BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Rotterdam, Deventer, Sneek, Zwartsluis en Hengelo, in Overijsel. Tot bestuursleden zijn herkozen, de heeren J. J. van IJsseldijk en J. Heijbroek die beiden zich opnieuw beschikbaar stelden. De heer J. M. Oerlemans te Go rinchem, heeft in den loop dezer week het eerste hooi van dit jaar binnenge haald. Van wege den algemeenen Neder! Wielrijdersbond wordt den 1 Juli e.k. een cursus geopend voor militaire wielrijders, Die daaraan wenscht deel te nemen, moet den 19 jarigen leeftijd hebben bereikt, bij minderjarigheid de toestemming van ou ders of voogden overleggen, in het bet' zijn van een deugdelijk rijwiel en vooraf zijne bekwaamheid als wielrijder bewijzen Men verbindt zich om bij mobilisatie en zoo dit noodig geoordeeld wordt, bij groote manoeuvres, aan de eerste oproeping van het departement van oorlog te voldoen Voor iederen dag dienst genieten zij, die zich hebben verbonden, eene vergoeding van f4 benevens inkwartiering als de of ficieren, die zij echter zelf moeten bekosti gen. Bovendien wordt hun een soldaat als oppasser toegevoegd. Aan den cursu^wordt datgene onderwezen, wat een militair wiel rijder noodig heeft te weleu. Te Harderwijk melddezich Dinsdag bij het Kol. werfdepot een Belg aan, J. D genaamd, die op naam en met de papie ren van een ander landgenoot, trachtte dienst te nemen voor het Ned.-Indisch Ie ger. Bij tijds werd evenwel het bedrog ontdekt, zoodat genoemde persoon aan de politie werd overgegeven en door tusschen- komst van deze over de grenzen is gebracht Naar men verneemt, zullen aanst. Maandag de visschersschuiten te Scheve- ningen niet naar zee gaan, ten einde de visschers in de gelegenheid te stellen, aan de herstemming voorde Prov.Staten deel te nemen. Door den commissaris des Konings in de provincie Gelderland is aan de burgemeesters een circulaire gericht, waarin de aandacht gevestigd wordt op het groot aantal strafbare feilen, dat steeds ter gelegenheid van jaarmarkten en kermissen gepleegd wordt en die steeds in verband staan met misbruik of veelvuldig gebruik van sterken drank. De commissaris meent grond te hebben te vermoeden dat aanleiding daartoe geeft de omstandigheid, dat hier en daar bij de politie geneigdheid bestaat om bij gelegenheid van kermissen ofjaarmark- ten te toegevend te zijn, waar het betreft de handhaving der bepalingen van de drankwet of van de daarmede in verband staande bepalingen van het strafwetboek en de gemeentelijke verordeningen op de tapperijen. De commissaris spoort deswege de burgemeesters aan, om ook bij gelegen heid van kermissen of jaarmarkten eene strenge handhaving van bovenbedoelde bepalingen te bevorderen, terwijl hij hen uitnoodigt om, voor zoover in eene ge meente kermissen of jaarmarkten worden gehouden, jaarlijks terstond na afloop daarvan een verslag aan hem in te zen den van hetgeen ter handhaving van de openbare orde is gedaan, met opgave van het aantal en den aard der opge maakte processen-verbaal. Men meldt uit Arnhem, dd. 22 Mei Gisterenavond had hier aan het station een treurig ongeluk plaats. Terwijl de hoofdconducteur Korenblik uit Zutfen bezig was, de kaartjes in te nemen van den trein die 10.11 uit Nijmegen aan komt, viel er een kaartje tusschen den trein en het peiron. In zijn ijver om dat kaartje op te beuren, geraakte K., daar juist de trein eenigszins achteruit werd gezet zóó ernstig beklemd, dat hij, ofschoon onmiddellijk naar het nabijge legen diaconessenhuis vervoerd, daar hedenochtend overleed. De Figaro schrijft o. a. over de artikelen der Hollandsche afdee- ling in het paleis voor fraaie kunsten. Deze afdeeling bevat ongeveer 300 nommers. Onnoodig te zeggen, dat zich onder dit getal schilderijen bevinden van zeer groote verdienste, want reeds sinds vele jaren weten we, door de inzendin gen van Hollandsche schilders op den Parijschen salon, dat deze nauwgezette kunstenaars steeds de lessen hunner meesters voor oogen houden, die hen de liefde voor de natuur in al haar innig heid hebben ingeprent, tegelijkertijd met nauwgezette oprechtheid in de uitvoe ring van hun onderwerp. Onder de voor naamste werken moeten in de eerste plaats genoemd worden doeken van Wil lem Mertens, die door keurige en talent voile uilvoering uitmunten. Omtrent de nederdaling van een man met een parachute, welke vertooning te Rotterdam plaats had, verhaalt de N. R. Ct. o. m. het volgende ïllet was een trotsch, inderdaad hoogsl- belangwekkend schouwspel, maar het blijft de ernstige vraag, of dergelijke halsbre kende verrichtingen wel een schouwspel geacht kunnen worden voor beschaafde lieden. Ook heden toch werd de man bijna het slachtoffer van zijn roekeloos bestaan. De opstijging en de nederdaling waren gelukkig volbracht, totdat de man den beganen grond bijna bereikt had. Dat was in de onmiddellijke nabijheid van de brug aan het einde der Nieuwe Haven. Men zag, hoe de man door het trappen met de beenen beproefde, op die brug, te midden van de dicht opeengedrongen toeschouwers, neder te komen; doch hij slaagde er niet in de parachute van rich ting te doen veranderen en kwam der halve even bezijden de brug, in het wa ter van het Boerengat te recht, waarin hij rechtstandig verdween, de parachute met zich medesleepende. Het was een ijzingwekkend oogenblik, Tot tweemalen zag men hem, die zich zwemmende naar boven trachtte te werken, de hand boven het water uit steken, dat in een ommezien plaatselijk in een modderpoel werd herschapen, doch tweemaal verdween die hand weder. Hij zat in de touwen beklemd en zou jammerlijk verdronken zijn, indien niet terstond van alle kanten hulp ware toe gesneld. De meest afdoende hulp was die, welke werd geboden door de roei boot van het daar liggende kalkschip. Met een haak onder water stekende, had de' bemanning het geluk, de koorden van de parachute te grijpen. Toen aan het hijschen en in een ommezien was de dienkeling in de boot en van de parachute bevrijd. Na een kort oogen blik van bewusteloosheid, kwam hij voor goed tct zich zelf het geheele voorval vorderde veel minder tijd dan wij be hoeven om het te verhalen en groette hij de opgewonden volksmenigte met de hand. De roeiboot bracht hem langs het Boerengat naar het afgesloten terrein der Marinewerf terug, waar hem luide toejuiching ten deel viel. Later moest hij zich, gevolg gevende aan het storm achtig verlangen van het volk, buiten op den Oostzeedijk vertoonen, waar hij mede met geestdrift werd toegejuicht. De held van dal waagstuk is „professor' Russelt, uit Nottingham. Zooals hij ons na het ongeval verklaarde, is hij geen held in het zwemmen en gevoelde hij zich naar omstandigheden heel wel. Doornat als hij was en met menigen slok modderwater in de maag, reed hij terstond naar zijn hotel, het Hotel du Passage, waar hem de noodige verzor ging wachtte. De „professor" is 18 jaar oud Een tengere figuur, met smal bleek gelaat, waarover vóór de opstijging iets sombers verspreid lag. De hoogblonde kleur der haren verhoogt de matte kleur van het smalle aangezicht. Toen hij, nog druipende van het water, met ons sprak, was alle somberheid verdwenende oogen schoten vuur. Voor het overige was hij stil en bescheidenvan groot spraak geen zweem. Deze jeugdige luchtschipper wordt om zijn moed door zijne vakgenooten ge prezen. Een naren indruk maakte het ten slotte te zien, hoe de „edele menschenredders als om strijd kwamen aanrennen, om met luid misbaar geld te eischen voor de hulp, die zij den drenkeling bewezen. Aan hun eisch werd terstond voldaan." Oscar Carré en zijn zoon hebben de toezegging gedaan, bij gelegenheid der op G Juni a. s. te Utrecht in de Maliebaan te houden harddraverijen, uitgeschreven door de vereeniging de Sneeuu/post, met eenige hunner prachtige hengsten ten aanschouwe van het publiek, te zullen schoonrijden en eenige proeven in de hoogere rijkunst te geven. De deelneming aan deze wedrennen belooft nu reeds groot te zullen zijn. IJmuiden krijgt eene kerk voor de de oud-Katholieken. De aanbesteding van het gebouw zal 28 Mei plaats heb ben de grond is reeds gekocht. Door de geweldige regens der laatste dagen zijn de Barneveldsche en Luntersche beeken zoodanig gezwollen, dat verschillende wei- en roggelanden benevens een aantal aardappelvelden, ge heel zijn overstroomd. De schade, hier door aangericht, is zeer aanzienlijk, daar men vreest, dat de oogst op die landen totaal is mislukt. Alweder een bewijs voor de noodzakelijkheid van eene betere afwatering voor de Geldersche Vallei. Nog steeds is het de reis van den Koning van Italië, die tot vele oordeel- ellingen aanleiding geeft. De Indépen- dance Beige stelt de koele ontvangst, die den Koning door het Zwitsersche olk bereid was, tegenover de geestdrift waarmede hij door de Berlijners werd begroet. De ofliciëele ontvangst in Zwit serland was hartelijk genoeg, maar het volk maakte zich niet warm en mis schien terecht. De geschiedenis van den commissaris van politie Wolhlgemuth heeft niet nagelaten iets bitters bij de Zwitsers op te wekken, dat zich nu uit koelheid tegenover de bondgenoot der Duitschers. Te Berlijn daarentegen zijn menschen genoeg, die begrijpen, dat de koning van Italië door zijn bondgenoot schap met de Duitschers, ergernis genoeg heeft gegeven. Men weet, dat het afbre ken der onderhandelingen over het han- delstractaat met Frankrijk het gevolg ervan was; dat het drievoudig verbond in de Itaiiaansche kamer herhaaldelijk ongunstig beoordeeld werd dat het zelfs in Italië de Italianen niet vrijwaarde voor aanvallen van de zijde der bondge- nooten; de interpellatie van den afge vaardigde Pais over het katholieken-con gres te Weenen is er, om dat te bewij zen. De trouw, die de koning van Italië, niettegenstaande deze schokken, aan het verbond betoont, verdient wel wat geest- drity en wat harlelijkheid van de zijde der Duitschers. Het is de vraag of de opofferingen, die Italië zich voor het bondgenootschap ge troost, niet te zwaar beginnen te drukken. Sommige bladen schrijven aan Koning Humbert het plan toe, met den Duitschen Keizer maatregelen te beramen, om den band tusschen Duitschland en Oostenrijk en Italië wat minder vast aan te halen. Het is overbodig, om op het ongerijmde van zulk een veronderstelling te wijzen. Daarvoor gaat men geen bezoek afleggen bij zijn bondgenoot en vriend; dat zou niet erg vdiplomatiek" zijn. Wel zullen Crispi en ltismarck spreken over de hou ding, die de eeiste moet aannemen, om het bondgenootschaptegenovei deltalianen wat meer populair te maken, opdat aan vallen, als die van den laalsteu tijd, hun recht van bestaan verliezen. Of dit zal ge lukken? Zeker kan men aannemen, dat het niet Crispi's schuld zal zijn, als het verbond tusschen Duitschland en Italië niet versterkt wordt door dit bezoek. Het Oostenrijksche Fremdenblatt wijdt ook een artikel aan de reis van den ko ning naar Berlijn. Daarin zegt het, dat de vereenigde rijken in het verbond met Italië een belangrijke versterking van krachten vinden en een waarborg te meer voor het doel van het verbondmaar dat Italië1 er een verdediging in vindt tegen elk streven, tat tegen den bestaanden toestand is gericht en Italië's stelling in Europa zou willen aantasten. De zware offers, door het verbond aan de mogend heden opgelegd, worden vergoed door de zekerheid, dat zij eene krachtige positie hebben, die hunne onderd inen beschermt. De reis van Koning Humbeit heeft deze beteekenis dat Italië het terrein der vre despolitiek zal blijven bewandelen. De Italiaanse he natie zal uit de aan haren vorst gebrachte huldebetuigingen het be wustzijn putten, dat de mogendheden groote waarde hechten aan het verbond met Italië. De bewegingen, welke tegen Italië gericht zijn en zich van tijd tol tijd voordoen, ook in Duitschland en Oos tenrijk, rechtvaardigen geen zweem van twijfel aan de hechtheid van het drie voudig verbond. De staatkunde der ver bonden mogendheden is inderdaad op re denen van staat gevestigd, en geen ne venbedoelingen hebben daarop invloed. De Duilsche Rijksdag heeft zijn voorzit ter gemachtigd, aan de Itaiiaansche Ka mer van Afgevaardigden dank te betui gen voor de hartelijke woorden door laatsgenoemde geuit, met betrekking tot de ontvangst van Koning Humbert te Berlijn en tevens ingenomenheid te be tuigen met het Duitsch-Italiaansch ver bond, waardoor de handhaving van den vrede in Europa verzekerd wordt. Terwijl de bevolking van Berlijn feest viert, ter eere van den gast des Keizers, blijft in parlementaire kringen nog steeds de jongste redevoering van Bismarck in den Rijksdag een onderwerp van gesprek en vooral zijn aanval tegen de ultra con servatieven, die hij evenmin spaarde als de vrijzinnigen en die hij zelfs bij de so cialisten vergeleek. Men weet, hoeveel verwachtingen de ultra-conservatieven op de troonsbestijging van Wilhelm II bouwden, hoe zij het vorige jaar zelfs trachtten den kanselier te doen vallen, door zich te verbinden met de orthodoxen en de voorstanders van het onbeperkt koningschap. De kanselier kan tevreden zijn. De toeleg is geheel mislukt, Bismarck is nog kanselier en kon in den vollen Rijksdag zijn bestrijders van gisteren toeroepen: Ik acht u niet meer dan de sociaal-de mocraten Deze vinnige uitval baarde des te meer verwondering, wijl hij gevolgd werd door eeuige vleienden woorden aan het adres der katholieken. Dezelfde partij, die vroeger met de vrijzinnigen en socialisten over éér. kam geschoren werd, werd nu tot een steunpilaar van den Slaat verhe ven. 't Kan verkeeren I zei Breèro. Men is te meer nieuwsgierig naar de oorzaak van dezen onverwachten omme keer, daar de kanselier, om de aanne ming der wet op invaliditeit en ouderdom te verhaasten, gezegd heeft, dat het best mogelijk kon zijn, dat men het volgende jaar niet in staat kon zijn dit werk be hoorlijk te voleinden. Is dit een orato rische kunstgreep, om de afgevaardigden tot spoed te nopen? Of ligt er een be dreiging voor de rust van Europa in? Indien dit het geval is, zijn wij ten minste tijdig genoeg gewaarschuwd. De aanvallen van den kanselier tegen de vrijzinnigen en de socialisten hebben een nastukje gehad in de redevoeringen van de heeren Bebel en Rickert in de zitting van Maandag. Zij protesteerden tegen de houding, die de kanselier tegen hen had aangenomen. »Wat moet men denken," vraagt de heer Rickert, svan de handelwijze van den eenigen verant woordelijken ambtenaar in het Rijk, die slechts in den Rijksdag komt, om staat kundige partijen te berispen als school jongens, en dan weg te loopen, zonder hun antwoord af te wachten. Een mi nister, die zich dus gedraagt," vervolgde hij, itoont noch objectiviteit, noch bil lijkheidsgevoel." De voorzitter van den Rijksdag riep den heer Rickert herhaaldelijk tot de orde, waarop deze afgevaardigde zeide, dat het eenige wat nog te doen overbleef, was, een wet af te kondigen, waarin de dictatuur van prins Bismarck wordt be paald. Het blijft altoos hetzelfde. Zoodra de kanselier verschijnt en een redevoering houdt, is de stroom ontketend en komen van alle zijden de tegenwerpingen en opmerkingen te voorschijn die, het moet erkend worden, vaak zeer gegrond zijn. Onze stadgenoote Mejuffrouw C. de Koningh is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school te Beverwijk. Bij het verlaten van den militairen dienst is aan den verdienstelijken adju dant-onderofficier, dienstdoend officier der veld-artillerie D. C. Smulders, door eenige heeren officieren een aandenken vereerd, bestaande in eene pendule met inschrift en coupes. Onder hen, die in de kosten van het fraaie geschenk bijdroegen, be vinden zich ook de kolonel Egter van Wissekerke en de overste Greve. Het aandenken werd den heer Smulders met eene toespraak van den overste Greve aangeboden; de heer Smulders bracht in gepaste bewoordingen daarvoor zijn dank. Een 30-tal runderen waren gister ter veeijnarkt aangebracht. Tamelijk leven dig was de handel. Kalfkoeien golden f140 a f185, Kalfvaarzen f140 a f180 en vette koeien f130 a 190. Als de veehouders blijven voortgaan met den aanvoer dan doen zij hun voor deel en is het voortbestaan van de markt verzekerd. Daarom blijven volhouden veehouders De Standaard Woensdagavond 22 Mei verschenen, meldt: In onderscheidene provinciën zijn over en weer soms juist die mannen uitgeval len, die men liefst er in hield In Gelderland viel Van Nispen uit, en dadelijk maakt zijn geestverwant, de libe rale heer Evers, plaats voor hem in Arn hem. In Utrecht viel de heer Van Bosch van Amelisweerd uit, en dadelijk staat de heer M. van Beek in Amersfoort op, die, óók Katholiek, voor dit Roomsche lid plaats maakt. In Zeeland viel de heer Van de Bildt voor Goes uit en terstond maakt de heer De Smidt, meenen we,ook een liberaal,plaats voor hem open in Sluis. Dit is uitstekend enz. Gisteren in den vroegen morgen en avond, ontlastte zich boven onze stad een geweldig onweder vergezeld in de morgen van hagelsteenen naar men ons meldt moet op den Zuidsingel de bliksem in eene woning zijn geslagen, zonder groote schade te veroorzaken, een spiegel zou verbrijzeld zijn en de gordijnen ge schroeid. Op het Sasje zoude een schoor steen van eene woning zijn afgeslagen en een boom aldaar van boven tot onder gespleten. Voorde rechtbank te Utrechtstonden gister de navolgende personen terecht en werd door het O. M. tegen hen de na te melden straffen gevorderd C. v. N., te Oud-Leusden, bekl. van diefstal van een schapenvel uit de woning en ten nadeele van zijn oom L. v. N-, 3 maanden gevangenisstrafJ. V. te Amersfoort; bekl. van mishandeling van P. v. L., 10 dagen gevangenisstraf; H. G. J. d. B., te Amersfoort, bekl. van huisvredebreuk in de woning van E. R., te Scherpenzeel, 8 dagen gevangenisstraf; C. K., te Hoevelaken, bekl. van beleedi- ging van E. V., f5 boete subs. 4 dagen hechtenis; G. B., te Amersfoort, bekl. vanovertredingder plaatselijke verordening op de hondenbelasting aldaar, f6 boete subs 1 dag hechtenis. De rechtbank zal in deze zaken op Maandag 3 Juni uitspraak doen. Vergadering van den raad der gemeente Amersfoort op Maandag, den 27. Mei 1889, des namiddags ten 1'/, ure. Punten van behandeling: 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aanleggen van eene klinkerbestrating op het voetpad langs den Utrechtschen- straatweg en op den verbindingsweg van de Arnhemsche- en Leusderwegen. 2. Rekesten van de heeren J. Sinnige en G. A. Kamp, tot het verkrijgen in eigendom of erfpacht van een stuk gronds, met advies van Burg. en Weth. 3. Verzoek van den Directeur der Utrechtsche Waterleidingmaatschappij, om verlenging van den termijn bedoeld in artikel 1 der concessie, met advies van Burg. en Weth. 4. Verzoek van H. J. Reems tot aan koop van grond, met advies van Burg. en Weth. 5. Overlegging eener missive van Burg. en Weth. aan den heer Commissaris des Konings in de provincie Utrecht, betrek kelijk opheffing van den tol op den Utrechtschen straatweg. 330ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. (Tweede week.) Trekking van 22-24 MEI. (2850 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 100. No. 2015 en 9744. Prijzen van f300. No. 262 en 5757. Prijs van flOO. No. 18062. Prijzen van f70. 10, 147, 149, 218, 221, 2044 3612, 3671, 5704, 5723, 5737, 5765, 5776, 5782, 5800, 8615, 8656, 8699, 9716, 9745, 9754, 9764, 9768, 9792, 10903, 10921, 11770, 11799, 17116, 17148, 17197, 18045, 18056, 18065, 18809, 18865, 18869, 18908, 20019, 20045, 20081, 20720, 20809, 20824, 20839, 20857 20903, 20921, 20930 en 20938.' 103, 1 2049, 5752, 8649, 9756, 11720, 17160, 18093, 18926, 20762, 20878, Te zamen 66 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 109, 125, 126, 127, 131, 133, 207, 215, 220, 223, 226, 227, 236, 237, 258, 267 270, 271, 287, 2001, 2017, 2035, 2042, 3614, 3618, 3619, 3635, 3657, 3663, 3666, 5708, 5710, 5729, 5735, 5751, 5756, 5767, 5773, 5785, 5790, 8608, 8622, 8629, 8643, 8644, 8650, 8657, 8659, 8660, 8676, 8697, 9698, 9702, 9703, 9719, 9721, 9726, 9730, 9731, 9734, 9751, 9752, 9771, 9788, 9790, 9793, 9794, 10905, 10926,10937,10940, 11717, 11719, 11721, 11734, 11740, 11762, 11792, 15751, 15754, 17101, 17111, 17114, 17125, 17127, 17135, 17159, 17171, 17178, 18001, 18006, 18025, 18031, 18048, 18053, 18094, 18100, 18802, 18805, 18806, 18815, 18825, 18832, 18838, 18839, 18863, 18864, 18876, 18881, 18884, 18906, 18913, 18921, 18936, 20002, 20005, 20015, 20031, 20046, 20062, 20072, 20076, 20078, 20094, 20097, 20098, 20100, 20738, 20741, 20749, 20767, 20768, 20776, 20782, 20787, 20791, 20793, 20798, 20011, 20813, 20817,- 20826, 20836, 20841, 20862, 20879, 20884, 20896, 20922, 20941, 20943 en 20950. Volgende trekkingen geschieden: 2729, 31 Mei en 48 Juni. Behalve de prijzen van f400, f200, f 100 en f70 zijn nevens de premiën van f30,000 en f3,000 ingebleven de navol gende hoofdprijzen: f 100,000, f50,000, f15,000, f10,000, f5,000, 2 a f1500 en 27 a f1000. Verkoopingvan Vaste Goederen. Zaterdagavond 18 Mei 1889 in nHET VALKJE" te Amersfoort. Notarissende heeren Mr. DE LOUTER en A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF. 1. Een heerenhuis met grooten tuin genaamd Nederberg opgeh. 2. Een heerenhuis met tuintje a,h Haviknietgev. 3. Een winkelhuis enz. a'd. Kamp straatopgeh. 4. Een id. waarinslagerij a?d. Kamp straatopgeh. 5. Een burgerwoning i'dKoningstr. f 600 6. Twee woningen daarnaast 600 7. Een woning daarnaast 8. Een woning daarnaast f 1830 Baaru. Den 1. Juni a. s. zal de sta tionschef. de heer D. v. Wichen, ^alhier, den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij. Achtereenvolgens is de heer van Wichen stationschef geweest te Zandpoort, Bever wijk en nu ruim 5'/, jaar te Baarn, al waar de titularis door strenge plichtsbe trachting en voorkomendheid aller achting heeft weten te verwerven, zoodat het den jubilaris op den 1. Juni niet aan be wijzen van belangstelling zal ontbreken. De leerlingen der 1ste openbare school werden deze week door hunne medescholieren, de jongeheeren Boissevain onthaald op taartjes en bruidsuikers, bij gelegenheid van het huwelijk huns vaders met jonkvrouwe de Geer van Jutphaas. Scherpenzeel. De alhier beroepen predikant Ds. D. J. van Dalfsen, hoopt in de namiddag-godsdienstoefening op Zondag 2 Juni a. s. zijn dienstwerk te aanvaarden, na in den morgendienst van dien dag door Ds. Ruijs van Oegstgeest te zijn bevestigd.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2