Plaatselijke berichten. in de algemeene verwarring en drukte geen ongeluk is gebeurd. Door twee personen die zich achter in de kerk bevonden, werd dadeiijk jacht op den dader gemaakt, die dan ook spoedig gegrepen en aan de politie overgeleverd werd. Dit jongmensch, dat reeds vroeger met de gevangenis kennis maakte, zal zeker zijn welverdiende straf niet ont- loopen. Het had de aandacht getrokken dat in den laatsten tijd in eene zelfde werk mansfamilie te Leiden betrekkelijk kort na elkander zich verschillende sterfgeval len hebben voorgedaan. Eerst overleed een kind, daarna de man, vervolgens werd de vrouw ziek, die ech ter herstelde; daarna overleed van den man de moeder, die de zieken nu en dan had opgepast, vervolgens een tante en eindelijk de vader, terwijl thans een der familieleden, die telkens van elders naar hier voor de begrafenis van zijn vader, broeder en verdere bloedverwanten was overgekomen, eindelijk zelf ernstig onge steld ligt. Al die opvolgende sterfgevallen, waar van een lijk spoedig zwarte vlekjes op de borst vertoonde, bleven natuurlijk geen geheim; sommigen dachten er het hunne van en de mond des volks sprak reeds van eene herhaling der beruchte Leid- sche vergiftigingsgeschiedenis van vrouw van der Linden, nu ongeveer zes jaren geleden. Een ingesteld onderzoek heeft echter aan het licht gebracht, dat men hier te doen heeft met verschillende gevallen, onder welke de influenza zich vertoont en dat wederom het bewijs is geleverd dat deze ziekte wel degelijk besmettelijk is. Leidsch Dgbl). Woensdagmiddag werd in het ge bouw Volksheil eene, uit den aard der zaak kleine, vergadering gehouden van de leden der Vereeniging: de Blijmaar in Woord tn Werkwaarin o. a. door den voorzitter verslag werd uitgebracht van de werkzaamheden des bestuurs en het gebruik, dat var. het gebouw gemaakt is gedurende het jaar 1889. Spr. gedacht in de eerste plaats het verlies, dat de vereeniging geleden had door het vertrek van Ds. Wartena, die een warm voorstander geweest was van de vereeniging, hare belangen met ijver had behartigd en een ruim deel had ge nomen in de werkzaamheden van het bestuur. Daar volgens de statuten der vereeniging het bestuur uit 5 leden mag bestaan, waarvan minstens 3 te Amers foort woonachtig, werd besloten Ds. Wartena als bestuurslid buiten de stad te benoemen. Als lid van het bestuur te Amersfoort werd in zijne plaats met al- gemeene stemmen benoemd de H. W. Geb. Heer Mr. H. J. H. Baron van Boet- zelaar van Oosterhout, terwijl de heer Hoogewerff, die aan de beurt was om als bestuurslid af te treden, als zoodanig her benoemd werd. Als werkzaamheden van de vereeniging uitgaande, vermeldde Spr. de Bijbellezin gen,i die evenals in de voorgaande jaren van week tot week waren voortgezet, de Bidstonden, die bij enkele gelegen heden gehouden waren, de Volks lezingen, door den heer Roos uit Amster dam over de Middernachtzending, door Mejuffrouw Scholten uit Amsterdam over de vrouw tegenover een groot maatschap pelijk kivaad, door den heer Coolsma uit Rotterdam over de zending onder de Soendaneezen en door Dr Jonkman over Voeding gehouden, benevens eene lezing bij inteekening van Dr. van Gheel Gilde- meester uit 's Gravenhage over Christen dom en Socialisme, de 4 avondbijeen komsten tot Volksvermaak, gedurende de kermis gehouden, bij de laatste van welke de Sciopticonvertooningen der vorige avonden door een traktatie vervangen werden, waaraan een 120 tal personen in vroolijke stemming had deelgenomen, eindelijk de Zendingsbidstonden, die in denzelfden geest, als in het voorgaand verslag was aangeduid, geregeld iedere maand waren gehouden. Als laatsten, maar vooral niet minst belangrijken tak van werkzaamheid ver meldde Spr. de huisvesting en verpleging aan onderscheidene personen verleend. Deze kunnen tot twee categoriën worden gebracht. Vooreerst dezulken die, om een betamelijk onderkomen verlegen, wer den opgenomen. Tot deze klasse behoorden lo. eene burgerjuffrouw van buiten de stad, die, plotseling buiten betrekking geraakt, 5 weken in het gebouw vertoefde, om gelegenheid te hebben tot het ver krijgen eenernieuwe betrekking; 2o. eene dienstbode, die eerst 3 maanden na het verlaten van een dienst in een anderen dienst kon komen en dien tijd in het gebouw doorbracht en 3o. een vijftal kinderen uit een arbeidersgezin, waar van de moeder overleden was, terwijl de vader wegens een ongeval buiten de stad verpleegd werd deze bleven slechts elf dagen tot aan de terugkomst van den vader. De verpleegkosten van bovengenoemde personen weiden voor het giootste ge deelte gedragen door meer gegoeden, die zich hun lot hadden aangetrokken, De andere klasse bestond uit personen, die meer bijzonder de hulp der Christe lijke liefde behoefden. Het gold hier deze verpleegden het waren alle jeugdige meisjes zoo mogelijk van den dool weg terug te brengen, dien zij waren ingeslagen, en ze alzoo voor de maat schappij, mocht het zijn ook voor de eeuwigheid, te behouden. Oorspronkelijk, zeide Spr., was het alleen de bedoeling geweest voor korten tijd huisvesting te verleenen aan verwaarloosden of geval lenen, die zoo spoedig mogelijk in een of ander gesticht zouden worden geplaatst, doch het bestuur wer<^ door den Heer zeer kennelijk hierin geleid, zoodat het er zich niet aan mocht onttrekken om zelf pogingen tot terechtbrenging van sommige verpleegden aan te wenden, en daarop dan ook merkbaren zegen ont ving. Eenigen van dezen zijn in het voor gaand verslag reeds vermeld, ofschoon zij eigenlijk eerst tot het laatst verioo- pen jaar behooren. Spr. gaf nu de vol ledige lijst. No. 1. in April 1888 door tusschen- komst van het bestuur in een Doorgangs huis geplaatst, werd na aldaar 1 jaar en 8 maanden te hebben doorgebracht, te gen het eind van '89 door het bestuur opgenomen, ten einde haar meer van nabij te leeren kennen en op voldoenden grond getuigenis te kunnen geven. Na een verblijf van 5'/2 week vertrok zij 1. Feb. naar een dienst in Zuid-Holland, waar Jzij reden van tevredenheid geeft en ook reeds van haar loon een gedeelte van het voor haar uitzet voorgeschotene terugbetaalde. No. 2. was, na eenige weken in Volks heil vertoefd te hebben met haar kind in een weldadig gesticht opgenomen. Het kind is overleden, zij zelve als dienstbode op een dorp in Zuid-Holland Werkzaam. No. 3. was, na 8 weken verblijt in het gebouw, in een dienst in Noord-Holland geplaatst, doch na een half jaar ziek terug gekomen. Ruim 5 maanden werd zij in hare geboorteplaats,deels bij hare ouders, deels in een ziekenhuis verpleegd. In Maart 1.1. kwam zij hersteld volgens haar verlangen hier terug en vertrok tegen het eind dier maand naar een dienst op een dorp in deze provincie, vanwaar goede berichten aangaande haar inkomen. No. 4. is, na een verblijf van 14 dagen in Volksheil en van 4 weken in het Asyl Steenbeek, tot den weg der zonde teruggekeerd en heeft ook later gewei gerd aan herhaalde vermaningen om dien te verlaten, gehoor te geven. No. 5. is, na ruim 3'/, maand in het gebouw vertoefd te hebben, sedert 1. Augustus 1.1. in een dienstin Gelderland,ge- geplaatst waar zij het goed maakt en in het volgend voorjaar als lidmate der gemeente hoopt aangenomen te worden. No. 6. heeft eene droevige geschiedenis. Op haar eigen verzoek in Sept. 1.1. opge nomen, werd zij met 1. November in een dienst in Zuid-Holland geplaatst, van waar nu eens gunstige, dan weer min der gunstige berichten inkwamen. Toen zij met 1. Feb. 1.1. uit dien dienst ont slagen werd, meende het Bestuur haar op haar verzoek, en nu voor hare eigene rekening, nogmaals te moeten opnemen en pogingen te moeten doen om haar volgens haren wensch in eene betrekking te plaatsen. Gelukkig, dat dit niet dade lijk slaagde, want weldra moest zij we gens haar ergerlijk gedrag worden weg gezonden. Wederom op haar verzoek in een Doorgangshuis opgenomen, werd zij ook van daar wegens wangedrag wegge zonden. Nu wordt voor haar het ergste gevreesd. Al deze personen zijn, voor rekening der vereeniging verpleegd. In het afge- loopen jaar alleen is daarvoor, alle kos ten saamgenomen, ruim f 100 uitgegeven, eene som die, schoon ruim '/s van al onze gewone uitgaven bedragende, met het oog op hetgeen verricht is, zeer ge ring mag worden geacht. Mochten er nu, gelijk in den laatsten tijd bij herhaling geschied is, meer aanvragen van elders komen, dan zou het bestuur zeker in de verplichting komen, een beroep op de Christenen in den lande te doen, ten einde in de dan te maken buitengewone onkosten te voorzien. Maar ook nu ver trouwt het bestuur, dat, zooal sommigen hier ter stede minder geneigd zijn, de vereeniging voor andere takken van werk zaamheid te ondersteunen, deze tak al thans geacht zal wordende belangstelling en medewerking van allen waardig te zijn. Wie toch zou, vroeg Spr., wanneer hij diezelfde personen, wier aanblik bij hare eerste komst diep medelijden, ja soms zelfs haast afkeer inboezemde, daar voor zich ziet staan, bloeiende van gezondheid en met tevredenheid en lust ten goede op het gelaat, zich piet har telijk verblijden in eenen arbeid, waarop zulk een zegen heeft gerust? Over het gebruik, dat door anderen, evenals ten vorigen jare van het gebouw gemaakt was, had Spr. niet veel belang rijks mee te deelen. Hij besloot met de bede, dat het Gode behage de Vereeni ging in stand te houden en haar door Zijnen Heiligen Geest in staat te stellen, om tot uitbreiding van Zijn Rijk op aarde werkzaam te blijven. Daarna deed de penningmeester reke ning van de ontvangsten en uitgaven over het jaar 1889, welke met een na- deelig saldo van f 136,85 sluit. Dit werd veroorzaakt eensdeels door eenige werk zaamheden, die eigenlijk nog tot de vol tooiing van het gebouw behoorden, doch uitgesteld waren en anderdeels door den aankoop van een orgel en van drukpers- benoodigdheden ten gebrnike bij de hand drukpers, door den heer A. M. Slothou wer welwillend ten geschenke gegeven. Eindelijk werd overgegaan tot uitlo ting van een aandeel in het renteloos voorschot ter aflossing lo. Nov. a.s.; het lot weps No. 28 aan. Na eenige ver dere gedachtenwisseling over de werk zaamheden en de belangen der vereeni ging werd de vergadering met gebed gesloten, gelijk zij daarmee begonnen was. In de vergadering van het Dep. der Maats, ter Bev. van Nijv., gisteren avond gehouden, werd na eenige huis houdelijke mededeelingen en na bespre king van de punten van beschrijving voor de Algem. Verg. in Leeuwarden, voor welke vergadering de Heer P. A. Huet als afgevaardigde benoemd werd, eene voordracht gehouden door den Heer Dr. P. Molenbroek, die zich tot taak gesteld had aan te toonen, dat er tusschen Licht en Electriciteit eene betrekking bestond, nl. dat zij beide trillings-verschijnselen zijn en dat Licht zelfs een Electrisch verschijnsel is. Na een overzicht gegeven te hebben van de tijdperken, waarin men de kennis der E. verdeelen kan en er op gewezen te hebben, dat men meer en meer de E. wetten aan de wiskunde getoetst heeft is men nu met de E. theorie zoover ge komen, dat op grond van de gevonden wetten voorspeld worden kan wat onder bijzondere omstandigheden geschieden moet. Dat dit mogelijk is, hiervan geeft spr. een paar voorbeelden op ander we tenschappelijk gebied. De stelling nLicht is een electrisch verschijnsel" was eenige jaren geleden door Maxwell verkondigd zonder proef ondervindelijk bewezen te zijn, zij is door Prof. Herz te Bonn, ongeveer een jaar geleden, door proeven aangetoond en Spr. zal éene van die proeven aan het einde der lezing laten zien. Om zijnen hoorders een inzicht in de verklaring der stelling te geven, wijst Spr. er op, dat de meest kenmerkende eigenschap van het licht is, dat twee lichtbronnen, één punt verlichtende, sa men duisternis kunnen doen ontstaan en deelt hij mede, dat dit door Young ver- vei klaard is op grond van de lichttheorie van Huygens, nl. dat licht een trillings verschijnsel is. Geschiedt nu ditzelfde bij electriciteit, dan wijst het op overeenstemming tus schen L. en E. Maxwell meende, dat bij E. opwekking ook trillingen ontstaan, waaneer de E;, door een lichaam stroomende, beurtelings in sterkte toe- en afneemt. Zulke tril lingen zijn o. a. door Thomson waarge nomen, wanneer tusschen 2 bollen elec- trische vonken oversprongen. Die trillingen ontstaan echter niet in alle stoften, doch alléén in (electrisch) niet-geleiders, omdat bij hen spanning tusschen de twee soor ten E. ontstaat. De proef van Herz, door spr. op kleinere schaal gedaan, bestond in het opwekken van electriche spanning, zich uitende in het geven van vonken in een koperdraad die op gesteld was in de brandpuntsas van een cilindrischen metalen spiegel met parabolische doorsnede, terwijl in het brandpunt van een tegenoverstaanden- spiegel van denzelfden vorm en grootte tusschen 2 koperenbollen electrische von ken oversloegen; de overbrenging van de electrische kracht, want uit het voort brengen Van beweging besluit men tot eene kracht, geschiedde dus, evenals bij licht, door terugkaatsing. De aanwezigen, door de geleidelijke ontwikkeling en de duidelijke voordracht van den spreker voorgelicht, dankten hem aan het einde door toejuiching. In de gisteren gehouden raadsver gadering is besloten aan het bestuur van de »Friesche Vereeniging" te kennen te geven, dat tegen eene toelating van 25 jongelieden uit haar Tehuis als leerlingen op het gymnasium bezwaar bestaat, doch dat de gemeente bereid is te onderhan delen over eene uitbreiding van het ge bouw, die daartoe noodig zou zijn. De mededeeling van burg. en weth. dat zij voornemens zijn de oude rechterlijke ar chieven naar het rijksarchief te Utrecht te doen overbrengen, werd voor kennis geving aangenomen. En ten slotte werd de reclame van mevrouw wed. M. G. van Bommel tegen haren aanslag in den lioofdelijken omslag, dienst 1890, onge grond verklaard. In den aanvang der vergadering ver strekte de voorzitter de in de vorige ver gadering toegezegde inlichtingen nopens de overschrijving van den post voor kos ten der brandweer over 1889. Donderdag den 22. Mei is door Z. D. H. den aartsbisschop van Utrecht, monseigneur Snickers, op plechtige wijze de nieuwe kapel van de eerw. Zusters van O. L. Vr. te Amersfoort ingewijd, welk ge bouw een waar sieraad voor het klooster mag genoemd worden. Deze kapel, welke midden in den tuin van het klooster gebouwd is, is in eeu streng gothischen stijl opgetrokken, heeft een binnenwerksche breedte van 11 me ter, over welke spanning gemetselde stee- nen kruisgewelven zijn aangebracht. Midden op de kapel prijkt een ranke Angelus-toren, welke tot het schoone van den bouw bjjdraagt. Werkelijk heeft de architect, de heer C. L. M. Robbers, te Haarlem, succes van zijn ontwerp, daar de bouw hem alle eer aandoet. Ook mogen wij den heer L. Vlasman, te Amsterdam, een woord van lof niet onthouden, die als aannemer het werk zoo degelijk heeft uitgevoerd. Het nieuwe altaar, uit het atelier van den heer Mengelenberg, te Utrecht, in den stijl der kerk, toont opnieuw wat schoons door dat atelier in de kerkelijke kunst geleverd wordt. De polychromie van de ballustrade van het zangkoor mogen wij evenmin onop gemerkt laten. De voorstellingen, ons daar gegeven van de heilige Cecillia, Grego- rius en David, zijn een bewijs van de groote kunstvaardigheid van den jeugdigen schilder, den heer Fr. Loots, te Haarlem. Door dezen bouw is in een groote be hoefte voor het klooster te Amersfoort voorzien, waarnaar de eerw. Zusters reeds lang reikhalzend hadden uitgezien. Tijd. Donderdagavond werd alhier op plechtige wijze de Katholieke Militairen- Vereeniging geopend. Reeds sinds eenigen tijd was men in stilte werkzaam om deze gewichtige zaak voor te bereiden, en in het leven te roepen. Dat men de oprichting der Katholieke Militairen-Vereeniging waardeert, ge tuigde de algemeene belangstellig, welke dien avond werd aan den dag gelegd. De plechtige opening toch werd bijge woond door den HoogEerw. Deken en de geestelijken der stad, door de mili taire autoriteiten, door het dagelijksch bestuur en vele katholieke ingezetenen. De verbouwing en bijbouwing van de R. K. Parochiale Jongensscholen al hier is gegund aan den minsten inschrij ver den Heer H. J. Fijenberg, voor f18289. De hoogste inschrijving bedroeg f19500. De directeur v/h Postkantoor maakt bekend dat van af 1 Juni e. k. de bus lichtingen voor de verzendingen met de verschillende spoortreinen zullen geschie den als volgt: Richting Utrecht. 7.55,10.50, 'sm. 2.7, 5.25,7.358.30'sav. Richting Kampen. 8.18, 9.40, 11.20 "sm., 4.15., 6.25 9.5 's av. Richting Amsterdam. 8. 8.35. 10.35, 11.28, 's m.. 1.30.2.15, 5.30, 7.35, 8.25, 10.5. 's av. Richting Winterswijk. 8.20.11.18, 's m-, 3-25, 6.40, 8.55. 's av. Richting Nijmegen. 6.40, 8.50. 's m., 12.45, 6.40, 's av. De lichtingen der bijbussen aan de St, Janstraat, Slijkpoort en 't Zand zullen ge schieden ten 6, 9.30 'sm., 1.20, 4.45, (alleen op Werkdagen) 7.50 u. 's av. De tijdsbepalingen zullen spoedig ver krijgbaar zijn. De Directeur, C. SMITT. Amersfoort, 28 Mei. 1890. Wij meenen onze lezers geen ondienst te doen door het navolgend ingezonden stuk voorkomende in het Utr. Dgbl. van Don derdag jl., over te nemen Eeu nieuw sieraad van onze stad en ons gewest. Wanneer men van Amersfoort den straat weg naar Leusbroek opgaat, treft men al spoedig een statig gebouw aan, dat door zijn keurig uiterlijk den indruk geeft, dat het den bouwmeester niet beeft ontbroken aan de noodige middelen, om wat schoons en goeds tot stand te brengen. Waartoe dat huis dient, duidt het eenvoudige opschrift, boven den hoofdiugang geplaatst, gasthuis, aan. Treedt men dien hoofdingang binnen, dan staat men voor een glazen binnenpui, in het midden van welker bovengedeelte de woorden staan: „Repos ailleurs" met het wapen van Boetzelaer links, dat van de Beaufort rechts, het wapen der gemeente Leusden onder het eerste, dat van Amersfoort ouder het laatste. Wie geen vreemdeling is in Utrecht, denkt al aanstonds aan een tweetal edele families uit Utrecht, aan de Marnixstichting, het Di- aconcssenhuis en zooveel meer en verneemt geenszins met verbazing, maar wel met blijd schap en erkentelijkheid, dat hij den voet gezet heeft in eene stichting van den heer en mevrouw van Boetzelaerde Beaufort, wier schoon buitenverblijf Nimmerdor hij zoo aanstonds, als hij verder op wandelt, voorbij zal gaan. Reeds sedert lang hielden mevrouw van Boetzelaer—de Beaufort en haar waardige echtgenoot, de burgemeester van Leusdeu, zich bezig met verzorging van kranken en armen uit hunne gemeente. Menigmaal deed zich de wensch vernemenkon dit of dat zieke kind, die zwakke oude, maar eens een poos naar behooren verpleegd worden. Daar doet zich een geschikt terrein op voor het bouwen van een verplegingshuis. Het is wel dra gekocht, en met aanwending van alle middelen, die de hedendaagsche stand der wetenschap aan de hand doet, waarbij den stichters hunne talrijke bezoeken aan dergelijke gestichten in Engeland zeer te stade komen, wordt het fraaie gebouw tot stand gebracht, dat daar thans staat. Het zal zijne deuren morgen openen, in de eerste plaats voor zieke kinderen uit Leusden en Amersfoort, maar voor andere, ook oudere patiënten zal er ook desnoods wel eens een plaatsje zijn. Daarbij zal niet gevraagd worden tot welke galoofs- belijdenis de patiënt behoort. De directrice en de vcrpleegzusters zullen evemVel pro testant zijn. Niet om propoganda, wel om lichamelijke verplegiug zal het te doen zijn. Niet-protestantsche patiënten kunnen daar dus zonder bezorgdheid heengezonden wor den nevenbedoelingen zullen er bij de ver pleging niet bestaan. Geheel kosteloos zal de verpleging niet zijn, maar betaling is de hoofdzaak niet. Het was schrijver dezer regelen vergund, met den heer v. Boetzelaer het gansche ge bouw door te wandelen. Hij zag daar, na de binnendeur doorgegaan te zijn, de kamer van de directrice, die door het drukken op éeu knop, na een wijzer op een bepaald nommer te hebben gezet, in de kamer, die dat nummer heeft, eene schel kan laten gaan, benevens de eetkamer voor de pleegzusters verder in de benedenverdieping, te beginnen bij den tweeden ingang, voor de patiënten bestemd, rechts iustrumentenkamer, apotheek en operatiezaal, links wachtkamer voor pa tiënten en isoleerkamer, ingeval van vermoe den van besmettelijke ziekte, (eene binnen deur scheidt deze vertrekken geheel van het overige gedeelte van het gebouwverder eene badkamer, waarin de patiënten gerei nigd worden voor ze tot de ziekenzalen wor- deu toegelaten en eene zit- en spreekkamer voor den geneesheer. In een aan het hoofd gebouw zich aansluitend bijgebouw is de ruime keuken benevens een lokaal tot spij ziging van armen, met afzonderlijken ingang van buiten. In het sousterrain vindt men het waterreservoir met perspomp, een desin fectie-oven, waschkeuken, strijkkamer en de woonvertrekken voor den concierge en zijne vtouw. Op de bovenverdieping de slaapkamer der directrice, kleine en groote ziekenzaal, kleinere kamers voor de zusters of afzonderlijk gelo geerde patiënten, badkamer met inrichtingen voor allerlei baden, en boven de keuken in het bijgebouw eene speelkamer en een soort van loggia, waar patiënten, die de zon moeten genieten, des noods op hunne bedden kun nen geplaatst worden, en vanwaar men uitziet op eeu netten tuin en de heerlijke omstreken van Amersfoort. Op de bovenste verdieping zijn de slaapkamertjes voor de zusters. Een lift kan patiënten, die niet klimmen kunnen, naar boven voeren. Het geheele gebouw wordt door middel van heet water verwarmd: alle muren zijn spouwmuren, waartusschen door verwarming een voortdurende luchtstroom onderhouden wordt ter ventilatie van alle vertrekken. Een koker, met openingen, door koperen deurtjes gesloten, door het geheele gebouw gaande, geeft gelegenheid alle zwachtels, doeken, enz. naar beneden te werpen, ter opneming in den ontsmettingsovea. Op alle kamers kan men steeds koud en warm water hebben! Midden op de groote zaal bevindt zich eene tafel met vier bakken voor warm water, om warm te maken of te houden wat zulks ver- eischt. In de grootere vertrekken zijn fraaie Siemensche lampen aangebracht. Alle ven sters kunnen door aan de buitenzijde aan gebrachte valschermen afgesloten worden. Ziedaar in ruwe trekken, hoe het gasthuis, dat den naam van „Huis Aldegonde" zal dragen, ingericht is. Aan deskundigen raden wij zeer een bezoek aan. Na Vrijdag staat het huis voor belangstellenden open. Meer bevoegden mogen dan eene betere en meer volledige beschrijving daarvan geven. Wij voelden ons gedrongen, daarop de aandacht van allen te vestigen, die belang stellen in hetgeen tot leniging van het lijden van min der bedeelden gedaan wordt. Het edele echt paar, dat een zoo schoon voorbeeld gaf van liefde tot den naatste, behoeft onzen lof niet. Hun zal de eer en zegen niet ontgaan, die elke daad van gehoorzaamheid aan het god delijk bevel: heb uwen naaste lief als u zeiven, met zich brengt. Hun voorbeeld strekke velen, tot navolging. De oplossing onzer maatschappelijke kwalen is alleen mogelijk door de macht, die alles overwind, de chris telijke liefde. H. Rechtzaken te Utrecht. L. M., won. te Lage Vuursche, stond terecht, bekl. van wedersparinigheid, door bedreiging met geweld, tegen een amb tenaar in de rechtmatige uitoefening zij ner bediening, te Amersfoort gepleegd. Bekl., den 6 April zich bevindende op den openbaren weg bij Amersfoort, be kende toen zoo dronken te zijn geweest dat hij van niets weet. In de bank van beschuldigden nam een vijftal plaats, nl. T. J. O., R. v. D., A. L., B. W., en P. d. W.,van verschillende leeftijd en beroep, allen won. te Amers foort, bekl. van wederspannigheid door bedreiging met geweld ten aanzien van no. 1. en de overigen van opruiing tot wederspannigheid en wederspannigheid, aldaar gepleegd. Na een kort verhoor, waaruit bleek dat de eerste bekl. was aangehouden, en de volgende bekl. hem tot verzet heb ben opgeruid, luidde de eisch, tegen elk hunner gevangenisstraf voor den tijd van eene maand. W. v. d. B. en H. C. d. H., beiden won., te Amersfoort, bekl. van overtre ding der verordening betreffende de hon denbelasting. Eisch: geldboete van f5 sub. 1 dag hechtenis. In al deze beden behandelde zaken zal de rechtbank over acht dagen uitspraak doen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2