G. J. SLOTHOUWER. St. N icolaas-Cadeaux. stilleerd. Ingezonden. ADVERTENTIËN Worden gevraagd D 1 IN GOOI- OETEIÏILAND ALPH. ASfNEGARN, Jacobs Winterbandeawater H. E in wij WEDEN, Gelieel nieuwe'uitvinding van REMONTplRHORLOGES. Geheele verandering en ver betering' van Opwinding. ALPHONS ANNEGARN Lanpstraat oyer fle sociëteit Concorflia. i AARDEV^EF f J.F.MlfElEffi, /- GEIEVER randsen. Slechts 90 Cents. it Ate Zijn leven en Lotgevallen, Dr. H. BLtINK. Ten I ure maakten de leden van den Raad van State hun intocht door de zaal rnet den waarne- rnenden vice-president, den waardigen Van Reenen, aan het hoold, nadat kort te voren de ministère, leden Ier regeering zich onder de volksvertegen woordigers hadden verspreid. Even 1 ure duidde de beweging in de zaal en het zich schikken en naar hunne plaatsen gaan van de leden aan, dat het oogenblik voor de plechtige ontvangst van H. M. de Regentes was gekomen. Te midden van een diepe stilte verscheen de Kamerheer-ceremoniemeester in de zaal en riep luide uit: De Koningin! De Kamerheer en. volgden, daarna de grootofficie ren, toen de oppercerernomeraeester, voorts in een afzonderlijke groep de grootmeesteres en de dames du Palais en eindelijk H. M. de Koningin, gevolgd door de leden van het Militaire Huis des Konmgs. Het was toen een indrukwekkend oogenblik, H. M. de Koningin langzaam naar den voor Haar be stemden zetel te zien voortschrijden, in den cirkel van staatslieden, volksvertegenwoordigers en waar digheid bekleeders, die haar omringde. H. M. droeg een grijs fluweelen kleed met lan gen sleep en een donkeren kanten hoed. Zij plaatste zich, na een buiging, op den stoel, in de cene hand een waaier, in de andere het eedsformulier houdende. Recht tegenover den presidialen stoel gezeten, hoorde H. M. de toespraak van den voorzitter der vereenigde vergadering aan, aldus luidende «Mevrouw I »Ik heet uwe Majesteit welkom in dit plechtig, maar smartelijk oogenblik. «Nederland gedurende meer dan 40 jaren tevreden en gelukkig door de grondwettige regee- ring van zijn geeerbiedigden Koning is sedert eenigen tijd met diepe droefheid vervuld, door de langdurige ziekte van zijn geliefden Vorst, waarvan de genezing hoe zeer ook afgebeden steeds onzeker blijft. »In deze donkere dagen is het een heldere licht straal, dat iedereen Uwe Majesteit heeft leeren hoogachten en liefhebben als Gemalin, als Moeder, als Koningin. Daarom ziet liet Nederlandsche volk met vol vertrouwen tot Uwe Majesteit op, omdat het vast overtuigd is, dat Uwe Majesteit met geheele toe wijding van hart en geest, het goede voorbeeld van Uwen Koninklijken Gemaal zal volgen, nu Uwe Majesteit geroepen is in Zijne plaats te regeeren. «Daarom ook verheugt de volksvertegenwoordi ging zich zeer. dat Uwe Majesteit aan haar een parige roepstem gehoor gevende, bereid is het Re gentschap te aanvaarden. Als haar voorzitter neem ik thans de vrijheid Uwe Majesteit eerbiedig te verzoeken den door de Grondwet van den Regent gevorderden eed in mijne handen te willen uileg gen." Middelerwijl heeft de Koningin haar rechter hand van den handschoen ontdaan. En op de slotwoorden van den voorzitter re zen alle aanwezigen in de zaal van hun zit plaatsen, waarna 11. M. zicli van haar zetel ver hief on met groote waardigheid en heldere stem het eedsformulier las, waarop zij nadruk legde door telkens bij het »Ik zweer" de lin kerhand op te heffen, terwijl zij in de rechter hand het eedsforinulier hield, dat zij wijdde met «Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig" Na deze eedsaflegging maakte de Regentes eene Jicpe buiging en hernam hare plaats op den Koninklijken zetel. Toen richtte de president zich andermaal tot de Koningin-Regentes en zcide: «Moge de almachtige God steeds Uwe Maje steit zijnen besten zegen schenken op de ge wichtige, maar ïnöeielijke taak, door Uwe Maje steit aanvaard. «Moge Hij ons dierbaar vaderland en ons geliefd Vorstenhuis altijd nabij ziju en behoeden Hiermede was de plechtigheid volbracht. Al neigende verliet H M. de Troonzaal, be geleid door de commissie, welke haar had ont vangen, de president der commissie jhr. van Eijsinga, ter linkerzijde 11. M. vergezellende. Aan den ingang van het gebouw, alvorens het rijtuig te bestijgen, betuigde de Regentes haar dank aan de commissie van in- en uit geleide in den persoon van den lieer vanEysinga in de vestibule werd H. M. een manteltje van dezelfde stof als haar robe, omhangen. Zoowel bij de komst van Ilare Majesteit op het Binnenhof als bij het vertrek van daar speelde de jagermuziek het «Wilhelmus" Ook bij terugkeer ten palcize deed Je staf- muziek van hei regiment grenadiers en jagers hei «Wilhelmus" hooren. De commissie bestond uit de heeren van Eysinga, T. P. Viruly, van Tienhoven, van der Schricck, Tak van Poortvliet, Brantsen van de Zijp, Gleichman, Vos de Wael, Veiling Meinesz, rheijen. Rutgers van Rosenburg, Röell, Schim- melpenninck van der Oye, Glerck en van Bijlandt. Nu ten paleize teruggekeerd te zijn, vei leende H. M. audiëntie aan het corps diplomatique, de ministers en den Raad van State. Te 3.40 vei liet H. M. de residentie, uitgeleide gedaan door de ministers, den vollen Raad van State en de groot-officieren van 's Konings huis. Na Hr. Ms. vertrek is ministerraad gehouden. Utr. Dgbl. Plaatselijke berichten. Naar wij vernemen zal de openbare meeting in zake „c/e Reglementeering der ■prostitutiewaarvan wij reeds vroeger melding maakten plaatshebben op Dinsdag, den 2den Dec. e.k. des avonds te 8 uren in de groote zaal der sociëteit Amicitia. De Majoor Boogaard van het 1ste regiment Veld-ai tillerie alhier in garnizoen is benoemd tot Luitenant-kolonel. Onze vroegere stadgenoot de heer J. van Goor, sergeant-volontair, heeft met gunstig gevolg, officiers-examen afgelegd voor het Ned. Ind. leger. Ter verkiezing van vier leden voor de Kamer van koophandel en fabrieken zijn Dönri. i dac 38 kiezers van de 169 opge komen. Voor de aftreding met het einde van J894 werd hei kozen de heer J. G. lCleber met 25 stemmen, en gekozen de heer J. Sinnige met 22 stemmen. Voor de derde plaats moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren E. L. Visser die 13 en J. van Vollenhoven en A. T. 11. Vermolen, die ieder 9 stemmen ver kregen. Voor de vervulling eener tusschen- tijds ontstane vacature (aftreding einde 1892) moet Herstemming plaats hebben tusschen de heeren M. F. W. J. de Jong die 15 en D. Gerritsen, die 8 stemmen op zich vereenigden. Voor de arrondissements-rechtbank te Utrecht (kamer van strafzaken) stonden Donderdag terecht L. W en diens huisvrouw A. v. K., beiden won. te Amersfoort bekl: de 1. van 3 diefstallen van pakken manufacturen en andere goederen rnet verbreking van afsluiting uit goederenwagens der Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij, en de 2. van de door deze diefstallen verkregen goederen op zettelijk uit winstbejag in hare woning verborgen en opzettelijk uit de opbrengst daarvan voordeel trekken, te Amersfoort gepleegd tusschen Januari en Juli 1889. Het aantal getuigen, in deze zaak gedagvaard, bedroeg 27. De eerste bekl., 33 jaar oud, spoor wegwerker te Amereloort. thans in verzekerde bewaring, zou op onderscheiden tijdstippen, tijdens zijn nachtdienst, goederenwagens hebben weten te openen en ver schillende goederen, afgezonden door fabrikanten te Enschede en te Delden aan firma's te Amster dam, welke goederen hij zijne vrouw thuis ter hand stelde, terwijl hij hare vraag naar de her komst er van nu eens zou hebben beantwoord met: -dat gaat je niet aan!" of wel met te zeg gen dat hij ze gekocht had; de 2. bekl., hvr, van den 1. bekl., ook 33 jaar oud, geb. te Nijkerk, had de van haar man ver kregen goederen voor het grootste gedeelte ge bracht naar banken van leening of verkocht aan andere vrouwen te Amersfoort, en enkele stuk ken verwerkt tot lijfgoederen, beddelakens, enz-; de voorraad bestond grootendeels uit congo-linnen, friesch bont en blauw diemet. Het eerst werd in verhoor genomen de 2. bekl. deze beweerde geen vermoeden te hebben, dat haar man de verschillende goederen door diefstal verkreeg, niettegenstaande de pres. der rechtbank er haar op wees, dat zij reeds verklaard had slechts bezwaarlijk te kunnen rondkomen met 't geld, dat haar man verdiende (f 15 a f 18 in de veertien dagen), alsmede daarop, dat de vraag aan haar man, waar hij toch al dat goed van daan haalde, reeds het vermoeden van niet eeilijke verkrijging verried. De 1. bekl., mede afzonderlijk in verhoor geno men, verklaarde de goederen te Amersfoort te hebben gekocht, met opgaaf der winkels (Rintel, Hamers en Pieper) en omschrijving van omstan digheden bij de onderscheiden koopen, waarvoor hij van den «.poorwegopzichter Worffel de gelden leende, 16, 18 a 25 gulden, die hij ter gelegener tijd weer terugbetaalde, terwijl deze inkoopen mede gedeeltelijk door hem waren gedaan van de op brengst van een varken en van partijen aardappe len. Er op opmerkzaam gemaakt, dat hij dan toch vreemd handelde door duur gekocht goed voor veel minder te gaan beleenen, beweerde hij, teneinde onnoodige verspilling van het door hem geleende geld te voorkomen, het op deze wijze in de bank van leening te hebben vastgezet. Er door den president op gewezen dat hij beter had ge handeld door niet meer te leenen dan hij voor onmiddellijk gebruik noodig had, trachtte hij zijne handelwijze als een soort van speculatie te ver klaren; hij beleende het door hem gekochte goed als hij geld noodig had en loste het in, als hij geld in voorraad had. Toen hij nog geen kinderen had kon hij veel koopen, nu hij veel kinderen heeft, viel het hern bezwaarlijk de beleende goederen te lossen. Dat hij diefstal zou gepleegd hebben, ontkende hij ten stelligste. Op ongeveer 10 minu ten afstand van het station moest hij, nachtdienst hebbende, de boomen sluiten voor passeerende treinen, en had clan geen tijd om naar het station te gaan. De vrouw, nogmaals gehoord, bevestigde dat zij el eens met haar man goed in de opgegeven winkels had gekocht. Als eerste getuige werd gehoord de heer Dam mers, politie-comrnissaris te Amersfoort, die rne- dedeeling deed hoe hij goederen en beleenings- briefjes in beslag heeft genomen; verklaarde dat beide beid. niet ongunstig bij de politie bekend stonden, doch de eerste bekl. geen gunstigen in druk gemaakt bij zijn chef, omdat hij dezen voort durend ontweek, en verder nog zeide, dat de rouw vroeger wel gezegd had vermoeden te heb ben, dat haar man de goederen niet eerlijk had gekregen, maar zoo onder zijn invloed stond, dat zij niet tegen hem durfde opkomen. De man, 1e bekl had vroeger, onder 't aannemen van eene onverschillige houding, voorgegeven de goederen van onderscheiden, hem niet bekende personen te hebben gekocht, gedeeltelijk ook op de markt. De stationschef van Amersfoort, daarnaar ge vraagd, deelde mede hoe de wagens gesloten en geplombeerd worden. Is het aan het lood beves tigde ijzerdraad eenmaal doorgesneden, dan moet dit bij de ontlading gemist worden; door kunstig herstel is dit niet te voorkomen, waarop de pre sident vroeg waarom men dan niet bij aankomst der wagens te Amsterdam de opmerking maakte, dat de verzegeling verbroken was. Hierop ant woordde de chef, dat dit misschien mogelijk is geweest, doordien men te Amsterdam toevallig loste aan de zijde van den wagen, welke onge schonden sluiting had l Vroeger reeds had deze getuige verklaard, dat hij zelf der politie meer dan eens was komen me- dedeelen, dat te Hilversum alweer geconstateerd was, dat de sluiting van wagens was verbroken, wat dan ook aanleiding had gegeven, dat nachten achtereen iu stilte wacht is gehouden bij't station wat echter niet tot ondekking van den dader heeft geleid. Achtereenvolgens werden hierna eenige getuigen gehoord over het afzenden, verpakken, inladen en ater in beslag nemen der goederen, waaruit bleek, dat de uit Enschede en Delden afgezonden manu facturen en de te Amersfoort in beslag genomen in qualiteit overeenkwamen. Een der getuigen, fabrikant te Enschede, verklaarde o a. op het zeg gen van den le bekl., dat hij een stuk linnen reeds acht jaar geleden zou gekocht hebben bij Pieper, te Amersfoort, dit te betwijfelen a. omdat dit soort linnen na verloop van zooveel tijd dan licht een meer gelen tint en stippen zou gekregen hebben, b. omdat het pas ongeveer acht jaar kan geleden zijn, dat dit fabrikaat is uitgevonden door de firma S. J. Spanjaard te Borne. (Overijsel.) Uit het verhoor der bank van leening-houders bleek, dat bij een hunner de opmerking was ge maakt, dat vrouw W., 2e bekl., toch wel wat veel goed beleende. Weer eens komende, werd haar dan ook gevraagd waar zij dat alles van daan haalde, en had zij toen gezegd: «Och mijnheer! dat is allemaal goed van een koopman in de buurt, die me opdraagt dat goed hier te brengen" Later werd haar gezegd, dat zij dien winkelier eens moest herinneren, dat de beleentijd haast veretreken was, en hij dus het goed moest doen lossen, en hierop had zij ten antwoord gegeven, dat het goed wel niet meer zou gelost worden, omdat de winkelier naar Amerika was vertrokken. Nog later had zij goederen door andere wou wen, op dezer eigen naam, voor haar doen belee nen; elk dezer boodschappen kostte haar tien cent. Van dit alles herinnerde bekl. zich weinig of niets meer, evenmin als onder welke voorwend sels zij verschillende stukken goed aan eenige wouwen in de buurt verkocht had. De pres. der rechtbank wees haar dan ook op dat z. g. gebrek aan memorie, onder waarschuwing tevens, dat zij haar toestand daar zeker niet mee verbe terde. Een der getuigen verklaarde den Ie bekl. op zekeren nacht in de maand Juni 1889 ten 3 ure, toen deze geen nachtdienst had, te hebben zien wegloopen uit de richting van de goederenloods, met een gevulden zak op den rug, waarop bekl. beweerde op dat tijdstip distels te hebben gezocht voor zijn varken, waarvoor hij over dag geen tijd had. Een ander getuige had hem op een nacht met een zak zien thuis komen, wat door bekl. weersproken werd. Dat ook de veldwachter Enke laar hem des nachts zou gezien hebben, verklaarde hij met luider stem een leugen te zijn. Na afloop van 't getuigenverhoor ontkende de 1. bekl. nog den diefstal, maar erkende dat al het goed ter terechtzitting aanwezig, in zijne woning is geweestde 2. bekl. bleef er bij, geloofd te heb ben dat haar man niet door diefstal de goederen verkregen had. De subst.-off. van just., mr. N. de Ridder, maakte den bankhouders er eon verwyt van, dat zij de po'itie niet vroeger gewaarschuwd hebben; hadden zij dat gedaan, dan zou deze zaak niet zulk een omvang hebben genomen. De eerste bek!, ontkent alles, maar de vc-le verklaringen in deze zoo nauwkeurige instructie afgelegd, leggen alle schuld op dien beklaagde. Alles saarngenomen, lijdt het dan ook geen twijfel, of hij is sohuhhg aan de drie hem le.n laste gelegde misdrijven van diefstal. Tot nadere uiteenzetting daai van ging Spr. breedvoerig de verschillende feiten na, om te doen uitkomen boe deze geleidelijk die schuld blootleggen. Bekl's. verweer, reeds bij eerste verhoor be lachelijk genaamd, acht Spr. tegenover de ge tuigenverklaringen ten eenen male onhoudbaar. De bcwijs-motiveering van de 2e bekl. achtte Spr. tot vrij enge grenzen teruggebracht. Ook omtrent deze werd het haar ten laste gelegde nauwkeurig ontleed. Het wettig en overtuigend bewijs van haar opzet is door tal van aanwij zingen geleverd. Spr.'s eisch luidde: voor den 'e bekl.: schul digverklaring aan drie misdrijven van diefstal, een gevangenisstraf van vijf jaren; voor de 2e bekl. schuldigverklaring aan het uit winstbejag verbergen en het opzettelijk voordeel trekken uit voorwerpen, welke zij wist dat door misdrijf verkregen waren, een gevangenisstraf van twee jaren. De verdediger van bekl. jhr. mr. von Weiier, hun ambtshalve toegevoegd, drukte zijn leed wezen uit, dat hem de gelegenheid ontbroken bad om kennis te nemen van het zeer lijvige dossier, op deze zaak betrekkelijk. Het onder zoek ter openbare terechtzitting had hem ech ter de zekerheid verschaft, dat vrel bezwarends tegen bekl. is in te brengen; hij stolde echter daartegenover eenige omstandigheden, pleitende tegen hunne schuld. De bewijzen van den offic. van just, steunen voornamelijk op het vinden van goederen, overeenkomende mot de door de fabrikanten afgezondenc, zoowel ten huize van den bekl. als in de banken van leening te Amersfooit, in verband met «ie omstandigheid dat de treinen, waai mede laatstgenoemde goe deren zijn verzonden, op de in «Ie dagvaarding vermelde data 's nachts ie Amersfoort een tijd lang hebben stilgestaan. Tegenover de moge lijkheid, dat de diefstal te Amersfoort heeft plaats gehad, stelt hij de veel aannemelijker veronderstelling, dat deze te Zulfen is geschied, waar het oponthoud, zooals gezegd is, van veel langer duur is Niet geconstateerd is, dat de goederen de zelfde zijn als de vermiste, hetgeen ook niet mogelijk is, waar, zooals door de gehoorde fabrikanten is verklaard, geheel gelijke stoffen in groote hoeveelheden door andere fabrieken worden geleverd. De onwaarschijnlijkheid van de bewering, dat de goederen zijn gekocht, is niet voldoende aangetoond. Het plegen van den diefstal door den le bekl. op een tijdstip, waarop deze elders dienst had, zou voor hem te veel bezwaren hebben opgeleverd. Ook de andere bewijsgronden trachtte pl. achtereenvolgens te ontzenuwen, terwijl hij verder nog deed uitko men, dat de bewering van den le bekl. betref fende het leenen van geld, niet is weersproken, terwijl de persoon, van wien hij beweert ge leend te hebben, niet is gehoord. Wat echter geheel onbewezen is, is de ver zwarende omstandigheid, nl. de verbreking Niet tegenstaande de inspectie van de wagens te Arnsteidam, die, zooals gezegd is, altijd plaats heeft, is geen verbreking van het plombeersel geconstateerd, terwijl, ingeval zulks had plaats gehad, blijkens de getuigen-verklaringen ontdek king niet achterwege had kunnen blijven, hoe kunstig men ook getracht mocht hebbendespo ren daarvan te verbergen, l'l. meende dat al thans ten aanzien hiervan vrijspraak zal moeten volgen bij gebrek aaneenig bewijs, terwijl hij de hoop uitsprak, dat de rechtbank rekening zal houden met de voor den bekl. gunstige omstan digheden, daarbij nog wijzende op de onaan nemelijkheid van dergelijken diefstal op een tusschen-station, zonder braak cf verbreking, iu aanmerking genomen dat de doorgaande goe derenwagens gedurende het traject nooit wor den geopend, zoodat waar laatstgenoemd feit niet is geconstateerd, men ook niet tot het be staan van het eerste zal kunnen besluiten. Wat de 2. bekl. betreft, de haar ten laste ge legde wetenschap van de misdadige herkomst der goederen is niet bewezen. Men kan in casu niet van het moeien weten tot het inderdaad weten besluiten. Zij had eenig vermoeden, maar tusschen vermoeden en de bij de wet vereischte wetenschap ligt nog een groote afstand. Pl. drong derhalve voor deze bfkl. op vrijspraak aan. Bij repliek hield de off. v. just, de voldoende kracht der aanwijzingen staande Ook heeft de 1. bekl. verbreking gepleegd van de goed dicht genaaide pakken, om zich van den inhoud daar van in het bezit te stellen. Pleiter handhaafde bij dupliek zijne meening Voor het bestaan van de verzwarende omstan digheid van art. 311, 5", strafwetb. is noodig het bewijs, dat bekl. de gestolen voorwerpen, zijnde de pakken in haar geheel, waarvan hem de wederrechte/ijke toeëigening wordt ten laste gelegd, en welke dus de objecten zijn waarop het opzet onmiddellijk zou zijn gericht, door verbreking of braak o. z. bereik heeft gebracht, terwijl het feit, dat hij het gestolenelater thuis ontleed zou hebben, die verzwarende omstandig heid niet kan daarstellen. Nog meent hij, dat de off. van just, bij zijn eisch te veel nadruk heeft gelegd op zekere andere diefstallen, waar van bekl. verdacht wordt en waarover hij in de instructie is ondervraagd, doch waarvoor geen termen tot verdere vervolging bestondenfeiten, die thans geheel buiten beschouwing moeten blijven. De rechtbank bepaalde de uitspraak in deze zaak op 4 December e. k. 335ste mAmOTKKlJ. Eerste klasse. Trekking van 19 en 20 Nov. (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur le Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van fSO. 2105 2117 2118 2943 2975 4111 4112 4164 4199 4205 4369 4400 1395513990 18356 18358 18361 192o4 19262 19277 •19279 19903 19918 19996 en 19998. Dank aan X. (zie vorig nummer) die een lans brak voor de verlichting op den weg naar onze woningen vanaf de Berg straat; 't ware te wenschen, dat dit even wel het eenige ware. In alles waarop de inwoner eener gemeente aanspraak heeft, rekent men ons buiten, alleen met het betalen der belasting worden wij binnen de gemeente Amersfoort gerekendgeen onzer toch zag vanaf ons verblijf alhier (30 April jl.) ooit een politieagent in onze buurt, of er binnen Amersfoort een omroeper bestaat weten wij niet. Ontvangt men b.v. eeo pakje met van Gend Loos dan is de vracht verhoogd met 10 cerit voor tol, evenzoo is het met alles wat ons per as wordt aangebracht als: aardappelen, steenkolen, groenten, enz. Als men nu in aanmerking néémt dat wij allen vrij hoóge belasting betalen, ort dal Wij in onze vorige garnizoens plaatsen, als Nijmegen, 's lïoscli, Iieusden, Geertruiden here, Willemstad, Grave enz. hiervan zonder onderscheid, vrijgesteld waren, dan zal men hegrijpen, dat geen onzer met zijne verplaatsing naar Amers foort kan ingenomen zijn. U dankzeggende voor- de verleende plaatsruimte mijnheer de Redacteur lee- ken ik Hoogachtend een gehuwd onderofficier Gevonden op den openbaren weg: Een linnen dekleedje, Een porlerrionnnie met zilveren sluiting Een paar rood wollen kousen, Een zinken afleider. Rechthebbenden vervoegen zicli ter te rug bekoming aan liet bureau van politie. Dour plaatsgebrek kunnen wij ditmaal de Burgerlijke Standen, Marktbericht enz. niet opnemen. Getrouwd: JOHANNES JACOB GEERTRUi ,VAN GALEN die, mede name, hunnen harte! de vele blijk hun Huwelijk Gouda, Amersfoort' *J* Voor de bewijzen van deelneming, otidet vonden bij liet overlijden van onze geliefde Moeder en Jsehuwdmoeder De Wed. E. JONGHAUS7geb. Severing, be tuigen wij onzen hirtelijkéfn dan-k. jonghaus tff#OjEl Amersfoort, *t* De Heer e HOFFvan de dank voor de ontvangen liij lijden van huilt broed Heer H. F. VA* hage. COCK-BLOM- hunnen deelneming et over iger den Graven dicht bij lie/t S^ATIjöNVFra r.co bril*.ven onder No. (MPaan l/et/oureau dezer Cou rant, Valkestraat 91 te Iinur gevraagd, liefst met recht vari Koop, een^€nvoudig# W O N I N G niet ackterlfuis ojrfóliiutr en veel grond, tuin en latii. Brieven franco No. 100 BtMkhgrffael Jg/ DEKKER f.n v. d. VEGT utrecht. Ingaande heden vergoeden wij voor a déposito gestorte joelden Met één dag opzej&iug Voor één maan drie uist gereed zijSde, ve geteekendé te komen bezig LangestrtUlt o/d. Sociëteit droogt bij het gebj'uik direct op; is niet vet. Overal verkrtfgbaar ai20 en 50 ets. En gros bij JAC£)B Cl., /Lmsterdam Gro 396. Ozidergcteekende brengt, me. liet oog op het a.f>. St. NICOLAAS- «Sfc KERSTFEEST, in herinnering, «lat alle werken geannonceerd door de iii-uia's D. BOLLE, Gcbr. KOSTER en Gcbr. COHEN, «loor hem tot «lenze!(Vlei: prijs op jaar rekening («iiiM zonder vooruitbe taling) worden geleverd. Onder aanbeveling, Zie daarorrftrent de verslagen in het vakblad de Horlogemaker Handelsblad Nieuws v/d É)ag en andere groote bladen. De i>rij| is «eer IHiïlijlt en niet lioo^er <k:si van efen ander I5e- moaloirlibitdoge. VERlRIJGBAAjt Lij Hor Age- en Ijislr HAVIK KOEK/LAV N.B. Buitengewone BAROMETERS HORLOGE REGU ïeirlmaker, VNpELSTRAAT. ITEFRS, PENDULES NICKEL TlfajjPCfTTEN COMVOfcftTJES ETC. Terkuring van Glas- en AariewerL PROFESSEUR DS DANSE, heeft Dinstlhgs de jpen van SLtot 4 's middags e# van 5*4 tot I^T nog be schikbaar tdt het gu&eu vtïii DANS LES in Anacitia, f toni missionairs in Effecten en Wissels. Muurhuizen Koopen vreemde binnen- enVluitenlat beleening openen Rwenin goeding leenen er men voorwaarden. lecten, fl^itpons, It papier, s, sluiten rdisconteeren ^met rentever- deposito, ver ier overeen te ko- pyiK OUDE G/IEDAMMER Merk: rijgjfhar bij icwijsvan echtheid feenkurk steeds voor- ziq ran den naam der Firma P. HOPPE. Goedkoopste volledige uitgaaf 'n S Afrika's Donkere Wildernissen, ter opsporing van Cuiin Paeha, Boeiend ojjan het Nédff landsche Volk vertejd dfor Opgeluisterd door groote, fraaie IllustraORs. Geheel compleet slechts 90 cent. Uitgaaf van De Erven J. L. NIER STRASZ, 's-Hage.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2