich verwaehlte, dat in dat geval over neming van den onderhoudsplicht door de provincie het logisch gevolg moest zijn. De paragraaf betreffende, do b'jdrage der gemeente in de onderhoudskosten werd aan genomen met 12 stemmen tegen 2, die van de hli. Iluet en Visser; de overige paragra fen van de voordracht met algemeene stemmen. Het genomen besluit omtrent de verbetering van het vaarwater der Eem is in zijn geheel aldus geformuleerd 1. als plan valt verbetering vast te stel len dat: a. hoofden zullen worden aangebracht in zee, waarvan de oostelijke strekdam eene lengte van 1100 meter en de westelijke strekdam eene lengte van 900 meter zal hebben b. de rivier van Amersfoort tot aan de Eembrug zal verkrijgen eene diepte van 2 meter en van de Eembrug tot in zee van 1.80 meter, bij gemiddeld laag water; c. het jaagpad, de duedalven en lantaarns zullen voldoen aan hetgeen voor do scheep vaart noodig is 2. voor die uitvoering van dat plan be schikbaar te stellen het der gezamenlijk^ kosten, tot een maximum-bedrag van f 40,000; 3. in de jaarlijksche kosten voor gewoon en buitengewoon onderhoud bij te dragen het gedeelte, tot een maximum-bedrag van f 10.000, te vinden uit de opbrengst van het vuur-, haven- en tongeld; 4. Gedeputeerde Staten vau Utrecht uit te noodigen te willen bevorderen, dat door rijk, provincie en gemeeuten het ontbreken de in de kosten van uitvoering van het werk wordt bijgedragen. Den heer G J. baron van Hardenbroek van Ammerstol werd vergunning verleend tot het leggen van een brugjo over den Weverssingel, onder de technische voorwaar den, door de gemeente-architect noodig ge oordeeld, en tegen betaling van een jaar lijksche rocognitie van f2.50. Voor het aaubrengen van verlichting op den weg naar het station van den spoorweg AmersfoortKestereu is aan B. en IV. de vereischte machtiging verleend. Krachtens de spoorwegwet wordt die weg, nu de spoor weg in exploitatie komt, aan de gemeente overgedragen, die in onderhoud eu verlich ting voor haro kosten moet voorzien. De kosten van aanleg dor verlichting worden op f 265 geraamd. De heer do Kouingh bracht, naar aanleiding hiervan, de slechte verlichting van het station van den Cen- traalspoorvveg onder de aandacht van B. en W. De voorzitter gaf de verzekering, dat het collego en hij persoonlijk 't niet aan pogingen hadden laten ontbreken, om de directie te bowegen daarin verbetering te brengendie pogingen waren echter afge stuit op de onzekerheid omtrent de plaats, waar het definitieve station zou komen te staan; zoolang daaromtrent niets was beslist, was er op verbetering geen uitzicht. Eene nieuwe verordening is vastgesteld op de heffing en invordering van jaarmarkt- gelden. Deze verordening wijkt van de be staande in zooverre af, dat het staangeld, thans naar de strekkenden meter zal bere kend worden. Een verhoogde heffing zal daarvan het gevolg zijn. Een crediet van f290 is aan B. en W. verleend voor de bestrating, van een ge deelte van den Woestijgerweg, tot aanslui ting van den bestraten Leusderweg aan de bestrating, door den staat aangelegd op het ten behoeve van den spoorwegaanleg afgestane gedeelte van den Woestijgerweg. Door B. en W. werd deze voordracht mede aanbe volen als een middel, om de medewerking van het rijk te bekomen voor eene verbeterde afwatering ten behoeve van de in de nabij heid gebouwde huizen, waartoe een riool ge legd moet worden ook door het gedeelte weg, dat nu aan den staat behoort. Aan een paar bedenkingen van Gedeput. Staten tegen do gemeenterekening van 18S4 werd tegemoet gekomen, waarna de rekening andermaal werd vastgesteld met een minder bedrag aan uitgaven van f 3S.77. De zitting werd overigens nagenoeg geheel ingenomen door de discussie voor het door B. en W. voorgestelde nieuwe reglement voor de brandweer. Daarbij is gebroken met het stelsel, dat ieder ingezetene tot dienst bij de brandweer verplicht is, en aangeno men het stelsel, om den dienst bij het spui ten op te dragen aan een belangrijk kleiner aantal manschappen (150 man), die jaarlijks allen een vaste som van f 3 ontvangen eu bovendien toelagen van 15 cent per uur, wanneer zij dienst verrichten bij brand, bij beproeving der spuiten of bij oefening in de behandeling er van. De algemeene beraadslagingen zijn ten einde gebracht. De voorgestelde regeling werd daarin bestreden door den heer van Lauschot Hubrecht, die haar in beginsel verkeerd voud en zich een voorstander toonde van de regeling, die in Deventer gold nl. toekoming van betere belooning voor ge presteerde diensten en van premiën voor betoonde activiteit. De heer Huet hoewel toejuichende, dat door deze regeling een einde werd-gemaakt aan onbillijkheden, die tot dusver golden en waarbij 't o. a. aan gegoeden vrijstaat zich door een geldelijk offer van hunne plichten bij do brandweer vrij te maken, zonder dat dit geld ten goede kwam aan de lieden, die in hunne plaats tot het doen van dienst bij de spuiten wor den verplicht bestreed ook de voordracht. Hij miste daarin den waarborg van een een hoofdig bestuur, wat een allereerste behoefte was, en vond zich niet gerechtigd om voor eene regeling, die z. i. altijd gebrekkig moest blijven, een hoogere uitgaaf te voteeren, waarvan men nog niet eens kan bepalen hoe hoog zij klimmen zou. De voordracht werd, behalve door de leden van het dage lijks bestuur, met warmte verdedigd door den heer de Koningh, als bevattende de beste regeling, die voor Amersfoort te verkrijgen was, wanneer men rekening wilde houden met de financicele krachten der gemeente. Bij de stemming over art. 3 werd eene beslissiug verkregen voor het begiusel, waarop de regeling steunde het werd goedgekeurd met 12 tegen 2 stemmen, die van de hh. Huet en van Lanschot Hubrecht. De be handeling der artikelen werd overigens spoe dig gestaakt, omdat naar aanleiding van de iu de afdeelingen gemaakte opmerkingen, door B. en W. nader nog verschillende wijzigingen in de voordracht waren gebracht, die men d tète reposée wenschte te over wegen. Aan het einde der vergaderiug werden door den heer Scheltema eenige inlichtin gen van B. en W. gevraagd, waarom hier de opening van den spoorweg Amersfoort Kesteren zoo geheel zonder feestelijkheid bleef. De voorzitter gaf te kennen, dat hier van geen belangstelling gebleken was, om dit feit feestelijk te vieren daartoe bestond in Amersfoort dan ook minder aanleiding dan b.v. te llheuen en elders, waar men nu voor 't eerst aan het spoorwegnet was aange sloten. De Baarnsche Rederijkerskamer «Bernard ter Haar" hield Donderdag hare achtste openbare vergadering welke op geluisterd werd door muziek van het Utrechtsche Tivoli-orkest. De groote, voor het doel zeer ge schikte zaal van het Amalia-hotel was geheel bezet, zoodat door heeren nog staanplaatsen moesten worden genomen. Voor dat het programma van dien avond werd uitgevoerd, ten tooneele zou gebracht worden, Mathilda of een vrouwenhart", tooneelspel in vier be drijven naar het Hoogduitsch van Dr.R. Benedi en «Diiftig en Laconiek", blijspel in één bedrijf door Arnold, overhandigde de voorzitter de heer J. H. Dodeweerd aan den Beschermheer dei Kamer, den HoogWelgeb. heer Jlir. Mr. B. Ph. de Beaufort, het diploma, eene keurig be werkte Calligraphie, vervaardigd door den heer De Weerd, onderwijzer te Baarn. Met een warm recht hartelijk woord dankte de Beschermheer den Voorzitter en de leden der Kamer, hij wees erop dat hij een beminnaar was der kunst, dat hij die zou steunen en vooral als het betreft in de gemeente Baarn, waarvan hij de eer genoot aan het hoofd te staan. Met fanfares en daverend applaus door de aanwezigen werd deze rede begroet en de voorstelling nam een aan vang. Mochten wij vroeger wijzen op de goede krachten waarover deze rederijkerskamer te beschikken had, hetgeen we dien avond te zien en te hooren kregen overtrof zelfs het vroegere, het spel was een ge heel. De zeven personen, die in het stuk «Mathilda of een Vrouwenhart" optraden (om een goed uittreksel daarvan te geven ontbreekt ons de noodige plaatsruimte) vervulden hunne taak uitmuntend. Wij zouden echter aan de waarheid te kort doen indien wij tusschen hoofdper sonen en zij die medewerkten tot een goed geheel, geen verschil maakten, zij toch hebben de zwaarste rollen te ver vullen, en die werden zoo vervuld, dat men die van de beste artisten niet beter verwachten zou; in het bijzonder vermel den wij Mevrouw N., die als Mathilda optrad. Haar spel was natuur, in alle moeielijkheden die hare rol medebracht. Zij was dan ook verdiend, de fraaie krans die haar namens eenige Baarnsche dames werd vereerd. Aan Mevrouw X, die voor Mevr. Gerestact speelden, mogen wij den lof niet onthouden die haar toe komt, haar spel was meesterlijk de heer N. die Bertliold Arnan voorstelde, speelde zijn rol voortreffelijk, geen wonder dan ook dat wij in de pauze mochten verne men, dat hij reeds negeneereprijzen mocht verwerven bij verschillende wedstrijden onder Rederijkerskamers; de "heer V., was als Tannenhop, de rechte man op de rechte plaats, ook hij mocht een fraaie krans verwerven, vergissen wij ons niet, door de kamer «Bernard ter Haar" hem vereerd. Wij besluiten de aandacht onzer lezers te vestigen op de eerstvolgende openbare vergadering ten einde die bij te wonen waarschijnlijk zullen er dan zijn die zich tot begunstigerszullen laten inschrijven van de Baarnsche Rederijkerskamer tBernard ter Haar." Utreclit. Door eenige dames alhier is het plan gevormd aan de Vereeniging «het Studenten-Tooneel" een vaandel te schenken en den 8 Maart e. k. voor de uitvoering van dat plan vastgesteld. Tegen de gewezen 18-jarige dienst bode van den lieer S. alhier, is eene vervolging ingesteld, als verdacht onge veer f75 aan melkgeld te hebben ver duisterd, welk geld zij van hare meesteres ter betaling had ontvangen, doch den melkboer nimmer had afgedragen. Door de Politie alhier werd aan gehouden en ter beschikking der Justitie naar de cel overgebracht, zekere C. el ders woonachtig, als verdacht de schrij ver van een brandbrief te zijn, dezer dagen door den heer B. alhier ontvangen. Door den barbier L., te dezer stede woonachtig, is jl. Woensdagavond om streeks 10 ure in de Kruisdwarsstraat alhier een moordaanslag gepleegd op zijne voormalige geliefd» en wel omdat zij, gedachtig aan het spreekwoord: be ter ten halve gekeerd, als ten heele ge dwaald", hem onlangs had afgeschreven, om reden zij vermeende dat hij, voor- loopig althans, niet genoeg zoude kunnen verdienen om een gezin te ondersteunen. Naar het schijnt heeft L. dien avond nog een laatste poging willen wagen en toen deze mislukte, heeft hij onverwachts een revolverschot op haar gelost, gevolgd door een drietal andere. Drie dier schoten hebben het meisje getroffen en wel een in den hals, een in den rug en een in den rechterarm; toch mocht zij er in slagen haren aanvaller te ontkomen en, hoewel uitgeput door angst en bloedver lies, de vaderlijke woning te bereiken. Hoewel zeer ernstig gewond is haar toestand echter niet hopeloos. L. was spoedig daarna in handen der politie en werd vervolgens naar de cel overgebracht. Hooglaud. Door den Raad dezer gemeente is Woensdag jl. een besluit genomen, dat de aandacht der geheele onderwijzers-wereld tot zich zal trekken. Onze gemeente heeft in vergelijking met andere plaatsen volstrekt niet over hooge uitgaven voor 't onderwijs te kla gen, daar voor de 200 schoolgaande kin deren slechts twee onderwijzers-krachten werkzaam zijn. Toch schijnt de Raad een ander gevoelen te deelen, en heeft daarom den volgenden zuinigheidsmaatregel ge nomen. Vooreerst is besloten de jaarlijksche gratificatie ad. i'25 voorden onderwijzer in te trekken, en bovendien zijn trakte ment met f50 te verlagen. De Gedepu teerde Staten echter zullen op het voor beeld van die der andere provinciën zulk een onbillijk besluit wel niet goedkeuren en er eerder toe overgaan meer onder wijzerspersoneel aan te ~tellen. Heeft de Raad zi/4 ij dat besluit laten leiden door d> '79 achte dat er onderwijzers voor mip'~ *D alaris te ver krijgen zijn, dan bet - het ons niets te verwonderen, als o1) erlang de trak tementen der ander# meente-ambte- naren, zooals die van M der School, den gemeente-ontvanger, ente-boden enz. verminderd wordenSp. zou ten minste consequent zijn, er ook voor die betrekkingen wellii ersonen te vinden zouden zijn, die zi et eene

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2