Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. H. K. H. de Groot-Hertogin van Saksen schonk f 100 voor de kerk van Nieuw Nickerie. De regelingscommissie voor de te 's-Hage te houden luxe-honden-tentoon stelling bestaat uit de heeren H. A. graaf van Bylandt, Ie voorzitter; F. A. Onder water, 2e voorzitter, Doidrecht; A. L. Couvée, secretaris-penningmeester H. ba ron van Heeckeren van Waliën, O. Eerel- man, jlir. W. Cornets de Groot van Kraayenburg, S. J. v. d. Bergh, jlir. J. van Citters, C. Dury van Beest Holle en jhr. W. Röell; G. J, M. Couvé, te Beest L. Dobbelman, te Rotterdam; C. A. llie- bendaal te Hees; dr. A. J. J. Kloppert, te Amsterdam; H. van Leeuwen, te Velp T. Stinstra, te Dieren. Volgens het Sportblad zijn nog uitge loofd: goud.' med. door F. baron van Tuyl van Serooskerken, te Velzen; zilv. med. door mevr. douairière A. W. C. Röell, te 's-Hage; jhr. J. Mock, te Amers foort; jhr. J. Rutgers van Roozenburg, te Arnhem; N. N., den heer Louis Dob belman, te Rotterdam den heer W. Rog- genbaeh de Haan, te Loosduinen; den heer A. L. Couvée, te Delft. Bronz. med. door mevr. W. Röell, geb. Bauduin, en door jhr. R. Klerck. Het Zangerfeest te Arnhem wordt gehouden van 8 tot 11 Aug. a.s. Dan zal ook de nieuwe concertzaal in gebruik worden genomen, voor de plechtige ont vangst der Liedertafels. Daar wordt den heet en zangers van elders die ten getale van pl. in. 400 worden verwacht door de Amhemsche Liedertafels Eu- ter po en Aurora een Welkomstlied toe gezongen, dat gecomponeerd is door den heer J. A. Kwast Jr., een der feestdirec- teuren. Ook in de vergadering van den Ge neeskundigen Raad van Overijsel en Drente is eenstemmig aangenomen eene motie tot afkeuring van het wetsvoorstel tot wijziging der bepaling in de ziekte wet, betrekkelijk de vaccine. Bij een onweder, dat Zuterdag jl. bij Kerkrade (L.) woedde, werd een jon gen die uit school huiswaarts keerde, door den bliksem getroffen. Twee knapen die hem vergezelden, bleven ongedeerd. Te Zeldam, onder Ambt-Delden werd Zaterdag de arbeiderswoning, bewoond door de wed. A. J. Assink, door den bliksem getroffen. De schoorsteen werd tot op het dak verbrijzeld, een varken gedood en eenig aardewei k stukgeslagen. De bliksem, die door den schoorsteen was binnengedrongen, verwijderde zich door de ramen, die totaal verbrijzeld werden. Brand is niet ontstaan. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat als verdacht van schuldig te zijn aan ver giftiging van mcj. Smissaert. die onlangs in de Tesselschadeslraal aldaar, overleed, hare gezelschapsjuffer A. K., te Ooster beek, gevangen genomen en naar Am sterdam overgebracht is, waar zij in vooiloopige hechtenis is gesteld. Bij de met eene meid alleen wo nende wed. P. R., op eene afgelegen hofstede onder Baexum, zijn in den nacht van Zondag op Maandag twee personen, met zwartgemaakte gezichten, door een vensten aam binnengekomen Zij knevel den de twee vrouwen en namen ruim f100 aan geld, een zilveren horloge en eenige gouden ringen mede. Nadat de dieven gevlucht waren, kon den beide vrouwen, na veel moeite, zich van de om hunne handen en beenen ge bonden koorden ontdoen. De heer Gediking heeft, toen hij velleden Zaterdag van het dagelijksch on derwijs aan II. K. H. prinses Wilhelmina ontheven werd, van H. M. een zilveren koftle-servies op dito blad ten geschenke ontvangen met het inschrift; «Hare Ma jesteit Koningin Emma der Nederlanden aan den heer F. Gediking 1890." H. M. betuigde hem bij die gelegenheid nog- den een koning wiens stugge, harde nek het land schier aan des afgronds rand had voortgesleurd. Hij viel; de IJzerkop, zooals Bender's Janietsjaren Karei XII noemden sneuvelde, voor Friedrichs- hall en onbeslist laat de geschiedstift hel, of de kogel die «den sterke" velde door moordenaars of vijands hand gezon den is. Zweden werd door zijn dood van een verdelgingsoorlog gered en een andere regeeringsvorm werd ingevoerd. De wensch der koninklijke willekeur een dijk te stel len, riep een grondwet in 't leven, die er zich uitstekend toe leende, om de ko ninklijke macht schier tot een niet terug te voeren. Zóó ontstond de konstitutie van 1720 die zuiver aristokratisch was. Destem- men der honderd medeleden, welke de burgerstand, en die van de twee en der tig door de Geestelijkheid naai den Rijks dag afgevaardigd, gingen onder in de achthonderd van de leden uit den Adel, en geen wonder, dat een jong, vurig vorst als Guslaaf de Derde, door den wensch bezield, zelf te heerschen, er op bedacht was 't juk af te schudden. Hij voerde 'l lang overwogen voornemen uit en deze ondei neming gelukte hein des te eerder, daar de koning de beste koppen en de koenstc mannen aan zijn zij had. Nauw had de Senaat haar zittingzaal betreden, maals hare tevredenheid over het door hem gegeven onderwijs. Het huldeblijk voor de graven Lo- dewijk en Hendiik van Nassau zal, naar men meldt, niet op de Mookerheide wor den geplaatst wat bezwaarlijk wordt geacht met liet oog op het voortdurend onderhond, den invloed van het weder, mogelijke baldadigheid, gebrek aan toe zicht, enz rnaar in de Protestantsche kerk te Heutnen. De vischmaikt te Utrecht, alge meen bekend door haar in ouden stijl opgetrokken huizen, zal weldra tot het ver leden behooren, terwille van de Utrecht- sche Tram maatschappij, die voor de nieuwe lijn TolsteegWeerdbarrière, daarover haren weg heeft gekozen en daardoor verbreeding dermarkt noodzakelijk maakt. Naar wij vernemen, zegt het Utr. Dgbl zal de heer Gediking, die gedurende enkele jaren belast was met het onderricht van H. K. H. prinses Wilhelmina, zijne werkzaamheden als hoofd der gemeente school aan de Schelpkade te 's-Hage her vallen. De eervolle taak, die den heer Gediking door HH. MM. was opgedragen, en tot welker vervulling bet gemeente bestuur van 's-Gravenhage bereidwillig zijne toestemming verleende, is op heden afgeloopen, waarvan aan het gemeentebe stuur in een schrijven van dankbetuiging namens HH. MM. is kennis gegeven. In verband hiermede kunnen wij nog het volgende mededeelen. Met het onder wijs aan H. K. H. in zijn geheelen omvang zal, na de lacantie van de jonge Prinses, worden belast de heer dr. Salverda de Grave, die ieeds gedurende een jaar aan H. K. H. onderlicht gaf in de beginselen der Fransche taal. In strijd met andere inededeelingen, kunnen wij verzekeren, dat de Piinses tot nu toe nog in het Duitsch geen onderricht ontvangt. Wel spreekt H. K. H., behalve onze taal, vloeiend Fiansch en Engelsch (geen Duitsch), doch uitgenomen in de Fransche taal door dr. De Grave, heeft H. K. H. nog in geen vreemde taal grammaticaal ouderwijs ont vangen. en voorloopig wordt daaraan ook niet gedacht. Evenmin is het belicht juist, als zoude H. K. H. in het teekenen en schil deren worden onderwezen; tot nu toe is ook daarvan nog geen sprake geweest. Met het onderwijs in de muziek, piano, is de heer Stortenbeker belast. De Koningin en de Prinses in de Hoofdstad. Te 10.22 arriveerden de vorstelijke personen per extra-trein van 't Loo. Het Paviljoen des Konings was voor de ontvangst vorstelijk ingericht door de finna Pander en met fraaie bloemen en sierplanten getooid door mej. Horstink alhier. Vooral de voorhal zag er smaak vol uit. In het Paviljoen werden de hooge gas ten ontvangen door den president-com missaris van de Hollandsche Spoorweg maatschappij Westerwoudt, Baron G. A. Tindal, den Burgemeester, graaf Rutger Jan Schinnnelpenninck, den generaal den Beer Poortugael met adjudant, den schout bij nacht Cramer met adjudant, den ko lonel Van Someren Brandt den pl. com mandant overste Rochell met adjudant, jhr. Mr. Röell, lid van de Gedep. Staten met dames. De Koningin was gekleed in een fraai zeegroen satijnenkleed met zalmkleuiige biais en met zilverdraad gegarneerd en capothoedje, het Prinsesje in een een voudig alpaca kleedje en grooten hoed met witte veeren. Het gevolg van H. M. bestond uit de dames Hartsen-van Loon, van de Poll, van Itlersum en de gouvernante Saxton Winter. Freule Röell bood H. M. een fiaaie bouquet aan en het jongste zoontje van den heer Röell het pi insesje een bouquet. In de voorhal stond de directeur van de Hollandsche Opera met zijn dochtertje, dat H. M. eveneens namens de Holland sche Opera een bouquet aanbood. of de Koning liet de vergadering in haar geheel, gevangen nemen.... waarop de troepen en het volk, zonder de minste weigering oogenblikkelijk den Eed van trouw aflegden. Die in de Historiebladen zoo merk- waaidige Staatsomwenteling, werd op deze wijze plotseling en zonder bloedver gieten verkregen, en ondervond daarna ook niet den geiingsten tegenstand. Niet temin waren de genomen maatiegelen wel geschikt om wrok in de harten van vele Senatoren en een groot deel des adels te verwekken en er 't vuur van onuitbluschbaren haat te ontsteken. Velen der jongere medeleden spraken hunne meening in dreigende woorden rondweg en openlijk uit, en de aanzienlijkste ge slachten vermeden voortaan het hof. Tol de laatsten behoorde ook baron Noorberg. Alhoewel rechtschapen van in borst, hooggeacht door zijns gelijken zoo wel als bemind door zijn ondergeschik ten, kon de oude inau dat toch niet verkroppen, van den zetel neei te moeten dalen, door landswijs en verLiegen recht hem aangewezen. Hij kon het niet ver geten, dat de Zweedsche Senatoren, die op den tang van Rijksvorsten aanspraak konden maken, eene macht moesten der ven, die mettertijd zich voordeed als een majesteitsrecht. Nimmer meer zag men H. M. zag er zeer welvarend uit en werd door de Amsterdammers met geest drift ontvangen. Het prinsesje, ofschoon wat bleek, trok ieders bewondering over hare lieftallig heid. Aller oogen waren op het lieve kind gevestigd. Met het oog op het ongunstige weer werd de volgende route gemaakt: Dam rak, Rokin, Spui, Singel, Heerengracht, Utrechtschestraat naar het Paleis voor Volksvlijt. In de met bloemen bestrooide vestibile werden de gasten door het uitvoerend comité, het bestuur van het Paleis, enz. ontvangen, waaronder de oud-minister Heemskerk en Dr. Schaepman werden opgemerkt. Dr. Ruijsch sprak H. M. toe en heette haar welkom, wat echter alleen voor H. M. verstaan haar was. Hij stelde vervol gens de leden van het comité aan de Koningin voor en onder het spelen van het Volkslied betrad H. M. de tentoon stelling. Verschillende inzenders hadden hun étalage versierd. De firma Groene- veld en v. d. Poll hadden een gekroonde W in bloemen gemaakt door gloeilichtjes, die als paarlen schitterden. Een fraai gebonden exemplaar van Je brochure over electriciteit werd H. M. door de firma aangeboden. De heer J. D. Flament had een fon teintje van eau-de-Cologne door een klei nen motor in beweging gebracht. In de kiosk van de electriciteit was de phonograaf van den heer Stieltjes ge plaatst, waar o.a. een sprekende pop aan het Prinsesje werd vertoond, die zeide «I love you dear mama. Do you love your baby? Ha! ha I ha!" De kiosk van de le Verzekeringmaat schappij was met Oranjewimpels en bloe men gelooid; een tweetal bouqnetten lagen voor Koningin en Prinsesje gereed en een versje voor het prinsesje. Er was echter geen tijd om deze geschenken in ontvangst te nemen. In de boekdrukkerij had de heer Amd een allergelukkigst denkbeeld. Een jon gen en een meisje waren in het Marker costuum gestoken en boden hel prinsesje een als boek gemaakte doos met bonbons en der koningin een bouquet aan. Met veel belangstelling nam H. M. het werk der meisjes in oogenschouw, die allen met oranje getooid een «leve de Koningin!" aanhieven bij haar binnen treden. Het Prinsesje mocht aan het touwtje trekken waardoor onmiddellijk alle ma chines stil stonden. H. M. liet zich door Dr. Ruijsch en den Burgemeester met veel belangstelling voor lichten en bezocht ook de galerij. In de Kamer van het Comité werd H. M. een kop bouillon aangeboden. De firma v. de Poel en Oly bood H. M. een prachtigen, met goud gemonteer- den, flacon aan geiuld met essence van Nederlandsche bloemen. Te half twaalf reed men langs de Stad houderskade naar het Museum waar H. M. en het prinsesje geruimen tijd voor Rem brandt's meesterwerk vertoefden en zich met den directeur van het Museum en den burgemeester onderhielden. Ook de «Schuttersmaaltijd" trok de belangstelling. Daarna werd nog het kabinet met de portretten van het Huis Oranje Nassau bezichtigd en verliet men te ongeveer 12 uur het Museum langs Leidscheplein, Utrechtschestraat, Keizersgracht, Harten straat, Gasthuismoleusteeg, Paleisstraat naar den Dam, waar het dejeuner in de van Speijkzaal werd gebruikt, terwijl de muziek van de schutterij zich op den Dam liet hooien. Vóór het déjeuner begon, vertoonden zich H. M. en H. K. H. op het balcon van het Paleis, waar zij door de ontzaggelijke menigte daverend werden toegejuicht. Aan het dejeuner namen, behalve het gevolg, deel Graaf Schimmelpenninck, grootmeester, opperkamerheer, de kamer- heeren Ridder van Kattendijke en baron Tindal (i. b. d.), intendant Jonkli. van hem ten hove. Slechts weinige winter maanden bracht hij in de hoofdstad door en keerde met de vroegste lentedagen naar zijn voorvaderlijk kasteel in Noor wegen terug. Hier vinden we den Vrijheer in de al oude halle van zijn slot een uitge strekte zaal van gotieken bouwtrant, aan welker geweltde zoldering, daar waar zich de spitse bogen kruisten, kleine schilden met de drie gekroonde dolfijnen, het wa pen van zijn huis, als bouwsieraden waren aangebracht. Huisraad en ornamenteering der muren waren met 't geheele samen stel in overeenstemming. In lange rijen zagen de familieportret ten van de hooge wanden neer. De man nen deels in 't pantser, deels in 't rood scharlaken gekleed droegen, naar den trant van hun tijd, ook al gepoederde allonge-pruiken of zulken die de donkere natuur-haarkleur hadden en in staarten eindigdenen de borst der meesten sierde de gouden engel, onderscheiding der Se rafijnen-orde. De beeltenissen der vrou welijke voorzaten, alleschiei blonde blauw- oogige gestalten met fijne, edele trekken, stemden in houding en kleedij met die der mannelijke genooten overeen. Atlas en fluweel, door den schilder in plooien- rijken overvloed aangebracht met 't oog misleidende gelijkenis 't penceel diertjjden Vessem, de burgemeester van Amsterdam, de Wethouders Driessen, Van Lénnep, Serrurier en Dyserinck het oudste Raadslid mr. Luden; de president van de Kamer van Koophandel, de heer Cor- des, de president en de proc.-gen van het gerechtshof, mr. J, F. T. van Valken burg en H. J. Kist; de comm. van de marinewerf vice-adm. Cramer; de gen.- maj. den Beer Poortugael; de kol. der schutterij Van Someren Brand, de kolo nels van het 7e reg. inf. en liet 2e reg. artill.de kol. der ger.ie van Teylingen, de plaats, comm. luit.-kol. Rochell, de gem.-secr. mr. Le Jolle en de comman danten van het opleidingsschip de Was senaar en van het Wachtschip. Op het vastgesteld uur verlieten de vorstinnen en haar gevolg de hoofdstad, voorzeker den indruk medenemende, dat daar ieders hart warm klopt voor Oranje en het vorstelijk gezin. Zondag 27 Juli wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargenomen door Ds. B. W. Colenbrander, predikant te Naaldwijk. In de Maandagavond gehouden ver gadering der Afdeeling Amersfoort van het Nederlandsch Werkliedenverbond Patrimoniurn werd in de plaats van den heer B. S. de Beer, die wegens vertrek naar elders had bedankt als Commissaris van het Ondersteuningsfond, als zoodanig gekozen L. van de Biezenbos, die de be noeming aanvaardde. Zondagmorgen geraakte een 10-jarig knaapje al spelende in de Singelgracht, doch werd bijtijds door eenige toegescho ten menschen op het drooge gebracht en van een wissen dood gered. Door Burgemeester en Wethouders is Maandag jl. aanbesteed: 1. het leveren en plaatsen van een ijzeren hek, lang 46,5 M., achter het plantsoen, nabij de Meisjesschool. Hiervoor was ingeschreven door: J. Aberson te Olst, voor f209, de HiDersumsche Ijzergieterij, f199, J. H. Lensing f176,13,-j- Lengers en Wolterink te Baarn, f 168, T. J. van Stokkum f 165,-j- G. Wolbers f 156,80,-j- W. Brouwer f 149,99,j- wed. J. Blok f 148,50,-j-C. van Kulyeen f 130,20-}- en D. H. Hoogland t 121,20; 2. het maken van een houten biug in het trekpad langs de rivier de Eem. Hiervoor was ingeschreven door H. J. Pijnenberg, voor f 310, J. Klaren- beek f 235f, L. Ruitenberg, f 234,f G. Wassink f 222-j- en W. van de Brug f 198.-}- De werken zijn den laagsten in schrijvers gegund. f Inschrijvers alhier woonachtig. Vermoedelijk zal in de maand Sep tember a. s. cavalerie in deze gemeente worden ingekwartierd. Jan. De fondsen van Turkije en van Uruguay schijnen nogal goed te staan, want de kantoren Lippmann en Rosenthal en Hope hebben zich ingelaten met de laatste leeningen dier staten. Piet. 't Mocht wat! 't Is immers al ge bleken, dat wie die fondsen kocht, zich bekocht. J. Maar hoe kunnen dan kantoren, die als solide bekend staan, meedoen om zulk vuil goed aan den man te brengen? P. Als j' et die heeren vraagt, zeggen zij, dat zij wel moeten, omdat anders buitenlandsche bankiers hen niet meer willen laten deelen in solide leeningen. J. Moeten? Om geld te verdienen is mogelijk. Maar om menschen, die hen eigen omhulde schaars de slanke leest der jongere portretten, welker fijne, met vele ringen prijkende vingeren, op het sierlijkst gespiltst, een roos hielden of een bloem althans, terwijl aan de voeten of op den arm der oudere een hazewind of een wollige bolognees rustte. Trok men de kleeding af, dan was de overeenkomst van den Vrijheer met zijn in de uitgebreide ruimte ter schouwe ge stelde geslachtsvooigangers onmiskenbaar. Een slanke grijsaard was hij van bijna zeventig jaren. Sneeuwwit haar verfraaide de edele, zjj 't al wat harde Noordsche trekken en droeg zichtbaar tot de waar digheid van zijn uiterlijk bij. In 't spits- boograam van een hoekuitstek rustte hij behagelijk, in een ouderwetschen, hand- vasten zorgstoel, ernstig bezig om het turfkoolvuur onder 't voor hem staande koffiekooktoestel, wakker te houden en 't was hem aantezien dat de bereiding van een diank, destijds in Zweden (als in Engeland) streng verboden, hem een aangenaam tijdverdrijf bood. Van tijd tot tijd wierp hij een blik op de bewogen zee daarbuiten, waarover heen een frissche herfstbries streek en dacht er bij dat hel geschreeuw van die eiderganzen, zoowel als de beweeglijkheid der duikende meeuwen die over de koppen der golven gierden, wel eens naderenden storm be vertrouwen, er in te laten loopen, kan nooit een zedelijk moeten zijn. P. Die menschen moeten dan maar uit hun eigen oogen zien. J. Kan jij het dan merken, als een bakker je brood van vervalscht meel, een slager je vleesch van een zieke koe, een wijnkooper je nagemaakte cognac voor goede waar verkoopt? P. Noen, daar heb ik geen verstand van. Die zaken rnoet ik op goed vertrou wen koopen. J. Zoo is het ook met menigeen, die een duitje heeft overgespaard en dat wil beleggen. 334ste STAATSLOTERIJ. Eerste klasse. Trekking van 21 en 22 Juli. (1000 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f SO 1005 1025 1061 1065 1097 3663 3697 4021 4028 4039 4686 12521 12563 12593 12794 12798 12799 12813 12819 12830 12836 12853 12891 20004 20032 20037 20040 20903 20944 20967 en 20971. Te zamen 31 prijzen. Bunschoten. Het bouwen eener kerk met pastorie voor de Ned. Herv. (dolee- rende) is gegund aan den tweeden in schrijver den heer H. Dekkers aldaar voor f18,740. KERKNIEUWS Ned. Herv. gemeente Beroepen: naar Kedichein, dr. H. VV. ter Haar, cand. Naar Haarlemmermeer, ds. D. Bax, te Bunnik. NaarEngwie- rum, ds. J. P. Ezingc, te Ezinge. Bedankt: voor Aalsmeer, ds. P. Bon- gers, le Eemnes-buiten. Voor Nieuw- Beierland, ds. A. S. Talma A.W.Lz, te Heinenoord. Voor Gamtren, ds. J. G. Biuining, te Schoonhoven. Voor Wap- serveen, ds. R. Kijlstra, te Engelum. Voor Leens ds. C. van Proostdij, te Hal- lum. Aangenomen: naar Zwijndrecht, ds. W. P. van Lindonk, te Kampen. Ghr. Ger. Kerk. Bedankt: voor Kampen, ds. A. M. Donner, te Assen. Aangenomen: naar de Lier, ds. W. de Jonge, te Zalk. Ned. Geref. gemeente (dolcercnde) Reroepen: naar Fijnaart, ds. W. Sieders, te Vlaardingen. Naar Enschede, ds. D. J. B. Wijers, te Hijlaard. Aangenomen: naar Voorburg, ds. C. Stelma, te Wijkei. Doopsgez. gemeente: Beroepen naar Drachten, ds. A. van der Wissel, te Tjalleberd. De berichten omtrent de cholera in Spanje luiden ongunstig. Te Valencia neemt de ziekte toe. Te Madrid is in een der gasthuizen een verdacht ziektegeval voorgekomen. In Valencia heeft het ge meentebestuur van een der dorpen, ten einde de quarantaine te ontgaan, het be staan der ziekte gedurende veertien dagen stil gehouden. Het kwam eerst aan het licht nadat er vijftig gevallen, waaronder zeventien met doodelijken afloop, waren voorgekomen. De havenmeester te Valencia heeft een Amerikaansch stoomschip waarop een matroos aan de gele koorts overleden was, naar de Balearen-eilanden gezonden. duiden konden. Twee jonge dames, vooraan in de twin tig, waren ir. de diepe, uitstekende ven sternis daarnaast, ijverig aan 't boiduur- raam in de weer. De grootste van haar, Oda van Noorberg, 's vrijheers dochter, geleek op eene dier vrouwengedaanten, welker reine, ernstige trekken in Albrecht Dureis beelden zoo dikwerf wederkeeren. 't Kalme, vrome oog toonde dan eerst een verhoogd leven, vol ziel, als de inhoud van 't gesprek dat wekte en zonk terng in zachte mijmering, die een zwaarmoe dige uitdrukking nahij kwam. 't Blonde haar, de blauwe oogen, de onberispelijke blanke tint van het regelmatig gelaat, lieten de dochter van 't noorden niet mis kennen. Haar speelgenoot Klara Leeuwen- hoofd, was ia voorkomen haar gelijk, slechts kleiner van leest, ook spiegelde in tegenstelling een glimp van dartelheid zich op haar gelaat, die aan de grens van moedwil speelde. Aan Klara's stoel geleund, stond schuin voor de meisjes een neef van den huis heer; Frederik baron Noorberg, een jong man van aangenaam uiterlijk in modieuze kleedij. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2