Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. algemeen onder den naam van inkomsten belasting wordt verlangd, eene belasting is van het inkomen. Deze is het dus, die in het tweede hoofddeel van ons werk behandeld wordt; beschouwen wij in de eerste plaats, het inkomen als be lastbaar voorwerp, wij zullen bevinden dat het niet belastbaar is. Kan het in komen evenwel, gelijk beweerd wordt, als juiste maatstaf van diaagkracht gel den? ook die vraag beantwoorden Wij ontkennend, doch zullen eerst den waren zin der draagkracht-theorie te be palen hebben, en tot de ontdekking ko men van het zoo even bedoelde misver stand, dat de theorie op het dwaalspoor geleid heeft. Aan de VIII hoofdstukken waarin onze stof zich aldus splitst, voe gen wij als IXe een slotwoord toe, hou dende eenige algeraeene tiekken uit de geschiedenis der inkomstenbelasting, en waarin eenige bijzondere, haar toegeschre ven voordeelen, ter toetse worden ge bracht. »De slotsom is, dat de inkomstenbe lasting fraai is alleen op een afstand, en niets natuurlijker dan de antipathie die zij verwekt, in iederenvorm waarin men haar poogt te verwezenlijken." Deze slotsom herhaalt de Schr. aan het einde van zijnen arbeid gekomen, in de zer voege «De Staat-Voorzienigheid strekt als van zelf de hand naar de inkomstenbelasting uit. Ook dat middel geeft hem de macht niet om voor de menigte weldader, uit te stollen. «Wellicht zullen de proeven van aan wending eenmaal, na veel lijden, het menschdom die eenvoudige waarheid lee- ren inzien. Wellicht of neen zeker zal hel eenmaal allen volkomen duidelijk zijn, dat de theorie der inkomstenbelas ting, uit een valsch begrip van individua lisme geboren, daar het in den staat niets ziet dan een kring van staatsbur gers door vnje overeenkomst verbonden, juist daarom voortdurende krenking van de ware rechten der enkelen moet baren. Want die belasting kan niet worden ge heven, zonder dat de staat inbreuk maakt op de sfeer, die aan het individueele recht moet voorbehouden blijven. «Wanneer de staat verklaart: ieder burger behoort jmij voor zooveel ten honderd, als ik jaarlijks bepaal., dan is dit het ware beginsel, het punt van uit gang: ieder burger behoort mij geheel. Logisch zou dit ook bet eind moeten zijn, doch dat laat de natuur der dingen niet toe. Zij zegeviert over de valsche leer, terwijl het streven om deze te verwezen lijken de maatschappij aan velerlei on heil en willekeur prijs geeft. »Wel verre van zoo voortreffelijk in de theorie te zijn, als algemeen wopdt aangenomen, heeft de belasting naar den maatstaf van het inkomen iqet theore tische bezwaren te kampen, die bij geene andere belasting te pas kunnen komen. Wel verre vap weldadig te zijn in hare gevolgen, is zij een bederf voor den volks geest. De uiterste nood alleen kan haar rechtvaardigen: iedere andere verdient de voorkeup. «En, zoo, het waar i-s. dat iedere be lasting hare nadeehg-e zjjde heeft, moet men instemmen met het woc |(j vWho'er expects a faultles tax to sv'e «Expects what neither is, n,©r v- was, ncyr v er shall men verheuge er zich over wan.lt, »vta\ e liet anders, weldra zou het gedaas, aj-j„ mei de vrijheid." Te Ede is Woensqegmi ddag gevan gen genomen en npsv Amsterdam ge bracht de brievenbesteller. W. d. K., be schuldigd, van verduistering van brieven (waaronder rpet geldswaarde), het ach- ierhoudeq van gedrukte stukken, enz. Mevrouw A. Traherne is de ware of aangenomen naam van de schrijfster van een nieuw boek over ons land, ge titeld: Een zomer op een Nederlcindsch builen, uit het Engelsch, veftaling van Titia van der Tuuk (Arnhem* P. Gouda Quint), waarvan het doel is aan te toonen dat het voor de vorming van het karak ter der vrouwen in Nederland noodig ge acht wordt, dat zij onderwezen worden in de meest gewone huiselijke bezigheden, en de vrouweiy, die Mevrouw Traherne ons schildert, zijn ongetwijfeld zeer aantrek kelijke CgureD, wier eenvoudige zedeu en gewoonten haar land eer aandoeD. De personen, die in het verhaal optre den, zijn allen naar het leven geleekend de sluier, dien de schrijfster door bijna men of aanvangletters van namen over de identiteit der acteurs werpt, is zeer doorschijnend, en niemand, die eenigszins bekend is in de wereld, waarin liet bop ons verplaatst, zal er zich door Ie'.ten bedriegen. Die wereld is die van de voorn'aamste inwoners des lands. Graven enh,aionnen spelen de hoofdrollen en over "hetgeheel leveit Mevrouw Traherne eer ,e verkwik kelijke bijdrage tot de ke nn;s Yan ons land, die niemand, zal te',- zijd e leggen, wanneer bij eenmaal b egonnen is met het boek te lezen. De schrijfster is eer e jonge dame van een aanzienlijk geslf.cht, wh*r moeder eene Nederlandsche was. Zij i.s een eenig kind en vei looi' bar e moeder reeds zeer vroeg. Haar vade r gevoelde dit verlies in buitengewone mate, en de wond, die hij daarvan ontv?,ng, heelde yiiauner. Zoo staat de schi jjtyier spoedig^Axok naast het doodbed haars vaders en daarna geheel alleen op de wereld. Eenigen tijd later besluit zij hare familie in Nederland te bezoeken. Deze woont te Prinsenhage, nabij Breda, en bewoont daar een kasteel waarih de schrijfster een over het geheel zeer genoegelijken zomër doorbrengt en waar zij ten slotte in den half-broeder van haar oom een echtgenoot vindt. Hoe dit alles in zijn werk gaat, moet men voor zichzelf uitvinden. Hei boek is zeer onderhoudend geschreven, de stijl is vloeiend en de druk zeer aangenaam, zoodat men moeielijk een betere veipoo- zing gedurende een paar ledige uren zou kunnen vinden. De schrijfster vindt in het Nederland sche verblijf veel te prijzen, maar het moge volstaan hier te vermelden, dat-haar gastheer en diens echtgenonte met hunne geheele familie zeer goed tot hun recht komen en ons over het geheel als uiterst beminnelijke personen worden afgeschil derd, aan wier oprechtheid en eerlijkheid en aan wier strenge, doch gezonde op vatting van het leven men niet anders dan lof kan toezwaaien. In het dorpje M., in de gemeente Oust-Dongeradeei, is, naar men verneemt, de lynchwet toegepast. Dezer d3gen was uit dal dorp een jong, niet onbemiddeld, gehuwd landbouwer, die zich veelal in de herberg van de wed, G. ophield, en naar men vermoedde tot eene der dochters in ongeoorloofde betrekking stond, met deze in stilte naar Amerika vertrokken. De veronderstelling, dat de moeder dit ver keer zeer begunstigde, scheen niet onge grond, en nu heeft het verontwaardigd publiek in den nacht van Zondag op Maandag al de glazen der herberg stuk geslagen, enz. enz. De kasteleines heeft den volgenden morgen onder toezicht der politie hare meubelen gepakt en is naar elders verhuisd. In een buitengew^, Politieblad wordt gesignaleerd Karl Kohier, vermoedelijk 19 jaar, ge boren te Hannover, smid, middelmatig van lengte, kort en gezet, bol aangezicht, hoogroode Ijlpur,, sleepende gang. wordt verdpqht. vap braak, gevolgd door diefstal van 1,700, gepleegd ten nadeele van de stopmjbier bpou werjj Eet Haantje. De com missaris yttu. politie in de 2e sectie ver zoekt aanhouding en bericht. Stoutenbnrg, 31 Oct. In plaats vah- W. Meilink overleden, is door den com missaris des konings in deze provincie tot zetter der directe belastingen in deze gemeente benoemd J. Pothoven. Veeuendaiil. Prof. dr. A. Kuijper heeft bericht gezonden, dat hij verhinderd is bij de opening der in aanbouw zijnde kerk der Ned. Geref. gem. (doleerende) alhier tegenwoordig te zijn. Thans zal dr. van Goor, van Bunschoten, uitgenoo- digd worden de inwijdingsrede uit te spreken. Door den heer C. N. Ronde, dezer dagen alhier overleden, is aan de Ned. her. diaconie te Amerongen, een perceel tuingrond, gelegen te Buren, 'tér waarde van f400 a 500 vermaakt. Woudenberg. De gemeente-begroo ting voor 1890 bedraagt in ontvangst en uitgaaf eene som van f 14595.06'/,. Het le bataljon van het 5e reg. nfanterie, dat met 1 Mei 1890nlhierin garnizoen komt, staat onder de bevele*,, van majoor A. E. L. Wellan. De le luit. J. Sf. Baron var Boecop, van het le teg. huzürgn te /.utphen, is met 1 Nov voor den lijdi Van een jaar gedetacheerd de rijschool alhier. 1. luit. C. G. Preuyt, van het veld-artillerie a lhier, is heden naar 1P da vertrokken, te'n einde onder leiding «an den kapitein Kromhout aldaar, een cursus in de africhtingskunst bij le wonen. Wij verwijzen onze fezers naar de achterstaande advertentie, waarin wordt medegedeeld dat a.s. Woensdag de heer W. J. Roos in het gebouw «Volksheil" een voordracht zal houden over de vMiddernachlzending." Na de lezing, die naar -»ij: mogen ver wachten zeer belangwekkend zal zijn, (de geachte spreker is werkend lid,) zal er eene collecte gehouden worden ten voordeele der oprichting van een nieuw Beth Paleth" te Amsterdam. Voor hen, die met zBclh Pat-eth" on bekend zijn, oerwijzen wij naar ons no, van 17 Juli j.l. waarin zulks wordt mee gedeeld. Baruereld. L.l. Zaterdag herdacht de heer R. Adama, hoofd der openb.we school alhier, den dag waarop hij vo or 40 jaar zijn loopbaan als opvoeder d er jeugd begon. Gedurende 27 jaar von d hij hier tijd en kracht, om behalve aa u de openbare school zijne kennis en on dervinding dienstbaar te maken, aan de avondschool van het Departement der maatschappij tot Nut v. 't Algemeen en aan den landbouwcursus, De heer Adama is nog in het bezit va-,, een krachtig lichaam en in het volle fjenot eener goede gezondheid. Harderwijk., 26 Oct. De Raad dezer gemeente heeft besloten, den agenten van politie op 65 jarigen leeftijd een pensioen te verzekeren, waartoe door de gemeente deel zal worden genomen in het pensioenfonds van het «Algemeen Ne derlandsche Politiebond." Sclierpeuzcel. De landbouwer Hen drik Peelen, op de bouwplaats «Klein- Schaik" onder deze gemeente, wilde naar Achterveld rijden om een nieuwen wagen af te halen en bracht daartoe de paarden uit den stal. Bij het inspannen kreeg hij van een dezer een sl3g legen het voorhoofd, die zoo geweldig aankwam, dat hem de her senpan werd verbrijzeld. De geneesheer Boekhoudt achtte den toestand van dec lyder teistond hopeloos. De tentoonstelling te Parijs zal, naar men verneemt, een overschot van acht millioen francs afwerpen, die verdeeld zullen worden tusschen den Staat en de stad Parijs. De heer Alphand, directeur der tentoonstellingsgebouwen, zal voor stellen die som aan te werden tot behoud der paleizen van de Arts libéraux en de Arts décoratifs, de machinegalerij, enz. WraakDe politie der vierde divisie te Brussali houdt zich thans bezig ccvet een zasJt,. waarvan de sluier der geheim zinnigheid, die haar bedekt, nog niet kan worden opgelicht. Woensdagavond werd een meisje, die nende op den Boulevard de la Fenne, door de buren, die op haar hulpgeschreeuw waren komen toeschieten, vastgebonden op haar kamer gevonden. Haar handen waren vrij, doch haar voeteax waren aan het ledikant vastgemaakt. Het meisje verklaarde,, dat er eenige oogenblikken geleden was gescheld, zij had opengedaan, twee personnen waren in het huis gedrongen, hadden haar ge grepen, naar des kamer geleid, vastgebonden een prop werd1 haar ie. den mond gestopt en daarna. Wftcd. zij all-een gelaten, terwijl mèn baan- ntet tfem dood bedreigde, wan neer ze het waagje te schreeuwen. Het gelukte baar echter zich van de prop te ontdoe-,, en de buren te waarschuwen. P.et huis wend: van onderen tot hoven doorzocht; dasrbij bleek dat bet bed dei- eigenares, düe niet aanwezig was, in brand was gestoken. Van diefstal evenwel niet het rainste "bewijs. Toen de bewoonster den volgenden dag terugkeerde, vond ze alle gaskronen ge opend. Keizerin Augusta Victoria zal, bij haar komst te Konstantinopel, een bezoek brengen aan den harem. De souvereine zal in de vertrekken van de eerste der zeven wettige vrouwen van den sultan worden ontvangen, waar ook de overige eebtgenooten van Abdul-Hamid bijeen zullen zijn. Dezen bewonen anders ieder een afzonderlijk vertrek, maar liet gaat natuurlijk niet aan de keizerin aan elk der zeven een bezoek te laten brengen. Zij zullen verschijnen, ieder met haar ge volg, bestaande uit haar schoonste oda lisken. Zij worden vergezeld door de moe der van Abdul-Hamid, de sultane-Vallidé en de moeders van de prinsen en prin sessen van den bloede. Van deze receptie blijven uitgesloten de zusters van Zijne Turksche Majesteit, die niet in den harem waren. Evenmin worden zijne niet wettige vrouwen, bij het bezoek der keizerin, toegelaten aan gezien zij, als slavinnen, op eene derge lijke eer geen aanspraak kunnen doen gelden. De keizerin zal hare verblijfplaatsen niet bezoeken, maar in de tuinen van het serail worden rondgeleid. Derhalve eene herhaling van de ceremoniën, waarvan keizerin Eugenie eertijds getuige was In die eeuw heeft slechts één man, behalve de sultan, den drempel van den harem overschreden, namelijk Paganini. Hij gaf een concert voor de vrouwen van den keizer. Wilhelm II wordt die gunst niet ver- T leendhij zal niet in het serail worden toegelaten. Twee hofdames zullen de kei zerin bij haar bezoek aan den harem vergezellen. De sultan zelf zal der vorstin t ot geleider verstrekken, gevolgd door het lxoofd der eunuchen, Kisler-Aga. In het salon van eene der wettige vrou wen -van Abdul-Hamid zal men thee drin ken, waarbij de schoonste odalisken zullen bedienen, plet bezoek zal drie uur duren. De Parijsche Gemeenteraad heeft een wedstrijd uitgeschreven voor de muur en plafondschilderingen van hetSladhuis. Na lange beraadslagingen is besloten, dat geen der ontwerpen een bekroning waard was. Opnieuw zal een concours worden uitgeschreven voor het schilderen van vijftien plafonds in de «galerie Lobau.' Eveneens zal later nog bekend worden gemaakt wanneer het concours zal wor den geopend voor het afwerken der deco raties in de «feestzaal," een werk dat een uitgave van zestigduizend gulden nr,odig maakt. Voor de beschildering der «trouwzaal" is de eerste prijs, twintigduizend gulden, toegekend aan A. Karbowsky. Een nieuwe industrie Sederteenige dagen werd de Fransche kunstschilder Raffaëlli gewaarschuwd dat zekere M., koopman in oude schilderijen, stukken verkocht, valschelijk met zijn naam ge- teekend. De schilder had zich juist een dergelijk stuk verschaft, toen de heerP. met een tweede schilderij bij hem kwam, eveneens nagemaakt. Na den procureur-generaal met deze vervalsching op groote schaal in kennis te hebben gebracht, besloot de schilder zelf een oog in't zeil te houden. Spoedig had hij een derde schilderij ontdekt, dat wel met zijn naam was geteekend, doch waarop toevallig geen enkele streek door zijn penseel was aangebracht. Vergezeld van een commissaris van politie liet hij dit valsche stuk in beslag nemen. Bij die gelegenheid ontdekte men valsche Rilots, Rousseau's, Vollons, Ste vens, Delacroix, Ralfaels enz. Het waren allen doeken zonder lijsten, bedekt onder een laag stof, en daardoor des te aan lokkelijker voor die liefhebbers, die on bekende meesterwerken zochten. Door verschillende vragen in 't nauw gebracht, wees de roinmel-koopman ze keren L. aan als de vervaardiger der stukken. In tegenwoordigheid van den koopman in verhoor genomen, bekende L. spoedig. Nadat M. had beloofd, de gelden voor de schilderijen ontvangen, tei ug te zullen geven, en de schilder zelf medelijden had met zijn namaker, een armen drommel, werd geen klacht bij den rechter inge diend. De valsche schilderijen, ten getale van twaalf, werden onder de oogeu van den commissaris vernietigd. De gevoelige doode. Een verslaggever van het te New-York verschijnende dag blad World (wereld) begaf zich onlangs des middags omstreeks vijf uur naar het lijkenhuis dier stad, teneinde een uur lang onder de dooden te verblijveiv rnet het echte Amerikaansche denkbeeld om indrukken op te doen en den lezers van zijn courant iets heei buitengewoons te lezen te geven. De man stond met papier en potlood gewapend, geheel alleen te midden van zeventien bleeke, naakte lijken die bijna allen de sporen droegen van een geweld- dadigen dood, en hij begon nu toch wel een beetje huiverig te worden. In zijne onmiddelijke nabijheid lag een groot man met zwaren baard; dit lijk zag er uit alsof de dood eerst onlangs was ingetre den, er waren geene verwondingen aan te zien en men zou meenen met een rustig slapend mensch te doen te heb ben; die gelijkenis was zelfs zoo bedrie- gelijk dat de bezoeker de borst meende te zien op en neer gaan en de neusvleu gels bewegen. De in zijn vak ervaren dagblad-man glimlachte. Hij wist dat dit een gezichts bedrog was, door opgewonden verbeel dingskracht opgewekt. Hij begon, weer geheel gerustgesteld, den doode uit te teekenen. Eensklaps kwam een vlieg aan gonzen en ging op den neus van liet lijk zitten. Zonderling 't was alsof eene rilling door het lichaam ging nog een oogenblik en toen o, ont zetting! de doode hief zijn arm op en verjoeg de vlieg. De verslaggever liet, verstijfd van schrik, papier en potlood vallen, en staarde naar den doode die zich geheel oprichtte en hem met groote oogen aankeek. „Ik moet u wel om excuus vragen, vreemdeling!" sprak de doode, «het is natuurlijk mijn plicht als lijk om stil te blijven liggen, maar dat vervloekte ge kriebel aan je neus mag de duivel uit houden." De ontstelde verslaggever wilde om hulp roepen, maar de doode belette dit. »U is, naar ik zie. verslaggever," zeide hij lachend. «Is 't niet zoo? Laten we dan elkander de hand geven, ik ben ook verslaggever en heb dit plaatsje uitge kozen, om mijn lezers eens wat nieuws te kunnen vertellen. Daar ik echter 'teerst hier ben gekomen, zult gij, als fatsoen lijk man, waarvoor ik u houd, zeker wel het veld ruimen." De man van de World, die weer op zijn verhaal was gekomen, schudde den dooden collega de hand, wenschte hem geluk met zijn rnooie gedachte, nam pa pier en potlood van den grond op en verliet het lijkenhuis- Een schaapherder in de omstreken van Londen liet eens op de volgende ma nier het vernuft van zijn hond blijken: De hond lag rustig voor het vuur te slapen, terwijl zijn meester met eenige vrienden om de tafel zat te praten midden in het gesprek zeide de herder opeens, zonder zijn stem te verheffen: «Mijnheer, ik geloof dat een koe in het aardappelveld loopt." De hond sprong on middellijk op en ging zich dadelijk hier van overtuigen. Niels in het aardappel veld ziende, ging hij naar den Poestal en na zich overtuigd te hebben dat alles in orde was, kwam hij weer rustig voor het vuur liggen. Een half uurtje later herhaalde de her der deze proef met hetzelfde gevolg, doch toen hij dit voor een derden keer deed, stond de hond al kwispelstaartend op en keek zjjn meester met zulk een komieken vragenden blik aan, dat ieder het uit proestte van het lachendaarna legde hij zich neer, met een beleedigenden blik alsof hij zeggen wildeik laat mij geen drie keer voor den gek houden. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 24 Oct. Johanna, d. van Aart van de Vlasakker en Gezina Mark- horst. Gerarda, d. van Arnoldu9 Gijsber- tus van Slooten en Hendrika van Seijl. 26 Oct. Everardus Wilhelmus, z. van Jan Gijtenbeek en Maria Pol. 27 Oct. Dirk Joseph Martinus, z. van Joseph Martinus Boode en Hermina Margaretha Prins. 28 Oct. Jacob, z. van Jan Hendriks en Wijntje Kap. 29 Oct. Adriana Catriua, d. van Nicolaas Klee en Antonia Ruitenbeek. Johanna Sophia Maria, d. van Johanna Jonker. 31 Oct. Johannes Joseph, z. van Albartus Vahstal en Hermina van Eldert. Ondertrouwd: 25 Oct. Wilhelmus Gijsbertus Keseling en Hermina S&ndkamp. 31 Oct. Boudewijn Kortbeek en Elisabeth Steenbeek. Lambertus Hout veen en Sophia Fredrika. Belle. Fhilip Yeenendaal en Neeltje van den Bongaard. Getrouwd: 30 Oct. Bart Dulinus en Janna Meerveld. Johannes Brits eu Judith Maria van deu Berg. Johannes van do Wakker en Jannetje van Zanten. Overleden: 24 Oct. Hendrik Wouters, 61 j. ongeli. 25 Oct. Frans van Groene- steijn, 77 j. wedr. van Elizabeth Schoppen. 26 Oct. Antonie Bogerijeu, 71 j. echt. van Diederika van Duist. Teunis Rijk van Gardereu, 3 j. Gerardus Cornells van 't Wel, 62 j. wedr. van Everarda Hendrikse. 27 Oct. Alijda Dina Gerth, 2 m. Bunschoten. Geboren: 26 Oct., Cornelia, dochter van Thomas Heinen en Hendrika Nieuwboer. Brand, zoon van Jan Heinen en Grietje de Graaf. 27 Oct., Johannes Evert, zoon van Johannes van Rossum en Teunisje Grootveld. 28 Oct., Jacob, zoon van Jan van Dijk cn Aaltje Vreekamp. Hoogland. Ondertrouwd: 31 Oct. Reyer Jordense en Helena Schouten. Overleden: 28 Oct. Jannigje Dekker oud 37 jaren, echtg. van Willem Ruiter. Lensden. Geboren: 29 Oct. Elsje en Hendrik Jan, d. en z. van Antonie van Ravenhorst en Maria Blaukespoor. Overleden: 29 Oct. Jannetje van Ascb, oud 49 j. echtgenoote van Cornelia Eggen- lamp. 31 Oct. Levenl. aangeg. kind •vrouwelijk geslacht van Reijer Doukersteeg ■en Gijsbertha Berendse. Stoutenbnrg. Geboren: 28 Oct. Gerardus, zoon van 'Cornelis Walet en Antje Horst. Woudenberg. Geboren: 22 Oct. Cornelia, d. van Cor nelis van Aalten en C'elia Vlastuin. Gehuwd: 26 Oct. Melis Veldhuizen 30 j., en Jannigje Broekhuizen, 24 j. Jacob Beek, 34 j. en Geertruida van Egdom 26 j. Teunis Dorrenstein, 42 j. eu Maria Ter Maaten, 38 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 1 Nov. 1889. Tarwe f 0.— a f 0.— Rogge 0.— 0.— Boekweit 0.— 0.— per Appelen 4.— 6.50 hecto Peren 0.— «t 0.— liter. Kleiaardappelen - 0.— 0.— Zand 1.80 i« 2.20 Hoendereieren - 6.— «i 7.—p- 100 st. Eenden 0.— u 0.— II II Boter 1.10 >i 1.30 p. kilo. Margarine 0.— n 0.— p. Zoetem. kaas 0.— o 0.- 50 Kippen 0.60 »i 1.00 Kuikens 0.70 11 1.20 Piepkuikens 0.25 0.60 Ganzen 0.— i» 0.— per stuk. Oude rendea 0.45 >r 0.70 Jonge 0.60 0.80 I Hazen 1.50 - 2.30 I Wilde konijnen - 0.— w 0.— Tamme 0.40 n 1.30 Duiven 0.30 it 60.per paar. Vette varkens - 0.— «i 0.kilo. Biggen 7.— i> 12.50 Schrammen 14.— tl 25.— Vette koeien 0.— 0.— I Guste 0.— II o.— 1 per stuk. Kalf 0.— 1) 0.— Kalfvaarzen 0.— It 0.— j Pinken 0.— 0.— Stieren 0.— l. o.— Kalveren 0.— li 0. Aangevoerd waren ongeveer heet- l'arweheet. Rogge; heet. Boek weit; 60 heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappelen300 heet. Zand- aardappelen; 3000 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1100 kilo Boter kilo Margarine; kilo Kaas; stuks vee. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2