BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. Naar liet Hbl. verneemt, is door den minister van Waterstaat besloten, dat na bet maken van enkele minder be langrijke voorzieningen met de voltooiing van de overkapping voor het Centraal station te Amsterdam onverwijld zal wor den voortgegaan. Naar men verneemt, heeft de beer J. F. W. Conrad, inspecteur van den Waterstaat, opnieuw bedankt voor de hem aangeboden betrekking van minister van waterstaat, handel en nijverheid. Door den minister van waterstaat, handel en nijverheid is afwijzend beschikt op het request van den Nederlandschen Uitgeversbond, waarbij verlaging van het posttarief tusschen België en Nederland was gevraagd. Het adres uit Indië aan de Tweede Kamer, waarin verzocht wordt het doen instellen eener enquête naar den foestand in lndië, is door 726 landeigenaars, han delaars en particulieren geteekend. De handel van Batavia, Samarang en Soera- baya onthield zich. De heer Jhr. V. A. de Pesters majoor- commandant der Rijd. Artillerie te Arnhem is door den minister van Oorlog aangewezen tot het bijwonen der groote leger-manoeuvres in Frankrijk. Het marktplein op de Voedings tentoonstelling te Amsterdam is een aan trekkelijkheid rijker. Het gunstig bekende Internationale Variétés- en Specialiteiten-Gezelschap, directeur de heer Frits van Haarlem, trad Vrijdagavond in het Zomerthéaler op het Marktplein (ingang naast het Raadhuis) voor het eerst op. Waar de heer Van Haarlem aankondigt, dat hij de nieuwste en grootste specialiteiten en exentriciteiter. doet optreden, mag men op dit gebied inderdaad veel nieuws, aardigs en stouts verwachten. Elke avond afwisselend programma. Omtrent het plan dat de Neder- landsche Maatschappij voor electriciteit en metallurgie, op verzoek, bij het dage- lijksch bestuur van 's-Gravenhage inge zonden heeft, tot het verlichten, langs electrischen weg, van den Kon. Holl. Schouwburg, meldt de «Avondpost": «De prijs zal, over het geheel geno men, niet noemenswaard afwijken van den gasprijs. Voorgesteld werd, om voorloopig alleen het tooneel, de kleedkamers, bergplaat sen, enz. electrisch te verlichten; daartoe zouden benoodigd zijn 400 a 500 lampen. De electriciteit zou geleverd worden door eene locomobile, door de Maatschappij achter het gebouw te plaatsen, zoolang het centrale station voor eleclrische verlichting van de binnenstad nog niet opgericht is. Voor eene electrische verlichting van den geheelen schouwburg zouden benoo digd zijn ongeveer 800 lampen." Het »C7. D." deelt mede dat er plannen bestaan, om ook dit jaar in het Orar.jepark te Urecht weder op den ver jaardag, zoowel van H. M. de Koningin als van H. K. H. de Prinses, waardige feesten te vieren. De eerste wagen met kersen werd Woensdagmorgen te Utrecht aangevoerd, bevattende 36 bennen, die tegen f2,75 per ben verkocht werden. De miliciens van de lichting 1886, dienende bij het 7e regiment infanterie, die gedurende 17 maanden in dienst moesten blijven, hebben mededeeling ont vangen, dat zij half Juli met groot verlof naar hunne haardsteden kunnen ver trekken. De schrijver der Utrechtsche gemeen teraadsverslagen in de «iV. R. Ct." vangt zijn jongste verslag als volgt aan: «De vrouw is door alle lijden heen het ideaal geweest van goedheid en zacht heid, van schoonheid, beminnelijkheid en deugd. Evenals aan de maand Mei heb ben dichters van alle eeuwen aan haar hunne talenten gewijd ik ken er zelfs een die haar het «hooglied" der schep ping noemt, maar al die dichters hebben zoowel aan de Meimaand als aan de vrouw eenige teleurstelling te danken. De Meimaand kan duivelsch koud en de vrouw engelachtig onpleizierig wezen. Dat zijn intusschen ervaringen, die een dichter gewoonlijk veel te laat opdoet. Want zoo'n mensch begint in April al van de Mei te zingen om in Juni eerst te merken dat hij het mis gehad heeft." De «Wereldburger" ontvangt van bevoegdeen vertrouwde zijde uit Pretoria, d.d. 2 Juni, het volgende schrijven: «Indien u, door middel van uw geëerd blad, Hollandsche kapitalisten zoudt kunnen bewegen, om hier financieel te doen opereeren, zou dat voorzeker in de eerste plaats hun voordeel zijn, doch in het algemeen zouden Hollandsche instel lingen, ondernemingen en personen, zoo wel in het moederland als hier, daarvan groot voordeel trekken, en het thans kwijnende Hollandsche element prestige en kracht geven, in plaats van meer en meer verdrongen te worden door de millioenen politiek-vijandig kapitaal en daarmede samengaande invloeden. Verwant kapitaal zou voorzeker thans nog, sterk gesteund en beschermd worden." Men schrijft uit Arnhem «Uit den aard der zaak heerscht hier groote belangstelling voor den op Zondag 3 Juli te houden internationalen roeiwed- strijd, zoowel oindat men een dergelijk schouwspel hier op den snelstroomenden Rijn nog nooit heeft bijgewoond, als om de mime deelneming van Roeivereenigin- gen uit het geheele land. Uit Amster dam, Rotterdam, Utrecht, Leiden, Dor drecht. Nijmegen, Delft enz. hebben zich de voornaamste Vereenigingen aangemeld, zoodat eene hoogst interessante «regatta" mag worden verwacht. Het terrein voor den wedstrijd is zoo gunstig gelegen als men wenschen kan. Het vaarwater voor de roeiers is aan de zuidzijde. De daar reeds in aanbouw zijnde tribune beschut dus de bezoekers voor de zon. Men geniet vandaar ook een heerlijk uitzicht op de stad, op de belommerde wandeling, Onderlangs: op den met zwaar hout bezetten Reeberg (Buiten-Sociëteit), op de wan deling Bovenover en hel fraaie hout van Hulkestein. Eindelijk is het terrein in de onmiddellijke nabijheid van de schipbrug gelegen, zoodat de afstand van het station slechts vijf minuten bedraagt. Behalve een roeiwedstrijd heeft hier ook een internationale zwemwedstrijd plaats. Deze wordt daags tevoren gehouden. Ook met het oog op de gecombineerde feeste lijkheden is het dus de moeite waard, van het bezoek aan Arhem een uitstapje van een paar dagen te maken. Heden avond wordt in het rijk en met smaak verlichte park van Musis Sacrum een feest-concert gegeven, aangeboden door het muziekkorps der dd. schutterij van Arnhem aan de «Vereeniging tol bevordering van het Vreemdeling verkeer." Deelnemers aan den zwemwedstrijd en aan den roeiwedstrijd hebben vrijen toe gang. Ter afwisseling zal men in de groote zaal van een goed café-concert kunnen genieten. In de pauze heeft de prijsuitdeeling plaats aan de zwemmers. Morgenavond is er feest in de Buiten sociëteit. De stafmuziek van het 8e regiment zal daar een uitvoering geven. In de pauze prijsuitdeeling aan de roeiers. Op den Rijn: geïllumineerde gondel- tocht en verlichting van den omtrek. De heer Kiderlen heeft ook in En geland zijnen roem als wielrijder schit terend gehandhaafd. Na eerst te Grimsby verleden week eenen eersten en eenen tweeden prijs behaald te hebben, nam hij deel aan het «Jubilee Tournament," en won tegen de beste Engelsche rijders II. Vrijdag de I mile tricycle Handicap van af «scratch" in 2 minuten 59'A se conde, en II. Zaterdag de «2 miles tri cycle scratch race" in 6 minuten en 22Va seconde, en de «3 miles Tandem scratch race", te zamen met den heer J. English, in 9 minuten 5% seconde. De Zwolsche Ct. deelt mede, dat het adres aan den Koning, waarvan wij reeds gewag maakten, en waarin op gronden van billijkheid en wet wordt aangedrongen op het veileenen van gra tie aan den heer Domela Nieuwenhuis. uitgaat van de heeren mr. A. Kerdijk, mrs. G. A. van Hamel en J. P. Moltzer, hoogleeraren aan de Amsterdamsche uni versiteit, alsmede van de heeren P. H. Hugenholtz Junior en Senior, in Amster dam en den Haag. Prins Albert van Pruisen wordt he den te 's-Gravenhage verwacht en zal eene maand te Scheveningen doorbren gen, evenals vorige jaren logeerende in het Oranje-Hötel. De Middclburgsche klokkenist J. F. Klein heeft de inwijding van het nieuwe carillon te Aberdeen (Schotland) tot groote voldoening van de inwoners dier stad volbracht. Vele Engelsche en Schotsche liederen en volksliederen weer klonken in de Engelsche feestweek onder zijne handen van den St. Nicolaastoren aldaar. In het Engelsche Lagerhuis verklaarde de heer W. H. Smith dat noch Frankrijk, noch Rusland aan Engeland eene mede deeling hebben gedaan over de Engelsch- Turksche overeenkomst betreffende Egypte. De Koningin bekrachtigde de overeen komst, doch de Sultan verlangde tijd om de conventie in overweging te nemen en heeft zich niet verbonden haar binnen den gestelden termijn te ratificeeren. De Engelsche regeering verlangde niet onmid dellijke, maar spoedige ratificatie. De heer W. H. Smith deed zijn reeds bekend voorstel, tot sluiting der beraad slaging over het rapport betreffende de wet op de strafvordering in Ierland, op aanstaanden Maandag te 7 uur des avonds, indien het debat vóór dien tijd niet is afgeloopen. Het voorstel werd goedgekeurd. Henri Rochefort kan het maar niet verkroppen, dat generaal Boulanger be noemd is tot kommandant van het der tiende legerkorps en alzoo uit Parijs weggemaakt. Hij raast in zijn blad «1'Intransigpant" als naar gewoonte. Hij ziet in de benoeming de deportatie van een staatkundig tegenstander een voudig bij ministeriëel besluit, zonder voorafgaande rechtspleging. Boulanger wordt opgesloten in het gebergte van Auvergne, waar rnen hoopt dat de juich kreten te zijner eere op den nationalen feestdag van 14 Juli hem niet zullen bereiken. Onder den titel van «komman dant van het dertiende legerkorps" zal de generaal een gevangen man blijven. Hij is weggemoffeld. Op de Parijsche boulevards hebben eenige venters getracht een geschrift aan den man te brengen, getiteld: «Boulanger, redder vari Frankrijk"; doch toen de venters den titel begonnen uit te galmen, brachten de politiedienaren hen naar een commissariaat en namen liet geschrift in beslag. De reis van den Czaar en zijn familie naar Finland gaat niet door. De Czaar moet te Kronstadt een revue over de vloot houden en de Kroonprins moet naar Krasnoe Selo, om dienst te doen als luitenant bij het Preobraschenski- regiment. De minister van financiën heeft voor gesteld, uit kerken en kloosters alle kostbaarheden, die niet voor den dienst gebruikt worden, te nemen en daarvoor 3 pets. obligaties te geven. Men denkt dat de Czaar dit plan zal goedkeuren. Uit Tirnova wordt gemeldt, dat Starn- bouloff aan het Britsche gezantschap zou hebben gezegd, dat de Sobranje den Prins van Saksen-Coburg tot Vorst zal kiezen; weigert deze, dan zal men den Prins van Bottenberg weder inoelen kiezen. De Oostenrijksche Keizer heeft Koning Milan van Servië weten te bewegen geen afstand te doen van den troon en zich met Koningin Nathalie te verzoenen. Het «Journal des Dèbats" ontvangt uit. Berlijn het volgende telegram «Volgens berichten uit St. Petersburg en uit de beste bronnen geput, is Rusland besloten een krachtige houding aan te nemen tegenover Engeland en de Porte, als de Egyptische conventie bekrachtigd wordt door den Sultan. Maatregelen voor een demonstratie in Armenië worden geno men, zoo de Sultan de conventie mocht teekenen." Te Berlijn gelooft men algemeen, dat Rusland en Frankrijk den Sultan zullen tegenhouden de conventie te bekrachtigen. Engeland zou de Porte nog een uitstel gegeven hebben tot 4 Juli en de Engelsche gezant verspreidt het bericht te Constan- tinopel, dat Rusland reeds verzwakt in zijn oppositie en de gezant Nelidoff zal worden teruggeroepen, omdat hij buiten zijn boekje ging. De Sultan heeft tot Sir Wolff gezegd, dat hij de conventie niet teekenen kan, wil hij het prestige van Turkije bewaren, daar immers Engeland Egypte zou kunnen bezetten zonder zijn toestemming. Bij het aan de polytechnische school te Delft gehouden eindexamen zijn onder anderen geslaagd voor C. art. 61, civiel ingenieur, onze stadgenooten de heeren C. Rubers en Jhr. H. Sandberg, De heer J. C. Rolandus Hagedoorn off. v. Gez. Ie kl. is thans definitief over geplaatst naar Groningen om daar op te treden als chef van het Militair Hos pitaal. De Kapitein-eerstaanwezende Inge nieur G J. Collard is van Amersfoort overgeplaatst naar 's-Hage. Naar wij vernemen heeft de extra- neüs, welke deelnam aan het eind examen van het Gymnasium alhier zich gisteren teruggetrokken. Verleden Zondagnacht drongen vier personen op de gaanderij van de uitspanning «De Hertekop," Zij verbra ken daar eene afsluiting, waardoor borden en schotels naar beneden vielen, sloegen ruiten stuk en veroorzaakten daardoor een niet geringen schrik onder de bewoners van het perceel. Een dezer spoedde zich naar den rijksveldwachter E. v. Leeuwen om hulp. Hoewel deze zich terstond op weg begaf, waren de kwaadwilligen bij zijne komst reeds verdwenen. Door slechts eenige vage aanwijzingen geleid, mocht het hem evenwel des morgens gelukken de daders te ontdekken en tot bekentenis te bren gen. Naar wij uit goeden bron vernemen is reeds proces-verbaal tegen de overtre ders opgemaakt en aan den heer Officier van Justitie opgezonden. Hedenmorgen werd door de van Zutphen komende trein van den Ooster- spoor, nabij de brug aan de Utrechtsche linie, een driejarig knaapje overreden. De kleine was onmiddellijk dood. De Commissie ter beoordeeling der voorwerpen ingezonden op de tentoon stelling van planten en bloemen van de Afdeeling Amersfoort van het Utrechtsch Genootschap voor Landbouw en Kruid kunde alhier, samengesteld uit de Heeren: H. H. B. J. Kroon te Zeist, J. Th. van den Berg te Jutfaas en H. van Lunteren te Utrecht, heeft in de verschillende af- deelingen de prijzen toegekend als volgt: le Afdeeling. Voor 25 bloeiende Stam- rozen-hyb., in de meeste en beste soorten. Prijs. Niet toegekend, doch op voorstel van de jury wordt toegekend aan No. i een bestuursprijs. 2e Afd. Niet ingezonden. 3e Afd. Voor 10 bloeiende Stam-Thee- rozen, in 10 soorten, le prijs f 15, aan No. 5 van J. W. de Groot Wzn. te Utrecht. 2e prijs f 10, aan No. 6 van A. M. van Bemmel te Amersfoort, bij loting tegen No. 7. 3e prijs Getuigschrift, gewijzigd in f5, aan No. 7 van G. C. D. Bar. van Hardenbroek van Lockhorst te Jutfaas. 4e Afd. Voor 15 bloeiende Struik- Theerozen, in 15 soorten, le prijs f 10, aan No. 9 van G. C. D. Bar. van Har denbroek van Lockhorst te Jutfaas. 5e Afd. Voor 24 afgesneden Rozen- Hybr., in de meeste en beste soorten, le prijs f 10, aan No. 19 van G. C. D. Bar. van Hardenbroek van Lockhorst te Jutfaas. 2e prijs f5, aan No. 79 van C. M. Knopper Tzn. te Utrecht. 6e Afd. Voor 12 afgesneden Rozen- Thee, in 12 soorten, le prijs f 10, aan No. 29 van G. C. D. Bar. van Harden broek van Lockhorst te Jutfaas. 2e prijs f5, aan No. 27 van C. M. Knopper Tzn. te Utrecht. 7e Aid. Voor 25 enkele Knol-Begonias, in de meeste en nieuwste soorten, le prijs f 10, aan No. 33 van H. J. H. Bar. van Boetzelaer van Oosterhout te Amers foort. 2e prijs f5, aan No. 44 van A. M. van Bemmel te Amersfoort. 8e Afd. Voor 12 dubbele Knol-Begonias, in de meeste en nieuwste soorten, le prijs f 15, aan No. 35 van H. J. H. Bar. van Boetzelaer van Oosterhout te Amers foort. 2e prijs f 10, aan No. 37 van G. C. D. Bar. van Hardenbroek van Lockhorst te Jutfaas. 9e Afd. Voor eene verzameling bloei ende Viola tricolor, le prijs f5, aan No. 39 van G. C. D. Bar. van Haidenbroek van Lockhorst te Jutfaas, 2e prijs Ge tuigschrift aan No. 40 van L. Kortbeek te Amersfoort. '10e Afd. Voor 6 bloeiende Gardenia Florida, le prijs f5, aan No. 43 van A. M. van Bemmel te Amersfooit. 2e prijs Getuigschrift aan No. 42 van P. Noor- danus tuinman op de Vanenburg te Putten. 11e Afd.- Voor 6 bloeiende Gardenia Radicans. Prijs niet toegekend. 12e Afd. 15 bloeiende planten voor de koude kas in 15 soorten. Niet ingezonden. 13e Afd. 15 bloeiende Gloxinias, in de meeste en beste soorten. Niet ingezonden. 14e Afd. 6 bloeiende Orchideeën, de schoonste verzameling, le prijs f25, aan No. 46 van E. J. Voüte te Zeist. 15e Afd. 12 blad-Begonias in de meeste en beste soorten. Niet ingezonden. 16e Afd. Voor een Bloemtafel met bloeiende planten le prijs f5, aan No. 47 van L. Kortbeek, bloemist te Amers foort. 2e prijs Getuigschrift. Niet inge zonden. 17e Afd. Voor een Tafelbouquet. le prijs f5, aan No. 49 van L. Kortbeek- te Amersfoort. 2e prijs Getuigschrift aan No. 50 van C. M. Knopper Tzn. te Utrecht. 18e Afd. Een Handbouquet. le prijs f5, aan No. 55 van A. M. van Bemmel te Amersfoort. 2e prijs Getuigschrift aan No. 58 van G. C. D. Bar. van Harden broek van Lockhorst te Jutfaas. 19e Afd. Een Bruidsbouquet. le prijs f5, aan No. 61 van C. M. Knopper Tzn. te Utrecht. 2e prijs Getuigschrift aan No. 62 van A. M. van Bemmel te Amers foort. 20e Afd. Een Rozenbouquet. le prijs f 5, aan No. 67 van G. M. Knopper Tz. te Utrecht. 2e prijs Getuigschrift aan No. 68 van A. M. van Bemmel te Amers foort. 21e Afd. Een Veldbouquet van in het wild groeiende bloemen, le prijs f5, aan No. 72 van C. van Dijk, tuinman op Schothorst te Hoogland. 2e prijs Getuig schrift aan No. 73 van J. B. de Beaufort te Woudenberg. 22e Afd. Een Bloemkussen. le prijs f5, aan No. 76 van J. J. Klaasen te Apeldoorn. 2e prijs Getuigschrift aan No. 74 van L. Kortbeek te Amersfoort. Bovendien zijn nog toegekend de na volgende Bestuursprijzen 1 Afd. f 15, aan No. 1 van J. W. de Groot Wzn. te Utrecht. 5e Afd. f5, aan No. 16 van H. J. H. Bar. van Boetzelaer van Oosterhout te Amersfoort. 6e Afd. f5, aan No. 28 van A. M. van Bemmel te Amersfoort. 21e Afd. Getuigschrift aan No. 71 van L. Kortbeek te Amersfoort. Nog werden toegekend' aan een Bloem tafel met bladplanten ingezonden door L. Kortbeek te Amersfoort ter opluiste ring een Getuigschrift. Aan een partij Laurieren eveneens ter opluistering gezonden door denzelfde, een Getuigschrift. Aan een krans van levende bloemen ingezonden door J. Klaasen te Apeldoorn een Getuigschrift. Aan een Bouquet paqueretroossi inge zonden door G. C. D. Bar. van Harden broek van Lockhorst te Jutfaas een Ge tuigschrift. Gok werden nog toegekend Getuig schriften aan den heer H. J. Wolter te Amersfoort voor een verwarmingstoestel voor plantenkas en aan den heer H. van Lunteren te Utrecht voor schermnetten, terwijl eindelijk nog is toegekend aan Mr. J. L. Bar. Nepveu te Amersfoort voor een collectie planten tot versiering van de zaal een eereprijs vanwege het Bestuur. Wij ontvingen wederom een num mer van het Geïllustreerd Volksblad voor Nederland (uitgevers D. van Sijen Zoon te Rotterdam) met verzoek de aandacht onzer lezers nogmaals op dit blad te willen vestigen, daar nog ongeveer 2000 exem plaren geplaatst moeten worden, alvorens de onderneming als gevestigd kan worden beschouwd. Gaarne geven wij aan die uitnoodigiug gehoor, daar dit blad, in 't genre van The British Workman, ver dient in handen te zijn van ieder die prijs stelt op degelijke christelijke lectuur. De illustratiën dragen er toe bij om het blad te meer aantrekkelijk te maken. Baaru. Ook hier hebben de doleeren- den eenig teeken van leven gegeven. Eerstdaags toch zullen ouderlingen, dia kenen en kerkvoogden in hun ambt be vestigd worden, terwijl er besloten is, het oefeningslocaal te vergrooten en dit voor vergaderplaats in te richten. Voor zooverre bekend is, bevindt zich bij dit zestal één lid, die notabele zitting heeft in de bestaande kerk, zoodat deze ver anderingen alhier weinig sensatie maken zal. Hoogland. Als bijzonderheid deelen wij mede, dat sedert 25 April geen geval van overlijden in deze gemeente is aan gegeven en zulks op eene bevolking van bijna 2300 zielen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 25 Juni Evertje, d. van Willem van Kommer en Rikje van Middendorp. Hendrikus, z. van Cornelis van der Veer en Sophia Bernnrdina Hoogland. Antonius Marinas Pelegriuus, z. van Josephus Johannes Jacobs en Anna Geertruïda van den Brink. 27 Juni Cornelia Johanna Louisa, d. van Cornelis Adrianus Blokland en Louisa Frederika Lucouw. Everarda Margaretha, d. van Adriaan van der Veen en Margaretha Jansen. 2S Juni Johnn Coenraad, z. van Cornelis van Nieuwenhuizeu eu Elisabeth van der Velden. Everardus Antonius, z. van Antonie Elberssen en Ilutje van Dijk. 29 Juni Geertruida, d. van Jan Hellevoort en Anna Maria van Keulen. Jacob Willem, z. van Willem van Achterbergh en Margrietha Kraan. 30 Juni Lambertha Johanna Josepha, d. van Theodorus Albertus Maria Vermolen en Wilhelmina Cornelia Bertha Franciska de Jong. Overleden 25 Juni Johanna Geertruida Beerends 71 j., wed. van Johannes Nijssen. Joannes Bernardus Josephus Woudenberg 1 m. 26 Juni Gerrit Kamperman 5 m. Hendrik Fitskie 65 j., echtg. van Jacoba Johanna Tesselhof. 27 Juni Albartus de Bruin 57 j., echtg. van Petrouella van de Hoef. Arie Bos 16 m. 28 Juni Maria Kaal 6 m. Hoogland. Geboren 26 Juni, Geertje, dochter van Adrianus Kok en Nelletje Hilhorst. 27 Juni, Gerrit, zoon van Jacob Voorburg en Geertje Voskuilen. Gehuwd 30 Juni, Jacob van de Pol met Grietje van de Pol. Leusden. Geboren 30 Juni, Jannigje, d. van Maria Puik. Woudenberg. Geboren 23 Juni, Wouter Evert, z. van Gerrit Roelofsen en Errisje van Davelaar. 25 Juni, Willem, z. van Johannes Vink en Jacoba van Vlastuin. Soest. Geboren Anthonia, d. van Jan Meesters en Wijntje Davelaar. Petronella d. van Johannes Stalenhoef en Dirkje van den Tweel. Maria, d. van Pieter Majoor en Christina Daselaar. Overleden Maria Veldhuise, echtgenoote van Gerrit Everhardus Ubbink. oud 43 jaar. Twee levenl. aangeg. kinderen van hetvrouwel. gesl. van Jan Mollevanger en Geertje Grift. Wilhelmina Ubbink, 48 jaar, ongehuwd. Geachte Heer Redacteur. In uw nummer van 29 Juni bespreekt Q. het verhandelde in de vergadering der R. K. Kiesvereeniging «Recht voor Allen." Blijkbaar is deze inzender niet op de hoogte van de bedoeling die bij de be spreking van het voorstel tot stipte ge heimhouding op den voorgrond trad. In zijn toelichting toch deed de voorsteller uitkomen dat men bij eventueele bestrij ding der voorgestelde candidaten zich allicht in het vuur zijner rede uitdruk kingen kon laten ontvallen, over welke men later spijt zou gevoelen ze gebezigd te hebben. Door een meer bezadigd lid werd daarop geantwoord dat het beter zou zijn zich in zijne uitdrukkingen te matigen, zoodat men openbaarheid van principiëele bestrijding niet behoefde te vreezen. Het bestuur oordeelde zich onbevoegd de niet ter vergad' ring aanwezige leden van kennisname der verhandelingen uit te sluiten en amendeerde het voorstel in dien zin. De eerste voorsteller wenschte zijn voorstel ongewijzigd te handhaven, waarmede het bestuur zich niet kon ver eenigen, als zijnde de Kiesvereeniging

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2