Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. genbosch, ter opleiding voor den rang van '2e luitenant bij het wapenb. van alle wapens: bij den hoofdcursus te Kampen voor de militaire administratie van het leger hier te lande en van dat in Nederlandsch Oost-Indië. 2o. Voor die examens worden de na volgende aantallen plaatseD opengesteld: a. bij de beide hoofdcursussen, ter op leiding voor den rang van 2e luitenant bij het wapen der infanterie, te zamen 40 plaatsenb. bij den hoofdcursus te Kampen, ter opleiding voor den rang van 2e luitenant-kwartiermeester, ten behoeve van den dienst hier te lande 4 plaatsen, ten behoeve van den dienst in Neder landsch Oost Indie 8 plaatsen terwijl op 1 October 1889 als volontair kunnen worden toegelatena. bij den artillerie cursus te Delft 8 jongelieden; b. bij den voorbereidenden practischen cursus der militaire school te Haarlem 25 jonge lieden. Nadere inlichtingen geeft de Staats-Courant No. 49. De oprichting der Zuivelschool te Bolsward, die met zooveel bezwaren had te kampen, dat zij elders in Friesland zou verrijzen, kan nu als verzekerd wor den beschouwd. Alle moeilijkheden zijn uit den weg geruimdde aanbesteding kan eerlang te gemoet gezien worden. Men schrijft uit Neerbosch: «Men is alhier begonnen met den bouw van het nieuwe weeshuis; de stijgerpalen zijn gezet en wanneer het weer maar eenigszins gunstig is, wordt de bouw met spoed voortgezet, opdat er spoedig plaats korne voor de vele arme weezen die om plaatsing hebben gevraagd, doch waar voor geen ruimte is oin hen te huis vesten." Volgens den regenmeter der Rijks landbouwschool is te Wapeningen in de maand Februari gevallen 65s mM. regen, tegen 24 mM. in Febr. '88 en 45 mM. in '87. De keizer van Duitschland heeft den minister van onderwijs en eeredienst Gössler en den staats-secretaris Herbert von Bismarck tot luitenant-kolonel en Wilhelm von Bismarck tot majoor be vorderd en den laatsten te gelijker tijd tot president der regeering in Hannover benoemd. Verder heeft de keizer aan een aantal officieren en manschappen der ma rine, die zich bij den bloedigen nederlaag hun door de inboorlingen van Samoa toe gebracht, hebben onderscheiden, eere- teekenen toegekend. In het Engelsche Lagerhuis verklaarde de minister Matthews, dat de Regeering stappen doet, om van de Fransche Re- geering de uitlevering van Richard Pigolt te verkrijgen, wegens valschheid in ge schriften. Te Londen loopt echter het gerucht, dat Pigott niet in Frankrijk is; hij zou de brieven uil Parijs door bemid deling van een zijner handlangers ver zonden hebben en zich in Londen schuil houden. Tevens zegt men, dat de attorney-ge- neraal, Sir Richard Webster, geweigerd heeft de Times verder te vertegenwoor digen. De Times betreurt het, de brieven van Pigott voor echt gehouden te hebben. Het blad trekt deze, zoowel als die aan Egan, Davitt en O'Kelly toegeschreven zijn uit de aanklacht terug. Toch zegt het blad ernstige redenen gehad te heb ben vooral daar de Times niet met Pi gott onderhandeld heeft, over den aankoop der brieven. Indien er sprake is van een samenzwering, dan is de Times slachtoffer en geen schuldige. Voor het overige houdt het blad alle beschuldigingen staande, die niet op de brieven gegrond zijn. In een bijeenkomst te Norwich zeide Lord Hartington, dat de gebeurtenissen der laatste dagen geen invloed op de komende verkiezingen zouden uitoefenen. Hij sprak verder bepaald tegen, dat de Regeering tegen Ierland vooringenomen was en verklaarde zich voor onderscheid tusschen staatkundige gevangenen en hen, die tegen het gemeene recht misdaan hebben. Heden zal de Parnell-commissAe haar zitting hervatten. De Times zal nieuwe bewijzen aanvoel en, om de beschuldiging tegen de Parnellisten te handhaven. De Fransche ministerraad, onder voor zitterschap van den president der Repu bliek, heeft het (linke besluit genomen de Ligue des Patrioles te ontbinden. Dit besluit is het gevolg van de motie door die vereeniging aangenomen, over de zaak Atchinoff, waarin de Ligue haar verontwaardiging uitsprak over de houding der Fransche Regeering in deze zaak. De handelwijze der Regeering, die niet schroomde Russisch bloed te vergieten, werd daarin in de meest heftige bewoor dingen" veroordeeld. De Ligue besloot een adres van rouwbeklag te zenden aan het bevriende groote volk, welks bloed door de Framehen werd vergoten en benoemde een commissie ten einde geld bijeen te brengen ter ondersteuning van de bloed verwanten dei' Russen, die bij het bom bardement van Sagallo het leven verloren. Een commissaris van politie, verge zeld door 20 agenten, bezette in den namiddag de kantoren der Ligue, en verbood terstond iemand binnen te laten. In tegenwoordigheid van de heeren Déroulède., Laisant, Lognerre en Michaud werden alle brieven en stukken der Ligue onderzocht en in beslag genomen. Deze vier heeren, die de aangenomen verkla ring ten gunste van Atchinoff ondertee kenden, zullen terechtstaan wegens het plegen van vijandige handelingen, waar door zij Frankrijk bloot hebben gesteld aan een oorlogsverklaring. De heer Déroulède wilde bij hel verhoor geen der hem gestelde vragen beantwoorden. Nog verneemt men. dat de heeren Laguerre en Laisant, leden der Kamer, in hechtenis zijn genomen, omdat zij zich gewelddadig tegen het onderzoek van de brieven en stukken der Ligue hebben verzet. In de Italiaansche Kamer van Afge vaardigden deelde de minister Crispi gis teren mede, dat het Kabinet, na de dis- cussiën der laatste dagen en ten einde de belangen van den staat niet te scha den, zijn ontslag aan den Koning heeft aangeboden, Z. M. heeft den ministers verzocht, voorloopig hunne portefeuille te behouden, om in den gewonen dienst te voorzien. Na deze mededeeling ging de Kamer voor onbepaalden tijd uiteen. «Men zegt, dat de heer Chrispi met de vorming van een nieuw kabinet zal be last worden, waarin de heer Branca als Minister van Financiën zal optreden. De Correspondance politique spreekt 't bericht tegen, dat in sommige buiten- landsche bladen voorkwam en volgens hetwelk de Bulgaarsche regeering op het punt stond een diplomatiek afgevaardigde bij het hof te Weenen te benoemen met toestemming der Oostenrijksch-Hongaar- sche regeering Die regeering beschouwt Bulgarije nog steeds als vazalstaat van Tur kije en kan dus aan Bulgarije geen recht toe kennen diplomatieke vertegenwoordigers te benoemen. Toch is de regeering te Sofia volkomen vrij om in Weenen of elke andere stad agenten te benoemen, om de belangen der Bulgaren te behartigen. Zondag 3 Maart zal bij de Vrije Ger. gemeente op de gewone uren ge predikt worden door Ds. Wessels van Gouda, Prof. Ds. J. J. P. Valeton, predikt Zondag 3 Maart e. k. in de Ev. Lut. Kerk alhier. In de Vergadering van het Depar tement Amersfoort der Nederlandsche Maatschappij ter Bevordering van Nij verheid op Woensdag l.l. hield de heer Wolter eene voordracht over: Last van rook binnenshuis en de middelen er tegen. Na eene inleiding over de oorzaken van luchtbeweging in lucht- en rook kanalen, (hoogere temperatuur in het kanaal en beweging van den wind over de bovenopening), ging spr. zonder in theoretische beschouwingen tetreden.de resultaten van die theorie, de zooge naamde schoorsteentheorie na en bracht hij de bijkomende omstandigheden daarbij in rekening. Zoo besprak hij den invloed van hoogte, van vorm, van doorsnede, van hel materiaal, van den vochtigheids toestand, van de temperatuur, van kleur enz. en toonde hij aan welke eigenschap pen een voordeehgen en welke een na- deeligen invloed op de snelheid der rookgassen in den schoorsteen, den zoo- genaamden trek, uitoefenen. Dit werd toegelicht door teekeningen, modellen en eenvoudige proeven. Na een woord over schoorsteenkappen en de eischen waaraan deze voldoen moeten om een gunstigen invloed op deri trek uit te oefenen, gezegd te hebben, werden een zestiental gevallen behandeld, waarin een schoorsteen niet of riiet-vol doende trok, en daarbij de middelen aangewezen om bevrijd te woiden van den last van urooken." Maandag j.l.gafde tooneelvereeni- ging «Ontwikkeling" alhier in liet Café «de Arend" eene uitvoering. Opgevoerd werd het bekende tooneelstukje van A. Ruisch, getiteld: «Baboe Rita." Zonder aarzelen kan gezegd worden dat dit stukje goed werd afgespeeld, vooral hadden een paar spelers zeer goede oogenblikken. Over het geheel genomen, waren al de toeschouwers zeer tevreden, vooral toen de gymnastiekvereniging «Ontwikkeling" de aanwezigen vergastte op eenige oefe ningen. Deze vereeniging gaf blijk, dat zij ernstig hare taak opvat; met lof kan over hare werkzaamheden gesproken worden. Ernstig wordt den leden aange raden, nuttige oefeningen tot hun doel te nemen, zonder zich te laten verleiden tot circus-toeren. De oefeningen hebben ons doen zien, dat het onderwijs van hun kortelings afgetreden diréeteur, den bekwamen Dumoulin, geenszins verwaar loosd werd. Ook zeer zeker onder de lei ding van hun legenwoordigen directeur den heer van Rhee, zal dit niet vermin deren. Tot slot konden de liefhebbers van dansen ruimschoots hun hart ophalen. Het bestuurder tooneelvereeniging schijnt de kunst te bezitten, te zorgen, dat alle gasten zich amuseeren, althans een ieder keerde voldaan huiswaarts. Utr. Adv.bl. De bovenzaal van het gebouw Volksheil was Donderdag geheel bezet, zelfs eenige personen moesten zich ver genoegen met een staanplaats. Als spreker zou voor de derde Volks lezing optreden de heer C. F. Schoch, van Amsterdam, die volgens aankondi ging zou spreken over het leger des heils. Met aandacht werd den spreker gehoord die raar hij zeide geene lezing zou houden, omdat dit zijn werk niet was. Hij sprak of liever vertelde, wie de oprichter van het heilsleger was, William Booth, die als jongeling van 15 jaren begon gods dienstige toespraken tot het volk te hou den, hoe hij op lateren leeftijd in Londen's achterbuurten werkten, volgelingen kreeg en daarvoor de naam van het leger des heils aannam. Thans telt het leger hon derdduizenden soldaten, zoowel mannen als vrouwen, met hunne officieren en hoofdofficieren verspreid bijna over de gansche beschaafde wereld; zelfs in Indië maakt het groote vorderingen. De spreker te volgen, gedoogd de ruimte in dit blad niet, alleen willen wij nog mededeelen het doel dat het leger beoogt; volgens den spreker bestaat dit in: liefde tot den naaste te benachten, gevallenen, verstootenen, afgedwaalde» tot God te brengen en hen tot gelukkige menscheo te maken. De majoor, zoo hoorden wij den spreker noemen, sprak ruim anderhalf uur. Iemand te dezer stede wilde giste ren (dezoogeoaamde Vastenavond-Vrijdag) opluisteren met een, waarschijnlijk door hem zelf gefabriceerd instrument, n.l. een rommelpot, doch het scheen dat men hem niet veel attentie schonk, althans hij wilde nu op een andere manier de boertjes opvroolijken, en wel met het verrichten van accrobatische toeren. Fluks had hij het Blauwbruggetje als een ge schikt terrein voor die werkzaamheden gekozen en wilde nu de boertjes eens toonen in hoeverre hij bedreven was in de edele kunst. Met beide handen de leuning omklemmende, poogde hij daar over te duikelen, hetgeen hem aanvan kelijk gelukte, doch overgeduikeld zijnde schoten zijne krachten te kort, hij liet los en tuimelde onder algemeen gelach van de omstanders in het water. Door vereende krachten van de boertjes was de accrobaat spoedig op het drooge ge haald en kwam hij rnet den schrik en een nat pak vrij. Van voortzetting der voorstelling was natuurlijk geen sprake. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Maandag den 4 Maart 1889, des namiddags tenl1/, ure. Punten van behandeling: 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot het bouwen van eene meslloods en beerput. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot het ingebruik geven van lokalen der openbare scholen, 3e soort, voor zangon derwijs aan het bestuur der afdeeling Ned. Maatschappij tot Bevoidering der Toonkust. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verlecnen van een Crediet Voor de kosten, aantewenden tot verlevendiging van de voorjaars-veemarkten. 4. Kohier van den hooftfelijken om slag, dienst 1889. 5. Request van den heer M. van Marwijk Kooij om ontbinding van het huurcontract, betrekkelijk het jachtrecht met advies van Burg. en Weth. Itaaru. Met algemeene deelneming is alhier het overlijden vernomen van Mej Steringa Kuijper, directrice der dames kostschool «Erica." De overledene genoot de achting van allen, die haar kenden, terwijl hare inrichting voor onderwijs in 't geheele land een goeden naam had. Deze week werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld onder toespraken van Dr. K. W. van Gorkom,alhier,en Ds. Gras- winckel van Amersfoort. Ook Baarn lijdt aan de epedeinie, op 't reclame gebied der Cacao-fabrikatie. Deze week heeft van Houten in al de groote winkels zijne artikelen op de glas ramen in wit poiceleinen-letters aange kondigd, zoodat men voortaan in het schoone Baarn niets anders dan Cacao- achtige gedachten en indrukken krijgt. Op een der winkels prijkt zelfs de reclame 6 maal! Bij zooveel reclame zal ook hier wel het blijspel „Tan Houtens Cacao" dienenopgevoerd te word«n. Of de reclame zich ook tot in ons bosch zal uitstrekken, is nog niet bekend. (teuswoude. Evenals in Drenthe, heerscht in deze gemeente nog het bij geloof, dat de bijen dood gaan, indien haar van het overlijden des eigenaars of een lid zijner familie geen kennis wordt gegeven. Althans niemand der bijenhou ders alhier verzuimt ooit, op de bijenkor ven met teer- of verfkwast eene zwarte streep te geven, als iemand uit het huis des bezitters sterft. Sclierpenzeel. Donderdag II. heeft de alhier beroepen predikant, ds. D. J. van Dalfser te Vreeland, een bezoek ge bracht aan deze gemeente. In de alhier gehouden raadsverga dering was ingekomen een kennisgeving van den kerkeraad der Chr. Ger. gem., daarby berichtende, dat haar diaconie- bestuur, zonder reglementaire bepalingen, zich uitsluitend bepaald tot het verlecnen van onderstand aan behoeftigen dier ge meente. Vastgesteld werd het kohier van den hoofdelijke:! omslag tot een bedrag van f2.128.17, dat voor den dienst der nachtwacht op f189.95 en dat op de hondenbelasting tot een bedrag van f87. Wourteuberg. 25 Februari. De heer M Eikelkamp is in de plaats van wijlen den heer E. van der Wiel tot notabel der herv. kerk gekozen. Te Johannesburg (Transvaal) is 28 Januari het Centraal Hotel ingestort. De Transvaalsche bladen melden daaromtrent het volgende: «Het Centraal Hotel is sinds lang be kend geweest als een van de grootste in Johannesburg. Het was het eerste steenen gebouw, hetwelk aldaar is opge richt, en van den eersten dag, dat het werd geopend, is het immer overvol. Afzonderlijke slaapkamers werden bijge bouwd achter het hoofdgebouw, en of schoon deze zeer talrijk waren en ieder daarvan 2 bedden bevatte, gebeurde het dikwijls, dat de biljart- en eetzalen en de zitkamer vol waren met bedden op vloeren en tafel». De huurders van het hotel, de heeren Stock Kling, waren daarom overeengekomen rnet den eigenaar om eene tweede verdieping op het ge bouw te zetten. De verbouwing was sinds eenige weken aangevangen en verleden Zaterdag was alles klaar. »De muren waren op voldoende hoogte en de spanten voor het dak waren ge steld, welke gebeurtenis gevierd werd door het uitsteken van verschillende vlag gen. Er waren evenwel verscheidene per sonen, die verklaarden, dat de ondermuren het gewicht niet konden dragen, en wer kelijk, eene week geleden waren zij reeds eenige duimen uit het lood gezakt. De hevige regens van de afgeloopeh week beslechtten de zaak, en de toestand werd zoo gevaarlijk, dat de werklieden weiger den de stellingen te beklimmen, om te werken. De regen van Zaterdag gaf den doorslag. Gelukkig bleef het gebouw nog des daags staan, maar in den avond zag het er zoo gevaarlijk uit, dat den heer Kling geraden werd, het diner niet in de eetzaal te doen plaats hebben. Het ging evenwel door en ongeveer 80 per sonen namen er aan deel. Maar er ge beurde niets voor den vroegen morgen. «Ongeveer half een werd een vreeselijk geraas gehoord in de nabijheid, en in minder tijd dan noodig is om het gev3l te verhalen, was het geheele gebouw ge vallen en van het Centraal Hotel niets over dan een groote puinhoop. De eerste bediende werd onder het puin begraven. De anderen konden ontsnappen. De wes telijke vleugel van het gebouw, de zit kamer, had betrekkelijk weinig gevaar, daar de nieuwe verdieping daar niet zou worden opgebouwd. Het verlies is zeer aanzienlijk. De zaak is geheel en al tot stilstand gebracht en zal niet, voor er maanden verloopen zijn, weder geopend kunnen worden. Men zegt, dat de huur ders pogingen zullen doen, om schade vergoeding te erlangen van den eigenaar en den architect." De P. en Kemp-bode deelt het vol gende staaltje van naïveteit mede: «Vrouw, ben ik hier bij den preff'essur", hoorden wij dezer dagen vragen, toen wij onder het mes van den barbier zaten, die onze kin van de vlashaartjes zou ont doen. «Ja wel, vriendje", zeide de vriende lijke barbiersche «ga maar in de salon hierEn ons boertje stapte de salon van den coiffeur binnen, gevolgd door zijn 10 a 12 jarig zoontje. «De piuffessur bende gij zeker," zoo begon de boei, tot den coiffeur spieken- de, wiens taak inmiddels was afgeloopen. «Ja, man, die ben ik wat verlangt ge? wat scheelt je? Hoofdpijn, kiespijn, bloedarmoede (de man had wangen zoo rood als de kam van een haan), koorts, zeg maar op, voor alles weet ik raad." «Joa, ziede, kèk maar is op deez briefke, dan wittut in eens." En de barbier las van uitslag, van last van wormen, van kaalhoofdigheid enz. Blijkbaar had een grappenmaker den boer beet genomen. «En doar hadde gé in middelke vur, zegge zeik kom er esprès vur uit Veldhoven en nou ha'k zeo gère dè ge minne jonge zuune kop is kloar wout make. Ge ziet wel dè zun hoar nie groeie wil deur den uutslag." «Dat zal een kwestie van tijd worden," zoo begon de oolijke barbier«enfin, zoo ik u zeide, ik heb voor alles raad. Over een paar maanden zal ik het vel van den jongen verwijderen en zorgen, dat er nieuw onder zit; gij neemt deze huiduitslagzeep (een stukje teerzeep), wascht daarmede 8 malen daags den kop van den jongen en na verloop van een maand wacht ik u terug." «Joa mar, preff'essur, munne jonge heet pierre ok." «O, daartegen heb ik een probaat middeltje. Ge moet u echter strikt houden aan wat ik u zeg ik zal hem iets ingeven, daarna moet ge straks van half twaalf tot twaalf uren den jon gen elke vijf minuten twee minuten het hoofd omlaag houden, als ge dit drie dagen zult hebben gedaan, verdwijnen de wormen langs den natuui lijken weg." En de barbier nam de «vinaigre flacon" en spoot den boerenzoon een tamelijke hoeveelheid van het verfrisschende vocht in de keel. „Hè", zei de jongen, ik vuul nou al dèt ut helpt, alles kriemelt me doar binne, de pierre zijn bang veur dè goed", en nauwelijks waren deze woor den over zijne lippen of zijn maag keerde zich 't binnenste buiten en de jonge was al voor een groot gedeelte verlost van de «pierre.Zoo althans dacht de snug gere vader, die den coiffeur vroeg wat hij hem te betalen had, en wel vijf en twintig maal het stereotype «duzendmoal bedankt" liet booren, toen deze hem ver zekerde deze operatie gratis te hebben verricht, op hoop van recommandatie. Als de teerzeep zoo goed helpt als de vinaigre, dan zal ons jongetje nog lang met zijn haarloos hoofdje door Veldhoven wandelen. «En dit geschiedde Woensdagmorgen in ons stedeke (Eindhoven). Uit New-York schrijft men Amerika is wel het land der wonderen op tech nisch gebied vervoerbare huizen en zwevende bruggen kunnen het getuigen. Het nieuwste is evenwel het van een ingenieur uit Boston afkomstig plan, dat te ongelooflijk schijnt, om er dadelijk vertrouwen in te stellen. Bedoelde inge nieur wil namelijk schouwburgen laten bouwen, die bij brandgevaar bliksemsnel omhoog getrokken kunnen worden. De ondernemende en avontuurlijke architect stelt zich voor een gebouw in het leven te roepen, dat met al zijne onderdeelen, afgezien van de inwendige constructie, als een groote glazen klok op een bord rust. De laatste stelt den bodem van het ge bouw voor. Terwijl nu de klok door eene kolossale machine, welker armen zich over het gebouw uitstrekken en het samenhouden, in de hoogte getrokken wordt, blijft het bord op den grond en er is geen gevaar te duchten. Nooddeu- ren, veiligheidslampen en ijzeren gordijnen hebben derhalve alweer uitgediend I De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen dat de Raad dezer gemeente zal verga deren op Maandag, den 4. Maart, aan staande, des namiddags te 1'/, ure. Amersfoort, den 28. Februari 1889. De Burgemeester voornoemd, T. A- J. VAN ASCH VAN WIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 21 Febr. Albertus, z. van Jacobus de Bruin en Steintje Hoksbergen. 22 Febr. Geertruida Maria, d. vau Peter van Burgsteden en Maria Elisabeth Evers. 21 Febr. Anna Antonia, d. van Willem Kuiper en Antoiuia Hendrika van Kal veen. 25 Febr. Marines Jansen, z. van Aart van den Brink en Geertrui de Gans. Arris, z. van Hendrik Bronk en Alijda de Bree. 26 Febr. Hendrik, z. van Jan Staal en Mina Buisman. Aartje, d. van Jan van Velzen en Dorothea Margrietha Mark. 27 Febr. Aaltje, d. van Lambertus de Kruilf en Teu- nisje Veldhuizen. Ansje, d. van Abraham Spreij en Chrisje Broekhuizen. Geertruida Anna, d. van Klaas Hoefman en Anna Ma ria Mulder. Ondertrouwd: 28 Febr. Jan Opstelten en Willemina Alijda Wolfswinkel. Geuuwd: 27 Febr. Abraham Niculaas van dor Valk en Maria van Doorn. Oveki.ïden: 19 Febr Een levenl. aang. kd. vr. gesl. van Aalbert Veenendaal en Hendrika Slokker. 21 Febr. Anna West- hof, lm. 22 Febr. Antonius Heere 2 m. Otto Antoon'van Wandelen, 18 m. 23 Febr. Johanna Maria Jacoba Doorneveld wed. van Johan Hendrik Osted. 25 Febr. Maria de Kruilf, 15 m. Maria Roelof Dieters, 4 m. Bor van den Akker, 53 j. echtg. van Gijsberta de Bree. Cornelis Rekers, 11 m. Dirk Tuithof, 57 j. echtg. van Antonia van Dijk. 26 Febr. Johannes van de Watering, 10 m. Joanna Cornelia Francina Rijnboutt, 62 j. ougeh.Gesinue Mariuus van Eeden 27 j. ongeh. Maria Catharina van Eijkelenburg, 7 m. 27 Febr. Hendrik van Leijenhorst 66 j. echtg. van Anna van Roosendaal. Hoogland. Geboren: 21 Febr. Theodorus zoon van Aart Kuijer en Wilhelmina Wouters. Ondertrouwd: 26 Febr. RutgervanSoeren en Maria van Straten. Overleden 28 Fobr. Jannetje Dijkman oud 49 jaren echtg. van Hendrik Tolboom. Bart Koenen oud 77 jaren wedr. van Antje van Huik. Leusden. Geboren 21 Febr. Gerard Gerrit, zoon van Willem van Kooij en van Grietje van Altena. 28 Febr. Gerrit zoon van Nicolaas Donselaar en van Maria Velthuizen. Nicolaas, zoon van Evert de Neeling en van Antje Meijers.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2