Gemengd Nieuws. Qfficieele Publicatiën. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. hooge tweewielers; 1. pr.gouden kam pioenspenning. 11. Nationale wedstiijd vooi twee wielers. 1'2. Intern, wedstrijd met voorgift voor twee-persoons driewielers. 1. pr.twee gouden medailles. 13. Nationale wedstiijd om het kam pioenschap van den A. N. W. B. voor veiligheidswielers1 pr.gouden kam pioenspenning. 14. Intern, wedstrijd om het kampi oenschap van het vasteland, voor drie wielers. 1. pr.zilveren beker ter waarde van f150, met eene gouden herinnerings penning. (De beker wordt het eigendom van den winner, zoodra hij tweemaal achter elkander of driemaal in het ge heel door denzelfden lijder gewonnen wordt. Ue winner ontvangt den titel van «kampioen voor het vasteland op den driewieler voor 1888"). 15. Nationale wedstrijd voor tweewie lers. Eenige prijs: een zilveren beker, uitgeloofd door den heer C. J. Begeer, te Utrecht, onder bepaling, dat om dezen prijs slechts éénmaal per jaar mag ge reden worden. Om het eigendom van den rijder te worden, moet hij tweemaal achter elkander of driemaal in het ge heel door dezen gewonnen worden. Een tocht naar Kleef op Zondag 5 Aug. zal de feesten besluiten. Tot aanwerving van Kolonialen en tot detacheeiing van militairen bij het leger in Oost-Indië zijn gedurende de eerste helft van dit jaar f 259,097 aan handgelden uitbetaald, en wel gedurende het le kwartaal f141,502 en gedurende het 2e kwartaal f118,195 en voor de landmacht in Suriname in het le en 2e kwartaal telkens f300. De algemeene vergadering der Yer- eeniging tot bevordering van de belan gen des boekhandels zal 2 Aug. le Amster dam plaats hebben. De heer N. G. van Kampen heeft wegens persoonlijke om standigheden zich verplicht gezien, zijne betrekking van secretaris der vereeniging neder te leggen. In de verg. zal o.a. het volgende voor stel worden behandeld 1. aan het bestuur de opdracht te ver- leenen tot het in het leven roepen van een avondcursus te Amsterdam, bestemd om aankomende boekverkoopers in de gelegenheid te stellen de lessen of voor drachten te volgen, door deskundigen te geven in de volgende vakkende geschie denis der Nederl. letterkunde, met name die der laatste 50 jaren; de methodolo gie der wetenschappen; de kennis van hetgeen tot de inriclding en samenstel ling van het boek behoort, (papiersoor ten, boek- en steendrukken, graveeren, verschillende procédés, als albertotypie, photogravure, photoglyptie, chemigraphie, bindwerk, enz.; het Italiaansch en ge woon boekhouden 2. daarvoor een jaarlijksch crediet be schikbaar te stellen van f800, voorloo- pig voor den tijd van twee jaren. Bij de laatste opstijging van den heer L'Hoste, met zijn luchtballon te Nijmegen, bleek, dat de ballast niet zoo als gewoonlijk uit zand, maar uit stee- nen bestond, welke hij, toen hij boven de stad zweefde, uitwierp, tengevolge waarvan een paar pannen op het dak van een der ingezetenen (een lid van den ge meenteraad) werden verbrijzeld en een der dienstboden van den eigenaar door een neervallend stuk pan aan het hoofd werd getroffen. Daar deze sooit van bal last nog ernstiger gevolgen had kunnen hebben, heeft de Burgemeester bepaald, dat bij volgende opstijgingen van lucht ballons de ballast alleen uit zond mag bestaan. In vereenigde vergadering van de Eerste en Tweede Kamer zijn tot leden der commissie van rapporteurs van de voogdijwet benoemd de heeren Fabius, E. Cremers, Kappeijne, Beeluerts, Rutgers, \V. Cremers en Gleichman. De vereenigde vergadering is tot nadere bijeenroeping gescheiden, zullende de wijziging van het Reglement van orde in de eerste bijeen komst worden behandeld om te kunnen werken bij de behandeling der voog dijwet. De Weesinrichting te Neerbosch heeft een nieuwe, groote stoommachine ten geschenke ontvangen voor de was- scherij. Dit geschenk is voor de inrich ting van groote waarde. Op 's Konings landgoed Oranje Nassau's Oord bij Renkum zal op een zeer gunstig en uitgebreid terrein eene kersenboomgaard worden aangelegd. Een aantal der fijnste vruchtboomen, van de zeldzaamste soorten, zullen worden ge plant. Met de voorloopige werkzaam heden zal spoedig een aanvang worden gemaakt. Donderdagnamiddag, te 2 uur 56 m., vertrok per extra-trein van het Loo weder naar Duitschland Z. II. de Piins van Bentheixn met zijne familie. De oud-studenten der Utrechtsche hoogeschool, die in 1830 een Vrijwillig jagercorps vormden, om de rechten van het vadeiland te helpen verdedigen, zul len 13 Aug. aldaar eene reünie houden in het «hotel la Station", om dien dag kameraadschappelijk door te brengen. Melen met twee maten. Wat aan het gemeenteraadslid getuige de zaak Okiua niet geoorloofd is, schijnt het lid der kamer tegenover het rijk vrij te staan. Volgens het Iiaagscli Advertentieblad had er onlangs van wege den Staat eene aanbesteding plaats van werken, ten be hoeve der werkplaatsen van de Exploi tatie maatschappij te Blerick bij Venlo. Onder de inschrijvers behoorde Mr. J. M L. II. Clercx te Maasbree bij Blerick, lid der Tweede Kamer van de Staten- Generaal. De inschrijving werd hem niet gegund, maar tot het beginsel doet dit niets af. In den op Prinsesjesdag te Am sterdam te houden gecostumeerden optocht, zullen o. a. voorkomen drie karossen of rijtuigen. De eerste nit het midden der 14e eeuw, waarin de beide gravinnen van Vianden. De tweede uit de tijd van Prins Frederik Hendrik, waarin Amalia van Solms, en de derde uit het tijdvak van Willem V, 't laatst der vorige eeuw, waarin Sophia Wilhelmina. Onlangs richtte de heer Domela Nieuwenhuis in R. v. A. aan de lezers het verzoek om toezending van alle locale bladen, waarin zijn wetsontwerp werd beoordeeld. Men zou nu denken, dat het lezen van die breedvoerige beooi deelingen den indiener tot de overtuiging zou heb ben gebracht, dat zijn ontwerp onbruik baar is. Een geheel andere gevolgtrek king maakt echter de heer D. N. Dat die beoordeeling een veroordeeling zou zijn, zegt hij wel verwacht te hebben, doch dit ligt niet aan het ontwerp, maar aan de pers immers «Wiens brood men eet, diens woord men spreekt." Men zou kunnen zeggen, voegt de Stand, hierbij, dat beginsel past de re dacteur van R. v. A. goed toe, want als de man in dit geval anders schreef ging zijn blad stellig op de flesch. Woensdag was men te 's Bosch in de gelegenheid een zeer zeldzaam na tuurverschijnsel waar te nemen. In het noorden vertoonde zich eene waterhoos, ongeveer 20 graden boven den horizon en verhief zich tot ongeveer 50 graden i'acrboven noordwestelijk. Zelf donker gekleurd, stak zij sterk af tegen de veel lichtere lucht en kronkelde als eene slang, naar de veel donkerder hoogere wolken, waarin zij zich verloor. Kort daarop ontlastte zich boven de stad een onweder van zwaren regen ver gezeld. (P. N. C.) Reeds dikwijls is gesproken over de geheimzinnige verdwijning van Staatspa pieren uit de nalatenschap van Frederik III. Het Journal des Debats geeft thans eenige bijzonderheden daaromtrent. Het zou hier handelen over twee uitgebreide Memories, het eene gemaakt volgens de rapporten der geheime militaire agenten, die Duitschland heeft in de groote Euro- peesche steden en waarin voorkomen de hulpmiddelen dier Staten en hun ver dedigingsmiddelen. Het andere zou zijn een resumé der Duitsche gezanten in de Europeesche Staten. De Deutsche Zeit. te Weenen wijst op de verkoeling, die sedert eenigen tijd bestaat tusschen Duitschland en Enge land. Nu een toenadering tusschen Duitschland en Rusland plaats heeft, is men in Engeland eenigszins ongerust over de bezittingen in lndië Men is bang dat de Czaar zich te Samarcand zal laten uitroepen als Keizer van Cen- traal-Azië en in die stad een triomfboog plaatsen met de woorden „Weg naar Indie", evenals Catharina de Groote voor 160 jaar in den Ifrim een boog plaatsen deed met de woorden „Weg naar Kon- stantinopel." De ontmoeting tusschen den Keizer van Duitschland en den Czaar aller Russen heeft intusschen plaats gehad. Het Duitsche keizerlijk jacht Hohen- zollern kwam Donderdagnamiddag te 4'/a uur, onder de saluutschoten van alle forten en van de oorlogsschepen, op de kleine reede te Kroonstad aan. Onmid dellijk daarop volgde de begroeting van Keizer Wilhelm door Keizer Alexander. Na de begroeting begaven de beide keizers zich aan boord van het Russische jacht, Alexandria, dat onder aanhoudende salvo's van het geschut Kroonstad voor- bijstoomde en weldra aan de landings plaats te Peterhof aankwam. Keizer Wilhelm verliet liet eerst de Alexandria en spoedde zich naar de Russische keizerin, die aan de landingsplaats stond en wie hij de hand kuste. Aldaar bevond zich ook een schitterend gevolg en een eere compagnie van de garde der marine, welke het Duitsche volkslied speelde en den Keizer het Russische welkom toeriep. Daarna vertrok men met de gereed staande rijtuigen naar het slot. In het eerste rijtuig zaten de beide keizers, in het tweede prins Hendrik en de groot vorst-troonopvolger. Een groote menigte was bijeengekomen en hief luide juich kreten aan. De Italiaansche minister-president Crispi heeft in de Kamer van Afgevaardigden, op eene tot de Regeering gerrchte vraag, hel volgende geantwoord: «De ernstige gebeurtenissen, welke in Abyssinië zijn voorgevallen, hebben eene verstandhou ding tusschen Italië en dat land ver traagd. Nieuwe onderhandelingen zullen aangeknoopt worden, ten einde tot een eervolle schikking te geraken." Met betrekking tot het gebeurde te Zanzibar zeide de Minister, dat Duilschland en Engeland dezelfde zienswijze als Italië zijn toegedaan en het geschil waarschijn lijk op waardige en billijke wijze zal geregeld worden, Aan de Standard wordt uit Konstan- tinopel geseind, dat Ismael Pacha getracht heeft weg te gaan, onder voorgeven dat de staat zijner gezondheid eene luchtver- andering en eene badkuur in Duitschland eischt. De Porte bleek echter ongeneigd den ex-Kedive te laten vertrekken en liet hem weten, dat de lucht aan den Bosphorus alleszins voldoende is. In den Belgischen Moniteur is de over eenkomst openbaar gemaakt, gesloten tusschen België en Nederland, omtrent het port voor drukwerken. Daaruit blijkt, dat voor dagbladen en tijdschrifteu, die ten minste eenmaal per week verschijnen, het port bedraagd tot een gewicht van 25 gram 2 centimen of 1 cent, van 25100 gram 5 centimen of 2'/a cent, en voor elke 100 gram, of gedeelte daar van meer 5 centimen of 2'/a cent; voor andere drukwerken tot een gewicht van 15 gram 2 centimen of 1 cent, van 15—50 gram 5 centimen of 2'/a cent, en voor elke 50 gram, of gedeelte daar van, meer 5 centimen of H'/, cent. Als voorwaarde voor het toepassen van dit tarief is gesteld, dat de drukwerken vonder band of koord geplaatst zijn, of wel open verzonden worden in den vorm van kaart," zooals de Vlaamsche tekst luidt. De vei laging van het port treed in werking met 1 Augustus a. s. Omtrent de feesten, bij gelegenheid van de 3e jaarlijksche algemeene ver gadering van der. Nederlandschen Schut- terijkader-Bond op 5, 6 en 7 Augustus a.s. alhier te houden, kunnen wij onzen lezers reeds het volgende mededeelen. Behalve de schietwedstrijden voor leger en schut terijen onderling er. die voor de leden en donateurs van den Bond, zal op vrije banen aan liefhebbers de gelegenheid worden opengesteld hunne vaardigheid in de behandeling van het geweer te toonen, waarvoor tevens fraaie prijzen door den Bond worden beschikbaar ge steld. Des Zondags na afloop der ver gadering van 3Vi tot 5'/, uur wordt in den tuin van 't Café »de Arend" door de muziek der Zutphensche schutterij eene Matinee Musicale gegeven. Des avonds van 8 tot 12 uur Café-Concert in de zaal en gymnastiek- en schermoefeningen in den tuin van genoemd café. Tot deze beide festiviteiten hebben alleen de leden en donateurs van den Bond met hunne dames en enkele genoodigden toegang. De schietwedstrijden op Maandag en Dinsdag 6 en 7 Augustus duren telkens van des morgens half negen tot des middags vier uur. Beide dagen woidt op het feestterrein «de Vlasakkers" door de schutterijmuziek uit Arnhem eene Matinée- Musicale gegeven van des middags 1214 tot 3 uur. De toegang tot het afgezet schietterrein bedraagt voor niet-genoo- digden f0.25. Des Maandagsavonds van 8 tot 10 uur zal door de voornaamste straten der stad eene optocht worden gehouden in de navolgende volgorde: 1. Een detachement huzaren. 2. Tam boers. 3. Muziek. 4. Hoofdbesluur en Regelingscommissie. 5. Ridders der Mili taire Willemsorde. 6. Donateurs (IIII Officieren). 7. Afdeelingen van den Bond (bij loting te rangschikken). 8. Ridders van het Metalen Kruis. 9. Weerbaar- heidsvereeniging «Eendracht maakt Macht" 10. Boogschuttersvereeniging «Willem Teil." 11. Gymnastiekvereniging Ajax." 12. Gymnastiekvereniging «Ontwikke ling." 13. Een detachement huzaren. De weg die den stoet zal volgen zullen wij later bekend maken. Daarna voor de deelnemers aan den optocht in «de Arend" Vauxhall en Bal. Des Dinsdags te 4 uur zullen aan de winners de prijzen worden uitgereikt. Ten einde alle feestelijkheden te kun nen bijwonen, raden wij onzen lezers aan, zich op te geven als donateur van den Bond (kosten: slechts f2.50) waar door men levens het recht verkrijgt op de personeele banen te mogen mede dingen. Om donateur te worden wendde men zich tot den heer J. Busquet alhier. Aan het bureau van politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een zak inhoudende afgesneden lood, waarschijn lijk van diefstal afkomstig. De ritmeester Jhr. van Reigersberg Versluijs, commandant van het remonte depót, en de ritmeester baron Bentinck, instructeur aan de rijschool, zullen, jzich eerstdaags naar Oost-Pruisen begeven, om te Insterburg van den paardenhan delaar Friedmann aldaar, 12 Oostprui- sische paarden aan te koopen. De jongenheer K. W. Rauli, leer ling der H. B. School alhier, heeft met goed gevolg het examen afgelegd voor de Koninkl. Militaire Akadernie te Breda voor het wapen der Kavalerie van het leger in Nederl. Indië. Woensdag 25 Juli e.k. zullen een honderdtal kinderen van de kostelooze school in de Koningstraat, onder geleide hunner onderwijzers en onderwijzeressen een pleiziertochtje maken naai den Trom penberg bij Hilversum. Daar de spaaipol dier kinderen deze keer niet zoo heel ruim voorzien is eri de kosten nog al groot zijn, om dat een ander gedeelte zoo gaarne een reisje naar Amsterdam wenschte te maken, wordt iedereen, die belang stelt in de zaak, vriendelijk verzocht eene kleine bijdrage te offeren voor het goede doel. De Uitgever dezer Courant zal zich gaarne belasten met de ontvangst der giften, als ook het hoofd der school (St. Andries- straat 24). Men zij vooraf van de dankbaarheid der kleinen verzekerd Aan het postkantoor Amersfoort en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand Juni 1888 in de rijkspostspaarbank ingelegd f 2643,05 en terugbetaald f 3059,53. Het laatste, door het kantoor uitgege ven boekje, droeg het nummer 1530. De heer H. W. F. Strikkers, onder- stationschef alhier, is benoemd tot han delsagent voor het goederenvervoer aan den Holl. IJzeren Spoorweg te Almeloo. Blijkens achterstaande advertentie zal de Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij in verbinding met de Maat schappij tot Exploitatie van Staatspoor- wegen op Donderdag 26 Juli a. s. een extratrein le 2e en 3e klasse laten loopen, tot veel verminderden prijs, van de Zaan streek en Amsterdam naar Oosterbeek en Arnhem, langs de nieuwe route, over Hilversum, Baarn, Amersfoort en Res teren". Wij twijfelen niet of velen zullen van deze nieuwe lijn gebruik maken om voor veel verminderden prijs zich een dag te gaan verlustigen in de heerlijke natuur, van Oosterbeek en Arnhem, terwijl reeds de reis zelve door het Baarnsche bosch, langs den Grebschen berg en over den Rijn, door de Betuwe de schoonste na- tuurtafereeleii te genieten geeft." Barneveld. De opziener der jacht v. d. B., in het Zwartebroek, is voor een maand geschorst, wegens het vervoeren van patrijzen-eieren. Men verwacht, dat hem, na terechtgestaan te hebbeu, zijne functie voor goed zal worden ontnomen. Wageningcn. Tot predikant bij de Ned. Ger. gom. (doleerende) alhier, is beroepen; dr. mr. W. van den Bergh, te Voorthuizen. De vorige week is op eene weide bij de haven alhier het miltvuur uitgebro ken. Van twee koeien weet men zeker, dal zij aan die ziekte zijn gestorven. Maandag II. is één daarvan verbrand en begraven. Op die weide grazen thans nog 24 koeien, die alle gezond zijn. Gisteren is in eene andere weide, aan den Nieuwenweg, eene koe van de RijkslanJbouwschool plotseling dood ge bleven. Woudenberg. Na des morgens door dr. J. H. Gunning Jr., hoogleeraar te Amsterdam, met eene rede naar aanlei ding van Efezen 4 vs. 11 te zijn beves tigd heeft onze nieuwe leeraar dr. H. M. van Nes alhier zijn intreerede gehouden, waarbij hij tot tekst had gekozen '1 Cor. 2 vs. 2, Eene groote schare woonde beide plechtigheden bij. De arme kinderen" te Londen hebben een hunner grootste weldoensters verlo ren door den dood van mevrouw Rossiter, die door haar geschriften de noodzake lijkheid ingang deed vinden van een jaarlijksch kort verblijf der arme kinde ren uit Londen in de vrije natuur en die door haar voorbeeld de vacantie- koloniën deed ontstaan en tot bloei bracht. Uit Marokko komt bericht, dat de slavenhandel op de markten van Sahara en in de binnenlanden van Noordelijk Afrika nog ongestraft wordt voortgezet. Jongens en meisjes van 9 tot 15 jaren worden duur «verhandeld" en men voegt er stuitende verhalen over «mishandeling" bij. Een meisje, in dienst van de schoon dochter van den gouverneur van Tanger, ontving zoo hevig slagen, dat zij aan de gevolgen overleed De Sultan heeft meer malen maatregelen beloofd, om de han del in slaven en althans mishandeling der ongelukkigen te fnuiken, maar het blijkt niet mogelijk om de autoriteiten daartoe te bewegen. De Israëlieten zijn in den laatsten tijd minder hard bejegend, tengevolge van de bedreigingen der Re geering te Madiid, op de vertoogen der consuls. Een probaat middel heeft ergens een barbier gevonden, om zich tegen «kale" vrienden te beschermen. De wijdvermaarde hulpvaardigheid, die den barbiers eigen is, werd door vele zijner klanten mis bruikt, om hem een klein bedrag af te zetten, met de bewering: «Dat men zijn portemonnaie had vergeten." Do barbier bemerkte echter spoedig, dat ondank 's werelds loon is, want hij verloor niet alleen zijn geld, maar ook zijn klanten, die het geleend hadden. Hij hing nu in zijn winkel een papier, met de volgende woorden «50 gulden be looning aan hem, die van af heden van mij geld ter leen weet te krijgen, of mij bewijst, dat ik iemand wegens het niet teruggeven van geleend geld, vervolgd heb." Zoodra nu iemand hem geld te leen vroeg, zeide hij«O, u probeert de f 50 te verdienen? Neen, zoo dom ben ik niet." Zoo behield hij zijn geld en zijn klan ten. In iiet Kristallen Paleis te Londen heeft men sedert eenigen tijd een nieuw licht, Lueigeen genaamd, dat zoowel het gas- als het electrisch licht overtreft. Het is zóó sterk,, dat inen gewoon schrift op 150 pas afstands kan lezen. Het wordt geroemd als zeer goedkoop, daar het gedeeltelijk uit de, bij de gasfabricatie loskomende oliën gemaakt woidt. De kosten bedragen ongeveer een tiende van gas- en een twintigste van electrisch licht, bij gelijke kaarsensterkte. Het ver blindt niet zoo erg als electrisch licht en brandt met een kalme vlam. Aan het strand te Bisceglië, aan de Adriatische zee, is dezer dagen een zon derling verschijnsel waargenomen, met name zulk een groote en snelle eb en vloed, als de oudste visschers aldaar zich niet herinneren. De haven was eenige minuten lang aan een bergstroom gelijk, door de geweldige kracht van het water bij het aan- en afstroomen. In de tijd van drie minuten zag men op het strand den bodem der zee ontbloot en in de zelfde tijdruimte keerde de hocge vloed terug. Verscheidene badgasten, door dit verschijnsel verrast, werden met moeite gered. Voor eenige dagen werden er in het ziekenhuis te Berlijn eenige zeldzame ziektegevallen behandeldEene jonge dame, eene patient van professor Mendel had eene zeer bijzondere zeldzame ziekte. Als men haar aanzag, moest men bij den eersten oogopslag tot de overtuiging ko men, dat zij leed aau eene verlamming van de linkerhelft van 't gelaat. De kin, de mond, de neus, de oogleden enz., waren naar rechts verwrongen. Aan eene verlamming was echter niet te denken. De patiënte kon het linkeroog sluiten, wat bij eene werkelijke verlamming van 't gelaat niet mogelijk is; wat echter het sterkste bewijs is tegen het aannemen van eene verlamming, is het feit dat de jonge dame de verwrongen trekken op de linkerhelft van haar gelaat verloor en die op de rechterhelft overbracht, zoodra professor Mendel haar eenvoudig met de hand over de wangstreek; ja, nog meer, dr. Mendel behoefde slechts een tien markstuk vlak bij haar oor te brengen om hetzelfde verschijnsel te verkrijgen. De jonge dame deed het zelfs nog «goed- kooper", want zooals professor Lewin beproefde en schertsend opmerkte, was een vijfmarkstuk reeds voldoende. De beroemde Parijsche arts voor zenuw ziekten, professor Charcot, heeft ditzelfde verschijnsel eens bij een vijftienjarig meisje opgemerkt en beschreven. Behalve van konijnen heeft Australië ook vee! te lijden van muizen. Van Coome- barabran tot Coolah is elk huis vol muizen. De dieren komen met groote scharen aan en vreten alles op. In een plaats waar de plaag al zeer groot was, werd onge veer f 1,20 voor elke honderd geboden. In een enkelen nacht doodde men er een paar duizend. Hierop ging de prijs tot de helft terug. In een hotel werden door middel van een mengsel van strychnine en meel duizend muizen vergiftigd. In een slagerswinkel vraten de muizen op een nacht een pas geslacht schaap geheel op zoodat den volgenden morgen nog slechts de beenderen over waren. Op een andere plaats weer is een man slechts daarvoor aangesteld om de muizen van de kribben in de paardenstallen weg te houden, een werk waarmede hij zijne handen vol heeft. Dikwijls zijn slapende kinderen ja zelfs volwassenen door muizen aangevreten. Op vele akkers is de geheele oogst door de knaagdieren verwoest. Niemand weet, wat er tegen deze landplaag gedaan moet worden. VARKENSZIEKTEN. De BURGEMEESTER van Amersfoort vestjgd de aandacht der houders van var kens op het hoog belang van de bestrij ding der varkensziekten (de besmettelijke vlekziekte, besmettelijke borstziekte, tri- chinenziekte en het miltvuur), die ook liier te lande reeds, vooral in den zomer tijd, groote verliezen hebben berokkend, en noodigt hen met aandrang uit, om wanneer zich onder hunne varkens een geval dier ziekten mocht vertoonen, zoo veel in hun vermogen is met de daartoe aangewezen ambtenaren tot hare bestrij ding medetewerken. Amersfoort, den 17. Juli 1888. De burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCH VAN W1JCK.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2