- Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. - gustus 1889 van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur en dat aan hen, die aan de tenloonstelling deel nemen, de vergunning wordt verleend, planten, in vorige jaren door hen gekweekt en die nog vooizien zijn van het waarmerk in den tijd daaraan gehecht weder in te zenden. De heer T. Kuiper, predikant bij de Doopsgez. gemeente te Amsterdam, heeft, naar de Zondagsbode mededeelt het voornemen tegen Mei a. s. eervol emeritaat aan te vragen. De Maasbode verneemt, dat kardi naal Lavigerie den heer Mr. A. J. Lans pastoor te Schiedam, benoemd heeft tot eerekanunik van Carthago met het recht het paars te dragen en den titel van Monseigneur te voeren en wel als erken ning van de gewichtige diensten door den pastoor aan de missiën van O. L. Vrouw van Afrika bewezen. Te Neerbosch is aan de weesinrich ting eene tombola gehouden, waarvan de opbrengst, eene som van f 10.000 is be stemd voor de voltooiing van het nfeuw gebouwde weeshuis. Eene der buurten in den omtrek van de gasfabriek te Leiden was eergister in rep en roer. Eene-ongehuwde moeder van drie kinderen had een hunner mis handeld. Het was daarmede zoo erg geworden dat de buren erzich meegingen bemoeien, en het gevolg was dat de politie verscheen. Naar wij vernemen, heeft de ontaarde moeder het ongeveer vierjarig kind luim een half jaar opgesloten gehouden, met een touw aan een bank gebonden en bijna laten uithongeren. Het kind zou reeds wonden aan het lichaampje hebben van onreinheid en naar het academisch ziekenhuis zijn overgebracht. Toen de vrouw zich heden middag op straat ver toonde, werd ze door het verontwaardigd publiek uitgejouwd en weinig vriende- delijk bejegend. Over het algemeen is rnen van oordeel, dat de vrouw gehandeld heeft oc.der den dwang harer moeder, bij wie ze inwoonde en die haar dreigde met hare kinderen op straat te zullen zetten, indien zij zich tegen de mishandeling verzette. (L. C.) De commissie, die zich te Amster dam heeft gevormd voor de uitzending van werklieden naar de wereld-tentoon stelling te Parijs, heeft eene niet onaan zienlijke som bijeengebracht, zoodat zij weldra 70 a 80 peisonen, in groepen verdeeld, de reis zal kunnen doen aan vaarden. Dij een dier groepen worden de werk lieden uit Utrecht en wellicht uit andere plaatsen aangesloten terwijl onderschei den personen zich hebben aangemeld om de reis voor eigen rekening mede te maken. In de gevangenis te Maastricht is Zondagnacht door een gevangene eene poging tot ontvluchting gedaan. Tot dat einde had hij een langen spijker, die stevig in den muur bevestigd was, weten uit te trekken en daarmede een muur van graniet gedeeltelijk uit te breken. Reeds was hij een eind weegs met het werk gevorderd, toen de cipier den toeleg ontdekte en het verijdelde. Gelukkig ook, want de uitbreker was de gevaarlijke in breker Doch, die reeds in Duilschland '10 malen, waaronder twee malen telkens tol 4 jaren gevangenisstraf, is veroordeeld geweest. Hij is thans in beter verzekerde bewaring gesteld. De Staats Ct. bevat thans het regle ment betreflende de toekenning van pensioenen en onderstanden ten laste van de begrooting van Nederlandsch- Indië aan de weduwen en kinderen van Europeesche en daarmede gelijkgestelde officieren en mindere militairen van de landmacht in Nederlandsch Indië en van de aan de laatsgemelden gelijkgestelde militaire personen, op grond van het kon. besluit van 1 Aug. jl-, waarvan reeds melding is gemaakt. In de Woensdag gehouden geheime zitting van het Hooggerechtshof te Parijs werd de vraag besproken of Iloulanger, Dillon en Rochefort, schuldig waren aan de misdaad van aanslag tegen de veilig heid van den Staat. Bij de opening dei- zitting deelde de voorzitter, senator Le Royer mede, dat er een vernieuwd onder zoek was ingesteld naar de aanwezigheid van Boulanger te Parijs, op 14Juli 1887. Een groot deel der getuigen, die bij hel eerste verhoor de beëedigde verklaring aflegden, dat zij Boulanger te Parijs haddeu gezien, hebben die verklaring niet durven volhouden. Slechts enkelen hielden positief vol Boulanger op den feestdag der Republikeinen te Parijs ge zien te hebben. Deze verklaring van den voorzitter ver oorzaakte nog al eenige opschuddiug. Doch hel hof legde zich neder by het voorstel van den heer Trarieux, die meende, dat de gebeurtenissen aan de gare de Lyon voldoende het karakter van aanslag dragen, zoodat de gebeur tenissen van 14 Juli gerust buiten be schouwing konden bljjven zoodat door het hof met bijna algemeene, 208 stem men, de schuld der beklaagden op dit punt werd aangenomen. Met 100 tegen 91 stemmen werd door het Hof besloten, de feiten van den zoo- genaamden historischen nacht, 2 Decem ber 1887, de verkiezing van den presi dent, niet in behandeling te nemen. Met 190 tegen 18 stemmen werd Dillon schul dig verklaard aan de misdaad van aan slag tegen de veiligheid van den Staat. Daarna kwam de vraag aan de orde of Rochefort schuldig was aan deelname aan dien aanslag en werd deze vraag met 191 tegen 9 stemmen toestemmend beantwoord. Wat het derde punt der acte van beschuldiging betreft, knevelarij en verduistering van gelden, meende de heer Merlin, dat het Hof gerust de ge schiedenissen der kofïietabletten en der leverantie van epauletten kon voorbijgaan. Hij wenschte alleen de aandacht te ves tigen op het feit der ontvreemding van 240,000 francs. De heeren Margaine en Royer, zonder het verkperde gebi nik dier gelden te willen billijken, achtten dit punt te weinig toegelicht om door het Hof behandeld te worden. Generaal Campenon hield daarna een van verontwaardiging trillende rede, die diepen indruk maakte. Hij wees daarin op al de onwettige handelingen van Bou langer als minister en drukte er vooral op, dat de gelden niet alleen ontvreemd waien uit de geheime fondsen, maar ook uit de reservekas. Het hof verklaarde daarna Boulanger schuldig aan de misdaad van verduiste ring van gelden en knevelarij en veroor deelde Boulanger, Rochefort en Dillon tot deportatie binnen een versterkte plaats. Donderdag avond ongeveer half elf brak alhier een feilen brand uit in de schuur, behoorende bij de woning van J. S. in de Teutstraat; de brand liet zich dreigend aanzien voor nevensstaande en tegenovergelegen gebouwen, vooral het aan dc overzijde gevulde turfpakhuis van K. L. liep groot gevaar. Verwoed en snel grepen de vlammen den geheelen inhoud van de schuur en woning aan, zoodat het geheele pand is uitgebrand. Een paard en een koe kwamen in de vlammen om. Door het vroege nachtelijk uur was de brandweer, en eene menigte menschen spoedig op het terrein aanwezig, en door vlug en doeltreffend optreden van eerst genoemde werden de belendende en te genovergelegen perceelen behoudenoor zaak onbekend, naar men zegt heeft eene poes een lamp in de schuur omverge- sprongen. Alles was verzekerd. Hetwelk ongelukkig niet het geval is met een naaste buurman F. v, K. wiens vrouw een winkeltje in groenten heeft, en die door dezen brand grootendeels geruïneerd zijn, zelfs de spaarpot van de kinderen wordt vermist; het is te hopen dat er eenige stadgenooten zijn om deze lieden weder eenigszins vooruit te helpen. De elfde jaarcollecte voor de school inel den bijbel zal alhier worden gehouden op Maandag en Dinsdag 19 en 20 Aug. a. s. De majoor-commandant der dienst doende schutterij alhier, de heer A. M. Tromp van Holst, zal de eerlang te houden oefeningen in den vesting-oorlog in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie en de manoeuvres van de derde divisie in fanterie bijwonen. De jaarlijksche schietwedstrijd van onderofficieren korporaals en minderen der d.d. Schutterij alhier werd j.l. Woens dag op de vlasakkers gehouden. Er waren 70 Schutters opgeroepen, die gedurende de Zomeroefeningen ge trouw waren opgekomen des morgens te 8 uren, marcheerden zij naar het ter rein, dat door vlaggen als anderszins een feestelijk aanzien had. De wedstrijd begon te 9 uren door de Schutters op 150 Meters. Door de navolgende scherpschutters werden prijzen behaald Knoppers, Wery. van Doornik, B de Wilde, Massa, L. Lablans, H. Lablans, Renes, J. van Ee. A. v. Plateringen en W. Langenbach. Voor den schietwedstrijd voor onder officieren en korporaals, werd door 19 onderofficiers en korporaals deelgenomen de le prijs werd behaald door den adjudant onderoff,-Instructeur Busquet, de overige prijzen door de onderoff. en korporaals: Muijs, D. H. Pieck, Boode, van Achter- bergh en B. N. Pieck. Met een hartelijke en aanmoedigende toespraak werd door den Majoor kom- mandant A. M. Tromp van Holst de prijzen aan de winners overhandigd, waarna het kader nog eenigen tijd ge zellig bijeen bleef. De vereeniging «broederschap"van het kader der dienstdoende schutterij kwam Donderdag in buitengewone alge meene vergadering bijeen, waartoe eene zeldzame gebeurtenis aanleiding had ge geven. Het was n.l. 30 jaren geleden, dat de sergeant-majoor J. K. van Wijland bij de Amersfoortsche schutterij werd inge lijfd, en men wilde deze dag niet laten voorbijgaan, zonder aan den man, die in al de graden, welke hij bij de schutterij heeft bekleed, met ijver en nauwgezet heid zjjn plicht heeft vervuld, een bljjk van waardeering te geven. In het café Stork werd de jubilaris door zijne wa penbroeders ontvangen en door den adju dant-onderofficier J. Busquet op hartelijke, recht kameraadschappelijke wijze toege sproken, aan het einde van welke toe spraak hij den sergeant-majoor van Wij- land namens het kader een stoffelijk blijk van waardeeiing zijner diensten aanbood, bestaande in een zestal stoelen, waarover de jubilaiis zijn kameraden dank betuigde. Aan het ministerie van waterstaat is Donderdag aanbesteed Het voltooien van de voorhaven van de nieuwe schutsluis binnen den Lekdijk onder de gemeente Vreeswijk (prov. Utrecht), behoorende tot de werken voor den aanleg van een kanaal ter verbinding van Amsterdam met de Merwede. Minste inschrijver was de heer J, van Harpen aannemer alliter voor f6,180. Aan H. te Kulve is door Burg. en wetli. vergunning verleend tot verkoop van sterken drank in het klein in het perceel wijk A, no. 60, aan de Arnhem- sche straat. De gemeenteraad hield Vrijdag eene korte zitting, in welke de geloofsbrieven der nieuwbenoemde leden, door eene commissie, bestaande uit de hh. Croocke- wit, Groeneboom en Visser, werden on derzocht, na onderzoek werd tot toelating der nieuw benoemde leden besloten. Op advies van B. en W. werd z. h. o. besloten, aan den heer J. Sinnige toe zegging te verleenen tot het in gebruik nemen, tot wederopzeggens toe, van een gedeelte van het terrein, gelegen achter zijne woning benevens tot het daarop stellen van een spoelsteiger en daglicht- reflector, alsmede om door het plaatsen van een schot afscheiding te maken tus- schen zijne woning en die van den heer Kamp. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd, met algemeene stemmen, op eene na, benoemd de heer jhr. rnr. T. A. J. v. Asch van Wijck. De voorz. jhr, rnr. v. Asch v. Wijck, richtte daarop, namens alle leden van den Raad, een kort maar recht hartelijk woord tol de aftredende hh. v. Beek en v. Burgsteeden, die gedurende 24 en 21 jaren lid van den Raad waren, en de ge meentelijke belangen gedurende een zoo lang tijdperk hadden behartigd, waarna zij nu meenden hun werk aan jonger krachten te moeten overgeven. Het college betreurde die uittreding zeer, daar men van nu af hun voorlichting in tal van zaken zal moeten missen. Spr. bracht den aftredenden ten slotte den dank der vergadering, voor wat zij deden voor de gemeente en uitte de wensch, dat zij nog lang in de gemeente zouden verblijven, nog steeds hunne voorlichting zouden willen schenken waar die noodig zoude zijn en de begeerde en welverdiende rust zouden genieten. De heer van Beek sprak een kort woord tot dank voor de welwillendheid, zoo van den Voorzittei als van de leden van den Raad zonder onderscheid, gedurende al die jaren ondervonden. In 't bizondei' wijdde hij een woord van damt aan den secretaris, als de eenige die met hem sedert zijne komst in den Raad, voor dat lichaam was werkzaam geweest. Spr. hoopte, dat al de leden nog tal van ja ren de belangen der gemeente zouden behartigen en besloot rnel den wensch dat het hen en de gemeente steeds wel mocht gaan. Hierna werd de vergadering gesloten. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort over de 2e helft der maand Juli 1889. 1. M. D. Reems, Amsterdam. 2. Mej. A. Cramer, Leiden. Soesterberg. 3. Mej. J. Perk, Groningen. Woudenberg. 4. C. Alters, Amsterdam. Briefkaart. 1. J. B. Hijmming, Utrecht. Brieven vetzonden geweest naar België. 1. Mej. Roosen, Brussel. De rechtbank te Utrecht deed Dondeidag o. m. uitspraak ir. de navol gende zaak A. v. B., te Amersfoort, bekl. van diefstal van sparreboompjes aldaarver oordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf. Hierna werd behandeld de zaak tegen A. S., 45 jaar, mandenmaker, geboren te Deventer zonder vaste woonplaats en thans te Utrecht in verzekeide bewaring. Deze bekl. stond terecht wegens diefstal na vroeger reeds tot gevangenisstraf te zijn veroordeeld. Bekl. hal ten huize van de slaapsteehoudster vrouw van Schaick, te Woudenberg, een paar dagen gelogeerd. Toen hij op Zaterdag 20 Juli j.l. zijn lo gement vei liet, nam bekl. een deken en laken van het bed mede, wat door den metselaar Hienkamp werd opgemerkt, die hem bezig zag met de goederen te verbergen. De officier van justitie mr S. J. van Geuns, het aan bekl. ten laste gelegde bewezen achtende, nam in aan merking, dat de ontvreemde goederen van geringe waarde waren, eri verzocht zijne veroordeeling tot eene gevangenis straf van zes maanden. Mr. M. J. van Oosterzee, ambtshalve als verdediger toe gevoegd, verzocht eene zachtere straf. Beklaagd van verschillendp kleine dief stallen, alsmede van wederspannighe'd en strooperij, stond nu terecht P. L., 42 jaar. arbeider, geboren en wonende le Stoutenburg. Bekl., die een zwer vend leven leidde, was uit anderen hoofde te Amsterdam in verzekerde bewaring. In den loop der maand Mei kwam bekl. bij den landbouwer G. van Egdom, te Stoutenburg, wien hij een hiep (hakmes) te leen vroeg; deze werd hem verstrekt maar in plaats van dezelve terug te be zorgen, verkocht bekl. het voorwerp ten eigen bate aan den landbouwer J. Jan sen, waar het in beslag werd genomen. In den nacht van 15 op 16 Mei ver miste de landbouwer A. Kok, wonende onder Amersfoort, uit een gesloten loods eene zeis, die later in het bezit van bekl. werd gevonden. Bekl. ontkende dezen diefstal, voorgevende de zeis van een onbekende te hebben gekocht. Dit werd echter door den veldwachter van Stoutenburg P. Kuijt tegengesproken, die den bekl. gezien had, terwijl hij daarmee bezig was, zonder verlof, gras te maaien bekl. verzette zich alstoen tegen het in beslag nemen daarvan, hetgeen hij deed, zooals hij zeide, omdat hij de zeis niet gestolen had. Op 17 Mei werd bekl. gevonden in de weide van B. Wouden berg, bezig zijnde de koeien van laatst genoemde uit te melken. Dit werd door bekl. erkend, voorgevende dit te hebben gedaan om zijn dorst te lessen. Het O. M. wees er op, dat bekl. van de hem ten laste gelegde feiten er drie bekende; door verklaringen der getuigen waren deze misdrijven verder gestaafd; de diefstal van de zeis ontkende bekl. doch ook dit feit achtte het O. M. bewezen, evenals de wederspannigheid, zoodat het zijne veroordeeling verzocht tot eene gevangenisstraf van acht maan den. BarneTelil. Alhier is eene commis sie gevormd voor de feestelijke viering van den Prinsessedag. Men zal volks spelen doen houden. Verder vuurwerk, concert, enz. De heer A. W. J. J. baron van Nagel!, burgemeester, heeft het eere voorzitterschap dier commissie aanvaard. Moest, 15 Aug. In de hier gehouden gemeenteraadszitting werd de begrooting voor 1890 aangeboden. Ze is ter vizie gelegd. De gemeenteraad is wel geneigd, de overeenkomst met de gemeente Zeist, be treffende het toelaten van kinderen uit die gemeente op de Soesterbergsche school, voor vijf jaren te verlengen, wan neer door Zeist'f600 per jaar wordt bij gedragen in de kosten dier school. Voorts werd tot opzichter der wegen en wegwerkerbenoemd W. Sukkel, in plaats van den overleden W. Kok. De overleden klokkenist wordt opge volgd door zijn zoon Herm. Spijker. Eindelijk werd aan Dirkje Hilhorst, de gemeente-vroedvrouw, eene gratificatie toegekend, terwijl den heer Bernelot Moens, ambtenaar ter secretarie, verhoo ging van jaarwedde werd toegezegd. Op een request om verhooging van jaarwedde door den onderwijzer R. Barlo ingediend, werd afwijzend beschikt. De bevolking van Soest heeft het eerst het schouwspel mogen genieten, dat het corps genie-troepen met het muziek corps uitrukte, s' Morgens ten acht ure kwamen zij Donderdag door onze gemeente, de hoofd-officieren te paard en de troep gevolg door een drietal wagens. 'sMiddags ruim twaalf uur kwamen zij terug, even opgewekt marscheerend. Het is te begrij pen, dat de flinke soldaten veel bekijks hadden. Utr. Ct. De heer Terry, een welbekend voor malig rechter, is, toen hij zich in de eet zaal van het station te Lathrop in Penn- sylvanië bevond, door den afgevaardigde Nagle doodgeschoten. De aanleiding hier toe was, dat de heer Terrv een rechter van het hooge hof der Vereenigde Staten een slag in het aangezicht had gegeven, waarvoor Nagle voldoening vorderde. Zondagmiddag, ten half een, barstte er brand uit in de magazijnen van de firma Pigott Co., tentmakers, Booth- street te Londen, en spoedig stond het geheele gebouw in brand. Het vuur was ontstaan in het benedengedeelte, en daar men de paarden wilde redden, deed men de deuien open, maar juist daardoor kreeg het vuur lucht en verspreidde de brand zich met ongelooflijke snelheid. Het ergste van al was echter, dat die maga zijnen tusschen een doolhof van gebouwen liggen, alle van 5 of 6 verdiepingen, en alle dicht bewoond, zoodat men het vuur bijna niet kon bereiken. Een politieagent redde 6 kinderen uit een der huizen. Alsnu begonnen al de bewoners hun goed voor de vensters te werpen, zoodat er een ongelooflijke verwarring heerschte. Verscheidene kinderen worden nog ver mist, en men zegt, dat zij in de vlammen zijn omgekomen. Verscheidene personen zijn gekwetst door uit de vensters te springen. De pompiers hebben enkel de niet aangetaste gebouwen kunnen redden. Naar aanleiding van het bericht reeds in verschillende couranten verspreid, be treffende het in het leven roepen van het in een der grachten alhier gevallen en schijndood daaruit gehaald kind, acht ik mij verplicht te verklaren, dat ik de verlangde hulp verleende toen het kind bewijzen van levensvatbaarheid gfrfi die even te voren opgewekt waren gewor den, volgens verklaring van getuigen, en in 't bizonder van den Heer Hertog, die het schijndoode kind in zijne woning ter verpleging had opgenomen, door den Portier Dieleman van het Militair Hos pitaal alhier, die op het oogenblik van mijn komst nog bezig was de hem on derwezen kunstmatige ademhaling zoo danig in toepassing te brengen, dat, hoe wel het kind nog bewusteloos was, de ademhaling zich langzamerhand geregel der instelde en door het wrijven der huid en het toedienen van opwekkingsmidde len, het kind na een '/a uur levend door hem naar de ouderlijke woning werd gedragen; zoodat grootendeels aan den Portier Dieleman de zelfvoldoening toekomt het leven van het kind te heb ben gered. Met de plaatsing hiervan zult u mij verplichten daar juist genoemde portier met stilzwijgen in het bericht werd voorbij gegaan. C. DE MOOY, Chef van het Militair Hospitaal. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 8 Aug. Philippina Wilhelmina, d. van Hendrik Bakkenes en Philippina Ca tharine Olderson. Rudolf Simon Marie, z. van Peter Jacob Wilhelm van der Schans en Maria Juliana Hcndrika Smits. 9 Ang. Grietje, d. van Jannetje van Kommer. 10 Aug. Petras, z. van Willem van Schoon- horst en Grietje Buut. 12 Aug. Clasina Naatje, d. van Bernardus Johannes Jens en Fredrika Willemiua van Grootveld. 13 Aug. Grietje, d. van Bessel Geitenbeek en Bartje van den Heuvel. Maria Catrina Christina, d. van Ilendrikus Josephus Reijners en Everarda van Moorselaar. Peter, z. van Gerrit Vouno en Jacoba Polman. Willemijntje Geertruida, d. van Hendrik Arlar en Johanna Venhorst. 15 Aug. Johanna Gijsborta, d. van Eduard Cornelis van Wij- aarda en Gijsberta Antonia Kelder. Ondertrouwd: 15 Aug. Cornelis Al- bertus Hardeman en Geertruida Bliekendaal. Getrouwd: 14 Aug. Charles Louis Strems en Alberta Francina Gouw. Overleden: 8 Aug. Wilhelmina van Eek, 19 m. 9 Aug. Frans Anton Tesson, 08 j., eehtg. vau Theodora van Njeënburg. Cornelis Kroes, 6 m. Gijsberta de Vries, 61 j., wed. van Arie van der Velden. 10 Aug. Theodorus Cornelis Adriauus de Koning, 5 m. 11 Aug. Anna Knijf, 66 j., wed. van Johannes van Heumen. 12 Aug. Theodora Elisabeth Geijtenbeek, 24 d. Franciscus Antoüius Kerpen, 67 j., ongeh. Aartje Voskuilen, 71 j., wed. van Geurt Horst. 13 Aug. Karei Wilhelm Gijsen, 8 m. 14 Aug. Dirk Alenbeek, 71 j., ongehuwd. Bunschoten. Geboren: 10 Aug. Cuinira, d. van Hon- drik Dekkers en Cuinira Anna Beekhuis. Overleden: 12 Aug. Jannetje Koele- wijn, bijna 2 jaren. Lensden. Geboren: 9 Aug. Teunis, z. van Gerrit van de Peut en Aaltje Brink. Woudenberg. Gehuwd: 14 Aug. Hermanus Ploeg, 30 j. en Hendrika van Ravenhorst, 20 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 16 Aug. 1889. Tarwe f 0.— a f o.~ Rogge 0.— 0.— Boekweit 0.— ft 0.— per Appelen 4.— JJ 5.50 hecto Peren 3.50 1} 5.— liter. Kleiaardappelen - 0.— 0.— Zand 1.60 1) 2.30 Hoendureieren - 3.80 7» 4.10 p. lOOst. Eenden 0.— n o.— JJ JJ Boter 1.— ii 1.15 p. kilo. Margarine 0.— n 0-— P- Zoetem. kaas n JI P- 50 Kippen 0.50 0.90 Kuikens 0.60 1.30 Piepkuikens 0.25 w 0.70 I Ganzen 0.— j j 0.— 1 Oude renden 0.60 0.80 per Jonge 0.00 »i 0.00 1 stuk. Hazen 0.— 0.— 1 Wilde konijnen - 0.— JJ o.— Tamme 0.20 n 1.— Duiven 0.30 JI 0.60 per paar. Vette varkens 0.— 6.— kilo. Biggen JJ 13.— Schrammen 16.— j j 22.— Vette koeien 0.— 0.— I Guste 0.— JJ 0.— Kalf 0.— 11 it 0.— per Kalfvaarzen 0.— 0.— stuk. Pinken 0.— ii 0.— Stieren 0.— 0.— Kalveren 0.— 0.— Aangevoerd waren ongeveer heut. L'arwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; 30- heet. Appelen; 35 heet. Peren; heet. Kleiaardappelen210 heet. Zand- aardappelen; 8000 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 2000 kilo Boter; kilo Margarinekilo Kaas stuks vee.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2