BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. zulk een besluit van den Gemeenteraad de goedkeuring van Ged. Staten om in werking te treden, De Rijks-bijdragen zijn nu zoo gere geld dat in de kosten der openbare ge meentescholen in plaats van de 30 pet. over nagenoeg alle kosten die ten laste der gemeente zijn gebracht de wet voort aan enkel een zeker vast bedrag voor eiken onderwijzer toekent, die volgens art. 24 aanwezig moet zijn, naarmate van het aantal leerlingen, en 25 pet. voor het bouwen, verbouwen of aankoopen tan schoollokalen. Die bijdrage wordl verhoogd voor hen, die den rang van hoofdonderwijzer moeten bezitten. Boven dien wordt nog eene bijdrage verleend voor één, ten hoogste twee onderwijzers (naar gelang der schoolbevolking), die boven het getal, in art. 24 vereischt. zijn aangesteld en voor ten hoogste 3, wanneer uitgebreid lager onderwijs wordt gegeten. Zoodra de schoolgelden echter f 80 of meer voor eiken leerling 'sjaars bedragen, vervalt de uitkeering uit 's Rijkskas in de jaarwedden der onder wijzers. Er is eene nieuwe regeling gemaakt omtrent de schoolgelden. Daarbij is nu bepaald, dat «ter gemoetkoming in de kosten welke voor rekening der gemeente blijven", een schoolgeld moet worden ge heven van ten minste 20 centen elke maand, behalve van onvermogenden. De Kuning kan echter van die verplichting vrijstelling verleenen, en minvermogenden worden slechts aan een deel der heffing onderworpen. Vervallen is de bepaling van artikel 48 dat behoudens de vrij stellingen voor onvermogenden en de ver laging voor minvermogenden het school geld vooor ieder kind van dezelfde klasse der school gelijk is. De gemeentebesturen mogen dus het schoolgeld afhankelijk stellen van de welgesteldheid der ouders. In art. 54bis zijn de voorwaarden op genomen, waaronderaan bijzondere scholen aene Rijks-bijdrage wordt verleend. Flet onderzoek of aan de voorwaarden is vol daan, is opgedragen aan Ged. Staten, met beroep op den Koning. De artikelen over de akten van be kwaamheid hebben eenige wijzigingen ondergaan voornamelijk deze, dat voor de hoofdakte het examen in de wiskunde is vervallen en door de onderwijzeressen het examen in de nuttige handwerken niet te gelijk met dat in de andere vakken be hoeft te worden afgelegd. Hetzelfde geldt van de gymnastiek. De examens hebben ten minste eenmaal 'sjaars plaats (thans tweemalen). De deelnemers moeten voor taan eene bijdrage in de kosten vooraf voldoen en wel f5 voor de akte van on derwijzer, f 10 voor die van Hoofdonder wijzer en fl5 voor éèn of meer afzon derlijke vakken. Werkstakingen te Rotterdam. Woensdagavond schreef men uit Rotterdam «Gelukkig, de werkstaking is als ge ëindigd te beschouwen. In eene heden avond gehouden vergadering van boot werkers deelde het comité der werksta king den uitslag mede van het besprokene met het patroons-comité en naar aanlei ding daarvan is besloten, ®bm morgen algemeen den arbeid te hervatten. De graanwerkers zijn het gelukkigste geweest; al hunne eischen zijn toege staan. Ook de eischen der gewone sjouwer lieden zijn bijna allen toegegeven; alleen aan die voor Zondagsarbeid slechts voor de helft. Geëischt werd dubbel loon, maar men zal slechts 50 pCt. verhooging geven. De eischen der ertswerkers zijn formeel doch niet definitief afgewezen. Zoolang de thans bestaande contracten voor het vervoer van dit artikel niet zijn afgeloopen, kan aan eene loonsverhooging daarvoor niet worden gedacht. De patroons hebben beloofd bij het aangaan van nieuwe contracten er naar te streven, dat de gevraagde loonsverhooging toegestaan zal kunnen worden. Hoewel de ertswei kers morgen aan het werk zullen gaan, zullen zij toch een nieuwen eisch stellen; zij hebben onder elkander besloten, niet meer 's nachts te werken. In dien eisch zullen zij gesteund worden, zoo noodig finantieel, door het comité der werkstaking. Een zekere Orbell, afgevaardigd door Tillet, woonde de vergadering bij. Hij is naar hier gekomen, om de bootwerkers van dienst te zijn. In de gehouden vergadering werd me degedeeld, dat de bootwerkeis in de vol gende week nogmaals tot eene vergade ring zullen worden opgeroepen, ten einde te beraadslagen over het stichten eener Vereeniging voor bootwerkers. Zij hebben thans geleerd, welke kracht zij bezitten, als zij vereenigd zijn en wil len die kracht blijven behouden, en daar om zal de Vereeniging worden opgericht." Men schrijft uit Rotterdam aan het Utrechtsch Dagbl. Het is te verwachten, dat de werksta king, nu zij geëindigd is tot nabetrach tingen ruimschoots aanleiding geven zal. De schade, die aan handel en scheep vaart is toegebracht, is zoo ontzettend groot en zal, naar te vreezen staat, nog langen tijd worden gevoeld. Bovendien kan het belang hebben het een en ander in het licht te stellen, omdat zeer waar schijnlijk getracht zal worden liet voor beeld van Rotterdam en Amsterdam na te volgen. Waarom zoo hoort men reeds vra gen als het toch moet eindigen met toegeven, dat niet vroeger gedaan, voor dat er zooveel schade geleden was? Het verwijt, dat daarin ligt, is onbillijk. Men had aanvankelijk te doen rnet partieele werkstakingen, en daardoor is, men weet het, terstond een einde gemaakt door de gevraagde loonsverhooging, waar lijk over de massa genomen, geen klei nigheid! toe te staan. Ook voor de patroons die daarin niet bewilligd hadden bleven de werklieden aan den arbeid. Later is de georganiseerde werkstaking gekomen, met eischen waarin niet kon woiden getreden en die ook nu niet volle zijn ingewilligd. Het gesprokene ip de vergadering van het Algemeen Nederlandsch Werklieden verbond beantwoordende, zegt het blad der sociaal-democraten, dat de werksta kers hunne eiscben vooraf hadden bekend gemaakt en eerst dagen daarna het werk staakten, toen de werkgevers zich r.iet eens verwaardigden te antwoorden. Dit is niet overeenkomstig de waarheid. De eischen werden aan de patroons kenbaar gemaakt op een gedrukt blaadje papier, alleen onderteekend »het comité," zonder toevoeging van eenige onderleekening,en met uitnoodiging om het antwoord te bezorgen aan het lokaal der. socialisten. Voor de patroons was er geenerlei waar borg, dat die biljetten werkelijk van hunne werklieden afkomstig waren. Zoo dra de werkstakers zich van de socialis ten hadden losgemaakt, en uit hun raid den personen optraden, met wie onder handeld kon worden, toonden de reeders en cargadoors zich daartoe bereid. Een andere opmerking, die men door velen hoort maken, is dat het openbaar gezag niet tijdig genoeg zou zijn opge treden, om wanordelijkheden te voor komen. Dit verwijt is zoo onbillijk moge lijk. Tegenover het geschil tusschen werk gevers en werklieden behoorde het open baar gezag eene onzijdige houding aan te nemen. Ware het terstond met gewa pende macht opgetreden, dan zou dit den schijn gehad hebben, als wilde het pres sie op de werkstakers uitoefenenhet zou groote verbittering hebben teweeg gebracht, en misschien juist wanordelijk heden uitgelokt. Het gezag heeft zeer wijs gehandeld met geen vijandelijke houding tegenover de werklieden aan te nerr.en, zonder dat hunnerzijds eenigerlei daad was gepleegd, met wet of orde in strijd. Eerst toen het bleek, dat sommige werkstakers zich niet van daden van ge weld wisten te onthouden, trad het open baar gezag op tot handhaving der orde, en wel terstond op zóó krachtige wijze, dat ontzag ingeboezemd werd. De burgemeester van Rotterdam heeft, naar aanleiding van de rapporten van den luit.-kol garnizoens-commandant zijnen dank betuigd aan de officieren, onderofficieren, korporaals en manschap pen van^het regiment dienstdoende schut terij in zijne gemeente voor de trouwe plichtsbetrachting, waarmede zij de zware diensten, die van hen gedurende de laatste dagen zijn gevorderd, hebben vervuld, en voor den krachtigen steun, dien hij ter handhaving der openbare orde van hen heeft ondervonden. Ook de commandee- rende officieren betuigden in hartelijke taal hunne erkentelijkheid voor aller goede houding. De minister van justitie heeft aan de beambten der rijkspolitie, die zich hebben aangesloten of nog zullen aan sluiten bij den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, ten strengste verboden, de door dezen bond uitgegeven bonds- of dienst-medailles zichtbaar te dragen. Van dit besluit zijn de officieren van justitie bij de rechtbanken in kennis ge steld, met het bevel dit onder de hen dienende rijkspolitie bekend te maken. Lid van den hond te zijn, of zich als nog daarbij aan te sluiten, is volgens het besluit aan de rijkspolitie-beambten niet verboden. Naar wij uit zeer goede brou ver nemen zijn in den loop van dit jaar na mens een consortium van buitenlandsche kapitalisten aan den minister van W. H. en N. voorstellen gedaan tot het vetlee- nen van concessie tot drooglegging van het zuidelijk gedeelte der Zuiderzee, met buitenlating van de monden van den IJsel. De afsluiting zal ongeveer zes kilo meter beneden Enkhuizen een aanvang nemen, eerst in Zuid-oostelijke richting en daarna in oostelijke richting loopen. De uitgestrektheid gronds, die alsdan bloot zal worden gelegd, zal ongeveer 170.000 hectaren bedragen. Het plan zelf moet de goedkeuring van den mi nister en van bekwame technici hebben weggedragen en de onderhandelingen al leen nog loopen over de voorwaarden, welke door de gemachtigden van genoem de kapitalisten namens dezen worden ge steld. Zij hebben betrekking op de finan- ciëele hulp, welke de Regeering in dezen zou kunnen verleenen. (D. v. N.) De uitgevers van Ilolland-Antwer- pen hadden het genoegen een eigenhan dig schrijven te ontvangen van den grooten ingenieur Eiffel, den bouwheer der we reldberoemde Eiffeltoren. Dit schrijven ging vergezeld van eenige regels ter op name in het gedenkblad Holland Antwer pen. De vele duizende inteekenaren zul len zeker met veel belangstelling van dit bericht kennis nemen. De 16e lijst van de 11e jaarcollecte voor de scholen nu-t den Bijbel, wijst een totaal aan van f 68,714.55'/, als op brengst van 400 locale comité's. De heer Beernaert, hoofd van het Belgische Ministerie, heeft aan den ge zant van Nederland te Brussel een be zoek gebracht ten einde dank te betui gen voor de bewijzen van belangstelling door den Koning aan de slachtoffers van de ramp te Antwerpen betoond. Ds. Postma, die thans als leeraar arbeidt onder de Transvaalsche trekboe- ren in de Porlugeesche kolonie Humpata, meldt, dat zijn pastoiie bijna is voltooid en men nog bezig is een hulpkerk te bouwen. Zooals bekend, worden hier te lande gelden vonr die kerk ingezameld. Voor Leiden was het Donderdag wederom feest, door de zorgen van eene in 1886 gevormde commissie, om den gedenkdag van Leiden's ontzet voortaan «jaarlijks feestelijk te vieren." De stad was in feestdosch, en de inwoners in fees telijke stemming. Schier overal was vrij af gegeven, althans des namiddags. Als gewoonlijk waren des ochtends koraal- muziek, bespeling van het carrillon en uitdeeling van brood en haring aan (3100) vrouwen en van tabak en bons voor bier aan (2600) mannen. De aan gekondigde wedstrijd met vliegers kon wegens den slechten toestand van het terrein niet plaats hebben. Men moest er zich toe bepalen, ze ten toon te stel len en in optocht door de stad te dragen. Daarentegen werden de wedstrijden 'e water en te land onder veel bijval ge houden. In verschillende soorten van vaartuigen werd daarbij geroeid, en be halve harddraverijen van paarden en ezels, hadden ook wedrennen plaats van gecostumeerde varkens, voor hondenkar ren gespannen. In verschillende lokalen werden concer ten gegeven, waarbij de muziek afgewis seld werd door voorstellingen van gooche laars en acrobaten. Een vuurwerk (van den heer Gall te Rotterdam) besloot het feest. De Minister van Binnenlandsche Za ken brengt ter kennis van belanghebben den, dat in den loop der maand Decem ber e.k. gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen der examens als vroed vrouw. Zij zullen worden afgonomen te Amsterdam, Zij, die tot die examens wenschen te worden toegelaten, worden uitgenoodigd daarvan vóór 15 November e.k. schriftelijk opgave te doen aan den inspecteur voor het geneeskundig Staats toezicht voor de provincie Noord-Holland dr. J. P. Dozy te Amsterdam. Nadere inlichtingen geeft de St.-Ct. van 4 Oct. Te Kampen is voor het front van het instructie-bataljon, de gouden medaille met daaraan verbonden gratificatie van f50, uitgereikt aan den adjudant-onder- officier Dekkers, van dat bataljon. Bij de regeering is bericht ontvan gen, dat de directeur van het Conserva torium te Petersburg, de Werkelijke Staatsraad Anton G. Rubinstein, onlangs eene som van 25.000 roebels bijdeRus- sische Rijksbank gedeponeerd heeft, ten einde uit de renten daarvan prijzen be schikbaar te stellen voor klavierspelers en componisten, die in opzettelijk daartoe uit te schrijven internationale muzikale wodstrijden overwinnaars zullen zijn ge bleven. Eene vertaling van het programma dier wedstrijden is opgenomen in de St.-Ct. van 3 October. De Postduiven-vereeniging De Snel- post te Utrecht zal 2 en 3 November a. s., in het Park Tivoli aldaar, eene ten toonstelling houden, waaraan waarschijn lijk een duivenwedstrijd verbonden zal zijn. De vroegere koningin van Servië, maakt het den regenten uiterst lastig. De geestdrift waarmede de bevolking haar heeft inge haald, na een maandenlange afwezigheid, bewijst hoe groot de invloed nog is van de schoone vrouw en hoe gevaarlijk zij zou kunnen worden, als zij de volksgunst eens wilde gebruiken. Hiervoor schijnt echter voorloopig geen gevaarte bestaan. Misschien voelt zij zich nog niet krachtig genoeg zonder den bepaalden steun van Rusland. Zeker is het dat dé afgetreden koning Milan, dadelijk terug zou keeren als zijn Nathalie eens kromme sprongen maakte. De koningin heeft haar zoon nog niet mogen zien. De regenten hebben haar medegedeeld, dat zij hem zou mogen ontmoeten, mits ze daarna onmiddelijk ver trok en zich bovendien bij den jongen koning liet aandienen alsmevrouw VonKeschdo, den naam die haar door haar vroegeren gemaal na de echtscheiding gegeven is. Op deze honende voorwaarde antwoord de Nathalie met een beslissende weige ring en verklaarde dan liever voorloopig te Belgrado te zullen blyven, wachtende totdat men haar eenvoudig als moeder en zonder nieuwe vernederingen bij baai- zoon zou toelaten. Milan had dit ant woord waarschijnlijk voorzien, want dezer dagen verklaarde hij nog in geen geval een samenkomst te zullen dulden tusschen moeder en zoon, wijl hij den jongen vorst geen oogenblik onder den invloed wilde laten van de heerschzuchtige moeder. Een gevolg van dezen toestand is, dat de jon ge koning zoo goed als opgesloten zit in zijn paleis, opdat hij zijn moeder toch maar niet zal ontmoeten. Dat een bewoner van 't land der Won deren, het vooruitstrevende Amerika, met zekeren trots durft zeggen, dat hij Amerikaan is, mag niemand verbazen. Terwijl het wel en wee van Europa op de punt van een degen in balans wordt gehouden, en ieder des avonds, wanneer hij te bed gaat, niet vooruit weet of hij des morgens niet met tromgeroffel zal opstaan, terwijl men alles in het werk stelt om elkaar zooveel mogelijk te ver zwakken het hoe doet weinig ter zake houdt men zich in Amerika bezig met de bespreking eener zaak, grootsch als alleen een Amerikaan op touw durft te zetten. Te Washington zijn thans vergaderd afgevaardigden van alle staten en staatjes der nieuwe wereld, zelfs Haïti en Sint- Domingo zijn niet vergeten, orn te beraad slagen over de wenschelijkheid tot oprich ting van een verbond, dat alle staten van Amerika, Zuid als Noord, zou omvatten. Politieke vraagstukken worden hier niet behandeld; men spreekt alleen over za ken. Mocht bet gelukken, een dergelijk verbond tot stand te brengen, dan zullen de gevolgen daarvan voor de Nieuwe Wereld van het hoogste belang zijn. Men zou als 't ware een «Zollverein" heb ben gesticht, dat tengevolge van de pro- tectiorinistische politiek der Vereenigde Staten de industrie der oude Oude We reld een zwaren slag zou kunnen toe brengen, om niet te spreken van de voordeelen, omtrent eenheid in postwezen, muntstelsel, de gelegenheid welke zou worden aangeboden tot het stichten van nieuwe verkeerswegen, enz. In enkele dagen zal een dergelijk verbond niet tot stand komen doch, al moge de Engel- sche Times zich eenigszins spottend over het doel uitlaten, de eerste stap wordt te Washington gedaan en de Amerikanen kunnen even goed als de Engelscheu hardnekkig achtervolgen wat ze willen bereiken. Het congres zal duren tot '18 November. Bij de te Delft gehouden examens voor officier der Artillerie behaalde onze vroe gere stadgenoot de Heer H. Donker, het rangnummer drie en de Heer F. F. M. Bücker nummer acht van de examens. De Heer G. J. Van Eybergen verkreeg bij de te Haarlem gehouden examens voor officier der Infanterie het rangnummer twee. Alle drie zijn oud-leerlingen der Hoogere Burgerschool te Amersfoort. Door den HoogEd.Gestr. heer A. M. Tromp van Holst, majoor-commandant der dd. Schutterij alhier, waren indertijd drie medailles (goud, zilver en brons) uitgeloofd, te behalen door de leden van het kader der dd. schutterij te Amersfoort gedurende de zomer-schietoefeningen, on der de volgende bepalingen Ieder mededinger zal gedurende dezen zomer in de gelegenheid gesteld worden 200 schoten ter mededinging te kunnen lossen. De drie schutters die bij het ein digen der seriën het grootst aantal tref fers hebben en liet hoogst aantal pun ten zu'len voorwaardelijk in het bezit der medailles komen, doch zijn verplicht 2 achtereenvolgende jaren het hoogst aan tal treffers en punten te behalen, alvorens deze prijzen in eigendom te bekomen. Maandag had de laatste schietoefening plaats. Dat er hevig om deze prijzen gestreden is bewijst het groot aantal treffers. De uitslag was: sergeant G. Muijs 200 schoten en 199 treffers, gou den medaille; adjudant-onderofficier H. van Gelder, 200 schoten en 198 treffers zilveren medaille; korporaal G. J.Boode, 200 schoten en 197 treffers, bronzen medaille. Mejuffrouw F. Osnabrugge Onder wijzeres aan de school voor Chr. Nationaal Onderwijs, is benoemd tot onderwijzeres aan de Christelijke school te Woerden. Meer dan zeven jaren was zij als ver dienstelijk onderwijzeres hier werkzaam. Dat ieder neringdoende gaarne een druk bezoek in zijn winkel ziet, laat zich begrijpen, doch op zoo'n bezoek als de Heer A. heden morgen te beurt zou zijn gevallen, indien een militair het door zijn optreden niet verhinderd had, zal iedereen wel niet gesteld zijn. Een paard van een landbouwer namelijk, zette het op de Varkenmarkt op een loopen en holde, met een gedeelte van den wagen achter zich, de Langestraat op, kwam op den stoep van genoemden winkelier terecht, en zou den winkel in gehold zijn, indien niet een militair de cordaatheid bezeten had om het dier te grijpen en tot staan te brengen. Het ongeval liep zonder ongelukken af. 331ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. (Derde week) Trekking van 24 Oct. (2925 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f ÏOOO op No. 20698. Prijs van f 200 op No. 15384. Prijzen van flOO. op No. 3512, 4312, 5363 en 18943. Prijzen van f70. 1510, 1524, 1543,1574,1596, 2602, 2622, 2633, 2634, 2640, 2645, 2694, 3558, 3571, 3587, 4327, 4333,-4386, 5330, 5358, 5373, 5809, 6251, 6266, 6282, 6283, 11436,15306,15334, 15359,15653, 15673, 15693, 16414, 16449, 16495, 18732, 18746, 18762, 18771, 18925, 18946, 19701, 20004, 20012, 20606, 20620, 20622 en 20644. Te zamen 53 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 1502, 1503, 1535, 1542, 1561. 1566, 1567, 1569, 1578, 1586, 1587, 1600, 2620, 2648, 2655, 2681, 2693, 3501, 3504, 3511, 3516, 3531, 3532, 3542, 3549, 3559, 3565, 3584, 3597, 4301, 4302, 4311, 4313, 4318, 4330, 4343, 4347, 4353, 4354, 4357, 4374, 4390, 4394, 4399, 5304, 5305, 5312, 5318, 5319, 5331, 5333, 5336, 5340, 5344, 5357, 5362, 5365, 5378, 5388, 5803'. 5816, 5825, 5829, 5832, 5839, 5850^ 6252, 6267, 6277, 6287, 6294, 11415, 11419, 11421, 11431, 11449, 11450, 15301, 15303, 15310, 15314, 15320, 15324, 15335, 15341, 15343, 15346, 15348, 15360, 15373, 15381, 15382, 15394, 15627, 15633, 15639, 15672, 15678, 15681, 16402, 16408, 16412, 16444, 16465, 16466, 16483, 16494, 18703, 18708, 18738, 18742, 18744, 18759, 18766, 18777, 18785, 18789, 18792, 18793, 18799, 18805, 18822, 18843, 18845, 18849, 18860, 18863, 18879, 18880, 18883, 18897, 18898, 18900, 18901, 18908, 18910, 18923, 18940, 18944, 20016, 20018, 20058, 20064, 20066, 20075, 20090, 20098, 20115, 20617, 20646, 20652, 20666 en 20668. Volgende trekkingen geschieden: 8—12 Oct. Behalve de prijzen van f400, f200, flOO en f70 zijn nevens de premiën van f30,000 en f3,000 ingebleven: de hoofd prijzen van f100,000, f50,000, f15,000, f 10,000, f1500 en 17 van f 1000. Verkooping van onroerend goed. Vrijdag 4 Oct. '89 in het Valkje alhier. Notaris Mr. J. M. RICHELLE N°. 1. De boerenhofstede ge naamd Hoe/lust, met Wei- Hooi! en Bouw- j land 2. Een perc. Wei- Hooi-1 en Bouwland, Bosch J6JO0. en Schapenschuur. 3. Een perc. Wei- en Bouwland, benevens Heiveld 4. Een perc. Bouw- en i Weiland 5. Een perc. Bouwland) 4830. benevens Heiveld 6. Een perc. Wei- en Hooiland. 4680. 7. Een perc. Wei- en Hooiland4540. ƒ41040.— Woudenberg. Ter verkiezing van een lid van den raad dezer gemeente werden Woensdag 67 biljetten uitgebracht. Herstemming moet plaats hebben tusschen den heer B. van Kolfschoten, die 31 en den heer D. van Soest die 26 stemmen bekwam. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboreo: 26 Sept. Hendrika, d. van Hendrik Wels en Geurtje van der Stonden. Pieter Jacobus, z. van Maria Johanna Hofmann. 27 Sept. Jan Hendrik, z. van Jan Hendrik Schipper en Aaltje van Laar. Lambertus, z. van Johannes de Winter eu Catrina de Wilde. 28 Sept. Hendrika, d. van Geurt Geurtsen en Geertje van Dijk. Hendrika, d. van Ahazuerus Vaneveld en Hendrika Vrijdag. 29 Sept. Annette Anna Francisca, d. van Dr. Hendrikus Frau- ciskus Jonkman en Anna Margaretha Fran cisca van Gorkum. Arent Marie, z. van Arent Overbosch en Maria Elisabeth Mans- velt Beck. 2 Oct. Gerrit, z. van Karel do Goede en Alijda Heinink. Willem Christiaan, z. van Gerrit Schimmel en Wil- helmina Christina Cramer. Cornelia Geer- truida, d. van Hermanus Rekers en Chris tina van Remmerden. 3 Oct. Agues Geertruida Maria, d. van Huibert Cornelisse den Hertog en Geertruida Maria Haars. Ondertrouwd: 27 Sept. Hendrik Hartger van de Kamp en Aaltje Schimmel. Getrouwd: 2 Oct. Paulus Klaassen en Hendrika Jekel. Lambert Hendrik Alings en Willempje van Doornik. Hendrik de Gruiter en Maria de Smit. Overleden: 28 Sept. Hendrika van der Eijden, 49 j. echtg. van Arie Kok. 30 Sept. Johannes Abraham Steenbeek, lm. Twee levenl. aang. kinderen vr. gesl. van Janna Meerveld. Louisa Jaqueline Cor- belijn, 84 j. wed. van Daniel Louis de Ro- ohemont.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2