Gemengd Nieuws. Officioele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. jaar is de Ned. Vereeniging legen de Prostitutie bezig, nauwkeurig onderzoek te doen naar de toestanden in Neder land, waarmede zij in aanraking komt. Wat wij vernamen stemde ons weemoe dig. Doch wij zwegen. De tijd van zwij gen echter is weldra voorbij. Wij zullen gaan mededeelen wat wij weten en nog denken te vernemen." De directie van de Holl. IJzeren Spoorweg maatschappij heeft weder eene beslissing genomen, die van veel belang is voor de ouders, wier kinderen de scholen van eene naburige stad bezoeken en per trein daarheen moeten vervoerd worden. Zij heeft nl. het tarief aanmer kelijk verlaagd en wel op de volgende wijze: Wanneer uit hetzelfde huisgezin meer dan één kind als geabonneerde van den trein gebruik maakt, betaalt het tweede kind 25 pet. minder dat het eerste, en het derde 50 pet. Zoo wordt het bezoeken van de scholen van eene naburige stad door de kinderen, woon achtig in de omliggende dorpen, zeer gemakkelijk gemaakt. Het Maandblad van de Vereeniging tegen de Kwakzalverij dezer maand bevat het navolgende Hoofdartikel: Belasting op geheimmid delen. BelichtenGevaarlijke werking van Pain-Expeller. Uit Holderveen. Uit Roermond. Uit Drente. Grootere artikelen: Instemming met de voorstellen der Vereeniging. Powells Anijsbalse.n. Alvika, Alway, Nuaka. Gelokt door een advertentie. Reclames van Richard Brandt. Gevaarlijke scheurkalenders. Correspondentie. Herhaalde waar schuwingen Revalentaarabica. Liqueur Anti-Épileptique van Fievez. Varia. De werkzaamheden aan het in orde brengen van het remonte-depót te Milligen (aannemer F. W. Geurden, te Apeldoorn), vorderen goed; de stallingen en loop- en drijfplaatsen zijn geheel op geleverd, en ook reeds in gebruik geno men. Op 1 October werden aldaar 100 jonge paarden, van 4 en 6 jaar, aangebracht van de garnizoenen 's Hage, Utrecht, Amersfoort en Arnhem, allen nog onbe slagen, en bestemd voor de corpsen huzaren, veld- en rijdende artillerie. Bij de inrichting van dit remonte-de- pot heeft men hoofdzakelijk het Oosten- rijksch systeem gevolgd. De stallingen, loop- en drijfplaatsen zijn er op ingericht, de paarden vrij te laten ontwikkelen, zonder hun eenigen dwang aan te doen. Alleen bij het voederen worden zij aan den halster vastgezet, doch ge nieten overigens in de afgesloten loop plaatsen volle vrijheid. Zoo ook worden zij in de drijfplaatsen in vrijheid gedres seerd voor hunne bestemming, hetgeen een belangwekkend gezicht is. De werkzaamheden hadden plaats on der persoonlijk toezicht van den ritmees ter Reigersberg Versluis, commandant van het depót. Zijne woning is door eene electrische schel verbonden met het wacht- locaal nabij de paardenstal. Thans wordt de oude rijks-cantine inge richt tot woning voor de officieren, en het gewezen broodmagazijn tot woning voor de manschappen, waarna de werk zaamheden zijn afgeloopen. Kaulbars reist nog steeds door Bul garije, overal waar hij komt het volk opruiende tegen hun wettige regeering. Het moet er evenwel bij gezegd, dat hij niet bijzonder veel succes op dit werk heeft. Zekere IvanolT, omgekocht door dien Russischen Alva, is te Sofia ernstig mishan deld, omdat hij dekreten »WegmetBul- gaiije! Leve Rusland!" had aangeheven. Ivanotf is hoofdredacteur van ZankolT's blad Tsvelline en werd vijf dagen gele den ook reeds gearresteerd wegens op roerig geschreeuw en het veroorzaken van samenscholingen. Bij die gelegenheid ver scheen de secretaiis van het Russisch agentschap des nachts met eene afdee- ling gewapende dienaars aan het politie bureau, en eischte dat IvanolT in vrijheid gesteld zou worden, daar hem den vori- gen dag brieven van naturalisatie als Russisch onderdaan verleend waren. IvanolT bleef in het hotel der Russische legatie, tot hij eergisteren werd uitge zonden om de conlra-demonstratie bij de meeting te organiseeren, met het ver meld ongunstig resultaat. Algemeen wordt de handelwijze van Kaulbars afgekeurd en gelooft men, dat zij tot ernstige diplomatieke verwikke lingen zal aanleiding geven. Het beste wat Rusland in dezen kan doen, is dien fraaien vertegenwoordiger naar huis roe pen en hem tot belooning voor zijne ver diensten een poosje naar Siberië te zen den ter afkoeling. De Koningin regentes, zoo wordt uit Madrid aan de Figaro geschreven, heeft den ter dood veroordeelden gratie ver leend. Sedert de uitspraak der krijgsraden was zij zeer ter neder geslagen en zij verzocht herhaaldelijk baren ministers haar van het hoogste en edelste voor recht eens souvereins, de goedertieren heid, te laten gebruik maken. Dinsdag ochtend te 8 uur werden de veroordeel den in de kapel der gevangenis gebracht. Des middags hadden de ministers, tot een kabinetsraad vergaderd, besloten, dat het recht zijn loop zou hebben en dat den volgenden dag bij het aanbreken van den morgen de voltrekking der vonnissen zou plaats hebben. De koningin echter heeft niet geschroomd, hare ministers te wederstaan. Zij wilde niet, dat de regee ring van haren zoon in haren opgang met bloed bezoedeld zou worden. Toen dan ook de minister-president haar van de gevallen beslissing mededeeling kwarn doen, verklaarde II. M., dat zij ondanks alles vergiffenis wilde schenken en zich tegen elke terechtstelling verzette. On- middelijk deed de koningin generaal Blanco, hootd van het militaire huis des konings, ontbieden en droeg hem op, zich naar de kapel der veroordeelden te begeven, ten einde hun gratie aan te kondigen. EëB^ kwartier later was het nieuws in de stad verspreid het maakte een ontzaggelijken indruk. Generaal Blanco begaf zich onmiddellijk naar de veroor deelden. Men zegt, dat het tooneel, waarvan de bijzonderheden nog onbekend zijn, allerplechtigst is geweest. Mejuf frouw Villacampa, die van de deur der kapel niet geweken was, is bijna krank zinnig geworden van blijdschap. De ver oordeelden werden uit de kapel weder naar de militaire gevangenis overgebracht. De kreet»Leve de Koninginweer klonk van alle kanten. Vijf der ministers zijn afgetreden. Men denkt dat de overigen ook hun ontslag zullen indienen en Sagasta met de vorming van een nieuw Kabinet zal worden belast. Onze vrees wat België betreft werd bewaarheid. In het bekken van Charleroi zijn enkele werkstakingen begonnen. In eene mijn te Anderlues hebben 240 ar beiders geweigerd aan het werk te gaan. In eene andere is een kabaal ontstaan tegen een nieuwbenoemden opzichter, dien men mishandeld heeft en met wien men niet langer verkoos te werken. De toestand wordt in het algemeen gespan nen genoemd. Uit Suakin wordt bericht, dat de met Engeland bevriende stammen na een hef- tigen strijd Tamai stormenderhand op de andere Soudaneezen (doorgaans srebel- len" genoemd) hebben veroverd. Laatst genoemden verloren 200 man, hunne overwinnaars slechts 20. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Maandag 11 Octo ber 1886, des namiddags ten 1 ure. Punten van behandeling. 1. Ontwerp-verordening houdende be palingen omtrent openbare orde. 2. Ontwerp-verordening op de open bare plaatsen. 3. Ontwerp-verordening op de tappe rijen, koffiehuizen en logementen 4. Voorstel tot verkoop van boomen op de wandelplaatsen. De heer D. Hartering en echtge- noote, vader en moeder in het Ned. Herv. Diaconie Weeshuis te Amsterdam zijn als zoodanig benoemd in het St. Pieters- en Bloklands Gasthuis alhier. In een onzer vorige nummers ga ven wij reeds eene omschrijving van het doel en den aard der door eenige heeren in 't leven geroepen «Nederl. landbouw- bank". Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt is de inschrijving van het Maatschappelijk kapitaal thans openge steld en wij dringen nogmaals bij onze lezers aan, om deze nuttige instelling naar vermogen te steunen. Door het O. M. aan de arrondisse- ments-rechtbank te Utrecht is tegen de alhier wonende J. d. G. eene boete ge- eischt van f 40.subs. 18 dagen hech tenis, wegens beleediging met woorden en hoon tegen een bedienend beambte in functie, te Hoogland gepleegd. In het September-nummer van de New Amsterdam Gazettedie maande lijks onder redactie van Morris Coster te New-York verschijnt, leest men sWe have received from Holland the first number of a new Dutch periodical, devoted to history, and edited by Mr. A. M. Kollewyn Nz, with the co-opera tion of several Dutch scholars. It is to be published bi-monthly, by Mr. A. M. Slothouwer, at Amersfoort, at the price of four guilders per annum. This first number, written in a popular and enter taining style, promises much for the future, and undoubtedly a large circula tion may be predicted for its succeeding Inhoud no. 9 van het Algemeen Neder- landsch Familieblad, tijdschrift voor Ge schiedenis, Geslacht-, Wapen-, Zegelkunde, enz., onder leiding van A. A. Yorsterman van OïEN De registers der graven in de Kloos terkerk te 's-Gravenhage, door J. C. van der Meulen (vervolg) Geslacht Verschoor, door Chr. J. PolvlietEenige oorspron kelijke aanteekeningen over het geslacht van Vlierden,door J. Th. de Raadt Boom van Maechschap ende Linie van Mr. Pieter Jacobsz. priester, fondateur van de twee vicarien hier onder genomi- neert omme de selve navolgens desen en de fundatie wel te presenteren, medege deeld door J. G. Gijsbei ti Hodenpijl Genealogische schets van het Malmedische patricische geslacht Gavens Belangrijke brief door P. Cornets de Groot over de belegering van Bergen op Zoom (1774); Viilimus van een uytspraeck en schei- dinge tusschen de twee suslers, dogters van Matthias Folcmaas over de ertfenisse van haren vader en broeder geschiet, door segsmannen te Elburg. Bourbon- Orleans (Bibliographie) De geschiedenis der Walsche kerken Boekbeoordeelingen en aankondigingen; Inhoud tijdschriften; Ingelijfden in den Nederlandschen adel Bericht. 322ste STAATS-XOTERIJ. VIJFDE KLASSE, Derde week. Trekking van 6, 7 en 8 Oct. (2925 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beuit gevallen: Prijzen van f200. No. 5938 en 5941. Prijzen van fXOO. No. 5296 en 5814. Prijzen van f70. 477, 497, 511, 555, 565, 579.584,2251, 2255, 2269, 2296, 2297, 3005, 3013, 3032, 3037, 3089, 3097, 3100, 3102, 3126, 3130, 3137, 3139, 3140, 3168, 3191, 4637, 4739, 4753, 4770, 4774, 5223, 5229, 5254, 5268, 5278, 5327, 5336, 5874, 5876, 5920, 5935, 5965, 5975, 11804, 11846, 11859 en 17312. Te zamen 53 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 473, 478, 484, 491, 495, 498, 519, 540, 570, 587, 589, 592, 2205, 2207, 2219, 2238, 2271, 2280, 2285, 2293, 3008, 3015, 3018, 3026, 3046, 3070, 3096, 3098, 3099, 3131, 3134, 3142, 3156, 3158, 3176, 3177, 3184, 3185, 3192, 3251, 4701, 4720, 4734, 4738, 4771, 4775, 4779, 4783, 4794, 4797, 5204, 5205, 5216, 5219, 5232, 5249, 5256, 5263, 5267, 5302, 5304, 5311, 5330, 5331, 5337, 5807, 5816, 5825, 5827, 5830, 5833, 5837, 5868, 5880, 5883, 5893, 5896, 5899, 5909, 5914, 591G, 5924, 5926, 5932, 5940, 5949, 5954, 5955, 5957, 5967, 5976, 5977, 5989, •11803, 11809, 11821, 11824, 11862, 11873, 11878, 11881, 11891, 11900, 13248, 17304, 17324, 17338, 17344, 17345 en 17350. De volgende trekkingen geschieden 12—16 Oct. Onder de dezer dagen verschijnende boeken voorde Nederlandsche jeugd is er één, dat in 't bijzonderde aandacht trekt en waaraan wij om meer dan eene reden een groot debiet durven verzekeren. Wij bedoelen de Vaderlandsche geschiedenis door den bekenden schrijver P. Louwerse, welk werk met ruim 100 platen, door Joh. Braakensiek geteekend is geïllustreerd. Wat den inhoud betreft, daarvan zegt de schrijver het navolgende .Reeds menig geschiedverhaal heb ik geschre ven met het doel om Oud en Jong Nederland niet alleen aangenaam bezig te houden, maar ook om uit de geschiedenis te leeren, welken weg het op moet om het volk krachtig, vroom, vroed en welvarend te maken. Dat doel zal door de rnecsten goedgekeurd worden, maar zullen mijne geschiedverhalen dat doel bereiken? Tendeele slechts; want hoeveel tijd en moeite ik mij ook gaf om niet alieen de historische feiten zuiver weer te geven, er bleef altijd toch verdichting over. Die verdichting is de schaduw zijde van historisch-romantische verhalen: ze bevatten niet de onvervalschte, de eenvoudige geschiedenis. Nu wensch ik in dit boek geschiedenis te geven, ontdaan van het romantische kleed. Alvorens over te gaan tot de uiteenzetting van het doel, dat mij dit boek schrijven deed, stel ik er prijs op vooraf een soort van belijde nis af te leggen op historisch gebied, opdat niemand, Protestant, Katholiek of Israëliet na het lezen zegge: «lladde ik dat geweten, ik had het geld iu mijnen zak gehouden en dit boek niet aangeschaft." Op den voorgrond sta, dat ik niet geloof aan eenen God van Nederland, maar wel, dat ik innig en vast geloof aan eenen God, Wiens doen en laten boven menschelijke bevatting ligt, en verder, dat ik in onze vijanden ook menschen zie van gelijke beweging als ik ben. Wie algemeene geschiedenis bestudeerd heeft, moet noodwendig tot dat geloof komen. Dit is mijne belijdenis; ge weet nu wie ik ben en wat ge aan mij hebt. Geschiedenis hoop ik in dit boek te geven, zooals ik die vijf-en-twintig jaar lang aan de kinderen der volksschool verteld heb. Het gespro ken Nederlandsche woord laat zich niet afdruk ken; maar ook onder het vertellen en in de spraak van het dagelijksche leven tracht ik steeds zoo zuiver mogelijk te spreken. Het warme hart geeft aan die boekentaal eenen toon, die de .stijfheid" terzijde schuift. Die toon laat zich, helaas, niet in letters drukken. Geschiedenis hoop ik in dit boek te geven, welke het volkskind, als het pas, of reeds lang de school verlaten heeft, het geleerde in herin nering brengt. Een studie-boek wordt het dus stellig niet. Geschiedenis hoop ik te geven, zoo onpartij dig mogelijk. Naast Bor en Hooft raadpleegde ik Strada en Bentivoglio; naast Motley en Groen van Prinsterer, Nuyens. Het gevolg hiervan is, dat ik Prins Willem van Oranje niet als den Engel Gabriël en Filips II niet als Beëlzebub schetsen zal. Geschiedenis hoop ik in dit boek te geven, zooals ik die in mijne jeugd geleerd heb, toen men de oorlogs-geschiedenis op den voorgrond plaatste. Ik meen dat diezelfde oorlogs-geschie denis niet zulk een groot vijand van de bescha ving is, als men wel eens beweert. iNeerlands roem op het gebied van werken des vredes lag in de dagen van oorlog. En hoe hachelijker de toestand werd, hoe meer kracht er te voorschijn trad. Een langdurige vrede is een land niet steeds ten zegen. Een mensch is vaak als een paard en heeft de sporen en de zweep wel eens noodig om tot daden gebracht te worden. Hoe dieper de sporen gaan, hoe snerpender de zweepslagen vallen, hoe beter een volk zijne kracht op allerlei gebied leert kennen. In dagen van strijd heeft men geenen tijd voor allerlei knutselachtige haarkloverijen; dan zwijgen de kleine twisten der burgers onderling en slaan allen, rijken en armen, aanzienlijken en gerin gen, geleerden en onwetenden, de handen in elkander, en, door eendracht sterk, worden reuzenwerken tot stand gebracht. En op de uitkomsten van dien strijd volgen de werken van den vrede, waaraan ik ook gaarne eene plaats geven zal, en is het niet de eerste, dan toch zulk eene eervolle, als de Koningin heeft naast den Koning. Eene geschiedenis hoop ik te geven, welke door penteekeningen van onzen verdienstelijken Joh. Braakensiek ophelderingen geven zal, waar het geschreven woord te kort schiet om zich eene duidelijke voorstelling te maken. Eene geschiedenis hoop ik te geven verdeeld in tijdvakken, doch, wat de vroegste en middel geschiedenis betreft, niet overladen met jaar tallen. Een voorstander ben ik van jaartallen, maar ik laat ze liever los, waar we geene zekerheid hebben. Deze belijdenis zend ik als mijne kwartier- maakster vooruit om u voor mij te vragen een plaatsje aan uwen gezelligen haard." Deze Geïllustreerde Vaderlandsche Ge schiedenis zal verschijnen in 10 Afleve ringen a 30 Cents, terwijl een prach tige stempelband om het werk in te binden in bewerking is en later zal ver krijgbaar worden gesteld. Utrecht. Door de politie alhier is de hand gelegd op zekeren J. v. d. H. als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een goud horloge en dito kast ten nadeele van een tweetal horlogemakers te dezer stede woonachtig. Uit het voorloopig onderzoek moet zijn gebleken, dat v. d. H. de gewoonte had om bij voorkeur des Zaterdagsavonds enkele Horlogemakerswinkels te bezoeken, hetzij om op zijn horloge een glas te laten zetten of wel om een sleuteltje te koopen, en dan tevens als de gelegenheid hem gunstig was het een of ander te bemachtigen en daarna elders teverkoopen. Genoemde v. d. II. die reeds meerma len kennis met de Justitie maakte werd ook nu weder naar de cel overgebracht. Bij de jl. Donderdagmiddag ge houden zitting van den Gemeenteraad alhier is o. a. door B. en YV. eene voor dracht ingediend tot Conversie der ge meente schuld, en daartoe eene geldlee- ning te sluiten groot f3.150.000 rentende 3/2 op 's jaars, waarbij dan tevens de oude schuld met 1 Januari 1887 a pari aflosbaar zoude worden gesteld. Zeer waarschijnlijk zal deze zaak reeds in de eerstvolgende raadszitting worden behandeld. In de Jacobapoort alhier is eene reeds bejaarde vrouw uit een zolderraam gevallen, doordien zij bij het te luchten hangen van een deken het evenwicht verloor, en met het hoofd op de straat te recht gekomen, waarbij zij ernstig werd verwond en onmiddelijk onder ge neeskundige behandeling moest worden gesteld. Haar toestand is niet buiten ge vaar. Ook viel Achter de Koekoek een tirnmermansknechl, door mistestappen van een steiger en bekwam ernstige kneuzingen. Een zonderling heer is Koning Meniliek van Shoa, mededinger en buurman van Koning Jan van Abyssinie. Toen Menilek onlangs eene Europeesch gezantschap ten zijnent ontving, om politieke en han delsbetrekkingen aan te knoopen, gaf hij zijn priesters bevel zich in militaire uni formen te steken, en als bersaglieri en grenadiers verkleed een plechtigen dienst volgens de Abyssiniesche rithus uit te voeren. Ofschoon hij als onbeperkt despoot zijn onderdanen tyranniseert, is hij noch tans een vriend van den vooruitgang. Zijn lievelingsbezigheid is te toeteren op een blikken kindertrompetje of met papie ren ballonnetjes te spelen. Buitenshuis neemt hij gaarne den schijn aan v an een held en rooft van tijd tot tijd een kudde vee van zijn buren, de Gallas. Wel heeft hij, op aandrang van Engeland, een verbod tegen den slavenhandel uit gevaardigd, maar dit belet hem geens zins om den beruchtsten slavenhaler uit den ganschen omtrek te zijn. De toekomst liet zich donker aanzien er. dat hadden de zwaluwen dit jaar meer dan ooit gedaan. Op de eene plaats waren zij reeds in het begin van Augus tus vertrokken. Op eene andere plaats hadden zij zich niet eens den tijd ge gund hunne jongen mede te voeren iets ongehoords ook zelfs van de haastigste zwaluwen. In Frankrijk hadden z(j drie- en twintig dagen (op de klok af) vroe ger den aftocht aanvaard dan anders. En eens op een dag waren eensklaps al de zwaluwen te Arnhem gemist. Hieruit werd opgemaakt man en paard zouden genoemd kunnen worden dat er een groote stoornis in den dampkring te wach ten stond. Eerlijk gezegd, sloeg menig een de angst om het hart bij het ver nemen van zulk een Jobstijding, maar... de groote stoornis in den dampkring kwam niet. Het weer van de laatste acht dagen zou misschien voor de ge noemde stoornis kunnen doorgaan, want nooit eindigde September en begon October zoo zomersch dan dit jaar. Het is toch waarlijk een respectabel cijfer, als de thermometer, zooals II. Maandag o. a. nog 78 gr. F. op den middag tee kent In het kort, de bewijzen moeten nog gejeverd worden, dat de zwaluwen geen mooi weer hebben achtergelaten. De landlieden denken er tenminste nog zeer gunstig over bij het groene weiland, waar het vee nog overvloed van gras vindt, en de warmoeziers weten haast geen raad met hunne nog altijd malsche tuingroeten. Ging het nu den boer maar voor den wind, en werden de warmoe ziers niet in de wielen gereden door rondventers, dan reed het karretje over een zandweg. (L. C.) Te Leeuwarden ventte eergister mid dag een man met een houten been, uit Franeker, langs de huizen met schrijf behoeften. Hij wist het gevoel der men schen ook nog te treffen door de aan duiding, dat hij doofstom was. Op die manier maakte hij geeu slechte zaken althans hij ontving genoeg geld om zich aan het overmatig gebruik van sterken drank te kunnen «te goed» doen. Een paar agenten vonden hem in kennelijken staat van dronkenschap en wilden hem naar het politie-bureau overbrengen. Met alle kracht verzette hij zich hiertegen, doch in zijne woede vergat hij de door hem tot dusverre goed gespeelde rol. Hij was wel «stomdronken", doch wer kelijk stom bleek hij niet te zijn, daar hij de politle-dienaren luidkeels uitschold. Tableau De schat, door de Fransche troepen in het paleis van Hué, na den aanval van 9. Juli 1885 buitgemaakt, is nu met de mailboot van Indo-China, de Irraou- addy, te Marseille ontscheept geworden. Hij bestaat in 192 kisten zilveren staven en 14 kisten met gouden muntstukken. Deze 206 kisten waren onder in het ruim van eene stoomboot gezet en met 500 ton koopwaren bedekt. Dag en nacht bewaakten zes matrozen deze kostbare lading, die met de grootste zorg ontscheept werd. De geheele schat weegt ongeveer 35,000 kilo. In bijzondere waggons werd hij aan het adres van den minister van financiën naar Parijs verzonden. Er bevinden zich ook gouden staven tusschen, die niet minder dan 15,000 fr. waarde hebben, terwijl de geheele schat zoo omtrent 9 millioen groot is. Zooals men ziet eenen druppel water, die in de Staatskas terugkomt, terwijl de expeditie naar Tonkin eene zee heeft gekost. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal verga deren op Maandag, den 11October aan staande, des namiddags ten 1 ure. Amersfoort, den 8. October 1886. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 29 Sept. Sara Margaretha, d. van Gerardus Johannes Slothouwer en Elisabeth Francina Heuriette Scheurleer. 30 Sept. Helena Albertina, d. van Hendrik Jan Snijders en Anna Gesine Hermina Schepers. Tenntje, d. van Hendrik Ebing en Rijkje te Kulve. 1 Oct. Wilhelmus Leonardus, z. van Cornelis Martinus van Hemert en Geer trui Voordewind. 2 Oct. Frederik, z. van Frans Willem Meijer en Janna Jacoba van Someren. Albert, z. van Willem de Gans en Gcertruida Jagtenberg. 3 Oct. Heintje, d. van Evert Ruizendaal en Hendrika Wels. 5 Oct. Stijntje, d. van Dirk de Wit en Gerarda Groenestein. Maria Reinira Elisabeth, d. van Albertus Theodorus Hoge- boom en Catharina Maria Kraaijvanger. Jacoba, d. van Teunis van Rootselaar en Willemina Witteveen. 6 Oct. Dirk, z. van Cornelis Hop en Dirkje Brouwer. 7 Oct. Gerrit, z. van Gerrit de Vrij en Hendrika van Roekei. Hendrika Wilhel- mina, d. van Gijsbert Vermeulen en Maria Kaal. Hendrika en Hendrikus d. en z. van Peter Wijnands en Grietje van Someren. Ondertrouwd 7 Oct. Hendrikus van Beek en Johanna Krijnen. Gehuwd Henrikus Cornelis van Riet en Johanna van Keken. Overleden 30 Sept. Maria van Sand- brink, 72 j., ongeh. 2 Oct. Alijda Elisabeth Kuijks, 66 j., echgt. van Jan van Wandelen. 4 Oct. Teunis van Kooij, 10 m. Willem van Veen, 13 m. 5 Oct. Ingenetta Wilhelmina Willemsen 2 j. Bunschoten. Geboren 23 Sept. Tijmen, z. van Gijsbert Koelewijn en Hanna Niezen. Jannetje d. van Tijmen Hopman en Hilletje Pruijs. 25 Sept. Anuelje, d. van Abraham van de Groep en Teuutje Schaap. 2 Oct, Heintje, d. van Aart Hopman en Willempje Koelewijn. 3 Oct. Hein, z. vau Hendrik van de Groep en Albertje de Graaf. Ondertrouwd Peter Heuveling en Reintje Huijgen. Overleden 2 3 Sept. Een levenloos aangeg. k. vrouwel. gesl. van Willen Roos en Mengsje van Zoest. 29 Sept. Reintje Beekhuis geh. met Harmen Niezen oud 59 jaren.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2