Gemengd Nieuws. Officieele Publicatiën. BUITENLAND. Plaatselijke bericlaten. Provinciale berichten. «Bovendien worden de inwoners van het land zelf. als er een betrekking open valt, steeds voorgetrokken." In het Lagerhuis verklaarde de minister van oorlog Stanhope, dat het grootste gedeelte der reserve in 48 uren onder de wapenen kan zijn. Binnen 10 dagen kunnen de havens in slaat van verdediging wor den gebracht door het plaatsen van on- derzeesche mijnen. De minister is nu bezig met het uitwerken van een ontwerp, waardoor een snelle mobilisatie vari 150.000 soldaten en 14.000 paarden wordt verzekerd. De vi ijwilligers zullen in het bijzonder Londen verdedigen. De hoofdstad zal niet verdedigd worden door forten, maar door versterkte kampen. Lord Randolph Churchill verklaarde, dat hij tevreden was met de verklaringen, welke de minister aflegde. Te Quin, in het graafschap Clare in Ierland hebben oproerige pachteis deri grondeigenaar Creagh en zijn gevolg met geweervuur ontvangen. Er vielen geen dooden, naar 't schijnt, doch ook de po gingen om de aanvallers te arresteeren. mislukten Uit Calcutta meldt Reuter, dat de Ma harajah van Kaschmir plan gevormd had, met nog eenige andere hooggeplaatste in boorlingen, om de Britsche regeering te vergiftigen. Gelukkig werd het plan ont dekt en verijdeld; de aanleggers werden gevangen genomen terwijl de Maharajah van zijn waardigheden ontslagen werd. Uit Budapeslh schrijft men aan het Berliner Tagcblattdat de gezondheid der keizerin van Oostenrijk veel te wen- schen overlaat en dat daarom waarschijn lijk hel vertrek der keizerlijke familie naar Corfu zal bespoedigd worden. Na de gebeurtenissen op Meyerling overtrof de keizerin zichzelf. Zij toonde een groote mate van zielskracht en vergat haar smart geheel om die van den keizer te verminderen. Maar de reactie bleef niet uit. Nu is de keizerin in een toestand van geheela afmatting. Haar omgeving is van oordeel, dat de afleiding eener reis en verandering van lucht haar goed zul len doeri. Daarom zal het voorgenomen reisplan verhaast worden. Frankrijk en Rusland schijnen van plan te zijn het Turksche ministerie omver te werpen. De gezanten der beide mogend heden zullen den grootvizier een nota overhandigen over de patentbelasting, die met den 13 Maart in werking treedt. De Russische nota zegt kortweg, dat de Czaar niet kan toestaan, dat zijn onder danen in Turkije worden belast, voordal het Russische gezantschap zich daarover met de Porte heeft verstaan en de Rus sische vorderingen wegens de oorlogslas ten van 1878 betaald zijn. De Fransche nota bevat enkele bezwa ren tegen de invoering. De sultan staat er op dat de nieuwe belasting den 13 Maart wordt ingevoerd. Nu is het doel der beide mogendheden door hunne te genwerpingen de invoering ervan te ver tragen. De sultan wordt dan woedend op zijn grootvizier, die niet in staat is de bezwaren te overwinnen, en de ongeluk kige wordt ontslagen. Dit is natuurlijk het doel, wat Rusland beoogt. Kiamil-pacha is te veel op de hand van Engeland, om genade te kunnen vin den in de oogen der Russische diplomaten. Of echter een andeie grootvizier te verkiezen zou zijn is een open vraag vooral met betrekking tot de zaken op het Balkan-schiereiland. Daar kan Rus land niet beter gediend worden, dan door Kiamil-pacha, die den Sultan steeds voor houdt zich van elke inmenging in de Boelgaarsche quaestie te onthouden en den vorst van Boelgarije tot geen prijs als wettig te erkennen. En daarin ligt voor de Russische staatkunde nog altijd het uitgangspunt. Uit de provinciën komen berichten, over den slechten toestand van het leger, vooral in Albanië. De soldaten worden slecht gekleed, slecht gevoed en ontvan gen geen soldij, zoodat het Turksche leger, op voet van vrede, een ongeluk- kigen indruk maakt. Maar waarom zou het beter behandeld worden dan de ambtenaren? De Tuiksche gezanten heb ben in dit jaar nog geen traktementen ontvangen. Ook de versterkingen zijn in verschrik- kelijken toestand; de foiten om Adiïa- nopel vallen in puin en zullen tot den grond toe moeten worden afgebroken. Dat zijn tenminste uitgaven, die voorko men hadden kunnen worden. De Centrale Raad der vooruitstrevende partij in Servië maakt door middel der Videlo bekend, dat hij in een paar dugen aan de partij-genooten het programma zal verzenden dal door den nieuwen stand van zaken noodzakelijk geworden is. Over het algemeen is de vooruitstrevende partij ontevredenmen beschouwt de afstand van den koning als desertie van de goede zaak, op het oogenblik dat Servië zijne diensten het meeste noodig heeft. Naar luid der laatste berichten zou Ristilch er zeer tegen zijn, dat koningin Natalie naar Servië terugkeerde; hij vreest, dal zij teveel invloed op haar zoon zal krijgen. In radicale kringen echter verlangt men de terugkomst der koningin en heeft men het voornemen haar door middel der Skoeplchina te vragen, zich met de opvoeding van den jeugdigen ko ning te belasten. Zooals de zaken thans staan, is het zeer goed mogelijk, dat het eerste con flict een gevolg dezer gebeurtenis is. Men verhaalt thans overal een voor spelling die koningin Natalie bij haar laatste bezoek aan Weenen, aan een adelijke jonge dame zou gedaan hebben. De beide dames zaten vooi een der ramen van het paleis en kekeri naar de voor bijgangers op den Rine. «Ik wed," zeide de koningin eensklaps »d it de prins van Coburg niet lang meer in Sofia blijven zal. Reeds zie ik hem daar op den Ring wandelen, met mijn man, die dan ook geen koning van Servië meer zijn zal." Het laatste gedeelte der voorspelling kwam reeds uit; zal het eerste spoedig volgen Uit Belgrado wordt aan de Standard gemeld, dat Slojanoff, de vertrouweling van Stnmboeloll, aangekomen is, met een zending om aan de nieuwe Servische re geering de verzekering der vriendschappe lijke betrekking tusschen Servië en Boel garije over te brengen. Zondag, 17 Maart, zal bij de Vrije Ger. Gem. gepredikt worden op de ge wone urtn door den heer Malipaard, van Rotterdam. Voor de weduwe Huijzer en hare kinderen is bij de redactie van dit blad nog eene gift ingekomen van N. N. a f 2.50. - Onze stadgenoot de Heer H. W. de Heus, is uitgenoodigd de Commissie voor de aanst. akten-examens bij te staan, als deskundige voor geschiedenis. Het Utrechtsche Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde, Afdeeling Amersfoort, hield op Vrijdag 8 Maart in de Militaire Manége op de Beestenmarkt alhier, eene keuring van Hengsten, waar door alle eigenaars van hengsten binnen de afdeeling woonachtig waren uitgenoo digd, terwijl tot mededinging eveneens werden toegelaten de leden dei afdeeling in andere gemeenten woonachtig, mits op 1 Januari 1889 lid der afdeeling zijnde. Aan prijzen waren uitgeloofd A. Voor hengsten geboren in 1886 of vroeger: 1c prijs f50; 2e prijs f25. Waren 7 hengsten opgekomen. 1c prijs, 3 jarig bruine hengst van D. Verbeek, te Leusden. 2e prijs, 4 jarig zwarte hengst van denzeltden. B. Voor hengsten geboren in 1877: Waren 7 hengsten opgekomen, 1e prijs, bruine hengst van J. v. d. Hierst te Woudenberg. 2e prijs, bruine hengst van E. v. Manen te Woudenberg. »Aan den schoonen 7 jarigen bruinen hengst van den heer ie luitenant Mingels alhier, buiten mededinging opgekomen, werd door het bestuur een Getuigschrift toegekend." Verder werden nog twee Bestuursprij- zen toegekend; namelijk een aan den zwarten hengst van G. Groen te Hoog land, en één aan den bruinen herigst van van Voorlhuizen te Leusden. Elk eigenaar van een bekroonden hengst ontvangt bovendien een getuigschrift en zoo hij op 1° Januari 1889, lid der afdee ling was, eene premie van f2,50. Jan. Heb je gezien, dat aan den ge meenteraad is voorgesteld om den Dooden- weg beter te bestraten? Piet. Den Dooden weg? Waar is die? J. Wel heb je nooit opgemerkt, dat iedere begrafenis naar het kerkhof op 't plantsoen, zoo mogelijk over de Lang straat, en vast door de Hellingstraat gaat? Dat is hij. P. Nu daar zullen velen blij om zijn. De Hellingstraat heeft eene betere bestra ting hoog noodig, want dat gehos met den lijkwagen maakt een naren indruk. J. Dan is er ook nog sprake van een brug over de Beek naar liet Kaifsveld. P. Dat zou zeer geriefelijk zijn voor een menigte bewoners van het Oostelijk gedeelte der gemeente. Het gemis van het Russisch bruggetje wordt door velen gevoeld. J. Maar die brug zal in verband ko men met de verbreeding van de straat langs het Bisschops-Davids-hof. P. Waar zou dat voor zijn? Wel. die maakt den rijweg naar 't station voor heel wat inwoners een goed eind korter, en de aanstaande be woners van het Kaifsveld zullen er een groot gemak van hebben. ISariieveirf. 6 Maart. De raad dezer gemeente heeft besloten het contract met de gasfabriek, ingaande 1 Mei a. s., met '10 jaar te verlengen. Soest. De verhuringen van landerijen in den Eemnespolder, voor den landbou wenden stand uit den omtrek van zeer veel gewicht, zijn weder in aantocht. Op 19 Maart a. s. zullen de eerste verpach tingen plaats hebben en wel van dijken, kaden en landerijen, behoorende aan het waterschap Eernnes, de Diaconie en de Kerk der Hervormde Gemeente. De volgende smokkeigeschiedenis werd .lezer dagen op de Duitsch-Russische gren zen afgehandeld. In een Duitsclie grens stad werd met den trein een lijk in een doodkist naar Rusland verzonden. Onder het rijden hoorde een der conducteurs in den wagen, waarin de kist stond, een raadselachtig gestommel, en hij gaf on- iniddelijk het noodsein. Toen de trein stilhield en men naar de oorzaak van het gestommel zocht, vond men echter niets verdachts. Spoedig herhaalde zich echter het vreemde geluid en de trein werd weer tot staan gebracht. Het deksel werd van de kist losgeschioefd, men betastte hel lijk en voelde dat de hand warm was. Op hetzelfde oogenblik sprong de man uit de kist op en trachtte zich uit de voeten te maken. Hij werd gegrepen en in hech tenis genomen. Men had in hem een smokkelaar gevat, want toen de kist ver der onderzocht werd, vond men er gou den voorwerpen in verborgen, ter waarde van ongeveer 14.400 gulden, die hij over de Russische grenzen had willen binnen smokkelen. Te Londen werd ongeveer een jaar geleden een reuzenpanorama ge opend van den Niagarawaterval. Dit panorama is een van de meest bezochte vermakelijkheden van Londen geworden. Slechts één ding ontbreekt er om 't geheel volkomen te maken. De watervallen zijn goed geschilderd en getrouw naar de na tuur weergegeven, rnaar men hoort na tuurlijk niet liet donderend geraas van de neerstortende watermassa's. De overste Gourarid, een der agenten van Edison, bezocht onlangs liet panorama en wérd bij deze gelegenheid op het gebrek op merkzaam gemaakt. Waarom zou de phonogiaaf niet in dit gemis kunnen voor zien? Hij zond onmiddellijk een telegram naar New-York met de woorden: «Stuur mij zoo spoedig mogelijk het ruischen van de Niagara in een phonograaf." Edison antwoordde: «Met genoegen." en zoodra een dergelijk toestel vervaardigd is, groot genoeg om het geraas van den waterval op te nemen, zal Londen een panórarna van de Niagara-watervallen bezitten, waar men die niet allen kan zien, maar waar men ze ook kan hooren. Jack ije kusser. De beruchte Jack the Ripper is in Amerika veranderd in Jack de Kusser. Een jong sportman te St. Louis, die in velschillende wedrennen uitblonk, verviel voor eenigen tijd in een zekere köswoede. Meisjes, die hij in afge legen straten ontmoette, omarmde hij en kuste ze zoo hartelijk, drt dikwijls de .ongelukkigen machteloos in zijne armen zonken. H'j legde de gekuste dametjes dan heel zachlkens op de straatsteenen, sprong op den hok tan zijn rijtuig en verdween. Dc politie kan den kusser echter niet vatten. De berichten van dezen met kuswoede behepten jongeling, verleidden een huur koetsier te New-York, zich op diezelfde soort sport toe te leggen. Hij had echter niet veel succes, want een meisje, dat hij zijn gloeiende kussen op 't gelaat drukte, is op de straat doodgebleven. De koetsier zal nu terecht moeten staan we gens doodslag door middel van kussen In Engeland hebben dezer dagen groote overstroomingen plaats gehad, vooral in de nabijheid van Taunton en Bristol. Taunton, een stad met 18,000 inwoners, is geheel en al onder water en bootjes varen door de straten. Zelfs dit varen is echter niet zonder gevaar, daar de rivier Tone buiten hare oevers is getreden en eene strooming door de straten veroorzaakt. Te Bristol regende het 14 uren achter een, tengevolge waarvan de Avon en de Frome buiten hare oevers traden en de lagere gronden overstroomden. Ook de Exe trad buiten hare oevers, en de lageie gedeelten van Exeter zijn hierdoor geheel overstroomd, terwijl in sommige straten, evenals in Taunton, het vei keer geheel gestremd is. Tavistock leed mede door overstroo ming, en wel van de rivieren Tamar en Tavv, groote schade. Voorts komen nog tijdingen van denzelfden aard uit het Forest ot Dean, uit het dal van de Severn, en in het algemeen uil de meeste plaatsen in westelijk Engeland. Tot nog toe worden geene persoonlijke ongeluk ken gemeld, doch de schade aan eigen dommen moet enorm zijn, Ook in de graafschappen Leicester en Warwick hebben overstroomingen plaats gehad, mede als gevolg van de zware regens. TxvEEëRLEi is de menschenkennis. Daar is een menschenkennis, die hij haar bezitter zielenadel tot onmisbare voorwaarde heeft. Daar is evenzeer een menschenkennis, die niet geheel vreemd is aan geslepenheid. Menschenkennis van de eerste soort is vooral sterk in het ontdekken van die snaren in het menschelijk hart, die niet talrijk zijn, vaak diep verborgen lig gen, doch die eenmaal gevonden en op de rechte wijze getroffen, het beter ge voel in den mensch wakker maken. Deze menschenkennis houdt het oog op 's menschen toekomstige volmaking en zoekt aanknoopingspunten voor de vol making. Menschenkennis van de tweede soort legt zich uitsluitend toe op het juiste inzicht van de lagere drijfveeren van het menschelijk handelen. Wijze opvoeders, in het algemeen de edelen van ons geslacht, bezitten en ge bruiken de menschenkennis van de eerste soort; maar de alledaagsche exemplaren zoeken de menschenkennis van de tweede soort, en aan hen is het te wijten dat ondermenschenkennis gewoonlijk verstaan wordt een grondige kennis van mensche- lijke ondeugdenvereerend voor het menschdom is deze opvatting van de menschenkennis niet. Eene aangename dwaling. De onlangs te Dusseldorf overleden schilder Joh. Wilh. Preyer was zeer klein van gestalte. Toen hij reeds 20 jaar was, zag hij es met zijn blozend, friscli en baardeloor gelaat als een flink uit de kluiten ge wassen jongen van 8 jaar uit, en ieder, die hem niet kende, moest hem daarvoor houden, terwijl zijne kleeding, het zwart fiuweelen rokje, zijn wit kraagje en liet glad gestreken haar de verwarring nog gemakkelijker maakte. Op zekeren dag ging Preyer naar Dus seldorf. om de daar gehouden tentoon stelling van schilderijen te bezien en tevens, om bij die gelegenheid een be zoek te brengen aan den directeur der kunstacademie, den heer Cornelius. Op een goeden voormiddag schelde hij aan de woning van den directeur. De meid deed open, doch antwoordde op zijne vraag, dat mijnheer Cornelius niet thuis was. «Wanneer komt hij terug?" «Dat weet ik niet." «Ik zou 't toch gaarne willen weten." «Welnu dan zal ik 'taan meviouw gaan vragen." De meid ging daarop naai de vrouw van den directeur en vertelde haar, dat daarbuiten een knaap stond te wachten, die den directeur wenschte te spieken en zich maar niet liet wegzenden. Mevrouw, de tweede eclitgenoote van den heer Cornelius en een zeer aangename ver schijning, besloot, om zelf met den «jon gen" te spreken. «Wat wilt ge, mijn jongen?" vroeg zij den schilder, die bij het verschijnen der schoone dame eerbie dig zijn fiuweelen mutsje afnam. «Ik zou den directeur gaarne willen spreken." antwoordde Preyer met zijn fijn kinder stemmetje. «Mijn man is niet thuis. Kan ik de boodschap niet overbrengen?" Neen, ik moet hem zelf spreken." De eigenaardige verschijning en de innemende houding van den vermeenden knaap wek ten de nieuwsgierigheid op van mevrouw Cornelius. «Welnu mijn jongen, als gij den tijd hebt ik verwacht mijn man elk oogenblik, kom zoo lang binnen." De kleine volgde haar in de woonkamer, waar hij met echt jongensachtige schuch terheid op liet pur.tje van den aangeboden stoel plaats narn. Mevrouw richtte ver schillende vragen tot hem, die hij kinder lijk naïef en toch met eene verwonderlijke nauwkeurigheid beantwoordde. In liet kort, de „knaap" wist in den loop van gesprek door zijne verstandelijke antwoor den de vrouw zoo in verrukking te bren gen, dat zij levendig als zij was hem op haren schoot neemt, om zooveel mogelijk te genieten van het allerliefst- ste gesnap van het verstandige kind. Plotseling werd de deur geopend. Corne lius treedt binnen. Hij blijft op den drem pel staan en de grap in een oogenblik begrijpende roept hij den kleinen be zoeker toe: «Wel, mijnheer Preyer, hoe ter wereld komt gij zoo plotseling hier?" Mijnheer PreyerMet een gil op springen mijnheer Preyer op den grond te slingeren, de vlucht te nemen in eene aangrenzende kamer dat alles was voor mevrouw Cornelius liet werk van een oogenblik. Cornelius en Preyer, die van den vloer was opgekrabbeld, schud den van het lachen, en het kostte den directeur vrij wat moeite zijne vrouw in de kamer terug te brengen, om haar eindelijk, volgens alle vorinen. aan den beroemden schilder voor te stellen. De politie te Groningen heeft weder om eene goede vangst gedaan; zij heeft n.l. thans eenespoorweg-dievenbende ont maskerd. Het geval moet zich ongeveer als volgt hebben toegedragen «Sedert geruimen tijd werden herhaal delijk verschillende artikelen uit de goe derenloods nabij liet station ontvreemd, van welke vermissingen telkens aan de politie werd kennis gegeven. Ondanks alle aangewerde moeite mocht het haar aanvankelijk niet gelukken, den dader of de daders te ontdekken, maar gedachtig aan het spreekwoord «die zoekt die vindt," zette de politie met ijver het eenmaal begonnen onderzoek voort. Naar den aard der diefstallen, en de wijze waarop deze waren gepleegd, te oordeelen, stond het weldra bij haar vast, dat niemand anders dan een of meerdere spoot wegbeambten die ontvreemdingen moesten hebben gepleegd, en in die rich tingen werden dan ook hoofdzakelijk de nasporingen geleid. Eindelijk werd zoodoende eenig spoor gekregen en een sterk vermoeden rees weldra tegen den spoorwegarbeider II. W. die veelal in de goederenloods was werk zaam geweest, waarom tot eene huiszoe king bij hem werd besloten. Al terstond bleek nu, dat men met had misgetast, want verschillende stukken goed, als thibet, kamgaren, vijfschaft, le dige wijn- en punchllesschen eet., allen van diefstal afkomstig, werden le voor schijn gehaald, waarvan het gevolg was, dat het geheele huisgezin, bestaande uit man, vrouw en dochter voorloopig werden gevangen genomen, terwijl later mede aan het licht kwam, dat de dochter nog verschillende gestolen goederen had be leend. Ontkennen was niet meer mogelijk maar er volgde meer. De man gevoelde zich namelijk bezwaard om alleen voor den dief te worden gehouden, en ver raadde daarom verschillende andere on regelmatigheden, door een drietal mede- spoorwegarbeiders gepleegd. Een langdurig en ingewikkeld onder zoek was nu van deze bekentenis het gevolg. Er werd van een en ander proces- vei baal opgemaakt, zoodat eene welver diende straf niet zal uitblijven, terwijl naar wij vernemen, reeds twee der arbei ders door de spoorwegmaatschappij uil haren dienst rijn ontslagen en misschien weldra nog een paar anderen hun congé zullen krijgen." (N. R, Ct.) Tusschen Heivoort en Vuclit viel dezer dagen een kind door het opengaan van het portier (2e klasse) uit den trein, die in volle vaart was. De doodelijk ver schrikte vader snelde, toen de trein op hield, naar de plaats, waar hij vreesde zijn kind verpletterd te vinden. Gelukkig echter vond hij het heel ongedeerd. Wat in jaren op 's rijks werf te Hel- levoelsluis niet was geschied, gebeurde daar Zaterdag. De diiectie heeft nl. ter plaatsing opgeroepen 13 jongens, om tot werklieden te worden opgeleid. Zekere juffrouw Tinke, eene jonge en rijke dame te Dublin, nicht van den her tog van Richmond, heeft zich door den koetsier van haar vader laten schaken. Beiden vertrokken per stoomboot naar Oost-Boston, in de vereenigde Staten en werden daar door geheime politie-beamb- ten eu een pei telegraaf gewaarschuwd familielid der dame, een hooggeplaatst geestelijke, aangehouden. Tevergeefs be proefde dit familielid de vluchtelingen te overreden om huiswaarts te keeren. Zij liet zich nog op denzelfden dag met den koetsier in het huwelijk vereenigen. Tot wederlegging van de meening, dal eieren van kippen welke men uit liefhebberij houdt, den eigenaar in den regel vrij duur komen te staan, deelt de Zw. Ct. eene opgave mede van iemand, die 4 kippen houdt en die verleden jaar van 1 Jan. tol 9 Nov. nauwkeurig het debet en credit van deze kippenhouderij naging. De tweejarige kippen legden: in Januari 25, Februari 60, Maart 72, April 76, Mei 73, Juni 60, Juli 54. Augustus 61, September 30, October 11, en No vember (tot den 9.) 4, samen dus 526 stuks. Aan voer, nl. gerst, haver, boekweit, maïsmeel, rijst, pn zemelen werd voor f6.93'/2 in de 313 dagen waarover de boekhouding loopt besteed, of, berekend voor 365 dagen f8.08. Nu ontvingen de kippen bovendien nog de restjes uit den iniddagpot van het gezin, en als wij hier voor zeker niet te laag eens de waarde van 2 cents daags rekenen, dan komt het debelbedrag op f 15.38 in 't jaar. Daar na 9 November tot 31 December zeker nog wel een 6-tal eieren in 't kip penhok gevonden zullen zijn, kan men de geheele hoeveelheid in het jaar verkregen eieren gerust op 532 stuks stellen. De 100 eieren kwamen dus gemiddeld op f 2 98 te staan of nog geen 3 cent per stuk. Uit bovenstaande berekening blijkt, dat iedere kip gemiddeld 133 eieren heeft gelegd en daar de dieren steeds in een hok met loop werden vastgehouden, pleit deze hoeveelheid wel voor de goede zor gen, die aan de kippen door geregeld voederen, afwisseling van voer, zuiver houden van het hok enz. besteed zijn. In den winter werd het voeder steeds een weinig warm gemaakt. Een goede leghen wordt een kip reede ge noemd, als zij 90100 en een uitmuntende, wanneer zij 120180 eieren in een jaar levert. Van het 2e tot het 6e levenijaar leggen de kippen het best. DE BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien het besluit van Heeren Gede puteerde Staten der provincie Utrecht van den 13 December 1888, No. 39 (Provin ciaalblad No. 107), en een brief van den IJKER, chef van dienst, d.d. 2. Maart 1889, No. 15 Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat de HERIJK DER MATEN en GEWICHTEN voor het dienst jaar 1889, in het gebouw de Waag aan de Appelmarkt alhier zal geschieden van MAANDAG, den 25 MAART tot en met VRIJDAG den 5. APRIL aanstaande, uit gezonderd de Zaterdag en Zondag; dat de letter Z, in den gewonen drnk- vorm schuin gesteld, bestemd is tot goed-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2