BUITENLAND. Plaatselijke berichten. muziek op liet sportterrein, waar het recht lustig toeging. Van den toren woei de vlag, evenals van onderscheidene par ticuliere gebouwen. Het Leidsche Dag blad liet ook nu weder door postduiven zijne berichten overbrengen." Een kleermaker te Utrecht maakte dezer dagen kennis met een zekeren P. J. v. H. en diens vrouw, die bij zijn buur man logeerden en noodigde hen Zondag ten eten. Nadat het middagmaal wasafge- loopen, gaven de reeds bejaarde gastheer en diens vrouw te kennen, dat zij be hoefte hadden aan een weinig rust en daar ook de gasten niet ongenegen sche nen dat voorbeeld te volgen, heerschte er weldra een diepe stilte, echter voor korten tijd, want nauwelijks had v. H. bemerkt, dat de oude heer was ingesla pen, of hij ontfutselde hein zijn horloge, terwijl de vrouw zich van een damesmantel meester maakte, waarna zij zich ijlings verwijderden. Toen de oude luidjes ontwaakten en den diefstal ontdekten was van de daders geen spoor meer te vinden. Aan de politie mocht het echter gelukken de dieven, nog in het bezit van het gestolene, aan te houden, en toen bleek tevens, dat de verdachten niet gehuwd waren, laatstelijk te Rotterdam in betrekking waren ge weest en eigenlijk te Middelburg thuis behooren. Beiden werden ter beschikking der Justitie, naar de cel overgebracht. De Fransche regeering heeft be noemd tot Officier d'Académie den heer Ed. S. Ali Cohen te Soerabaya. Die on derscheiding is hem verleend voor diensten aan helministerie van onderwijs bewezen. De feesten te Berlijn zijn geëindigd. Koning Humbert en zijn zoon hebben bet Duitsche Rijk verlaten en zijn teruggekeerd naar hun staten. In tegenspraak met hetgeen beweerd werd, heeft de keizer zijn gasten niet ver gezeld zelfs niet tot Frankfort. Hij heeft hen naar het station gebracht, waar hij har telijk afscheid nam van zijn trouwen bond genoot. Nu de beschouwingen over het niet- gebrachte bezoek aan Straatsburg wat be daard zijn, begint men de samenkomst te Berliju en haar gevolgen te beschouwen. De dagbladen bevatten allerlei nieuws omtrent het tractaat, dat gesloten zou zijn. Heel veel waarde er aan te hechten, is voorbarig. Het is duidelijk dat als er een nieuw bestaat men het zorgvuldig geheim zal houden, vooral wanneer Oostenrijk er buiten gehouden is. Wat men dus verhaalt is niet veel moer dan gissiug; en indien het waar is, dat er in den laatsten tijd verkoeling tusseheu het hof te Weeuen en dat te Rome viel waar te nemen het Drievoudig Verbond bestaat in ieder geval nog. De reis van Koning Humbert naar Berlijn heeft daaraan niet veel kunnon veranderen. Maar het is duidelijk en begrijpelijk, dat de beide Vorsten zich verstaan hebben op eenigo punten, onafhan kelijk van het verbond met Franz Jozef. L'Italia, het blad van den heer C'rispi, ver schaft door eenige schijnbaar vertrouwelijke mededeelingen daaromtrent zekerheid. „Het bezoek des Konings aan Berlijn is een nieuw onderpand voor den vrede en de vredelie vende bedoeling is duidelijk gebleken uit de toespraken der beide Vorsten. Natuurlijk is het, dat hulde werd gebracht aan beider le gers, de ware wachters voor den vrede. Maar het is duidelijk, dat noch Duitschland, noch Italië er aan denken zich in verwikkelingen te steken. „Al hun pogen is er op gericht, de na- deelige gevolgen van de bestaande overeen komsten op te heffen. Dat doel hebben de vorsten in hun onderhoud nagestreefd; en wij hechten weinig waarde aan hot nieuwtje van sommige bladen, dat er een nieuw trac taat zou gesloten zijn, waarbij bepaald werd, dat het bestaande over drie jaren zou wor den opgeheven. Wij hebben onlangs onze tractaten met Duitschland en Oostenrijk her- kenings, of, liever gezegd, der Guilloches, zijn mij slechts duistere voorstellingen overgebleven. Hoe lang ik in de looden kist heb ge rust, weet ik evenmin; alleen herinner ik mij, dat mij plotseling een gevoel be ving alsof er vuur door mijne aderen stroomde. Ik sloeg de oogen op, maar zag niets dan donkeren nacht om mij heen. Mijn lichaam baadde als in zweet en mijn hart klopte hevig. Reeds meende ik met dit leven te kunnen afsluiten, want dat mij van daaronder iemand zou kunnen hooren, was mij ondenkbaar. Bij die gedachte hief ik mij in de hoogte, en toen viel het deksel van de looden kist af. Ik ademde vrij. Het daglicht drong mat door het boven in den kelder aan gebrachte venster en verlichtte de kleine ruimte waarin de kisten stonden. Ik sid derde als in koorts en nog heden ver wonder ik er mij over dat al die ijselijk heid geen invloed heeft gehad op de ge boorte van mijn kind dat ik onder 't harte droeg. Ik wilde eerst hulp roepen en gerucht maken, toen viel het mij in. dat het beter ware, dat ik voor hem, mijnen moordenaar, dood bleef. Een in den kel der liggende spijker diende mij tot grif fel om hem, zoo hij mij eenmaal mocht zoeken, te doen weten dat ik leefde maar voor hem dood was. Zoo wachtte ik den avond af, klom toen door de traliën van het venster naar nieuwd en daarbij zijn allo gebeurlijkheden voorzien. Het is mogelijk dat er verschillende kleinigheden zijn geregeld; daarvoor is het sluiten van een nieuw tractaat niet noodig. Het drievoudig verbond is steeds den grond slag van onze staatkunde." Uit deze aan haling blijkt, dat er in ieder geval verschil lende zaken besproken en geregeld zijn. Verschillende berichten komen uit Ame rika, omtrent de gebeurtenissen op Haïti. Frankrijk zou er in geslaagd zijn, zich in het bezit te stellen van de eilandengroep Gonaïves en andere streken, onder voor waarde generaal Legitime te steunen tegeno ver generaal Hippolyte, en eerstgenoemde vijf- a zes millioen te leeueu. The New- York Herald bevatte den woordelijken tekst dier overeenkomst, waarin onder meer be paald werd, dat Frankrijk twee oorlogschepen zou zendeu, om Legitime te helpen in den strijd tegen Hippolyte, waartegen de presi dent der Zwarte Republiek zich verbond, zijn rijk voor Fransch kapitaal en Fransche waren open te stellen. Dit bericht wordt in Parijs door verscheidene bladen officieel te gengesproken. De onderhandelingen die ge voerd zijn tusschen de beide Rijken bepa len zich tot een gesprek tusschen den heer Carnot en den heer Laforestrie, gezant van Generaal Legitime, over de deelneming van Haïti aan de tentoonstelling te Parijs. Maar tegenover de uitvoerige mededeelingen der Auierikaansche bladen heeft deze tegenspraak weiuigen overtuigd. Eu er is sprake van eeu interpellatie in de Kamer over den oorsprong der Amerikaansche berichten, om zoodoende tot klaarheid in deze zaak te komen. Door de sluiting van den Duitschen Rijks dag zijn tal van zaken, die op de agenda voorkwamen, niet kunnen behandeld worden. Niet dat het den Rijksdag aan ijver ontbro ken heeft. Op eenige zittingen na. waarin niets kon worden gedaan wegens onvolledig heid der vergadering, is er hard gewerkt. Behalve de wet op de verzekering van oude en gebrekkige werklieden is er een wet op de vennootschappen aangenomen, zijn er belangrijke debatten gehouden over de kolo niale kwestie en is de hervorming der veld artillerie tot stand gekomen. Het schijnt, dat de Rijksdag dezen herfst nog een zitting hebbeu zal, waarin de nieuwe socialistenwet zal behandeld worden, wijl de thans vigee- reude het volgende jaar eindigt. De regee ring is voornemens er eenige artikelen aan toe te voegen, voornamelijk over persdelic ten handelend. Bovendien moet de begroo ting nog worden afgedaan. Het mandaat van den Rijksdag is bijna ten einde. Waar schijnlijk zullen de nieuwe verkiezingen niet in Octeber plaats hebben, maar eerst in Februari. De Kölnische Zeitung zegt ten minste, dat de strafwet en de socialistenwet nog door dezen Rijksdag zullen worden be handeld, waaruit blijkt, dat de verkiezingen voor den nieuwen nog wel wat zullen wor- deu uitgesteld. Gelijk aan de Daily News uit Peters burg wordt gemeld, loopt daar het gerucht, dat Rusland ijverig bezig is met zijn mili taire toerustingen. De militaire partij schijnt overtuigd dat ondanks het drievoudig ver bond het tijdperk des vredes in dit jaar zal worden afgesloten. De berichtgever der Daily News voegt er bij, dat deze geruch ten zijn ontstaan naar aanleiding van koning Humberts voorgenomen bezoek te Straatsburg. Zondag 2 Juni zal bij de Vrije Ger. Gem. op de gewone uren, gepre dikt worden, door den Heer Wolbers van Ambt-Doetichem. In de EvLuthKerk alhier zal op Donderdag 30 Mei e.k. (Hemelvaart- dag) 's morgens ten 10 ure de «intrede" geschieden door Ds. C. Rasch, na »be- vestiging" door Ds. W. J. Manssen van Zaandam. De eind-examens aan het Gymna sium alhier, zullen worden afgenomen onder toezicht van de navolgende HH. Professoren, Moltzer, van Herwaarden en Lorentz. buiten en ontdekte mij bij den doodgra ver. Deze, een stilzwijgend man, wijdde ik voor zoover het mij doenlijk was, in het geheim in en verschafte mij door aan uwe echtgenoote, mijne vroegere vriendin, om eenig geld te schrijven, bij de ontvangst er van, ook kleederen. Op mijne reis naar Thuringen vond ik ook onzen ouden knecht Jean Poisson met den geldkoffer en diens inhoud, welke deze op eene vreemdsoortige wijze had teruggevonden. Sedert vier weken bevinden wij ons, namelijk mijn echtgenoot en ik, te Parijs. Mijn man heeft het door de gendarmes gedeponeerde geld hem laten uitbetalen en daardoor een in zeer ongelukkigen toestand verkeerenden mar. tot een ge lukkige gemaakt. Mijn Arthur zelf doet alle moeite, om door de bewijzen zijner liefde en opoffering zijn vroegeren mis stap te herstellen en uittewisschen, zoo dat het mij toeschijnt dat nu eerst de zon des geluks mij in haar volle warmte toestraalt. Mijn vader leeft in ongestoord geluk op zijne goederen. Op zijne rijtochten door de velden en weiden vergezelt hem steeds de vader van Arthur en deze leeft daarenboven op zoo goeden voet met den mijnen, dat de bewoners der omstreken beiden «de twee onafscheidelijken" noe men. Gij moet namelijk weten dat de vader van Arthur de villa in de Thuriog Het Nutsdepartement heeft met eene groote meerderheid van stemmen bepaald, dat het bedrag der ove'rwinst van de spaarbank boven 20 pet. van het ingelegd kapitaal, jaarlijks aan het departements- bestuur zal worden afgegeven ter vor ming van een afzonderlijk fonds, waaruit bestaande of nieuw op te richten instel lingen, uitsluitend in het belang van den mWderen man, zijn te ondersteunen. Eene vaste rente van 3 pet. is voor in brengers der spaarbank aangenomen. By den laatst gehouden verkoop van reformpaarclen van het 1. regiment veld-artillerie, alhier, hebben deze gemid deld opgebracht f131. De hoogste prijs die besteed werd be droeg f186, de laagste f81. Zaterdagavond vereenigden zich de onderofficieren v/h le Regiment Veld artillerie in de Cantine om den adjudant one), offic. D. C. Srnuldeis een blijk van hoogachting en waardeering aan te bieden bij het verlaten van den dienst. In eenige hartelijke woorden bood de Adj. ond. offic. v. Rhee den heer Smul ders namens alle ond. offic. van het Regiment een fraaie notenhouten Voltaire aan, een keurig werkstuk geleverd door den heer W. Mujjs alhier. Aan de achterzijde was aangebracht een zilveren plaat waarop door de vaardige hand van den lieer J. van Wessem, gra veur en goudsmid te dezer stede gegra veerd was: «De onderofficieren v/hle Reg. Veld-artill." Aan D. C. SMULDERS. 19 Februari 185620 Mei 1889. Zijnde de data van in diensttreding en die der pensioneering. De heer H. B. van der Bult, com mies aan het Bestelgoederen kantoor der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij is benoemd tot Onderchef aan de lijn Resteren alhier en heeft zijn functie reeds aanvaard. Gedurende het Zomerseizoen zullen op het terras der Buitensocieteit,,Amicitia" alhier des avonds de volgende muziek uitvoeringen plaats hebben: Muziekcorpsen. Kapelmeesters. Zondag 23 Juni 8e Reg. Inf. J. A. Kwast Jr. Dindag 2 Juli dd. Schutt. v. Utr. C. Coenen. Zondag 14 Juli dd. Schutt. van Arnhem. Dinsdag 23 Juli 8e Reg. Inf. J. A. Iiwast Jr. Zondag 4 Aug. dd. Schutt. van Arnhem. Dinsdag 13 Aug.3eReg.Inf.N. A. Bouwman. Woensdag 28 Aug le Reg. Huss. H. Kareis. Zekere A. v. E. is door de stede lijke politie aangehouden wegens ver schillende oplichterijen in deze gemeente en te Soest gepleegd, en na verhoor naar de cellulaire gevangenis te Utrecht over gebracht. Aan den agent van politie 2e. klasse A. Klarenbeek is, wegens zijne benoeming tot gemeenteveldwachter te Mijdrecht, met 1 Juni e' k. eervol ontslag verleend. De gemeenteraad hield Maandag namiddag eene zitting. Daarin werd me- dedeeling gedaan van een telegram, in antwoord op 's raads telegiafischen ge- lukwensch aan Z. M. den Koning naar aanleiding van 's konings herstel ontvan gen, waarin 's konings bijzonderen dank voor dien gelukwensch werd betuigd. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. tot het aanleggen van eene klin kerbestrating op het voetpad langs den Utrechtsehen straatweg en op den ver bindingsweg van de Arnhemsche- en Leus- derwegen. Laatstgenoemde verbindings weg, die slechts 46 meters lang is, moet verstraat worden ten gevolge van de op hooging van Leusderweg. Daarvan zal partij getrokken worden, om de daar aan wezige veldkeien door klinkeril te ver vangen; de kosten daarvan zijn geraamd op f154. Het te bestraten voetpad langs sche residentie verkocht heeft en met het overschot van zijn vermogen hierheen is getrokken om, zooals hij zegt, zijne laatste dagen in rust en vrede te kunnen doordrengen. Mijn man leeft voor kunsten en wetenschappen. Mijn kleine zoon ver heugt zich, evenals zijne moeder in de beste gezondheid. Terwijl ik voor heden den brief sluit en u en uwe echtgenoote tot een lang bezoek uitnoodig, voeg ik hierbij het ver zoek, voor het geval dat gij door uwe bezigheden verhinderd mocht worden, mijne wenschen en die van mijn man te bevredigen door ten minste mijn harts vriendin, uwe lieve Clara, voor eenige weken naar ons toetesturen. Met vriendschappelijke hoogachting, teeken ik mij Sophia Verena Falkening." ïEn uwe echtgenoote is natuurlijk daar geweest?" vroeg ik den dokter na den brief te hebben gelezen. «Dat spreekt van zelf! antwoordde hij. ïWel drie maanden lang." «En hoe heeft zij hetechtpaar gevonden Zij kon mij bij hare terugkomst niet genoeg hel geluk dier beiden afschilde- 33 ren. «Nu zijt gij mij toch nog eene ophel dering schuldig!" zeide ik toen hij had uitgesproken. «Wie is die William Hoe den Utrechtschen weg loopt aan de zuid zijde en verbindt het Beukenlaantje met de Bergstraat; de lengte is 220 meter en de raming der kosten is f545. Ter voldoening aan een wensch van den heer Zandijk is in het voorstel nog op genomen het leggen van een klinkerbe strating van 1 meter breedte, langs de bestaande keibestratir.g, op de hoogte van den St. Andriesweg, ten gerieve van de wandelaars in het plantsoen, opdat die daai niet over keien behoeven te gaan. Een geschil tusschen twee heeren over een privaat, dat de een gebouwd heeft op een stukje grond aan hun beider woningen grenzende, hield daarna de raad geruimen tijd bezig. Beiden hebben zij zich tor B. en W. gewend met het verzoek, om dit stukje grond in eigendom of erfpacht te mogen hebben. Uit de in lichtingen, door B. en W. op deze adres sen gegeven, blijkt, dat dit stukje grond, groot 6 Ma. en gelegen achter het eigen dom van den eenen rekwestant G. A. Kamp en ter zijde van dat van den an der J. Sinnige, vroeger wellicht deel heeft uitgemaakt van den Singelgracht en door aanspoeling schijnt te zijn ontstaan. Bij eene opmeting door het kadaster is het getrokken bij het eigendom van den heer Kamp, die, in de meening verkeerende dat het werkelijk zijn eigendom was, er een privaat op heeft gebouwd. De heer Sinnige heeft tegen dit privaat bezwaren en heeft aan B. en W. vergunning ver zocht daar een spoelsteiger te mogen plaatsen en een toestel als daglichtrellee- tor. Een onderzoek, dat is ingesteld, heeft echter geleerd, dat de grond wer kelijk eigendom der gemeente is; verder is aan B. en W. gebleken dat de heer Sinnige door het privaat wordt benadeeld, terwijl voor den heer Kamp het behoud van dat privaat van het grootste belang is. Op grond hiervar. stelden B. en W. voor, met afwijzing van beide verzoeken orn grond te mogen koopen of in erf pacht nemen, te besluiten aan den heer Kamp tot wederopzeggen vergunning te verleenen, om het aanwezige privaat te behouden, mits dit behoorlijk van een ton blijve voorzien. De raad, in beginsel hier in meegaande, achtte echter eenige meer dere waarborgen gewenscht, dat de aan wezigheid van het privaat geen nadeel voor den buurman zou opleveren; B. en W. werden daarom gemachtigd vergunning te geven tot het behoud van het privaat mits dit behoorlijk worde vertimmerd en van een luchtkoker voorzien, terwijl het aan de prudentie van B. en W. is over gelaten te bepalen aan de zijde van welk der beide huizen het privaat moet worden geplaatst. De beschikking op het adres van den heer Sinnige omtrent hel plaat sen van een daglichtrefiector is aange houden tot een nader advies van B. en W. daaromtrent zal zijn ingekomen. Op het verzoek van den directeur der Utrechtsche waterleidingmaatschappij om verlenging van den termijn bedoeld in art. 1 der concessie (de termijn waar binnen de concessie moet worden aan vaard) is gunstig beschikt. De maatschap pij heeft bericht de concessie te aan vaarden, behoudens vergunning van B. en W. te Utrecht, die het verleenen dier vergunning afhankelijk stellen van eene nadere regeling betreffende eventueele overname door de gemeente Utrecht na het eindigen der concessie. B. en W. stelden, in 't vertrouwen dat die regeling in orde zal komen, voor, den termijn met 2 maanden te verlengen, zoodat die loopen zal tot 19 Juli a. s. De raad ver- eenigde zich daarmede, nadat op eene daartoe strekkende vraag was geantwoord, dat dit uitstel niet te kort deed aan de verplichting, om 1 Mei 1890 met het werk gereed te zijn. Op een verzoek van H. J. Reems tot aankoop van grond aan de Appelmarkt ten behoeve der verbouwing van zijn perceel, wordt afwijzend beschikt, con form het advies van B. en W. Naar aanleiding van het adres, dat de raad indertijd heeft gericht tot de regee ring om de opheffing te verkrijgen van tol no. 4 op de rijks-straatweg van Utrecht naar Amersfoort, zijn B. en W. wel hij als een donkere scbaduw door het verhaal heenglijdt, hebt gij mij nog geene opheldering gegeven over zijn per soon jen mij ook nog niet medegedeeld wat er van hem is geworden." De dokter haalde, in plaats van mijn vraag te beantwoorden, een Parijsch dagblad le voorschijn, dat zijne vrouw had medegebracht. Onder het nieuws van den dag stond te lezen: «Gisteren ontdekte men in de woning van de bekende waarzegster Flammarion, eene jonge Noordduitsche vrouw, die hier den Franschklinkenden naam Flam marion heeft aangenomen, hoewel zij eigenlijk »Flammer" heet, een door een schot verwonden man, den door onze politie sedert lang gezochten, en van vele diefstallen en zelfs eenige moorden ver dachten Rempart. Deze man is, zooals is gebleken, de zoon van den alhier wo nenden overste Guillauine de Rempart. He den nacht ten half twaalf eindigde de gevangene zijn leven door het verband van zijne wonde afterukken en op die wijze dood te bloeden. In den vroegen ochtend heeft men ook het lijk van de vervolgde Flammarion uit de Seine opge- vischt." EINDE. in kennis gesteld met een schrijven van den minister van waterstaat met verzoek daarop te adviseeren. B. en W. stelden er prijs op den raad kennis te doen nemen van het advies, dat zij had den ontworpen. Zij verklaren daarin met leedwezen te hebben opgemerkt, dat naar de meening des ministers alleen dan de tol kan worden opgeheven, als de ge meente het geheele bedrag betaalt, dat tegenwoordig aan die tol wordt ontvan gen, B. en W. achten dit onbillijk en zijn van meening, dat daarbij niet gelet wordt op den aard der tolheffing en op de belangen, welke ,ook de staat heeft om verandering aan te brengen. Indien eene bijdrage moet worden ge geven, zouden B. en VV. vrijheid vinden den raad voor te stellen, om dat ge deelte van den rijksweg, dat bij uit breiding der gemeente vermoedelijk in die uitbreiding zou vallen, namelijk tot aan den ouden Utrechtschen weg, van het rijk in onderhoud en beheer over te nemen. Verder meenen B. en W. in geen geval te mogen gaan. Kan het rijk niet overgaan tot ophef fing van den tol, of wenscht het dat niet te doen, dan zouden reeds de meeste bezwaren zijn opgeheven, wanneer de tol verplaatst werd naar het bovenge noemde punt, in welk geval de gemeente bereid blijft het bestaande tolhuis tegen taxatie plus 10 pet. over te nemen. Mocht zoowel de opheffing als de ver plaatsing niet zijn te verkrijgen, dan zou althans de moeielijkheid gedeeltelijk kunnen worden weggenomen, indien aan bewoners van Amersfoort vrijdom van tol werd verleend, De inhoud van dit concept schrijven gaf geen aanleiding tot opmerkingen, waarna de voorzitter mededeelde, dat het schrijven in dezen vorm zal worden op gezonden. Nog werd als spoedeischend behandeld een schrijven van B. en W., niet op de agenda vermeld, waarin zij mededeelen, dat zij Zaterdagavond jl. in openbare veiling voor de gemeente gekocht hadden een perceel van het Lievevrouwenkerk hof, gelegen tegen de puinplaats. Over den aankoop van dit pand waren reeds vroeger onderhandelingen gevoerd, die waren afgestuit op de hooge eischen, welke de eigenaar stelde. Toen B. en W. nu eergisteren, te laat om den raad met de zaak in kennis te kunnen stellen, ver namen, dat het perceel dienzelfden avond publiek zou worden verkocjpt, begrepen zij onder (eigen verantwoordelijkheid te moeten handelen en hebben zij het per ceel voor f510 aangekocht. Het voorstel strekte nu, om dien aankoop goed te keuren en daarvoor de noodige gelden beschikbaar te stellen. De heer van den Wall Bake bracht, onder instemming der vergadering, aan B. en W. een woord van waardeering voor hun handeling in deze, waarbij zij, door hun optreden op eigen risico in het belang der gemeente, daar ter plaatse het verkrijgen van eene werkelijke en blijvende verbetering hadden mogelijk gemaakt. De voorzitter, die voor dit waardeerend woord dank betuigde, deed daarbij uitkomen, dat Burgemeester en Wethouders zich bewust waren, dat niet dan bij hooge uitzondering deze weg moest bewandeld worden, omdat zij in zagen het gevaar, dat daarin gelegen was. In dit geval hadden zij echter niet anders kunnen handelen. Een adres, dat de vereeniging Flehité inzond bevatte het verzoek om in plaats van de nu voor het museum gebruikte localiteit, de oude infirmerie af te staan, ten einde daarin de voorwerpen der ver eeniging over te brengen en vergade ringen te houden tot het doel der ver eeniging betrekking hebbende. Dit werd om preadvies aan B. en W. verzonden. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden verzonden van het postkan toor te Amersfoort, over de 1 helft der maand Mei '89. 1. W. H. v. Brugge, Amsterdam. 2. Mej. C. v. Breukelen, 3. Niekelijs, Nootdorp. 4. J. C. v. d. Pol, Zalt-Bommel. Briefkaarten. 1. A. Begeer, Amsterdam. 2. D. Schoen, Hage. De directeur v/h. Postkantoor maakt bekend dat van af 1 Juni e. k. de bus- lichtingen voor de verzending met de verschillende spoortreinen zullen geschie den als volgt Richting Utrecht. 7.49. 10.43 's m„ 2.7, 5.20, 7.43. 8.23 's av. Richting Kampen. 8.18, 9,30, 11.20 'sm., 4.15, 6.20, 9.5 's av. Richting Amsterdam. 7.50, 8.45, 10.40, 11.28, 's m., 1.35, 2.5, 5.30, 7.40, 8.20, 10.10 's av. Richting Winterswijk. 8.15, 11.18 's m., 3.25, 6.40. 8.52 's av. Richting Nijmegen. 6.50, 8.45 's m.. 1.10, 6.40 's av. De lichtingen der bijbussen aan de St. Janstraat, Slijkpoort en 't Zand zullen geschieden ten 6, 9.30 's m., 1.20, 4.45, (alleen op Werkdagen) 7.50 u. 's avonds, De tijdsbepalingen zullen spoedig ver krijgbaar zijn. De Directeur, C. SMITT. Amersfoort, 29 Mei 1889.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2