Plaatselijke berichten. al willen de Bulgaren nu al volstrekt geen genoegen nemen met de candidatuur van den prins van Mingrelié, zoo zal er per slot van rekening nog wel een ander Vorst gevonden worden, die ook in Rus- land's oogen genade vindt. De hertog van Oldenburg zou, zoo loopt het gerucht, daarvoor d» meeste kans hebben. De Bulgaarsche deputatie heeft Maan dag bij den lord-mayor op Mansion House gedéjeuneerd. Overeenkomstig het ver langen der leden had de bijeenkomst een strikt intiem karakter. Ook zij vermijdt dus alles wat aan Rusland ergernis zou kunnen geven. Onder de amendementen op de leger- wet, die vóór het Kerst-reces bij den Duitschen Rijksdag in behandeling ge komen zijn, behoorde er één van de centrums-partij, strekkende tot vrijstel ling van de studenten in de theologie van den militairen dienst. Dat amende ment is voorloopig door de commissie aangenomen en wel met bijna algemeene stemmen. Maar thans is onder de evangeli sche geestelijkheid een adres in omloop j waarin bij den Rijksdag wordt aange drongen op verwei piitg van dat voorstel, ten minste voor zoover het evangelische theologanten betreft. De adressen ver klaren in den toestand der evangelische kerk geen reden te zien, om gelijk in vroegere jaren een privilegie voor hun stand aan te nemen dat zij bovendien niet eens als een voorrecht, maar als een nadeel voor de aanstaande predikan ten beschouwen. Zij noemen den dienst tijd eene leerschool voor alle volksklas sen, welker voordeelen zij ook aan de studenten in de theologie verzekerd willen zien. De theologanten hebben in 1870/71 inet geestdrift vrijwillig dienst genomen, en terwijl van iedereen oilers voor het vaderland gevraagd worden, zouden zij het als een beleediging beschouwen, wanneer zij nu tegen hun wil van den krijgsdienst werden vrijgesteld. Heden vergadert weder voor het eerst de com missie voor de legerwet. Men verwacht algemeen, dat zij hare eerstgenomen besluiten zal intrekken, en de wet, zij het dan ook met een kleine meerderheid, onveranderd zal worden aangenomen. Het regent nog steeds adressen ten gunste van de Regeeringsvoordracht. Engelsche bladen meenen te weten, dat de Prins van Wales vrij ernstige pogingen in het werk stelt om de Ko ningin, zijne moeder, te bewegen, bij gelegenheid van haar jubileum een Ka pittel te houden van de Ridders van den Kouseband. Zoo'n Kapittel is op Wind sor niet gehouden sedert 1855, toen de Keizer der Franschen de gast van Hare Majesteit was. Nu zullen er zich dit jaar juist een aantal bloedvei wanten van Ko ningin Victoria in Engeland bevinden, iiie allen buitengewone ridders van de nhoogst edele orde" zijn, en welde Koning der Belgen, de Duilsche Kroon prins, de Hertog van Saksen-Coburg- Gotha, de Groothertog van Hessen en de Groothertog van Mecklenburg-Strelitz. Bij zoodanig Kapittel moeten alle rid ders in een gala-costuum veischijnen, dat f 12000 kost. De oudste der gewone ridders is graaf Granville; op hem volgt de hertog van Devonshire. Als naar gewoonte hebben een aantal vereerders van Gambetta den 2 dezer, den verjaardag van zijn overlijden, eene bedevaart naar Ville d'Avray gedaan en de kamer waar hij gestorven is bezocht. Eene menigte bloemkransen werden daar nedergelegd. De Graaf van Parijs heeft aan den pastoor van Tréport, waar hij ter balling schap scheep gegaan is, 20,000 frs. ge schonken, aan te wenden tot een nader te bepalen doel. In afwachting zal de Graaf jaarlijks 1000 frs. zenden tot leni ging van den nood van eenige der behoeftigste parochianen van den pastoor. Uit Konstantinopel wordt geseind, dat de Engelsche regeering, in antwoord op de vraag der Porte, andermaal verklaarde, dat het haar niet doenlijk is het tijdstip paaldelijk wanneer hij er dan bij zegt »Dat is mijne vrouw Er was ook iets in mij wat oogenblikkelijk levendig tegen die uitdrukking protesteerdemaar ik beschouwde het als een soort misbillijking van deze onnatuurlijke vereeniging van Faun en eene Sijlphide. Een deel mijner gedachten moet zich op mijn gelaat hebben afgespiegeld, want de toen jonge vrouw, na enkele vriendelijke woorden, haar kindje op den arm nam en zoo vlug als een zonnestraaltje, over het grasperk naar huis zweefde, zeide Gerard, alsof hij eeneuitgesproken vraag beantwoordde: sJa dat is wel eene vreemde vrouw voor zoo'n vierhoekigen vent als ik ben. Ik kan me best begrijpen dat je 't vreemd vindt." sis zij eene Duitsche iWelneen Jij had eigenlijk het ras direct moeten herkennen." En dat zou ik ook waarschijnlijk ge daan hebben, ware er niet eene omstan digheid bijgekomen. In de steden van Centraal-Amerika ziet men 's avonds bij het Corso-rijden deze teer gebouwde, bleeke creoolsche dames, met haafr heer lijk schoone gezichtjes, tusschen bloem ruikers groeten en lachen uit haar equi pages. Doch ik had, nadat de eerste ver rassing van den Germaan over zulk eene heerlijkheid van vormen voorbij was, voor de ontruiming van Egypte vast te stellen, zoolang Egyple's reorganisatie onvoltooid is. Dit antwoord wekte eene groote verontwaardiging in de paleiskrin gen, waar meer dan ooit eene anti-En- gelsche gezindheid heerscht. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Gereformeerde gemeente des voorm. half tien en des nam. viif uur, geleid worden door den heer Vaar- ties van Dordrecht. Ter benoeming tot Hoofd der school voor Christelijk Nationaal onder wijs alhier zijn door haar Bestuur op de voordracht geplaatst de heeren Aaspers, van Enumatil en de Roos, "an Abcoude. Beide heeren hebben de school enz. be zocht. p. Den 7den Januari 1887 zal het 5kl jaren geleden zijn, dat de Christelijke Gereformeerde Gemeente te dezer stede is gesticht. Zondag den 9den hoopt de Gemeente in hare samenkomsten de halve eeuw van haar bestaan te gedenken. In den morgendienst zal, naar het voor nemen, de leeraar der Gemeente, Ds. J.J. de Visser optreden, en des avonds, te vijf ure, Ds. A. Brummelkamp, Docent a/d Theol. School te Kampen, gevolgd door nog andere sprekers. Door de rechtbank te Utrecht werd j.l. Donderdag, G. d. S. alhier, bekl. van vernieling van eens anders goed aan de woning en ten nadeele van B. T., en wederspannigheid en mishandeling van een ambtenaar, aldaar begaan, veroor deeld tot 45 dagen gevangenisstraf. De tooneelvoorstelling door de ver eeniging Oefening baart Kicnst" de vorige week ten voordeele der maatsch tot Opvoeding van Weezen in '1 Huis gezin, gegeven, heeft een batig saldo op geleverd van f25,725, Nabij het spoorwegstation is Maandag middag een kind overreden. Het werd zoodanig aan de beenen gekwetst, dal het per raderbaar naar de woning zijner ouders moest worden overgebracht. Naar wij vernemen is bij de op 29 Dec. 1.1. plaats gehad hebbende verloting van de vereeniging tot bevordering van beeldende Kunsten sArti et Amicitiae" te Amsterdam aan onzen stadgenoot den Zeer Eerwaarden heer J. Beekman, R. K. pastoor, ten deel gevallen eene schilderij van 3. de Jong getiteld: In het atelier. Naar wij vernemen heeft de politie op oude- en nieuwjaarsavond eenige per sonen, die met het nieuwe Strafwetboek nog niet goed op de hoogte schenen te zijn, ingevolge overtreding van ait. 429 bekeurd. Wederom pleegde een jongen van 13 jaar op Nieuwjaarsdag ladenlichterij doch werd door de winkelierster betrapt, die hem aanhield en aan de politie over leverde. Ook tegen hem is proces ver baal opgemaakt. Bij B. L. wonende in de Muurhui zen ontstond Maandag morgen, door on bekende oorzaak, een begin van binnen brand, die evenwel bij tijds door de bewoners werd ontdekt en gebluscht. Een oud vrouwtje viel Maandag middag door de gladheid der straat aan de Muurhuizen en werd bij een aldaar wonend persoon bereidwillig ingenomen. Na door een geneeskundige onder be handeling te zijn genomen, werd zij on der politietoezicht per raderbaar naar hare woning gebracht. De gemeenteraad heeft in zijne laatste zitting van het vorige jaar, die Donderdag 30 Dec. gehouden werd, in de belangrijke zaak van den scholenbouw steeds te weinig bezieling achter dien karbonkel glans gevonden; hier echter schemerde, als uit een geheimzinnigen afgrond, uit die oogen iets wat misschien verlangen naar liefde naar geluk, mis schien verlangen naar het geboorteland was. Ik gaf dit idee aan den echtgenoot, in algemeene bewoordingen te kennen, waarop hij knikte met het hoofd en zeide: Zij heeft reeds heel wat onder vonden en dat maakt aan dat sbloemen- bestaan" zooals de dames het daar ginds leiden, vroeg een einde. Haar vader was eenDuitscher, hare moeder eene Spaansche, eene prachtige vrouw, schooner dan Manuela, die eigenlijk niet schoon te noemen is. Hij had eene kleine bezitting te Costa Roca. Toen zijne zaken slecht gingen, ging hij er van door en liet zijne vrouw in den waan dat hij eene reis maakte naar zijn geboorteland. Gedurende een aantal jaren hoorde zij niets van hem, reisde hem toen met haar kind na ziek en zonder gelddoch moest hier blijven, omdat zij niet verder kon. Taal onderricht, geen werk enfin het oude liedje. Zij vei diende niets meer dan het hoognoodigste. Ons klimaat alleen ware voldoende geweest om haar spoedig er onder te brengen. Het gaat hier met de luidjes uit het Zuiden niet anders dan voor de inrichtingen van m. u. 1. o. voor meisjes en jongens, in verband met den verkoop van gebouwen der gemeente aan de firma v. Werkhoven Go., eene be slissing genomen. Wij herinneren, dat de commissie uit den raad, aan wie was op gedragen deze zaak nogmaals te overwe gen, haar advies in dezer voege had samengevat, dat: 1. de jongensschool niet voldoet aan de billijke eischen, die daaraan kunnen en moeten gesteld worden, zoodat verbete ring daarin bepaald dringend noodzake lijk is. 2. de meisjesschool voor 't oogenblik nog bruikbaar, echter verbetering ook daar gewenscht en hare verbouwing af te keuren is 3. de eenige afdoende maatregel be staat in het bouwen van twee nienwe scholen 4. een gedeelte der gelden, noodig voor bovenbedoelden aanbouw, kan gevonden worden door den verkoop van de tegen woordige meisjesschool en het oude gym nasiumgebouw aan de firma Van Werk hoven Co. Zij stelde daarom voor te besluiten a. tot den bouw van eene jongens school, zonder bovenbouw, van zes loca len, elk a 40 leerlingen op het terrein aan de Heerenstraat b. tot den bouw eener meisjesschool van twee verdiepingen met acht localen voor het onderwijs, met of zonder con- giergewoning; de plannen voor de beide scholen nader door den raad vast te stellen. c. tot der, verkoop aan de firma Van Werkhoven Co., van de tegenwoordige meisjesschool ad f 15,000 en het oude gymnasiumgebouw ad f5000, levertijd 1 Januari 1889, of zooveel vroeger of later als de nieuw te bouwen localen in gebruik genomen kunnen worden; beta lingstermijnen nader te regelen. In hoofdzaak werd dit voorstel, nadat nog eene uitgebreide discussie over de zaak was gevoerd, door den raad aange nomen, behoudens eenige wijzigingen, wat de onderdeelen betreft. In de eerste plaats werd uit het oor spronkelijk door B. en W. ingediende voorstel overgenomen de voorwaarde, dat de gemeente zich het recht reserveert, het oude gymnasiumgebouw, dat thans als schutterij-magazijn in gebruik is, nog gedurende vijf jaren in huur te houden. Dat brengt mede, dat de beslissing wat met het gebouw der tegenwoordige jon gensschool zal gedaan worden, voorshands nog is blijven aanstaan. De plaats waar de nieuwe jongens school komen zal, is nog niet bepaald. Dit staat in verband met een voorstel, dat dezen morgen was ingekomen van de firma v. Werkhoven en Co., en waar bij voor het terrein aan de Heerenstraat, dat voor die school bestemd was, eene som van f 4000 geboden werd. Op dit verzoek kon natuuilyk niet terstond eene beschikking genomen worden, maar de raad vond ook geen reden, om het, zon der nader onderzoek, terstond te ver werpen. Voor de meisjesschool is daarentegen wel de plaats aangewezen. Zij zal komen in het plantsoen, dicht bij de Slijkpoort, aan den Haag. Die plaatsing vond geen onverdeelde instemming; de heer Croocke- wit had er nog al bezwaren tegen. Een amendement, om ook voor deze school de plaats nog onbeslist te laten, werd echter verworpen met 10 tegen 3 stem men. Het denkbeeld werd ook verde digd, om de jongens- en de meisjesschool in één gebouw te huisvesten. De heer Huet beval dat aan, omdat dit tot be sparing van de bouwkosten zou kunnen leiden. Met het oog daarop wenschte hij de bepaling weg te laten, dat de jon gensschool zonder bovenbouw zou wor den gebouwd. Het daartoe strekkende amendement werd echter met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Derhalve zullen de jongens- en de meisjesschool geschei den blijven. De vraag, of hel door de firma v. met hun apen en papagaaien. Kortom eenige jaren later was ik er getuige van dat zij haren laatsten adem uitblies. Natuurlijk pas geroepen nadat er niets meer aan te doen was. De smartelijke blik van de kleine ging mij regelrecht door de ziel. Zij zeide niets en liefkoosde, sidderend van angst, onophoudelijk de wangen der stervende vrouw, tot eindelijk alles stil werd, en ik haar de waarheid moest mededeelen. Toen gaf zij een luiden gil en viel zelf zoo goed als dood op het lijk neer Gerard zweeg. Hij hield niet van onaangename herinneringen, sloeg daarom een stuk der geschiedenis over en ging voort: »Wat er van Manuela zonder mijne hulp had moeten worden weet de goede HemelZij had niemand op de heele wereld en ik gewende er spoedig zoo zeer aan het bleeke gezichtje alle dagen te zien, ge weet dat ik altijd een zekeren smaak voor het exotische had. Ik besteedde haar bij fatsoenlijke menschen en toen ik haar een half jaar later viaagde of zij mijne vrouw wilde worden zeide zij ja." Ik moest alweder dat roode gezicht aanzien en daarbij denken, wat haar dat ja wel had gekost; maar Gerard was mij gedurende het laatste gesprek veel beter bevallen als vroeger. Thans drukte Werkhoven voor de tegenwoordige meis jesschool gedane aanbod aannemelijk was voor de gemeente, bleef ditmaal nage noeg onbesproken. De heer Croockewit, die de vorige maal den koopprijs met f7000 verhoogd had willen zien, deed thans een voorstel, om den prijs met f5000 te verhoogen; hij trok dat echter in, nadat hem gebleken was, dat dit beeld bij den raad slechts geringe sym pathie gevonden had. Daarentegen werd een nieuwe quaestie te berde gebracht door de heeren de Koningh en Groeneboom die een amen dement indienden, dat ten doel had B en W. uit te noodigen, eene reorganisatie van de jongensschool le soort aanhangig te maken. De bedoeling van de voorstel lers was, daardoor te komen tot eene verlaging van het schoolgeld op die in richting, om haar meer dan tot dusver dienstbaar te maken aan de behoeften der burgerij. Op aandiang van den burgemeester, die in deze formuleering van het amendement een toeleg zag, om reeds nu eene principieele beslissing om trent deze schoolgeldverlaging uit te lok ken, werd het voorstel eenigszins gewij zigd; de uitnoodiging aan B. en W. strekt thans slechts, om zulk eene reorganisatie in overweging te nemen. De voorzitter gaf de toezegging, dat B. en W. hun best zullen doen, bij de indiening van de bestekken voor 't bouwen der beide scholen hunne meening hieromtrent den raad kenbaar te maken. Met deze wijzigingen werd het voor stel aangenomen met 12 stemmen tegen ééne, die van den heer van Beek. Bij de behandeling der ontwerp-ver- ordening regelende de inrichting der plaatselijke politie, werden van verschil lende zijden ernstige grieven vernomen, in de eerste plaats tegen den inhoud van het voorstel, maar ook vooral tegen de toelichting die daarbij was gevoegd. Men meende, dat de commissaris van politie, uit wiens pen deze toelichting gevloeid was, eenerzijds de tegenwooidige inrich ting van de politie te zwart had gekleurd, en daardoor onbillijk was geworden te genover het personeel, dat voor de hand having der orde heeft te zorgen, en waarover hij nog slechts kort het bevel voerde, terwijl anderzijds zijn arbeid te zeer de sporen droeg van overhaasting, om voor den raad een vertrouwbare leid draad te zijn. De voorzitter nam, te genover deze aanvallen, den arbeid van den commissaris met nadruk in bescher ming, zonder er nochtans in te slagen den ongunstigen indruk, dien deze toe lichting bleek te hebben verwekt, weg te nemen. Grootendeels bleef dit ontwerp onaf gedaan. Omtrent één punt slechts werd door den raad een besluit genomenom trent de vraag namelijk, of in de orga nisatie een inspecteur zou worden opge nomen. Het bleek daarbij, dat de raad zich niet had laten afbrengen van zijne meening, die reeds bij de behandeling der begrooting voor 1887 was kenbaar gemaakt, toen de post voor bezoldiging van den inspecteur was geschrapt. Met '11 tegen 2 stemmen werd beslist, dat er geen inspecteur van politie in deze gemeente zal zijn. Alleen de beide wet houders stemden voor. Daarna werd, met het oog op het gevorderde uur, de ver dere behandeling verdaagd. Het reglement van orde voor de kamer van koophandel, dat gewijzigd was, met het oog op het door dat college aange nomen beginsel van openbaarheid zijner vergaderingen, werd goedgekeurd. Omtrent de in de vorige vergadering ingekomen adressen van de bestuurders der christelijke nationale school nopens de regeling van het lager onderwijs, en van eenige ingezetenen tot verbetering van den toegang aan de Bloernendalsche poort en tot bepoting van den weg aldaar, werd, conform het advies van B. en W., besloten tot nederlegging ter secretarie. De woning aan den Kleinen Koppel is weder verhuurd aan den tegenwoordigen bewoner L. Karnes. Ten gevolge der ik hem gaarne de hand. sEn ik heb nooit spijt gehad van mijn besluit." Zoo eindigde hij zijn verhaal met een zeker welbehagen. «Van licht zinnig Creoolsch bloed, lust tot opschik, coquetterie, enz. enz. is geen enkel spoor te kennen. Zij is een braaf huismoedertje geworden dat alles zelve bezorgt en doet. Men moet haar laten tobben als zij hier en daar hare fantasie voor bloemen en lichte japonnen volgt voor zich en de kleine Voor andere menschen knapt zij zich nooit op; want zij blijft htt liefst alleen tehuis of in de tuin, omdat zij zich aan de omgangsmanier hier te lande niet wennen kan." »Dat neem ik haar niet kwalijk, dacht ik in stilte en vraagdeZij houdt zeker veel van het kind?" »Ja weet-je, zóó iets heb ik eigenlijk noch niet gezien. Van het kind houden is de goede uitdrukking niet. Zij leidt een tweevoudig leven; het kind is nog aan haar hart vastgegroeid. Als men ziet hoe zij het liefkoost en met de oogen volgt, dan krijgt men het idee dat zij 't zou besterven als men 't van haar ver wijderde. Het is vreemd, zij is anders volstrekt niet hartstochtelijk Hij zou er nog wel meer hebben bijge voegd, ware niet, op dat oogenblik, de jonge vrouw weêr in de huisdeur ver restauratie van de Koppelpoort is de huurprijs verhoogd van f50 tot f75. De heer Scheltema lokte hierbij de mede- deeling uit, dat de bewoner vergunning heeft om het gerestaureerde gebouw te laten bezichtigen, maar niet gerechtigd ia daarvoor eenige belooning te vorderen. Het tweede aanvullingskohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1886, is vast gesteld tot een bedrag van f321,07'. B. en W. vroegen en verkregen mach tiging, om aan de manschappen van de brandweer, die met 1 October bij dien gereorganiseerden tak van dienst zijn aangesteld, als belooning voor de eerste drie maanden dienst uit te betalen f0,75 per man, wat voor de 160 manschappen een bedrag van f120 uitmaakt. Van het mark bestuur van den Leus- derberg werd de mededeeling ontvangen, dat in de vergadering van markgenooten van den 27. December jl. het door de gemeente gedane bod van f 70,000 voor 860 H.A. heidegrond, tot die mark be- hoorende, is aangenomen. Tot aanvulling van het daaromtrent reeds door ons op genomen bericht diene, dat aan dit be sluit tot aanneming van het bod verbon den zijn de navolgende voorwaarden 1. dat onder den verkoop niet zijn be grepen de verschillende wegen of voet paden, die ten openbaren dienst bestemd, het terrein mochten doorsnijden 2. dat onder den verkoop niet is be grepen het velbaar hout. hetwelk vóór 1 Aug. 1887 kan vervoerd zijn; 3. dat verkoopers aan zich behouden het recht van vrij gebruik, zooals dit thans door hun huuiders en anderen wordt uitgeoefend, zoo tot het halen van heide, zoden en plaggen als grint, grint- zand enz. tot 1 Januari 1888, waaren- tegen de grond- en andere lasten dan ook, tot op dat tijdstip, door de verkoo pers zullen gedragen worden, moetende echter de assurrantiekosten der sparren bij het passeeren der koopacte door de koopers worden overgenomen 4. dat al de kosten, zoo van den koop als de levering, voor rekening der koop ster zijn, zoodat de verkoopers den koop prijs zullen ontvangen als vrij geld, zon der eenige korting van welke aard ook, en wel bij het teekenen van het koop contract, vóór of op 1 Augustus 1887. Met deze voorwaarden heeft de raad genoegen genomen, nadat, op eene vraag van den heer Zandijk, geantwoord was, dat aan het gemeentebestuur van Leus den is gevraagd, een tweetal wegen, door het terrein loopende en die ten zijnen name staan, aan de gemeente Amersfoort te willen afstaan. Er scbeen bij dat lid eenige vrees te bestaan, dat daardoor de zaak nog op losse schroeven zou kunnen komen, omdat door den minister bedon gen was, dat het terrein vrij van wegen aan het rijk in gebruik moest worden geleverd. De heer de Koningh deelde echter mede, dat dit geen eigenlijke we gen zijn, maar slechts heidesporen. 3333te STAATS-LOTERIJ. VIERDE KLASSE. Trekking van 3 en 4 Jan. (1000 LOTEN.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f 2000. No. 14799. Prijs van f IOO. No. 8888. Prijzen van f65. 721, 739, 762, 3404, 3419, 3446, 3456, 3467, 3480, 3485, 3558, 3568, 3569, 3572, 3576, 3582, 8719, 8733, 8758, 8764, 8818, 8881, 8887, 9803, 9827, 9874, 9898, 9903, 9927 9928, 10225, 10268, 12526, 12536, 12569, 12570, 12577, 14724, 14761, 14772, 14778, 14783, 14798, 14819, 14834, 14836, 14852, 14875, 15521, 15541, 15576, 15579, 15582, 15586, 15616, 15647, 15679, 16134, 19031, 20548, 20581 en 20588. Te zamen 64 prijzen. De volgende trekkingen geschieden 17—20, 25—28 Jan., 1—4, 8—12 Febr. schenen. Een dienstmeisje met flesschen en glazen volgde haar en spoedig zaten wij op het lieve plekje bij de fontein bijeen. Gerard babbelde over den goeden ouden tijd en vraagde dan naar die, dan naar gene; ik gaf hem naar mijn beste weten antwoord en keek nu en dan naar de lieve gestalte daar tegenover mij en naar de onverschillig neergeslagen wimpers. Nu en dan, blijkbaar om de plichten van vrouw des huizes te ver vullen, gaf Manuela een enkel woord in 't gesprek ten beste, steeds vragend, met een zeldzaam zacht accent, tot ik opeens de verzoeking geen weerstand bieden kon en haar in het Spaansch aansprak. Toen was het gedaan met die apathische houding in den leunstoel. Als door een verborgen veer in beweging gebracht sprong zij op en riepterwijl zij de oogen wijd opendesMijne taal." «Hij was daar ginds" zeide Gerard met een goedmoedig knikje. sin mijn land!" Het was niet meer dezelfde vrouw die daar die vraag met een zekeren drift uitbracht. Het voorheen zoo kalme gezichtje was nu enkel leven, terwijl zij mij allerlei vragen deed. Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2