BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. lijk zonder den spoorweg. Te vermijden dat die in Engelsehe handen valt, die er maar al te tuk op schijnen, dat is het hoofddoel van dr. Jorissen's reis. Op de algemeene tevredenheidsbe tuiging van Z. M. den Koning aan de troepen van het garnizoen te Amsterdam, wegens het beleidvol optreden bij de betreurenswaardige voorvallen van 24 Juli, zal nog een bijzondere onderschei ding vanwege den Koning volgen voor hen, die toen, zelfs met gevaar voor eigen leven, de hun gegeven bevelen uitvoerden. Zoo heeft Z. M. de Koning den len luitenant Wijnaendts, van het 7de regi ment infanterie, overgeplaatst bij het re giment grenadiers en jagers, een garni zoensverandering die gewoonlijk doorgaat voor een groote eer. De kolonel Bothnia Andrea;, plaatselijk commandant te Amsterdam en de kapi tein van het 7e Sprengers krijgen nog een persoonlijk bedankje uit naam van den Koning. Van de minderen is wegens zijn kra nige houding de korporaal P. Jongers niet vergeten. Als blijk van tevredenheid ont vangt hij de sergeants-strepen. De gebroeders Leendert en Jacobus Mens, zoons van den vroegeren z.g. «bur gemeester van de Willemstraat" te Am sterdam, populair geworden door hun manmoedig gedrag ter gelegenheid van de ongeregeldhedeh op de Lindengracht, zijn benoemd tot broeders in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Aan deze Orde is levenslang een jaar geld van f200 verbonden. Verder is door Z. M. den Koning de onderscheiding van de Koninklijke bron zen medaille en het loffelijk getuigschrift toegekend aan mejuffrouw de weduwe BuurmanVan der Woude en den heer P. Singels, die den 25. Juli jl. op de Lindengracht een Inspecteur van Politie het leven hebben gered. Vijf-en-zestig militairen te 's Gra- venhage in garnizoen liggende, hebben zich in den loop der laatste weken, aan gegeven om bij het leger in Nederl.-Oosl- Indië te worden overgeplaatst. De bekende wielrijder, de heer E. Kiderlen, heeft in de internationale wed strijden, die te Berlijn zijn gehouden, het kampioenschap van Europa voor den drie wieler die Mcisterscliaft auf dem Drei- rad von Europa") behaald. De afstand van 5000 meter werd door hem in 10 minuten 15 sekonden afgelegd. De tweede aankomende was de heer Voigt, de derde was de heer Haase, beiden uit Berlijn. Nader wordt nog gemeld, dat de heer Kiderlen niet alleen het meesterschap op den driewieler heeft behaald, maar boven dien den eersten prijs behaalde op den tweewieler-vreemdelingen wedstrijd. In dezen wedstrijd werd de heer Ilale (Goiusborough B. C. Londen) Champion Byciclist of Europe door den heer K. met 30 meter op de 2000 meter geslagen. Hartjesdag is Maandag te Amster dam rustig voorbijgegaan. Er was eene groote menigte in deJordaan, voorname lijk in de Willemstraat en aangrenzende straten, op de been, en troepen kinderen waaronder enkele op de aloude wijze ge- costumeerd, waarbij oranje de hoofdkleur was, trokken door de straten. Er werd overvloedig klein vuurwerk in de straten afgestoken. Ook de Zeedijk was overvol; er heerschte daar een vroolijke toon. De politie was niet talrijk vertegenwoordigd. De bakkerij-tentoonstelling te Am sterdam is nu reeds door 04,000 perso nen bezocht. De Haagsche correspondent van de Zaanlandschc Courant bespreekt de be perking van den arbeidstijd. Hij juicht deze bescherming toe waar zij vrouwen en kinderen geldt, maar ziet geene reden om den arbeidstijd van volwassen man nen te regelen. Deze regeling is over bodig wanneer het waar is dat de werk gevers hoe langer htfe meer inzien, dat een matige werkdag beter is en meer werk geeft, dan een die de krachten des werkmans uitput, en de belanghebben den zeiven inzien dat eene andere regeling beter is en in hun voordeel tevens. Schrijver ziet geen verschil tusschen eene regeling van den arbeidsdag en eene loonregeling. Hij wil de bepaling van den arbeidsdag aan partijen over laten, die mans genoeg zijn om zich te verdedigen. De Staat kan zich niet ver antwoordelijk stellen voor de rampzalige gevolgen, die een wettelijke regeling kan na zich sleepen. Woensdag zijn de weezen Kleuvers en Scholten, die ten vorigen jare uit de weesinrichting te Neerbosch naar de Transvaal zijn vertrokken, aldaar terug gekeerd. De reden van hun terugkeer is vooral gelegen in de bedroevende om standigheden, waarin zij voortdurend ver keerd hebben. Het was hun, in één woord, onmogelijk aldaar als timmerman en metselaar zooveel te verdienen, dat zij in hun onderhoud konden voorzien. Uit het Edesche bosch en van de Sysselt, toebehoorende aan R. F. Baron van Heeckeren van Wassenaer, te Dieren, werden dezen zomer meer dan 3200 waatjes boschbessen voor verzending naar Engeland afgeleverd, vertegenwoor digende een bedrag van vele honderden guldens; daarenboven werd ook eene groote hoeveelheid opgekocht voor de vruchtenfabriek te Ede of verzonden naar omliggende plaatsen. Het plukken geschiedde meestal door vrouwen en kinderen van arbeiders; voor den arbei denden stand hebben dus dit ja3r de bosschen rondom Ede voor het eerst veel voordeel opgeleverd. Te Rotterdam zal een kindei feest gegeven worden door het bestuur van tFloralia" ;n het Verkooplokaal, op Dins dag 34 A -.gustus a. s., ter gelegenheid van den verjaardag van prinses W'ilhel- mina. Te Dieren is insgelijks besloten tot feestviering op den pnnsessedag. Er is eene commissie van uitvoering benoemd, bestaande uit 12 leden met dr. W. C. van Lockhorst als voorzitter. Naar de Magdeburgische Zeilung" mededeelt, zijn te Maagdenburg twee Amsterdamsche wielrijders, de heeren Dudok de Wit en Boele, in den besten welstand op hun wieiers aangekomen. Zij hadden Zaterdag 7 Augustus Amster dam verlaten en te Hanover een opont houd van l'/'a dag gehad, omdat de wieiers moesten gerepareerd worden. Na een oponthoud van 's morgens 10 tot 's namid dags 5 uren verlieten de heeren Maag denburg, om zich over Brandenburg naar Berlijn te begeven. De terugreis zouden zij over Frankfort nemen. Het natte dok te Willemsoord, waarin de Schorpioen gezonken is, zal niet eerst gedeeltelijk worden leeggetna- len, maar aanvankelijk zullen de dokslui zen worden onderzocht, om te zien of die weerstand kunnen bieden aan het van buiten aandringende water. Mochten die sluizen niet sterk genoeg blijken, dan zal het dok worden afgedamd. Van de heidegronden, in 1843 door het domeinbestuur voor lagen prijs aan verschillende gemeenten op de Veluwe afgestaan, te zamen ruim 25.196 hektaren, zijn 16.617 HA. voor cultuur geschikt bevonden. Hiervan zijn tot he den slechts 5949 HA. ontgonnen, waar onder 4473 bezet zijn met dennebosschen Op de jongste alg. vergadering der Geld.- Overijs. Mij. v. Landbouw is nogmaals gewezen op het wenschelijke, de gemeen tebesturen te herinneren aan hunne ver plichting om tot verdere ontginning over te gaan. Niet door, maar voor mevrouw Bulkley is, naar de Arnh. Ct. bericht, door verschillende hooggeplaatste en invloedrijke personen uit 's-Gravenhage en Arnhem, alsmede door hare vroegere verdedigers, een adres ingediend, waarbij met het oog op haren hoogen leeftijd en aangeduide gunstige antecedenten, «genade voor recht" wordt gevraagd. De autoriteit, in wier handen dit stuk is gesteld om rapport, nam tot heden nog geene conclusie. Een ongeval dat een reiziger, bij het verlaten van het stationsgebouw te Eist, was overkomen, en dat bleek ver oorzaakt te zijn door het ontbreken van verlichting voor het stations-buitenplein, gaf aanleiding tot het instellen van een eisch tot schadevergoeding door het slacht offer tegen de spoorwegmaatschappij. Deze vordering werd bij vonnis van de arron- dissements-rechtbank te Utrecht van 11 Maart '1885 niet ontvankelijk verklaard. De Raad van toezicht was intusschen van oordeel, dat ter voorkoming van herha ling van dergelijke gevallen maatregelen zouden behooren te worden genomen, en achtte het wenschelijk de wettelijke voor schriften, ten opzichte van de verplich ting om de buitenpleinen des nachts be hoorlijk te verlichten, te verduidelijken. Een voorstel, dat dienaangaande het ge voelen van bestuurders der spoorwegon dernemingen zou worden ingewonnen, werd bij schrijven van 16 Mei 1885 be antwoord in dien geest, dat de minister het verkieslijk achtte, zonder wijziging van bestaande wettelijke voorschriften, te trachten het beoogde doel te bereiken, waarna de raad werd gemachtigd met bestuurders der spoorwegmaatschappijen dienaangaande in overleg te treden. Na de ontvangst van dit schrijven deed de raad van toezicht door de rijksopzie ners een onderzoek instellen, en deelde de uitkomsten mede aan de spoorweg maatschappijen, met verzoek daaromtrent hare meening te doen kennen en te wil len mededeelen wat door haar, of door hare tusschenkomst, door de betrokken gemeentebesturen zou worden gedaan om verbetering aan te brengen, daar waar de toestand gebrekkig of geheel onvol doende bleek te zijn. De vraag werd aldus gesteld, omdat, strikt genomen, de ondernemers van spoorwegdiensten volgens de bestaande voorschriften niet kunnen geacht worden tot het verlichten der stations-buitenplei nen verplicht te zijn, doch alleen uil de bepaling van art. 2. Algemeen Dienst reglement zou kunnen worden afgeleid, dat die verplichting rust op die gemeente besturen. Het onderzoek haJ bovendien aangetoond, dat bijna uitsluitend de ver lichting te wenschen overliet op stations van buitengemeenten, welker kom min of meer verwijderd ligt van het stations gebouw, zoodat het nauwelijks van die gemeentebesturen kan geëischt worden, dat door hunne zorg in het ontbrekende zou worden voorzien, terwijl liet daaren tegen voor de maatschappij geringe moeite en kosten zou opleveren, in die gevallen de verplichting op zich te nemen, of met de gemeentebesturen zich te verstaan om door de zorg van het stationspersoneel, zooveel noodig, in de verlichting te voor zien. «Tot nogtoe, schrijft de raad in zijn verslag over 1835, ontvingen wij van de geraadpleegde spoorwegbesturen slechts weinig blijken, dat zij bereid waren hunne medewerking tot het verkrijgen van een beteren toestand te verleenen. Mocht eene verbetering, die nu wij met de uitkomsten van het onderzoek bekend zijn geworden, noodzakelijk achten, af stuiten op eene bepaalde weigering van de betrokken spoorwegbesturen, om hun ne medewerking te verleenen, dan zouden wij het wenschelijk achten alsnog de leemte in de wettelijke voorschriften, overeenkomstig ons oorspronkelijk voor stel, te doen aanvullen." Te Utrecht werden Donderdag proeven genomen met een ballon Captif onder leiding van de luit.-kol. H. E. Beekman, commandant van 't corps genietroepen, de kapt.-ingenieur Jhr. E. Quarles van Ufford en de luit.-ingenieur Meier. De ballon, die voor deze proefneming beschikbaar was gesteld, is afkomstig uit de luchtballonnen-fabriek van Lachanibre te Parijs. Deze kan 900 M' gas bevatten, en is, alvorens hij hierheen gezonden werd, te Parijs in vrije vaart gekeurd door den bekenden luchtschipper l'Hoste, die, als vertegenwoordiger van genoemde fabriek, den ballon herwaarts overge bracht heeft en voorloopig hier bij de oefeningen zal assisteeren. Bij de eerste opstijging Donderdagmiddag (nu als ballon captif) vergezelde hij dan ook den overste Beekman, die daarmede de reeks van hier te houden oefenings-tochten opende. De tweede opstijging maakten de hh. Quarles van Ufford en Meier. Toen de ballon gevuld was en geheel vaardig voor de opstijging, werd aller eerst onderzocht met hoeveel gewicht hij evenwicht maakte; dit gewicht bleek te zijn 420 kilogram. Daarna werd alle verbinding met de aarde losgemaakt, uitgezonderd het sterke touw of koord, waarmede hij wordt opgelaten en weder neergehaald. Dit touw loopt over een windas, dat stevig op een goed beves tigden ammunitiewagen is vastgemaakt door het touw met dit windas te laten vieren stijgt de ballon, die eene maxi mum-hoogte kan bereiken van ongeveer 300 meter, zijnde nagenoeg drie maal de hoogte van onzen Domtoren. Op die hoogte kan de waarnemer vrij en onge hinderd zijne verkenningen maken; alleen kan eene betrokken lucht de vei langde gezichtspunten aan 't oog onttrekken, zooals reeds des middags eenigszins het geval was, zoodat de bewegingen in het kamp bij Zeist maar nauwelijks met de noodige duidelijkheid konden worden waargenomen. Overigens breidde zich de gezichteinder uit tot een cirkel, waarvan de afstand van Utrecht tot even in de Zuiderzee als de straal kon worden aangemerkt. Bij volkomen helder weder heeft die straal aanmerke lijk grooter lengte. De waarnemers zijn natuurlijk vooizien van uitstekende ver rekijkers, terwijl zij met de onderstaanden verbonden blijven door middel van een telefoon, waarvan de toestellen in de mand van den ballon zijn geplaatst en de draad langs den verbindingskabel loopt. Het is gebleken, dat de gemeen schap door middel van dien draad uit stekend kan onderhouden worden. Heeft de ballon zijne maximum-hoogte bereikt, en hebben de waarnemers ge noeg verkenningen gedaan, dan telefo- neeren zij hun wensch om neergehaald te worden, en oogenblikkelijk wordt daar aan gevolg gegeven, doordien 4 man zich aan 't windas stellen en daarmede den verbindingskabel opwinden. De tijd, die vereischt wordt voor dat neerhalen van de hoogte van 300 meter, is onge veer een half uur. Beneden gekomen, is de eerste zorg om na te gaan, hoeveel gas de ballon bij de opstijging verloren heeftde be kende zwaarte van de ballast-zakken geeft tot dat meten een gemakkelijk middel aan de hand. Bij de Donderdag gehou den proeftochten bleek dat gasverlies be- trokkelijk gering. De drie opstijgingen konden dan ook gemakkelijk met eene en dezelfde vulling geschieden. Zelfs is de berekening, dat men drie dagen lang den ballon met ééne vulling voor opstijgin gen gereed kan houden, wat zeker wel voor zijne goede constructie pleit. Bij die goede constructie trekt ook zijn sierlijk uiterlijk de aandacht. Aan alles is dui delijk, dat de toestel met de meeste zorg is samengesteld. Mocht onverhoopt de ballon in 't lucht ruim ontsnappen, dan zijn alle gewone hulpmiddelen daarin aanwezig om hem te doen dalen en op eene geschikte plaats het anker uit te werpen. Gisteren 'werd de ballon overgebracht naar het fort de Bildt, waar onder ver dere leiding van de drie genoemde offi cieren de oefeningen en proeftochten zul len voortgezet worden. Men zal dus nog menigmaal gelegenheid hebben, het lucht schip in zijn element te kunnen waar nemen. De behandeling van den ganschen toe stel en zijne onderdeden zijn blijkbaar den genoemden leiders reeds ten volle toevertrouwd, waarom de heer l'Hoste dan ook bij de tweede opstijging reeds als toeschouwer beneden bleef. Natuurlijk was het aantal toeschouwers, vooral om het terrein heen, ontzaglijk groot. Op het terrein zelf waren het grootendeels de officieren van verschil lenden rang en eenige burgerlijke auto riteiten, die het belangstellend publiek vormden. Ook de luchtschipper Laterman, die a.s. Zondag weer met «de Rota- teur" zal opstijgen, volgde met aandacht de behandeling van den ballon captif. De Engelsehe pers en met name de Daily News heeft in zake de Donder dag j. I. uitgesproken troonrede baar zin niet gekregen. Dit orgaan verwachtte n. 1. bepaald eene verklaring der Regeering omtrent de door haar te volgen Iersche staatkunde, om zoodoende de oppossitie te beletten door onnoodige vragen veel kostbare tijd te doen verloren gaan. Met geen enkel woord wordt evenwel in de troonrede daarvan gewaagd. Ook de bui- tenlandsche aangelegenheden worden niet daarin genoemd. Kortom de gehéele troon rede zegt eigenlijk niets. In het Hoogerhuis verklaarde Lord Sa lisbury bij de beraadslaging over het adres van antwoord, dat de toestand van Birma, ofschoon verre van bevredigend, toch geen vrees inboezemd. Wat Afgha nistan betreft, zeide hij, zijn er qaesties ontstaan tusschen ons en Rusland, welke van eenig belang zijn. Wij zijn volkomen dienaangaande ingelicht, en de beraad slaging kan evengoed tusschen Londen en Petersburg gevoerd worden, als ter plaatse. Het is dus niet wenschelijk om 20 mijlen grenzen, waarover verschil is, den volgenden winter eene commissie in die streken te laten. Er is alle reden om te hopen, dat de regeeringen tot over eenstemming zullen geraken. Wat de overige buitenlandsche zaken aangaat, is er niets dat bezorgdheid veroorzaakt. Elke oorzaak tot bezorgdheid is wel niet ver wijderd uit het Zuidoosten van Europa, maar ik geloof niet dat hier, verwikke lingen ontstaan zullen. Wij volgen de po litiek, dat het Turksche rijk moet behou den en ongeschonden blijven, welke po litiek van groot belang is voor den vrede van Europa. Wij hebben alle hoop, dat wij hierbij gesteund zullen worden door onze bondgenooten. Betreffende Ierland stellen wij ons voor het onderzoek en de enquête ten opzichte der wetgeving voort te zetten, en ten opzichte der administratie zullen wij de orde handhaven door de gewone wetten, maar als het noodig is zullen wij andere wetten indienen. Het adres werd aangenomen, en de zitting verdaagd tot 30 Augustus. De Mahomedanen in Oost-Rumelië trekken in groote getale naar Konstanti- nopel. Niet dat zij reden van klagen heb ben over de behandeling der Bulgaarsche bevolking, maar zij verklaren niet onder de heerschappij van ongeloovigen te wil len leven. Deze emigratie bezorgt de Porte weer oneindig veel moeite en last. De rooverbenden nemen n. I. weder sterk toe. In Epirus en Thessalië zijn de roovers zoo stoutmoedig en groot in aantal, dat er troepen tegen hen zijn moeten afge zonden worden. Hoewel de cholera te Barletta in Italië in hevigheid afneemt, moet de toestand daar zeer treurig zijn. Er bestaat geen lazareth, zoodat de zieken niet afgezon derd kunnen worden, terwijl het drink water in de putten bedorven is, en rnen slechts met zeer veel moeite de over heid heeft kunnen bewegen goed drink water uit Ofantino te doen overbrengen. Bovendien weigeren de plaatselijke ge- neesheeren de zieken bij te staan, zoodat doctoren uit Napels hunne plaats ver vangen. Van de 35,000 zielen, die de bevolking uitmaken, zijn 8 a 10,000 ge vlucht, en onder dezen verscheidene apothekers en geneeskundigen en alle notarissen, zoodat de stervenden zelfs geen laatste beschikkingen kunnen maken. De houding van het Dagelijkscii Bestuur wordt algemeen gelaakt, want terwijl de cholera zich reeds een maand lang in de nabijheid der stad had vertoond, heeft het eerst roekeloos alle voorzorgsmaat regelen verzuimd, en later uit misplaat- sten trots de van elders aangeboden hulp geweigerd. De Italiaansche Academie van weten schappen heeft, met het oog op de tel kens terugkeerende cholera-epidemie, de Regeering voorgesteld de quarantaine tot 21 dagen te verlengen. De ministerraad heeft evenwel besloten dit voorstel van de hand te wijzen. De Iersche conferentie kwam Donder dagochtend te elf uur bijeen. Er werden resoluties aangenomen ten gunste van het beginsel van locaal bestuur van Ier land om dank te betuigen aan Glad stone voor zijne pogingen tot dat doel en aan de democratie van Engeland, Schotland en Wales voor de ondersteu ning van zijne ontwerpen. De Iersche afgevaardigde Redmond hield een heftige rede. Hij bracht hulde aan Gladstone, die aan Ierland gerech tigheid had willen bewijzen, maar de conciliante politiek is thans opgegeven. Het volk van Ierland heeft getoond, dat liet een trouw vriend kan zijn en zal nu toonen, dat het een geduchte vijand kan wezen. letlands politiek zal voortaan een politiek zijn van strijd, omdat het gou vernement van Salisbury weder tot dwang zal moeten overgaan. Zondag 22 Aug. e. k. zal de godsdienst oefening in de Ev. Luth. Kerk alhier, worden geleid door Ds. J. C. Manssen, van 's Gravenhage. De kapitein J. W. K. Verweij van het 1. regiment veld artillerie alhier in garnizoen, is naar de legerplaats bij Oldebroek vertrokken, ten einde tot den 17. September e. k. den 3en cursus aan de artillerie-schietschool aldaar bij te wonen. Heden middag wordt door de hoof den der scholen in het arrondissement Amersfoort, aan de Vuursche eene ver gadering gehouden onder presidium van den Schoolopziener Dr. K. W. van Gor- kom. Door regenten van het St. Pieters- en Bloklands gasthuis, is aan den heer Abraas en echtgenoote op hun verzoek, met 1 November a.s. eervol ontslag ver leend als binnenvader en moeder in ge noemd gesticht, met dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. Bij de nieuw ingerichte bezoldigde brandweer zijn door Burg. en Weth. tot onderbrandmeesters benoemd de navol gende heerenW. van Esveld, J. G. van der Geest en L. T. van Zwolen tot commandeurs de heeren G. van Nieu- wenhuizen, J. Jekel, J. Hopman, D. H. Eysink, G. Blok, P. Boks, H. van Veen, J. H. Boks en J. H. Boersen. Begunstigd door voor eene derge lijke feestelijkheid uitstekend geschikt weder, had Donderdag de aangekondigde schietwedstrijd plaats der Amersf. Weer- baarheidsvereeniging «Eendracht maakt macht". Een keur van prijzen, waaronder één van den beschermheer der vereeni- ging, den heer Tromp van Holst en één van onzen geachten burgemeester, was in een der tenten op het terrein ten toon gesteld. Zoowel op de persooneele als op de vrije baan, werd, ofschoon het publiek nu juist niet talrijk was opgekomen en de meesten onzer stadgenooten door hun ne afwezigheid schitterden, duchtig ge kampt en niet dan na harden strijd, werden de prijzen verkregen. Op de per- soneele baan, alleen open voor leden der vereeniging «Eendracht maakt macht," werd de le prijs, (een bouilloir), behaald door den heer de Neufville, met 50 pun ten 2e pr. (Barometer) R. de Haas, met 49 p.; 3e pr. (Kaasstolp met botervlootjes, met zilver) J. A. Schoterman, met 48 p: 4e pr. (12 Zilv. tafelmessen) H. van Dam, met 47 p.; 5e pr. (Punchbowl, met Zil ver) W. J. van Rhee, met 47 p.; 6e pr. (Suikerstel) A. Vonk, met 45 p.; 7e pr. (Sigarenkast) G. Muys, met 44 p.; 8e pr. (2 fl. Champagne) W. Muis, met 44 p.; 9e pr. (Tafelschel) G. van Hazelen, met 44 p 10e pr. (Couriertasch) Maj. Tromp van Holst, met 42 p.; Consolatie- prijs (Bronzen inktkoker) de Bruijn, met 30 p.; Op de vrije baan was de uitslag als volgt le Prijs (Zuurstel) J. A. Schoterman, met 33 p.; 2e pr. (Olie- en Azijnstel), R. de Haas. met 32 p.; 3e pr. (1 stel Gou den hemdsknoopen)H. van Dam, met 31 p.; 4e pr. (1 Vouwstoel) W. J. van Rhee, met 30 p.; 5e pr. (1 dolkmes) de Neufville, met 29 p. Vrije baan Flobert: le pr. (een Wijnglas, met Zilver) La- gerweij, met 24 p.; 2e pr. (een kaarten- coup) G. van Ede, met 21 p.; Donderdagmorgen trokken achter eenvolgens door onze gemeente de 5e en 6e batterij van het 2e reg. Veld-Artillerie, die van het legerkam te Oldebroek naar hun garnizoen (Leiden) terugkeerden. Ter gisteren alhier gehouden paar denmarkt waren aangebracht 489 paar den waarvan 190 aan de lijn en 298 in de stallen. Het getal veulens aan de lijn bedroeg 60 terwijl nog 30 in de stallen werden aangetroffen. De markt was druk bezocht en de aanwezigheid van vele vreemde kooplieden werkte gunstig op den handel die gedurende de geheele markt zeer levendig was. De prijs voor paarden varieerde van f 500 tot f 100, terwijl de veulens f180 tot f 130 golden. Voor slachtpaarden werd van f 50 tot f 25 besteed. Dinsdag j. 1. deed II. M. de Ko ningin weder eene rijtoer door onze stad, ditmaal in eene landauer. Onder meer werd door H. M. ook de Koppelpoort met blijkbare belangstelling bezichtigd. Baarn. De heer S. Cambier van Nooten, notaris alhier, is door Z. M. den Koning benoemd tot ridder in de ordq van de Eikenkroon.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2