Gemengd Nieuws. Qfficieele Publicatiën. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. geschilderd zijn, bezit het paleis een oud eerwaardig voorkomen. Een breede stoep leidt naar een ruime vestibule, die, naar het schijnt te gelijker tijd voor salon, boekerij, museum en biljartzaal dienst doet. Groote albums, meest met platen uit vreemde landen, kaarten e. d. liggen op de tafels er staan ouderwetsche rust banken en stoelen; kachels verspreiden het grootste gedeelte van het jaar een aangename, gelijkmatige warmte, en aan de muren hangen talrijke mei kwaardig- heden uit de Oost, door Houtman, Le- maire, Harlog, Caron, van Campen en Berkel van hunne ontdekkingsreizen me degebracht. Koning Willem III is even ervaren in de geschiedenis hunner reizen als in de muziek. Geen der nieuw ste werken, die op deze kunst betrek king hebben, is hem onbekend. «Langs een zacht-verlichte dubbele trap bereikt men een soort van opper zaal, waarvan de wanden met kostbare Ylaamsche gobelins uit de 16. eeuw zijn behangen. De receptie-zaal van den Koning is vol van de fiaaiste kunstwerken, groe pen in brons op marmeren voetstukken. Bouguereau's meesterstuk, «Susanna het bad verlatende," trekt het meest de aandacht. In deze zaal hebben muziek uitvoeringen plaats. u's Konings studeerkamer, rechts van den middengang, is van boven tot bene den met alle soorten van wapens behan gen. Koning Willem kent de plaats van elk jachtroer, en verheugt zich bijzonder in de volledigheid dezer verzameling. Elke nieuwe verbetering in wapens kent hijzijne kloeke houding, frissche ge- laatskeur, zijn wit haar maken een aan- genamen indruk. Een brandende kaars staat op de met papieren bedekte schrijftafel en in een reeks portretren, voor 's Konings inktko ker, ziet men de beeltenissen van de Koningin, prinses Wilhelmina, koningin Victoria van Engeland, den koning der Belgen, den prins van Wales en andere vorstelijke personen. Een vroolijk vuur brandt in den open haardonder 's Ko nings stoel ligt een Perzisch tapijt, en elke plaats waar geen kanonnen of ge weren slaan, wordt door eeuige zeldzame schilderijen of bronzen beelden ingeno men. «De buitenplaats is geheel in overeen stemming met het Engelsch karakter van het gebouw ingericht; alleen ter zijde van het paleis is een Hollandsche tuin. Overal is buitengewoon frisch, groen gras, en er is niets dat de Koning meer mist dan zijne dagelijksche uitstapjes te voet of te paard naar vergelegen deelen van zijn heerlijk landgoed. Dr. Schaepman's brochure wordt door den Standaard aldus besproken «Ook de jongste brochure van dr. Schaepman, over het remplan?antencon- flict, is helder als altoos, en leest prettig. Ze is een poging, om den storm, die opstak, te bezweren, door duidelijk te maken, dat heel deze agitatie, op de wijze, waarop ze is aangelegd, haar doel voor bijschiet. Van tweeën één toch, de liberalisten zijn tegen of ze zijn voor persoonlijken dienstplicht. Zijn ze er voor, dan komt de legerorganisatie toch eerlang op dien voet tot stand. En zijn ze er tegen, dan wordt het ontwerp-Bergansius met hun hulp toch afgestemd. Waartoe dan alles op haren en sna ren gezet, met geen ander gevolg, dan dat de persoonlijke dienstplicht toch komt, plus de verscherpte tirannie van het liberalisme er bij. Hier spreekt staatsmanswijsheid. Een vroede zin, ook daaraan merk baar, dat dr. Schaepman, zonder het er bij te zeggen, zijn in het Centrum op geheven vinger zakken laat, en duidelijk toont, hoe die vinger in het minst geen dreigement bedoelde, maar slechts een ernstig heenwijzen op de gevolgen, die te sterk spannen van den boog, tegen zijn bedoeling, na zich zou sleepen. Dit is ons volkomen genoeg en daar mee dit incident afgedaan. Wachten we thans af, welken invloed dit vroede, kloeke woord op de politieke Roomsche kringen oefenen zal." Bij beschikkirg'der arrondissements rechtbank te Roermond, dd. 7 April jl., is de notaris J. Ie Brun, te Nederweert, tijdelijk belast met het beheer der mi nuten. akten en bescheiden van den no taris J. A. H. Clercx, te Weert, die se dert 16. Maart jl. van zijne standplaats verdween, zonder eenig adres achter te laten. Te Weert heerscht deswege groote verslagenheid, aangezien genoemde nota- taris een groot vertrouwen bezat. Het gerucht spreekt van een tekort van f 180.000 A f200.000. De notaris Clercx is lid der Prov. Sta ten van Limburg Centr Bij het te Utrecht gehouden examen ter verkrijging van de acte voor onder wijzeres is nog o. m. geslaagd, onze stadgenoote Mejuff. E. S. van Gheel Gil- demeester; terwijl bij het op 16 April gehouden examen ter verkrijging van de acte voor onderwijzer o. m. geslaagd zijn onze stadgenoot de heer S. A. Felix, de heer H. A. NijsenJ van Stoutenburg en de heer H. Vissink, van Bunschoten. Be Commissie, belast met het af nemen der eindexamens van de leerlin gen der hoogere burgerscholen in deze provincie is voor dit jaar samengesteld als volgt: Dr. J. W. Moll, directeur der rijks hoogere burgerschool te Utrecht, lid en voorzitter en tot ledenH. Koldewijn, P. H. van Moerkerken, P. van Maurik, dr. F. H. Seelheim, G. de Bruyne, A. Groenier, leeraren der rijks hoogere bur gerschool te Utrecht. Dr. H. F. Jonkman, ]dr. W. Ekama, G. J. Buys, W. N. Coenen, J. C. G. Grasé, F. Wesseling, J. C. F. Prikken, leeraren der hoogere burgerschool alhier. C. Knapper Kz„ leeraar der hoogere burgerschool te Amsterdam en G. J. Vos, leeraar aan de rijks land bouwschool te Wageningen. De examens zullen dit jaar te Utrecht worden gehouden. De Amst. Ct. meldt: Het besluit van het hoofdbestuur der Coöperatieve Winkelvereeniging Eigen Hulp, om te Amersfoort eene afdeeling op te richten, schijnt ook daar niet in de smaak der burgerij te vallen. Althans, zoodra het besluit bekend werd, namen eenige ingezetenen het ini tiatief tot het vormen van eene afdeeling van Maatschappelijk belang, om een der gelijke afdeeling van Eigen Hulp zooveel mogelijk afbruik te doen. Donderdagmorgen, ongeveer half zeven uur, werd brand ontdekt in het perceel, bewoond door den heer Addicks in de Zevenhuizen, en wel in het ver trek belendende aan de Kerk der Herv. gemeente alhier. Door het spoedig op treden der brandweer werd de brand spoedig gebluscht. De schade heeft zich be perkt tot genoemd gedeelte der woning eenige glasruiten in het kerkgebouw. Gebouw en inboedel waren verzekerd. Ter gisteren gehouden veemaikt waren ongeveer 120 runderen aangevoerd. Vette koeien golden f'160 a f270;guste koeien f'140 a f190; kalfkoeien f155 a f250; kalfvaarzen f140 a f220; pinken f 50 a f 100pinkstieien f55 a f90; guste vaarzen f115 a f145. Voor den aanvoer eri verkoop van het grootst aantal runderen ter markt van den 11. April is de premie van f 10 toe gekend aan G. Tolboom, te Hoogland, en die van f5 voor het daaropvolgend grootst aantal aan J. Berg, te Amersfoort. Voor den aankoop van het grootst aantal vee op die markt is de premie van f10 toegekend aan H. Overgoor, te Amers foort, en die van f 5 voor het daaropvol gend grootst aantal aan Jan van Her waarden, te Soest. In de vergadering van den gemeen teraad, die Donderdag middag werd ge houden, is het voorstel van burg. en weth. om hun een crediet van f660 te verleenen ter bestrijding van de kosten, aan eene feestelijke ontvangst van het bataljon infanterie, dat alhier in garnizoen komt, verbonden, met algemeene stem men aangenomen. De inhoud van dat voorstel is door ons reeds medegedeeld. Uit de inlichtingen die de Voorzitter, naar aanleiding eener vraag van den heer van Zijst verstrekte, bleek nog, dat het vuurwerk zal worden ontstoken op een perceel driestgrond, aan den Vlasak- kerweg. in de nabijheid van de Korte Bergstraat gelegen, dat tot dat einde door den eigenaar, den heer J. G. van der Geest, kosteloos ten gebruike aan de gemeente is afgestaan, en dat, 90 bij 90 M. groot, genoegzame ruimte aanbiedt voor het te verwachten publiek. Voorts bleek dat de dag van aankomst nog niet is vastgesteld en dat 't zoowel den 1. Mei kan zijn als den 30. April, waarop het bataljon in deze gemeente aankomt. In- tusschen is getelegrafeerd om opgaaf van dag en uur der aankomst. Het plan bestaat den troep met een muziekcorps in te halen en het op den Hof te verwelkomen. Voor dat dit besluit viel, benoemde de raad de commissie, bedoeld bij artt. 11 en 15 der wet op de schutterijen. Hij verkoos de heeren W. A. Crooc- kewit en M. L. Celosse tot leden en de heeren mr. J. G. A. van Zijst en E. L. Visser tot plaatsvervangende leden. Naar wij vernemen zal het le ba- tailjon van het 5e reg. Infanterie hetwelk 30 April of 1 Mei alhier in garnizoen komt niet de nieuwe kazerne betrekken maar voorloopig gehuisvest worden in den ouden kazeme aan het Singel. 333ste STAATSLOTEKIJ. Derde klasse. Trekking van.16 en 17 April (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f IOOO op No. 11904 Prijs van f 4O0 op No. 13585. Prijs van t 100 op No. 7475. Prijzen van f 45 1259 1281 1298 3943 6402 6407 6431 6433 7450 7738 7755 11932 11961 •11964 11986 13521 13525 13540 13602 en 13609. Te zamen 23 prijzen. Baarn. In de openbaie vergadering van den raad van Woensdag werd vast gesteld het kohier van de hondenbelas ting, dienst 1890. Aan den heer H. Versloot te de Bilt, werd concessie verleend oin gebruik te maken van den gemeenteweg voor het leggen van rails voor een paardentram van Soest naar Baarn aan welke conces sie enkele voorwaarden werden verbon den. Tot leden der commissie van den hoof- delijken omslag werden benoemd de hee ren C. M. van Gogh, J. Harbrink Numan, J. Goudswaard, J. C. van der Veen en J. Sijberden. Aan den heer G. Verdam, hoofd der volkstellers, werd eene gratificatie ver leend. Mededeeling werd gedaan van het ge meenteverslag en van het verslag der schoolcommissie. Er werd besloten, een vierde locaal te bouwen aan de school op de Oosterheide. 4 personen, wier namen voorkomen op de kiezerslijsten, werden daarvan ge- schiapt, dewijl zij bedeeld werden. De begrooting werd gewijzigd, ten einde eene som van ongeveer f1200 op het grootboek der nat. werkelijke schuld te kunnen brengen. Woudenberg, 16 April. Door Water- graaf en Heemraden van het Heemraad schap de Eem, beken en aankleve van dienis aanbesteed het op de diepte brengen van reeds verdiepte gedeelten der Lun- tersche-, Barneveldsche-, Modder- en Moor- sterbeken en de Buitensingels van Amers foort, benevens het maken van eene in richting tot opstuwing van water, in negen p rceelen. Ingeschreven is voor het 9. perceel door de heer G. Wassink voor f721. Voorts was ingeschreven voor de ove rige acht perceelen door 5 inschrijvers, waarvan H. Vellhuizen te Woudenberg voor hel 1. perceel f394; het 2. perc. f384; het 3. perc. f128; het 4. perc. f32; het 5. perc. f'15; het 6. perc. f 85 het 7. perc. f'158 en P. van Dijk te Scherpenzeel voor het 8. perc. f339, het laagst hadden ingeschreven. De werken zijn den minsten inschrijvers gegund. Zelfmoord. Eenige late wandelaars in de Passage Saint-Hubert, te Brussel, waren Donderdagavond getuigen van een treurig tooneel Plotseling hoorden zij van uit de Galerie du Roi een schot er, von den eenige oogenblikken later het lijk van een jongen man, die zich met een ruiterpistool in de volle borst geschoten had. Hij laat eene vrouw met een kind na. De man was pas 28 jaar en schijnt door ellende tot dit ongelukkig voorne men gekomen te zijn. Hoe goed het kan zijn, dat postbeamb ten eenige kennis van vreemde talen bezit ten, bleek onlangs in liet zuidelijk provincie stadje H. Daar kwam een brief aan voor „Onkruid Steenweg te H." Men infor meerde overal, tot zelfs bij den Burger lijken Stand, doch de heer Onkruid was een onbekend persoon. Een der bestellers, die wat Fransch geleerd hab, kwam op den inval het adres te vertalen. «Onkruid" is in 't Fransch «Malherbe" en Malherbe is een te H. bekend persoon. En ind r- daad bleek de brief bij den heer Malherbe aan het juiste adres bezorgd te zijn. De Transvaalsche Volksslem zegt in haar nommer van 17 Maart: «Reuter meldt ons uit Londen dat de heer Du Toit, minister van onderwijs der Zuid- Afrikaansche Republiek, zijne verwachting heeft uitgesproken in een onderhoud met een verslaggever der Pall Mall Gazette, dat binnen twee jaren een Engelschman President der Zuid-Afrikaansche Republiek wezen zou en verklaarde hij zich verder voor Veieenigd Zuid-Afrika onder Britsche bescherming der kusten. Niettegenstaande de heer Du Toit ons vele malen verrassingen bereidde, waar wij hem als politiek man zagen optre den, en wij reeds lang geleerd hebben dat het aan eenvoudige menschen als wij zijn niet gegeven is, de bedoelingen van den heer Du Toit dadelijk te hegrijpen, weigeren wij toch aan dit bericht geloof te slaan Wij vertrouwen echter dat de regeering onmiddelijk een onderzoek in deze zaak gelasten zal, opdat wij het bericht spoedig voor eene grove onwaar heid kunnen verklaren of wel kunnen melden dat de man, die zulke schoone verwachtingen van onze republiek durft koesteren en uiten, die durft voorspellen dat de wetten des lands met voeten zul len getreden, opgehouden heeft in eeni- gerlei betrekking tot dezen staat te staan, tenzij om verantwoording af te leggen voor den rechter." Een alleen wonend vrouwtje te Tilburg 82 jaren oud, had de zonderlinge gewoonte 's avonds als haar snoepwinkeltje geslo ten was, zich te verlustigen met het roo- ken van een pijp tabaknaar het schijnt moet zij daar zoo zeer aan verslaafd ge worden zijn, dat zij haar pijpje mee naar bed nam. In den nacht van Maandag op Dinsdag bemerkte een buurman, dat er brand bij haar was. Hij opende spoedig de deur en waagde zich in den verstik- kenden rook, om het moedertje nog te redden, hetgeen dan ook gelukte, maar zij was reeds buiten kennis en had ten gevolge van een val uit haar bed een hevige wonde aan het hoofd; meer dood dan levend werd zij naar het gasthuis vervoerd. De brand werd gebluscht, en later vond men nog twee tabakspijpen lusschen het verbrand beddegoed. Die Russen. De Russen gaan mee inet den geest des tijds natuurlijk op hun Russisch. Erg conservatief was het, meende de Rus, en in strijd met het tegenwoordig streven naar vooruitgang, dat steeds dezelfde muntbiljetten werden gebruikt. Er moesten nieuwe komen. En zij kwamen er; muntbiljetten van 25 roebel, muntbiljetten van 10 roebel en muntbiljetten van 5 roebel. De Rus sen waren in hun schik; zij hadden een bewijs gegeven dat een Rus wil leven gelijk ieder ander leeft: het oog gericht op de behoeften van den tijd. Na eenigen tijd bemerkte men, dat er meer biljetten van 25 roebel in omloop waren dan men had uitgegeven. Met aan Russen eigen voortvarendheid werd de oorzaak van dit zonderlinge verschijnsel onder zocht; men had, naar wordt beweeid, slechts drie maanden noodig om te ont dekken dat er valsche biljetten in omloop waren. Alle biljetten van 25 roebel wer den ingetrokken. Nog had men de '10 en 5 roebel-bil jetten. Bij deze ook hetzelfde ver schijnsel als bij de 25 roebel. Aan de rijksbank werden in één dag niet minder dan vijfhonderd valsche biljetten van 10 roebel ingetrokken. O, die bedorven Russen Thans is Rusland weer verzonken in zijn oude, halve barbaarschheid hel heeft geen nieuwe biljetten meer. Een koetsier te Utrecht kreeg Maan dagavond op het Stationsplein eer. vrachtje. Hij zette een koffer op de imperiale van zijn rijtuig, liet zijn passagiers instappen en zette zich toen naast een passagier op den bok neder. Nauwelijks was hij ech ter gezeten, of hij viel in de armen van den heer, die naast hem zat. Men tilde hem van het rijtuig af en ontbood een geneeskundige. Deze kon niet anders dan slaap, constateeren, doch vermocht niet liera wakker te krijgen. De koetsier werd toen per vigelant naar den stal vervoerd en daar neergelegd. Toen echter aan zijn slaap geen einde scheen te komen en de ontboden geneesheer het te warm voor hem in den stal vond, werd hij bereid willig in het Nederl. gasthuis voor oog lijders aldaar opgenomen. Eerst Dinsdag morgen te 8 uren ontwaakte hij. Hij zeide lekker geslapen te hebben; doch nauwelijks waren die weinige woorden geuit of hij verviel weder in diepen slaap. Des a onds werd hij per brancard naar zijn woning vervoerd. Het transpoiteeren maakte hem volstrekt niet wakker en Woensdagmorgen was er nog geen ver andering in zijn slapenden toestand ge komen. De eenige uiterlijke verandering die hij had ondergaan, is dat zijn hoofd erg gezwollen is. De ongelukkige is on geveer 60 jaar en gehuwd. Het kan mis schien zijn nut hebben, in verband met berichten van dergelijke gevallen, hierbij te vermelden, dat de man niet door de influenza is aangetast geweest. Een woekeraar. Zekere Ludwig Matthias, is door de rechtbank te Absler- leben tot 6 maanden gevangenisstraf en 2500 francs boete veroordeeld en vijf jaar ouder politietoezicht gesteld, omdat hij een officier geld had geleend tegen 180 pet. interest. Daardoor ziet men, op welke manier sommige Duitsche officieren in hunne groote uitgaven voorzagen. Geluk kig heeft de Keizer daar een einde aan gemaakt. Om een photographie, 't zij portret 't zij landschap, in het donker lichtend te maken, gaat men op de volgende wijze te werk: Een stuk kaïton wordt zoo ge lijkmatig mogelijk met een dunne laag stijfsel bestreken. Hierover strooit men, als de stijfsel nog kleverig is, een poeder van zwavelbarium of zwavelcaleium. Om te maken, dat het poeder overal vast blijft kleven, strijkt men eenige malen met een penseel over de kleverige laag. De photographie, welke opgeplakt moet zijn, moet nu doorzichtig worden gemaakt. Dit geschiedt, wanneer men het beeld aan de rugzijde met ricinuolie bestrijkt en er daarna de overtollige olie met een schoon lapje afwrijft. Vervolgens plakt men den doorschij- nenden afdruk op de geprepareerde zijde van het karton en droogt een en ander bij een kachel. Stelt men nu het beeld aan het licht bloot, dan dringen de licht stralen door het transparante papier tot het bovengenoemde poeder, dat ze op- sloipl en later weer uitstraalt. De pho tographie is dus in het donker lichtend en verliest niets van haar duidelijkheid, daar het poeder natuurlijk, naarmate het beeld licht, donker of schaduw vertoont, meer of minder wordt verlicht en dan ook later meer of minder licht uitstraalt. De uitwerking moet volgens de Amateur Photograph, waaraan het bovenstaande is ontleend, verrassend zijn. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, doet te weten, dat door leden van de alhier bestaande vereeniging tot bevordering van 'elands WEERBAAR HEID „Eendracht maakt [Macht," eiken Woensdag, na 4 uur des namiddags, Schiet oefeuingen gehouden worden op het terrein genaamd de Vlasakkers, gelegen rechts van den straatweg tus- schen Amersfoort en Utrecht, en dat daardoor de omtrek dier plaats onveilig zal zijn. Amersfoort, den 17. April 1890. De Burgemeester voornoemd, W. A. CROOCKEWIT, Weth. lo. Br. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien art. 5 der wet tot regeling vaD den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap; Brengen ter openbare kennis, dat een verzoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein bij hen is ingekomen van A. Tameling, weduwe van W. Mosterd man, in het perceel wijk C. No. 299. Amersfoort, den 17. April 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, W. A. CROOCKEWIT, Weth. De Secretaris, lo. Br. W. L. SCHELTUS. BURGERLIJKE STANDEN. Amerafoort. Geboren: 10 April Christiaan, z. van Coenraad van Nimwegen en Angenies van Ekelen. Wouterus Hendrikus Johannes, z. van Jan van de Vlasakker en Marrigjen Raue. 11 April Maria, d. van Gerrit Tombroek en Dina van Niekerd. 12 April Catrina Geertruida, d. van Arie Lambrechts en Grietje Veldkamp. 13 April Hendri kus, z. van Willem Gijsbert van Ginkel en Ajijda Bekbergen. 14 April Johanna Wilhelmine, d. van Mechtold Bliekendanl. 15 April Petrouella Johanna, d. van Cornelia van Herwijnen en Petronella Johanna Wuij- ster. Jacob, z. van Willom Vlijm en Gerritje van de Pol. 17 April Anna Wilhelmine, d. van Gijshertus Kamperman en Lientje van Oost. Ondertrouwd: 11 April Hendrikus Johannes van Werven en Johanna van der Pol. 17 April Cornelis Berkloo en Alijda Apeldoorn. Jan Bonsel en Peternella Lomen. Pieter Smith en Harmke Visser. Simon vau Huijzen en Margrietha Meijer. Johannes Franciscus van Doorn en Hermina Bosman. Willem Willemse en Gerarda Maria van Bekkum. Gehuwd: 16 April, Hendrikus Pot en Geertruida Tesson. Hendrik van de Bleek en Rikje van Loenen. Overleden: 10 April Willeinijna Mieres, 70 j. wed. van Jochem van den Akker. 11 April Wilhelmina Hilhorst, 62 j. echtg. van Lambertns Johannes Huurdeman. 12 April Jan Boersen, 82 j. echtg. van Rikje Kleter. Lengden. Geboren: 13 April, Adrians, d. van Gijsbert van der Horst en Dirkje van den Brink. Rijk, z. van Rijk Ederveen en Bartha Vlastuin. 17 April Hendrik, z. van Willem Jan Ruitenbeek en Gerritje Ruiten beek. Ondertrouwd: 10 April, Gerrit Jan van Roekei, wedr. van Hendrik Zoeten met Jannetje Knip. Gehuwd: 10 April, Jacob Koller met Gerarda de Groot. 17 April, Lambertus Boerssen met Cornelia Langelaar. Wil helmus Huurdeman met Wilhelmina Dijkgraaf, Stoutenburg. Ondertrouwd: 17 April, Aalbertue van Moorst met Adrians Huijskes. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 18 April 1890. Tarwe f 0.— a f 0.-- Rogge - 0. - o.— Boekweit - 0.— - o— f Per Appelen 0.— o— hecto- Peren - 0.— - o.— 1 liter. Kleiaardappelen - 0.— - 0.— 1 Zand - 1.80 - 2.— Hoendereieren - 2.75 - 3 30 p lOOst. Boter - 0.90 „- 1.20 p. kilo. Margarine - 0.— „- 0.- P- Zoetem. kaas - 0.— - 0.- p.60„ Kippen - 0.70 1.25 Kuikens - 0.— - 0.- J Piepkuikens - 0.— - o-— 1 Ganzen - 0.— - 0.- Oude renden - 0.— - o.— per. Jonge - 0.— - 0.— stuk Hazen - 0.— - 0.- l Wilde konijnen - 0.— - 0.— j Tamme - 0.25 - 1— Duiven - 0.30 - 0.90 per paar. Vette varken» - 0.— - 0.- kilo- Biggen - 7.— - 13.— Schrammen - 17.— „- 28.- J Vette koeieu -160.— -270.— I Guste -140.— -190— f Kalf -155.— - 250.— Per stuk. Kalfvaarzen -140.— -220.— Pinken - 50.— „-100.- 1 Piukstieren - 55.- 90.t Guste vaarzen -115.-14,5 Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappelen280 heet. Zand- aardappelen; 11000 stuks Hoendereiereu stuks Eendeneieren; 1800 kilo Boter; kilo Margarine; kilo Kaas; 120 stuks vee.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2