Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Ingezonden. begroeten en toe te spreken. Prinses Wilhelmina ging hierop haren doorluch- ligen vader te gemoet, die, de feestzaal binnengetreden met Hdz. dochter aan de hand, alle genoodigden begroette, en daarna de zaal weder verliet. Vóór het midden van den rijk versier den feestdisch, die in de groote galerij was aangericht, was H. M. de Koningin gezeten. Aan hare rechterzijde zat graaf R. J. Schimmelpenninck, aan hare linker de vice-admiraal jhr. Van Capellente genover Hare Majesteit de gezant van België, als de oudste der genoodigde diplomaten. Voorts, behalve de groot- meesteresse en hofdames, de grootofficie- ren der kroon, de voorzitters der beide Kamers, de vreemde gezanten, de minis ters en de adjudanten van dienst. Aan het feestmaal heerschte een bij zonder opgewekte toon. Ook na afloop er van onderhield Hare Majesteit zich met alle genoodigden, steeds trouw het Prinsesje aan hare zijde, dat aan ieder vriendelijk de hand reikte en door de meesten vrij werd toegesproken. De corridor van het paleis was rijk versierd met bloemen, voor de gasten zeker een vriendelijk symbool van dezen voor vorst en volk heugelijken feestdag van den 19. Febiuaii. N.R.Ct. De raad der gemeente Zierikzee heeft op de aanvrage tot concessie eenei waterleiding van de heeren Mulock Hou wer en Hammelinck gunstig beschikt, en bovendien op voorstel van jhr. Six, be sloten de eerste 5 jaar f2000 en de vol gende 5 jaar f1000 uit stadskas bij te dragen. De Directeur der Nederlandsehe Heidemaatschappij verzoekt de aandacht te vestigen op het dezer dagen bij den uitgever P. Gouda Quint te Arnhem ver schenen werkje over de Ontginning der Nederlandsehe Heiden van dr. Salfeld, hetwelk door zijne bemiddeling voor de leden der Maatschappij tot den veel ver minderden pnjf van f0.50 verkrijgbaar is. Aan de begunstigers dei Heidemaat schappij wordt dit boekwerk gratis aan geboden. Wijlen de douairière-baronnes Mol- leius. geb. Van Eek van Overbeek, on langs te Oldebroek overleden, heeft aan de weesinrichting te Neerbosch f2000, vrij van rechten, vermaakt. De Haagsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in zake den brandkast- diefstal aan de Hooikade te 's-Graven- hoge. De bekl. Schouten is veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. Bekl. van Rijsinger is vrijgesproken. Het O. M. bij de Haagsche recht bank heeft 6 maanden gevangenisstraf geëischt tegen een schrijver op het kan toor van de dekenfabriek te Leiden, die ten nadeele van de werklieden, die hem onvoorwaardelijk vertrouwden, van lie verlede f300 zich had toegeëigend uil het door hem beheerde ziekenfonds. De brand van den Stadsnielioiin- burg te Amsterdam. Toen we Woensdagavond de voorstel ling bijwoonden dachten we niet dat dit wellicht de laatste zou zijn op die plaats en in dat gebouw. Er werd dien avond wel heel wat bengaalsch vuur ontstoken en was er groote verlichting op hel too- neel, doch men mag aannemen dat de brandweer, die daarbij altijd tegenwoor dig is en voortdurend suiveilleert, zich behoorlijk heeft overtuigd dat er geen vonken hier of daar konden terecht ko men. Bovendien wordt alle nachten in het gebouw om het uur door een brandwacht de ronde gedaan. Bij deze ronde moet de brandwacht op 32 schellen seinen dat hij er geweest is. Dat geschiedde ook den afgeloopen nacht. Te halfvier weid door de brand wacht nog zijn ronde gedaan en alles in orde bevonden. Te ongeveer 6 uur werd de brandweer gealarmeerd en stond de schouwburg reeds in lichte laaie. Het moet een prachtig schouwspel ge weest zijn. Een voorbijgangei deelde ons mede dat hij eerst geen vlammen zag, doch dat plotseling het geheele gebouw als geillumineerd scheen. Alle ramen waren hel verlicht Het in wendige van het gebouw was plotseling geheel in brand. De brandweer snelde natuurlijk toe met lal van spuiten: autoriteiten waren spoe dig aanwezig, de burgemeester beliep zelf een doornat pak. Inmiddels sloegen de vlammen hoog op en weldra stortte het dak met een donderend geweld naar be neden. De geheele schouwburg was in een vuurzee herschapen, die door vier muren ingesloten scheen. Het American-Hólel werd door de vlammen aangetast bij de Belvedère, doch hier wist de brandweer spoedig te blusschen. Waterschade bleef echter met uit. In het Schouwburgstraatje achter bij het toorieel sloegen de vlammen een oogen- blik over in de woning van den beeld houwer Bart van Ilove, doch ook hier weiden de vlammen spoedig gebluscht en bepeikte de brandweer de vlammen bij een kamer. Van alle kanten werden massa's water in den vuurpoel geworpen, wat niet kon verhinderen dat het inwendige geheel uit brandde en alleen de buitenmuren bleven staan. Doch ook deze werden gehavend. Al het houtwerk, de kroonlijsten enz. brand den langzaam om het gebouw af, zoodat alleen de steenen romp staan bleef. De beelden zijn meestal verbrijzeld. De Faam op de fiontispies viel het eerst, sommige beelden zijn zeer gehavend. Het gebouw dat vroeger verzekerd was is thans evenals alle stadsgebouwen niet geassureerd; hel decoratief, meubilair, enz., naar wij vernemen, voor f 150.000. De heer Stumpff heeft voor een deel de brandkasten en de papieren van waarde uil zijn kantoor kunnen redden. De bibliotheek, de handschriften, de geheelen inventaris verbrandden, doch waren voor een deel verzekerd. De artisten zijn er het ongelukkigst aan toe. Sommigen hadden hun geheele garde robe in de kleedkamer c-n hielden niets over dan hetgeen zij aan hadden. Geen hunner is verzekerd, uitgezon derd de heer Ising voor f 300, dus niet eens genoeg voor zijn pruiken. Het ergste voor de artisten is echter niet het verlies van hun garderobe. Door dezer, brand staan alle artisten en employe's op straat, zonder eenige verdienste. Alle contracten zijn verbro ken. De kisten stonden gepakt voor Arn hem, waar hedenavond Alexandra zou gaan. Ook deze zijn allen verbrand. De groote vraag is nu, waar en hoe zullen de artisten verder optreden. Door .Mr. Noothoven van Goor, pre sident-commissaris van den Parkschouw burg, is aan de directie reeds het aan bod gedaan, om in den Parkschouwburg te spelen. Wij twijfelen niet, of men zal de ar tisten, die de slachtoffers van den brand werden, gaarne helpen in het terugbe komen van hun goed. Reeds hebben enkele schouwburgen hier ter stede het plan opgevat voorstellingen voor de artis ten te geven. Het spreekt van zelf, dat een talrijke menigte zich voortdurend om en bij het Leidscheplein verdrong. Het tramverkeer werd slechts een paar uur verstoord. Omtrent het ontstaan verkeert men nog in alle onzekerheid. Sommigen, die het eerst de vlammen zagen, beweren, dat deze het eerst sloegen uit het voorste gedeelte, boven de woning van den pach ter der buffetten anderen zagen ze weer het eerst achter bij de kleedkamers. Te twee uur brandde de kroonlijst nog. De brandweer gaf nog voortdurend water. scliouwbur'g Th Tl uur tijd geheel is uit gebrand. Men kan zich nu eenigszins een voor stelling maken hoe verschrikkelijk inder tijd de schouwburgbrand te Weenen ge weest moet zijn. Behalve hetgeen we boven noemden n.l. de brandkast en de kasboeken schijnt er niets gered te zijn van de administratie. Een vergulden stoel is het eenige meu bel met een piëdestal van cuivre polis, die in het American-Hotel was geleend, wat gered ia- Te 7 uur schijnt de hitte van den vuur gloed het hevigst te zijn geweest, althans een logé van kamer no. 38 in het Ameri can Hotel had zijn horloge tegen den buitenmuur hangen, dat te 7 uur bleef stil staan en waarvan het glas sprong. Ledikantslijlen op de logeer kamers van het hotel verkoolden door de hitte. De altisten zijn er, wij merkten het reeds op het ongelukkigst aari toe. Van me juffrouw Lorjé, verbrandden vijf kisten met toiletten, en van de heeren Van Schoonhoven, Schulze en Smit alles en dit zijn nog maar de artisten, die wij spraken. Met de overigen is het niet veel beter gesteld. In een vergadering van de artisten, in Maison Stroucken gehouden, waarbij de heeren A. C. Wertheim, H. J Schimmel en W. Stumpff'tegenwoordig waren, werd beraadslaagd over hetgeen gedaan moest worden. De Raad van Beheer wenschte niet gaarne de artisten aan hun lot over te laten, daarom besloot men voorloopigl4 dagen coöperatief te werken, voor zoo ver hel spelen buiten de stad betreft en inmiddels naar een schouwburg om te zien en een nieuwe regeling te treffen. De heer de Groot stelde op die ver gadering den Parkschouwburg ter dispo sitie. Dit aanbod zal overwogen worden. Nader vernemen wij nog dat de brand weer onderstelt dat de brand voor in het gebouw is ontstaan en niet aan de tooneelzijde. Een feit is het, dat het onverklaarbaar zou zijn dat de brandwacht op zijn ronde te half vier niets zou geroken hebben in dien er op of bij het tooneel iets gesmeuld had. De pachter van de buffetten woont aan de voorzijde rechts. Hij of een zijner be dienden is verplicht in het gebouw te slapen. Dit schijnt in den laatsten tijd niet gebeurd te zijn. Amst. Ct. Aan 's Rijkswerf te Willemsoord zullen alsnog in de eerste helft dezes jaars een 130 werklieden worden ontsla gen, nadat reeds op Oudejaarsavond 70 werklieden werden bedankt. Voor velen een treurig vooruitzicht. Onze burgemeester Jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, en de heer C. Rupke uit Nieuwerkerk a/d Amstel zullen een Nederlandsen Transvaalsche Koloni satie Maatschappij oplichten, waarvan liet doel is de emigratie naar de Zuid-Afn- kaansche republiek te bevorderen van personen van Christelijk beginsel, Ctiris- telijken wandel, bekwaamheid en ijver. Aan de kolonisatie zal zoo noodig vei bon den worden het in exploitatie nemen van gronden tot uitoefening van landbouw, zuivelbereiding en boschbouw, alsmede het oprichten van zuivelfabi ieken, fabrie ken voor landbouw-machineriën en ge reedschap en wat daarmede in verband staat. Aan het postkantoor te Amersfoort en de, daaronder ressoiteerende, hulp kantoren werd gedurende de maand Januari Ingelegd f7943,55'; terugbetaald f5413,69. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven, boekje draagt het nummer 1999. De nog jeugdigen muziek-vereeni- ging «Caecilia," gaf Woensdagavond in de Sociëteit «Amicitia" alhier, eene uit voering, die aan de toehoorders zeer wel voldeed, getuige de herhaalde toejuichin gen. Neemt men in aanmaking dat deze Vereeniging nog slechts ongeveer een jaar bestaat, dan verdient de directeur, de heer C. P. Helman, zeker een woord van lof, die toch in betrekkelijk korten tijd de leden zoo ver bracht, dal zij het pro gramma in vele opzichten zeer goed uit voerden. /Aan den heer G. Wolbers alhier, is door het gemeentebestuur van Hilver sum, de levering gegund voor h«t ijzeren hek orn de algemeene begraafplaats aldaar. Woensdagavond trad in de boven zaal van het gebouw Volksheil" op Dr. J. Th. de Visser van Rotterdam, om de aangekondigde lezing te houden over «de Opperpriester van Heliopolis." Voor een vrij talrijke opkomst van be langstellenden begon spieker eene his torische beschrijving te geven van de grootheid van Egypte in vroegere eeuwen en van het vei val in lateren tijd, waarna hij in schoone taal, en boeiende vei- haaltrant schotste, de godsdienstplechtig heden der oude Egyptenaren, hunne tem pels en sieraden enz., ten tijde van Jozeph Jacobszoon. Met onverdeelde aandacht werd de geachte redenaar door de toe hoorders gevolgd. Wij gelooven zeker, de tolk van velen te zijn door den met o-rnnra or...-- L- ueeiaen spreker, een tot wederzien toe te roepen. De Weener dameskapel onder direc tie van mevrouw M. Schipek zal, Maan dagavond, (zie adveitentie), alhier in Amicitia een concert geven. Mad. Marie Schipek herdacht 18 Nov. jl. haar 25-jarig kapelmeesterschap »ln Amsterdam" zoo werd over haar in de N. Holt. Ct. geschreven is zij een zeer bekende en geliefde persoonlijkheid. Als zij, de nog schoone dame, in wie de ernst van haar mannelijk ambt, de ewig-weib- che bekoring niet gedood heeft, als zij den strijkstok in de ééne, de viool in de andere hand, daar staat voor haar twaalf élèves en met een aangeboren dirigeer- talent de uitvoering leidt, met de hand hel rhytmus aangevende of den stok op de snaren zettende, door haar vollen snij - digen toon de kracht van het strijkkwar tet verhoogende, dan dwingt zy eerbied en ontzag af." Aan het hoofd slaande van kleine en groote orchesten, heeft zij de halve we reld doorgereisd en overal veel bijval on dervonden. Het is bekend, hoe het Panopticum dezen winter steeds volle zalen aan deze kapel te danken had. Wij twijfelen niet of aanst. Maandag zal dat ook hier in Amicitia liet geval zijn. Een hevige brand heeft in de West minster Bridge-road te Londen gewoed; de fabriek van Gay, Armstrong Co. werd geheel vernield; 2 mannen werden onder de puinhopen van een instortenden muur begraven en kwamen om het leven. Een brandweerman werd getroffen door een slang van een der acht brandspuiten, die aan het werk waren, en onmiddelijk gedood. Eetbare bloemen. Het verdient wel opmerking, schrijft Semperviiens, wan neer men van bloemen hoort gewagen, die wezenlijk waar ze thuis behooren on der de voedselplanten een lang niet onbe- teekeneride rol spelen. Dit nu is hel geval met een Polygonee, een plant dus, die tot dezelfde natuurlijke familie behooit als de Boekweit, de Zu ring, de Rabarber, enz. de Calligonum dolygonoides namelijk, die in het geheele Noordwestelijke gedeelte van Britsch- Indië veelvuldig wordt aangetroffen, en welker bloemen door de inboorlingen in gezameld en genuttigd worden; deze bloemen, die een sterken, aangenamen reuk hebben, welke veel overeenkomst heeft met dien van rijpe aardbeziën, zijn zelfs zeer iu trek. Uit een in Engeland in het werk ge steld scheikundig onderzoek is gebleken, dat ze o. a. niet minder dan 46 pet suiker bevatten. In Indië, waar deze bloemen obalanga" ook sphok" heeten, worden ze ter markt gebracht, en niet enkel door het zooge naamde volk, maar door de bevolking in 't algemeen gegeten, hetzij met meel of alleen met zout en de een of andere specerij veimengd. Na geplukt te zijn, worden ze een nacht in gesloten steenen vaatwerk bewaard, zoodat ze eenigszins verwelken, hetwelk een sterke geuront- svikkeling tengevolge heeft. Overigenskun- nen ze geruimen tijd bewaard worden. Gewoonlijk wordt dit product als groente gegeten; het kan echter, met meel ver mengd, ook voor gehak gebruikt worden. Het is zeer wel mogelijk dal deze plant weldra in Europa verspieid zal worden; immers in den bolanischen tuin te Kew (Londen) is men in het bezit van plan ten, die daar schijnen gebloeid te hebben. Heeft rnen daar nu ook, 't geen waar schijnlijk is, er zaden van verkregen, dan is het niet onwaarschijnlijk dat die tot de verbreiding in andere Europeesche inrichtingen zullen dienen. Dit moeten we vooreerst afwachten, en daarna zal pas blijken of ze voor Europa alleen als cu riositeit in aanmerking zal komen, dan wel of ze zich gemakkelijk genoeg zal laten kweken, dat men op de een of an dere manier van bloemen partij kan trek ken. Opgepeuzeld. In 1889 zijn in En- gelsch-Indië 1165 personen 81 stuks vee gestorven aan den beet van giftige slan gen, terwijl 65 personen en 2252 stuks vee zijn verdwenen in de magen van wilde dieren. De regeering, die gaarne het land van die plagen wil vei lossen, heeft 12,754 pond stelling (153,048 gul den) betaald voor het dooden van 389,472 slangen en 961 andere gevaarlijke dieren. Zijne kinderen vermoord. Een veld wachter te Dreules, Zwitserland, ontdekte in het veld eene afgelegen woning, waarin zekere Blanc zich met zijne vrouw en drie kinderen als had opgesloten. De kinderen gingen niet naar school, wat den vader eene veroordeeling op den hals haalde. Woedend over deze straf, heeft Blarc eerst zijne drie kinderen met een hamer vermoord en toen zich zelf den hals afgesneden. Een kleine bijverdienste Naar Egyp tische bladen melden, heeft de redactie tan de New-York Ilerald aan Stanley, den bekenden Afrika-reiziger, gevraagd, of hij voor haar blad pp.n artitni .ru.iuiL ren "schrijven over de «slaven-quaestie.' Als honorarium biedt zij here daarvoor aan een pond sterling.... voor elk woord. Daar dergelijke artikelen inde New- York Herald gemiddeld een inhoud hebben van 5000 woorden, zou Stanley voor zijn schrijven alzoo eene vergoeding krijgen van 5000 p. st., d. i. 60 000 gulden. Het is nog niet bekend, of Star.ley de aanbie ding heeft aangenomen, welke Europee sche en bijzonder Nederlandsehe journa listen en schrijvers voor de pers, die gewoonlijk met eene kleinigheid minder gehonoreerd worden, wel moet doen wa tertanden. Mijnheer de Redacteur! Mag ik u beleefd verzoeken onderstaande in uw geacht blad te willen opnemen. U dankzeggende de V. Maandagavond jl. werd dooi dcTooneel- vereeniging «Streven naar Vooruitgang" in café Wéry, Kromrnestraat alhier, eene uitvoering gegeven, waarbij o. a. werd opgevoerd het tooneelstuk«Valsche be schuldiging," dat zeer voldeed. Stolberg, die als koopman optrad heeft zich mees terlijk van zijne taak gekweten; vader Thomas met zijn aangenomen zoon Ernest hebben zich door spel en manieren goed voorgedaan en zij zullen zóó voortgaande uitstekende dilletlanlen worden. Advocaat Albert komt ook in dezen grooten lof toe, want ook hij heeft uitstekend voldaan. Daarna werd opgevoerd, «Het Spreek uur van den Dokter"; hierin heeft Doc- ter Adelaar alsmede zijn broeder Theodoor en in het bijzonder Jan Spreeuw, (als knecht van den dokter) en die door zijn komieke scènes bijzonder de lachtlust opwekte, bewijzen geleverd van groote talenten. Nog verdient een woord van lof Zotteboe die zich uitmuntend van zijn taak kweet. Geen der aanwezigen (en de opkomst was talrijk) zal dit kunnen ont kennen. Ook over de opvoering van «de Twee bedienden", waarin slechts 4 personen optraden, kan niet anders dan met lof over de spelers gesproken worden. De zaal was smaakvol ingericht; het decoratief liet niets te wenschen over; de Heer Wery had moeite noch kosten gespaard om het aan het publiek zoo makkelijk en aangenaam mogelijk te maken. De voorstellingen werden afgewisseld door comische voordrachten, waaronder uitmuntte «de Huwelijksadvertentie". Een zeer geanimeerd bal besloot dezen waar genoegelijken avond. OfliciëelePublicatie. De Commissaris des Eonings in de provincie Utrechtt Gezien het beslil van heeren Gede. puteerde Stalen da provincie Utrecht, dd. 13 February lift), No. 33; Gelet op art. 11 4r wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad No.B7), Brengt bij deze teijkennis van belang hebbenden lo. Dal de visscherijtn de binnenwate ren, waarondei ook worden ver staan rivieren, dooi sluizen afgeslo ten, binnen deze provincie wordt gesloten van 16 Mairt aanstaande tot 31 Mei daaraanvolgendemet uitzondering: a. van de visscheiij door middel van palingfuiken, aalkorven en aaldob bers, van die niet het schepnet of de gebbe, om kleine vischjes te vangen totaasvoorde aaldobbers; b. van de visscherij op spiering met het kiuisnet, welae geoorloofd blijft tot den 1. Mei aanstaande, doch slechts zal mogen worden uitgeoe fend te Utrecht buiten de Weerd- barrière, tusschen de Groote Sluis en de Roodebrug, te Amersfoort van de Kogpelpoorl tot aan het gebouw, genaamd de Spijker, en te Vreeswijk tusschen de groote slui zen, van des middags 12 tot des avonds 10 ure. 2o. Dat dejagt op eenden (Art. 15, litt. h, der aangehaalde wet) voor dit jaar zal worden gesloten op 28. February e.k., met zons-ondergang, na welken tijd ook het kooijen niet meer zal mogen worden uitgeoefend, zullende de kooieenden opgesloten of gehokt moeten zijn tot 1. Mei aanslaande. 3o. Dat de jagt op ander waterwild (Art. 13, litt. d en f, dier wet) in de provincie Utrecht zal worden geslo ten op 19 April 1890, met zons ondergang- 4o. Dat het weispel van kwartelen met steekgaren of vliegnet (Art. 15, litt. e, dier wet) zal mogen woiden uit geoefend van 1. Mei e.k., tot 5 Julij daaraanvolgende. Eri ten einde niemand eenige onwe tendheid hiervan voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Utrecht, den 15. February 1890. De Commissaris des Konings voornoemd, SCHIMMELPENNINCK v. d. O. VAN NIJENBEEK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 13 Foor. Hermina, d. van Jan Eek en Hendrika de Ruiter. Johanna, d. van Johannes Theodoms Walet en Maria van de Wetering. Johanna Bernardina, d. van Willem Otto en Magtilda Maria Jo- sephina Joosteu. 1-1 Febr. Willem, z. van Gerrit Varekamp en Jacomijutje Jansen. 15 Fobr. Everardus Willem, z. van Jan Hop man en Alijda Huijgen. 16 Febr. Jan, z. van Gijsbertus Hermanus Gerard us Lambrechts en Maria Gouw. Gerardus, z. van Ge- rardus Witteveen en Elisabeth Sukkel. Johannes Hendrikus Cornelis, z. van Jacobus Stork en Johanna Cecilia van Sou. Jo hannes Jacobus, z. van Pieteruella Vogelzang. Cornelia, d. van Johannes Meijer en Adriaua Quick. Flora Anna d. van Mau- rits Saloinou de Pool en Bertha Roos. Ondertrouwd: 20 Febr. Hendrik Poort en Gijsbertlia de Bree. Johannes Waan- ders en Rijka Veldman. Overleden-, 13 Febr. Een levenl. aang. kd. ra. gesl. van Aart van Soeren en Aaltje Baatje. Adriana Flora de Wilde, 2 m. Wilhelmina Everarda van den lluijsen, 35 j. echtg. van Theodoras Vreeswijk. 14 Febr. Everardus Voortman, 65 j. ongeh. 15 Febr. Anna Maria Schutte, 24 j. ongeh. Gijsbertje van de Hoef, 2 j. Adriana Veenendaal, 63 j. wed. van Petrus Wilhel mus Ruiteuberg. Jan Jausen, 44 j. echtg. van Grietje van de Geest. Willem Vare kamp, 1 d. 17 Febr. Johannes Lens, 68 j. ongeh. - Een levenl. aang. kd. m. gesl. van Gerrit van Nieuwenhuizen en Dirkje Hendrika van Ginkel. 18 Febr. Jocobus de Ilaan, 81 j. wedr. van Johanna Odilia Koeken berg. 20 Febr. Dionijsia Roder, 54 j. ongeh. Hoogland. Overleden: 16 Febr. P. Heihorst oud 48 j. echtg. van J. van den Tweel. 19 Febr. Een' levenlooze zoon van J. Tondeur en A. van Mispelaar. H. Gerlach 66 j. echtg. van C. Lnffef. Leasden. Geboren19 Febr. Reintje, d. van Hen drik Rijnders en Rika van de Lodijk. Everdina, d, van Timotius Blom en Aaltje Herder. Stoutenbnrg. Geboren: 19 Febr. Johanna, d. van Arie de Jong en Evertje van Burgsteden. Overleden: 14 Febr. Johannes Janssen, 8 w. 16 Febr. Gerardus Walet, 3 m. Woudenberg. Geboren: 14 Febr. Lnutje, d. van Gijs- bert van de Haar en Aaltje Berkhof. 15 Febr. Teunis, z. van Gerrit de Bree en Hen drika van Essen. Overleden: IS Febr. Neeltje van Ante- rongen, 81 j. gehd. met Andries van de Koot.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2