Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Volgens den regenmeter der Rijks- landbouwschool te Wageningen, is over de afgeloopen maand Juli gevallen 86 mM. regen tegen 160 mM. over dezelfde maand van 1888. ijzeren haak. Er heerschte onder 983 passagiers groote ontsteltenis, zoodat ve len de portieren openden en den trein verlieten. Na eenig oponthoud kon de trein de reis voortzetten. W. Vonk twee prijzen (salontafel en twee schermsabels) behaald. De heer Hosite W. Xleursing Wz. te Baarn, behaalde bij deze schietwedstrijd drie prijzen. Een Duitsch vakblad voor horlogema kers, het Allgem. Journal der (Jhrma- cherskunst, geeft, terwijl het klaagt over de aanmerkingen, die de horlogemakers vaak van het publiek over hun werk moeten hooren, aan allen die een horloge dragen eenige wenken ten aanzien van de behandeling, die een uurwerk moet ondergaan. Het zijn wenken, zoo duidelijk en natuurlijk, dat men ze overbodig zou kunnen noemen, maar toch worden ze maar zelden opgevolgd. In de eerste plaats herinnert het blad dat een horloge altijd uiterst gevoelig en teer is en altijd anders loopt wanneer het ligt of hangt, dan wanneer het gedragen wordt. Kleine on regelmatigheden in den gang van het uurwerk wijte men dus niet aan den maker, maar aan invloeden van buiten. Om het horloge zoo zuiver mogelijk te doen gaan, neme men de volgende regels in achthet zakje waarin men het hor loge draagt moet dikwijls omgekeerd en schoongemaakt worden opdat er zoo weinig mogelijk stof in het uurwerk komewanneer men het horloge niet draagt, moet het óf altijd opgehangen óf altijd neergelegd worden, maar men doe niet nu het een en dan het ander het opwinden moet op geregelde tijden geschieden en wel liever 's ochtends dan 's avonds, zoowel omdat het opstaan gewoonlijk beter op den geregelden tijd geschiedt dan het naar bed gaan, alsook omdat een horloge, waarin de veer pas opgewonden is, zuiverder zal gaan, al is het stoffig, dan een uurwerk dat den vorigen avond is opgewonden. Wie dezen regel opvolgt, heeft tenminste de zeker heid, dat hij zijn horloge niet spoediger doet slijten dan noodig is. Slijten doet het op den duur toch, want geen veer is er of ze springt ten slotte. Intusschen doet men goed, besluit het Journal, elke twee, hoogstens drie jaren zijn hor loge naar den horlogemaker te brenger, om het een grooten schoonmaak te doen ondergaan, en hetzelfde moet onverwijld geschieden wanneer men het ongeluk heeft gehad, het uurwerk in het water of in eene andere vloeistof te laten val len. sEen laatste toevlucht." Aan eene bankinstelling in Zuid-Wales was groote toeloop om uitbetalingen. Reeds begon het er leelijk uit te zien, toen de direc teur eensklaps in zijn wanhoop op een gelukkigen inval kwam. Op zijn last warmde een zijner klerken eenige souvereigns in een braadpan en telde ze aan een der ongeruste opvragers uit. Dat geld is heet," zeide deze, terwijl hij het opnam. •Natuurlijk," was het antwoord, «het komt pas uit den vorm wij munten het bij honderden zoo snel als wij kun nen." Wordt het hier gemuntdachten de eenvoudige boeren. »Dan is er ook geen nood, dat er tekort zal komen Hun vertrouwen herleefde, de paniek bedaarde en de bank stond den storm door. Te Brussel studeeren thans een en twintig vrouwelijke studenten zeven in de natuurwetenschappen, 3 inde genees kunde, 10 in de artsenijkunde en één in de philosophie. Daar het Brusselschege rechtshof heeft besloten geen dames als advocaten toe te laten, hebben de dames, welke in de rechten studeeren, deze studies opgegeven. Naar menuitYokohama(Japan) meldt, heeft in Kunamotta, op heteiland Kiusiu, bij Nagasaki, eene aardbeving plaatsge had, waarbij vele menschen zijn omge komen en groote schade is aangericht. Bij een vischliandelaar te Utrecht is ten toon gesteld een aquarium, waaiin zich bevinden: een slang, een schildpad, een snoek en een muis. Deze kleine viervoeter had zeker nooit kunnen denken dat hij in een hok voor zondervoeters te recht zou komen, maar hier in dit geval moest hij dienen tot voedsel voor de slang. Geen wonder, dat hij in den beginne als een razende door het aquarium sprong, waarvan de snoek den terugslag scheen te ondervinden. Zeer vermoeid zet hij zich eindelijk op het in het midden aan gebrachte rotsje neder, om uit te rusten en droog te worden. De slang, ongeveer een el lang, had zeker het spreekwoord wel eens gehoord «gemeene nood maakt vijanden tot vrienden," want hij liet den krabbelaar rustig zitten. Deze herkreeg door die houding weder moed, begon te herleven en zijne krabbelaarszucht te koe len aan de rots. Eindelijk kwam de hon ger hem kwellen. Wel had men hem een stuk brood gegeven, doch dit dreef tegen het glas, en te water durfde hij niet. Toen beging hij een waagstuk, dat zeker nooit bij zijne voorzaten is opgekomen en dat zeker als het grootste heldenfeit in de muizengeschiedenis zal worden ge boekstaafd. Hij wacht totdat de slang aan de oppervlakte komt, loopt over diens gladde huid bemachtigt het brood en loopt gezwind terug. Sinds is de vrede volmaakt. Wanneer de slang zich op de rots ter ruste begeeft dan zit langstaart op zijn gekronkeld lichaam en slaapt dan zoo gerust als in het heerlijkste keldergat. {Centrum.) Donderdagavond te 8'/t uur ontstond te Berlyn in het gebouw, waarin de ten toonstelling van voorwerpen tot voorko ming van ongelukken wordt gehouden, een brand, waardoor het middelste ge deelte van de electrische afdeeling der groote machinenhal werd vernield. Door - middel van bluschgranaten gelukte het de vlammen te bedwingen, nog voordat de brandweer verscheen. De aangerichte schade kan nog niet opgegeven worden. De voorbereidende werkzaamheden tot aanleg van een spoorweg Mainz-Wies- baden, met een spoorwegbrug over den Rijn, zijn thans in vollen gang en de Duitsche Regeering heeft besloten de ver dere werkzaamheden met den rneesten spoed te voltooien. Verschillende letterkundige vereenigin- gen in Duitschland hebben het plan op gevat te Schwarzenau een gedenkteeken voor Robert Hamerling op te richten een voorloopig comité is reeds gevormd. Het journal officiel bevatte dezer da gen eene zonderlinge drukfout. Er ver scheen namelijk een dekreet, waarbij de verkoop van oesters beperkt werd, en dat dekreet luidde als volgt: Art. 1, De verkoop, aankoop en 't vervoer van oes ters, welke meer dan twee duim middel lijn hebben, is voortaan ten allen tijde toegelaten. Art. 2. De verkoop, aankoop en 't vervoer van oesters, welke minder dan twee duim middellijn hebben, is voor taan ten allen tijde toegelaten. In een ander blad ware dat eenvoudig onzin, maar in het journal ofjiciel heeft elke regel kracht van wet. Eene verbetering is slechts geldig, wanneer zij in 't zelfde nummer, waarin de fout geslopen is, ge daan wordt, en daarvoor is het nu te laat; het eenige wat er nog gedaan kan worden, is geheel het dekreet af te schaf fen. Zondagnacht hoorden twee agenten in de passage Saint-Hippolite te parijs een doften slag achter zich, als van een val lend voorwerp. Zij keerden op hunne schreden terug en vonden een vrouw, slechts in een hemd gekleed, bloedende op de straat liggen. Hij heeft mij gedood! Hij heeft mij gedood 1" mompelde de gekwetste met zwakke stem. Te gelijker tijd wees zij op een woning, van welks vierde ver dieping zij was gevallen. De agenten ijlden oogenblikkelijk naar boven en arresteerde iemand in de ka mer van de gekwetste, natuurlijk de moordenaar, de persoon die de vrouw uit liet venster had geworpen. De gekwetste werd naar het hospitaal gebracht, de moor denaar naar het politiebureau, terwijl men bovendien den commissaris van politie ging waarschuwen, die zich zoo spoedig mogelijk naar het hospitaal begaf om de vrouw te ondervragen. Na vrij wat moeite kwam de commis saris tot de wetenschap, dat hij te doen had met eene dronken vrouw. Niet de persoon die gevangen was genomen, had haar uit het raam geworpen, doch door drank beneveld was zij uit het venster getuimeld. De gevangene werd oogen blikkelijk in vrijheid gesteld, doch een huivering zal hem door de leden zijn ge varen als hij bedacht wat zijn lot geweest was, wanneer de dronken vrouw was gestorven vóór zij ondervraagd was. Beschuldigd van moord had hij jaren lang misschien in de gevangenis kunnen zuchten. Door der Landwirth wordt Chili-sal- peter als een middel ter verdelging van rupsen en ongedierte aanbevolen. Te dien einde wordt 1.7 gram Chili-salpeter in heet water opgelost en daarbij 20 liter water gevoegd. Kruis- en aalbessenstrui- ken daarmede een paar malen besproeid waren van alle ongedierte gezuiverd en bleven gezond. Ook bladluizen worden daardoor met goed gevolg bestreden, waarbij men zich ter besproeiing van een tuinspuit kan bedienen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 25 Juli, Jacoba, d. van Ge- rardus van Gelder en Gijsberta Palland. 26 Juli, Cornelia Frederik, z. van Cuterina de Hoop. 27 Juli, Engelina, d. van Eduard Cornelis Philippo en Hendrilca Lau- rentia Bos. Klaas, z. van Willem van Dijkhuizen en Cornelia Arlar. 1 Aug. Cilia, d. van Cornelis Kraaikamp en Hen- drika Wijnands. Ondertrouwd: 1 Aug. Machiel Ha mers en Hendrika Cornelia van Hoei. Gehuwd: 31 Juli, Albertus Kortcs en Willemijntje van Beek. Overleden: 25 Juli, Cornelis Len- gers 73 j. wedr. van Johanna van den Heg den. 29 Juli Catharina Kraan, 65 j. wed. van Johannes Grootveld. 30 Juli, Jan de Wilde, 8 m. Bunschoten. Geboren: 26 Juli, Jan zoon van Wil lem Koelewijn en El sabeth Heek. Overleden: 30 Juli, Jacob van den Bos gehuwd met Maria Hartog oud 67 j. Hoogland. Overleden: 26 Juli, Jan van Ha- mersveld oud 67 Jaren, ongehuwd. 30 Juli, Maasje van Westerlaak oud 22 d. Lensden. Geboren; 26 Juli, Johanna Magdalena, dochter van Gerbrand van Baaij en van Mag- Vermoedelijk zijn te Veendam twee menschenlevens verloren gegaan door het gebruik van vleesch van zieke dieren. Een landbouwer, R. L. genaamd, verkocht voor f4 eene bij hem aan koud vuur gestorven koe. De kooper, zijn ge zin, eene aldaar wonende ventster uit Winschoten en een werkvrouw, niet we tende, dat zulk vleesch schadelijk voor de gezondheid was, aten, omdat er zoo veel was, meer dan gewone porties. Al len werden kort daarop ongesteld het jongste kind en de koopvrouw zijn ge storven en de werkvrouw is met typhus besmet. {Utr. Ct.) Door een ongelukkig toeval vloog Dinsdagnamiddag te Lochem een wagen met rogge, die men bezig was af'.eladen In brand. Het vuur deelde zich aan een blok van acht arbeiderswoningen mede. waarvan zes verbranden vier van de zes gezinnen, die deze bewonen, waren niet verzekerd. Door een ongelukkig toeval geraakte jl. Maandag te Osch een zesjarig kind onder den tram, waardoor het rechter handje bijna geheel werd afgereden. Het tramtijtuig, waarmede het onge luk gebeurde, behoorde in eigendom aan de firma Simon van den Bergh ofschoon noch zij, noch haar personeel het onge luk konden verhinderen, heeft genoemde firma voor hare rekening het kind in 'tgusthuis laten opnemen, ter amputatie van de hand, terwijl zij mede de kosten blijft dragen van de verdere opvoeding van het kind. De werklieden, die voor rekening van de te Amsterdam verschijnende Echo naar Parijs gaan, zijn: Daniël Pitton, rijtuigmaker; Frans Wenk, timmerman P. W. Klute, fijnschilder; A. Langkem- per, kunstschilder; A. J. Varossieau, let terzetter; Daniël Reiman, meubelmaker; H. Steenbergh, behanger; A. C. Wellner, smid; P. Bakker, bankwerker; H. Brou wer, kleermaker; J. Scholts, diamantslij per, allen van Amsterdam; J. Feelerse, Rotterdam, goudsmid. Bepaald is, dat op Zaterdag den 10 Aug. des morgens te 7 u. 16 min. de reis zal worden aangevangen. Eene dame die tijdelijk te Parijs toeft, schrijft het volgende, voor de lezeressen hetwelk zeker niet van belang ontbloot is Waar zoo gaarne op uitvindingen uit den vreemde wordt gewezen en iets, uitgevonden in ons eigen land, met den rug wordt aangekeken, doet het een Hollandsch hart goed te kunnen wijzen op iets, in Nederland uitgevonden, dat op de tentoonstelling alhier zeer de aan dacht trekt. Ik bedoel de vitrine, waarin mej. E. Murkens, uit Utrecht, een nieuw corset ten toon stelt, door haar uitgevonden. Opdat de lezeressen van dit blad het nut van deze uitvinding zullen begrijpen, wijs ik op hetgeen de Geneesk. Ct. er over schreef •Een landgenoote van ons is op het denkbeeld gekomen, een keurslijf le vervaardigen, dat aan alle ingewanden vrije speling laat, zonder schade te doen aan den vorm des lichaams, zonder de lijnen van de gestalte in een enkel op zicht onbehagelijk te maken. Zij noemt dit keurslijf een Taille de santé, en dit zeer terecht, want een paar dames, die er de proef mede genomen hebben, ver klaren ronduit, dat het dragen daarvan in geen enkel opzicht ergens in belem mert, dat zij er zich vrij en onbelemmerd in kunnen bewegen, zonder dat het inbreuk maakt op den uilerlijken vorm. Reeds het model doet zien, dat het, zij hel dan ook in geen wespenvorm, de lijnen der borstkas en van het onderlijf volkomen teruggeeft, terwijl het van een stof wordt vervaardigd, die alle drukking, waar ook, uitsluit. Het kleedingstuk, dat corset en on derlijfje vervangt, is samengesteld uit grondstoffen, die door hun aard (keper, nanking, linnen) zeer gemakkelijk ge- wasschen kunnen worden. De bewassching wordt zeer vergemakkelijkt door de eenvoudige wijze, waarop de baleinen verwijderd kunnen worden. Alhoewel niet geregen, moet het juist sluiten, zonder de borst te drukken of in te klemmen. De wijdte der blouse geeft de borst gelegenheid zich te ontwikkelen door eenige verbreeding der schouders doet zij de taille, alhoewel niet ingesnoerd, beter uitkomen; ook dient de blouse tot steun, om er de borst in te doen rusten." Ik verneem, dat de uitvindster in Holland een fabriek van dit kleedingstuk zal op richten i 't is te hopen, dat de Hollandsche dames haar dan zullen steunen en niet de Fransche corsetten zullen blijven dra gen, alleen omdat iets in Holland ver vaardigd «toch nooit zoo goed kan zijn als buitenlandsch fabrikaat." De reizigers van Amsterdam en Ameisfoorten tusschenstations, die Woens dag een pleizierreisje naar Kleef maakten, werden nabij de spoorbrug te Rhenen hevig verschrikt door een feilen schok. Van een der wagens knapte nl. een dikke De R. K. kiesvereeniging Recht en Orde te Amsterdam heeft besloten, een verzoekschrift aan de Regeering te zenden om het besluit te nemen, dat in het ver volg de lijsten zullen worden openbaar gemaakt van alle kiezers, die aan elke verkiezing deelnemen. De bekende Dr. A. Luyten, die 9 maanden in het krankzinnigengesticht te Zutphen is opgesloten geweest, en zich deswege bij verschillende autoriteiten reeds beklaagde, heeft thans wederom te dier zake een adres gericht aan de Eerste Kamer. In een bouwland te Oosterwolde is dezer dagen een oude zilveren penning gevonden, in ovalen vorm. Zij heeft de grootte van een gulden. Zij is zoo goed als ongeschonden. Op de voorzijde staat als randschrift: »Tot het dragen van den beedelzak, leve de Geus," met het jaartal 1572. In het midden zijn twee handen ineengeslagen. Boulanger de Indêpcndance spreekt van de failliete firma Boulanger en Co. heeft weder een manifest aan de kiezers uitgevaardigd, dat aldus luidt: Om te protesteeren tegen de onwaar dige wet, die de meervoudige candidatu- ren verbiedt, en waarin dus het algemeen stemrecht dwang wordt aangedaan, meen de ik dat alle gelegenheden goed waren; en daarom maakte ik gebruik van de verkiezingen voor de arrondissementsra den. De kiezers in een aantal arrondisse menten hebben aan mijn roepstem gohoor gegeven in de overige, waar mijn can- didatuur gesteld was en in vele, waar ik een candidatuur geweigerd had, hebben de burgers in massa voor mij gestemd en daardoor steun gegeven aan de begin selen van den vooruitgang en van de eer lijkheid op staatkundig gebied, die door de nationaal-republikeinsche partij worden nagestreefd. Aan die onafhankelijke en vrije kiezers, mijn dank niet uit mijn eigen naam, die niet meetelt als er ge handeld wordt over de belangen van het vaderland, doch wel uit naam van Frank rijk, aan welks opheffing zij nooit ophiel den te denken. Zij waren tegelijk de veteranen der oude overwinningen, en de recruten, aan wie de toekomstige zege zal verschuldigd zijn. Het land heeft recht trotscb op hen te zijn, en op mij rust de plicht hen dat te zeggen, wijl zij mijn naam gekozen hebben om hunne gedachten uit te spre ken, hun hoop en hun vertrouwen in de toekomst vorm te geven. Was het succes niet wat men ver wachten kon, dan ligt de schuld niet aan het algemeen stemrecht, waarin alles wat groot en edel is ligt opgesloten en dat bij de Kamerverkiezingen het bewijs zal le veren, dat ik het vertrouwen nog niet verloren heb, van de partij, die ik de eer heb te leiden. Slechts de locale belangen de kleine provinciale kwesties hebben er schuld aan indien dit woord niet te sterk is voor zoo'n luttele aangelegenheid. De organen der regeering zullen juichen, doch hun zegepraal zal van korten duur zijn. De dag is nabij, waarop het geheele land zich uit zal spreken, niet voor de hernieuwing van plaatselijke besturen, maar om door de keuze der afgevaardig den te doen uitkomen, in welke richting het landsbestuur moet gestuurd worden. Dan zal men zien, hoeveel de kleine wraaknemingen en de kleine verraderijen opwegen tegen den grooten stroom van openbare eerlijkheid en nationale eer. Dien dag wacht ik zonder vrees af, want ik weet, dat een sterk en herboren Frankrijk uit de stembus verrijzen zal. Leve Frankrijk! Leve de Republiek! Generl. Boulanger. Dit is de tekst van het nieuwe manifest. Men weet niet wat meer te bewonderen, de groote onbeschaamdheid van den ge neraal of de verbazende onbekendheid met alles, wat waarlijk groot en edel is. De 31e verjaardag van onze geëer biedigde Koningin werd gisteren alhier herdacht, door het bespelen van het car- rillon en door liet houden eener parade door het garnizoen; van de openbare ge bouwen en vele particuliere woningen wapperde de nationale driekleur. Op het aardappelenland van G. v. E. aan de Lage weg, buiten de Kamppoort alhier, bloeit een aardappelenstruik, die eene lengte heeft van ruim twee meter; een oud landbouwer verzekert dat hij zulks nog nimmer had gezien. Bij den op Maandag jl. te Haarlem gehouden schietwedstrijd van den Neder- landschen Schutterij-kaderbond, zijn door onze stadgenooten de le luit.-adjudant G. J. Buijs, een prijs (verrekijker) den sergeant, A. L. van Achterbergh een prijs (doos handschoenen) en door den sergeant Voor de rechtbank te Utrecht werd Donderdag o. m. behandeld de zaak te gen E. K., huisvrouw van A. v. B.. oud 55 jaren, werkster, geboren en wonende te Amersfoort, die wegens diefstal te recht stond. Deze beklaagde, die veel misbruik van sterken drank maakte, kwam in het begin van Maart bij den winkelier Ph. Troulder, wonende in de Kampstraat, waar zij van de toonbank een pak manufacturen, bevattende blauw serge, medenani. Acht dagen daarna, tel kens op een uur dat bekl. wist dat er niemand in den winkel aanwezig was, nam zij nogmaals een pak goed mede. Deze goederen werden door bekl. aan verschillende personen bij gedeelten ver kocht, voorgevende, dat zij de goedeien moest verkoopen, omdat haar zoon van den militairen dienst was te huis geko men en daarom geld noodig had. Den 14. Mei, bij gelegenheid van het feest van Z. M. den Koning, was bekl. bij haar buurman W. Meijer op een borrel genoodigd. Toen deze zich later een oogenblik verwijderde, nam bekl. uiteen openstaanden koffer een zilveren horloge weg met dito ketting, waaraan zich nog eenige snuisterijen bevonden. Het horloge liet bekl. door eene andere vrouw naar de bank van leening brengen, en de ket ting bij een goudsmid verkoopen, terwijl bekl. de snuisterijen, nadat zij had ge poogd deze eerst in het vuur te smelten, omdat bekl. vreesde, dat de diefstal zou uitkomen, achter hare woning in den grond verborg, waar ze later op aanwij zing van bekl. door den hoofdagent der gemeente-politie J. P. de Jager werden gevonden, die mede de goederen, welke door bekl. waren verkocht, in beslag nam. Bekl. erkende de haar ten laste gelegde diefstallen, die hun oorzaak had den, zooals bekl zelf opgaf, in het veel gebruik maken van sterken drank. Het O. M. wees er op, dat de ante cedenten van bekl. niet zeer gunstig wa ren; de ten laste gelegde feiten waren zijns inziens bewezen, zoodat hij hare veroordeeling vorderde, wegens drie dief stallen, tot eene gevangenisstraf van 18 maanden. Btiusclioten. De aan den Raad aangeboden rekening bedraagt over 1888 in onvangsten 16247,51 en in uitgaven ƒ15739,60 zoodat zij een batig saldo oplevert van ƒ507,91 Scherpcnzeel. 31 Juli. Ter alhier gehouden raadsvergadering werd na be handeling van eenige ingekomen stukken, de gemeente rekening over 1888 aange boden, bedragende in ontvangst ƒ7448.36 en in uitgaat ƒ7210.475. alzoo sluitende met een batig slot van ƒ238.285, Onin- vorderbaar werden verklaard op het ko hier van den hoofdelijken omslag ƒ105.38, op dat der nachtwacht ƒ5495 en op dat der hondenbelasting ƒ5, te samen ƒ115.875. Woudenberg, 31 Juli. De rekening dezer gemeente over 1888 bedraagt in ontvangst 13,990.705. en in uitgaaf ƒ12,270.21zoodat het batig saldo ƒ1720.49 bedraagt. Fan Mantua wordt geschreveneen vreeselijke cycloon is te Rivalta losgebar sten. Van verre gezien, had de cycloon den vorm van een kolossalen trechter, die voortvliegende in de rondte draaide. Bij haar verschijnen haastten zich de landbewoners, die in het open veld waren eene schuilplaats te zoeken. De cycloon naderde met buitengewone snelheid langzamer daalde zij, scheerde over den grond, om plotseling zich eeni ge meters op te heffen, opnemende en medeslepende alles wat zij op haren weg vond. Geheele velden waren verwoest. Eene vrouw werd twee meters ver ge slingerd zonder echter zwaar gewond te worden Anders waren geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Maandag lag aan de Willemskade te Rotterdam het ijzeren Rijnschip Industrie XVII gietijzer te laden. Plotseling, toen het de lading bijna in had, brak het schip doormidden en zonk; het ligt nu met de masten rechtop. Het schip is reeds een 25 jaar oud, zoodat het vermoeden bestaat, dat tengevolge van teveel lading in het middenschip in vergelijking tot voor- en achterschip, het weerstandsver mogen te gering is geworden. Woensdag werd een der van Rotterdam komende sneltreinen een aanzienlijk eind weegs tot aan het station Delft geloodst door een schuitenjagerspaard. Het dier, uit het land gehaald door eenen jongen, ont glipte aan zijnen geleider en rende voor den trein den weg op. De machinist remde doch was genoodzaakt door zijn stoom fluit den gang in het paard te houden. Dit duurde lot aan het station Delft, waar het beest links de Buitenwatersloot oprende en daar uitgeput werd gegrepen,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2