Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Door de Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij is o. ra. aanbesteed: Bestek no. 457het uitvoeren van onderhoudswerken op den spoorweg Amsterdam Winterswijk, Hilversum Utrecht en AmersfoortResteren, in 6 perceelenraming f37,455,08. Minste inschrijvers waren: le perceel W. v. Doornik, Baarn, f16,200; 2e per ceel W. v. d. Kooy Amersfoort, f4400; 3e perceel H. Heiligers, Amersfoort, f5440; 4e perceel H. J. A Siepe, f 3290 5e perceel, idem f1987; 6e perceel J G. v. d. Geest, Amersfoort, f3430. Op 15 April a.s. zal het tarief voor het vervoer van reizigers en bagage in rechtstreeks verkeer tusschen Amsterdam (H. IJ. S.) en Ems, Frankfort a/M., Wiesbaden en Mainz via Amersfoort ResterenNijmegenRleef, aanmerkelijk worden verlaagd. Zondag 13 April a.s. zullen te Bent heim, Rotterdam en Utrecht examens worden afgenomen tot het verkrijgen va den rang van goedeienklerk le kl. bij d Maatschappij tot Exploitatie van Staals spoorwegen, waaraan een bezoldiging van f'1000 tot f1200 is verbonden. De vrijzinnige kiesvereeniging »Bu. gerplicht" te Delft, heeft tot candidaat gesteld voor het lidmaatschap van d Tweede Ramer den heer Jhr. Mr. A. P. C van Rarnebeek. De centrale kiesvereeniging «Ne derland en Oranje" in het district Delft heeft candidaat gesteld Mr. H. A. van der Velde, Burgemeester van Loosduinen. Gisterenmiddag hield de Heer W. K. baron van Dcdem, burgemeester van Hoorn in «de Witte Engel" te Hoorn voor een zeer taliijk publiek zijne aan gekondigde politieke lezing, en wel over den invloed van den schoolstrijd op on zen politieken toestand en de gevolgen, die wij van onze nieuwe schoolwet te wachten hebben voor hel onderwijs en over den politieken toestand. Te Amsterdam is de kostelooze koffie- en brooduildeeling op den Singel gestaakt. In het geheel zijn dit jaar pl. rn. 159,000 porties uitgereikt, of gemiddeld 2000 per dag. Naar de Tijd verneemt, zal in den loop dezer week bij de firma wed. J. R. van Rossum te Utrecht, eene brochure van dr. Schaepman verschijnen, getiteld De Rechterzijde en de persoonlijke dienstplicht. Uit Nijmegen schrijft inen Onze gemeente heeft reeds haar eigen electrische straatverlichting, waarvan reeds een deel van Nijmegen geniet, haar eigen telephoon, en thans zal zij ook hare eigen electrische uurwerken verkrijgen. In de laatste raadszitting is aan B. en W. opgedragen daarvoor te zorgen. Ter eergister gehouden Paasch- paardenmarkt, waren 120 paarden aan gevoerd. Men besteedde voor paarden f80 tot f400 en voor veulens f60 tot f 130. Er werd redelijk handel gedreven. Het grasgewas van het jaagpad is door Burg. en Weth. over de jaren 189(1, 1891 en 1892, in het openbaar aan H. Ruijer Pz. te Baarn, verpacht voor f 111 'sjaars. Ter gisteren gehouden veemarkt waren ongeveer 125 runderen aangevoerd. Vette koeien golden f160 af260;guiste koeien f145 a f195; kalikoeien f150 a f240; kalfvaarzen f140 a f205; pink n f45 a 90; pinkstieren 1 50 a 80; guiste vaarzen f120 a f 150. Voor den aanvoer en verkoop van het grootst aantal runderen ter markt van den 2. April, is de premie van f 10 toe gekend aan R. v. d. Munt te Leusden, en die van f5 voor het daaropvolgend grootst aantal aan W. Roller, te Stou- tenberg. Voor den aankoop van het grootst aantal vee op die markt is de premie van f 10 toegekend aan J. van Herwaarden te Soest, en die van f5 voor het daaropvolgend grootst aantal aan W. van den Tweel te Amersfoort. Bunschoten. De hulpkerk voor de Nederl. Gereformeerden (doleerenden) al hier is Zondag 7 dezer, voor het eerst door de gemeente in gebruik genomen en bevat 450 zitplaatsen. SocbI. In de plaats van den heer Th. S. L. Bei nelot Moens, die op verzoek eervol ontslag ontving, is lot ambtenaar ter Se cretarie benoemd, de heer van Olst, thans volontair te Hoogland. B. en W. benoem den tot schatter van de localiteiten, waar sterke drank in het klein wordt verkocht A. Ravensloot den gemeentehode. Woudenberg. Bij de alhier gehou den verkiezing van drie hoofdingelanden voor het Ie district van het heemraad schap de livier de Eem, enz. zijn geko zen op het wit slembiljet de h.h. mr. M. J. Z. baron Taets van Amerongen van Renswouden, aftredend lid en Antonie van Maanen Gzn. alhierblauw stem biljet mr. W. H. J. Royaards te Utrecht. Een vadermoord. Den 7en April 1.1. werd te Londen het doodvonnis voltrok ken aan een jongen man, die beschuldigd was van vadermoord. Aanvankelijk ge loofde men, dat hij dien moord had ge pleegd in vereeniging met zijn jongeren broeder. Deze werd echter bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. Eenige oogen blikken vóórdat hij zou worden opgehan gen, heeft hij verklaard, dat niet hij, maar zijn broeder den doodelijken slag heeft teogebracht. Nog in deze oogenblikken verzocht men den minister Matthews, die bij de terechtstelling tegenwoordig was, de voltrekking der straf eenigen tijd uit te stellen om nogmaals een grondig on derzoek in te stellen. Dit werd echter niet toegestaan en het vonnis werd vol trokken. De geestelijke uit de gevangenis heeft verklaard, dat de veroordeelde vooit- durend veel spijt had getoond over den dood zijns vaders, terwijl zijn broer, die gratie verkregen had, voor alles volmaakt onverschillig bleek te zijn. Algemeen ge looft men aan een rechterlijke dwaling en groot is de verontwaardiging tegen den minister Matthews, omdat hij de te- trechtstelling niet heeft willen uitstellen ten einde nogmaals een nauwkeurig on derzoek in te stellen. Brand te Parijs. Eergisterenavond brak tegen 9 uur in de rue Daru te Pa rijs een brand uit, die in weinige oogen blikken zulk een uitbreiding kreeg, dat weldra een geheel blok huizen in lichte laaie stond. Met moeite heeft men een naburige kerk behouden. Veischeiderie personen bekwamen bij dezen brand ernstige brandwonden. De verloren zoon. Sedert verschei dene maanden was een 14jarige jongen te Verviers uit het ouderlijk huis ver dwenen, zonder dat zijn ouders wisten, waar hij zich bevond. Alle nasporingen omtrent deze zonderlinge verdwijning bleven vruchteloos. Eindelijk maakte eer gisteren een telegram uit Oran (Algerië) een einde aan de ongerustheid der ouders. Het jonge mensch telegrafeerde, dat hij zich had ingescheept, om naar zijn vader land terug te keeren. Men verdiept zich in gissingen, hoe hij in de Fiansche ko lonie is terecht gekomen. Brutale diefstal. Eergisteren had aan het station te Saint-Etienne (Frankrijk) een brutale diefstal plaats. Terwijl de wagen, die de brieven en pakketten van het postkantoor naar den trein brengt, op het perron stond, wist iemand een der zakken, die de beambte zoolang had neergezet, om de overige uit den wagen te halen, ongemerkt weg te nemen. Men trachtte den dief te vinden, doch vruch teloos. Zonderling is het feit, dat de dief bekend moest zjjn, met den inhoud der zakken, want hij had juist dien zak ge nomen, waarin zich de brieven met aan gegeven waarde bevonden,tot een bedrag van ongeveer 70.000 francs. De eerste erdenking viel op zekeren Besson, een gewezen beambte van het postkantoor, die eenige weken te voren ontslagen was. Dadelijk werd bij hem huiszoeking gedaan hetgeen ten gevolge had, dat de zak werd gevonden. Het jonge mensch had van deze som in acht dagen tijds ongeveer 1200 frs. zoek geraakt. Brand te Koekelberg. Eergisteren avond zijn te Roekelberg (in de nabijheid van Brussel) het station en bierbrouwerij «Monopole" benevens eenige belendende gebouwen door brand vernield. Het vuur openbaarde zich ten 8 ure en eerst ten 12 ure was men den brand meester door ereenigde pogingen der brandspuiten uit Brussel en de voorsteden. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren, doch de schade is zeer aanzienlijk. Een schoone gclukwensch. Door 1573 Duitsche vrouwen is aan Bismarck, ter gelegenheid van zijn verjaardag, het volgende schrijven gezonden: «Men zegt van ons, vrouwen, dat wij niets begrij pen van de politiek, en men spreekt waaiheid. Eén ding echter weten wij en hebben wij begrepen: dat Uwe Door luchtigheid jaienlang den vrede voor Duitschland heeft bewaard, en daardoor onze mannen en vaders, oi ze zoons en broeders voor ons heeft behoudendaar voor zeggen wij u dank uit het diepst van ons hart. Voor den beschermer van den vrede van ons vaderland, voor den beschermer van ons huiselijk geluk smee- ken wij God. dat hij het beginnende le vensjaar als alle volgende, den avond Uwer Doorluchtigheid, die thans zoo stil is geworden, met Zijn zegen vergelde. De postzegels zijn niet, zooals velen wel denken, een vinding van onzen tijd. Reeds vóór ruim 200 jaar waren zij te Parijs in zwang blijkens een poslregle- ment van het jaar 1653, waarin gezegd wordt, dat alleen brieven met opschrift «port payé" (port betaald) mochten ver zonden worden. IFonii bij een strenge koude. Tijdens den Fransch-Duitschen oorlog kwam een Duitscher een koffiehuis te Parjjs binnen en gaf zijn verwondering te kennen over al het schoone, dat hij in Parijs gezien had. Iemand, die hem in 't ootje wilde ne men, zeide tot hem: «Mijnheer gij weet zooveel moois van Parijs, dat gij mij ook wel de reden zult zeggen waarom de Franschen het in December bij zeer strenge vorst goed konden uithouden, terwijl de Duitschers bevroren?" De man bleef het antwoord schuldig. »'t Is toch eenvoudig," ging de Fransch- man voort, «wij Parijzenaars waren van binnen zonder vorst en we zaten rondom in de moffen." Uit Echt (Limburg) schrijft men aan den Limburger Koerier: Dat het niet raadzaam is, een kat zonder handschoe nen aan te pakken, ondervond een inge zetene dezer gemeente, die reeds gerui- men tijd geloerd had op buurmans kat, welke zich niet ontzag, van tijd tot tijd eenige lekkere kluifjes weg te kapen. Toen hij haar dezer dagen op heeter- daad betrapte, en nu de gelegenheid meende gevonden te hebben, om poes haar lang verdiende straf te doen toe komen, weiden de deuren der huiskamer goed gesloten, om ontsnapping te voor komen. De kal, thans gejaagd van den eenen hoek naar den anderen, daarbij onthaald op een partij stokslagen, geen uitweg ziende, vlucht op de kast, waarop te pronk stond het fijne porselein, de trots van moeder de vrouw, dat thans rammelend stuk voor stuk naar beneden komt. Beducht dat de geheele rijkdom aan porselein het zou moeten ontgelden klom de goede man op een stoel en trachtte onder alle zoete woorden de kat uit haar schuilhoek te lokken, doch poes, bevreesd andermaal de spitsroede te moe ten loopen, vliegt haar vijand in het aangezicht en takelt hem dusdanig toe op wangen, neus en handen, dat men thans nog de duidelijke sporen van dit tweegevecht bij hem kan waarnemen. Dat onze Peter van alle verdere vervol ging afzag, is te begrijpen, en wellicht is dit zijn eerste, maar ook zijn laatste kattenjacht, daar het voorgaande bedrijf gevolgd werd door een tweede, waarin zijn dierbare wederhelft de hoofdrol ver vulde en een lange, scherpe rede hield over haar schat, haat geliefd poicelein, dat door de schuld van een domkop, een kattenjager, het had moeten ontgelden. Of de goede man al wees op de verre gaande brutaliteit der kat, of hij ega's meewarigheid inriep over zijne bekomen blessuren deze waien volgens haar nog te gering; poes had hem nog wat meer moeten geven. Rwade tongen lieten zich later ontvallen, dat zij het nog niet eens waren, of Peter in het eerste dan wel in het tweede bedrijf zijn verwonding had opgedaan. Zóó zijn de menschen 111 Drie vrouwen voor één man. Een belangrijk proces zal binnenkort te Was hington behandeld worden. Eenige negers eischen de nalatenschap op van zekeren «Oncle John," die driemaal getrouwd is geweest, terwijl zijn eerste vrouw nog ieeft. Vijftig jaren geleden was hij slaaf in Carolina. Zijn vrouw was een slavin en behoorde aan een anderen meester. Na eenigen tijd werd hij verkocht aan een planter uil Missisippi. Driemaal ontvluchtte hij en kwam ein delijk terecht in Indiana, waar hij als vrij man leefde, zonder zich om zijn eerste vrouw le bekommeren, want hij huwde daar twee anderen. Bij de eerste vrouw had hij verscheidene kinderen en de tweede stierf, zonder hem kinderen na te laten. Na de afschaffing van den slavenhandel, keerde hij met zijn derde vrouw naar Carolina terug, waar hij zijn «eerste liefde" ook weervond, zoodat hij zich aan 't hoofd van twee huishoudens bevond. Voor eenigen tijd stierf hij. De kinderen van zijn eerste, zoowel als die van zijn derde vrouw, maken aanspraak op zijn nalaienschap. Met spanning wordt de uitslag van dit zonderling proces tege moet gezien. In de nabijheid van een stadje in Mecklenburg zou dezer dagen op het landgoed van een rijk grondeigenaar een jacht op wilde zwijnen plaats vinden en twee ceizame burgers, de bakker J. en de kastenmaker H. beiden zeer zwaar lijvige heeren, besloten naar buiten te wandelen en eens een kijkje hij het zel den voorkomend geval te nemen. Zij kwamen werkelijk op de plek, waar de jacht plaats vond, maar stonden op ze ker oogenblik eensklaps tegenover een reusachtig wijfjesvarken met zes jongen, die in stormpas op hen afkwamen. Er was enkel een stevige beukenboom in de buurt. De beangste mannen klom men er, zoo goed en zoo kwaad het ging in, en juist toen zij boven waren, rende de zwijuenfamilie onder hen door. De brave hakker had zich echter wat te ver op een tak gewaagd, die zijn gewicht niet kon torsen, de tak brak en onze bakker viel precies op een der jonge varkens, dat onder zijn gewicht werd doodgedrukt. Moeder Varken was zóó ontsteld over het vallend lichaam, dat zij met haar vijf overgebleven jongen het hazenpad koos. Het doode varkentje was het eenig stuk wild dat men machtig werd, en bakker J., die zich volstrekt niet bezeerd had, werd op plechtstatige wijze tot jachtkoning benoemd. Het wetgevend lichaam in den Staat Eeniucky in Noord-Anierika houdt zich op het oogenblik bezig met de behande ling vaneen wetsontwerp steikkende om het huwelijk te verbieden aan idioten, krankzinnigen, behoeftigen, bedelaars, vagebonden, dronkaards, spelers van be roep, en voorts aan allen, die wegens diefstal of eene andere misdaad tot ge- vangenisstiaf zijn veroordeeld geweest. Hiei vooral zal men minder op den uitslag moeten letten dan op het doel. Aan krankzinnigen en idioten het huwelijk te beletten zal niet zooveel voeten in de aarde hebben, maar iemand, die wegens een misdaad in de gevangenis gezeten heelt, tot het einde zijns levens tot het celibaat te dwingen, zal zelfs in Rentucky met zijn vol te houden. Bovendien bestaal er schier in eiken Staat van Noord-Ame- lika bepalingen omtrent het huwelijk, verschillend van die in andere Staten en het gevolg zal alleen zjjn, dat gewezen tuchtelingen, spelers, dronkaards en vage bonden die zijn toch al onderweg enz. even over de grenzen gaan om wet tig gehuwd terug te keeren. Een koopje. Een meubelhandelaar te Parijs kocht op een verkooping een toilet-tafeltje voor 25 francs. Thuis ge komen onderzocht hij zijn eigendom, of het gerepareerd moest worden. Het viel hem op dat een der diie aanwezige laad- jes niet open wilde, met een forschen ruk trok hij haar eindelijk uit de tafel. De lade viel op den grond en tegelijkertijd een bundel obligatiën der stad Parijs, ter waarde van twaalf duizend francs. De tafel behoorde oorspronkelijk toe aan den heer B., die vóór zes maanden is over leden. Tien jaren geleden had hij de ef fecten in de lade van zijn toileltafeltje gelegd, waaruit zij plotseling waren ver dwenen. Hij meende bestolen te zijn, leverde een aanklacht in bij de politie, doch vond van zijn eigendom geen spoor terug. Het blijkt nu, dat de obligatiën tien jaren verborgen hebben gezeten tus schen de lade en den wand der tafel. Omtrent den levensduur der vogels le zen wij De vogels hebben, buiten andere voor rechten, dat van lang te leven. Er be staan, verzekert men, onder de luchtbe woners honderdjarigen. Naar het schijnt wordt de zwaan het oudst, men zegt soms wel drie eeuwen. Rnauer verhaalt een valk te hebben gezien van 162 jaar oud. Volgens eenige naturalisten stierf een in 1715 gevangen zee-arend eerst in 1819, dat is 104 jaar later. Een witkoppige gier, gevangen in 1706, stieif in 1821 in eene, volière van het kasteel Schönbrunn bij Weenen, .waar hij 118 jaar in gevangen schap had doorgebracht. De papegaaien, de raven kunnen eveneens '100 jaar oud worden. Het leven der zee- en moeras vogels staat gelijk met dat van meerdere menschelijke generatien. De staat van gevangenisstraf verkort, zooals men verwachten kan, het leven. De in gevangenschap levende eksters ster ven op den leeftijd van 20 tot 25 jaar; in vrijheid worden zij veel ouder. De haan leeft 15 tot 20 jaar; de duif 10 jaar; de nachtegaal in de kooi sterft na 10 jaar de meerle na 15 jaar; in de kooi leven de kanarievogels van 12 lot 15 jaar, in vrijheid op de Canarische-eilanden veel langer. De vogels gebruiken over 't algemeen in den regel veel spierkracht; hun eet lust is dan ook bijzonder groot. Wan neer men rekening houdt met het gewicht, dan verslindt een lijster, die ineens eene groote rups opslokt, in vergelijk zooveel als een man, die bij zijn middagmaal een geheele ossebil at. En zoo hetzelfde voor iedere soort. De vogel verricht veel werk. Zijne bloedwarmte is overigens eenige graden hooger dan die van den mensch en bereikt 37o' 41 o en 42°. Een zonderling. Te Ropenhagen is den 4en dezer maand een zonderling overleden. De man, Fleischer geheeten, kwam voor 7 jaar uit Noorwegen hier aan. In al dien tijd heeft hij nog nooit met iemand gesproken en evenmin bezoe ken ontvangen. Hij bezat een vermogen van ruim een half millioen kronen en leefde toch als een bedelaar. Hij bewoonde een klein huisje in een der voorsteden. In zijn vertrekken, waar nooit iemand een voet in gezet heeft, heerschte de grootste wanorde. De doktoren hebben geconsta teerd, dat Fleischer gestorven is van hon ger en ontbering. Hij laat in Ropenha gen, zoowel als in Noorwegen erfgenamen na. Er loopen allerlei geruchten omtrent zijn veleden, het eene al geheimzinniger dan de andere. Met zekerheid weet men echter daaromtrent niets. Een nieuw weerbaarheids corps. Een honderdtal jonge dames van Harlem (New- York) hebben zich tot eene compagnie geoiganiseerd ter oefening in den wapen handel, onder voorloopige leiding van een sergeant. Zij dragen korte rokken tot aan de knie met gele pantalons voor de sol daten en witte voor de officieren, en een »kepi" tot hoofddeksel. Dat alles voor één man. Bij gele genheid van vorst Bismarck's verjaardag is het post- en telegraafverkeer te Frie- drichsruhe in die dagen zeer druk geweest, hetgeen men uit de volgende cijfers kan afleiden. Gedurende de beide dagen, 31 Maart en 1 April, werden aan het tele graafkantoor 3047 telegrammen met 122.429 woorden ontvangen uit bijna alle landen der beschaafde wereld. Er waren er zelfs uit Zanzibar, Rosario (Mexico), Valparaiso, Tehuantepec, Cairo, Alexan- drië enz. Reeds den 31 Maart was het personeel aan het postkantoor, versterkt met vier beambten en een telegraaf-in- spectcur. Met de voornaamste plaatsen in Duitschland waren -alle leidingen in werking (wat bijna nooit geschiedt.) Een buitenkansje. Men hoort heel dikwijls van rijke erfooms in Amerika; het volgende gevolg is zeldzamer. Een bewoner van Minnesota (Vereen. Staten) kreeg dezer dagen een telegram uit Stock holm (Zweden), waarin hij verzocht werd naar Europa te komen om in het bezit gesteld te worden van een erfenisje 300,000 pond sterling of een bagatel van 3,600,000 gulden, hem door een overleden oom vermaakt. In de laatste 15 jaren is 't gebruik van paardenvleesch te Parijs ontzaglijk toegenomen. Verleden jaar werden er 16,940 paarden, 241 ezels en 43 muil ezels geslacht, resp. 3,726,800, 12,050 en 9460 kilo vleesch opleverende. Men heeft twee abattoirs voor paarden en ezels: een te Villejuif en een te Pantin het aantal paardenvleeschhouwers is 132. De bedrieger bedrogen'. «Mevrouw 1 riep mijnheer Smit, een stuk half gaar deeg door de kamer gooiende, «je kunt niet eens een koek bakken I Je had eens moeten zien hoe mijn moeder dat deed dat waren eerst koeken!" «alweer je moeder, altijd heb je het over je moe dei!" zeide mevrouw Smit. «Jammer dat ze je niets geen onderricht gaf«Wat bedoel je, mevrouw? Ik wed dat ik beter koek bak, dan jij ooit deedt." «Nu probeer het eens; alles watje noodig hebt, kan je in de keuken vinden." «Goed, ik zal 't probeeren." Smit moest zich wel gioot houden; hij moest doen wat hij gezegd had, anders zou zijn vrouw hem natuurlijk uitlachen over zijn blufferij. Nooit in zijn leven had hij een koek ge bakken; hij wist in de verste verte niet wat er in koeken zat doch hij verbeeldde zich dat hij het wist. «Ik zal een koek bakken," zeide hij. «Nu, kom dan maar mee naar de keuken," zeide zijn vrouw. Wat nu?"«Ja, nu ik zal je geven wat je noodig hebt." Smit trok zijn jas uit, stroopte zijn hemdsmouwen op en beiden gingen zij naar de keuken. «Waar zal ik het in mengen? zeide Smit, «ah, hier is een kom," voegde hij er bij, zulk een voorwerp ziende. «Breng mij nu water, rozijnen, krenten, suiker, gem ber en notemuskaat. Zoo nu is .t goed." iHij deed dat alles in de kom en mengde iet met een lepel dooreen, «'t Schijnt liet erg aan elkaar te kleven." zeide hij. a't Heeft veel van een dikke soep. Waar- chijnlijk is er te veel water bij." Smit chonk er wat water af en wilde alles ipen in een vorm gieten, toen zijn vrouw feide «Gebruikte je moeder geen meel 4 «O ja, meel, ja natuurlijk, meel ook 'oen deed hij er meel bij tot alles zoo s.jjf was, dat hij het bijkans niet kon Uleiden. En nu," zeide hij, «zal ik dit nangsel naar den bakker brengen, om het di r even te laten bakken." Hij ging er irt Je de deur uit en bij den bakker ge- ki ïen, zeide hij: «Gooi dien rommel w en maak er voor in de plaats een va je beste beschuitpuddingen." Dien av ad kwamen de moeder en zuster van m< rouw Smit soupeeren. Zij had hen va de koek verteld en zij dachten zich ter koste van Smit eens te zullen ver rat en. Eerst aan het souper kwam de pui ling. Smit nam dien zelf aan van den bal ;ersjongen en zeide haar binnen bren- gei le en op tafel zettende: «Dit is mijn koi dat lijkt er iets op, zou ik mee- nei «Maar er is een briefje bij ge stoen," zeide mevrouw Smit, «laat eens ziei wat er in staat." En zij las: «Mijn- hee, 't spijt mij dat wij geen pudding hadien, zooals u wenschte; daarom zend ik ueen ander soort. Uw dienstwillige dienar. de Bruin, banketbakker." Tibleau Srit beweerde nooit meer een bekwaam bakkir te zijn. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geijoren: 3 April Herman us Johannes, z. vauMijudert Pijpers en Jacoba Philippina van del Geld. 4 April Johannes, z. van Johanns Edelkoort en Reijertje van Dijk. Comclij z. van Petrus Versteeg en Barbara Jacoba Koppen. Johan Wilhelmus, z. van Wilhehls Blombergen en Hendrika Meer- nik. 6 April Antonia Catharina, d. van HendrilILos en Johanna Alijda van Wou denberg)Gerardus z. van Nicolaas Wil helmus an den Berg en Maria van Empelen. Jan Jhristiaan, z. van Dirk Johan Romijn en Juliaa Alberdina Reuman. 6 April Willem, z. van Cornelis Veen en Maria Barendin,! Muijzert. Johannes, z. van Johannes van Loenen en Magrielha Quint. Onde'trouwd: 10 April Johannes van Leijahorst en Meikina van der Slijk. Tboms Arnoldus Jacquemijus en Maria Hendrika rjan Wessum. Gehuld: 9 April Jacobus Johannes Luijdjens 4 Johanna Maria Verhoeff. Overlaten: 4 April Hendrika de Koe, 54 j. ongel. a April, Gerhardina Barbara

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2