BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. Spaarbank. geveer de helft van Juli. Daarna zal waarschijnlijk het paleis Het Loer tot verblijfplaats worden gekozen. HH. MM. de Koning en de Koningin zullen, naar het Dagblad verneemt, tot Mei a.s. in de residentie vertoeven, met uitzondering van de week na Paschen, die, zooals gewoonlijk, voor een bezoek aan de hoofdstad is bestemd. De Arnh. Cl. verneemt, dat aan de voorbereiding van het plan om voor Arnhem eene vaste brug over den Rijn te bouwen, met ijver wordt gewerkt. Er worden zeer gedetailleerde teekeningen en ramingen gemaakt. Binnen weinige weken zullen de plannen aan het ge meentebestuur worden overgelegd, ter wijl later ook de gemeenteraad, wanneer de zaak dezen bereikt, een volledig over zicht van het belangrijk ontwerp zal kun nen erlangen. De heer G, Bantjes J.Gzn- kocht van den makelaar C. Wiegand te Amster dam het gebouw genaamd „de Vrede," op Rapenburg, met volledigen inboedel, 't Zal geheel worden ingericht voor en ten behoeve van het Leger des Heils, dat daarin zoowel opleidingschool, verga derzaal als anderszins zal vestigen. Door den minister van binnenland- sche zaken is aan de Gedep. Staten der onderscheidene provinciën verzocht, de lijst der hoogstaangeslagenen, verkiesbaar tot leden van de Eerste Kamer der Sla- ten-Generaal voortaan alphabelisch in te richten, en van den laagsten aanslag, die daarop voorkomt, aan den voet uitdruk kelijk melding te maken. Over het spoorwegongeluk te Ruiner- wold meldt de Asser Ct, »Men kan zich voorstellen, dat onmid dellijk na de botsing eene groote ver wal ring ontstond en dat de meesten van hen, die heelhuids van de catastrophe waren gekomen, in het eerst totaal ver bijsterd waren. Spoedig echter deed ieder zooveel als in zijn vermogen was, om hulp te bieden aan den gekwetsten en hen, die in een chaos van gebt oken hout en verwrongen ijzer bekneld zaten, uit hunne netelige positie te bevrijden. Dat dit laatste niet gemakkelijk ging, blijkt daaruit, dat men sommige passagiers eerst na een arbeid van 1 a 2 uur uit het vernielde materieel kon te voorschijn biengen. Wonder boven wonder bleken enkelen van hen geheel ongedeerd te zijn gebleven. Vanwege het spoorwegbestuur werd alles gedaan wat mogelijk was, om de ramp voor de gekwetsten dragelijk te maken. Onmiddellijk werd uit Meppel een extra- trein met geneeskundigen ontboden, die spoedig op de plaats des onheils waren aangekomen en met den meesten ijver en hulpvaardigheid hunne droevige taak vervulden. Te ongeveer kwart voor vier des nachts kwam een extra-trein uit Ruinerwold te Assen aan, die, behalve de geredde pas sagiers, ook de vervoerbare gekwetsten, voor zoover zij in het Noorden thuis be- hooren, medevoerde. Was het aandoenlijk te zien met hoeveel gejuich de geredden werden begroet, droevig was de aanblik van den bagagewagen, waarin de ernstig gewonden op draagbaren waren neerge- legd. Per specialen trein werden te Zwolle aangebracht de lijken van den hoofd conducteur Barink en van Rozenberg, beiden vrouw en kinderen achterlatende. De aldaar verpleegde machinist de Groot brak den linkerarm en werd aan het been gekwetst; zijn leerling Voort- huysen heeft eene rib gebroken, en de leerling-conducteur Bergsma is aan den onderbuik gekneusd. Uit Groningen schrijft men aan het Vad. »De botsing was zoo hevig hoewel de van Meppel komende trein geremd had dat een der passagiers, de jon genheer Dorhout Mees, die zijn been ge broken heeft, zijdelings met het portier twintig meter ver weggeslingerd werd. Een broer van hem werd uit zijn wagen boven op een anderen geworpen en kreeg toen een goederenwagen op deze; hij heeft zijn sleutelbeen gebroken; de stiefzoon van den Commissaris des Konings in Groningen, die met den laatstgenoemden Dorhout Mees deze be wegingen meemaakte, werd later geheel ongedeerd uitgezaagd. De heer Lobman, advocaat, die op een bank uitgestrekt lag te slapen, viel door den schok op den grond, waarna de banken naar elkaar toeschoven en hij later als een waterstoof onder het houten geraamte weggehaald moest worden. Natuurlijk was men te Groningen aan het station zeer spaarzaam met het geven van tijdingen, maar toen men hoorde, dat er twee locomotieven gere- quireerd werden, vreesde men het ergste. Verscheidene passagiers hebben van 's avonds 9 tot 's morgens 3 uur, toen een nieuwe trein gereed was. te Ruiner wold in de open lucht verblijf gehouden. Onder dezen waren verscheidenen, ;die aan bet onderwijs verbonden zijn, enz. Van al de dames is er slechts één flauw gevallen; de anderen hielden zich goed. Verreweg de meeste gekwetsten telde de "trein van Groningen, hoewel die in be weging was, terwijl de andere door het sterke remmen bijna stilstond. ïBij het ongeluk bleken de verband- kisten, die in de treinen aanwezig waren, volstrekt niet te voldoen aan de eischen der tegenwoordige wetenschap. Antisep- tiscl e verbandmiddelen ontbraken in die ki.-ien geheel; zij bevatten zeer weinig zwachtels, wat vuile oude watten en snijdende werktuigen, die niet gedesin fecteerd, maar met olie behandeld zijn. De spalken hebben niet den vereischlen vorm. Dat dit in vele gevallen een hoogst nadeeligen invloed kan hebben op het herstel van bij spoorwegongelukken ge kwetsten, ja dikwerf dat herstel onmo gelijk maakt, ligt voor de hand. Het ware dus te wenschen, dat de Maat schappij tot exploitatie van Staatsspoor wegen hare verbandkisten op de hoogte der wetenschap bracht." In de Rijkswerkinrichting te Veen- huizen bevonden zich 1 Jan. j I. ongeveer 2000 mannelijke en 200 vrouwelijke ver pleegden. Hun aantal is in de laatste maanden schrikbarend toegenomen. De directeur der weesinrichting te Neerbosch heeft, bij gelegenheid van het gehouden jaarlijksche kinderfeest, aan feestgaven ongeveer f2300 ontvangen. Naar wij vernemen, is Zr. Ms. ka merheer baron Van Brienen van de Grote Lindt, belast met de overbrenging der gelukwenschen van den Koning der Nederlanden aan den Paus, op Vrijdag 31 December door den Paus in eene audiëntie ontvangen. Baron Gericke van Herwijnen, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister vati Nederland bij het Belgische hof, heeft de plechtige mis bijgewoond, die ter eere van het pauselijk jubilé in de St. Gudule kerk gevierd werd. Naar uit te 's-Gravenhage van goed ingelichte zijde ontvangen berichten uit Indië kan worden afgeleid, is het doel der uitrusting van eene divisie van vijf schepen, bestemd om eenig machts vertoon te gebruiken tegenover den onafharikelijken Vorst in Lombok, een Gouvernementsonderdaan meer in naam dan inderdaad, eigenlijk geweest, om de mogelijkheid na te gaan, of een smaldeel van eenige beteekenis binnen korten tijd zou kunnen worden uitgezonden. De gouverneur-generaal moet n.l. bij verschil lende gelegenheden hebben doen door schemeren, dat dit noodig zou kunnen zijn tegenover een door hem ernstig gevreesd heulen van sommige onafhanke lijke Rijkjes in de buitenbezittingen, met andere koloniseerende Mogendheden. Het »Leger des Heils" is te Deventer op verkenning uit. Twee leden zijn aldaar aangekomen. De Atjeh-quaestie werd Dinsdag avond in eene druk bezochte vergadering van het Indische Genootschap te 's Gra- venhage opnieuw behandeld. De inleider, de oud-gouverneur van Atjeh, Laging Tobias, hield eene uitvoe rige zeer doorwrochte rede, waarin hij zijne vroeger bekende denkbeelden toe lichtte. Zijne conclusie was: allereerst spoedige versterking van strijdmiddelen, opdat wij, het willende, zelfs in staal zouden zijn aanvallend op te treden; zon der elders in Indië te zwakke troepen macht te hebben. Deze versterking moet enkel dienen om de Atjehers van onze kracht te overtuigen, maar mag niet lei den tot nieuwen aanval. Alle met onze waardigheid bestaanbare pogingen om den sultan van Toe Ankoe, Mohamed Daoed, tot onderwerping over te halen, moeten worden aangewend. Gelukt de onderwerping, dan moet hij als sultan van Groot-Atjeh onder onze souvereiniteit erkend worden, met de minst mogelijke inmenging onzerzijds. De vroegere onder- hoorigheden moeten afzonderlijke staatjes blijven, wier hoofden onder onze souve reiniteit met het gezag belast zijn. Is het gezag van den sultan voldoende be vestigd, dan moeten wij ons terugtrek ken en ons direct grondgebied bepalen tot Kota Radja en Merassa. Op verschil lende punten in de onderhoorigheden moeten Nederlandsche posten gevestigd blijven. In het debat dat hierop volgde, ston den kolonel van Zuylen en de heer Canne geheel aan de zijde van den heer Tobias. Daarentegen meenden de heeren Verstege en Van den Bossche, dat herstel van het sultanaat niet voor verwezenlijking vat baar was, en verwachtten zij heil van een aanvallend optreden, om in korten lijd Atjeh tot onderwerping te brengen. Eerst daarna zou sprake kunnen zijn van het sultanaat of zelfbestuur. Op het eiland Texel begint het roodvonk, dat aldaar sinds vier jaren nu eens meer dan minder woedde, eindelijk af te nemen. Te Nichtevecht zijn Donderdagmid dag bij het schaatsenrijden op de Vecht twee personen in een slop gereden. Een meisje, dat hulp wilde verleenen, geraakte zelve onder het ijs. Eerst na tien minu ten mocht men er in slagen haar te vin den; zij weid voor dood bij den veehou der A. van Doorn in huis gebracht, al waar het na doelmatige hulp gelukte de levensgeesten weder op te wekken. Uit Rusland wordt gemeld, dat een ernstige typhus-epjdemie is uitgebarsten onder de, aan de Galicische grenzen ge legen, Russische troepen. De geneeskun dige dienst laat veel te wenschen over en de soldaten sterven bij honderden. Men is te Berlijn thans overtuigd dat de zending van Lord Randolph Churchill naar Rusland van groot belang is. Hij doet pogingen om van Rusland belangrijke concessies te krijgen aangaande de douanen-tarieven voor Engeland en zeker heid omtrent de Afghaansche gresrege- ling. Te Berlijn, waar men zich vleide Engeland te zien toetreden tot de triple alliantie, is men verontwaardigd over de dubbele rol die Engeland in deze speelt. Bij de verkiezingen voor den Franschen Senaat, noodzakelijk wegens het aftreden van een der leden, zijn tot heden ge kozen 42 republikeinen en 19 conserva tieven, terwijl 21 herstemmingen moeten plaats hebben. In het Jlritish Medical Journal wordt door dr, Mackenzie medegedeeld, dat de kwaal van den Kroonprins geen kanker is, maar waarschijnlijk eene zware soort van chronische laryncitis, gepaard met kraakbeenontsteking. Dit gunstiger karak ter der kwaal vermeldende, waarschuwt hij echter tegen eene te optimistische opvalling, omdat ook die lichtere kwaal van ernstigen aard is. Acht jaren geleden heeft hij een dergelijk ziektegeval waar genomen. Intusschen is dr. Schmidt, uit Frank fort, specialiteit in keelkwalen, naar San Remo teruggekeerd, otn rapport uit te brengen aangaande Mackenzie's nieuwe opvatting. Het blad La Doelgarie, in het Fransch geschreven, in 1882 opgericht, is, omdat het in 1884 door het ministerie Zankofl" was verboden, thans weder uitgegeven. In zijn hoofdartikel zegt het blad dat zijn devies: «Boelgarije voor de Boelga ren" heeft gezegevierd, daar Boelgarije thans aan de Boelgaren behoort. De Pol. Nachr. geeft een uit Boel- gaarsche bronnen afkomstig antwoord op de aanvallen der Köln. Zeit. tegen Prins Ferdinand. Het blad noemt de beschuldiging valsch als zou de Prins geïntrigeerd hebben aan de Europeesche hoven ten voordeele zijner candidatuur en de politieke wereld niet eerder in kennis hebben gesteld met zijn besluit dan toen hij besloten was naar Boelgarije te gaan. Nooit ook zou de Prins een onderhoud hebben gehad met den Graaf van Parijs; deze zou zijn neef zelfs afge raden hebben den troon te bestijgen. Bij de receptie in het Vaticaan hield de Paus eene redevoering door de Daily News de belangrijkste genoemd, die Z. H. ooit hield. Hij zeide o. a.: »Uw tegenwoordigheid te dezer plaatse bewijst mij, dat ge niet hebt geleden van de vijanden, die er steeds naar streven mijn volk te kwellen. Gij hebt geen vertrouwen gesteld in dezulken, die u tiachtten te bewijzen, dat de Paus de vijand is van Italië. De Pausen de geschiedenis bewees dit waren altijd de beste vrienden en weldoeners van Italië en Italië zal steeds de weldaden daar van gevoelen. Gij allen zijt overtuigd, dat de Kerk onafhankelijk moet zijn van elke wereldsche macht, dat de Kerk is een Goddelijke instelling. De Kerk is eene instelling voor de wereld, hetgeen bewezen is door de bewijzen van aan bidding en liefde, hierheen gezonden door Vorsten, Regeeringen, Vereenigin- gen, voor een zoo eenvoudige zaak als mijn jubileum. De kerk is altijd over winnend over haar vijanden en zal door Gods hulp blijven zegevieren." Bij koninklijk besluit dd. 6 Januari 1888, no. 7, is de heer A. van Santbrink benoemd tot le luitenant-kwartiermeester bij de dienstdoende schutterij alhier. Ter gelegenheid van 's Konings 71sten geboortedag zullen de vereenigde wapens alhier in garnizoen wederom een assaut geven, dat nog schitterender be looft te zijn dan de vorige maal. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubilé van den heer R. Cruijlï alhier, als organist bij de herv. gemeente te Ame- rongen, heeft het hem riiel aan bewijzen van belangstelling ontbroken. De heer Heinicken hield in de godsdienstoefening eene hartelijke toespraak tot den jubila ris; hij bracht hulde aan den heer CruijfT voor de wijze waarop hij het gezang bij de samenkomsten met zijn schoon orgel spel begeleidt, en sprak der. wensch uit, dat de jubilaris nog lange jaren de ge meente moge stichten. De bewoners van het armenhuis te Amerongen zijn door den heer CruijfT allen op vleesch, tulband en wijn ont haald. In eene j. 1. Woensdagavond door de alhier opgerichte afdeeling van het Nederl. Werkliedenverbond nPatrimo- nium" gehouden vergadering werd het concept reglement vastgesteld. De tot Bestuurders gekozen werklieden verdeelden hunne funcliën aldus: v. d. Brink, le Voorzitter, Boerwinkel, 2e Voor zitter, v. d. Biezenbos, le Secretaris Veenendaa), 2e Secretaris, Reeders, PeD' ningrneester, v. Gelder,2e Penningmeester en Kok, Bibliothecaris. Eene kennisgeving was ingekomen van den Heer B. E. Mater, dat hij zijne be noeming tot lid der Commissie van Advies aannam. Bedoelde Commissie bestaat nu uit de volgende heeren: Broers, Wijnands, van Lummel en Mater, terwijl een nieuwe stemming moet plaats hebben voor den Heer Ds. van Baaien, die zijne benoeming tot lid dier Commissie niet kon aannemen. De Heer jhr. Mr. T. A. J. v. Asch van Wijck deelde een ingekomen schrijven mede vau den Raad van Bestuur var: het Nederlandsch Pensioen- en Onderstands- verbond voor Werklieden, behelzende dat genoemd Verbond was tot stand geko men. Hierna werd de vergadering ge sloten. Daar vele werklieden met het doel en de strekking van „Patrimonium"oribekend zijn, vinden wij het niet ondienstig deze hier te laten volgen. In de overtuiging, dat Gods woord en de traditiën onzes volks de ver tr ouwbare grondslagen uitmaken eener Christelijke maatschappij, wenscht «Patrimonium" allerwegen de kennis daarvan te ver breiden en de liefde daartoe op te wek ken, teneinde op deze grondslagen de belangen der maatschappij in 't algemeen en die der werklieden in het bizonder door alle geoorloofde middelen te be vorderen. Tot dit doel tracht de Vereerriging te geraken door de volgende middelen Verbreiding van het beginsel des Ver- bonds bij monde en geschrifte, Vergaderingen, zoo mogelijk in alle plaatsen des lands, lot het houden van voordrachten en onderlinge besprekingen over onderwerpen van godsdianstigen, zedelijken, staathuishoudkundigen en nraat- schappelijken aard. Besprekingen ter plaatse waar afdee- lingen bestaan, van de geschiedenis der wereld in het algemeen, van de vader- landsche historie in het bijzonder, met jongelieden, irizonde-heid met de kinderen der leden. Bevordering der oprichting van Volks bibliotheken, ter verbreiding van positief Christelijke, zuiver historische en degelijk wetenschappelijke kennis. Bevordering van theoretisch en practisch Ambachtsonderwijs. Bevordering van de afschaffing van allen niet noodzakelijken arbeid op den Zondag. Uitbreiding van kiesbevoegdheid. Oprichting van een Nederlandsch Pen- sioenverbond een Ondersteuningsfonds voor weduwen, en een fonds tot uitkee- ring bij overlijden voor oude en invalide geworden werklieden. Bevordering van Christelijk onderwijs. Al wat verder, met onderwerping aan Gods Woord, in het belang van het ver bond en zijne Afdeelingen kan worden aangewend. Gisterenavond had in het St. Agatha-klooster eene zanguitvoering plaats door de St. Gregorius-vereeniging der parochie v. d. H.Fr.X. Voor eene stampvolle zaal werden 7 nummers ten gehoore gebracht allen van godsdienstige strek king. Van de uitvoering kunnen wij niets beters zeggen, dan dat de meest bevooroordeelde criticus niets er op zou hebben kunnen aanmerken. Jammer, dat deze uitvoering alleen door leden van de St. Gregorius-vereeni ging kon worden bijgewoond, en daar door een groot publiek van dit werkelijk muzikaal genot werd uitgesloten. De bronzen medaille voor 12 jari gen trouwen dienst is uitgereikt aan den sergeant-schrijver J. H. Lauret, van het le regiment veld-artillerie alhier in garnizoen. 320ste STAATSLOTERIJ. Vierde klasse. Trekking van 4 en 5 Jan. (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 65. 101, 114, 134, 187, 196, 198, 2211' 3015, 3060, 3079, 3161, 3169, 3193' 3196. 4653, 4676, 4683. 4692, 4694 6944, 7321, 7327, 7364, 10611, 10629. 10645, 10662, 10918, 10969, 12118, 12128, 12134, 12141, 12149, 12160, 12166, 12187 en 12400. Te zamen 38 prijzen. Volgende trekkingen hebben plaats 16—19, 24—27, 31 Jan., 1—3 en 7—11 Febr. Loten zijn nog verkrijgbaar. Baarn. Hoe gevaarlijk het is, dat jonge lui te vroeg met vuurwapenen zich bezighouden, bleek verleden week op nieuw, toen een zoontje van den heer H. met een buks op vogels schietende, bij het doorgaan eener haag de volle lading in de borst kreeg. Gelukkig zijn de edele deelen niet geraakt. Gister avond zijn er nog 27 korrels uit het vleesch verwijderd. Er zal nu verder wel geen letsel door veroorzaakt worden. Bunschoten. ^.Is een bewijs, dat bij de ook in onze gemeente heerschende werkeloosheid steeds liefdadigheid en barmhartigheid wordt betracht, diene, dat in het afgeloopen jaar door den land bouwer R. B. aan ruim zeshonderd per sonen successievelijk kosteloos voedsel en huisvesting werd verschaft. ANTWOORD aan den HCHTHEILWEN8CHER. 't Wordt allengs meer gevoeld doch dient rog niet verznegen, Dat licht juist aangebracht der Menschheid strekt tot nut Maar al te schitt'reud licht, waarvoor men 't oog beschut Om 't pijnlijke gevoel, aan iedereen staat tegen. Uw wensch kan dra vervuld door één goed woord verkregen Zelfs zonder eenig geld, bij Toonkunst's wijze stut, 't Eenstemmige Bestuur. Waar schuilt vraag ik het nut Voor zulk een kleinigheid veel woorden saamgeregen Te leev'ren aan de pers Want zie, uw hcld're klacht, Uit duisternis ontstaan, die gansch uw brein bevracht, Geplaagd heeft tot de gloed, in rijm is los gebroken Zij ware niet geuitwanneer heel leuk en zacht De knecht des kasteleins, dat hadt ge niet vern acht I Het gas van de lantaarn bijtijds had aan gestoken BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Gedoken-. 28 Dec. 1887. Everart Pieter z. vau Joseph Martinus Boode en Marga- retha Prins. 29 Dec. Jan Gerlof, z. van Gerlof Noordenbos en Ilillichien Louiza Wold. 31 Dcc. Leo Gerardus en Alijda Geertmida Leo z. en d. van Tbeodorus van Ramselaar en Maria Sleeking. Adriana, d. van Jan Staal en Mina Buisman. Gijsbcrta Alijda, d. van Johannes Bernardus Balte en Gijsje Lover. 1 Jan. 1888. Gerardus, z. van Wilhelmus Antonius van Wageningen cn Willempje van de Logt. 2 Jan. Margrietha Theodora, d. van Mar- grietha van Nijkerk. Agatha, d. van Petrus Versteeg en Barbara Jacoba Koppen. 3 Jan. Cornelia, d. van Eibertus Boks en Cornelia de Gans. Sophia, d. van Gerrit de lluiter cn Geertruida Hermans. Theodoras, z. van Hannes Jansen en Antonia Anna Staal. Gerardus, z. van Gerrit ten Broek en Mietje Buddingh. 4 Jan. Wil helmus Bernardus, z. van Bernardus van Bekkum en Antje Cornelisse. Wilhelmina Geertmida, d. van Cornelis Johannes Philippo en Truitje de Boer. Ondertrouwd 3 Jan. Johannes Ariar en Klaartje Dijkhuizen. Johanues Brits en Peternella Jansen. Overleden: 29 Dec. 1 887. Jacoba Maria Houtzaager 20 j. ongeil. 31 Dec. Joannes Frauciscus Lagerweij 83 j. wedr. van Isabella Cornelia Offerman. 1 Jan. 1888. Jacoba Vonno 20 d. Hendrikus van de Pol 63 j. eebtj. van Maria de Lorie. Lensden. Overleden 4 Jan. Jorden de Kruijff oud 28 j. ongeh. Stontenburg. Geboren 30 Dec. Maria, dochter vau Cornelis van de Berkt, en van Evertje Bak- kones. Ondertrouwd: 30 Dec. Gerrit van Zoeren, 23 j. en Antje van de Berkt 19 j. Woudenberg. Geboren 29 Dec. Hendrik, z. van Hen drik Antonie Reede en Gijsberta van Laar. Het bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 9 JAN. e. k. ten Raadhuize te Amersfoort, des namiddags van 12 tot 2 ure, terwijl be langhebbenden worden uitgenoodigd om hunne boekjes tot het bijschrijven der Renten, hetzij in die Zitting, hetzij voor af ten huize van een der Commissarissen in te zenden. A. J. BOS, Secretaris. MARKTBERICHT. Amersfoort, 6 Januari. Tarwe fO.OO a f 0,00 Rogge f 5,50a f5,10. Boekweit f0,00 a 10,Appels 2.75 a f3.20. Peren f 4.75 a f5.20. Aard appelen! 1.50af 1.80 de HL. Hoendereieren f5.50 a f6.50 de 100 stuks. Boter f 1,40 a f 1,55 per Kilo. Kaas f 0,a fO,-— Biggen f5.a f6.00. Schram men f 6.50 a f 9.50. Op de markt waren aangevoerd 50 H.L. Aardappelen. 4 H.L. Appels. 6 ILL. Peren. 570Kilo Boter. 1300stuks Eieren. 50 stuks Biggen. 3 stuks Schrammen. 80 H.L. Rogge. 00 H.L. Boekweit. 0 H.L. Tarwe.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2