BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. verhuring van een huis, waarin een ver gunningsrecht gevestigd is, het beding wenschelijk is «dat de huurder dit recht na het eindigen van den huurtijd onge schonden teruggeve." Onlangs heeft zich toch het geval voorgedaan, dat een huur der van dergelijke woning, na hem ge dane opzegging der hunr, voor het ver gunningsrecht eene aanzienlijke schade vergoeding heeft geëischt en, bij onge- zindheid van den verhuurder om hem die uit te keeren, de vergunningsakte ruim drie maanden vóór het eindigen der huur aan het gemeentebestuur heeft te ruggegeven. Dil bestuur weigerde daarop, volgens artikel 9 alinea 2 der drankwet, om aan den verhuurder eene nieuwe ver- gunningsacte uit te reiken. Die beslissing werd echter door Gedep. Staten vernie tigd, welke die akte alsnog aan den ver huurder toekendenterwijl ook de Koning, na door het gemeentebestuur ingesteld beroep, het besluit van Ged. Staten hand haafde. De zaak veroorzaakte den verhuurder evenwel grooten last, die, bij behoorlijk gemaakt beding in het huurcontract, ware voorkomen. Door de schelpenzuigers De Tijd en Friesland zijn in de laatste dagen der Luline aangebracht 12 goudstukken, 1 geldstuk van twijfelachtige waarde, 440 Spaansche matten, 9 kleine dito, 5 kope ren stukken en een gouden ketting; vooits een kanon. Waarschijnlijk is het niet onnoodig hierbij in herinnering te brengen, dat de opduikingen niet uitgaan van den beken den Heer II. W. ter Meuleu, die in vo rige jaren met onverflauwden ijver aan het werk was, en o. a. met goed gevolg de ligging van het wrak bepaalde. IJ ij slaagde er destijds, in 1879, niet in, de leening voor de «wacht en visscherij op de Lutinet te plaatsen en kon daardoor zijn vernuftig toestel, den zandduiker, niet in werking brengen. Het opvisschen geschiedt nu met stoom- schelpenzuigers voor rekening van de oorspronkelijke onderneming op da Luline welke onderneming reeds sinds 1821 con cessie heeft voor deze zaak. Voor het personeel van het ver brande Kurhaus was tot gisteren f3000 ingezameld. Op verschillende punten ron dom den bouwval zijn bussen geplaatst tot het offeren van giften ten behoeve van hen, die door de ramp getroffen zijn. Aan de N. R. Ct. wordt uit de hoofdstad een staaltje medegedeeld van verregaand bedrog van een bedelaar. Er staat sedert ongeveer een jaar bij den stadsschouwburg een ruim 30-jarige kerel, gezond en flink van lijf en leden, die, speculeerende op het medelijden, een doek om zijn gezicht heeften zijn rechterarm laat rusten in een doek, welke om zijn schouder gebonden is; zijn linkerhand omknelt een stevigen stok, waarop hij steunt, als hij zich met horten en stoo- ten voortbeweegt. Voorts is hij gegri meerd en weet zich meesterlijk van de mimiek te bedienen, zoodat men, hem aanziende, zich het hart voelt breken. De man maakt dan ook goede zaken hij werkt" slechts ongeveer zes uren per dag en gaat, als 't slecht weer is, niet uit, terende op het surplus van vorige dagen. Donderdag jl. ontbrak hij echter, niet tegenstaande het goed weer was. De «ongelukkige" vierde het anti-inlijvings- feest van Nieuwer-Amstel, waar hij thuis behoort, mede, doch nu zonder lucifers, doeken, grime of mimiek, alleen voorzien van zijn stok, dien hij lustig door zijn vingers liet glijdenterwijl de rechter hand druk bezig was, om uit den van geld ruim voorzienen broekzak te put ten en dit om te zetten in jenever en sigaren. Het einde was, dat de man eindelijk werkelijk gebrekkig werd, na- meiijk smoordronken, en door de politie moest worden ingerekend. De Duitschers, die zich altijd willen gelooven. Waldemar's moeder was, omdat zij een mooie stem had, voor operazangeres opgeleid. Haar eerste triomf op hel tooneel in haar geboortestadje be zorgde haar een engagement in de residentie, doch dat bleef helaas 1 ook haar laatste. Nadat zij eenige jaren lang «den maagdelijken krans van violetblauwe zijde" in «de Freischiitz" gevlochten en om «de verloren naald" in «Figaro's Ilochzeit" geklaagd en het publiek daarbij ijskoud gelaten had, de intendant haar contract niet meer wilde verlengen en geen aanbieding van buiten-af tot haar kwam, nam zij het aanzoek van een on dergeschikten maar op pensioen recht hebbenden van het theater aan en trok zich met den wrok in 't hart «als een slachtoffer van intrigues" van het tooneel terug. Haar man verdroeg den chronischen wrevel van het «slachtoffer" zes jaar lang met bewonderenswaardig geduld, ging in huis als 't ware op zijn teenen rond en sloop even zoo stil en onopgemerkt uit de wereld, terwijl hij zijn weduwe de aanspraak op een karig pensioen benevens twee kinderen, Theodora en Waldemar naliet. Die dagen van rouw waren voor de vrouw, die dit verlies had geleden, toch ook niet geheel zonder dat een lichtstraal ze kwam vehelderen. De be grafenis van Freiberg, die bij zijn leven bijzonder warm maken over de aanwer ving van soldaten voor ons leger in Indië, weten thans mede te deelen, dat tot de laatst aangeworvenen een krank zinnige behoort, Adolf Krüger geheeten, die te Berlijn vóór eenigen tijd van rechtsvervolging wegens diefstal werd ontslagen, juist om die beweerde krank zinnigheid. Ons dunkt, als de man olijk genoeg was om een Duitscher bij den neus te hebben, dat het dan met zijne krankzinnigheid wel los zal loopen. In elk geval behoeven de Duitschers niet bang te zijn, dat Krüger het hun land- genooten, die ook in het Oost-Indisch leger dienen, lastig zal maken; wie via Harderwijk naar Indië gaat, weet in den regel wel, dat hij er den gek niet mee scheren moet. Maandagnacht even na 12 ure ontstond brand op den zolder van een pand aan het Vriezeplein te Dordt, waarin door A. K. eene tapperij en kleinhandel in kruidenierswaren wordt uitgeoefend. Door spoedige hulp van eenige burgers, die met emmers water het vuur in zijn voortgang stuitten, en daarna door de slangbrandspuit van hel weeshuis en enkele gemeente-spuiten, was de brand in korten tijd gebluscht, zonder veel schade te hebben aangericht. Daar op den zolder een sterke petroleum- reuk heerschte, deed de commissaris van politie terstond een voorloopig onderzoek instellen, hetwelk tot uitslag had het vermoeden, dat de brand moedwillig was aangestoken. De vloer van den zolder bleek namelijk doortrokken te zijn met petroleum, terwijl mede gevon den werden eene defecte petroleumkan, die nog eenige vloeistof bevatte, alsmede een stuk hout en een kinderhandmofje, kennelijk mede met petroleum overgoten. Nadat die voorwerpen door de politie in beslag waren genomen, heeft zij de huis vrouw van K., onder verdenking van brandstichting, voorloopig naar haar bureau doen overbrengen. Dinsdagmorgen werd het onderzoek op de plaats des brands voortgezet en wer den o.a. gevonden de aan de petroleum kan ontbrekende stukken, alsmede eenige kleedingstukken, lappen en eenige doosjes gewone en Zweedsche lucifers, alle met petroleum doorweekt, terwijl eene partij heibezems over den zolder was uitgespreid, kennelijk met de bedoeling om het vuur makkelijk voedsel te verschaffen. Dejver- dachte vrouw, daarna in verhoor geno men, moet, naar wij vernemen,^volledige bekentenis hebben afgelegd dat zij en hare oudste (19-jarige) dochter, Zoeltje, den brand hebben gesticht, nadat haar man, die aan hardhoorendheid lijdt, en hare overige kinderen zich ter ruste had den begeven. Terstond na het uitbreken van den brand heeft zij deze gewekt en is zij behulpzaam geweest bij de berging van den inboedel. Voortdurende achteruitgang der zaken moet de drijfveer tot de treurige daad zijn geweest. Moeder en dochter zijn Maandagavond ter beschikking van de justitie voorloopig naar de cellulaire ge vangenis overgebracht. DCt.) Vorst Alexander heeft Vrijdagmorgen eene schitterende intocht in zijne hoofd stad gedaan, om haar evenwel weer spoedig te zullen verlaten. Tot de offi cieren en consuls, die hem na afloop dei- plechtigheid in zijn paleis kwamen be groeten, richtte hij de volgende woorden «Gedurende 7 jaren heb ik voor Bul- garije's onafhankelijkheid en welzijn ge werkt. Vooral besteedde ik groote zorg aan het leger en de officieren heb ik steeds als leden mijner familie beschouwd. Het vertrouwen op hen is niet geschokt door de jongste gebeurtenissen, dank zij mannen als Popofl' en Moetkoeroff, die na mijn vertrek de orde handhaafden en de eer van het Bulgaarsche leger her stelden. Nu ik deze officieren om mij zie, reeds een stil, bedaard rnan was ge weest, werd door al de mannelijke leden van het koninklijk tooneel bijgewoond, en daags daarna kwam de primadonna de weduwe een bezoek van rouwbeklag maken en sprak haar met «mijn zuster in de kunst" aan. En dit laatste diende, zoowel als de in stilte gemaakte opmer king, dat mevrouw Stivelli-Bommst heel wat was verouderd, haar niet weinig tot troost. Om haar inkomsten te vermeer deren verhuurde juffrouw Freiberg haar «salon" nu voortaan aan jongeluimaar omdat haar huurders kunstenaars moesten zijn en deze laatsten hun hoogst beschei den kwartier slechts zoo lang voor lief namen als zij geen engagement hadden, veroorzaakte dit verhuren van kamers de vrouw des huizes meer ergenis dan dat het haar geld in de lade bracht. Theo dora, ook wel kortaf Thea genaamd, werd door haar moeder reeds in de wieg tot prima-donna bestemd, en Waldemar zou, omdat hij zulk een mooie, knappe jongen was, «studeeren". Dank zij zijn bijzonder goeden aanleg en zijn krachtig gestel, dat honger en koude, zonder daar onder schade te lijden, verdroeg, bracht hij het dan ook zoover, dat hij aan da universiteit kwam. Wel was hij een vlijtig, naarstig student, maar zoowel aan ziju studiën als aan zijn geheele opvoe- kan ik Bulgarije verlaten, zonder dat er gevaar voor verstoring der orde bestaat. Mijn hart zal steeds gehecht blijven aan Bulgarije en ik zal de eerste zijn om een plaats te verzoeken als vrijwilliger in de gelederen der Bulgaren, wanneer een veldtocht ten behoeve van Macedonië werd ondernomen. De czaar eischt, dat ik heenga, derhalve moet ik het land verlaten. Wanneer ik dit niet doe, zullen de Russen het land bezetten, maar al vorens te vertrekken, zal ik in overleg met de officieren een regentschap in stellen, dat de orde zal handhaven." Een correspondent der Kóln. Ztg. zegt dat de vorst naar Bulgarije is teruggekeeid, omdat anders een burgeroorlog onver mijdelijk scheen. Alexander wist zeer goed, dat hij bij Ruslands vijandschap en de onverschilligheid der mogendheden niet in zijn land kon blijven, terwijl Engeland hem niet kon helpen. Onder deze omstandigheden waagde Alexander een laatste poging, om den Czaar te ver zoenen. Hij zond het bekende telegram en hij meende hierdoor zijn waardigheid niet te kort te doen, omdat hij weder in het onbeperkt bezit was van zijne vorstelijke waardigheid. Alexander hoopte werkelijk op den goeden uitslag zijner poging, maar, toen ook deze mislukte, bleef hem niets over dan afstand te doen van den troon, hetgeen hij nu met alle waardigheid kan doen. De afdanking van den vorst voegt dezelfde berichtgever er nog bij is onheiroepelijk. Deiegee- ring zal worden overgenomen door een regentschap van drie personen, die een nieuw ministerie zullen vormen, waarin vermoedelijk Karavelolï, Radoslavoff en Stamboeloff zitting zullen hebben. Na een vergadering van de hoofden der partijen werd een deputatie gezonden naar den Russischen consul, ten einde hem mede te deelen, dat de vorst afstand wilde doen van den troon. Men verlang de van de Russen als vergoeding voor de aftreding des vorsten erkenning van het regentschap en inwilliging der volkomen vereeniging met Bulgarije. De consul seinde deze vragen met eenige andere van minder gewicht naar Petersdurg. De stad is volkomen kalm, maar er heerscht onder de officieren groote op gewondenheid, omdat men vreest, dat Rusland wraak zal nemen op de officie ren, die den vorst getrouw bleven. In elk geval vertrekt Alexander in de vol gende week, misschien wel binnen drie of vier dagen. De Sociaal-Democratische Federatie te Londen heeft een manifest uitgevaardigd, waarin wordt aangedrongen op samen werking tot verspreiding der beginselen, die de bond voorstaat. De winter staat weer voor de deur heet het met honderdduizenden zonder vooruitzicht op werk, en niettegenstaande alle pogingen is door de Regeering niets gedaan. Regeeringshulp, daarop komt het geheele manifest neer. De Regeering toont echter weinig instemming met de kwalijk uitvoerbare plannen der federatie, en weigerde dezer dagen zelfs de leiders te ontvangen, die een afschrift van de besluiten der bijeen komst op Trafalgar Square kwamen aanbieden. Zondag kwam het te Corunha in Spanje tot ernstige ongeregeldheden ten gevolge van het heffen der belastingen. De oproermakers plunderden het huis van den pachter, verbranden zijne boe ken en papieren, en staken ook de houten huizen der beambten in brand. De gendarmes te paard kwamen tusschen- beide, waarbij drie gendarmes en vele muiters werden gekwetst. Maandag werden de ongeregeldheden herhaald. De soldaten ondersteunden de politie. Een officier en drie soldaten werden gewond, terwijl een der oproer makers werd gekwetst door het ontplof fen van een dynamietpatroon. De jongste aardbevingen in Amerika, van Vrijdag en Zaterdag, werden langs de geheele kust gevoeld, van Florida tot Washington. Zij richtten geene schade ding mankeerde methode. Zijn levendige phantasie en het gemak waarmee hij zich in eene betere stemming kon brengen waren met de gave van welsprekend heid allen gaven die de dichter wel noodig heeft, doch die iemand nog niet tot dichter maken, onder dergelijke omstandigheden nauwelijks als het ge schenk eener welwillende toovergodin te beschouwen. Doch zooals hij dien namiddag vóór den heer Wohlgemut trad, was hij verre van welbespraakt. Hij stond verlegen met zijn hoed te draaien, en, omdat hij de tranen reeds in zijn oogen voelde opko men, waagde hij het niet op te kijken. «Welnu, mijn waarde Waldemar, hadt gij mij nog iets te vragen «Niets anders, mijnheer, dan of ik u nog eenmaal de hand mag drukken voor al de goedheid, die u mij hebt bewezen, om u te bedanken en u te zeggen, dat ik diep diep De aandoening maakte dat hij niet ver volgen kon. De andere keek hem met zijn groote, bruine oogen, waaruit zoowel verstand als goedhartigheid sprak, uitvorschend aan. «Mijn waarde jeugdige vriend," begon hij met zachte stem, «als het afscheid nemen je zwaar valt, waarom ga je dan aan, maar veroorzaakten, zooals reeds gemeld werd, groote ontsteltenis. Te Charleston zijn op den eersten dag van het onderzoek reeds 500 huizen onveilig bevonden. Donderdag, 9 Sept., zal de gods dienstoefening der Vrije Ger. gemeente alhier, des namiddags zes uur geleid worden door Ds. Wedemeijer van 's-Gra- venhage, en Zondag daaraanvolgende des voormiddags half tien en des namiddags vijf uur zal in diezelfde gemeente op treden de heer Werner van Amsterdam. De uitslag van het op Maandag 6 Sept. gehouden Toelatings-examen tot het Gymnasium is als volgt: Toegelaten zijn tot kl. I: L. F. van Raemdonck, Hoevelaken; M. Adler, Hil versum; Joh. de Bruyn, Bussum; A. J. Schimmelpenninck van der Oye, Hilver sum; J. R. Verheij, Seminarium; P. de Vrij, Seminarium; P. N. Pikaar te Rhenen. Tot kl. II: J. H. Ledeboer, Loenen; J. Lieftink, Haarlem. Na herexamen werden bevorderd: tot kl. II. C. A. Kijftenbelt, Hoevelaken; III. M. v. d. Noordaa, Amersfoort. Aan het 2e Toelatings-examen op 4 en 6 September gehouden op de H. Burgerschool alhier is voldaan door A. H. Jongeneel voor de 2e klasse, C. M. Frijlinck voor de 3e klasse en W. H. van Haselen voor de 4e klasse. De Her-examens werden eveneens door alle candidaten met gunstigen uitslag afgelegd nl. door: A. W. Naudin ten Cate voor de 2e klasse, door J. C. Don ker, J. D. Rolandus Hagedoorn, J. Ph. Mezger en A. Z. van de Roemer voor de 4e klasse en door F. E. P. Sandberg voor de 5e klasse. De cursus 1886/87 der Muziekschool zal aanvangen met 29 leerlingen voor piano-onderwijs en 36 leerlingen voor de zaDg. Een vioolklasse kan bij gebrek aan deelneming niet opgericht worden. 27 nieuwe leerlingen hebben zich aangemeld voor de Volkszangschool en zullen, met een gelijk aantal van den vorigen cursus, eenmaal per week gedu rende één uur onderricht ontvangen. Door eenige leden van de Zangver- eeniging zullen op de eerstvolgende jaar vergadering der Gustaaf-Adolfvereemging alhier, de volgende muziekstukken wor den uitgevoerd: Het Lutherlied, tekst van Ds. Bionsveld; Vierstemmige psal men van Jan Pieters Sweelinck; Pater Noster van CherubiniGeestelijke liede ren van Joh. J. H. Verhulst, op woorden van Dr. N. Beets en Dr. J. P. Heije. Aan de Amersfoortsche steenfabriek is op de tentoonstelling van bouwmate rialen te Groningen de bronzen medaille toegekend voor metsel- en profielsteen. Bij de Maandag gehouden zitting der arond.-rechtbank te Utrecht werden door het O. M. tegen de volgende allen hier wonende personen de daar bij gevoegde straffen geeischt: J. S., beklaagd van diefstal van een vrouwenhemd, 4 maan den gevangenisstraf; H. d. G., beklaagd van rebellie, '1 maand gevangenisstraf; A. H., in hechtenis voor een ander feit, beklaagd van openbare dronkenschap bij 2e herhaling gepleegd, 2 weken hechtenis. De rechtbank zal in deze zaken a. s. Maandag uitspraak doen. Volgens de bepalingen van de invoe ringswet van het nieuwe strafwetboek, is gevangenisstraf altijd cellulair en hech tenis gemeenschappelijk. Het telegraafkantoor aan het station der Ned. Centraal-Spoorwegmaatschappij alhier, is, evenals de andere stations dier maatschappij, Elburg, Harderwijk, Hat- tem, Hulshorst, Kampen, Nijkerk, Nun- speet, Putten, Utrecht en Zwolle, voor heen'? Waarom blijf je ook dezen zomer niet bij ons tot wij allen te zarnen naar Duitschland terugkeeren Wij zijn nu eenmaal zoo gewoon je als een lid der familie te beschouwen, dat het ons moeite zal kosten je gemis te verduren." Afwerend hief Waldemar de rechter hand op. «Niemand zal mij missen," riep hij op smartelijken toon uit: «en dat is mijn eigen schuld En ook weder mijn schuld nietAch, waarom bleef mij de gave van de gezelligheid ontzegd Hier, waar ieder zich van de beminnenswaar digste zijde doet kennen, waar een ieder zijn best doet iets tot de gezelligheid bij te dragen, was ik steeds alleen de slecht bedeelde, die niet alleen niets tol het feest bijbracht, maar die de aanwezigen nog zelfs door zijn tegenwoordigheid neèrdrukte." 4 Kom, dat is maar verbeelding! Je drukt niemand ter neèr. Als mijn vrouw en ik somtijds wel eens zouden willen zien dat je wat minder terughoudend waart, als wij je wel eens liever wat luchthartiger, wat vertrouwelijker hadden willen zien, was dit toch alleen tot je eigen bestwil. Blijf dus zooals je bent en blijf hierDenk je dan dat men al leen gastvrij is om te worden bezig ge houden En vergeld je 't weinige, dat ik je kan aanbieden niet meer dan rijke- taan geopend van des morgens 8 uur tot 8 uur des namiddags. Voor het toelatings-examen tot de Burger-Avondschool, op Vrijdag 4 Octo ber a. st. te houden, hebben zich aange meld22 candidaten voor de Ie klasse; 6 candidaten voor de 2e klasse en 12 voor de klasse voor Voortgezet Teiken- onderwijs. In ons vorig nummer vermelden wij dat voor plaatsing bij den infanterie- cursus te Haarlem geslaagd was de heer J. C. van Eijbergen, dit moet zijn G. J. van Eijbergen. Er wacht onze stadgenooten a.s. Zondagavond een zeldzaam kunstgenot. Wanneer wij ten minste op de mede- deelingen van verschillende Nederland- sche en buitenlandsche bladen mogen vertrouwen, is het Oostenrijksch-Flon- gaarsch-Zigeuner Orchest, dat alsdan in Amicitia een Concert zal geven, een hoogst interresant gezelschap. De ver schillende leden zijn op hunne soms zeer vreemdsoortige instrumenten allen vir tuozen, waardoor ook bij het ensemble- spel eene niet geëvenaarde nauwkeurig heid wordt verkregen. The great atrac- tion van den troep evenwel is de dochter van den directeur, die met bewonderens waardige vaardigheid de viool bespeelt en in hare kleurige bont schitterende maar desniettemin smaakvolle nationale kleederdracht, de dansen van haar land danst en met welluidende stem eenige nationale liederen zingt. Waarlijk de gelegenheid om de won derlijke maar toch zoo schoone Hongaar- sche muziek, door zonen en dochters van het eigen land te hooren vertolken, komt zoo zelden voor, dat niemand verzuime dit bepaald eenige concert bij te wonen. (Zie voor verdere bijzonderheden ach terstaande advert.). 322ste STAATS-IiOTERIJ. VIERDE KLASSE. Trekking van 6 en 7 Sept. (1000 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f1500. No. 5201. Prijs van f400. No. 5908. Prijzen van f05. 483, 492, 542, 567, 574, 2237, 2256, 2290, 2300, 3101, 3104, 3112, 3121, 3153, 3155, 3159, 3194, 4634, 4728, 4746, 5207, 5228, 5233, 5238, 5240, 5246, 5305, 5820, 5911, 5933, 5952, 5974, 11817, 11826, 11844 en 17329. Te zamen 38 prijzen. De volgende trekkingen geschieden: 8—9, 20—23, 28—30 Sept., 1, 5—8, 12—16 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. Baarn. Dat Z. M. onze Koning een ijzersterk geheugen heeft bleek dezer da gen wederom ten duidelijkste. Toevallig kreeg Z. M. een adreskaart in handen van den heer W. Z. Mulder, Boekhan delaar alhier. Terstond herinnerde Z. M. zich, dat de vader van genoemde heer, de heer F. Mulder, tijdens de jeugd van Z. M. concierge was op het paleis te Soestdijk welke betrekking hij ook reeds onder de Prins van Oranje bekleedde. De heer Mulder werd door Z. M. ten paleize ontboden, alwaar de Koning zich geruimen tijd minzaam met hem onder hield en naar zijne betrekkingen belang stellend informeerde. Z. M. de Koning heeft in de laatste dagen als blijk van tevredenheid verscheidene gouden horloge's geschon ken. Voor eenigen tijd kreeg de bosch- lijk, als ge u zooveel moeite geeft met mijn kinderen? Wellicht valt het les ge ven je wat moeielijkis dat het geval, zet de lessen dan maar gerust op zijde; dan moeten de kinderen het verzuimde maar op de schoolbanken inhalen." «'t Is een genot zulke talentvolle en lieve leerlingen les te geven." «Maar, wonderlijk mensch, waarom wil je dan vóór ons allen naar onze heete, stoffige residentie terug?" «Moeder dringt er op aan dat ik huis waarts keer. «Je moeder is een goed mensch, maar ik ben bang, dat ze zichzelve en anderen het leven door haar grillen en kuren menigmaal moeielijk maakt." «Dat is mogelijk doch in dit geval zijn haar wenschen meer dan grillen, 't Is werkelijk hoog tijd dat ik eenj beroep ga kiezen." Het gezicht van den fabriekheer nam plotseling eene zeer ernstige uitdrukking aan. (Wordt vervolgd.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2