- - - BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Ingezonden. MARKTBERICHT. lijk commandant van het en van het 7. regiment infanterie. Bij beschikking van den min. van oor log zijn bestemd: tot chef van den staf der vereenigde troepende luit.-kol R. T. Musschart, chef van den staf der 1, divisie inf. tot adjunct-chef van den staf de kapi tein J. A. van Eiibergen, adjunct-chei van den staf der 1. divisie; tot toegevoegde aan den chef van den staf der vereenigde troepen de kapitein van den generalen staf G. W. Beeger, van het Ned.-Indische leger; tot waarn.-adj. van den divisie-comm. de 1. luit. J. van Kuijk, van het 2. reg. vest.-art. tot chef van den staf der 1. brigade de kapit. C. P. de Veer, van den gen. staf, en tot chef van den staf der 2 bri gade de kapit. R. G. Moei beek, van gen. staf. Voorts worden aan de chefs der sta ven van de 1. en van de 2. brigade res- pectiev. toegevoegd de I. luit. A. Hoogeboom, van het 1. reg. infant., en de 1. luit. P. D. Buijze, van het 3 reg. infant.; tot chef van de intendancede majoor intendant B. C. Vermijne aan wien wordt toegevoegd de l. luit.-kwartierm. S. C. Holland, van het 3. reg. infant.; tot intendant resp. bij de 1. en bij de 2. brigade: de kapit.-intend. F. W. Horst man en de kapit.-intend. W. N. Roldanus tot chef van den geneesk. dienst bij de divisie: dirig.-offic. van gezondh. der 2 kl. J. Baum, aan wien ten behoeve van den vétérinairen dienst wordt toegevoegd de paardenarts der 1. kl. J. Laméris; tot chefs van den geneesk. dienst, resp. bij de 1. en bij de 2. brigade: de diii- geerend officieren van gez. 3 kl. II. C. van Eijk van Voorthuijsen en VV. F. Philipsen tot commandant der cavallerie de ko lonel jhr. L. J. H. Teding van Berkhout, comd. van het 3. reg. huzaren; tot commandant der artillerie de kolo nel jhr. VV. F. G. A. vor. Pestel, com mandant van het 2. reg. veld-art. tot comm. der artillerie, resp. bij de 1. en bij de 2. brigade: de luil.-kolonels K. M. Verschoor, en H. H. J. baron van Haersolte vari den Doorn, beiden van het 2. regiment veld-artillerie tot commandant der genie de kapitein, commandant der i. veld-compagnie van het corps genietroepen. Op het verzoek van de heeren N. Redeker Bisdom c. s, te Amsterdam, om het VVieringermeer te mogen droogma ken en inpolderen, is door den Minister van Waterstaat afwijzend beschikt, omdat het plan eenige wijziging behoefde. Door den Minister is aan deze heeren te ken nen gegeven, dat desverlangd eene voor- loopige concessie zal worden verleend, mits binnen één jaar een volledig uit gewerkt ontwerp worde ingezonden, en het bewijs worde overlegd, dat de gel den voor de uitvoering der werken zijn verzekerd. Voorts dienen zij te bewijzen, dat met de betrokken waterschappen de noodige overeenkomsten zijn gesloten tot regeling hunner belangen in afwatering en gemeenschap te land en te water, en dient de verklaring overgelegd, dat vóór het aanvaarden der definitieve concessie een waarborgkapitaal ten bedrage van 3 pCt. der geraamde kosten zal worden gestort. De Maasbode dringt er op aan, een nieuwe poging te wagen om het gewicht voor de toepassing van het minimum-port van een halve cent voor couranten van 25 op 35 of 40 gram te brengen. De heer Mackay, thans Minister van Binnenland- sche Zaken, verklaarde zich indertijd vóór die verhooging; een poging, thans daar toe aangewend, zou dus misschien kans van slagen hebben. De Peslher Lloyd geeft weder eeo zeer pessimistisch artikel te lezen. Het blad spot met degenen, die rneeueu dat er hoop op vrede bestaat omdat de vorston elkaar op hemelen, hetgeen niet wegneemt dat de Russen op de Galicisclie grenzeu hun voor raad vermeerderen en hun leger steeds ver- sterkeu. Te Weeneu en te Pesth, zegt het blad, mag men de nieuwe militaire reorga nisatie wel spoedig aannemen, want Rusland zal spoedig beschikken over een leger, in vrede sterk 900,000, in oorlogstijd 3,000,000 man. Stortregens hebben in vele deelen van Engeland overstroomingen veroorzaaktde oogst is op verscheidene plaatsou vernietigd. Namens de vrouwen van Groot-Brittaunic en Ierland bood de hertogin van Buccleugh der Koningin gisteren het jubileumsgeschenk aan, bestaande uit een halsketting en een paar oorringen, van diamanten en paarlen vervaardigd. Men spreekt weer van eon huwelijk vnu prinses Clemeutine van Belgie met Prins Albert Victor van Males. De prinses gaat gaat met haar ouders naar Schotland, daartoe uitgenoodig door den prins en do prinses van V\ ales. Bij Int Lagerhuis is een petitie ingediend vnu 417,989 inwoners van Londen eu om streken tegen het sluiten der herbergen op Zondag. De rechtbank te Parijs heeft twee der ge vangen genomenen wegens het inbreuk maken op de vrijheid van arbeid en het plegen van gewelddadigheden, veroordeedl den een lot vier en den ander tot twee maandon ge vangenisstraf. Het aantal aan de Parijsche Arbeiders- beurs ingeschreven werkstakers bedraagt thans 10,025. De gemeenteraad van Toulon heeft 300 francs voor de werkstakers toe gestaan. Heden zouden de socialisten in Duitsch- laud een groote meeting houden in het 7e arrondissement, om candidaten te stellen voor de verkiezingen op 23 dezer. Aan de Gaulois wordt uit Rome ge meld, dat het Republikeinsche Comité Les Romages een manifest heeft nitgevaardigd, waarin wordt aangedrongen op manifestation als Koning Humbert te Ravenna zal komen. Te Ponza-Archinezzo trachte Woensdag do clericide partij, die bij een verkiezing het onderspit had gedolven, de stemzual te vernielou. Do politie kwam tusschen beide en arresteerde 18 belhamels. De Paus zal eerlang een encycliek uit vaardigen aan de bisschoppen in het Oosten. De commissie, door den Negus van Abes- synië afgezonden, om bij Men Czaar aller Russen naar de ontvangst van het gouden kruis to inforineeren, heeft bericht ontvan gen, dat de Czaar haar niet ontvangen kan. De reden, waarom de Czaar weigert haar te zien, is onbekend. I——PCT» Volgens belofte geven wij hierbij nogmaals een beknopt Overzicht van de ophanden zijnde feestelijkheden. Morgen Zondagmiddag te 12 uur in «de Arend" réunie der deelnemers aan de vergade ring. Te half één wordt de 3e jaarl. algem. vergadering geopend en zal deze vermoedelijk tot half vier duren. Van half vier tot half zes Matineé Musicale in den tuin door het Muziekcorps der d.d. schutterij te Zutphen. Des avonds van 812 uur zullen door den heer A. de Winter uit Breda, komische voor drachten worden gehouden, afgewisseld door schermoefeningen door leden der Bondsafdeeling 's Gravenhage en gym nastische oefeningen door de leden der gymnastiek-vereenigingen »Ajax"en «Ont wikkeling". Maandagmorgen te 7 uur zullen alle deelnemeis aan den schiet wedstrijd zich in den tuin van «de Arend" vereenigen en van daar te half acht, voorafgegaan door hoornblazers en tam boers, naar het schietterrein op «de Vlasakkers" marcheeren. Te 9 uren zullen zich aan het station de verschillende detachementen, gezonden door de negen regimenten infanterie, vereenigen en mede met de schutterijmuziek uit Arnhem aan het hoofd naar mde Vlasakkers" mar cheeren. Te half negen wordt op beide dagen, Maandag en Dinsdag, de wedstrijd geopend en te 4 uur met vuren geëin digd. Beide dagen wordt van half één tot half vier eene Matinée Musicale op hel schietterrein gegeven door het muziek corps der dd. schutterij te Arnhem. Des middags te half vijf keeren de deelne mers op beide dagen per extra trein naar de stad terug. Des Maandagsmiddags te 5'/a uur vereenigen zich de verschillende leden van het kader aan een kameraad- schappelijken maaltijd. Maandagavond van 8—10 uur optocht door dé voor naamste straten der stad. Deze optocht zal samengesteld zijn als volgt: 1. Een detachement huzaren. 2. Tamboers. 3. Muziek. 4. Hoofdbestuur en Regelingscommissie. 5. Ridders der Militaire Willemsorde. 6. Heeren Officieren Donateurs. 7. Afdeelingen van den Bond. 8. Ridders van hel Metalen Kruis. 9. Weerbaarheidsvereeniging „Eendracht maakt Macht." 10. Boogschuttersvereeniging «Willem Teil." 11. Gymnastiekvereeniging «Ajax." 12. Gymnastiekvereeniging «Ontwikke ling." 13. Een detachement huzaren. De geheele stoet wordt door fakkel dragers omringd. Hij zal de volgende weg nemen: Van uit »den Arend", Arn- hemsclie weg, Arnhemsche straat, Var- kensmarkt, Langestraat, Kampstraat, Steenen brug, Kazerne, Heiligenberger- weg, Huize „Randenbroek", Heiligenber- gerweg, St. Andriesstraat, Zuid-Singel, Langestraat, Utrechtsche straat, Utrecht- sche weg, Soesterweg, Korte Bergstraat, Bergstraat, Arnhemsche weg tot aan „de Arend". In de feestgids wordt eene an dere volgorde opgegeven, doch deze werd later gewijzigd en als hierboven ver meld officieel vastgesteld. Na de optocht van 1012 uur Vauxt.all en bal in de Arend." Dinsdagmiddag te halfzes worden in „de Arend" aan de gelukkige winners de prijzen uitgereikt. Op het schietterrein, waartoe tegen betaling van 25 cents ieder toegang heeft, zal zich een buffet bevinden, waar tegen een bepaald tarief ververschingen te bekomen zijn. Voor een voldoend aan tal zitplaatsen zal eveneens worden ge zorgd. Voor eenieder is de gelegenheid open gesteld op de vrije banen, aangeduid door de cijfers 2. 3. 4. 5 en 6 tegen betaling mede te dingen naar een prijs. De kosten daarvan bedragen op de banen voor geweer, per serie van 5 schoten f 1. Op de revolverbaan met seriën van 6 schoten fO,75 per kaait. Op de flobert schijf met Cylindergeweer met seriën van 5 schoten f 0,30 per kaart. Op de flobert- schijf, met getrokken buks klein kaliber, in seriën van 5 schoten f 0,40 per kaart proefschoten worden niet toegestaan, terwijl op alle banen zal worden gescho ten staande uit de vrije hand. H.H. Eere leden en Donateurs ontvangen beide dagen een k-.-art voor de personeele wed strijd. In het belang der algemeene veilig heid en <ler goede orde, achten wij het niet ondienstig de bepalingen daarom trent hieronder te laten volgen. Ieder mededinger is gehouden de aan wijzingen, hem door den baancomman- dant of de Regelings-comrnissie even tueel te geven, stiptelijk op te volgen. Hij, die zich hieraan niet onderwerpt, kan van de mededinging worden uit gesloten, door welke uitsluiting tevens het recht verloren gaat op de prijzen, die reeds in den een of anderen wed- stiijd mochten zijn behaald. Ieder schot, van uit de standplaats ge daan, is geldig. Persoonlijk onderzoek naar de juist heid der schijfobservatie is verboden, doch. ingeval dit door den baancomman- dant noodig mocht geoordeeld worden, zal de Regelings-coinmissie aan den com mandant van een waarnemings-post een nader onderzoek kunnen opdragen. Reclames ten aanzien van een gedaan schot zijn niet meer van kracht, wanneer dit reeds weder door een ander is ge volgd. Het laden en vuren geschiedt uitsluitend op de aangewezen standplaats. Daarbij is men verplicht de tromp van het wapen naar de zijde der schijf te keeren. Op de geweerbanen mag niemand la den of aanleggen, alvorens van af de schijf het aantal punten van het vorige schot is geseind. Het is streng verboden, om niet geladen wapens een comjiarliment te verlaten of te betreden. Deelnemers aan de geweeibanen, hun eigen wapens gebruikende, moeten bij het verlaten der baan aan den baancomman- danl toonen, dat deze ongeladen zijn. Niemand dan de haancommar.dant zal tot den aan het schot zijnden schutter mogen spreken. Op de geweerbanen van 1 tot 7 wordt het aantal punten na ieder schot geseind. Op de revolver- en flobertbanen wordt niet geseind. De schijfkaarten worden in volgorde aan de schijf gehecht en na af loop der serie door een andere vervan gen. De baancommandant vult de bladen in en onderteekent die, waarna hij de kaart langs den gepeforeerden iand door scheurt, de helft jian de schutter ter hand stelt, terwijl de duplicaten bij vijftallen naar de tent van de Regelings-comrnissie worden gezonden of daartoe opgehaald. Indien het wapen van een schutter weigert of onbruikbaar blijkt, maakt hij plaats voor zijn opvolger, doch wordt weder in de schietbeurt toegelaten, zoo dra in het gebrek is voorzien. Geweigerde schoten worden door an dere vervangen. De schijven zijn, evenals de comparti menten der schietloods, van duidelijk zichtbare nummers voorzien. Wanneer desniettegenstaande een schot een andere schijf raakt dan die, waarop de schutter had behooren aan te leggen, zal het als een misschot worden aangemerkt. Wor den tengevolge van zoodanige vergissing twee schoten op één zelfde schijf ge vonden, dan zal steeds het voordeeligste worden aangemerkt als te zijn het schot van hem, die gevuurd heeft uit het com partiment, dat hetzelfde nummer als de getroffen schijf draagt. Indien, tengevolge van een schot uit een ander compartiment, een schijfdaalt op het oogenblik, dat het schot afgaat, van hem die zich in het compartiment bevindt, waartoe die schijf behoort, dan zal dit laatste schot, desverkiezende, niet als geldig, worden genoteerd. De baan commandant beslist of het bovenbedoelde geval zich werkelijk heeft voorgedaan. In eene advertentie in dit nummer verzoekt de commissie van onderoff. der schutterij, belast met optocht enz. den ingezetenen door het uitsteken van vlag gen als anderszins de stad gedurende de 3 dagen een feestelijk aanzien te geven. Gaarne ondersteunen wij dat verzoek, doch houden ons levens overtuigd, dat waar het eene zoo belangrijke zaak geldt als de bevordering der nationale weer baarheid, alle burgers onzer goede oude stad het hunne daartoe zullen bijdragen. Wij laten hieronder nog volgen het Nationale Schutterslied, dat op de pro gramma's van alle te geven Matinée's als No. 1 voorkomt. De woorden zijn van den Secretaris van den Bond, den heer D. G. van Embden Jr., de muziek is van den, ook hier ter stede welbe kenden, muziekdirecteur C. M. de Neut: Vooruit, kameraden! de trom roept ons wéér, Zij waarschuwt oris allen, op schouder 't geweer, Weg, hamers en bijtels, en pen en papier, Die waap'nen eens burgers, zij passen niet hier. Vooruit, kameraden! den wapenrok aan, Wij moeten marcheeren, ons oefenen gaan; De bajonet schittert hoog boven ons uit, 't Commando weérklinkt, kameraden vooruit! Vooruit, kameraden! neemt koppel en tasch, Ze tluks omgehangen, vooruit in den pas! Laat and'ren maar smalen, wij doen onzen plicht, Voor land en voor koning, met vroolijk gezicht. En breekt ooit de tijd aan voor oorlogsgevaar, DanstaanvoorOud-Neêrland. wij schutters ook klaar, Wij strijden dan dapper, als broeders gezind, Voor haardsteê en vrijheid, voor vrouw en voor kind. Des middags zullen eenige extra treinen naar het schietterrein en terug loopen. Bij het afdrukken van dit nummer waren de uren echter nog niet bepaald. Zondag 5 Augs. e. k. zal de gods dienstoefening in de Ev. Luth. Kerk wor den geleid door Ds. W. J. Manssen, tan Zaandam. Bij gelegenheid der verjaardag van H. M. onze geëerbiedigde Koningin op Donderdag jl. prijkten niet alleen de openbare gebouwen, maar ook vele par ticuliere woningen met het nationale dundoek. Door afwezigheid der Yeid- Artillerie, werd alleen door het corps Ordonnancen parade gehouden op het terrein »de Vlasakkers." Het carillon deed op de gewone uren zijn vrolijke toonen hooren. Hoogst gezellig was het diner, Woensdagavond door een zeventigtal be zoekers van de Alg. Verg. van het Ned. Ondertv. Genootschap in «Amicitia" ge houden. Verscheidenheid van spijze wed ijverde in keurigheid met welsprekende, geestige, gloeiende en andere toasten. Het tochtje, den volgenden dag onder nomen naar de Zuid-Oostpunt onzer pro vincie, was verrukkelijk. De deelnemers, ruim tachtig in getal, gingen per spoor naar Rhenen, en wandelden toen naar Grebbe, waar een dejeuner gereed stond vervolgens langs een anderen weg door deze heerlijke streek naar Rhenen terug. Menig lied, op een of ander pnnt aan geheven, getuigde van een opgewekte stemming. Ook Rhenen werd goed beke ken; sommige tochtgenooten zochten het in de hoogte, door den fraaien toren te bestijgen, anderen bleven weer ge lijkvloers, terwijl een der heeren,een door zijn ijveren voor de edele zwem kunst bekendheid des Hoofdbestuurs het nog dieper scheen te willen zoeken, door den Rijn over te zwemmen op een wijze, die den ouden veerman, (wiens vijftig jarige dienst als navolger van Charon, schoon niet over den styx, heden, Zon dag, herdacht mag worden), in veriuk- king bracht. Een keurig collation in «Amicitia" be sloot den dag, die de goede zorgen van de Amersfoortsche ambtsbroeders alle eer deed verwerven. De heer H. Visscher tot op 1 Juli volontair aan het Commissariaat van po litie alhier en op dien datum geplaatst bij de politie te Rotteidam is, naar wij vernemen, bevorderd tot Inspecteur van politie te Gouda. De opperwachtmeester van het I. reg. veld-artillerie P. Goedhart is gepen- sionneerd met f 474 's jaars zijn betrek king wordt thans waargenomen door den wachtmeester Van El. Mijnheer de Redacteur Vergun mij, naar aanleiding eener uit- noodigirig om a.s. Zondag door 't uit steken van de driekleur te doen blijken van de ingenomenheid met het bezoek dat vele leden van schutterijen aan onze gemeente zullen brengen, op te merken, dat door den Gemeenteraad een bedrag van f250 is toegestaan aan den Schutterijkader-bond als bijdrage in de kosten der algemeene vergadering van dien bond en in die aan een schietwed strijd verbonden; dat de schietwedstiijd natuurlijk de grootste uitgave vordert, omdat prijzen moeten worden beschik baar gesteld voor de winners. Het hoofd bestuur van den bond heeft dit ook natuurlijk gevonden, en circa f 1000, naar ik verneem, voor den aankoop van prijzen afgezonderd. Billijk meende het hoofdbestuur ook te handelen door die f 1000 in Amersfoort te besteden wat is dat? Neen, ik vergis me het hoofd bestuur meende meer in den geest van Amersfoorts burgerij te handelen door van die som van f 1000 een bedrag van f125 te bestemmen voor aankoop van prijzen bij Amersfoortsche winkeliers en die som, de helft bedragende van het geen door den gemeenteraad is toege staan, bij de uitgave over een tiental hunner te verdeelen. En een hoofdbe stuur dat zóó de billijkheid betracht, meent ook te kunnen rekenen op de sympathie, op de medewerking van Amersfoorts burgerij. Maar het is wel zoo wijs geweest, om, toen de feesten in Arnhem werden gehouden, de prijzen aldaar aan te koopen, in welke gemeente thans ook de meeste, ik mag wel zeggen de prijzen zijn aangekocht. Het hoofdbestuur dacht zeker: Amers foort heeft aan den last van voeding en ligging te mogen verstrekken genoeg. Maar dat deokbeeld heeft voorzeker den gemeenteraad, toen hij zonder eenige discussie vorenvermeld bedrag toestond, niet tot dat mild besluit geleid. En had den de heeren. die de commissie tot aan koop van prijzen vormen, bovenaange- duide handeling niet geheel of voor een groot gedeelte kunnen voorkomen Of was er eene kracht werkzaam die hun deed verstaan dat het beter was inge zetenen van Arnhem dan van Amersfoort te bevoordeelen Moge er nog gelegenheid worden ge vonden om de gepleegde onbillijkheid te verzachten, door aankoop b.v. van alle prijzen voor de vrije banen bij ingeze tenen van Amersfoort. Dank voor de plaatsruimte. Uw du. dienaar, A. VAN SANTBRINK. Ofschoon wij het volmaakt met den inzender eens zijn, zouden wij het toch betreuren, indien de fout door het hoofd bestuur begaan, de feestvreugde voor een groot deel bedierf. Het kwaad kan nog hersteld worden en de kans daartoe zal zeker te grooter zijn, naarmate de burgerij van hare belangstelling doet blijken. En daarom nogmaals: de vlaggen uit. De Redactie. BUBGELIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 26 Juli, Elisabeth, d. vau Lam mert Johaunes Maas en Francina Buijs. 27 Juli, Auke, d. van Joseph de Vries en Tjipkjeu Mulder. Willem Andreas Cor nells, z. vau Johannes Arend Stoopeudaal en Catharina Jacoba van de Water. Wilhel mus, z. van Gerrit Gouw eu Maria Waan- ders. 26 Juli, Johannes Petrus Michaël, z. van Josephus Anthonius Hersche en Anna Catharina Belderbos. 29 Juli, Aart, z. van Martinus Beroudse en Franciente de Vries. Cornelia, d. van Frederik Meijer en Catrina van Hoeij. Joseph, z. van Lambertus Koenen en Catrina de W ilde. - Johannes Albertus Julius, z. van Carolus Loriju en Ilendrika Maria Zonneveld. 30 Juli, Adriana, d. van Hendrik van Baa- ren en Adriana Valk. Johanna Cornelia en Hendrika Maria, twee d. van Cornelia Gerardus de Jeger en Maria de Wit. Geertuida Johanna, d. van Evert van Surksum en Geertraida Johanna van Middendorp. 31 Juli, Anna Maria, d. van Hendrik Bud- selaar en Macliildus Natter. Herman Christoph Adam, z. van Gerrit van de Kamp en Petronella Antonnetta Baugert.1 Aug., Gerrit, z. van Evert de Goede en Maria Wakelkamp. Ondertrouwd 2 Aug., Jan Willem Karei van Wandelen en Anna Maria Huijgen. Hendrikus Hermanus Bijtelaar en Willem- pien Koning. Hijmen van Surksum en Catharina Margaretba Kreijkamp. Johan nes Hendrikus van der Geld en Ida Rensen. Gehuwd 1 Aug., Evert Jan van der Muts en Johanna Geertruida Fliek. Antonius Johannes Averts en Aleida van Esveld. 2 Aug., Barend de Jong en Neeltje Pon. Overleden 26 Juli, Francina Joanna de Vries, 3 m. 27 Juli, Leonardus van Noort, 3 m. 28 Juli, Gijsbertus Reunes, 4 m. Marinus Elzenaar, 79j.echtg. van Wijntje Veenestein. Gerritje van Eldert, 5 m. 29 Juli, Cornelia Elisabeth Schip horst, 6 m. Maria Helena Werij, X m. 30 Juli, Alijda van Gelder, 18 d. 31 Juli, Elisabeth Langendijk, 62 j. echtg. van Johannes Mulder. 1 Aug., Wilhelmina te Beek, 7 m. Hoogland. Geboren: 29 Juli, Helena Maria d. van Aart Tijmese en Grietje van 't Klooster. 31 Juli, Gerrit, z. van Aart Horst en Giepje Bitterling. Leusden. Geboren 27 Juli, Dirk, z. van Herma nus Zieltjes eu Weijmpje Traa. Overleden 2 Aug. Hendrik van Mid delaar, oud 49 j., echtg. van Maria Kaas. Stonteuburg. Geboren: 29 Juli, Heudrica, d. van Jan Greef horst en Hendrica van Veen. 30 Juli, Jan, d. van Jan Greefhorst en Henrica van Veen. Overleden 30 Juli, Arie de Jong, 8 m. AMERSFOORT, 3 Aug. 1888. Tarwe if Rogge - il Boekweit - per Appelen - 5? 1 hecto Peren - liter. Nieuwe Aardap. - 0.00 - 0.00 Zand- - 1.60 - 2— Hoendereieren - 3.25 - 3.50 p. 100 st. Boter - 1.— - 1.05 P kilo. Kaas - 20.— - 21.— P .60,, Kippen - 0.30 - 0.70 Kuikens - 0.25 - 0.90 Ganzen Oude eendeu - 0.30 - 0.65 per stuk. Jonge - 0.60 - 1.00 Hazen - 1» Konijnen - 0.15 - 1.- Duiven - 0.30 - 0.5 5 P paar. Biggen - 5.— - 7— Schrammen -10.— -15 Vette koeien 2» Guste - per Kalf- - 9tuk. Pinken - if Pinkstieren Vette Kalveren Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarweheet. Roggeheet. Boek weit heet. Appelen heet. Peren heet. Kleiaardappelen150 heet. Zand- aardappelen; 5.000 stuks Hoendereieren; 4000 kilo Boter; 230 kilo Kaas.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2