Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. aldus opgegeven: H. V. Hogerzeil, predi kant te Amsterdam, openingswoord; S. H. Buytendijk predikant te IJselstein, een en ander uit de geschiedenis van het Christelijk Nationaal ZendingsfeestG. van Asselt, zendeling der Rijnsche zen ding, de verschillende ervaringen van den zendeling; dr. E. Bargar, predikant te Amsterdam, de zending als teeken; dr. H. E. Daubanton, predikant te Heemstede, de zending en de wetenschapW. baron van Doorn van Westcapelle, te'sGraven- hage, Ware bekeering; W. H. Gispen, predikant te Amsterdam, de zending als christelijk volksbelang; C. L. Laan,pred. te Rotterdam, de vrouw in heiwerk der zending; mr. J. F. van Lennep, te Am sterdam, het veelzijdige nut der Zondag scholen; T. M. Looman, van Amsterdam, verslag der zendings-vereenigirigen dr. J. J. P. Valeton, hoogleeraar te Utrecht, de zending op de Sangir-en Talaut-eilan- den J, P. G. Westhoff, predikant te Amsterdam, de zending in Hoog-Toba op Sumatra; J. H. Wiersma, predikant te Amsterdam, de laatste twaalf jaren der negentiende eeuwH. Wildeboer, pred. te Oudewater, de gemeente des Heeren een reddingsleger H. Malcome- sius, predikant te Rotterdam, eerste af scheidsrede; dr. G. J. van der Flier, predikant te 's Hage, slotrede. Men schrijft git Beverwijk De aardbeien zijn dit jaar overvloedig, ofschoon juist 14 dagen later rijp dan in vorige jaren. De prijs per mandje is reeds van 30 ct, op 10 ct. gekomen. Verzendingen in 't groot hebben reeds plaats. Fransche en Duitsche bladen en tijdschriften wijden waardeerende artike len aan het werk en de nagedachtenis van Vosmaer. In 't bijzonder brengt het tijdschrift l'Art een hartelijken afscheids groet aan zijn medewerker. Ook in de Weser-Zeituug van den 20n leest men een warm woord van hulde aan de nage dachtenis van mr, Vosmaer, »een der uitstekendste Nederlandsche letterkun digen en, zonder overdrijving gezegd, de grootste en meest gevreesde kunstkenner en kunstbeoordeelaar." De Hol!. Maatschappij van Land bouw heeft te Oudshoorn eene hoeve aangekocht om daar hare zuivelbereidings- school te vestigen. In de laatste dagen wordt te Enk huizen veel ansjovis aangebracht, welke meestal in de nabijheid dier stad gevan gen wordt. De prijs is vast en hooger dan de laatste jaren, zoodat de visschers goede zaken maken. Het levert een aaidig gezicht op, wan neer men die honderden van visschers- vaartuigen ziet heen en weer varen. Tal van menschen haasten zich dan ook, om na afloop hunner werkzaamheden, den zeekant op te zoeken om dat eigenaardig schouwspel te zien en zich door den zee wind eenige verfrissching te laten toe waaien. Dat het aantal onderwijzers nu langzamerhand afneemt, bewijst zeker ook het feit, dat zich voor de 18 beurzen aan de kweekschool te Deventer slechts 33 jongelingen hebben aangegeven. Nu de feestelijkheden ter viering van 's pausen gouden jubilé ten einde zijn, heeft men te Rome, onder goedkeu ring van Z. H., het plan gevormd, door eene volledige geschiedenis de gedachte nis aan deze glorievolle dagen voor de komende geslachten te bewaren. Z. E. kardinaal Schiaflino, eere-voor- zitter van het generale feest-comité, richtte zich te dier zake aan al de aartsbisschop pen, bisschoppen, apostolische delegaten, vicarissen en prefecten, om door hunne bemiddeling de noodige gegevens te ver krijgen voor de samenstelling van dit werk Aan dr. Andreas Jansen, secretaris van het hoofdcommité van Nederland, in het Seminarie Driebergen, droegen fill. DD. Hoogw. de aartbisscbop en de bisschop pen onzer provincie op, de gestelde vragen te beantwoorden ten opzichte van de feestviering in Nederland. Daar men te Rome nauwkeurige opga ven wenscht niet slechts omtrent hetgeen de katholieken van de verschillende bis dommen en landen met gemeenschappe lijke krachten ondernamen, maar tevens omtrent de meer bijzondere en locale feestvieringen, vraagt de heer Jansen daaromtrent inlichtingen. De Haarl. Ct. meldt: Reeds herhaaldelijk werden losse ge ruchten vernomen, volgens welke ergens in de Haarlemmermeer eene minerale bron zou zijn ontdekt, zonder dat men echter het rechte van de zaak vernam. "Wij kunnen thans mededeelen, dat wer kelijk die geruchten niet geheel ongegrond waren. Vóór eenigen tijd nl. werd de aan dacht van enkele belangstellenden ge vestigd op eene bron in de Haarlemmer meer, waarvan het water sterk ijzerhou dend werd bevonden. Een nader onder zoek bracht aan het licht, dat die bron reeds sedert vele jaren vloeit en, ook in zeer warme en droge zomers, dage lijks eenige duizenden liter ijzerhoudend water levert, dat ook bij strenge kou of zeer hooge zomerwarmte steeds een constanten warmtegraad behoudt. Bij hel bestuur van het Aardrijks kundig Genootschap is per telegram uit Indië het bericht ontvangen, dat de luite nant ter zee 2. klasse R. Posthumes Meyjes aan wien door het genootschap het geographisch onderzoek der Kei eilanden was opgedragen, ziek is ge worden en tengevolge daarvan verplicht is naar het vaderland terug te keeren. Bismark heeft het voornemen weldra naar Friedrichsruhe te gaan, waar hij voorloopig blijven zal, totdat het vastge steld zal zijn of en wanneer de samen komst van den Czaar met den Duitschen Keizer plaats zal hebben en of Bismark daarbij tegenwoordig zal zijn. De Kan selier heeft verlof gevraagd voor drie maanden, omdat zich voorloopig, naar hij aan met hem bevriende leden van het Parlement verklaard heeft, de algemeene toestand zeer vreedzaam laat aanzien, zoodat er reden is om een rustig tijd perk te verwachten. Later zal Bismarck eene ontmoeting hebben inet Crispi te Kissingen. De Berlijnsche correspondent van de Times wil niet gelooven, dat vooreerst een bijeenkomst tusschen de Keizers van Duitschland en Rusland zal plaats hebben. Het geschrijf voor en tegen Dr. Macken zie en over zijne behandeling des Keizers duurt steeds voort en de toon, die de polemiek beheerscht, wordt er niet vrien delijker op. Nu publiceert de Revue heb- domadaire een artikel van Dr. Guttmann, waarin de schrijver tracht te bewijzen, dat de dood van den Keizer een gevolg is van de weigering van Mackenzie, om de thyiéotomie te opereeren, toen die operatie den lijder nog had kunnen red den. Dr. Guitman ontziet zich niet, zijn Engelschen collega van onwetendheid te beschuldigen of van moord met voor bedachte raad. En dit schijnt nog niet het laatste woord te zijn, dat in deze zaak gesproken is. Men verwacht, dat, zoodra de rouw om is, prinses Victoria van Pruisen en Alexander van Battenberg een paar zullen worden; het huwelijk zou in Engeland worden voltrokken en het jonge paar zou zich in dat land vestigen, zegt de Truth. In het Lagerhuis werd Donderdag de tweede lezing gehouden van het ontwerp tot verbinding van Engeland en Frank rijk met een onderzeeschen tunnel. De heer Watkins brak een lans voor het ontwerp. Hij herinnerde er aan, dat mr. Smith er steeds voor was en dat de Fransche maatschappij er reeds 80,000 pd. st. aan besteed heeft. De proeven zijn genomen door het graven van '"10 des tunnels en hebben volkomen beantwoord aan de verwachting. Spreker wijdt lang uit over de handelsvoordeelen, die een tunnel zou aanbrengen en citeert de denkwijzen van prins Albert, Richard Cobden en lord Derby over dit punt. Michael Hicks-Beach vraagt uit naam der regeering verwerping van het voorstel. Hij ontkend dat Derby of Beaconsfield ooit vóór een tunnel gesproken hebben. Hij herhaalt voor de zooveelste maal dat Engeland in zijn isolement zijn kracht vindt; hij gelooft niet, dat de tunnel on zijdig zou kunnen blijven in oorlogstijd of dat zij niet in handen des vijands zou vallen. Wat de opmerking van Wat kins aangaat, dat Engeland en Frankrijk geen oorlog zullen krijgen, zegt Ilicks- Beach, dat hij dit niet zou durven be weren; wij hebben reeds menigmaal oor log met Frankrijk gevoerd en een her nieuwing er van blijft altijd gebeurlijk. Het Huis gelieve dat vooral niet uit het oog te verliezen. Ten slotte werd het ontwerp vei wor pen met 307 tegen 165 stemmen, niet tegenstaande het krachtig pleidooi van Gladstone. De Parijsche prefect van politie heeft aan alle commissarissen van politie in de hoofdstad voorgeschreven beslag te leggen op klaarblijkelijk onzedelijke ge schriften en platen. Zij, die ze colpor- teeren of tentoonstellen, zullen gestraft wordenhet maximum der straf is 2 jaren gevangenisstraf en 3000 francs boete. Prins Ferdinand van Bulgarije heeft de veroordeeling van majoor Popofl' bekrach tigd. Aan den heer J. G. Meeuwsen is na inschiijving de pacht gegund van het buffet, tijdens den schietwedstrijd van den Nederlandschen schutterijkaderbond den 6. en 7. Augustus a. s. op het terrein «de Vlasakkers" te houden. De I7-jarige zoon van den heer T. geraakte bij het zwemmen in de rivier de Eem in zinkende toestand, hetgeen door den heer Pels toevallig werd opgemerkt. Deze begaf zich onverwijld te water en mocht de voldoening smaken den jonge ling van een wissen dood te redden. Een werkman die, onder den inv'oed van sterken drank naar het scheen, in weerwil van de waarschuwing zijns patroons, om het niet te doen, een langs den muur va» een in aanbouwd zijnd huis geplaatsten steiger toch beklom, viel daar af en brak een been. Het Bestuur van het Departement Amersfoort der Maatschappij tot bevor dering van Nijverheid ontving onder staand missieve, die zij bij dezen ter kennis van belangstellenden brengt. Het spreekt hierbij den wensch uit, dat de ingezetenen mogen toonen, de gunstige beschikking van de concessionarissen der gasfabriek op prijs te stellen door een ruim gebruik te maken van gas tot ver warming en drijfkracht. Aan het Bestuur van het Departement Amersfoort der Nederlandsche Maat schappij ter bevordering van Nijver heid. Concessional issen voor de Gasfabriek te Amersfoort hebben de eer UEd., in antwoord op het hun gezonden verzoek, om gas tot verwarming en drijfkracht te leveren tot den prijs van f0.06 per Stère, te berichten, dat zij genegen zijn ten gevalle hunner lichtgasverbruikers aan dit verzoek te voldoen. Zij moeten daarbij echter de volgende voorwaarden stellen 1°. een minimum van lichtgasverbruik van f 10 p. jaar, of hijpassing van het daaraan ontbiekende, om kook- of werk gas te kunnen verkrijgen; 2". de kosten van aanleg en onderhoud zijn voor rekening van den verbruiker. De meters zijn aan de Gasfabriek in huur verkrijgbaar 3°. bij ongeval aan de fabriek, waar door tijdelijk alleen genoeg gas tot ver lichting kan gemaakt worden, heeft de fabriek het recht tijdelijk het leveren van gas op den dag tot verwarming of drijf kracht te staken, met kennisgeving per advertentie 4». de verbintenis geldt wederzijds tot wederopzegging toe. (Aanmerkelijke stij ging toch der kolenprijzen, door oorlog, werkstaking, als anderszins, zoude de levering van gas tegen 6 ets. p. M®. on mogelijk kunnen maken, zonder groote schade voor Concessionarissen); 5°. onbelemmerd recht van toegang voor den Directeur, of de door hem ge zonden personen, tot controle op moge lijk misbruik van kook- of werkgas tot verlichting, (hetwelk overigens door de wet als misdrijf cellulair gestraft wordt). Concessionarissen vertrouwen, dat deze voorwaarden door UEd. als billijk erkend en aangenomen zullen worden, in welk geval zij den onderteekenaars van het adres per advertentie van een en ander bericht zullen geven. De Concessionarissen voornoemd, Dr. F. H. GROENE WEGEN, Pi esident. F. D. VAN DEN BERKHOF. D. L. NEELMEIJER Sr. WELLENBERGH. Amersfoort, Juni 1888. De voorafgaande, omvangrijke arbeid tot bezorging eener nieuwe geïllustreerde uitgaaf van de werken van J. Van den Vondel indertijd uitgegeven door mr. J. Van Lennep is thans zóóverre ge vorderd, dat weldra het eerste deel bij den heer A. W. Sijthoiï. te Leiden het licht zal zien. Gelijk vroeger werd gemeld, zal deze nu door den heer J. H. W. Uuger, archi varis te Rotterdam, die door zijne Biblio- graphie over Vondel zich in de Vondel literatuur zoo gunstig heeft doen kennen,— herziene uitgave worden opgenomen in SijthofFs zoo gezochte «vijfiig-cents- editie", waarin de werken van Van Lennep en Cremer reeds voorkomen. Deze nieuwe uitgave zal verschijnen in series van 6 deeltjes, doch niemand is verplicht zicht voor het geheel te ver binden. Intusschen is het met Vondels werken niet enkel bij eene herziening gebleven, maar zijn ze door den heer Unger ook bijgewerkt in verband met datgene, wat, sedert Van Lennep zijne zoo belangrijke uitgave bezorgde, omtrent Vondel en zijne werken nader is bekend of ontdekt geworden. De tekst wordt zoo nauw mogelijk naar de oorspronkelijke, eerstbekende uitgaven gevolgd, terwijl de nooten en ophelde ringen eveneens met de meeste zorg zijn bewerkt. De gedichten zullen worden gegeven in eene chronologische volgorde. De drie eerste deeltjes bevatten o. a.I. Gys- bregt van Aeinstel en Elektra. II Het Pascha, Den Gulden winckel en De Vaderen. III Vorstelycke Warande der Dieren. Ook de plaatjes zullen naar de oorspron kelijke uitgaven worden weergegeven. Aangezien de kunst in het reproduceeren daarvan in den laatsten tijd zulk eene zeldzaam hooge vlucht genomen heeft, is de uitgever in de gelegenheid de menigte afbeeldingen het geheele werk door te doen opnemen voor weinig geld, nl. tegen eene geringe verhooging van slechts tien cents per deeltje. Het geelachtig getint papier, dat voor deze uitgave gekozen is, leent zich uit stekend voor de illustraties. Het geheel belooftniettegenstaande den zeldzaam lagen prijs, waarvoor het verkrijgbaar wordt gesteld inderdaad een prachtwerk te worden, beantwoor dende aan de tegenwoordige eischen der typographic en den dichter waardig. In verband daarmede zal de uitgever, voor wie zulks verlangen, voor elk deel, eveneens tegen zeer billijken prijs, een band verkrijgbaar stellen, uitgevoerd in eigenaardig karakter van het werk zelf en dus daarmede één geheel vormende. Wat velen bovendien niet minder welkom zal zijn en daarbij de waarde van het geheel niet weinig verhoogt, zijn de woorden, waarmede Vondel door diens bekenden bewonderaar prof dr. Jan Ten Brink met deze uitgave opnieuw bij onze landgenooten wordt ingeleid Moge de Lei<J?Êhe uitgever ondervinden dat Ten Brinks waardeering bij duizen den weerklank vind. Alleen toch rekenen de op eene groote deelneming is het mogelijk de nieuwe, geïllustreerde uit gave tot zulk een geringen prijs onder ieders bereik te brengen. Premie-Aandeelen Witte Kruis. De Anglo-Oesterreichische Bank, te Wee- nen, heeft met de Noord-Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis een con tract gesloten, voor de uitgifte eener pre- mieleening van de evengenoemde Ver eeniging. De inschrijving op deze leening zal den 5en en 6en Juli a. s. worden opengesteld bij het Administratiekantoor van aandee- len in vennootschappen en in binnen-en buitenlandsche leeningen alhier, alsmede bij een aantal andere voorname firma's hier te lande en in het buitenland. Vele aanzienlijke binnen- en buiten landsche firma's hebben zich bij deze leening geïnteresseerd weshalve de tekst in vier talen op de obligatiën wordt ge drukt. De premieleening is groot f 3,500,000, verdeeld in 350,000 obligatiën, elk a f 10 nominaal. De aflossing en premiebetaling worden gegarandeerd door een solied waarborg fonds groot f 2,275,000 en een oploopend reservefonds van f 175,000, die beiden worden gedeponeerd bij de Nederlandsche Bank en door een bijzondere financiëele commissie beheerd- De koers van uitgifte zal f 12,50 zijn ruim beneden het bedrag van de kleinste terugbetaling, die opklimt van f 14 tot f 25. In de loop dezes jaars zullen reeds twee uitlotingen worden gehouden, met hooge premiën van f50,000 en f 100,000. In eene korte zitting behandelde de gemeenteraad alhier eergisterenmid- dag de aan de orde gestelde punten. Gunstig is beschikt op een request van bewoners der Slijkstraat, om naam verandering van die straat. Zij zal voor taan heeten Arnhemsche straat. B. en W. hadden daarom geen bezwaar, aan bet verzoek te voldoen, omdat de tegen woordige naam niet historisch is. Aangenomen werd een voorstel van B. en VV. betrekkelijk het toezicht op het steken van heideplaggen, enz.Het ge regeld toezicht houden ter bedoelder plaatse had wegens den verren afstand nog al bezwaar in; daarom konden B. en W.en met hen ook de raad, gemakkelijk treden in het aanbod van Ernst Kamerbeek, onbez. rijksveldwachter te Leusden, oin daar voor eene bclooning van f40's jaars toezicht te houden. Tot eenige bespreking, meer tot toe lichting van het voorstel, leidde het voor stel van B. en W. tot bestrating met klinkers van de Beestenmarkt, doch werd ten slotte z. h. o. aangenomen. De tegenwoordige bestrating laat veel te wenschen over betere bestrating zal het marktverkeer bevorderen, maar de wijl de kosten van geheele nieuwe be strating wat hoog zouden loopen, gaf de commissie van fabricage in overweging, de markt ter geheele lengte over eene breedte van 7 Meter te bestraten, De wethouder Croockewit gaf toelichting waarom B. en W. met het advies dier commissie kan meegaan, waarop, ten spijt der bedenking van den heer Kleber, die met de bestrating nog zou willen wach ten tot het gebleken zal zijn, dat de beestenmarkt werkelijk in bloei toeneemt, de raad zich eenstemmig met het ge wijzigd voorstel vereenigde. De kosten zullen bedragen f 1200. Gunstig werd tevens beschikt op het request van den Schutterijkaderbond (die 5, 6 en 7 Augustus te Amersfoort een schietwedstrijd zal houden) om eene bijdrage in de kosten van dien wed strijd. Het prae-advies van B. en W. «luidde gunstig, en wel om eene bijdrage van f200 te geven, benevens f50 voor een prijs. Uit de toelichtingen van den voorzitter bleek nog, dat B. en W. tot dit advies gebracht waren door den wensch, om daarmede eene hulde te brengen aan den commandant der stedelijke schutterij, den heer Tromp van Ilolst, voor zijne be moeiingen. om de schutterij beter te organiseeren en te oefenen, en tegenover die moeite er nog in geslaagd is, de kosten der schutterij gaandeweg te ver minderen. Ter benoeming van eene regentes van het burgerweeshuis was door dames regentessen voorgedragen een drietaln I- mevr. J. B. A. van MansveltSuringar; mevr. GroeneboomStokhuijzen,en mevr. Kollewijnvan Wijk. Gekozen werd mevrouw van Mansvelt. Ter benoeming van een onderwijzer aan de school le soort voor jongens waren uit 38 sollicitanten door den schoolopziener en B. en W, voorgesteld de heeren W. van der Wall. te Polsbroek J. Fortuin, te Amersfoort, en J. J. Blok, te Epe. Met 10 van de 13 stemmen werd de heer Fortuin gekozen. Zijne jaarwedde werd vastgesteld op f 500. Hiermede waren de werkzaamheden voor deze vergadering afgedaan. Veenendaal, 28 Juni. Ten over staan van notaris C. van Wieringen, van Woudenberg, werden heden alhier de onroerende goederen, nagelaten door de echtelieden J. Weppelman en H. van Langenveld, geveild. De totale opbrengst was f 8449. Het hoofdperceel, een huis aan de Hoogstraat, werd gekocht door den heer J. J. Groenhuizen, te Utrecht. De vereeniging de «Kerkelijke Kas", die er eene kerk voor de Ned. geref. gem. (doleerende) wenschte te bouwen, bood tot f 4925. Lensden, 29 Juni. Bij den Burge meester zijn van de 191 verschillende eigenaren slechts vier bezwaarschriften ingediend tegen de bepaling der belast bare opbrengst der ongebouwde eigen dommen door vergelijking. Stouteubiirg, 29 Juni. Bij den Bur gemeester zijn van de 128 verschillende eigenaren slechts twee bezwaarschriften ingediend tegen de bepaling der belast bare opbrengst der ongebouwde eigen dommen door vergelijking. In West-Australië moeten goudmijnen ontdekt zijn van onmetelijken rijkdom. De tot nog toe onderzochte ertsen gaven gemiddeld 27 ons goud van elke ton. Rijke kooplieden te Melbourne hebben de geheele streek, waar zich de bedoelde goudaderen bevinden, aangekocht en hebben verscheidene tonnen erts aan het parlementslid Henniker Heatop ge zonden, die deze proeven door Engelsche scheikundigen zal laten onderzoeken. De strijd tegen drankmisbruik wordt in de Vereenigde Staten voortdurend krachtig voortgezet. Nadat in Michigan eene wet was aangenomen tot verbod van verkoop en gebruik van alcoholische dranken, heeft thans weder de volksver tegenwoordiging van Ohio bepaald, dat de bevoegdheid der gemeentebesturen om de drankwinkels des Zondags open te laten, komt te vervallen. In het ver volg zullen dus alle drankhuizen des Zondags gesloten moeten zijn. Men beweert, dat als men een stukje koude houtskool op eene brandwond legt, de pijn terstond ophoudt en, zoo men de houtskool ongeveer een uur lang er op laat liggen, de wond genezen is. Dit eenvoudige middel inoet reeds in ver scheidene gevallen de beste diensten heb ben bewezen. Helpt liet al niet, het is in elk geval eenvoudig, goedkoop en vooral onschadelijk. Omtrent een wolkbreuk die Zaterdag nacht in de streek der Beneden-Nahe en het Rijndal plaats greep, wordt uit Kreuz- nach gemeld: Te Munster am Stein stond het water meters hoog. De menschen moesten van de daken met bootjes wor den gered. Schuren en stallen werden door het water rnedegesleept. In de plaat sen langs het gebergte zijn ook eenige menschen omgekomen en er is veel vee verdronken. De schade aan de velden en wijnbergen is zeer aanzienlijk. In iiet begin dezer maand is te Parijs eene vrouw van omstreeks 35 jaar, krach tig gebouwd en als een werkvrouw ge kleed van een omnibus gevallen. Zij werd bewusteloos naar een hospitaal gebracht, kwam na twee dagen weer bij en kon weer spreken. Maar zij bleek zich nóch haar naain, nóch haar adres, nóch haar leeftijd meer te herinneren. Tot overmaat van ramp had zij niets bij zich, waaruit kon worden opgemaakt wie zij is. Men denkt er over, haar hersenen te ope reeren. Mijnheer de Redacteur Is het mij Tergund den sergeant der Amersfoortsche Schutterij als lid van eene der benoemde subcommissiën van de Neder- landsche-Sckutterij-kaderbond attent te maken op zijn onmogelijk schrijven in uw blad van 27 dezer? Zoo ja; dan vraag ik als gewoon burger die eenige officieren of onderofficieren logies kan verschaffen, aan dien sergeant wie of dan wel de leden dier Commissie zijn. Ik heb in geen enkel blad hierover eenige vermelding gelezen zelfs weet ik niet eens wie de schrijver van hier bovengenoemd ingezonden stuk is, anders had ik mij per soonlijk bij hem vervoegd met meer anderen die ook wel logies kunnen verschaffen doch niet weten waar zij zich moeten vervoegen. Of verlaugd soms de N. S. K. B. dat de burgers een oproeping doen in de Courant om de namen der Commissie-leden Mij dunkt dat ware toch geheel ongerijmd. Ik wenschte daarom in het belang der Amers foortsche burgers en der N. S, K. B. dat dio

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2