Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Op 18 Aug, wordt te Sneek het jaarlijksche feest der zeilvereeniging ge vierd. Het ons toegezonden programma belooft veel. Behalve de gewone zeilwed strijd toch, zal op den volgenden dag een wimpeltocht worden gehouden en op den avond van dien dag een avondfeest, waarbij de fraai versierde vaartuigen door lampions verlicht en onder het afsteken van bengaalsch vuur een tocht maken door de stadsgracht. Iemand die iets van dezen aard nooit heeft aanschouwd, kan zich geen voor stelling maken van het grootsche fantas tische gezicht, dat zulk een tocht oplevert. Zondagavond is door den goederen trein, die te 9 u. 40 m. van Borne naar Hengelo vertrekt, de spoorwachter Alber- tus Nijeweide overreden. De ongelukkige was terstond een lijk. Hij laat eene we duwe met drie nog zeer jonge kinderen onverzorgd achter. Zijn vreeselijk ver minkt lijk werd naar het dorpsziekenhuis te Borne vervoerd. Ter rechtbank te Groningen dien de Vrijdag de zaak van den zoon van den bekenden F. E. L. Urban, die zich onlangs tegen de openbare macht had verzet, toen deze iemand om zekere redenen wilde arresteeren. Door zijn en anderer tusschenkomst gelukte het toen der politie niet haar macht te kunnen doen gelden integendeel zij moest zon der arrestant en met ten deele gescheurde uniform aftrekken. Deze zaak, waarin een aantal getuigen werden gehoord, waaronder eenigen a décharge, lokte onder het publiek nogal eenige belang stelling uit, zoodat de zaal stampvol was. Na het requisitoir van het O. M., dat de zaak wettig en overtuigend bewezen achtte en 3 maanden gevangenisstraf plus 2 geldboeten tegen U. eischte, nam de beklaagde te zijner verdediging zelf het woord en las een vrij uitvoerig ver dedigingsstuk voor, geheel geschoeid op den leest van het socialisme, waartoe hij volgens zijne verklaring behoorde. Voor en na vernam men blijken van goed- of afkeuring, waarna ten slotte één der aanwezigen het zoogenaamde vrijheidslied trachtte aan te hellen, wat hem echter aanstonds werd belet. Te Velden bij Venlo sloeg de 26 jarige zoon van den landbouwer Apel doorn tijdens het maaien met zijn zeis in een wespennest, waardoor de wespen woedend op hem aanvielen. Hij nam de vlucht, doch werd door de wespen ach tervolgd, waarop hij zijn loopen versnelde. Daarbij had hij het ongeluk te struike len en zijn nek te breken, waarop de dood onmiddellijk volgde. De luchtreiziger Julkes, die verle den week te Zwolle door ongunstig weder zijn tocht moest uitstellen, is gisteravond C uur opgestegen in gezel schap van twee heeren, met zijn grooten ballon l'Etoile du Nord. Deze ballon, welke bijna tweemaal grooter is dan die waarmede hij Dinsdag jl. te Leeuwarden is opgegaan, had 8 uren noodig om goed gevuld te worden. Ruim 900 stères gas waren voor de vul ling noodig. Eene groote menigte woonde dit lucT.tfeest bij. Het weder was vrij gunstig De muziek der schutterij speelde van 2 tot 6 uren. De opstijging had plaats op het plein bij de gasfabriek. De diamantslijper F. J. Singels, die met Chrisje van der Woerde, den inspec- misverstand. Toch wil ik u niet alle hoop ontnemen." Dat was Arnold genoeg. Daar hij zelve inzag, dat hij Mathilde niet zou kunnen spreken, maakte hij zich gereed te vertrekken. Toch kon hij niet laten even nog naar het ledikant om te zien. Hier lag zij dan, wellicht nog in hare droomen aan hem denkend, of hem hatend om zijne vermeende ontrouw. O, hoe gaarne had hij haar in 't oor willen roepen Mathilde, ontwaak 1 nog steeds ben ik uw Arnold." Doch de omzichtig heid eischte een langzame overgang van smart tot vreugde, evenals de donkere nacht zich van lieverlede in den stra- lenden morgen oplost. Arnold zeide Martha, toen hij op het punt stond te vertrekken, daar mij overtuigend gebleken is, dat uw on trouw niet bestaan heeft, trek ik ook van zelf mijne vroegere woorden in. Ik mag u de hand drukken als een eerlijk man, en een eerlijk man behoef ik mijn huis niet te ontzeggen." Arnold begreep dien wenk en beloofde spoedig naar den toestand der zieke te komen vernemen. Toen hij vertrokken was, bleef Martha een geruimen tijd in hare gedachten verdiept. Zij wist zelve niet, hoe het zich toegedragen had, maar zij was over wonnen; hare antipathie tegen de Van de Ilooghen's was verdlvenen. Ruim acht dagen later wandelde Arnold met Mathilde den weg op naar Bosch- zicht. 't Scheen of de natuur heden in al hare bekoorlijkheid het jeugdige paar toelachte, dat na donkere dagen van scheiden, thans in het heerlijk licht der liefde weder vereenigd daarheen ging. EINDE. teur Bosz op de Lindengracht te Am sterdam, bij het oproer tegen de volks woede beschermde, werd bij die gelegen heid ernstig gekwetst. Hij is thans her stellende, maar zit nog in verschillende verbanden. Vooral zijn hoofd heeft erg veel te lijden gehad. De moedige judrouw is gelukkiger geweest; vol vrouwelijk beleid wist zij den stroom te keeren, zonder er zelf door medegesleept te worden. Men meldt het overlijden te Atjeh van den 1. luitenant der infanterie J. C. J. Ie Cocq d'Armandville, aan de gevolgen van beri-beri. Genoemde officier was voor de 2e. maal voor den tijd van vijf jaren van het Nederlandsche leger bij het Indische gedetacheerd, lidder der M. W. O. 4. klasse en stond op het punt naar Neder land terug te keeren. Een van de Atjehsche rooverhoof- den heeft weder eens zeeroof gepleegd. Hij heeft het schip Hoc-Canlon leeg geplunderd en de equipage, waaronder de vrouw van den kapitein, het binnenland ingesleept. Daarvoor is hij van onzentwege ge tuchtigd. Deze expeditie naar de Westkust onder bevel van overste Van Teijn, beeft zeer goede resultaten opgeleverd. Zelfs de Pe- nang Gazette, die alles behalve vriend schappelijk jegens ons is gezind, moet dit erkennen. Ziehier wat dit blad over den tocht mededeelt: Den 22sten Juni keerde het Neder landsche stoomschip Zeemeeuw van Rigas terug met het lijk van kapitein Schaafs- ma, die aan boord van de kanonneerboot Palembang overleed, ten gevolge van de wonden, welke hij bij een val aan boord van zijn eigen vaartuig bekwam. De Zee meeuw vertrok den 23sten weer naar Rigas en keerde den 25sten terug naar Oleh-leh met de lijken van twee soldaten en met 3 officieren en 3 soldaten die gewond waren. De troepen waren slaags geweest met Toekoe-Omar en zijne bende. Een groot deel van de kleederen en goe deren, welke aan de officieren van de llok-Canton hadden toebehoord, werden te Rigas gevonden en door de troepen meegenomen. Eenige familieleden van Toekoe-Omar weiden gevangen genomen en als gijzelaars behouden. Van het lot van de vrouw van kapt. Hansen en den heer Fay is niets meer bekend, dan dat zij naar het binnenland zijn vervoerd. De troepen keerden den 26sten Juni te rug met 14 gevangenen en 9 vrouwen, waaronder de vrouw en eenige bloedver wanten van Toekoe-Omar. Een groot aan tal Atjehers werd gedood en eenige kwa men om in hunne woningen, welke in brand werden gestoken. Toekoe-Omar schreef een brief aan den commandant, ten einde te betoogen dat de vrouwen onschuldig waren. liet ant woord van den officier luidde, dat Toekoe zelf was begonnen met vrouwen te ste len en dat de Nederlanders zijn vrouwen evenzoo zouden behandelen, als hij de vrouw van kapitein Hansen behandelde. Toekoe-Omar heeft, ten einde zijne vrou wen terug te krijgen, zijn eisch van 50,000 p. st. losgeld laten vaten, maar de Nederlanders eischen onmiddellijke invrijheidstelling der gevangenen. De adsistent-resident is nog te Rigas tot het voeren van nieuwe onderhandelingen over de uitwisseling der gijzelaars. De Atjehers aldus besluit de Penang Gaz. haar bericht hebben nu een goede les ge had en zullen hunne streken wel voor eerst niet herhalen. Men ziet dus, dat de uitkomst der expeditie niet slecht was. Nu moest ech ter de operatie met kracht worden voort gezet, de Westkust worden gesloten en geheel en al voor het gebeurde worden verantwoordelijk gesteld, met al wat er op of in is. Allen toch óf heulen met den roover óf waren te flauw om zich er te gen te verzetten. Het was hier reeds lang vóór het ge beurde met de Hok Canton bekend, dat T.-Omar over de geheele Westkust schrik verspreidde en den peperhandel geheel aan zich trok. Van de gelegenheden, welke zich voordeden, om den roover op te lich ten en gevangen te nemen, werd echter geen gebruik gemaakt. Waarom niet? De verwijten, welke de Java-Bode den eigenaars der Iloc-C'anton doet, zijn m. i. niet gerechtvaardigd. De Hoc-Canton ging eenvoudig naar de Westkust om peper te laden, zooals alle schepen dat daar en overal elders doen. Eigenaars en gezag voerders, van alle op Atjeh varende stoomscheepjes, laten zich evenmin, als ook maar eenigszins achtenswaardige handelsfirma's te Penang, met den smok kelhandel in. Wie dit meent vergist zich ten eenenmale. Het zijn de inlanders Atjehers, Klingen en Chineezen die de contrabande op allerlei wijze in andere koopwaren verborgen, aan boord weten te brengen. Eigenaars en gezagvoerders weten daarvan niets en zijn nog de eeni gen, die door eigenbelang gedreven (want hun schip kan bij het vinden van con trabande zwaar beboet worden), scherp toezicht uitoefenen en ook herhaaldelijk contrabande vinden en aanhalen. Wij doen letterlijk niets om dezen smok kelhandel tegen te gaan alle voorstellen hierover worden afgewezen of doodge zwegen. Voor zoover ons aangaat, staat de weg naar Atjeh den smokkelaars on belemmerd open. Men heeft zelfs tot nu te Batavia hard nekkig geweigerd een passenstelsel voor Atjeh in te voeren. Waarom zou dan niet worden ge smokkeld onder allerlei vorm De Heer J. A. Alberdingk Thym maakt in De Tijd een zeer gunstig oor deel over het nieuwe Rijksmuseum open baar, nl. van Dr. Aug. Reiehensperger. »Jk bracht zegt de schrijver 2 da gen met hem in en om het museum door, en hij de 75-jarige kunstkenner, wiens liefde en bewondering voor onze XVII- eeuwsche schilders wedijveren met zijn kennis en waardeering van de middel- eeuwsche kunst, was letterlijk ver rukt door het geheel, dat het museum aanbood. Hij juichte de keus van den stijl zeer toe; maar vooral drukte hij zijne ingenomenheid uit met de omgeving der schilderijen. Hij kon niet begrijpen, dat men bij deze polychromeering en drapeering van bontheid spieken kon; integendeel, de indruk, dien hij kreeg, was volkomen harmonieus; en bij het afscheid nemen droeg hij mij op. den Heer Cuypers te zeggen, hoezeer hij zich in deze schepping verheugde. Hij heeft al de voorname Museums van Europa bezocht, en noemde dit het voortreffe lijkste dat hij gezien had." L.l. Zondagavond precies ten 7 ure is de keizer van Oostenrijk te Bad Gastein aan gekomen. Hij werd dooreen groote menigte begroet. Voor het hotel, waar de keizer van Duitschland woont, werd hij ontvan gen door prins Wilhelm van Pruisen, vorst Bismarck, vorst Reuss, den gou verneur van Salzburg en het gevolg van den Duitschen keizer. De keizer van Oostenrijk droeg de Pruisische uniform met het grootkruis van den Zwarten Adelaar. Hij sprak dadelijk prins Wilhelm aan, die een Oostenrijkschen uniform droeg met het grootkruis der orde van den heiligen Stefanus. Hij omhelsde en kuste hem twee malen en drukte toen Bismarck hartelijk de hand. Hij richtte het woord tot verschillende heeren van het gevolg des Duitschen keizers en ging toen in het logement, waar keizer Wilhelm en de keizerin van Oostenrijk hem in de vesti bule wachtten. De monarchen omhelsden en kusten elkander twee maal zeer har telijk en even hartelijk begroette keizer Frans Jozef de keizerin, waarna Hunne Majesteiten zich naar de vertrekken van den Duitschen keizer begaven. De Times zegt hier van Wanneer op de uitbundige hartelijkheid te Kissingen en te Gastein niet een duidelijker teeken van vriendschap tusscben de verbonden keizers en een Czaar volgt, dan de aan wezigheid van een Oostenrijkschen aarts hertog op Peterhof, Jan zal men zich moeielijk kunnen ontslaan van den indruk, dat de twee westelijke rijken den arg waan koesteren,' dat Rusland zich niet langer houdt aan de afspraak, alle onder werpen te laten rusten, die strijd kunnen veroorzaken. Ofschoon Engeland zich aan Duitsch land en Oostenrijk niet kan verbinden door banden, als die welke genoemde mogendheden thans, tot algemeen voor deel van Europa, vereenigen, kan het Engeland toch niet anders dan welge vallig zijn, dat een waarachtig verbond der twee vredelievende mogendheden in de plaats is gekomen van een twijfel achtige, half gemeende overeenkomst, die verhinderde de rusteloosheid van den voornaamsten verstoorder van den we reldvrede te beteugelen. De samenkomst der beide Keizers te Gastein en de receptie der vreemde ge zanten door Lord Iddlesleigh geven aan de meeste Engelsche bladen artikelen in de pen, over de door het nieuwe minis terie te volgen staatkunde. The Stand ard wenscht aansluiting bij Duitschland en Oostenrijk. Engeland wenscht, als het kan, zegt genoemd blad, met Frankrijk en Rusland op goeden voet te blijven, maar de belangen dier beide Rijken zijn in vele gevallen lijnrecht in strijd met de EngelscheEngeland's aangewezen weg is dus, zich aan te sluiten bij de meest natuurlijke en de beste groepeering: Duitschland-Oostenrijk. De Times kan begrijpen, dat men te Weenen, Engeland gaarne de plaats van vriendschap van Oostenrijk en Duitsch land zag innemen, waarvan Rusland langzamerhand wegvalt, en ziet in dien weg niets onbillijks of vreemds voor zooverre Engeland in sympathie is met het hoofddoel en den geest van de Oostenrijksch-Duitsche overeenkomst maar de ondervinding heeft getoond, zegt het blad, dat de aard van Engeland's macht en de voorwaarde harer staatkunde haar niet begunstigen in een bondge nootschap van het coniinenteele type te treden. Wij mogen somtijds geneigd zijn de onmogelijkheid van zulke conbinaties te betreuren, maar zijnde wat wij zijn, zou het dwaas wezen er onze oogen voor te sluiten. Wat Ruslands vijandigheid le gen Engeland's belangen betreft, Enge land moet hoofdzakelijk op zichzelven rekenen en haar eenig mogelijk wacht woord is: «eeuwige waakzaamheid-" Uit Italië komen allertreurigste berich ten omtrent de choleranog steeds breidt zich de gevreesde ziekte uit. In de pro vincie Padua kwamen 6 Aug. 48 ziekte met 26 sterfgevallen voor. In de provincie Vicenza 6 Aug., 102 ziekte-met 30 sterf gevallen. In de provincie Bologna, 7 Aug., 266 ziekte- met 183 sterfgevallen. De ellende die op sommige plaatsen heerscht gaat alle beschrijving te boven. De aangekondigde werklieden-manifes tatie te Brussel is gelukkig voorbijgegaan, zonder dat de orde verstoord werd. On geveer 1600 personen voorzien van een tiental roode vlaggen, namen er aan deel, en trokken, onder het zingen van een soort van Marseillaise, de stad door. Sedert een week komen dagelijks be richten uit Ierland van bloedige gevech ten, die in de straten van Belfast wor den geleverd, waarbij de troepen en de politie gewoonlijk de bovenhand behou den, zonder evenwel in staat te zijn het herstel der orde te verzekeren. Hel schijnt dat het gouvernement thans heeft beslo ten aan dien schandelijken toestand een einde te maken. Het garnizoen is ver sterkt en met de politie onder bevel van een buitengewonen Commissaris gesteld. Nadere berichten melden dat Maandagjl. het oproer 's morgens om 6 uur opnieuw uitbrak, dien dag was men genoodzaakt verscheidene malen op de oproermakers te vuren. Het aantal dooden en gekwet sten is nog niet met zekerheid te bepalen. Een telegram van Dinsdag meld dat de politie en de troepen Maandag avond alle ongeregeldheden onderdrukt hebben en dat de nacht rustig voorbij gegaan is. Er zijn maatregelen genomen om den staat van beleg af te kondigen, indien de rustverstoringen worden herhaald. Het is een verblijdend teeken, dat de katholieke geestelijkheid in België zich ernstig niet de sociale quaestie bezig houdt. De gezamenlijke bisschoppen heb ben onlangs in een algemeene vergade ring besloten, dat de geestelijkheid den toestand der arbeiders zal onderzoeken. In de volgende vergadering zullen de volgende punten behandeld worder,Wat zijn de oorzaken van de sociale quaestie, die tegenwoordig bijna overal de open bare rust bedreigd? 2. Met welke mid delen kan men dit zoo groote kwaad te keer gaan 3. Welk deel moet de gees telijkheid aan den strijd nemen Zondag, 15 Aug., zal de godsdienst oefening der Vrije Ger. gemeente alhier, des voormiddags half tien en des namid dags half zes uur, geleid worden door den heer Werner van Amsterdam. Door den heer C. J. Abraas en diens echtgenoote wordt is tegen November e.k. eervol ontslag aangevraagd als bin nenvader en moeder in het St. Pieters- en Bloklandsgasthuis alhier. Aan de Tweede Kamer is door het Ned. Genootschap tot [zedelijke verbete ring der gevangenen een adres gezonden waarin het opkomt tegen het voorstel in de gestichtenwet, om de strafgevangenis voor veroordeelde jongens niet te vesti gen te Ommen, maar te 's Hertogen bosch, en die voor veroordeelde meisjes niet te Amersfoort, maar te Montfoort. 323ste STAATS-ïiOTJERIJ. TWEEDE KLASSE. Trekking van 9 en 10 Aug. (1000 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beuit gevallen: Prijs van f5000. No. 523. (Heel lot, verdeeld in 3/5, 2/10 en 4/20). Prijs van f1500. No. 17331. Prijzen van f30. 472, 482, 488, 494, 507, 508, 513, 531, 564, 583, 2210, 2216, 2248, 2250,2253, 2283, 2299, 3055, 3057, 3058, 3060, 3002, 3065, 3076, 3077, 3079. 3094, 3110, 3141, 3145, 4647, 4706, 4713, 4740, 4784, 4787, 5203, 5206, 5208, 5230, 5255, 5289, 5329, 5347, 5802, 5807, 5856, 5860, 5862, 5907, 5939, 5999, 17241, 17301, 17311 en 17340. Te zamen 58 prijzen. Tecuendaal, 9 Augustus. De be kende groote grasverkoopingen zijn alhier geëindigdhonderden perceelen kwamen onder den hamer, en niettegenstaande de lagere prijzen, elders besteed, gold hier het hooi f9 a 13, strooiing f5 a 8 de 500 KG. IJsclstein, 9 Aug. Omstreeks drie weken geleden is op de bouwhoeve van den landbouwer C. Bos, in den IJseldijk alhier, komen aanvliegen eene duif, welke bij later onderzoek bleek te zijn eene postduif, zeer donker van kleur; op de beide vleugels staan verschillende keeren gemerkt de woorden «Rotterdam" «Hart- hoom". Het beestje schijnt aldaar op zijn gemak te zijn, althans hij toont zich geheel* te huis bij zijne overige aldaar aanwezige kameraden. Sclierpenzeel. Onze dorpsgenoote Mejufir. A. Ploeg die in het voorjaar te Arnhem met gunstig gevolg examen deed als onderwijzeres is nu als zoodanig in de Groep gemeente Amerongen benoemd. Twee fatsoenlijk gekleede personen, waarvan er een scheel zag, traden Don derdagavond in den Haag eene tapperij binnen en gebruikten iets. Eenigen tijd daarna kwam een derde, minder net gekleed, binnen en vertelde, dat hij ergens had zitten kaartspelen en o. a. een kunstje had geleerd. Hij nam toen drie kaarten, waaronder bijvoorbeeld «ruitenheer", en na ze eenige malen vlug over elkander gegooid te hebben, zeide hij tot een der heeren «Ik wed om een gulden, dat u niet weet waar thans ruitenheer ligt!" Mijnheer wist het wél en won. «Nog eens", zeide de laatsteingekomene, «oineen rijksdaalder!" Nu verloor de andere het. «Den moed niet opgeven, mijneheeren om vijf gul den dat u niet weet waar ruitenheer ligt!" 't Werd aangenomen, en mijnheer won opnieuw. Toen wist hij den kastelein er toe te bewegen, om het eens te wagen ook deze won de eerste maal, doch moest al het geld, dat hij later op de genoemde kaart zette, zien verdwij nen in den zak van den sluwen oplich ter, om dat later met zijne beide hand langers te deelen. De lezer zal wel begrepen hebben, dat het drietal bij elkaar hoorde en men met gevaarlijke bedriegers te doen had. Amst. Ct. De curators van Koning Otto hebben de nalatenschap van Koning Lodewijk II niet onder voorrecht van boedelbe schrijving maar onvoorwaardelijk aan vaard. Z. M. heeft dus de door zijn broeder gebouwde kasteelen Linderhof, Neu-Schwanstein en Herrenchiem-see in eigendom overgenomen en blijft met zijn vermogen, zijn inkomsten en be spaarde gelden borg voor alle schulden wat vele menschen vrijer adem doet halen. De beruchte De Thouaers tegen wien door de Haagsche politie gewaar schuwd was is overgebracht naar het huis van arrest aldaar, naar aanleiding van een buitengewoon brutaal feit op het gebied van bedrog en oplichting. Hij gaf zich namelijk uit voor inspecteur van politie en legde in die valsche hoe danigheid beslag op een lombardbriefje van een horloge, dat door een ander gestolen was. Een zijner wijzen van oplichting was, dat hij zich in een koffiehuis door aangename vormen bij een gezelschap indrong, en eindigde met tot zijn geveinsden schrik te bemerken dat hij geen portemonnaie op zak heeft. Hij verzocht dan iemand uit het gezel schap, onder het overreiken van een kaartje, de vertering te betalen, belovende het geld den volgenden dag te zullen teruggeven. Natuurlijk zag men hem niet meer terug. Kolonel Flovd Jones, uit Bombay, geeft aan het Military Service Journal de volgende beschrijving van de «Towers of Silencei (Torens der Stilte) bij Bom bay, en van de wijze hoe de Parsi's met de dooden omspringen. De Parsi's zijn vrome zonaanbidders, en de meeste hunner gebeden worden 's morgens en 's avonds, met het gelaat naar de zon gekeerd, aan dat hemellichaam gericht. Misschien behoort het tot dezen eere- dienst (die misschien verstandiger is dan menige godsvereering van andere volken), dat de Parsi zoo bevreesd is voor be smetting, en dat na zijn dood zijn lichaam in een open toren wordt geplaatst, gewoonlijk op eene verhevenheid, waar het door de gieren wordt opgepeuzeld. Deze open graven heeten de «Torens der Stilte.In elk Parsisch woonhuis is eene opening in den vloer der bovenste verdieping, die tevens tot slaapplaats dient, en welke opening gewoonlijk met een rooster bedekt is. Maar als iemand van het gezin sterft, wordt zijn lijk op eene baar geplaatst en door de opening naar den rez-de-chaussée neergelaten, waar een compleet stel priesters, «Neor- sel-sala« of «mannen des doodsi genaamd, het lijk onder handen nemen en in 't wit kleeden. Yóór het lijk de deur wordt uitgedragen, smeeren zij het voorhoofd in met eene soort van boter, die zij «gheet (dus in de Fransche uitspraak «gui«) noemen, en de hond des huizes wordt bij hem toegelaten. Likt de hond de boter, dan is de doode zalig, likt hij ze niet dan is hij in het «eeuwige Gehennah alwaar weeninge is ende knersinge der tandenu, misschien ook wel in de buitenste duisternissen, of bij de »bokken«. De kolonel meldt niet of de qualiteit der boter en eventueele ransheid ook in aanmerking komt bij de beoordeeling van 's honds lekkerbekkerij door de mannen des doods, die met de buitenwe reld in geenerlei betrekking staan en tot geenen prijs bij andere gelegenheden toegelaten worden tot het gezin, daar hunne tegenwoordigheid het zou veront reinigen. Dan wordt een ommegang of processie gevormd; de vrienden des overledenen volgen de priesters naar de «Torens der Stiltea op Malabar Heuvel. Nabij de heilige plek wordt het lijk overgenomen door een ander detachement priesters met lange baarden, die het

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2