Plaatselijke berichten. schillende garnizoenen, op daartoe door directeuren van postkantoren te doene aanvraag, hulp kan worden verleend voor den dienst der posterijen. Eigen HulpTe Charlois is een Vereeniging van landbouwers en vee houders gesticht, die zich ten doel stelt, voor gezamenlijke rekening aankoopen te doen van lijnkoeken, legpoters, zaaigia- nen, meststoffen enz. en dit op de voor- deeligste wijze te exploiteeren. Enkele dier artikelen zullen gekocht worden on der de controle van het Rijks-proefstation te Wageningen. Tot Notabelen bij de Herv. ge meente alhier, zijn Zaterdag j.l. herko zen de heeren J. C. Leinweber, Jhr. Mr. A. M. C. Sandberg en C. Prins, ge kozen de heer A. M. Slothouwer. Tot rector aan het Gymnasium te Gouda is benoemd, onze geachte stadge noot, Dr. A. van IJzendijk, conrector aan het gymnasium alhier. Gisterenmorgen zijn door B. en W. uitgeloot de aandeelen no. 32, 40 en 57 a f 1000 in de geldleemng van 30 Juni 1884 en de aandeelen no. 13,75,80,179 17 en 255 a f500 in de geldleening van 7 September 1887. De vereeniging «Amersfooi tsche vrijwillige brandweer heeft in eene Vrij dagavond gehouden buitengewone alge- meene vergadering besloten, maandelijk- sche bijeenkomsten van de leden te hou den. De bij het 1. regiment veld-artille- rie overgeplaatste kapitein S. O. van der Straaten, is Vrijdag j.l. alhier aangeko men en heeft het kommando over de 5. batterij van den op non-activiteit ge stelden kapitein Verweij overgenomen. De 1. luitenant J. H. van Asch van Wijck, die bij de 5. batterij van het 1. regiment veld-artillerie is ingedeeld, is Maandag in het garnizoen alhier aange komen. De cursus aan de rijschool is den 1. dezer aangevangen voor officieren en onderofficieren der bereden wapenen. Deze cursus wordt gevolgd door de 1. luitenants P. E. H. V. L. baron van Boe- cop en W. C. Völcker, van het 1. regi ment huzaren; J. M. baron van Boecop en jhr. J. L. Mock, van het 2. regiment huzaren; de 1. luitenant H. E. Ort en de 2. luitenant E. C. K. Völcker, van het 3. regiment huzaren, en de 1. luite nants C. E. Baud, H, B. Schreuder, II. C. M. E. H. van Soetermeer Vos en J. H. C. Sluiter, respectievelijk van het 1., 2., 3. regiment veld-artillerie en het corps rijdende artillerie. Vrijdag is ten behoeve van de troe pen-ménages alhier aanbesteed de leve ring over het tijdvak van 1 Januari tot 30 Juni 1890, van: vleesch en vet, aan genomen door gebrs. van Gelder alhier, voor f0.65 per kilo, spek, aangenomen door G. J. Meerstap J. W. Gzn., te Zul- fen, voor f0 601 per kilo, gedurende het jaar 1890; zoul, aangenomen door wed. M. Kool, te Amersfoort, voor f 0.13 per kilo; steenkolen, aangenomen door J. van de Brug, te Amersfoort, voor fl.10 per 100 kilo; turf, aangenomen door den zelfde, voor f0.65 per 100 stuks. Onder gewoon voorbehoud is de levering aan genoemde aannemers gegund. Zondag herdacht de adjudant-on derofficier C. J. W. Valken, van het de- pót-escadron van het 1. regiment huza ren, den dag waarop hij voor 25 jaren tot onderofficier werd aangesteld. Reeds vroeg op den dag stroomden den jubi laris van alle zijden gelukwenschen toe. Ten 12 uur vereenigden de onderofficie ren van het depót-escadron zich, en bo den Valken, met hunnen feestgroet, een over dien Just, de zoon uit den eersten echt. Toen wij het hotel naderden, maakte ik hem hierop opmerkzaam. O! riep Barnabé uit, die jongen is even braaf als de anderenen zoo hij vertrokken is, dan was het geenszins omdat hij geen genoegen schiep in het huiselijk leven, integendeel. Zijn pleeg moeder is zoo goed voor hem geweest! Hij houdt dan ook van haar evenveel alsof zij zijn eigen moeder was. Hij is innig gehecht aan zijn goeden vader en zijn klein broertje en zusje zoodat men geen onderscheid kan maken tusschen hem en hen allen, zoo zelfs dat, zoo de grafzerk op het kerkhof er niet was, men zou wanen dat Jan Michaud nooit eene andere echtgenoote heeft gehad dan Mag- dalena. Maar, vroeg ik, waarom moest Just dan vertrekken? Wat zal ik u daarvan zeggen de eerzucht, de liefde! Hij denkt, geloof ik, nog eens kapitein, kolonel te wórden- en wat niet meer! Dat is nog eene andere geschiedenis... maar ik zie daar dat de waard mij roept... Ik heb mij te veel opgehouden... Tot wederziens, mijn heer en tot uw dienst! En zonder zich verder uit te lalen, snelde Barnabé met haastige schreden van mij weg. keurigen stoel aan als bewijs van hunne hoogachting. De adjudant Valken dankte de onderofficieren, waarna men recht ge zellig en kameraadschappelijk de gebeur tenis feestelijk vierde. Men verzoekt ons medetedeelen dat de berichten in de Amersfoortsche Courant, het Utrechtsche-Dagblad en deUtrechtsche Courant, omtrent het in de Singelgracht werpen van een polderwerker in den avond van II. Donderdag zeer overdreven en niet juist zijn medegedeeld. Zekere R. v. d. B. alhier wonende is volgens zijne eigene verklaring in dien bewusten avond met eenige militairen aan het drinken geweest, en aan den Zuidsingel ter hoogte van de Kleine St. Jansstraat, terwijl hij met die mili tairen tusschen de boomen stond te praten, door de gladheid en het hellen der straat maar ook doordat hij onder den invloed van sterken drank verkeerde, in de Singelgracht gevallen en slechts tot aan zijn middel nat geworden, terwijl hij overigens geen letsel had bekomen. Dat hij te voren duchtig was mishan deld is mede bepaald bezijden de waar heid. Terstond was de politie wel tegen woordig, doch behoefde geen namen van militairen op te nemen daar haar een en ander door den bedoelden v. d. B. persoonlijk weid medegedeeld. Gisteren morgen ten omstreeks 8% uur is in perceel C 97 aan de Kamp straat alhier, zeer waarschijnlijk door sl»chte inrichting van den schoorsteen een brand ontstaan in een aangebouwd kamertje. De brand die door het spoedig oplre- aen der brandweer tot een binnenbrand bleef beperkt had een dreigend aanzien, zóódat de brandweer tot het leggen der slangen van een nevenstaand perceel ge bruik moest maken. Er is nog al brand en waterschade aangericht, doch perceel en inboedel waren verzekerd. Twee spuiten, waarbij die van de vrij willige brandweer, waren aanwezig en hebben gewerkt, terwijl de orde door politie werd gehandhaafd. Aan J. Stork is vergunning verleend tot verkoop van sterken drank in het klein in het perceel aan den hoek van de Vijverstraat, wijk F. no. 321 en aan wed. E. Ruiter in het perceel aan den Amersfoortschen Berg, wijk G. no. 156. Na gedurende zeven maanden geen openbare vergaderingen gehouden te heb ben, vergaderde Zaterdagavond, ten 9 ure de kamer van koophandel en fabrie ken naar aanleiding eener missive van de leden J. Ger. Kleber en H. C. van Dam, die, vernomen hebbende dat door de administratie der posterijen een pand was aangekocht om ingericht te worden tot post- en telegraafkantoor, nagenoeg aan het uiteinde der gemeente gelegen, en dit zeer ongerieflijk achtende voor handeldrijvenden en neringdoenden, den voorzitter lot het beleggen eener verga dering hadden uitgenoodigd, vermits zij vermeenen dat moet worden getracht door een adres der Kamer, dat wellicht door adressen van ingezetenen zal wor den gevolgd, het departement te doen terugkomen op zijn voornemen om daar ter plaatse het post- en telegraafkantoor te vestigen. Uit de toelichting van den heer Kleber, die hulde bracht aan den voorzitter voor de met spoed belegde ver gadering, bleek, dat tot gemeld doel voorloopig waren aangekocht de percee- len aan de Utrechtschestraat, wijk E. nos. 15 en 16, in eigendom toebehoorende aan den heer H. J. v. d. Kuhlen. Naar zijne meening zal de vestiging van het post- en telegraafkantoor in die bijna aan het uiteinde der stad gelegen per- ceelen voor zeer vele ingezetenen een groot ongerief veroorzaken. Er is wel op gewezen, dat de gemeente langzamer hand in de richting van de voormalige Utrechtsche poort zich uitbreidt, en dat het postkantoor alzoo na verloop van tijd in het midden der gemeente zal geves tigd zijn, maar eene uitbreiding op zoo- Den volgenden Zondag kwam Magda- lena, zóoals zij mij gezegd had, met haar man en haar kinderen in het park wan delen. Dat is zoo de gewoonte van de dorpelingen daar. Er waren dan ook een groot aantal bij de bronnen. Maar wat stak de familie Michaud gunstig af bij de overige landbewoners, bij die wonderlijk getooide dorpelingen, die in alles een eeuw ten achter schenen. Te midden van die menschenmassa, waarbij het ook niet aan dronkelui ont brak, stond daar onze schrijnwerker bijna alléén, als het beeld van den dorpsarbei der van onzen tijd, die op den schoonen zomerdag fier daarheen wandelt met de bewijzen van zijn voorspoed en geluk, in 't zweet van zijn aanschijn, door een voor beeldig gedrag, verworven. Wat keek men hem dan ook aan, wat nam men hem op, hem, zijn vrouw en hunne kinderen. De kleine jongen zoowel als Jeannette waren gekleed en stapten daar voort zooals Barnabé het uitdrukte als no tariskinderen. De kamezool van meester Jan Michaud behoefde slechts een paar duim langer te zijn om een overjas te worden geheeten. En Magdalenahoewel altijd gekleed, of althans zoo goed als ge kleed in de dracht van «er boerinnetje danige schaal, die eene vestiging op de voorgenomen plaats zou rechtvaardigen, ziet spreker nog niet in 't verschiet. Bo vendien wonen verreweg de meeste be langhebbenden bij deze zaak in de oude stad, en zij, die minder dan handel- en neringdoenden met post- en telegraaf kantoor te maken hebben, buiten de voor malige Utrechtsche poort. Hij gelooft daarom, dat wanneer intijds een adres tot de regeeiing wordt gericht, zij wel licht de bezwaren genoegzaam gewich tig zal oordeelen om af te zien van de voorloopig gesloten koopovereenkomst, vooral omdat er andere geschikte per- ceelen genoeg in het centrum der stad te vinden zijn. De zienswijze der Kamer is wel niet gevraagd maar hij acht haar ten volle gerechtigd in deze hare mee ning uit te spreken Hel gevoelen van den heer Kleber vond steun bij den heer S. H. van Gelder, wien het wenschelijk voorkwam, den minister Opmerkzaam te maken op de bezwaren, die voor handel en nijverheid uit de plaatsing van het post- en telegraafkantoor in voormelde perceelen zullen voortvloeien. Wanneer inen inzage neemt van de plattegrond- teekening der kom van de gemeente, en de voorgestelde plaats beschouwt, dan springt het ongerief, dat de handel zal ondervinden, terstond in 't oog, want, hoezeer uitbreiding der gemeente in de genoemde richting is te verwachten, de handel zal wel gevestigd blijven waar hij thans gevestigd is. En hoezeer hij betwij felt, dat het zenden van een adres veel zal baten, omdat, wanneer hij goed is ingelicht, de koop reeds is gesloten, waar door het moeielijk zal zijn om op de zaak terug te komen, wenscht hij het denkbeeld om zich te adresseeren toch te ondersteunen, ook omdat moeilijkheid nog niet onmogelijkheid in zich sluit. Wanneer de Kamer tot het indienen van een adres besluit, dan zou hij willen voorstellen, daarvan afschrift te zenden aan den gemeenteraad, met verzoek, dat te willen ondersteunen of te dezer zake zelfstandig tot den minister zich te wen den, omdat in het bijzonder wel de han del, maar in het algemeen alle ingezetenen bij de zaak belang hebben. De voorzitter, de heer D. P. Hamers, is ook van het groot belang, dat de han del bij deze zaak heeft, overtuigd, en daarom zou hij in de voorgenomen plaat sing van een vereenigd post- en telegraaf kantoor zóóver, van het midden der ge meente verwijderd, groot bezwaar vinden voor handel en nijverheid. Hij is vroegei geraadpleegd over geschikte perceelen en heeft er dan ook enkele aangegeven, en nimmer heeft hij kunnen denken, dat men zóóver uit het midden der stad ge legen perceelen zou aankoopen, zoodat de aanwijzing van .de hiervoren genoemde panden hem heeft veirast. Hij kan daar om zich vereenigen met het denkbeeld van de heeren Van Dam en Kleber, om zich tot den minister te wenden, met het veizoek, terug te komen op het waarschijnlijk nog niet bekrachtigd be sluit, en lot voorschreven doel een per ceel aan te koopen, meer midden in de gemeente gelegen, ter bevordering der belangen van handel en nijverheid. Met het denkbeeld van den heer Van Gelder om ondersteuning te vragen aan den ge meenteraad, kan hij niet meegaan, om dat de raad, die geroepen is voor de be langen van alle ingezetenen op le komen zal worden betrokken in eene zaak, waar mede de eene helft der inwoners hare tevredenheid en de wederhelft hare onte vredenheid zal betuigen. Bovendien, de zaak vereischt spoed en de raad vergadert niet elk oogenblik, terwijl men het gevaar beloopt, dat, wanneer de raad de zaak van geen groot belang achtende, onder steuning weigert, het adres der Kamer kracht verliest. Daarom wenscht hij, dat de Kamer, opkomende voor de belangen van handel en nijverheid, in deze geen ondersteuning vraagt van den raad, die volkomen bevoegd is uit eigen hoofde tot het zenden van een adres over te gaan. De heeren Kleber en Van Dam kunnen der Vogeezen, was zij waarlijk schoon in haar Zondagspakje. Niets opzichtigs, niets gemaakts, haar kleeding was veeleer stemmig. Maar toch droeg zij een gouden ketting en een parasol. Ik hoorde dan ook eer, paar leelijke boerenmeiden ver ontwaardigd spreken over die buitenspo rige weelde. Dat is toch wat al te ergzei de een. Dat is beleedigend voor de arme menschen Zelfs, voegde de andere er bij, die een aardig sommetle geld bezat, zelfs voor personen die nog bemiddelden zijn dan die Michauds! In veler oog las men een gelijken geest van afkeuring, van zucht tot belaslering. Niet dat de inwoners van Vittel nu zoo veel slechter zijn, dan andere dorpbewo ners, maar het staat nu eenmaal, heiaas! vast, dat altijd de luiaards en sleutel aars naijverig zijn op hen die medegaan met hun tijd en zich verheden door den ar beid. Ik sprak lang en breed met Michaud en nam de gewoonte aan van tijd tot tijd in zijn werkplaats een sigaar te ko men rooken. Magdalena stond mij dit toe. Zij betoonde zich dankbaar voor de be langstelling die ik haar lieven Jan be wees. De kinderen begonnen zich met mij re huis te gevoelen. Ik gaf hun een paar zich vereenigen met het denkbeeld van den heer Van Gelder, eerstgenoemde op grond van de omstandigheid, dat alle in gezetenen belang hebben bij eene plaat sing van het post- en telegraafkantoor in het midden der gemeente, en laatsge- noemde omdat hetgeen de Kamer vraagt zoo billijk mogelijk is, zoodat gerust de steun van den raad kan worden ingeroe pen. Weigert de raad dien steun te ver- leenen, welnu, dan hebben wij de over tuiging de middelen te hebben aangegre pen, die ons ten dienste staan. Een voor stel van den heer Kleber: 1. dat de Ka mer zich wendde tot den minister van waterstaat, enz. niet verzoek dat op het besluit tot vestiging van het post- en te legraafkantoor op de ontworpen plaats worde teruggekomen, en 2. van dat adres afschrift te zenden aan den gemeenteraad, met verzoek om zijne medewerking in deze te veileenen, werd hierna zonder hoofdelijke omvraag aangenomen. Nadat de ingekomen stukken waren medegedeeld werd de vergadering gesloten. ülr. DU. De rechtbank te Utrecht deed Maandag uitspraak o. m. in de navol gende zaken W. H. te Woudenberg, bekl. van mis handeling van een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zijner bedie ning te Schei penzeel, veroordeeld tot I maand gevangenisstraf; D. R., W. II., A. O., H. V., H. V. en A. G., allen te Scherpenzeel, bekl. van wederspannigheid, met vereenigde krachten, tegen ambte naren, veroordeeld de 1. bekl. tot 1 maand en de overige bekl. tot 14 dagen gevangenisstrafA. v. E. te Hoeve- laaen, bekl. van zware mishandeling van A. van den Bieze, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf; E. S. te Nijkerk, bekl. van mishandeling van een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zijner bediening, veroordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf. Nog behandelde de rechtbank de zaak tegen P. V., 26 jaien, werkman, geboren en wonende te Amersfooit, thans te Utrecht in verzekerde bewaring. Bekl. was verduistering, twee misdrijven van oplichting en poging tot oplichting ten laste gelegd, ten nadeele en ten name van zijn zwager. Een elftal getuigen waren in deze zaak gedagvaard; het eerst werd niet onder eede gehooid de zwager van bekl., de winkelier L. van Eijkelenburg, wonende te Amersfoort. Deze verklaarde, dat hij zijn zwager op Woensdag 18 Sept. met een honden wagen, waarop zich kool en uien be vonden, had uitgestuurd, ten einde die voor hem te verkoopen aan deze opdracht werd door bekl. voldaan, doch het geld, omstreeks f4, weid aan getuige niet af gedragen en de hondenkar, die bekl. in Hilversum had achtergelaten, kreeg get. later door bemiddeling van een derde persoon tegen vergoeding terug. Op den 19 Sep, had bekl. zich bij den landbou wer H. Deugd te Hilversum vervoegd, en deze drie manden met peren op naam van zijn zwager doen afgeven, terwijl op 26 Sept. bekl. zich naar den bakker W. F. Stoové te Amersfoort begaf, die hij trachtte te bewegen hem f7,50 ter leen te geven, waaraan deze ter elfder ure niet voldeed, waarna bekl. ten slotte nog van W. De Vries te Amersfoort een som van f 6 ter leen vroeg, onder voorwendsel, dat zijn zwager een onge luk aan de hondenkar had bekomen, terwijl deze zich met negotie op weg naar Utrecht bevond. Voor het ter leen vragen dezer gelden had get. Eijkelen burg aan bekl. hoegenaamd geen last verstrekt. Bekl. erkende de groenten voor zijn zwager te hebben verkocht hij had de gelden ten eigen bate aange wend en was daarvoor naar Amsterdam gereisd, ten einde een meisje, dat hij kende, een bezoek te brengen. Ook de peren had hij bij Deugd ontvangen en te gelde gemaakt; dat hij die op naam van zijn zwager had besteld, zooals door een getuige werd verklaard, was volgens geschenkjes en zoo werden wij goede vrienden. Eindelijk brak het uur van vertrek aan. Toen de diligence het huis van den schrijnwerker voorbijreed, stond het geheele huisgezin op den drempel. Mi chaud groette mij met de hand; zijn vrouw met een vriendelijken glimlach de kleine Piet wuifde met zijn hoedje en Jeannette gaf mij met de toppen van haar vingertjes een kushandje als af scheidsgroet. Gewoonlijk kan men niet nalaten, wan neer men eenmaal te Vittel is geweest, er het volgende jaar terug te keei en, zoo niet uit noodzakelijkheid, dan toch uil dankbaarheid. Het volgend jaar, op hetzelfde tijdstip, bevond ik mij dus weder in het rijtuig en slak ik mijn hoofd buiten het portier om in 't voorbijrijden mijne goede vrien den te groeten. De werkplaats was gesloten en in het huis was het stil, ja het scheen verlaten. Een donker voorgevoel beklemde mijn borst. Aan het hotel afgestapt, haastte ik mij naar Barnabé le vragen Wat is er van de Michauds gewor den O, mynheer, antwoordde hij mij in bekl. onwaar. Uit de verklaringen van get. Stoové en de Vries bleek, dat bekl. op naam van zijn zwager geld had te leen gevraagd eerstgenoemde weigerde hetzelve te geven, ofschoon hij op het punt was het geld aan bekl. te over handigen; toen get. van zijn knecht ver nam, dat bekl. een wagen met groenten van zijn zwager had verduisterd, deed hij het niet: laatstgenoemde had bekl. het geld ter hand gesteld. Bekl. er kende ook deze misdrijven. De ambte naar van het O. M. mr. N. de Ridder, subst.-offic. van justitie, achtte de poging tot oplichting niet bewezen, zoodat bekl. daarvan zal moeten worden vrijgespro ken. Wat de andere ten laste gelegde punten betreft, deze waren sllen bewe zen en door bekl. bekend; het O. M. stond bij de verschillende punten stil, en constateerde, dat uit de verklaringen der getuigen het wettig bewijs voldoende was verkregen. In aanmerking nemende, dat bekl. reeds gevangenisstraf wegens diefstal onderging, vorderde het O. M. met het oog daarop eene gevangenisstraf van één jaar Mr. P. G. H. Dop, ambtshalve toegevoegde verdediger van bekl., verzocht acte van het niet voor lezen van het proces-verbaal, waarbij door bekl.'s zwager van de verduistering eene aanklacht was ingediend, en drong bij de rechtbank aan, dat het O. M. wat het eerste punt betreft, niet ontvankelijk zou worden verklaardvoor het 2. ten loste gelegde feit vroeg mr. Dop vernie tiging van de dagvaarding, terwijl hij voor het 4. ten laste gelegde feit op vrijspraak aandrong uit gebrek aan wettig bewjjs. De aanklacht tegen bekl. werd hierna nog voorgelezen en ten slotte had nog re- en dupliek plaats. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Vrijdag, den 8. November 1889, des namiddags ten 1'/, ure. Pnutezi van behandeling;: 1. Missive van de kamer van koophandel en fabrieken om ondersteuning van haar verzoek aan den Minister van Wateistaat enz. ingediend, betrekkelijk de plaatsing van het post- en telegraaf kantoor, met voorstel van Burg, en Weth. 2. Voorstel van Burg. en Weth., ten aan zien van den aankoop van grond van den heer S. Knoppers, tot verbreeding van de korte Bergstraat. 3. Ontwerp-besluit tot af- en overschrij ving van posten op de begrooting der schutterij over 1888. De Directeur van het postkantoor alhier inaakt bekend, dat van af 10 Oc tober e. k. het kantoor op Zon- en alge meen erkende Christelijke feestdagen zal geopend zijn 's m. van 8.30 tot 10.30 's nam. van 1 tot 2 ure. De Directeur. C. SM ITT. Terhooping van vaste goederen. Zaterdagavond 2 Nov. in »de Keizerskroon" te Amersfoort. Notaris: de heer Mr. J. M. RICHELLE. 1. Een gebouw, stalling, enz. aan 1 den Hoogenweg1 2. Een Heerenhuis annex 't vori- I 0P8e"- ge perceel met tuin, enz. 3. Een winkelhuisin de Koning straat f 1000 4. Een woning in de Koningstr. 770 5. na. d. Westsingel. 520 6. in de Bolderstr. 7. daarnaast f 2700. t Jan. Aan de vruchten kent men dan boom toch maar. Piel. Dat zeg je zeker met het oog op de bakkerskwestie in Rotterdam. J. Juist geraden. Al is er nu eh dan een hard woordje gevallen, de bakkers knechts komen langs vreedzamen weg tot een vergelijk met hunne bazen. P. En nu wou je zeker zeggen, dat het niet te pas komt voor knechts om zich tegen hunne bazen te verbinden. J. Dat heb je glad mis. Het is waar, dat de arbeid zoo van hoofd als van diepe verslagenheid, wat een ongeluk. Hij is in de gevangenis I Meester Jan? Ja. Hij moet terecht staan. Waarvan beschuldigt men hem? Van een moord Jan Michaud! Een moordenaar! Dat was onmogelijk. De beschuldiging kon niet anders rus ten dan op een samenloop van ongehoorde noodlottige omstandigheden. Ziehier, zooals meester Jan ze zelf ver haalde. Men herinnert zich nog Anselme, den woekeraar van Vittel. Welnu, eens op een avond was deze geheimzinnig bij Mi chaud gekomen om hem eene kleine eikenhouten kast te bestellen, die met een geheim slot sluiten moest, een soort van brandkast. Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2