BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Gemengd Nieuws. dat de man zich in zijn bedstede, on geveer acht dagen geleden, door op hanging van liet leven had beroofd, liet lijk dat in verregaanaen staat van ont binding verkeerde, is nog denzelfden avond begraven. Bij de zevende algemeene tienjaar- lijksche volkstelling is gebleken, dat de werkelijke bevolking der provincie Gro ningen op 31 Dec. 1S89 bedroeg: 134,217 m. en 138,569 v. totaal 292,786, waar- ondei 54 personen (38 m. en 17 v.), wier woonplaats niet is gevonden. Te Meppel heeft een buitengewone volksoploop plaats gehad. Een zoogenaamde wilde man, een Afrikaner, liet zich zien in eene der tenten op de kermis en ver slond voor de oogen van het publiek da gelijks, onder allerlei dwaze sprongen en geluiden, eenige hoeveelheden rauwe paardelong. Zekeren avond echter had de spellebaas wat te diep in hel glaasje gekeken, en dit werkte zoo aanstekend op den wildeman, dat hjj de paardelong en de tent in den steek liet de straat opvloog en zich in eene herberg verza digde aan liet lang ontbeerde vocht. En wat bleek nu? Dat de Afrikaner niemand anders was dan een Meppeler, die, na geruimen tijd in de gevangenis te hebben doorgebracht, thans als wildeman den kost trachtte te verdienen. Door de K. v. K. te Dordt is besloten het adres van de Amsterdamsche varkens slachters over den invoer en het merken van buitenlandsch spek te ondersteunen. De Kamer benoemde een commissie van drie leden, de heeren D. A. N. Vriesen- dorp, J. H. Lebret en J. Van Oldenborgh L.Gzn ten eindp een advies uit te brengen over de ingediende belastingvoorstellen der Regeering. De Engelsche regeeiing voelt toch ein delijk, dat ook een Ier onderdaan is van hare Biilsche Majesteit; zij begrijpt, dat arrestaliën niet helpen wanneer men eenmaal is verbitterd of tot wanhoop gebracht door het vooruitzicht op een winter, die niets dan ellende zal mee brengen. Ierland is steeds geschuwd, als of er booze geesten huisden. Met zijn ijzeren vuist wist Balfour, de neef van lord Salisbury, de Ieren te besturen, maar.. van uit Londen. Ierland werd geboycot. Slechts wanneer pacht en be lasting te Londen arriveeren, herinnert men zich daar, dat ook 't groene Irin nog bestaat. De Regeering schijnt dan ten slotte van plan haar politiek te wij zigen en een weinig meer zorg aan den to loQQOn vnnv rlo z\n£rol Ir l"go -v-c.1 stootelirigen. Zij heeft den heer Ritchie, president van den «Local Government Board" naar Ierland gezonden, ten einde een onderzoek in te stellen naar den aardappeloogst en studies te maken, vol gens de Pall Mall Gazette, omtrent een nieuwe «Local Government Bill." De reis van den heer Ritchie wordt algemeen beschouwd als een bewijs, dat lord Salisbury heeft begiepen, hoe arres taties niet alleen voldoende zijn om ginds rust en vrede te herstellenhoe een ijzeren vuist wel wordt gevreesd, maar nooit liefde weet op te wekken. Zijn aanhangers nemen derhalve allengs in aantal af; zij, die lang hebben ge draald, vóór zij zich voor home-rule ver klaarden, zien in dat de toestand on houdbaar wordt en in allen gevalle niet meer thuis hoort in de negentiende eeuw. Weinig succes evenwel voorspelt men Ritchie. De aanhangers van Gladstone doorkruisen 't land en 'tis de bevolking niet euvel te duiden, dat zij meer ver trouwen stelt in dezen, dan in den ver tegenwoordiger eener regeering, die niets heeft gedaan dan hun hoofden op te sluiten en zich doof te houden voor hun roepen om recht. Aan liet diner, Woensdagavond door Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, ten zijnen huize gegeven, bij gelegenheid der Cavalerie manoeuvres in onze om streken, hadden zich vereenigd de h.h.: P. J. Joubert, Commandant-Generaal, lid van den Uitvoerenden Raad der Zuid- Afr. Republiek, F. M. B. Ridder Alewijn, luitenant-generaal, chef van den Genera- len Staf, W. K. L. van Helden, generaal- majoor, Inspecteur van het wapen der cavalerie, W. L. Wellan, luitenant kolonel, garnizoenscommand. van Amers foort, C. de Mooy, dir. off. v. gez. 2e KI., cbef van het mil. liosp., Stakman Bosse, dir. off. v. gez. 3e kl., W. A. Cioockewit en M. L. Celosse, wethouders, Mr. H. Croockewit, kantonrechter, A. M. Tromp van Holst, majoor-commandant der dd. schutterij van Amersfoort, Jhr. V. A. de Pesters, majoor-commandant der rijd. art., Majoors F. H. Boogaard, W. J. 11. Romer, W. E. A. Wupperman, J. A. Ort, G. J. Blaauw, kapitein, eerst aanwezend Ingenieur. De Generaal Joubert, opperbevel hebber van het Transvaalsche leger maakte Donderdag in groot tenu de manoeuvres mede; de 1. Luit.-Instructeur der rijschool A. J. P- Metelerkamp, was hem toege voegd. Gister avond hebben de Trans vaalsche jongelieden, die in ons land hunne opleiding ontvangen, als te Kampen, Doe- tichem Leeuwarden, Nijmegen en Amers foort. twee-en-twintig in getal, in de buitensocieteit Amicitia, den Genei aal een souper aangeboden, opgeluisterd door mu ziek. In een nette optocht met fakkellicht en muziek begeleidden de jeugdige Trans valere hunnen hooggeachten Generaal en andere genoodigden naar de buitensocie teit. De Generaal Joubert en zijn gevolg zijn gisteravond te 10,50 naar Amsterdam vertrokken. Het bericht, als zoude door den bur gemeester dezer gemeente een verzoek zijn gedaan om over troepenpaarden te mogen beschikken, waarmede hij voor nemens was den generaal Joubert bij zijn bezoek aan deze gemeente te laten in halen, is geheel onjuist. Alleen waren rijkspaarden aangevraagd namens de jon gelui uit Kampen, Doetinchem. Nijmegen en Amersfoort om den generaal 's avonds van de woning van den burgemeester naar de Buitensocieteit te begeleiden aan dat verzoek is niet kunnen worden voldaan. Burgemeester en wethouders heb ben den gemeenteraad voorgesteld, te besluiten tot aanleg van een ijzeraarden riool langs de noordoostzijde van de Ap pelmarkt, tot vei betering van de water- loozing uit de Kerkstraat naar het Havik, en tot plaatsing van eene pomp aan de Zogstiaat tegen het plantsoen. En voorts, na r aanleiding van het request der af- deeling Amersfoort van het Nederlandsch werkliedenverbond «Patrimonium," om hen te machtigen, bij de aanbesteding van werken, waaraan, naar hun ooi deel gevaar is verbonden, in de voorwaarden de verplichting voor den aannemer op te nemen, om zijne werklieden, voor den tijd dien het werk duurt, tegen onge lukken te verzekeren bij eene door hun college aan te wijzen maatschappij en tot een door hen aan te wijzen bedrag. Naar wij vernemen, zal de Heer Joh. van der Steur, Middernachtzendeling, in de eerste dagen van den maand Oc tober in het gebouw «Volksheil" alhier, een voordracht houden. Ds. J. H. Wiersma, pred. bij de Ned. Herv. gemeente te Amsterdam, hoopt 1 October a. s. zijn 25-jarig predikant- ambt te vieren. In 1865 tot predikant te Amersfoort beroepen, was hij achtereen volgens te Zierikzee, 's-Bosch, Schiedam, Brussel, Maria lloorbeeke, Benschop, Rlie- den, en Januari 1888 te Amsterdam, waar hij 15 Jan. 1891 dus 3 jaar werk zaam is. De echtgenoote van C. Bolleman is als concierge aangewezen van de school le soort voor meisjes alhier. Vergadering van den raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag, den 30. September 1890, des namiddags ten l'/'2 ure. Punten van behandeling: 1. Request van de afdeelirig Amers foort van het Ned. werkliedenver bond, ten aanzien der verzekering van werklieden tegen ongelukken, met advies van Burg. en Weth. 2. Voorstel van Burg. en Weth. lot het leggen van een riool op de Appelmarkten het plaatsen van eene pomp aan de Zogstrnat. 3. Ontwerp besluit tot verhooging der jaarwedde van den heer C. J. F. Prins, onderwijzer aan de school 2. soort. 4. Aanvulling van de voordracht tot benoeming van zetters. 334ste STAATSLOTEKIJ. Vijfde klasse. (Tweede week). (1900 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Pryzen van f 400 op No. 1092 en 3653 Prijzen van flOO op No. 1104, 20009 en 20956 Prijzen van f 70. 1078 3661 4025 4646 4661 4678 12528 12584 12850 20017 20042 20914 en 20958. Te zamen 18 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 1007 1015 1042 1047 1055 1071 1094 1098 3664 3698 4010 1036 4045 4051 4662 4677 4679 4689 12509 12511 12512 12536 12540 12577 12585 12812 12833 12855 12865 12868 12883 12889 12899 20010 20011 20020 20023 20027 20045 20904 20906 20911 20912 20913 20925 20928 20933 20941 20942. Volgende trekkingen geschieden 30 Sept., 13 en 711 Oct. Behalve prijzen van f400, f200,1100 en f70 zijn nevens de premiën van f30,000 en f3,000 iugebleveu de hoofd- pi ijzen van f100,000, f50,000, f25,000, (15,000, f10,000, f5000, f2000, 2 van f1500 en 29 van f 1000. BuiiHciiotcii. Dooj den hoer Inspec teur van het Geneeskundig Staatstoezicht in Gelderland en Utrecht is bericht, dat de mazelen (besmettelijke ziekten) in de gemeente heerschende wordt verklaard. Hoogland. Maandag nam. arriveer den hier drie escadions huzaren, om in deze gemeente te worden ingekwartierd. De drukte, die deze inkwartiering hier veroorzaakte, was eene aangename af wisseling in onze stille, landelijke omge ving. Het was aardig te zien, hoe opgewekt de militairen den volgenden morgen op de verzamelplaats kwamen, om vol moed en opgewektheid weer den strijd te be ginnen, die den vorigen dag gestaakt was. Voortliuizeii. De heer W. Wilbrink alhier, herdacht eergisteren onder vele blijken van belangstelling, den dag, waarop hij vóór 25 jaar benoemd werd lot wethouder der gemeente Barneveld. Van den raad ontving hij een prachtig geschenk in zilver, van de ingezetenen o. a. een prachtig schrijfbureau. Een eigenaardige brief. Een jonge Duit- sclie vrouw schrijft aan hare vriendin haro gedachten over haar kortelings aangegaan huwelijk en over haar man, zonder dat deze, die den brief eerst lezen wilde, den oprech ten inhoud ervan ontdekken kon. Liefste vriendin I Ik vindt geen rust, meer, dierbare vriendin, zoo overgelukkig ben ik in mijn huwelijk vooraleer ik vertrouwelijk aan uw jeugdig hart dat altijd zoo eenstemmig met het mijne klopte, het zoo wonderbare gevoel heb toevertrouud, die innigedie zoele en zalige voldoening dat mijn hart tot brekens toe vervult Mijn man is de liefste man der wereld ik bon nauwelijks twee maanden getrouwd, en op al dien lijd moest ik geen oogenblik denken ik betreur den dag dat wij werden verbonden. Mijn man is steeds vurig met mij ingenomen dwars, hatelijk, oploopond, jaloersch is hij nooitgelijk men er heden zoovelen aantreft. De vrouw, is zijn vaste stelregel, moet als een trouwe levensgezellinnedoch nooit als eene slavin, met ruwheid behandeld worden. Zij bezit met den man gelijke rechten. Geen van beiden moet, zegt hij, onvoorwaardelijk gehoorzamen de eene moet de andere immer bevallig wezen. Mijn man, vriendin, bemint uiels meer dan zijne geliefde vrouwboven alles veracht hij de borrels en den genever, in zooverre dat bij mij nooit verlaat, hij handelt dus beier als een die dagelijks den twist en do ellonde in huis brengt. Thanslieve vriendin, kent gij mijn toestand. Moe! tet gij zoo gelukkig zijn als ik thans on- der alle opzichten in mijnen huwelijken staat gelukkig ben Nadat de brief door haren man gelezen was, zag hij aan do andere zijde het vol gende bijschrift P.S. Als gij het ware gevoel van mijn hart en mijn toestand oprecht wilt kennen, moet gij bij het lezen telkens een regel overslaan. Lezer, beproef het eens. en gij zult zien dat de zaak daardoor merkelijk verandert. (liet Land.) In Amerika hebben zich verscheiden spoorwegmaatschappijen vereenigd om de Hudson te overbruggen, die tol nu toe slechts door middel van overzetveeren kan worden gepasseerd. De geheele aanzienlijke breedte der rivier (2800 3000 voet), zal, wegens het bui tengewoon drukke scheepvaartverkeer, dooi één enkelen boog worden overspannen Bij de Fortlibrug bedraagt de grootste spanning slechts 1700 voet. In het geheel zal de nieuwe Hudsonbrug, die de Staten New-york en NewJersey moet verbinden, eene lengte van meer dan 2'/2 kilometer vei krijgen, terwijl de Forthbrug slechts 1% kilometer lang is. Het weik zal volgens het stelsel van hangbruggen uitgevoerd worden. Twee krachtige pijlertorens van meer dan 600 voet hoogte boven den waterspiegel dienen tot opneming van de draagkabels,die eene doorsnee van 4 voet bezitten. De gezamenlijke bouwkosten zullen 385 millioen francs bedragen. Een Eiffeltoren als grafmonument is de nieuwste der vele nabootsingen van dezen Goliath ondei de torens. Te Saint- Hilaire (Fransch dep. Meuse) heeft een man op zijn familiegraf een 7 meter Imo gen Eiffeltoren laten plaatsen, met een kruis er bovenop, een beeld van St. Jo zef op het eerste platpforme en tusschen de vier voornaamste pilaren een marme ren plaat, met de namen der dooden, die daar rusten. Een Ilollandsche spion Het volgende wordt uit Mainz aan de Ross. Ztg. ge meld «Een Hollander,de Stuers genaamd, vermoedelijk een broeder van den Hol- landschen gezant te Parijs, werd onder verdenking van «spionage" door soldaten geairesteerd en eerst naar de hoofdwacht geleid om vervolgens naar bet politiebu reau te worden overgebracht. De aanhou ding had plaats op aanwijzing van een burger, die hem in de vestingwerken had gezien van den aangever was echter geen spoor mppr te vindon. Zijn gedrag in dezen wordt door de pers ten zeerste gelaakt. De Foss Ztg. merkt hierbij nog op, Hat dit reeds de zesde of zevende spionnen- geschiedenis is, die gedurende dezen zomer te Mainz voorviel. Bij de rechtbank van gezworenen te Beuthen, in de Pruisische provincie Sile- zië, wordt binnen korleen openbaar proces gevoerd, waartoe de grootste aldaar ver krijgbare zaal is gehuurd, omdat rle ge rechtszaal reeds voor bet aantal beschul digden en getuigen veel te klein is. De zaak is deze. Een soldaat, met verlof uit zijne garnizoenplaats overgekomen, was, ingevolge het reglement voor vet lofgangers, in uniforrr. naar het raadhuis gegaan, om zich aan te geven. Bij hem was een kameraad, dien hjj op straat bad ontmoet. De hoofdambtenaar ten raadhuize had toen gezegd, dat men, voor hem verschijn ende, den hoed of pet behoorde af te ne men. De soldaat aarzelde eerst, maar deed het toch. Toen hij, nadat de formaliteit der aangifte was afgeloopen, weer op sti aat kwam, bad zijn kameraad hem gezegd, dat de hoofdambtenaar bet recht niet had gehad, om zoo iets te eischen van een soldaat, die in uniform en met de sabel verschijnt. Daarop was bij, terwijl de soldaat hem liet praten, naarden hoofdambtenaar teruggegaan en had hem daarover aan gesproken, met het gevolg dat hij door een gendarme bij den arm werd genomen en de deur uitgezet. Dit had aanleiding gegeven tot een oploop cn getier, waarbij zeven gendarmes, die de menigte poogden te doen uiteengaan, teruggedreven en in hun lokaal belegerd werden, terwijl er tevens door het werpen van steenen eenige beschadiging aan liet gebouw werd toe gebracht. En nu moeten in het openbaar proces wol den vei boord ruim honderd beschuldigden (waarvan er 60 in preven tieve hechtenis zitten) en niet minder dari 500 getuigen. Eene internationale taal der geleerden is reeds meermalen het onderwerp van langdurige besprekingen geweest. Ook thans wederom is deze kwestie ter sprake gekomen op het laatstelijk ge houden geneeskunkig congres, en naar aanleiding daarvan is in een Fransch tijdschrift een artikel verschene waarin eenige beschouwingen gegeven worden omtrent de mogelijkheid der invoering eener internationale wetenschappelijke taal. Daarin wordt aangetoond, dat deDuit- sche taal te jnoeielijk is aan te leeren dooi de grammatica, de Engelsche evenzoo door de uitspraak, tervvijl ook de Fi ansche vele bezwaren bij sommige volken zou ontmoet en. Op grond hiervan wordt voorgesteld de Latijnsche taal, die thans algemeen onder de doode talen gerekend wordt, weer lot het leven terug te roepen. Het artikel eindigt met den wensch, dat de gences- lieeren der geheele beschaafde wereld el kander over drie jaar zullen ontmoeten op het aloude Forem Romanum en el kander zullen toespreken in de taal van Cicero en Virgilius. De correspondent der Dailij News te New-York seint, dat verscheiden werklie den van den New-Y'ork Centralspoorweg, die na het mislukken der werkstaking pogingen deden om treinen te laten de- ailleereri, hebben verklaard, daartoe door de Knights of Labour te zijn aangezeten omgekocht. Deze verklaringen en het plot seling vertrek van Lee, den leider van de werkstaking, naar Gariada. heeft de sym pathie van het publiek voor de Ridders zeer doen daleri. Ter waarschuwing Zondag is te Ant werpen binnengeloopen liet stoomschip Maskelijn, komende van Buenos-Ayres. Aan boord bevonden zich een aantal Bel gische landverhuizers, die een jaar geleden zich naar 't nieuwe Zuid-Amcrikaansche land van belofte hadden gegeven, daar niets hebben gevonden dan ellende, waar tegen zij te vergeefs hebben gewoisteld, en eindelijk met behulp van den Belgischen Consul berooid naar bun vaderland terug keerden. Tal van Belgen moeten zich ginds nog in de diepste ellende bevinden. Reeds meermalen werden uit de re mise van de Oostersloomtram te Arnhem geld en kaartjes vermist. Ook gistermor gen werd weder eenig geld ontvreemd, dat met opzet in die remise was neer gelegd. Het werd thans bevonden bij een wagenpoetser S., die thans gearresteerd is en zich voor de justitie zal hebben te verantwoorden. Rogaal. Dezer dagen vond een con ducteur van de Haagsche Tramway-Maat- schappij in een wagen een taschje, waarin zich bevonden een portemonnaie, inhou dende f 14, en een kunstgebit. De eige naar, een te Scheveningen verblijfhoudend vreemdeling, schonk bij bet terugbrengen den conducteur een fooi van tien gulden. Door een grooten brand is de stad Colon, in Columbia, grootendeels vernield. Honderd vijftig huizen zijn een prooi der vlammen gewoiden; daaronder bebooren de bureaux van alle stoomvaartmaat schappijen, uitgezonderd die der Fransche maatschappij en der Capific Mail Com pany. Alle hotels langs de kust zijn slechts ruïdes. De schade wordt geschat op anderhalf millioen dollars. De Panama- Spoorwegmaatscbappij alleen heeft een schade van honderd duizend dollars. Nader wofdt gemeld, dat alle buizen aan den zeekant en in de aangrenzende straten verbrand zijn evenals een gedeelte der gebouwen, behoorende bij liet station van den Panama-spoorweg, met een aan tal geladen en ledige goederenwagens. Het drie vierde gedeelte der starl is fei telijk in de asch gelegd. De brand brak tegen middernacht uit, en eerst omstreeks 7 uren in den morgen begon men hem meester te worden Tijdens bel woeden van den brand werd het gepeupel op roerig, zoodat de gewapende macht ge weld moest gebruiken. Uit Panama zijn levensmiddelen enz. gezonden voor de slachtoffers van den brand en tevens poliliemanschappen, om de orde te helpen herstellen. De laatste berichten melden dat hel rustig bleef. Een romanesk geval heeft in eene villa bij Asnières (Frankrijk) plaats ge vonden. Daar woonde sedert een tiental jaren iemand uit Rusland met een ouden knecht en eene keukenmeid. Onlangs is de heer des huizes met gezegden knecht naar Zwitserland gegaan. De keukenmeid alleen gelaten en zich vervelende, door snuffelde het geheele huis. Zelf wist zij een kamertje open te krijgen, waarin zij nog nooit een voet had gezet en waar zij eene brandkast aantrof van een zon derlingen platten vorm. Hare nieuwsgie righeid werd gaande, dat zij een smid deed komen en hem verzocht de Kast open le breken, aangezien daarin, zeide zij, voorwerpen waren, welke zij haren heer moest nazenden. De smid, vreemd genoeg, voldeed aan dezen last, maar liep onmiddelijk daarop met een gil weg, gevolgd door de keukenmeid. In de kast lag het lijk eener vrouw, in rozerood satijn. De heer des huizes, thans van zijne reis teruggekeerd en door de politie ter verantwoording geroepen, verklaarde dat het lijk dat van zijne vrouw was, te Moskou gebalsemd en hetwelk hij ver gunning had ontvangen mede te nemen. Zij was eenige dagen na hun huwelijk door een boer vermoord, dien hij uitzijn dienst had ontslagen. Indien de wet in Frankrijk hem niet vergunde haar over schot bij zich te houden, verklaarde hij verder, dan zou hij liever het land ver laten dan er van scheiden. Voor 1891 wordt gerekend op uilzen ding naar Oost- en Wesl-Indië van on geveer 55 officieren, 85 onderofficieren en minderen der zeemacht per particu liere gelegenheid Een duur aardigheidje. Een soci aal democraat in 'l Duitsclie district Son- neberg stond vol gloed voor een gendarme 't socialisme te verdedigen en gaf hoog op van de vorderingen, welke 't socialisme had gemaakt. «Vorderingen? Vorde ringen?" Zijne Majesteit de Duitsche Keizer woidt ook nog eens sociaal-demo craat." Dc wrekende Themis nam den Duit- schen keizer in bescherming tegen zulk een boos vermoeden en liet den wreeden Duitscher veroordeelen tot 3 maanden gevangenisstraf wegens.... majesteitschen nis. In den avond van 11 September jl. is te Willemsoord in het brievenbusje in het marine-instituut gestoken een brief, gead resseerd aan luitenant kolonel Camp le Doesburg, inhoudende 1 bankbiljet groot f25, gemerkt E. C. No. 848o, en 1 tien guldenstuk, welke brief niet aan het adres is ontvangen. De officier van justitie le Alkmaar verzoekt aanhonding en bericht. De werkzaamheden aan het herstellen van de Lekpoort te Vianen, zullen de volgende week weder een aanvang nemen. De noodige hoeveelheid balken is door een deskundige goedgekeurd. Als een bijzon derheid wordt gemeld, dat bij liet afbik- ken van de oude kalk, in het gewelf der poort een gat werd gevonden, waaruit ongeveer- mud haver gehaald werd. Natuuilijk was de haver vermolmd alleen kan men nog de doppen waarin de haver gezeten had, opmerken. Wanneer deze haver in den toren geborgen is bij den bouw, dan gist men, dat deze er ongeveer 400 jaar heeft ingezeten. In Noord-Amerika houdt men zich thans bezig met het grootsche plan, den grooten Pacific-spoorweg (New-York San Francisco) door middel van tunnels door de rotsen der Sierra Nevada heen te leiden, om zoo de groote bezwaren, gevaren en onkosten te vermijden of althans te verminderen, welke het spoor wegverkeer iederen winter ondervindt door de sneeuwstormen. Zooals bekend is, waren de sneeuw stormen verleden winter bijzonder sterk en van ongewoon langen duur, zoodat het verkeer voor verscheidene weken was gestremd. Zonder spijs of drank, bloot gesteld aan de vorst en het verschrikke lijke weer, moesten honderden personen- passagiers zoowel als treinbeambten, ver, scheidene dagen in de treinen doorbren ger., die in de kolossale sneeuwmassa's waren blijven steken. Door het boren van tunnels 1000 voet onder de hoogten van het gebergte en tevens onder de sneeuwlijn, hoopt men nu, zoo niet in den geheelen omvang, dan toch in sterke mate, in de bezwaren te voorzien. De tunnelbouw zou 10 millioen dol!ar

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2