BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. Voor de wedloopen te Clingendaal, die op 3 en 4 Augustus a. s. zullen plaats hebben, zijn honderd-drie-en-veer- tig paarden aangemeld, waaronder vijf en veertig voor de harddraverijen en acht-en negentig voor de wedrennen hiervan be- hooren 66 paarden tot Hollandsche, 49 tot Fransche en Belgische, 20 tot Duitsche en Ooslenrijksche en 8 tot Engelsche stallen. Daar de vertegenwoordigers van de verschillende stallen allen tot meer dan de gewone klasse behooren, zoo kan men verzekerd zijn, dat de strijd belang wekkend zal zijn. De renbaan te Clingendaal is op een half uur afstands van 'sGravenhage ge legen en een der mooiste renbanen, die met de beste in Engeland kan wedijveren. Naast de, uitsluitend voor leden van de Nederlandsche Harddraverij- en Ren- vereeniging bestemde, tribune en de ge reserveerde, is dit jaareene afzonderlijke tribune ingericht voor hen, die een goede zitplaats met een prachtig overzicht over de gansche baan verkiezen boven het verblijf op het midden-terrein. De inrichting der restauraties en buf fetten, waarover men ten vorigejaar niet dan met lof hoorde spreken, is weder aan dezelfde handen toevertrouwd. Met de dame uit Bokstel, die, eenige weken geleden, de echtelijke woning in stilte verliet en zich met een huisvriend naar Amerika begaf, haren man ontlastende van de zorg voor één der drie kinderen, en tevens van de bewaring eener som van f60,000 aan effecten, is het daar ginds niet gunstig afgeloopen. De Nederlandsche justitie gaf terstond per telegram aan die in Amerika van liet feit kennis. Toen nu mijnheer en mevrouw aan wal stapten, stond de Amerikaansche politie gereed hen te ontvangen. Dadelijk werd beslag gelegd op alle gelden en goederen, die zij bij afwachting van den uitslag van een nader onderzoek, onder toezicht der politie gesteld. Inmiddels was de wettige man, ver gezeld van den advocaat B..., uit 's-B, de vluchtelingen nagereisd. Zoodra zij in Amerika aankwamen, werd op ver toon van de vereischte stukken het kind aan den vader teruggegeven, benevens de effecten, die door de vrouw weder- rechterlijk aan de huwelijks-gemeenschap waren onttrokken. De man heeft, verge zeld van zijn kind, de terugreis naar Nederland reeds weer aangenomen. De residentie-briefschrijver van het Z. D. schrijft, naar aanleiding der be handeling van de grondwets-vooistellen in de Eerste Kamer «Hoe de afloop ook rnoge zijn, zooveel is zeker, dat de rechterzijde der Kamer een geduchte les ontvangt. Had zij ver leden jaar terstond het laatste voorstel der regeering nopens artikel 194 aan vaard, dan ware alles oneindig beter voor de vrienden van liet bijzonder onder wijs afgeloopen. In de grondwet zelve waarborgen opgenomen voor een oplos sing van het onderwijs-vraagstuk in haar geest. Destijds wilde de rechterzijde niet luisteren naar de stem der gematigdheid; de gevolgen heeft zij thans voor haar rekening. Dit zeggende, wil ik daarmee niet be weren, dat de liberalen in de Eerste Kamer wel doen als zij het voorstel Vos De Wael afstemmen; maar alleen doen uitkomen, dat aan de rechterzijde een onhandigheid is gepleegd. Er wordt veel gesproken over de kansen van aanneming der grondwetsvoorstellen voor 't geval, dat het nieuwe onderwijs- hoofdstuk niet door de Eerste Kamer wordt goedgekeurd; ik heb steeds geloofd, dat die kansen dan wanhopig zouden staandoch nu werd mij dezer dagen verzekerd, dat vermoedelijk, zelfs al kwam de Tweede Kamer terug precies op dezelfde wijze samengesteld als thans, de Grondwetsvoorstellen toch zouden worden aangenomen. Enkele anti-revolu tionairen en eenige katholieken zouden het voornemen koesteren in elk geval, ter wille der hervorming van het kies recht, hun stem aan de voordrachten te geven. De aardbeziënpluk is te Aalsmeer zoo goed als afgeloopen. Deze is niet tegengevallen, doch als gevolg der droogte duurde hij kort. De boonen en augurken beloven veel, deze hebben hun weer; de prijzen der augurken zijn voorshands niet te roemen. Op de vruchtboomen, vooral op de peren, werkt de droge zomer zeer nadeelig. Naar aanleiding van het ongeluk aan vier zeelieden bij de revue te Spithead overkomen, waarover H. M. de Koningin van Engeland haar medelijden had uitgesproken, zonder, zooals men had verwacht, zich het lot van de nage bleven betrekkingen aan te trekken, schrijft een oud-grenadier aan de »iY. A. Ct." het volgende: «Dit bracht mij een voorval in herin nering, hetwelk in het jaar 1847 of 1848 gebeurde en als een waar pendant kan dienen. Zooveel ik er nog van weet zal ik mededeelen »Het was op een zomermorgen dat wij (het geheele regiment grenadiers en jagers, waarvan ik de eer had een lid te zijn) de kazerne uitmarcheerden naar liet Alexandersterrein om te exerceeren. In het Willemspark, dat nu een anderen naam heeft, waren de eerste huizen in aanbouw. Daar kwam onverwacht Z. M. Koning Willem II op zijn welbekenden schimmel aanrijden en stelde zich aan liet hoofd van den troep. Het werkvolk dat op den steiger van een dier in aanbouw zijnde huizen werkzaam was, had de onvoorzichtigheid zich op één plek te begeren, naar beneden te zien, met hunne petten te wuiven en hoerah te roepen. Het gevolg daarvan was, dat de steiger bezweek, met een vreeselijk gekraak ineenstortte, vijf werklui naar beneden tuimelden, waarvan er een of twee direct dood waren en de anderen zwaar verminkt. Z. M. sprong dadelijk van zijn paard, stak zijne handen flink uit en bood de eerste hulp. Op zijn last werden allen naar het Koninginne-hos- pitaal gpbracht en de nog levenden op zijn kosten verpleegd niet alleen, maar ook het bedrag van hun weekloon, zoolang zij niet werken konden, toegekend. Ook de weduwen werden niet vergeten." Volgens een telegram van 27 dezer aan de »Kuln. Zeil." hoopt men in officiëele kringen in Rusland dat de mogendheden zullen toestemmen in de benoeming van een Russisch gouverneur-generaal over Bulgarije en men voor dien post bestemd heeft Prins Imerelenski, aide de camp van den Czaar. Men zegt, dat deze Prins, die de overwinnaar was in den slag van Loistra, en denzelfden rang heeft als de Prins van Mingrelië, een candidaat voor den troon zou kunnen worden. Uit Sofia wordt gemeld, dat het volk de spoedige komst van den prins van Coburg blijft verwachten. De Regeering gelooft dit insgelijks, daar zij voor den prins reeds de Bulgaarsche uniform be steld heeft. Volgens de Bucharest ontvangen be richten, hebben gewapende benden, aan gevoerd door aanhangers van den ge wezen minister van oorlog in Bulgarije, Nicolajeff, de verbindingen afgesneden van Sistova met Sofia en Roestschoek. Het garnizoen van Sistova verklaarde zich ten gunste van Nicolajeff. Volgens een telegram uit Weenen aan de «République Framjaise" is de toestand des Duitschen keizers weer minder goed. Dinsdag bracht hij een bezoek aan de gravin van Grünne en wel te voet. In zijn hotel teruggekeerd was hij erg ver moeid en moest hij naar zijne kamer worden gebracht. Daar kreeg de grijze monarch een flauwte, die anderhalf uur duurde, en zich des avonds herhaalde. Hij is uiterst zwak en zijne omgeving is erg ongerust. Men schrijft dit verval toe aan de vermoeienis, welke hem eene comedievoorstelling bij de gravin Lehn- dorlf veroorzaakte. Als altijd verdienen die onrustbarende tijdingen bevestiging. Dit zou op Dinsdag gebeurd zijn en een ander telegram van Woensdag zegt, dat Z. M. slechts licht verkouden is en de geneesheeren gezegd hebben dat dit binnen een paar dagen heter zou zijn. Boulanger ten minste men mag vermoeden dat hij het is heeft aan den prefect van politie te Parijs twee zilveren horloges met inscriptie «Souvenir de Général Boulanger 7 Juillet 1887" gezonden voor de politie-agenten, die hem bij zijn vertrek verlosten van zijn te woelige bewonderaars. Daar de politie geen geschenken mag aannemen, heeft' de prefect ze naar den minister van binnenlandsche zaken gezonden, waarde onbekende gever ze, zoo hij wil, kan op- eischen, Die man wordt een ondragelijke last, zegt de «Times'*jammer dal hij ook een gevaarlijke last is. Men bericht, dat de Koning van Abys- sinië de Koningin van Engeland heeft uitgenoodigd, op den grondslag van het tractaat van 1884, waarhij admiraal Hewett de onderhandelaar was bij Abys- sinië, bemiddelend op te treden in het geschil tusschen Abyssinië en Italië. De Koning van Abyssinië verklaart zich be reid om de Italiaansche bezetting te Massowah en van het omliggende gebied te erkennen, mits Italië zich verbindt om niet verder het land binnen te rukken en Abyssinië vrijelijk toe te laten te Massowah handel te drijven. Men verzekert te Constantinopel dat lord Salisbury de debatten over de Egyp tische conventie niet zal hervatten vóór dat de beide Huizen weder bij elkaar zullen komen, zoolang zou het Turksch kabinet dan ook blijven bestaan. De Sultan kan in dien tijd over de quaestie denkende groot-vizier is over dit besluit van Engeland ontevreden daar nu de onderhandelingen van Constantinopel naar Londen kunnen worden overgebracht. Het gerucht loopt, dat Rustam-pacha, Turksch gezant te Londen, zal worden vervangen door Alfan-Phemi-pacha. Door Z. M. den Koning zijn be noemd tot 2« luits.bij de cavallerie de heer G. J. A. baron van Hardenbroek van Ammerstol, bij de vesting-artillerie de heeren D. C. Graswinckel en W. C. Momma, bij de artillerie van het leger in Ned.-Indië de heer A. van der Plank allen cadets van de Koninkl. militaire academie en voormalige stadgenooten. Het N. u. d. D. maakte dezer da gen melding van de tusschenkomst der politie te Haarlem bij den verkoop van aardappelen, omdat aan de markt al daar manden en zakken ter verkoop wer den aangeboden die geen hcele of halve Hectoliter inhoud bevatten. Aan de markt aihiei is het eveneens gesteld. Niet-inge- wijden koopen een mand of zak in het vasle vertrouwen dat deze een heel of half Hectoliter bevat, doch op de vraag daarnaar ontvangt men (voorai van de lui uit de klei komende) het ontwijkend antwoord: «Gij kunt ze koopen zoo ze er staan." Ingewijden weten dat dergelijke man den of zakken bijna nimmer die hoeveel heid inhouden. Zou er ook hier niet in navolging van andere plaatsen een gepast toezicht der politie noodig zijn. In het belang van vele koopers oordeelen wij zulks maar al te zeer gewenscht, want velen loopen bij deze wijze van verkoop, tot schade hun ner beurzen, maar al te argeloos er in. Morgenavond te zeven uur wordt door het stafmuziekcorps van het 5e reg. infanterie uit Nijmegen een concert ge geven. Het programma luidt als volgt: »La femme a Papa" Marche Van Aken. 2. Ouverture «Das Goldene Kreuz" Ignaz BruiA, 3. «Les Patineurs" Valse de Concert Waldteufeht\ 4. -Souvenir de Chopin" Grande FantaisieJ. H. Dekker. 5. Ouverture «Mignon"Amb. Thomas. 6. «Ave Maria"Fr. Schubert. 7. «La Babillarde" morceau ca- ractéristiqueEilenderg. 8. Grande Fantaisie sur des motifs de l'opéra «Don Juan" F. Du.nkler. De leerlingen der H. B. School alhier, J. Maas en W. H. van Haselen, hebben onlangs met goed gevolg het toelatings-examen afgelegd voor de Rijks veeartsenijschool te Utrecht. Door den heer J. D. Rolandus Ha- gedoorn, lid der wielrijdersvereeniging «de Postduif" alhier, werd jl. Zondag de volgende route gemaakt: Amersfoort Apeldoorn Amersfoort Hilversum Utrecht Arnhem AmersfoortBarne- veld Amersfoort. Deze afstand, 257 kilo meters, werd afgelegd in 19 uren en 15 minuten. Door de vereeniging werd hem hier voor de zilveren medaille toegekend. Donderdag is door de politie eene vrouw aangehouden die door den Officier van Justitie te Bieda wegens bedelarij was gesignaleerd. Zij is naar het huis van bewaring overgebracht en ter be schikking der Justitie gesteld. Wij maken onze lezers opmerkzaam op het verjaarfeest van H. M. de Koningin op Dinsdag 2 Aug. a. s. Nu H. M. in den laalsten tijd gedurende Haar verblijf te Soestdijk zoo dikwerf onze gemeente bezocht, is het zeer wel mogelijk, dat ook dien dag onze stad die eer te beurt valt. Toonen wij dan door huis aan huis de nationale driekleur te doen wapperen, dat ook in onze borst het hart steeds warm klopt voor het geliefde Oranjehuis. De gemeenteraad hield gister eene korte zitting, waarin juist het aantal leden tegenwoordig was, voor liet nemen van besluiten vereischt. Over het voorstel van B. en W. tot kosteloozen afstand van het gebouw der \voormalige infirmerie aan het rijk als bouwterrein voor eene gevangenis voor jeugdige vrouwelijke veroordeelden, staak ten voor de tweede maal de stemmen (4 voor en 4 tegen). Het moest dus geacht worden, verworpen te zijn. Op het verzoek van den heer G. F. G. de Bruijn om eervol ontslag als leeraar aan het gymnasium is gunstig beschikt; het ontslag gaat in met 10 September, of met 1 September, ingeval de opvolger van den heer de Bruijn op dat tijdstip in functie treden kan. Den heer J. J. P. Slinkers is eene reductie van zijn aanslag in den hoof- delijken omslag, dienst 1887, veileend tot een bedrag van f 17.50; de aanslag is nu op nieuw vastgesteld op f 35. Bij de behandeling van de voordracht van B. en W., om machtiging tot het tijdelijk opnemen van kasgeld tot een maximum van f 130,000 tegen hoogstens 4 pet. rente, vroeg de heer Visser, of er mogelijkheid was, dat bij het eerlang te verwachten voorstel tot het aangaan eener definitieve geldleening ook een voorstel zou komen tot conversie van de nog loopende leeningen tegen hoogere rente. De voorzitter gaf hierop ten antwoord, dat de onderhandelingen, die over deze zaak nog hangende zijn, waar schijnlijk weldra zullen leiden tot een voorstel, om uit de opbrengst van de nieuwe leening ook af te lossen het nog resteerende gedeelte van de beide leenin gen, pro resto groot f28,000 en f3,000, die indertijd zijn aangegaan tegen 4/, en 5 pet. De leening, die indertijd gesloten is bij de Maatschappij van gemeente- crediet en waarvoor de gemeente feitelijk 4'/, pet. betaalt, zal echter hierin niet opgenomen wordenconversie van die leening is niet mogelijk dan met toe stemming van de maatschappij, en deze is, op grond van nioeielijkheden, die daaruit voor haar zouden ontstaan, niet tot medewerking bereid. De voordracht tot het aangaan der tijdelijke leening werd aangenomen; zij was vereischt, zooals vroeger reeds werd bericht, om uitvoering te kunnen geven aan de raadsbesluiten tot aankoop van grond ten behoeve van eene infanterie- kazerne en van terrein voor schietoefe ningen, alsmede voor den bouw van de beide nieuwe scholen le soort voor meisjes en jongens. De staat van oninbare posten in zake den hoofdelijken omslag, dienst 1885, werd vastgesteld. Dientengevolge is een bedrag van f 1251.46s van de kohieren afgeschreven. Door B. en W. werd de gemeente rekening over het dienstjaar 1886 inge diend. Zij wijst in ontvangsten een be drag aan van f 177,295.08s en in uitga ven een van f167 548 29. en sluit der halve met een batig saldo van f 9746.79s. Tot leden der commissie, belast met het nazien van deze rekening en van de rekeningen der verschillende administra- tiën, die door den raad moeten worden goedgekeurd, werden benoemd de heeren van Lanschot Hubrecht, Zandijk en van Hardenbroek. Het proces-verbaal van de opname der boeken en kas van den gemeente-ontvan ger op 14 Juli jl. werd overgelegder was toen een bedrag van f 14,615.27 in kas. Eindelijk werd door B. en \V. ingediend een voorstel, om in beginsel te besluiten tot den verkoop van de voormalige Nyazerne het Arsenaal, die ingevolge de vqor eenige maanden met het rijk geslo ten overeenkomst tot ruiling van gronden en gebouwen eerlang weder in het bezit der gemeente zal overgaan. Een gedeelte van het Arsenaal zal worden verkocht aan de Nederd. gereformeerde gemeente (doleerende), die daarom aanvrage heeft gedaan tot het bouwen van eene kerk en pastorie, voor eene som van f4500. Met regenten van het burgerweeshuis, die zich reeds in het vorige jaar, daartoe door B. en W. uitgenoodigd, hadden bereid verklaard om het Arsenaal voor f3000 te koopen, is eene regeling ge troffen, volgens welke het gedeelte, dat in den vei koop aan de doleerende ge meente" niet begrepen is, kosteloos aan het weeshuis zal worden afgestaan; regenten hebben zich verder het recht voorbehouden, om het kerkgebouw en de pastorie, indien die van bestemming mochten veranderen, tegen taxatie van deskundigen over te nemen. Dit voorstel is ter secretarie nedergelegd, om in eerie volgende vergadering te worden behandeld. De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat met ingang van 1 Aug. e.k. de eerste buslichting voor Zwolle, Kampen en de plaatsen die over Zwolle verzonden worden zal plaats hebben ten 9.30 m. De buslichting voor de route Amers foortZwolle blijft vastgesteld op 8.18 m. Amersfoort 28 Juli 1887. De Directeur C. SMITT. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort over de le helft der maand Juli '87. 1.P. Bruinesse, Amsterdam. 2. J. H. W. Teeger, 3. Van Kertelen, 's-Graveland. 4. M. H. Rijsvogel, Utrecht. Verzonden geweest naar Amerika. l.M. Echebus, Pulwyra. Verzonden geweest naar Engeland. 1. J. Best, London. 325ste STAATS-IiOTERIJ. Eerste klasse, Trekking van 27 en 28 Juli. (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f-lOO. No. 4657. Prijzen van f20. 4, 51, 87, 1936, 1937,2217, 4606,-4630, 4646, 4683, 4698, 9412, 9424, 9442, 9494, 9500, 9859, 9871, 9888, 9893, 12448, 12457, 12498, 12598, 17526, 19411, 19460, 19466, 19479, 19480 en 19688. Te zamen 32 prijzen. Plrcclit. De rechtbank alhier den 27 dezer uitspraak doende, in zake A. van E. oud 25 jaren en A. M. oud 34 jaren, beiden in bewaring en beklaagd van diefstal van eene koe uit eene onder de gemeente Maarsen gelegen weide, ten nadeele van den vader van eerstge noemde, veroordeelde den len bekl. tot 9 en den 2en bekl. tot 6 maanden gevan genisstraf. De raad dezer Gemeente heeft in zijne j.l. Donderdag gehouden zitting, aan den heer G. Witteveen, overeen komstig het daartoe door dezen gedaan verzoek, met ingang van den 1 Septem ber a.s. eervol ontslag verleend als com mandant van den brandweer alhier en zulks onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen diensten. Amerongen. Het Amerongsch berg huis wordt wederom drukker bezocht dan immer. En geen wonder: het be kende natuurschoon lokt zeer velen naar deze schoone streek, terwijl bovendien, naar men ons verzekert, de bediening en het consumabel onder den nieuwen ondernemer, den heer II. Becker, zeer goed zijn. Ook heeft de heer Becker gezorgd, dat de jeugd er zich flink kan vermaken. Bunschoten, 28 Juli. De heer M. Okkerse, alhier, is benoemd tot ambtenaar bij de belastingen te Veenendaal. Renswoude. De tijd, dat men nog aan spoken geloofde, is gelukkig voorbij, ten minste in onze gemeente heeft men op dat punt nog al verlichte ideeën. Ware dit niet zóó, dan zou menigeen, die 's avonds een weinig laat te huis komt, nog al eens hevig schrikkenwant er gaat bijna geen dag voorbij, of men heeft alhier eene witte gedaante opge merkt. Sommigen hebben ook over dag datzelfde spooksel zien ronddolen. Harderwijk, 29 Juli. De doleerende gemeente alhier werd dezer dagen weder aangenaam verrast, doordien ^eene be jaarde zuster der gemeente haar een buitengewoon groot, zeer zeldzaam exem plaar van den Staten-Bijbel ten geschenke aanbood, welke zeer goed passen zal bij den prachtigen preekstoel, dien men onlangs heeft aangekocht. Door de langdurige droogte is de hoop op een rijken oogst geheel ver ijdeld. De vruchten zullen zeer schaarsch zijn. De aardappelen zijn over het alge meen zeer slecht. De weilanden zien er uit als dorre heiden, tengevolge waarvan de boeren hun vee nu reeds met hooi moeten voeden. De boterprijzen hebben daardoor eene ongekende hoogte bereikt. De boekweit staat op de meeste plaat sen zeer slecht, ook al tengevolge der nachtvorsten, waarvan wij deze week nog een proefje kregen en dat in het hartje van den zomer. De hooioogst mag uitnemend gelukt genoemd worden maar het elgroen zal weinig opbrengen. De rogge staat overal in den omtrek prachtig le velde en belooft een goed beschot. Algemeen wordt sterk naar regen verlangd. Den visschers gaat het ook niet voor den wind. Door de felle hitte is de visch niet levend te houden, terwijl ook niet zeer hooge prijzen te bedingen zijn. Mijnheer de Redacteur Geef aan onderstaand s. v. p. een plaatsje in Uw veelgelezen blad. De verkiezing op 19 Juli j.l. heeft ons het bewijs geleverd, dat de Kiezers van Amersfoort het drijven van een zekere kliek moede zijn. Onder den naam van te strijden voor het liberalisme, wisten eenige Heeren zich meester te maken van een tweetal kiesvereenigingen, alwaar zij spoedig den toon aangaven. Een dezer vereenigingen, waar vroeger bezadigde Amersfoortsche burgers bijeenkwamen, werd door hen «omgezet" zoodat het niet meer eene vereeniging van liberale kiezers, maar van Loge-mannen geworden was. Nu weten wij wel dat er onder de vrijmet selaars nog liberalen zijn die ook het recht van bestaan van anderen erkennen; maar de Loge Jacob van Campen alhier kent slechts ééne soort van menschen dat zijn diegenen, welke alles goed vinden wat de Loge wil, en daarbuiten niets. Langen tijd lieten de liberale Oud-Amers- foorters deze dingen begaan, niet zoo dadelijk het bedoelen dezer Logemannen doorziende, maar nu zij met hun drijven hadden kennis gemaakt, en gezien hadden hoe ieder die niet met hen medeging, ook al behartigde hij nog zoo de be langen der gemeente, door het slijk werd gesleurd, begrepen zij dat er een einde aan moest komen. De Roomsch-Katholieken en Antirevolutionairen, waren bij ge- meenteraads verkiezingen nooit veel- eischend, zoodat het ook niet moeielijk was hen te bevredigen. Voor de laatste vijf vacaturen werden door haar voor gesteld 2 liberalen, 1 persoon staande buiten de partijen, doch van wien men wist dat hij wegens jarenlangen admini stratieven arbeid een bekwaam raadslid zou zijn, 1 Antirevolutionairen 1 Katholiek. Konden nu de R. K. wanneer men nagaat dat zij bijna 7000 in getal zijn van de 15000 inwoners nog gematigder in hunne eischen zijn En kwam het welslagen van dezen éénen candidaat hun niet ten volste toe De kliek werd met groote meerderheid geslagen de Heeren Huet en Scheltema verkregen slechts 190 stemmen en de Heer Bake, die altijd als bekwaam ge roemd wordt, doch van wiens bekwaam heid nog weinig in het belang der ge meente gebleken is, verkreeg 221 of ruim 40 stemmen beneden de volstrekte meerderheid, terwijl de Heeren v. Asch van Wijck en Eyck van Zuylichem resp. 327 en 293 stemmen gekozen werden. Alleen de Heer Vermolen bleef 10 stem men onder de volstrekte meerderheid. Gaf nu, zoo als sommigen het willen doen voorkomen, de betrekkelijk gevor derde leeftijd van dezen candidaat aap-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2