Een Huis en Erf Tweöae-Mffid, Tweede MEISJE, EEN HUIS EN ERF VIER HpIZEN MET ERF, EEN HUIS W. F. T Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. HEN. GROOTE UITVERKOOP Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. ADVERTENTIËN. Mevrouw EKAMA, Zaud, B. THIEN. J. P. B. THIEN. Notaris Ir. L M. RICÏÏELLË Groote/ sorteer&g UITVERKOÓlf van De Vereenigde Vergadering der Staten-Generaal heeft zonder beraadsla ging met algerneene (121) stemmen aan genomen liet wetsontwerp waarbij H. M. de Koningin tot Regentes benoemd wordt gedurende den tijd dat Z. M. buiten staat zal zijn de regeering waar te nemen. Van dat besluit zal op de voorge schreven wijze mededeelingworden gedaan. De Regeering verklaart, vooreerst niet te denken aan opheffing van het koloniaal werfdepot. Door een consortium van eenige heeren, meerendeels uit de provincie Utrecht, is, r.aar wij vernemen, voor de som van f 8000 aangekocht een prach tige, donkerbruine Northfolker hengst, ter verbetering van het paardenras. Het edele dier is reeds naar ons land overgebracht en gestald te de Bilt. N. R. Ct. De heer J. P. Hattink Sr., sedert 1876 predikant bij de Ned. Herv. Gem te Harderwijk, hoopt op 17 Nov. a. s. den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. Te Delft is, 81 jaar oud, overleden de oud-strijder J. Hartogh. Voor de rechtbank te 's Gravenhage is behandeld eene poging tot vergiftiging van een Delftschen timmerman door mid del van phosphorus, welke zijne vrouw die wegens een inwonenden kostganger met haar man den laatsten tyd in onmin leefde, op zijne boterhammen zou ge smeerd hebben. De eisch is 10 jaar. De man vroeg ter wille van zijne kinderen genade voor zijne vrouw. Tot het vorige jaar had het paar goed geleefd. De herbergierszoon H. A. te Tegelen die wegens een liefdesgeschiedenis J. H. aldaar in den nacht v:-n Maandag op Dinsdag opwachtte, werd door laatstge noemden met een revolver een schot in de keel toegebracht. De gewonde werd dadelijk naar hetRoomsch-Katholiek Gast huis te Venlo overgebracht, terwijl de dader J. II. door den kapitein en brigadier der Kon. maréchaussees werd aange houden en naar Roermond overgebracht Eergisterennacht heeft te Wage ningen een brutale poging tot inbraak plaats gevonden op de villa van den heer C.. aan den Arnhemschen straatweg. De dadeis zijn met behulp van een ladder op de waranda geklommen en hadden een der ramen opengeschoven. De heer C kwam juist van uit de stad tehuis en zijne echtgenoole vertelde hem terstond dat men aan het inbreken was. De die ven hadden toen inmiddels de vlucht ge nomen. Door het verzet van den officier van justitie tegen de beslissing der rechtbank inzake mej. Aafke Kuypers, zal het ge rechtshof in den loop der volgende week deze zaak in Raadkamer behandelen. Hoewel het Hof binnen acht dagen na liet ingesteld hooger beroep over de zaak moet beslissen, zal in dit geval de beraad slaging wel eenigen tijd aanhouden, dewijl het voor de vijf Raadsheeren, waaruit het hof moet bestaan, niet mogelijk is in zulk een kort tijdsbestek het lijvige dossier nauwkeurig te bestudeeren. De wet heeft dan ook op de verlenging van den termijn geene nietigheid voorge schreven. Te Arnhem is Woensdagavond een gevangene, zekere Peters, uit het huis van bewaring, dat aan de Beekstraat, de Walstraat en de Spinsteeg grenst, ont vlucht. De 2e. luitenant H. C. J. ter Beek van het 1 bataljon 5 Regiment Infante rie, alhier in garnizoen, wordt op den 1 December a. s. op zijn verzoek, overge plaatst bij het 5 bataljon van dit regi ment in garnizoen te Utrecht. De vermiste hospitaal-geëmployeerde waarvan wij in ons vorig No. melding maakten, is nog niet terug, terwijl nog geen enkele juiste reden omtrent het een of ander van hem bekend is. Wegens het bedanken door Ds. Zeidner. pred. te Vollenhove, vergaderde gisterenavond het kiescollege van de Herv. gemeente alhier tot het samenstel len van een gros, waarop 47 predikanten gebracht werden. De gisteren, door den Ontvanger der Registratie en Domeinen, in het koffiehuis den Arend, alhier, gehouden verkooping van klinkerpuin, langs de Rijkswegen heeft opgebracht f 630. A. A., gedomicilieerd te 's Hage, thans te Utrecht in verzekerde bewaring, heeft hooger beroep aangeteekend tegen het te zijnen laste door de rechtbank gewezen vonnis. Hij werd wegens dief stal van een mansbroek en vest ten na- deele van H. 11., te Amersfoort gepleegd, veroordeeld tot gevangenisstraf van éen jaar. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op achterstaande advertentie over f0.75 ontvangt men een schat van lec tuur, muziek en keurige illnstratiën, be nevens de kans om gratis in het bezit te komen van een paar etsen, die eiken salon tot sieraad strekken. -De voordracht ter benoeming van eene onderwijzeres met acte Fransch, aan de openbare school 1. soort voor meisjes bestaat uit de dames G. J. Reinders te Eerbeek, J. S. Scharp te Kampen, en E. Mulder te Nunspeet. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Maandag, den 17 November 1890, des namiddags ten l'/a uur. Punten van behandeling: 1. Voorstel van Burg. en Wetli. be trekkelijk eene uitbreiding der gasver lichting aan de Naarder- en Utrechtsche straatwegen. 2. Verzoek van de muziekvereeniging vCaeciiia" om eene toelage, met praead- vies van Burg. en Weth. 3. Missive van heeren Ged. Staten, houdende bedenkingen tegen bepalingen der verordeningen, vastgesteld 2 Septem ber jl. 4. Missive van heeren Ged. Staten, ten aanzien van het verzoek van den Com missaris van politie om verhooging zijner jaarwedde, met advies der commissie van onderzoek. 5 Voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van eene gratificatie aan den Commissaris van inkwartiering. 6. Verzoek van Dr. H F. Jonkman om eervol ontslag als lid der Commissie van toezicht op het lager onderwijs. 7. Aangehouden voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van een crediet voor eene putboring aan de Zogstraat. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot verbetering van den toestand van den weg nabij het Station. 9. Benoeming van een directeur aan de inrichtingen voor middelbaar onder wijs. 10. Benoeming van eene onderwijzeres aan de openbare school le soort, voor meisjes. 11. Ontwerp besluit tot vaststelling der jaarwedde van de benoemde onderwijzeres. Baarn. Het meisje, dat aan De Vuur- sclie de vorige week het noodlottig schot ontving, is helaas! reeds in het gasthuis le Utrecht aan de wonde overleden. In sommige dagbladen doet het berichtde ronde, dat door den rijksveld wachter aan de Vuursche een aangescho ten hert zou gevangen zijn. Hij had zich op het dier geworpen, was door hel beest een eindweegs voortgedragen en had het toen afgemaakt. Wij kunnen met beslistheid zeggen, dat het bericht geheel verzonnen is. Bunschoten. Door de Zuid-Holland- sche Maatschappij tot redding vanSchip- breukelingen is aan den Visscherman W. Baas alhiei en diensknecht P Jonge tjes eene belooning van f 25 toegekend, wegens het redden van 7 Schipbreuke lingen van een op 3 October 1890 in de Zuiderzee gezonken vaartuig. Het wrak is in den loop dezer week, gelicht en opgeruimd. Aan de school voor bijzonder lager onderwijs te Spakenburg in deze gemeente is als hoofd derzelve benoemd de Heer H. Schuil thans te Wirdum, welke deze be noeming heeft aangenomen. Lensden. Bij de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad zijn verleden Dinsdag alhier uitgebracht 142 stemmen, waarvan op de Heeren: T. de KruijffGz 81, H. Brouwer 60 en G. v. d. Hengel 1 stem. De eerstgenoemde is alzoo verkozen Bij den apotheker G., te Maastricht, vervoegde zich in de vorige week diens broeder Leonard G., uit Vaals, die bij wijlen aan verstandsverbijstering lijdt. Hij vroeg otn geld, en toen hern dit ge weigerd werd, dreigde hij zijn broeder met moord. De 27 Jarige dochter des huizes, het rumoer hooiende, trad de woonkamer binnen en kwam tusschen beide. Toen zij het moordtuig, een revol ver, in de hand van den waanzinnige zag, viel zij in zwijm, en werd dermate door den schrik bevangen, dat zij eene bloed spuwing kreeg en weldra den geest gaf. L. G. werd in bewaring genomen en naar een krankzinnigen-gesticht overgebracht. Over het vertrek van een bataljon van Maastricht, waartoe volgens de berichten reeds besloten is, laat de Oprechte Maas trichter Almanak zich, in zijn Overzicht over 1890, aldus uit: iSedert dat de stad gein vesting mie vindt eus Regeering in den Haag heur soldaoten dao neet mie veilig. De gene- raol-commandant heet ze sedert lang doen vertrekken mét de kannoneers en huza ren, en van e gans regemènt infanterij bleven heur nog 3 bataljons euver. Mer r - o - j - de Kunstspiegel met daar—a verbonden dat garnizoen vinden, nao me zeet, de verloting van twee etsen. Voor slechts I Pruussen nog te sterk. Es oeto oorlog tusschen Pruusseu én Frankrijk oetbraak, dan zouen 3 bataljons misschien in staot zijn alle de brugge in Limburg te laoten springen en zoe aon de Pruus beletten um langs ens ijzeren weeg nao't zijflank vaan de Franschen in te rijen. Toen heet de Pruis in den Haag laoten oelstruien, dat heer (hij) wel ins enen daag de lust zou konnen krijgen langs Venloo nao Holland in te stnumen. Wie er dat hoort heet euse minister van oorlog direct be sloten ei bataljon en de kolonel met de muziek, tot aofweering van de Pruus, oet Maastricht nao den Bosch te schik ken. Laoten veer (wij) mer hopen, dat de Pruis eus op nue gedund garnizoen, noe neet mie te sterk vindt, want anders zijn veer nog aonkommen, dat ze eus tot de leste soldaot zullen aofnummen en wee dan, eus schutterij, die 't noe al zoo druk heet met de zondags-parade, en dan, in tijd van oorlog, gans allein de ijzerweeg bruk euver de Maos zal moten verdedi gen." Eeri zeldzaam vooi beeld van gehecht heid van een dier aan zijn geboortegrond heeft te Bronneger, in Drenthe, plaats gehad. De landbouwer H. Huiting kocht op de veemarkt te Stadskanaal een jong rund, dat hij na thuiskomst in de weide bracht, om het er ook des nachts te laten blijven. Den volgenden ochtend was het aangekochte dier verdwenen. Alle nasporingen in de omgeving waren vruch teloos, zoodat men aan terugkeeren naar den vorigen eigenaar dacht. Van den koopman, van wien het rund gekocht was, vernam men dat het uit Zandberg gemeente Odoorn, op vijf uur afstand van Bronne ger, afkomstig was. Toen de zoekende eigenaar daar aankwam, vond hij dan ook zijn rund terug. Het was reeds den eersten ochtend na den marktdag voor den bander van het huis van zijn vioe- geren baas, rustig liggend gevonden. Het had een nachtreis gemaakt, waarbij het door venen en kanalen was gekomen, zoodat het des ochtends nog doornat was. Na ten tweeden male te Bronneger te zijn gebracht, heeft hel zich met zijn nieuwe omgeving vereenigd. Een verschrikkelijk ongeluk had Maan dag te Praag plaats. Een in aanbouw zijnd huis van vier verdiepingen, dat reeds onder de kap was, stortte plotseling in, terwijl het weik in vollen gang was, zoodat alle werklieden onder de puinen werden begraven. Een fruitverkoopster, die juist passeerde, werd door een balk onmiddellijk gedood. Vier werklieden werden dood van onder het puin te voor schijn gehaald, benevens één zwaar en drie licht gewonden. De plaats van het onheil biedt een tooneel van vreeselijke verwoesting aan Aan eenige balken, die zijn blijven staan, hangen de kleeren der verongelukte werklieden. Dit treurige voorval heeft in Praag algerneene deel neming gewekt. Prachtig voort uitzichtEen jong Franschman had te Valencia kennis ge maakt met eene beeldschoone Zigeunerin voor wie hij eene innige liefde opvatte. Hare moeder, die niets liever dan eene echlvei bintenis van haar dochter met dien jongen man wenschte, spoorde hem her haaldelijk eitoe aan, het huwelijk zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben. Hij verzekerde haar echter, dat zijne middelen hem nog niet verloofden in het huwelijk te treden, maar de oude lachte hem in het gez'cht uit, zeggende: «Wat? Geen middelen genoeg om te trouwen en dat met een zakkenrolster als mijn dochter is! Maak je maar niet ongerust; binnen drie jaar ben je milli- onnair I" BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 6 Nov. Heudrikus Wilhelmus Jacobus, z. van Jan Willem Karei van Wan delen en Auna Maria Jacoba Huijgen. 7 Nov. Johannes Autonius, z. van Antonius Bekker en Heudrika de Goede. Evert, z. van Lambertus Koenen en Catrina de W:ilde. 8 Nov. Elisabeth, d. van Dirk van Ekelen en Evertje Hermans. Geertruida Johanna, d. van Hendrik Arler en Jolianua Venhorst. Dina, d. vau Evert van den Hoek en Cornelia Wilhelmina ilpenburg. Gerrit, z. van Gerrit van Nieuwenhuizen en Willemina Zevenboom. 9 Nov. Elbert, z. van Cor nelia Breunis Jansen en Christina Schenk- bergen, 10 Nov. Antonius Theodorus, z. van Antonie Pijpers en Gijsberta Dreuiner. Jan Jacobus Lijnst, z. van Lijnst Zu ikker en Gerarda Jacoba de Klerk. Willy Oskar Alfred, z. van Wilhelm August Hermann Weber en Maria Penetzki. 11 Nov. Ger rit, z. van Teunis van Dijk en Evertje van de Geest. Getrouwd: 11 Nov. Johannes Petrus Bernadus Thien en Johanna Alijda Coenen. 12 Nov. Johannes Cornelis Hol en Gerarda Hartman. Brand van Wijk en Johanna Eibergen. Ilarmen van den Hoorn en Elisabeth van Leusden. Overleden: 6 Nov. Geitje Klinkebos, 77 j. echtg. van Teunis Epskamp. Maria de Gooijer, 19 d. 9 Nov. Gerardus Jo hannes Hendriksen, 82 j. ongeh. Jan Veenendaal, 35 j. ongeh. 11 Nov. Anna Geertrui van Binuendijk, 71 j. wed. van Dirk Wolbers Hoogland. Geboren: 10 Nov. Johanna, d. van Antonius Liefjens en Jannetje van Laar. Bunschoten. Geboren: 4 Nov. Willem,z. vau Willem Roos en Mentrsje van Zoest. 11 Nov. Willem, z. van Dirk van der Schuur en Gijsje van den Hooge. Overleden: 10 Nov. Wouter de Graaf oud 5 maanden 3 Nov Pieter Mol wedr. van Aalbeitje de Graat' oud 8-1 j. Woudenberg. Geboren: 9 Nov. Ida, d. vau Barend Valkenburg eu Maria van der Maas. Gehuwd: 7 Nov. Hendricus Vermeulen 27 j en Kuina Aarsen, 25 j. Overloden: 7 Nov. Jan Goudkuil, wedr. van Elizabeth van Ede, 88 j. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal ver- gadeien op Maandag, den 17. November aanstaande, des namiddags te 1% ure. Amersfoorl, den 13. November 1890. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 14 Nov. 1890 Tarwe Rogge Boekweit Appelen Peren Kleiaardapp. Zand Hoendoreieren Boter Margarine Zoetera. kaas Kippen Knikeus Piepkuikens Ganzen Eenden Jonge Hazen Wilde konijnen Tamme Duiven Biggen Schrammen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Piukstieren Guste vaarzen 0.— 0.— 0.— 3.— 4. 0.— 1.80 7—, 1.10 0.— 0.— 0.60 0.60 0.30 0.- 0.60 0.— 1.60 0.— 0.20 0.30 4.— 10.— 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— 0 0.— ,f per hecto liter. 0.-- 0.— 0.— 6.— 6.— 0.— 2.15 8.p. 100 st. 1.30 p kilo. 0.— p. 0.p.50 0.90 1.20 0.60 0.— 0.90 0.— 2.10 0.— 1.— 0.60 per paar 8.50 IS.— 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— per. stuk per stuk Aangevoerd uarca ongeveer heet. tarwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; 40 liect. Appelen; 20 heet. Pereu; heet. Kleiaardappelen160 heet. Zand- aardappelen2000 stuks Hoeudereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Boter Vette varkens - 0.- 0.kilo; kilo Margarinekilo Kaas40 stuks vee. Tot onze dieue. droefheid loverleed heden te Jirnhem ten I huize van hare I en Mevrouw Gerkens onze behuwdzuster den Heer dops d'armand bliefde zuster en vrouw de Wgauwe per M. VAN AySTEL -Dh lin den oudertjbm van 58, -j&en. J. fv. DOYEB Jgi. G. DOYEfe- 1 WestJÉI^ORP. Amersfoort, 3 Novenibjèvrl890. Wegens buiten la ndsch Mbetrek- J I kingen eerst heden gepljfrtst. De onde^gét'eekende wenscht niet vgiffler in aanmerking te komen bij de aanstaande verkiezing van Leden voor dp Kamer ynn Koophandel en Fabrieken/alhier Amersfoort?,. Met Februari werdt te Amersfoort verlangd, eghe bekwaam iu het|STRIJKIjN|en TAFEL DIENEN. 1 Brieven worde^jnge/mchtanuler let. B. aan het Bureau dezerTourant,¥alJ;estr. 92. vraagt een nel niet benedgg^>^ Jaar. De ondergeteekende heeft de eer zijn geachte begunsti gers te berichten, dat hij zijne zaak heeft OVERGEDRAGEN, van den 15en dezer af, aan zijn oudsten zoon Het is hem eën eer, zijne geachte begunstigers hnrtclijken dank te brengen voor het vertrouwen gedurende drie en veertig jaren ondervonden en beveelt zijn opvolger beleefd in de gunst en het ver trouwen zijner stadgenooten aan. Hoogachtend, Amersfoort, 15 Nov./§0. 1 mijne Volgens bovenstaande; ken nisgeving neem ik de vrijheid in de gunst van mijne geachte stadge nooten aan te bevelen. De zaak, door mijne geachte vader zooveel jaren ge dreven, is mijn streven, door eene nette, vlugge en civiele bediening voort te zet ten en het in ons te stellen vertrouwen mijner stadgenooten steeds waardig te zijn. Langestraat B 37. Amersfoort, 15 Nov. '90. ^MEESPOOET is voornemens op Zaterdag, den 33. November 1S90, des avonds te T uur, in het koffiehuis »DE KEIZERS KROON" aldaar, in het Binnen AMERSFOORT. No. r. aan de BreedesWaat, wijk E, n". 365, achter de R. C./Kerk van O. L. Vr. He melvaart. Verhi/urd voor fi .80 per week. No. 3. naast liet vloorgaandg perceel, wijk E n»s. 360a, 362, 363 en 364, waarvan iu een een welbeklante kleér- blcekerij.; De kleèrfjleekery in eigen gebruik en verder verhliurd .voor 3.55,* per week. No, 3. in de Hellestraat, wijk E n°. 126. Ver huurd voor f 1.20 per vvgék. No. f. achter de Kamp, wijk 6 n°. 210. Ver huurd voor f 0.90 per week. No. 5. eoa lELLe-b' naast het voorgaande, wijk C n°. 211. Verhuurd voor ƒ0.90 per week. Nos. 4 en 5 afzonderlijk en in massa. Alles dadelijk te aanvaarden, uitge zonderd het perceel, waarin de kleèr- bleekerij, hetwelk te aanvaarden is den 15. December 1890. Betaaldag der kooppenningen, den 33. Februari 1891. Breeder bij biljetten. HAARDEN, KACHELS en FOR NUIZEN beneden inkoopsprijs. TURF- en .KOLENBAKKEN beneden dlle concurrentie. VERD|R EEN PA|TIJ gegoten I^OOKFOB5UIZES, oudé en nietige. geëmailleerde PANNEN, (gewaarborgd giftig-ij) bij Kerkstraat; F 372. NB. POTKACHELS voty jzeer lage prijzen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2