BUITENLAND. Plaatselijke berichten. het artikelHet Moordhol der Wester- suikerraffinaderij te Amsterdam. Om de werklieden te doen begrijpen dat zij slaven zijn wordt in dat artikel o.a. verteld, dat mishandeling van arbei ders daar gewoonte is geworden, dat zij aan de gruwelijkste plagerij en uitzuigerij zijn blootgesteld, dat een bloedhond soms op hen wordt aangehitst en een der directeuren soms een zweep op hun ruggen doet nederdalen. Voorwaar geen kleinigheden. Voor den aanstaanden wielerwed strijd te Nijmegen, op den 2n Paaschdag (ld April), zijn reeds meer dan 80 inschrijvingen ingekomen, waaronder van de beste rijders uit het land. In een brief uit Kota-Radja van 21 Februari aan de Sumatra-Courant komt het volgende voor «Den 9en dezer rukte eene patrouille uit tot dekking van de genietroepen, die met de herstelling der telephoonlijnen waren belast. Deze patrouille aangevoerd door den len luitenant Bongo, werd door den vijand beschoten, met het ge volg dat de fuselier Dijkstra door een kogel in het hoofd werd getroffen. Hij is den llen dezer aan de gevolgen zijner wond overleden. In den avond van den lOen werd eene van KotaPohama uitgezonden hinderlaag aangevallen en daarbij twee der onzen, de Europeesche sergeant Kuska en de Europeesche fuselier Beethoven gewond. Daar nu de tegenwoordigheid van den officier van gezondheid var. Pakan-Kroeng- Tjoet te Kota-Poharna, ter verzorging van de gewonden, weid vereischt, marcheerde van Lamjong, ter begeleiding van be doelden officier, eene patrouille af, sterk 50 man, onder commando van den kapitein van Neer, van het detachement aldaar. De 2e luitenats van Bennekom en Gaade waren bij de kolonne ingedeeld, terwijl deze bij aankomst te Pakan-Kroeng- Tjoet nog met vijftien bajonetten werd versterkt. Van laatstgenoemde plaats werd de officier van gezondheid Kunert met eene dekking van 10 man per sl»ep, door de Kroeng-Tjoet naar Kota Pohama gezonden, terwijl het overige gedeelte der troepen den gewonde volgde en tot dekking strekte. Toen dit gedeelte aan de eerste bocht van den weg van Pakan-Kroeng-Tjoet naar Kota Pohama kwam, werd 's vijands nabijheid verraden door het aanslaan van een hond, die van Pakan-Kroeng-Tjoet was meegenomen. Onmiddelijk daarop vielen op het front der voorste sectie zes schoten. Een oogen- blik later werd de rechterflank dier afdeeling door een twintigtal schoten bestookt van uit een soort van borst wering, welke slechts op ongeveer dertig pas van den weg was gelegen en waar achter de vijand stelling had genomen. De patrouille-commandant, kapitein van Neer, die eene 4e afdeeling zijner troe pen had achtergelaten om den terugtocht te dekken, viel zonder dralen met het commando «attaqueeren 's vijands stelling met de bajonet aan, en van drie zijden ging het nu op den vijand los. Hel ge lukte onzen mannen in de vijandelijke stelling te dringen, waar zich een verwoed gevecht met de blanke wapens ontspon en vier Atjehers met de bajonet werden afgemaakt, terwijl drie andere werden neergeschotende overige kozen het hazenpad, De vluchtende vijand werd nu met de bajonet vervolgd tot aan een nabijgelegen kreekje, waar de vervolging wegens den hoogen waterstand en het moerassig terrein moest worden gestaakt. Maar hier werden hem nog eenige kogels achterna gezonden, tengevolge waarvan hij alweder zeven dooden en een gewonde bekwam, terwijl door diens overstelpend vuur niet één der onzen was getroffen. Op het terrein, waar het gevecht had plaats gevonden, werden door de Atjehers achtergelaten vijf geweren, een donder bus, tien klewangs, een aantal rantjongs, enz., eenig geld en munitie, benevens drie rollen telephoondraad, dien zij eenige dagen te voren van de lijn Pakan-Kroeng- TjoetKota-Pohama hadden afgesneden. De werklieden te Tilburg zijn in geenen deele ingenomen met den maat regel der patroons om den schafttijd met een half uur te verlengen. Hun ter wille was men hiertoe overgegaan na het onderzoek door de commissie van de arbeidsenquête ingesteld. Zij vinden het onaangenaam, dat hun Joon hierdoor zeer is verminderd. Ter voldoening aan het algemeen verlangen van het beurs-publiek, gesteund door de adressen van adhesie van den kerkeraad der hervormde gemeente en der roomsch-katholieke geestelijken, heb ben B. en W. van Amsterdam besloten, de beurs op Goeden Vrijdag gesloten te houden, zoodat niet alleen de effecten handel, doch ook de goederen-handel op dien dag rust zal kunnen houden. Het D. v. Z.-H. meldt, dat een der ooievaars, die steeds bij de vischbariken, als levend wapen der residentie rondlie pen is overleden, en wel in den ouder dom van 70 jaren. Naar de Amst. van bevopgde zijde verneemt, zal niet het werfdepot van Harderwijk naar Utrecht verplaats worden, doch bestaat bij de regeering het plan, eene Indische brigade op te richten en die in garnizoen te Utrecht te leggen. Die brigade zou duizend man sterk zijn en onder commando staan van een Indisch hoofdofficier, 4 Indische kapiteins en acht luitenants, en elk oogenblik gereed zijn om naar Indie te worden uitge zonden. Tevens is omtrent de keuring bepaald, dat deze gewijzigd is volgens eene aan schrijving van het ministerie van oorlog dd. 10 Juni 1873, en dus niet zoo scherp meer is, en ten slotte dat militairen die met een paspoort zonder certificaat uit den dienst zijn ontslagen, weder zonder daarvoor te tequesteeren kunnen aange nomen worden, alsook zij die niet gediend hebben, die wegens kleine diefstallen ver oordeeld zijn. De proeven, om voor het brood der soldaten alleen meel van roode tarwe te gebruiken, hebben niet voldaan, daar het brood, schoon goed van smaak, te droog was en te veel verbrokkelde. Voortaan wordt dus weer gedeeltelijk roode en gedeeltelijk witte tarwe gebruikt. Volgens de Arnh. Ct. heeft een 11-jarige Arnhemmer, die zich op het Volapük heeft toegelegd en zich ook be zig houdt met het verzamelen van post zegels, eenigen tijd geleden een tweetal brieven in die taal aan ver verwijderde medebeoefenaars der wereldtaal gericht De eene brief was aan een ingezetene van Guadelajara, de ander aan een be woner van Beiroet, in Syrië, gericht. Op beide brieven ontving men antwoord zij bevatten eenige postzegels uit die landen, waarom hij gevraagd had, bege leid door een vriendelijk schrijven, ook in het Volapük. Onder den titel van tMars week blad voor het kader van het Nederl.-leger", zal door den oud-fourier L. Zeiler, te Breda, een blad worden opgericht, in hoofdzaak gewijd aan de belangen van de onderofficieren en van hen die dien graad wenschen te bereiken. Uit 't dorp 't Zandt maken ver scheidene huisgezinnen zich gereed naar 't verre Westen te vertrekken, om daar verbetering van hun lot te zoeken, daar er voor de arbeiders op dit dorp ge legen in Groningen's vetsten landbouw niat genoeg kan verdiend worden om in de behoeften des levens te voorzien. Sommigen moeten alles te gelde ma ken om 't reisgeld te verkrijgen. In die provincie ook alzoo een treuri- gen toestand. Had men er vroeger flinke eigen boeren, door de slechte tijden zijn de plaatsen verkocht geworden, kapita listen werden koopers en de plaats werd een huurplaats. De huurboeren wedijveren met elkan der om toch een plaats te erlangen, 't gevolg daarvan is te hooge huurprijzen, dal op de arbeiders, knechts en meiden moet worden bezuinigd. Te Lunteren is men reeds eenige dagen bezig met het vervaardigen van guirlandes voor de aanstaande feesten te Amsterdam. Voor een 50tal personen, die er mee bezig zijn, geeft dit een aar dig buitenkansje, aangezien het veel be ter beloond wordt dan de gewone werk zaamheden op het land. Ook te Ede en Wolfhezen worden dagelijksch groote verzendingen van dennengroen gedaan. Het ziet er in Rusland tegenwoordig alles behalve gezellig uit. De Weener coirespondent der Morning Post schrijft daaromtrent «Een van St. Petersburg hier aange komen diplomaat verklaart, dat men zich hoogst bezwaarlijk van de tegenwoordig in Rusland heerschende toestanden een begrip kan vormen. Bijna iedere spoor trein brengt nihilistische samenzweerders zwaar geboeid naar St. Petersburg. Reeds over de 200 officieren zijn in hechtenis en in verscheiden regimenten heerscht volslagen desorganisatie. Een in den Kaukasus in garnizoen liggend regiment ligt onder verdenking van geheel tot het nihilisme te zijn overgehaald. Verschei den popen, die tegen het nihilisme predik- zijn erg mishandeld." De drie studenten, die den '13en Maart de aanslag op het leven van den Czaar pleegden, hebben hun wanbedrijf reeds aan den galg geboet. De minister van binnenlandsche zaken te St-Petersburg, heeft voor de politie drie honderd roebels beschikbaar ge steld, om nihilistische komplotten in het binnenland en buitenland na te gaan; ook wordt in Rusland een nieuw heilig verbond eene vrijwillige politie gevormd om het nihilisme te bestrijden. De Duitsche regeering neemt voor Elzas-Lotharingen ook geen heel zachte maatregelen meer. De gymnastiekvereeni- gingen aldaar beschuldigd van Franseh- gezindheid, zijn ontbonden. Voorts ontvingen de maires bevel alle oude Fransche vlaggen, welke onder de goederen hunner gemeenten aanwezig mochten zijn, te vernietigen of aan de Regeering uit te leveren. Men heeft in Lubeck huiszoeking ge daan bij 25 sociaal-democraten. Er zou den bij hen papieren gevonden zijn, welke aanleiding tot vervolging zouden op leveren. De politie te Altona heeft beslag gelegd og eene wagenlading verboden socialis tische geschriften. De twee mannen, die een moordaan slag op den prefect van Rustschuk hebben gepleegd, zijn uitgeweken Bulga ren, Iwanoff een gewezen ambtenaar en Kavassoff, een koopman. Zij geven voor, in de gevangenis door den prefect te zijn mishandeld. Maar er zijn omstandig heden, die andere vermoedens opwekken. De heer Jacobsohn, secretaris van het Russische consulaat te Rustschuk, kwam vandaar te gelijk met den prefect, den heer Mantoff, te Bukarest aan en noo- digde hem uit, mede te gaan naar den Russischen gezant, den bekenden Hitrovo. Mantoff weigerde, doch tegen den avond vervoegde Jacobsohn, zich weer bij hem en samen begaven zij zich op straat. Dicht bij het Russische gezantschap ge schiedde de aanslag en men zegt, dat de beide misdadigers uit de woning van den gezant waren gekomen en die weder trachtten te bereiken, toen zij werden contant betaalde, lachte de verkooper zoo witjes mogelijk, toen ik er bij voegde «Vierde verdieping." Nadat ik nog een wandelstok met fraai gesneden knop had gekocht, hield ik nog zoo veel geld over, dat ik een eenvoudig avondmaal kon gaan gebruiken. De andere inkoopen stelde ik uit tot den volgenden dag. Ik was moede en mat, iets wat mij trouwens niet verwon derde, want ik was nog niet gewoon aan de levenswijze van een millionair.,.. De volgenden morgen kwam en met hem een ruwe ontgoocheling. De brieven besteller kwam niet alleen niet op het gewone uur; maar kwam heelemaal niet en ik had zeer bittere gedachten omtrent de onvolmaaktheid der postinrichting. De gaskroon werd op mijn kamer ge- biacht. Toen men het zware voorwerp met veel geweld en veel moeite de vier steile trappen opsjouwde, liepen alle andere bewoners van het huis uit. Ik kreeg overdag vele bezoekers uit de buurt; want een ieder wilde het kunstwerk zien. Naar liet voorbeeld van groote heeren gaf ik het publiek den toegang tot mijne kunstverzameling vrij, die wel is waar slechts uit een enkel voorwerp bestond. Langzamerhand verflauwde de nieuws gierigheid en ik bleef met mijn gaslamp alleen. Toen de avond aanbrak, had ik gaarne de lamp der Godin aange stoken, doch jammer genoeg, ik had geen i gearresteerd. De Rumeensche autoriteiten verlangen de uitlevering van Jacobsohn, die bij den Russischen gezant woont. Men vermoedt, dat indien de prefect het gezantschapsgebouw was binnen gegaan, hij naar Rusland zou zijn ge bracht, omdat vooral aan zijne energie de snelle onderdrukking van den opstand te Rustschuk is te danken. Hij was ook door het revolutionair comité ter dood veroordeeld. Groote verontwaardiging heerscht in Bukarest. Men verzekert, dat in het groote gebouw van het Russische gezantschap een groot aantal Bulgaarsche uitgewekenen wonen. Het regentschap heeft verklaard afstand te willen doen zoo Europa een vorst aanwijst. De Prins van Battenberg heeft verklaard elke candidatuur te zullen weigeren. De eerste Paaschdag zal de Gods dienstoefening der Vrije Gereformeerde gemeente des voorm. half tien en des nam. vijf uur, geleid worden door den heer Joh. Verhagen van Amsterdam, ter wijl dezelfde spreker de tweede Paaschdag zal optreden des voorrn. half tien. Naar wij vernemen werden H.H. Re genten van het Diaconie oude Mannen-en Vrouwenhuis deze week verblijd door den ontvangst van een stuk laken en bijbe- noodigdheden, zoodot eenige gasten van nieuwe broeken en vesten kunnen voor zien worden de milde gever is onbekend, moge het strekken ter navolging. Maandagavond II. had in tegen woordigheid vandeCommissievan Toezicht het overgangs-examen van den gehouden winter-cursus op de Burgeravondschool plaats. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd; A. Blok, J. H. Eijbers, H. Pijnenberg, G. W. Gijsberlse, P. van 't Hof, G. Hopman, P. Ph. Meerburg, J. Pot, P. van Sermondt en H. van Surk- sum, terwijl 6 leerlingen niet slaagden. De leerlingen der tweede klasseJ. van der Geld, J. Heivoort, D. de Jager, J. Mater en F. van Slooten slaagden even eens. Uit de ter bezichtiging gelegde teeke- ningen van de klasse van «Voortgezet Teekenonderwijs" bleek, dat de 13 leer lingen dezer klasse uitstekende vorderingen hadden gemaakt. Dinsdagavond werden de door de loge Jacob van Campen jieschikbaar gestelde prijzen uitgereikt. In de eerste klasse vprkreeg A. Blok den eersten prijs (drilboor, duimstok, handschroefj, terwijl G. W. Gijsbertsen en P. van 't Hof elk een tweeden prijs bekwamen, de eerste: ploegen en handzaag, de tweede; een plaatwerk met letters enz. voor schilders. In de tweede klasse kreeg D. de Jager den eersten prijs (passerdoos) en J. van der Geld den tweeden (teekenbord), De zomercursus vangt aan op Dinsdag, den 19den April a. s. Mej. M. D. Lagerweij is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school te Telgt. G. Schoonderheek te Baarn is voor de som van f 99.per jaar pachter ge worden van het grasgewas op 't jaagpad langs de rivier de Eem, dijken en hel maatje vóór het stadsland, gedurende de jaren 1887, 1888 en 1889. De algemeene vergadering der Ver- eeniging voor Chr. Nat. onderwijs zal den 2en Juni dezes jaars alhier gehouden worden. g\-Als derde spreker, in zake den toe- staVid der Nederl. Hervormde Kerk, zal op Donderdag 7 April, des avonds te half acht, in de groote zaal van Ainicitia al hier optreden Dr. G. van Goor, Predikant der doleerende gemeente te Bunschoten. gasleiding. Dagen verstreken. De brievenbesteller kwam niet. Ik begon gewoon te raken aan mijne gaslamp, want zelfs vrouwen uit erts, die niet praten, verliezen de bekoorlijkheid van 't nieuwe. Er waren zelfs oogenblikken dat ik de onbeweege- lijke dame met boosheid beschouwde. Als zij daar niet stond als een spottend verwijt, dan had ik mij immers kunnen verbeelden dat de millioenen droom van vier-en-twintig uren alleen maar een droom geweest was. En op zekeren morgen werd en weder aan mijne deur geklopt. Opmerkelijk was het niet de brieven besteller, maar een vreemd heer. Hij stelde zich voor als de advokaat van mijn uitgever. A zoo De voorzichtige man wilde grootere sommen gelds, niet meer aan de post toevertrouwen. Een angstige gedachte vloog mij door het brein, of de poney wellicht nog te koop zou zijn of dat hij reeds verkocht was Daarheen wilde ik 't allereerst gaan. Maar het viel anders uit. Mer.eer Keut. Aan u is door eene vergissing driehonderd gulden gestuurd!" «Door eene vergissingdat kon ik mij heelemaal niet begrijpen. De advocaat ging voort «Door eene vergissing werd dit honorarium aan u gezonden en uw waardeloos manuscript aan den schrijver eener novelle. Ik breng Bij de van wege de afdeeling Amersfoort van het genootschap voor L. er. K. j I. Vrijdag gehouden stieren keuring, werden de prijzen behaald: le prijs door den Heer Mr. H, J. U. Baron van Boetzelaer van Oosterhout te Amers foort 2e prijs door den Heer J. Renes, te Scherpenzeel3e prijs door den Heer J. Mastenbroek, te Stou- tenberg; 4e prijs door den Heer J. de Lange, te Woudenberg; aanmoe digingsprijs door den Heer C. T. Poort, te Amersfoort. Maandag werd in het administra tiegebouw der Holl. IJzeren Spoorweg maatschappij aanbesteed de onderhouds werken op den spoorweg Amsterdam, Winterswijk, Hilversum, LItrechten Amers foortKesteren, geraamd op f36,145,31. Minste inschrijver was de heer W. van der Kooij alhier voor f30,800. Voor stadgenooten, die bij gelegen heid der feesten Amsterdam willen be zoeken, is onderstaand berichtje uit de Tijd de aandacht overwaard Daar het zakkenrollen in den laatsten tijd niet uitsluitend meer een kunstje van Engelschen schijnt te zijn, maar ook ijverig door geboren Amsterdammers wordt beoefend, kunnen wij niet te drin gend aansporen tot voorzichtigheid gedu rende de aanstaande feestviering, opdat men niet het slachtoffer worde van den eenen of anderen vingervluggen gauw dief en zoodoende eigen feestvreugde vergalle. Men late zoovee! mogelijk vooral op den avond der illuminatie alle lijfsieraden thuis, of vertoone ze minstens niet, en steke slechts eenig los geld in een der vestzakken. Maandag morgen sloeg het paard van een alhier in garnizoen liggende wachtmeester op hol en viel met zijn berijder op de Langestraat alhier tegen een ijzeren stoepleuning, waardoor eenige schade werd veroorzaak. Persoonlijke on gelukken liadde'n niet plaats. Gisterenmorgen schrok een paard, voor een met hooi beladen wagen ge spannen, voor plumeaux waarmede een koopman in de Utrechtschestraat liep te venten. De voerman sloeg door het ach teruitslaan van het paard van den wagen en kteeg een wiel over een der voeten, zoodat hij bij den koffiehuishouder J. moest worden ingedragen, alwaar hem de eerste heelkundige hulp werd ver leend en waarna hij per as naar zijne woning is vervoerd moeten worden. Twee personen die met de justitie nog wat hadden af te rekenen zijn door de politie gearresteerd en achter slot en grendel gebracht. Zaterdagavond hield de Kamer van Koophandel en Fabrieken eene openbare vergadering. Zij werd door alle leden, behalve den heer S. H. van Gelder, die schriftelijk kennis had gegeven van zijne verhindering, bijgewoond. Ter tafel werd gebracht een brief van den directeur van 't postkantoor alhier, dd. 26 Februari jl., daarin mededeelende dat de grieven door de kamer kenbaar gemaakt tegen de toestanden aan 't kantoor, gedeeltelijk door hem worden erkend. Tegen de be wering. dat die toestanden hun ontstaan danken aan de houding van zijne, onder hem gestelde, ambtenaren, kwam hij evenwel met kracht en klem op. Wel waren er oogenblikken, waarop het pu bliek langer dan gewenscht is moest wachten, maar die zijn te beschouwen als toevallig, in geen geval voortsprui tende uit onbedrevenheid of gebrek aan ijver zijner ambtenaren. Integendeel die ambtenaren zijn nauwgezet in de ver vulling van hunne plichten, bezield met grooten ijver en zeer heusch tegenover het publiek, in weerwil sorns der hou ding van dat publiek, die somtijds tot het tegenovergestelde van welwillendheid u uw manuscriptzoudt u zoo goed willen zijn mij het geld terug te willen geven Ik was diep getroffen over de min achtende behandeling van mijn manus cript, maar met een voornaam ironisch lachje, antwoordde ik «O, met genoegen!" Hier heeft u de driehonderd."en greep naar mijne portefeuille. Foeizij was ledig. Ik had alles ver geten. Met schaamte moest ik nu erken nen, op 't oogenblik niet in staat te zijn «Dan zal ik op uwe bezittingen beslag laten leggen Dit geschiedde. Gelukkig was er be halve de gaslamp niets wat 't meenemen waard was. Weer kwamen er krachtige mannen boven, die mijn gasbeeld mee namen. Met veel geweld werd het van de vier trappen gesjouwd. Weer verza melden zich de geburen, gedreven door nieuwsgierigheid. Zonder leedwezen en in kalm philo- sofisch gepeins verzonken zag ik de trouwelooze metalen vrouw na, die mij verarmde zo» onverschillig verliet, even als eene levende vrouw wellicht zou ge daan hebben. Zoo zijn de vrouwen En hiermede eindigt de geschiedenis van mijn ii|kdom. EINDE. flikkeren. Menschen, die plotseling rijk worden, zijn in den regel de kluts kwijt. Maar ik niet. Met goed doorzicht onderscheidde ik dat wat ik dringend noodig had, van wat nog uitgesteld kon worden. Hoe koud het ook was, toch ontzegde ik mij het genot van handschoenenmaar ik leverde een nog veel duidelijker bewijs mijner spaarzaamheid en huishoudkunde aan welke beide goede eigenschappen mijne vrienden steeds hadden getwijfeld. Aan een huis zag ik een bordje «Een poney te koop." Omdat ik van jongs af een hartstochtelijk liefhebber van paarden ben geweest, ging ik naar binnen. O wat een prachtige poneyHet lijf was wel wat dik maar de beenen waren daaren tegen fijn en teer. Ik bekeek het paurdje met verstand.... reeds had ik de hand aan mijne portefeuilleMaar neen, ik rukte mij los, kocht het fraaie dier niet, hoewel ik het even goed had kunnen gebruiken als een stukje broodwant als ik er mij nog een wagentje bij aan schafte, dan kon ik immers groote sommen aan huurkoetsen uitsparen. Deze zegepraal over mij zeiven hinderde mij wel is waar want de ponqy zag er ook zóó aardig uit en daarenboven, be hoefde ik mij thans wel, zulke onont beerlijke voorwerpen te ontzeggen Reeds stond ik op 't punt omtedraaien toeu mijn oog op een gaskroon viel, die achter een winkelvenster prijkte. Ik weet niet of het mij gelukken zal al de pracht van dit kunstwerk te be schrijven. Op een metalen voetstuk prijkte een metalen beeld, van prachtigen lichaamsbouw, voorstellende de Waarheid, of iets anders uit de mythologie, met beide armen omhoog. De godin hield eene lamp vast, zoo als wij onze idealen soms doen. Daar werd het eensklaps duidelijk in mij, zeer duidelijk zelfs, dat zij de mijne moest worden. Er had tot nu toe in mijn leven iets ontbroken, nu wist ik eensklaps wat het was. Eene gaskroon Ik besefte dat ik zonder zulk eene gaskroon r.iet verder vegeteeren kon. Ik ging den winkel binnen en trachte een onverschillig gezicht te zetten. Men noemde mij den prijs voor het lamp-beeld, die wel mijne verwachtingen, maar niet mijne middelen te boven ging: tweehonderd gulden. Maar ik hield het voor verstan dig om af te dingen en zeide zoo onver schillig mogelijk «O dat is te veel. Ik wil het stuk niet hebben I" De winkelier zag zeker aan mij, dat ik huichelde en dat ik de gaslamp hebben moestten minste het gelukte mij niet een lageren prijs te bedingen. «Waar mag ik ze laten bezorgen?" Een weinig blozend, noemde ik mijn oud adres, omdat ik nog niet zeker was dat ik de woning van den Russischen Gezant nemen zou, Omdat ik echter

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2