BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. folger wUnscht sie Gottes Starkung. Nicht weniger herzlich stimmt die Königliche Regiering diesen Gefiihlen bei." De Minister heeft verder ter kennis gebracht, dat hij in antwoord daarop het navolgende telegram van Vorst Bismarck ontvangen heeft: vEurer Excellenz danke ich verbind- lichst für die Theilname der Niederlan- dischen Regierung an unseier liefen Trauer um den dahingeschiedenen Kaiser urid ilne gnten Wiinsche für seinen er- habenen Nachfolger. Zugleich bitle ich der Eisten Kammer der Geneial-Staaten für das im Namen des Nieder landischen Volkes ausgediückte Mitgefühl den aufiichligsten Dank und die Versicherung zu übermittelen dasz die dadurch bekundeten Gefühle freund- nachbai licher Theilname, im Deutschen Volke ihre herzliche Erwiederung finden." In de aardenbaan van den Ooster stoomtram onder langs de Grebberberg is door den hoogen stand van het water een belangiijke afslag van grond ont staan, waardoor dat gedeelte der baan onbruikbaar is. De passagiers moeten aldaar van trein verwisselen. Naar men meldt, is te Rotterdam een tramway-omnibusdienst in wording waarvoor reeds concessie aangevraagd is. Uit Haarlem wordt gemeld: «Maandagavond zijn in de vergadering van het Heilsleger ernstige ongeregeld heden voorgevallen. De politie is daar krachtdadig moeten optreden. Later heeft zich een optocht gevormd, die een be zoek heeft gebracht aan de woning, waar de officieren van het Heilsleger hun kwartier hebben. De werkstaking, te Almeloo nu reeds van langen duur, terwijl het einde nog niet te voorzien is, heeft een zeer eigenaardig karakter door een tweeledige oorzaak. In de eerste plaats wint de overtuiging, dat de werkgevers hun volk slecht be handelen, voortdurend meer veld, terwijl in de tweede plaats de houding der werkstakers recht geeft op de welwil lendheid van de geheele burgerij. Uit gezonderd eenige onbeduidende oploopjes, waaraan voor het grootste deel slechts jongens deelnamen, is de orde niet ver stoord. Met de grootste moeite worden de menschen, die nu reeds zoo langen lijd zonder verdiensten zijn, geholpen en het valt niet te verwonderen, dat velen, geen eiride ziende aan den onhoudbaren toe stand, elders werk zochten, waarvoor te Hannover gelegenheid schijnt te be staan. Door de werkstakers waren vooral de wevers in die stad dadelijk hulpbehoe vend, omdat zij van de fabriek uitslui tend moeten bestaan. Deze zijn het dan ook. die pogen elders werk te vinden. Een ander deel van de werkstakers zijn zonen en dochters uit den kleinen boerenstand, en de gevolgen di ukken niet het minst op deze klasse. De kleine boeren om Almeloo betalen doorgaans hun pacht, belasting enz. van het geld, dat hunne huisgenooten aan de fabriek verdienen. Veelal is het hun te doen om geld in handen te krijsen voor genoemde zaken, terwijl het land dat ze bebouwen voor het grootste deel de be hoeften oplevert. Nu zoo onverwacht deze steun weg valt, en nog wel op zoo'n ongelukkig oogenblik, want de werkkracht van die lieden kunnen ze bij vochtig winterweer niet op het land gebruiken, hoort men al klagen over de moeite, die de boeren zullen hebben om de pacht en wat dies meer zij te betalen. De fabrikanten schijnen den tijd te hebben om of te wachten, wat er gebeuren zal. Al de vaste werklieden werden ont slagen en den arbeiders werd aangezegd de gereedschappen, die wellicht nog in de gebouwen liggen, af te halen. Mis schien denken de heeren Scholten er wel over voor goed uit te scheiden. Teruggaan op het eenmaal ingeslagen pad nu zij inzien ongelijk gehad te heb ben, zal wel niet overeengebracht kunnen worden met den dwazen trots dier lieden Aan den anderen kant zullen de arbei ders liever de grootste ellende verduren, dan toe te geven, en voor het zoover komt zullen de Nederlanders, overtuigd van het goede recht van het volk, toch wel eens met de hand in de beurs tasten. Om den moed der arme lieden op te houden is het echter gewenscht, dat er voortdurend flink bijgedragen wordt. De vrees, dat de menschen lui zouden worden, is volkomen overdreven, daar slechts voorzien wordt in de meest nood zakelijke behoeften. Voor zijn pleizier of zijn gemak behoeft men onder zulke om standigheden het werk niet te staken. Omtrent de nieuwe onderneming van mevrouw Bulkley, waarvan in ons vorig nummer reeds melding werd ge maakt, bevatten de Haagsche bladen de volgende nadere bijzonderheden Na de gratie aan mevrouw de weduwe Bulkley verleend, meende het publiek, dat thans de aangelegenheden van de familiën Bulkley en Hoek niet meer in het openbuar zouden behoeven ter sprake te worden gebracht en de grootmoeder alle plannen zou hebben laten varen om zich vun hare kleinkinderen meester te maken of zich met deze in verbinding te stellen zonder toestemming van hun vader. Uit de gebeurtenissen, die de vorige week op Zwitsersch grondgebied zijn voorgevallen, blijkt evenwel het tegendeel. De heer Hoek had in het najsar van 1887 met zijne kinderen Apeldoorn ver laten, zor.der zijn adres achter te laten. Hij had dit opzettelijk gedaan, om gevrij waard te zijn tegen alle mogelijke plan nen, die bij zijne schoonmoeder zouden kunnen opkomen. Toch scheen mevrouw Rulkley bijzonder er op gesteld te zijn, de tegenwoordige verblijfplaats van den heer Hoek op te sporen, en toen het haar niet gelukt was in Nederland tot de verlangde wetenschap te geraken, nam zij hare toevlucht tot private detec tives uit de Engelscl.e hoofdstad, om het spoor te ontdekken van haren schoon zoon. Zelfs rnoet zij eene som van f 10,000 hebben beschikbaar gesteld voor dengeen, die haar die verblijfplaats zou opgeven. De scherpzinnigheid der detectives, die uit zoo ruime beurs konden putten, bleek in dit geval opnieuw. Hel verblijf van den heer Hoek werd opgespoord en ontdekt te Lugano, in Zwitserland. De voiige week verscheen daar plotseling inevr. de wed. Bulkley in eigen peisoon, vergezeld door een Engelschiuan, die voorgaf advocaat te zijn en die reeds vroeger te Lugano was opgemerkt ge worden. Hare komst ging gepaard met eene oproeping van den prefect van politie te Lugano tot den heer Hoek om te zijnen bureele te verschijnen. De prefect bleek geheel onder den indruk te zijn gebracht, dat de heer Hoek niet bevoegd was zijne kinderen onder zich te houden, en mevr. Bulkley versterkte hem daar in, door zich te beroepen op een docu ment, o. a. geteekend door mr. de Bas en den heer Knoote, te 's Gravenhage, en eenige andere heeren, die als familie raad zouden gezeten zijn. De prefect was zeer geneigd om mevrouw Bulkley, die Engelsche onder daan beweerde te zijn, ter zijde te staan en liet, toen mr. Hoek weigerde aan zijn verzoek te voldoen om de kinderen in tegenwoordigheid van zijne schoonmoe der te brengen, die kinderen tegen den wil van hunnen vader, die inlusschen in het bureau werd gehouden, uit de woning halen en naar het bureau over brengen. Een vrij heftig tooneel moet toen zijn voorgevallen, waarbij mr. Hoek zijn goed recht krachtig verdedigde en zich beriep op de Nedeilandsche justitie, terwijl hij zich tegen elke onrechtmatige aanhouding verzette. De prefect liet hem en zijne kinderen weer naar hunne woning gaan en de heer H. telegrafeerde aan de Nederlandsche regeeringspersonen. Inmiddels werd korten tijd later door mevr. Bulkley, bijgestaan door 2 Engel- schen, een poging gedaan om de woning van den heer Hoek binnen te dringen, wat hun echter door de eigenaars belet werd, zoodat deze poging alleen wat straatschandaal uitlokte. Eene poos later ontving de heet Hoek een schrijven van een der Engelschen, waarin hij werd aangezocht, aan mevr. Bulkley hare kleinkinderen te laten zien om afscheid van hen te netnen, gedurende 5 minuten. Tevens werd er op gezinspeeld, dat, indien het verzoek mocht worden afge slagen, de politie opnieuw in de zaak zou worden gemengd. Daar nu de heer H. liever de kennis met de Luganeesche politie niet wilde hernieuwen, besloot iiij aan dit verzoek te voldoen, mits mevr. Bulkley geheel alleen kwam. Alzoo geschiedde, en gedurende eenige oogen- blikken onderhield de grootmoeder zich met hare kleinkinderen. Na dit bezoek besloot de heer H. Lugano te verlaten en naar Bellinzona te vet trek ken, waar de directeur van justitie ver blijf houdt. Vöör zijn vertrek ontving hij echter eene oproeping om voor den rech ter van instructie te verschijnen, ten einde te worden gehoord op eene klacht van den prefect van politie te Lugano, welke klacht later hierin bleek te bestaan dat de heer H. dien prefect valschelijk beschuldigd zou hebben van onrechtma tige aanhouding. Te Bellinzona had de heer H. een on derhoud met den directeur van politie, die de handelingen van den prefect van Lugano aanvankelijk verdedigde met het oog op de dien ambtenaar vertoonde stuk ken, o. a. het document van den fami lieraad, ook onderteekend door den En gelschen consul, en de he.rn gedane mede- deeling dat de heer H. als voogd over zijne kinderen zou zijn afgezet. Nadat de heer H. de geheele geschiedenis had medegedeeld, de onjuiste voorstellingen had in het licht gesteld en had doen uitkomen dat de Nederl. wet geen fami lieraad kent, die bevoegd zou zijn voog dijrechten te ontnemen, en nadat hij andermaal zich op de Nederl. regeering had beroepen, verklaarde de directeur van justitie dat hij moest toegeven, dat de prefect van Lugano was gedupeerd, maar dat hij diens goede trouw niet kon veidenken, zoodat hij zich zou be palen hem een afkeuiing te geven voor zijne overijling. Inmiddels zou hij afwach ten de inlichtingen der Nederl. justitie, terwijl de heer H. zijne reis vrijelijk zou kunnen vervolgen. Mocht blijken, dat de opgaven van den heer H. in alle opzich ten juist waren geweest, dan zou hem later eene verontschuldiging worden aangeboden. Naar men verder verneemt, moet de Nederlandsche regeering zich met de zaak hebben ingelaten en der Zwitser- sche inlichtingen hebben verstrekt. De Minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de maand Mei a. s. bij de directie der marine te Hellevoetsluis een vergelijkend examen zal plaats hebben van jongelingen, die als machinistleerling der 2de klasse wen- schen te worden aangenomen. Het getal der als zoodanig te plaatsen jongelingen zal zich tot zestien bepalen. Met den sneltrein van Amsterdam naar Berlijn is Donderdag middag ver zonden de zilveren krans, rustende op een zwart fluweelen kussen met zilveren kwasten, die dienen moet als blijk van laatste eerbewijzing van eenige te Rot terdam en Amsterdam wonende Duitschers aan hun dierbaren overleden keizer Wilhelm. De krans is vervaardigd in de fabriek van gouden en zilveren werken van den heer Hoeker te Amsterdam. De commissie, bestaande uit 3 ledeo uit Amsterdam en 2 uit Rotterdam i- reeds naar Berlijn vertrokken, terwijl een lid achter gebleven was, om gislei met den krans te vertrekken. Naar men meldt, zullen de groote najaarsmanoeuvres dit jaar in het westelijk deel van Noord-Brabant plaats hebben en daaraan worden deelgenomen door het 3e en 6e regiment infanterie, be- hoorende tot de 3e divisie, en door het regiment grenadiers en jagers, behoo- rende tot de le divisie. Een 15-jarig meisje, dat in de ge meente Wouw (N.-B.) verleden weck door een dollen hond in het aangezicht ver wond werd, is op staatskosten naar Parijs overgebracht, om in het instituut van dr. Pasteur behandeld te worden. De centrale anti-revolutionaire kies- vereeniging in het district Schoterland heeft met algemeene stemmen den heer Domela Nicuwenhuis candidaat gesteld bij de herstemming. Uit Suriname wordt gemeld, dat op den linkeroever van de boven-Surina- me weder belangi ijke hoeveelheden goud zijn ontdekt. Voorts wordt medegedeeld, dat de voor eenige maanden op cacao-gronden aan de beneden-Commewijne genomen proeven met cacao-boonen van Trinidad voorloopig goed zijn geslaagd. Van de jonge planten zijn, in weerwil van hel minder gunstige weder ongeveer 80 pCt «aangeslagen". De zuidefzee-vereeniging, die zich ten doel stelt, de zaak der afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee nauwkeu rig te onderzoeken, heeft, eene geldlee- ning uitgeschreven, groot f90,000, verdeeld in aandeelen van vijf honderd en hon derd gulden, en in onderdeelen daarvan van vijftig gulden. De geldleening is renteloos. De vereeniging verbindt zich aan de naamlooze vennootschap welke te eeni- ger tijd hare onderzoekingen zal over nemen, de verplichting op te leggen, deze geldleening terug te betalen. De terugbetaling geschiedt alsdan met eene premie van 10 peten boven dien met 5 pet. meer voor ieder jaar, dat de oprichting na 1889 plaats heeft. Het maximum der premie is 50 cent. De inschrijving is opengesteld bij de leden van het bestuur der vereeniging en bovendien hij alle kassiers, cominis- sionnairs in effecten, makelaais en boek handelaars hier te lande. Zoodra het gewenschte cijfer is bereikt, zal de inschrijving worden gesloten en daarvan door de bladen mededeeling ge schieden. Over de bedragen zal beschikt worden: voor 50 pet. in April 1888, voor 50 pet. in April 1889. Het geheele kostenbedrag van het onderzoek, waarmede de vereeniging een geldelijken voordeel beoogt is, over drie jaren verdeeld, op f 125,000 geraamd, en het bedrag der leening, waartoe thans op het Nederlandsche volk een beroep wordt gedaan, strekt om het ontbrekende aan te vullen nadat de vereeniging zich gewend heeft tot hen, die in de eerste plaats tot het brengen van een offer lei bereiking van het voorgestelde doel sche nen te zijn uangewezen. Men meld uit Wijk lij Duurstede: »De Lek blijft voortdurend wassen. Het water staat van dijk tot dyk." Door de politie te Rotterdam is aangehouden een Duilscher, die zich in de maand November van gepasseerd jaar aan diefstal onder verzwarende omstan digheden in Antwerpen zou hebben schul dig gemaakt. Bij zijne aanhouding gaf hij een valschen naam op en was in 't bezit van valsche papieren, maar een uit Antwerpen naar Rotteidam overge komen getuige heeft in hem den persoon Herkend, wiens aanhouding door de jus titie te Antwerpen gevraagd is, hij moet, volgens informatie, reeds drie malen, ter zake van misdrijf, in zijn geboorte land veroordeeld geweest zyn, waaronder eenmaal ter zake van het maken van valsche munt. Bij de loting voor de nationale miltie heeft zich in Limburg het volgende zonderlinge geval voorgedaan. Een jong- mensch, die tijdelijk in Pruisen verblijf hield, wiens voogd te Mook was overleden, zonder dat een opvolger werd aangewezen, werd te zijner lijd door ziekte vei hinderd zich voor de nationale militie te doen inschrijven. Bij de ten vorigen jaren ge houden loting werd hij wegens dit verzuim niet toegelaten dit jaar meldt hij zich opnieuw aan, doch wordt ten tweeden male afgewezen. Men lijft hem niet in, men laat hem niet toe tot de loting men stelt hem evenmin vrij. Men is dus nieuws gierig le weten op welke wijze deze zauk in het reine zal gebracht worden. De begrafenis van Keizer Wilhelm heeft gisteren met groote plechtigheid plaats gehad. Tal van weemde vorsten of hunne vertegenwoordigers namen er aan deel Keizer Fredeiik en de rijkskanselier Bismarck woonden de begrafenis niet hij. (In een volgend nummei hopen wij een uitvoeiig verslag der begrafenis te geven). De Engelsche Regeering heeft eer, speciale commissie ingesteld om de quaestie der immigratie van behoeftige vreemdelingen te onderzoeken. Men zegt, dat de Prins van Wales voornemens is binnenkort Weenen te bezoeken, om den Keizer persoonlijk dank te zeggen voor zijn benoeming tot eere kolonel van het 12e regiment huzaren. Gisteren ochtend om 12 uur begon het geschut van den Tower van Londen Engeland's laatste groete aan den over leden Keizer te betuigen. Om de minuut werden 91 keer (het aantal van 's Keizers levensjaren) de kanonnen afgevuurd. Op alle publieke gebouwen en alle schepen der kon. marine waren de vlaggen half stok geheschen. Het saluut van 91 kanonschoten werd ook gebracht te Edinburgh, Plymouth en Dover. Een welingelicht Weener blad meldt, dat de Kroonprins van Rusland zich eerst daags verloven zal met Prinses Militza, dochter van Prins Nicolaas tan Monte negro. De Czaar zou bevolen hebben, dat voortaan alle huwelijken van Rus sische Prinsen moeten gesloten worden met Prinsessen van het orthodox-Russische geloof; tot hiertoe huwden de Russische Prinsen Prinsessen van Luthersch of Cal- vanistisch geloof, die dan voor het huwe lijk werden gedoopt in de Russische kerk. In 't vervolg zullen dus slechts Prinses sen kunnen worden gekozen uit Rusland, Servië, Roemenië, Montenegro of Grie kenland. De correspondent der Standard, te Constanlinopel meent, dat, zoodra de begiafenis van Keizer Wilhelm achter den rug is, Rusland zal trachten de Porte te bewegen de havens van Bulgarije te blokkeeren met of zonder hulp van Rusland, Duitschland en Frankrijk. De coi respondent meent evenwel, dat Turkije hierin niet zal meegaan. Graaf Kalnoky heeft de vertegenwoor digers van Oostenrijk-Hongarije te Lon den, Rome, Parijs, Madrid en Den Haag aangeschreven, de Oostenrijksche consuls in de landen waar zij gezant zijn te doen letten op den handel in meisjes, die ook met Oostenrijksche meisjes op grooten schaal gedreven woidt voor onzedelijke doeleinden. De minister wenscht dat de consuls in deze de grootste waakzaam heid in acht zullen nemen en dergelijke bedrogen meisjes redden, wanneer zulks mogelijk is. In Oostenrijk zelf zal men voortaan voorzichtiger zijn met het geven van pas poorten aan meisjes, die naar het bui tenland gaan. In Amerika en vooral te New-York hebben hevige sneeuwstormen gewoed. De N. Ft. Cf. ontving daaromtrent het volgende particulier telegram uit Londen: »De toestand te New-York is geens zins verbeterd, veeleer verergerd. Na een koite stilte begon er een nieuwe sneeuwstorm. Dientengevolge blijven alle vervoermiddelen, behalve eenige sleden, stilstaan. Ook komen er geen treinen blieven of telegrammen aan, behalve Europeesche. De spoorwegstations te New-York zijn opgevuld met reizigeis die weg willen maar niet kunnen. Hon derden tieinen zitten overal vaslge- sneeuwd, velen in den omtrek van New- Yoik, waarin duizenden passagiers den geheelen Maandag en een deel van Dinsdag moest doorbrengen, tot sleden hen kwamen verlossen. Honderden dag- looners zijn door den New-York Centraal- spoorweg aangenomen tot sr.eeuwoprui- ming. Waar de toegangen tot huizen en winkels door sneeuwbergen versperd zijn, konden deze veelal slechts door tunnels bereikbaar worden gemankt. De meeste winkels, handelskantoren en banken bleven gisteren gesloten, evenzoo de katoenbeurs, terwijl de effectenbeuis, waar van elfhonderd leden er slechts dertig opkwamen, maar kort geopend bleef. De zaken waren beperkt tot Lon den en geen slolkoerslijst werd er opge maakt. Leeftocht en steenkolen beginnen schaarsch te worden tegen verdubbelde prijzen, terwijl mel(t onverkrijgbaar is. Tallooze restauraties bleven gisteren ge sloten. De logementen, waar vele stede lingen onderkomen en kost zoeken, wei gerden meer gasten op te nemen. Zoover bekend is, hebben deze sneeuw stormen de voornaamste steden der Unie mede geteisterd en het geheele verkeers wezen, ook Canada, gedesorganiseerd, zoodat ook de treinenloop van de Cana dian Pacific stilstaat. De allerfelste koude deed den thermometer tot 5 graden Fahrenheit boven nol dalen. Vele men schen zijn doodgevroren. De East-River voor New-York vroor vast, zoodat de pontenvaart gestaakt werd en men over de rivier kon wandelen. De nieuwe verkiezing van een lid der Tweede Kamer voor het district Amersfoort zal plaats hebben op Dinsdag 27 Maart a.s. en de herstemming, zoo noodip, op Dinsdag 10 April d.a.v. Met gegrondverklaring van het daai o in tr ent ingesteld bemep van mr. H. .1. H. baron van Boetzelaer van Oos- lerhoul c. s. is bij koninklijk besluit van 2 Maait 1888 vei nietigd het besluit van burgemeester en wethouders van Amers- fooit dd. 31 October 1887. waarbij den heer A. M. Tromp van Holst, majoor- commandant der dienstdoende schutterij, voorwaardelijk vergunning was verleend tot het oprichten van eene schietbaan op het daarin vtrmeld terrein. Het gerechtshof te Amsterdam heeft R. O. wonende alhier, thans in hechtenis, in hooger beroep veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. Hij werd door de rechtbank te Utrecht wegens brandstichting in zijn pakhuis voor turf, alhier gepleegd, veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf met last tot gevangenneming. Tegen het arrest is door hem cassatie aangeteekend. Op 13 Maart is Gerrit de Vrij een onzer ijverige brievenbestellers aan longontsteking overleden. Hij laat een weduwe met 5 nog zeer jonge kinderen onverzorgd achter. De predikanten der Herv. gem. en de postdirecteur alhier zijn voornemens eene inteekenlijst voor genoemd gezin te laten rondgaan. De Heer van den Akker heeft op zich geno men zich daarmede te belasten. Moge het verzoek om hulp bij zeer velen wel willend worden ontvangen. Een persoon, die met de justitie nog iets had af te rekenen, en alhier dacht te logeeren werd door de stedelijke politie aangehouden en naar het huis van bewaring gebracht. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden,verzonden van het Postkantoor te Amersfoort, over de 2e Helft der maand Februari 1888. 1. G. J. Berene 2. P. Mars 3. F. M. Daudt 4. Wilpenheim Briefkaart. 1. P. W. Lourens Amsterdam, Hilversum, Leiden Schoonhoven Arnhem. Utrecht. Aangezien het kapitaal, be- noodiga tot den aanleg en exploitatie van een uitgebreid tramwegnet binnen deze gemeente, waartoe aan den heer I. R. H de Jong alhier concessie werd verleend, nog niet werd verkregen, is in eene vergadering van inschr ijvers be sloten, dat men zich voorloopig zal be palen tot den aanleg van de lijn welke het station van den Rijnspoor met dat van den Oosterspoor zal verbinden om daarna gaande weg tot uitbreiding over te gaan. Daar men over een bedrag van f65900 heeft te beschikken, heeft dit plan veel kans van slagen en zal, wanneer een maal tot de exploitatie is overgegaan, de belangstelling allicht ook meer alge meen worden dan tot heden het geval was. Soestcrberg, 15 Maart. Een groote ramp zweefde gisteren vele mannelijke bewoners dezer plaats boven het hoofd. Bijna waren ze in eens weduwnaar ge worden. Terwijl de genoodigden ter kerke waren, om de uitvaart en begrafenis van een geacht ingezetene bij te wonen, had men in een afgesloten vertrek van het sterf huis, bestemd voor de vrouwen, een twintigtal stoven met gloeiende hriquet- ten gevuld, voor de verkleumde schare neergezet. Een uur later kwamen de hongerige en koude gasten binnen, maar nauwelijks waren de eerste beten genut tigd of eenigen werden onpasselijk en verlieten de kamer. De achterblijvenden maakten zich vroolijk over de zwakheid van het hedendaagsche geslacht, maar waren te voorbarig: zij allen werden zonder uitzondering en in veel heviger rnate ongesteld, zoodat weldra de ge heele buurt in opschudding verkeerde over het vreemde geval. De gewone ver giftigingsverschijnselen na het inademen

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2