Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. dit is geschied (art. 12, 6 lid der wet van 1878); 5. eene opgave of er in den loop van 1885 schoollokalen zijn gebruikt tot het geven van onderwijs in den godsdienst, en zoo ja, hoevele 6. eene opgave van het getal gevallen, waarin art. 29, 1. en 3. lid en art. 30, le lid, zijn toegepast; 7. mededeeling of, ter nadere verze kering van het plaatselijk schooltoezicht- eene commissie is ingesteld (art. 70. al. 2 der wet 8. mededeeling of art. 79, al. 2 der wet is toegepast. 9. mededeeling of gevolg is gegeven aan het bepaalde bij art. 82, al. 1. der wet, met opgave of zulks is geschied bij afzonderlijke verordening dan wel of de verbodsbepalingen een onderdeel eener verordening, b. v. politie-verorde- ning, uitmaken 10. eene opgave of gevolg is gegeven aan het bepaalde bij art. 82, al. 2 en 3, der wet en, zoo ja, wat ten deze is ver richt 11. eene opgave van het getal der openbare onderwijzers, andere ambten of bedieningen bekleedende; hieronder wordt het geven van onderwijs bij rijks-nor maallessen niet begrepen 12. eene opgave of onderwijzers een aandeel en, zoo ja, hoeveel in de schoolgelden hebben genoten boven de in art. 26 der wet bedoelde vaste jaar wedde. D. v. Z.-H. Woensdag middag heeft mevrouw Bulkley zich naar Rotterdam begeven, om aldaar hare straf te ondergaan. Stadentenfeesten te Utrecht. (Vervolg). Zooals door de alom aangeplakte, in oud-HolIandschen stijl gedrukte placaten reeds te voren was bekend gemaakt, werd Woensdagmiddag door Graaf Jan in Tivoli open hove gehouden. De smaak vol versierde zaal was overvol, waardoor het geruimen tijd duurde en niet weinig moeite koste om genoeg ruimte te win nen, dat de te recipiëeren personen een doorgang vonden. Toen de commissaris sen van orde eindelijk daarin waren geslaagd, nam de Graaf plaats op zijn troon en schaarden zijne pages met vele edelen van zijn gevolg zich daarom heen. Te kwart over drieën kondigde de heraut met luider stemme aan, dat de Cour van Graaf Jan van Nassau geopend werd. Achtereenvolgens kwamen nu de deelne mers aan den optocht, de professoren, eene commissie uit Utrecht's burgerij, de vreemde gezanten, naar Utrecht gekomen om de vrede te teekenen en de Senaten van de studentencorpsen van Leiden, Groningen, Amsterdam, Delft en Gent, Graaf Jan hunne hulde brengen. De verschillende redevoeringen bij deze ge legenheid gehouden, werden allen min zaam door Graaf Jan beantwoord. Van Utrecht's ingezetenen, die zich eveneens lieten voorstellen, noemen wij slechts den commissaris des Konings en den burgemeester met hunneechtgenooten de heer en mevrouw Van Merle met familie, den president der rechtbank Baron van Ittersum, den generaal Jackson, den luit.-kolonel Beijerink, een aantal profes soren, eene deputatie uit de commissie voor de feestgave aan de Hoogeschool en een menigte anderen. Te half vijf was de plechtigheid geëindigd. Aan allen die den Graaf bij deze gelegenheid hunne opwachting maakten, werd eene fraaie gedenkpenning uitgereikt. De avond van denzelfden dag vond allen weer in Tivoli bijeen om getuige te zijn en deel te nemen aan het schoone feest, dat door het Utree)itsch Studenten- Concert werd gegeven. Van het concert zelf werd niet veel genoten, daar een hevige donderbui en de bij herhaling neerstroomende regen het publiek naar binnen dreef. Het bal, dat ongeveer te 11 uur begon, was des te meer geani meerd. Graaf Jan, gekleed in een rijk ridder- costuum, opende het bal met de dochter van den commissaris des Konings, daar toe door een zijner pages uitgenoodigd. Deze zijn eerste danseres ontving een keurige ruiker, met linten van de Nas- sausche kleuren, waarop zijn wapen fraai geborduurd was. Mejuffrouw Kol en de andere dames, wien hij de eer bewees met hem te dansen, werden eveneens rijke bouquetten aangeboden, waarop ook zijn wapen, maar in goud op de linten was gedrukt. De Ridderzaal voor deze gelegenheid in een balzaal herschapen, leverde een schitterenden aanblik op. Het was een werkelijk fantastisch gezicht, die mannen uit de 16e, 17e en 18e eeuw in hunne rijke kleurige kleederdracht, vertrouwelijk koutend met de 19e eeuwsche schoone Utrechtsche maegdekens, in bonte men geling dooreen te zien woelen. Een beschrijving van alle costumes te leveren, zou ons te veel tijd kosten en laat ook de ruimte in onze kolommen niet toe, maar toch kunnen wij niet nalaten te vermelden, dat onder hen die door hunne smaakvolle zwierige kleeding het meest de aandacht trokken, zich ook een onzer stadgenooten, de heer Morren, bevond. Het zwarte buis met geruite mouwen en roode broek, door hem als hoofdman der Hollandsche soldaten ge dragen, stond hem uitstekend. In de pauze werd in een nevenzaal gesoupeerd. Na het souper werd het bal met opge- wekten geest nog geruimen tijd voortgezet. Donderdagmiddag had, wederom in Tivoli, eene plechtigheid plaats, de schoon ste wellicht van het geheele feest. Door 333 Stichtsche schoonen werd aan den Senatus Veleranorum der Utrechtsche Universiteit een huldeblijk aangeboden, bestaande uit een fraai gebeeldhouwde tafel en dito stoelen, allen van oud-eiken hout vervaardigd, in renaissancestijl en met het academiewapen en de symbolen der verschillende faculteiten versierd. Bij monde van mejuffrouw 's Jacob werd dit kostbaar geschenk aan den Senaat overgedragen. De rede daarbij door haar met heldere welluidende stem uitgesproken, werd herhaaldelijk luide toegejuicht. Des middags werd in den tuin door het Groningsche Harmonie-orchest eene matinée gegeven, door een talrijk publiek bijgewoond. Eene aardige afwisseling was het bin nenkomen van de compagnie Utrechtsche schutterij, onder aanvoering van kapitein Roskott, met hun fraai stadsvaandel, en een corps muziekanten voorop. Zij kwamen Graaf Jan een buide bren gen, en deden dat studcnticoos met het Io Vivat. De heer Bekker, die de studenten manieren kent, beantwoordde dat zijner zijds ook met een Io Vivat, waarop de schuttermuziek het geliefd Wilhelmus liet hooren. Toen het huldebewijs afgeloopen was, defdeerde de compagnie door den tuin, tot voor de champagne-tent, alwaar srust" gecommandeerd werd en de schutters zich met een schuimenden bocaal ver- frischten. Een tweetal haalde inmiddels een arrestant op, wien als boete werd opgelegd, insgelijks een glas te leêgen. Op hun tocht door de stad brachten zij bij verschillende gezelschappen en socië teiten een bezoek. Gisterenmiddag hadden op 't Vreeburg, waarvan het middengestalte daartoe was afgeschoten, de volksvermaken plaats, die door de studenten-ijsclub gegeven werden. Voor het mastklimmen, boegsprietloopen, tonsteken, tonkruien, zakloopen en turf rapen hadden zich 130 deelnemers aan gemeld. Rondom het staketsel was eene dichte menigte opeen gepakt. Ook in het afgesloten gedeelte was een talrijk pu bliek waaronder de burgemeester, eenige wethouders, gecostumeerde studenten als mede de nestor van het feest, de oudste der reünisten de heer George Verenet werden opgemerkt. Ook graaf Jan kwam te 3 uur, vergezeld van zijn heraut en pages allen te paard, eens een kijkje nemen. Dit feest liep in de beste orde van stapel. Naar het Utrechtsch Dagblad mededeelt kan de voorstelling, die de heer Maju dezen avond op het Vreeburg zou geven, door ongesteldheid van dien heer niet doorgaan. Het programma is nu zoo gewijzigd, dat er om half negen concert van twee corpsen en om tien uur vuurwerk zal zijn. Na aankomst der kon. familie op Soestdijk zal het tegenwoordige gevolg van Z. M. den Koning vervangen worden door den kapitein ter zee baron van Hogen- dorp, adjudantjhr. de Jonge van Zwijns- bergen, kamerheer en luitenant, graaf van den Bosch, ordonnance-officier. Uit eene zeer vertrouwbare bron verneemt men, dat de heer de Geer van Jutphaas, de benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-generaal niet zat aannemen, om plaats te maken voor den heer Keuchenius, vroeger afgevaar digde voor het district Gorinchem. Op nieuw is, volgens een schrijven uit Lunteren aan de N. R. Ct., de groote behoefte gebleken aan eene betere af watering voor de Geldersche vallei, waar over nog steeds onderhandeld wordt door de provinciën Gelderland en Utrecht. Door den hoogen waterstand is aldaar op verschillende plaatsen groote schade aangerichtverscheiden bunders boek weit, rogge en weiland waren de laatste dagen als in eene zee herschapen. Som mige landbouwers waren genoodzaakt, met hun vee naar hooger gelegen buren te vluchten. De groote aanvoer van water in de Valksche en Barneveldsche beek was oorzaak van deze overstrooming, ten gevolge waarvan op verscheiden plaatsen de communicatie gedurende eenige dagen totaal is afgesneden. De prinsen hebben Frankrijk verlaten. De regeering had hun geenerlei oflicieele mededeeling gedaan van hunne verban ning, maar aan de secretaris-generaal van politie, den heer Loze, opgedragen zich officieus naar prins Jérome en Prins Victor te begeven en hen aan te zeg gen, dat de regeering bereid was hun den noodigen tijd te laten tot het maken van toebereidselen voor hun vertrek, mits daarin geen aanleiding gevonden werd de een of andere manifestatie uit te lok ken. De heer Levaillant, directeur van den algemeenen veiligheidsdienst, was met gelijke opdracht bij den graaf van Parijs belast en begaf zich daartoe naar Eu. De prinsen hebben dit bezoek niet afgewacht, maar zich zoodra zij de aan neming der wet vernomen hadden naar het buitenland begeven. Prins Victor Bonaparte is naar Brussel, Prins Jérome naar Genéve vertrokken, terwijl de graaf van Parijs zich met familie en een tien tal zijner getrouwste aanhangers naar Engeland heeft begeven. De graaf van Parijs heeft in een ma nifest tegen het gewe'd hein aangedaan geprotesteerd. Hij wijst daarin op zijne gehechtheid aan het vaderland, welks wetten hij nooit heeft geschonden en waaruit men hem verdrijft op het oogen- blik, dat hij een nieuwen band heeft doen ontstaan tusschen Frankrijk en een bevriend volk. Zijne verbanning is een wraak over de 3'/j millioen stemmen van 4 October. Men wil Frankrijk scheiden van het hoofd van het geslacht, dat de nationale eenheid vestigde. Frankrijk zal inzien, welke de oorzaken en wie de be werkers zijn van de rampen, waaronder het lijdt en begrijpen, dat alleen de tra- ditioneele monarchie door haar modern beginsel en door hare instellingen, daarin verbetering kan brengen, de mannen der wanorde beteugelen de politieke en gods dienstige vrijheid verzekeren en het al gemeen welzijn herstellen. Zij alleen kan aan onze democratische maatschappij een sterk en voor allen open staand gouver nement geven, dat, boven de partijen gesteld, door zijn vastheid voor Europa een waarborg van den vrede zal zijn. »Met Gods hulp", zegt de prins, nzal ik die taak vervullen. De republiek is bevreesd. Door mij te treffen, beveelt zij mij aan in het vertrouwen van Frankrijk. Op het beslissend oogenblik zal ik ge reed zijn." De redactie der Pall Mall Gazette heeft haar blad geheel ter beschikking der liberalen gesteld, om zoodoende op de a. s. verkiezingen in Londen te kun nen influenceeren. Gladstone is van zijn veldtocht teruggekeerd. Op zijn terug tocht hield hij in Glasgow eene indruk wekkende redevoering, waarin hij ten heftigste protesteerde tegen het door de tegenstanders van Home Rule aange haalde argument, dat een onderdrukking der Protestantsche minderheid door de Roomsche meerderheid het noodzakelijk gevolg zijner Iersche wetten zou wezen. De werkstaking der bleekers heeft te Gent aanleiding gegeven tot ernstige wanordelijkheden. Bij een gevecht tus schen werkstakers en arbeiders der fabriek van de Wynckele was de politie genood zaakt van hare wapenen gebruik te ma ken om de orde te herstellen. Eenige belhamels werden gevat en geboeid per rijtuig naar de gèvangenis gebracht. De rijtuigen waarin zij vervoerd werden zijn daarop door de woedende menigte aan gehouden en de ruiten er van verbrijzeld. Ook de werklieden vau de belangrijke vlasfabriek St. Sauveur hebben het werk gestaakt, maar hebben geen ongeregeld heden gepleegd. De Beiersche ministers hebben in de Kamer zoowel van de Linker- als van de Rechterzijde nog al het een en ander moeten hooren over hunne handelwijze tegenover den nu overleden Koning. Zij wisten zich evenwel van alle blaam te zuiveren, zoodat hun ontslag, dat zij had den ingediend, door Prins Luitpold niet is aangenomen, maar deze vast besloten is het tegenwoordig ministerie te hand haven. Uit Italië wordt omtrent de Cholera bericht, dat tot Woensdag te Brindisi 18 nieuwe ziekte- en 7 sterfgevallen voor kwamen. Te Oria kwamen 3 ziektege vallen en 1 sterfgeval, te Latiano 2 ziekte gevallen en te Venetië 3 ziekte- en 2 sterfgevallen voor. Morgen, Zondag 27 Juni, des voor middags om 10 ure, zal de godsdienst oefening in de Hervormde gemeente alhier geleid worden door Ds. P. A. Hugo v3n Rossem, predikant te Beek en Geulle. Aan de openbare school te Scha- gen is benoemd de heer C. Otter, onder wijzer aan de openbare jongensschool alhier. Bij het deze week gehouden eind examen aan hel gymnasium alhier, slaag den voor de studie in de Godgeleerdheid, Rechtsgeleerdheid, Letteren en Wijsbe geerte de heeren P. J. van Harderwijk, H. W. Methorst, P. Heimens Visser, P. Kuijlman, J. R. Callenbach en F. II. Bos en voor Genees-, Wis- en Natuurkunde de heeren J. H. Sandberg en M. Wolff. Twee leerlingen werden afgewezen. Deelden wij onzen lezers vroeger mede dat onzen stadgenoot, den heer J. Schulman, in het buitenland, naar hij vermoed te Keulen, den 22 September 1884, op eene geheimzinnige wijze eene waarde van p. m. f1200 ontnomen werd, thans is, naar wij vernemen, genoemde heer gedagvaard om te verschijnen voor de rechtbank te Keulen om in deze zaak getuigenis af te leggen, daar men den vermoedelijken dader achter slot en gren del heeft. Mej. A. H., een aan velen onzer stadgenooten bekend personage, werd gisteren weder in hare gewone equipage, een kruiwagen, door de politie in arrest gebracht. Mejuffrouw had zich weder eens te goed gedaan aan sterken drank naar men verzekert is dit de 114emaal dat haar kosteloos logies verschaft wordt. Zondag 27 Juni des avonds te half acht zal door het Muziekcorps van het le Reg. Huzaren, onder directie van den heer Kareis in Amicitia eene muziekuit voering worden gegeven. Het programma daarvan, door de Amersf. Cour', mede gedeeld, luidt als volgt 1. Marsche MilitairH. Kareis. 2. Ouverture Das Goldene Krcuz Ign. Brüll. 3. Alia Stella Confidence. Romanza F. deFranquenet. 4. Hochzeits Reigen Walzer B. Bilze. 5. Fantaisie over Motiven der Opera Faust v. Bh. Gounod, arr. H. Kareis. 6. Ouverture Giroflé-Girolla. Ch. Lecocq. 7. l'Heure de Rendez-vous, Caprice. H. Kareis. 8. «Es kornmt ein Vogel gedogen," Humoreske nach beruhmteMustern.E.Scherz. 4. Bach, Fuga. 2. Mozart, Zauberllöte. 3. Unrath, Marsch. 4. Mendelsshon, Lied ohne Worte. 5. Chopin, Marche Funèbre. 6. v. Beethoven, Trauermarsch. 7. Strauss Walzer. 8. Verdi, Troubadour. 9. Resch, Gavote. 10. von Weber, Freischütz, Obe- ron, Preciosa. 11. Wagner, Tanhauser, Walkure, Finale. 9. Marsch PotpourriJ. Beissig. 10. Finale. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag, den 29. Juni 1886, des namiddags ten 1'/t ure. Punten van behandeling 1. Request van den heer H. J. Wolter tot toelating zijner dochter op het Gymnasium Stemming over het amendement van den heer Huet. 2. Stemming over de voorstellen van den heer Van den Wall Bake tot aanhou ding der benoeming van een conrector en tot benoeming eener commissie. 3. Voorstel van den heer de Koningh in zake het plaatselijk belasting stelsel. 4. Ontwerp-besluit tot verpachting van het recht tot het houden der bank van leening over 1887. 5. Verzoek van den heer C. H. Otter om eervol ontslag als onderwijzer aan de school le soort (jongens). Bnarn. Omtrent de feestelijke ont vangst van het Koninklijk gezin alhier en op het lustslot Soestdijk kunnen we nog de volgende bijzonderheden mede- deelen. De trein met H.H. M.M. de Ko ning en de Koningin en H. K. II. Prinses Wilhelmina zal te drie en een half uur omstreeks alhier arriveeren. In gereed staande hofrijtuigen zal de weg naar Soestdijk worden ingeslagen. Op het stationsplein verrijst een reusachtige eere poort van 15 m. hoogte bij 19 m. breedte die kwistig met vlaggen en schilden zal versierd worden. Op dat plein zelf, dat met vlaggen, masten en groen getooid zal zijn, zal een muziektent geplaatst worden, terwijl tusschen het bed met bloemen een groote fontein hare wa terstralen in de hoogte werpt. Naast de eerepoort is een tribune opgericht en zullen de kinderen der 2e openbare school het Koninklijk gezin een welkomstlied toezingen. De Hilversumsche straatweg is verder geheel versierd tot aan het paleis met vlaggen en Venetiaansche masten. Aan de villa Medan zal mede een tribune worden opgericht en zullen de kinderen van de school met den bijbel H.H. M.M. begroeten, terwijl voor het paleis Soest dijk de kinderen der le openbare school hebben post gevat en het koninklijk ge zin een vwelkom" op Soestdijk zullen toezingen. Het feestterrein is in hoofdzaak het stationsplein; 'savonds zal het muziek corps der Utrechtsche Schutterij aldaar een Volksconcert geven. De komst van het vorstelijk gezin heeft echter geen officieel karakter, H.H. H.H. hebben verzocht het incognito te handha ven, evenwel zullen op verschillende plaat sen aan H. M. en H. K. H. bloemruikers worden aangeboden. 't Is te hopen, dat de Oranjezon dezen dag moge beschijnen en velen komen profiteeren van hetgeen natuur en kunst te genieten geven. De heer J. C. D. Herman alhier, heeft met goed gevolg aan de Utrecht sche Universiteit het examen afgelegd als Candidaat in de Rechtswetenschappen. De bierhal, op het terrein der Koud- waterinrichting zal van 1 Juli af voor het publiek geopend zijn. Teenenclaal. Nog enkele dagen en de bijenmarkten bij dit dorp nemen een aanvang; den 29en verwacht men een eersten aanvoer aan de Klomp. Zeker is het te hopen, dat het weder spoedig omslaat. Zon' en goede boekweit, ziedaar wat onze bijen hoog noodig hebben. Sclierpenzeel, 23 Juni. Heden mid dag geraakte de landbouwersknecht Geurtsen, met een disselwagen, bespan nen met twee paarden, op hol. Twee jongens, die er achterop waren gezeten, werden er oogenblikkelijk afgeworpen, maar bekwamen gelukkig geen letsel. De paarden holden voort, sloegen een zijweg in, verbrijzelden een paal en ein delijk kwam de wagen tegen een boom terecht en sloeg stuk. Ook de knecht viel nu onzacht op den grond, doch werd gelukkig slechts licht aan het been gekwetst, 't Gelukte een paar omstanders de paarden toen tot staan te brengen. Gestrafte bluf. Door het midden van de stad Berlijn loopt, sedert eenige jaren een spoorweg, en eenige buitenlui die dezer dagen een reisje met den trein maakten, gaven hun groote verbazing over het eigenaardig werk te kennen. Een Berlijner, die heel grootsch op zijn stad was, kwam op de gedachte om die domme buitenlui nog eens heel anders te overbluffenhij trok aan een toestel dat dienen moet, om, in geval van nood, den trein te doen stilstaan en werkelijk gebeurde dit ook thans onmid dellijk. Zooals de bluffer vermoed had, zaten de provincialen met open monden en vol verbazing te kijken, maar heel spoe dig was hij zelf ook erg verbaasd, want boe hij nu ook weer rukte en trok, de trein ging niet weder vooruit, maar wel kwamen een paar conducteurs die proces verbaal tegen hem opmaakten. Onder het hoongelach der andere reizigers, moest de praatsmaker uitstappen omdat men kennis met hem wilde maken. Hij werd tot het betalen van een geldboete van achttien gulden veroordeeld. Begrafenis met hindernissen. Op een der kerkhoven van de stad Bremen, werd in de vorige week een steenhouwersge zel ter aarde besteld en zijne kameraads bewezen hem de laatste eer. Zooals in Duitschland gebruikelijk is, liepen de heeren twee aan twee achter het lijk en ieder hunner had, als teeken van rouw, een zwart, met witte linten omwoeld, stokje in de hand, waarop een citroen gestoken was. Toen de lijkstoet aan het douanen- kantoor kwam, deelden de ambtenaren den verbaasden volgers mede, dat voor de citroenen belasting moest worden betaald. Men kwam hier tegen op, maar dit was geheel vruchteloos. Na lang over en weêr praten werd uitgemaakt dat men, teneinde de ambtenaren zekerheid zouden hebben, dat de citroenen werke lijk weder werden ingevoerd, een geldsom zou deponeeren. Zoo geschiedde het en de heeren commiezen waren tevreden. Een rijk bewonderaar van Gladstone Lord Wolverton, (heeft dien staatsman £40,000, (f480,000) gezonden, voor de kosten van zijn verkiezingstocht. Buiten verantwoording der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Mag ik u wel een plaatsje verzoeken in uw geacht blad, ter bespreking van eene zeer belangrijke aangelegenheid, naar aanleiding van eenige annonces, van den heer J. S. van der Schaaff, Boom- teeltkundige, zich voor eenigen tijd in onze goede stad gevestigd hebbende. Wat de zeer belangrijke aangelegen heid betreft, die ik op het oog heb, deze is het snoeijen der Vruchtbooraen in onze tuinen, boomgaarden en buitenplaatsen. Thans ben ik meer dan ooit onder den indruk, hoezeer dit snoeijen in ons land beschouwd wordt als iets dat geene bij zondere aandacht vereischt, om van studie niet te spreken. Als ik mijne reizen in het buitenland gedaan, mij in herinnering breng, wat ik op dit gebied gezien heb, b. v. hoe een perzikboora in Montreuil er uitziet, een wijnstok in Duitschlands wijnbergen, een fijne Fransche peer in Frankrijk en ik denk dan aan diezelfde ooftboomen zoo als ik die honderden malen gezien heb bij mijne vrienden wanneer ik op hunne prachtige buitenplaatsen logeerde of in hunne fraaie stadstuinen vertoefde, neen, dan lach ik dat ik schud, wanneer ik een vergelijking maak tusschen den in Frankrijk met echte Fransche smaak tegen het hekwerk als geétaleerden per zikboom, pronkende met de saprijkste vruchten, den van zijn paaltje u vrien delijk toewuivenden wijnstok en den Hollandschen omgekeerden stalbezem perzik, mitsgaders den Hollandschen ver- stokten wijnstok, die blijkbaar wordt ge kweekt om vruchtfooze dikke palen en posten te krijgen, doch niet met het oog op souple ranken die werkelijk druiven kunnen leveren. Waar ik dus doordrongen ben van de achterlijkheid waarin de snoeimethodes in Nederland verkeeren, meen ik Neder land en in het bijzonder de stad onzer inwoning te kunnen geluk wenschen met de vestiging van den heer Van der Schaaff, die volgens zijne uitmuntend ge styleerde annonces blijkbaar goed op de hoogte is van de hoogste eischen, te stel len in zake den Ooftboomteelt. Tot inwendig bewijs voor de degelijke methode des heeren Van der Schaaff, strekt op de meest afdoende wijze de Match, waarop partij genoodigd wordt om beter werk te produceeren. Schrijver dezes heeft werk van den heer Van der Schaaff gezien, namelijk eene in onze stad door hem in deze maand gesnoeiden, zeer ouden, breed ge- takten wijnstok.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2