Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Naar het Vad. meldt, moet de Ko ningin Regentes het voornemen hebben te kennen gegeven, namens de Koningin, voortaan weer jaarlijks een gouden zweep als prijs uit te loven voor de te Leeuwar den te houden harddraverij van Friesche paarden. In den Koninklijken grafkelder te Delft is gister op de lijkkist van wijlen Koning Willem III de krans geplaatst, welke tot dat doel door de bewoners van Batavia herwaarts was gezonden. In den namiddag bracht H. M. de Ko ningin-regentes. vergezeld van eene hof dame, een bezoek a3n het graf van H. D. gemaal. H. M. vertoefde lang bij de vorstelijke lijkkist en legde daarop een bouquet van palmen neder. -- De commissie tot voorbereiding der legerwet heeft Donderdag met de Minis ters van Binnenlandsche Zaken, Marine en Oorlog, het mondeling overleg aan gevangen. Door de Iiollandsche IJzeren Spoor weg-maatschappij is bepaald, dat, nu de drukte van het goederenvervoer vermin derd is, de nachtdienst op hare stations zal worden opgeheven. Men schrijft uit Londen: »De Vlissingsche lijn beeft voor ons, Engelscben, vele gebreken en origeriefe- lijkheden. Het Haven-station te Vlissingen staat niet aan de Haven de treindienst tusschen Vlissingen en Amsterdam is lang niet snel; de dagdienst gaat te vroeg uit Londen de spoorwegdienst op de London- ChathamDover-lijn verhoudt zich tot de overige spoorwegdiensten in Engeland, als de Centraalspoor in Holland tot de andere Hollandsche lijnen de avond expres doet I'/2 uur over 49 Eng. mijlen, terwijl de expres Amsterdam- Rotterdam 60 Eng. mijlen rijdt in 1 n. 10 min. vele gebreken voor een snel verkeer. Daarom mag men de goede zijde der Vlissingsche lijn ook wel eens roemen. Bij den jongsten vreeselijken sneeuw storm in den nacht van Maandag op Dins dag bleven alle Kanaal booten steken. De boot DoverCalais durfde niet afvaren Ostende voer af, maar kreeg hel zoo kwaad op zee, dat ze terug moest keeren Van de Vlissingsche booten echter zeg gen de Londensche bladen: »De stoom boot van Vlissingen kwam te Queensbo- rough aan op den gewonen tijd, na een stormachtigen overtocht Ja, de Vlissing sclie booten kunnen wel niet meer mee doen met de nieuwste booten, wat spoed betreft, doch het zijn goede zeebooten, die er zich bij stormweer prachtig en veilig doorbeen slaan." «De in 1871 te Rotterdam opge richte Marthakrans heeft gedurende haar bestaan ruim f30.000 samengebracht voor de Weesinrichling te Neerbosch. Bovendien werden duizenden kleeding- stukken vervaardigd en naar Neerbosch gezonden. Alleen in het afgeloopen jaar bedroeg het getal kleedingstukken 1504 en de som van de verzamelde gelden f 1135.90'/2 Eene collecte bij de herdenking van het 20-jai ig bestaan bracht bovendien f1042 op. Volgens geruchten zouden binnen kort twee a drie stoombontweveiijen te Helmond opgeheven worden, wat voor de werklieden dier fabriek allerellendigst mag heeten. Een dier fabrieken zal door een kunslbotermakerij vervangen worden, wat weer aan anderen werk zal verschaf fen, doch waarvoor de machinewevers, die nu hun loon moeten missen, meest niet in staat zijn. Volgens het orgaan van he Heils leger zal generaal Booth, hoofd van het leger, eerlang weder naar Nederland komen. ■-De heer Jhr. Mr. W. Elout van Soeterwoude, secretaiis van het hoofd bestuur van den «Anti-opiumborid" hier te lande, is naar Londen vet trokken tot bijwoning van een congres van belang stellenden in het tegengaan van het opiumgebruik in Britsch-Indie. Zoolang de sociaal-democratische partij in Nederland bestaat, was de zetel van den centralen raad het leidend orgaan gevestigd te's Gi avenhage, en de heer Domela Nieuwenhuis daarvan de ziel. Op het laatste Kerstcongres te Heeren veen is echter besloten den zetel over te brengen naar Amsterdam. Dit besluit werd genomen trots hevig verzet van den leider. Overeenkomstig de statuten dei- partij moest het besluit echter nog worden onderworpen aan een stemming van alle leden, maar ook deze viel uit in den zin van verplaatsing der partijleiding uit 's Gravenliage naar Amsterdam. De afdeeling Amsterdam is nu tegen Dinsdag 17 dezer bijeengeroepen om een nieuwen Centralen Raad te kiezen. Men meent in een en ander een streven te moeten zien om de leiding der partij meer los te maken van den onmiddellijken invloed waaronder zij lot dusver geplaatst is. De lichting der nat. militie van het jaar 1891 is bij kon. besluit bepaald op 11,000 man, waarvan 600 man voor den dienst ter zee bestemd worden. Hel aan deel in de prov. Utrecht bedraagt 498, op een getal van 1734 lotelingen. De schietoefeningen in de legerplaats bij Zeist, eerst aangekondigd op 17, 18, 19 en 20 Maart a. s., zullen dari niet, maar op 1. 2, 3 en 4 April e. k. gehou den worden. De leiding der schietoefeningen op groote schaal, die van 8 Mei e.k. lot 16 Juni d. a. v. in de legerplaats bij Zeist door verschillende bataljons infanterie zullen worden gehouden, is opgedragen aan der. kolonel .1. H. Michaëlis, com mandant van het 2. regiment infanterie te Maastricht. De schildwacht A. K., beschuldigd van mishandeling van een burger (de ver wonding met de bajonet vóór hel hoofd wachtgebouw aan het Buitenhof te 's-Gra- venhage, waarvan wij vroeger melding maakten,) is door den krijgsraad niet strafbaar verklaard en van rechtsvervol ging ontslagen. Het ontslag van rechtsvervolging is ge grond op ai t. 41 van hel Strafwetboek, waarbij bepaald wordt, dat niet strafbaar is de overschrijding van de grenzen van noodzakelijke verdediging, indien zij het gevolg is geweest van eene hevige gemoeds beweging, door de aanranding veroorzaakt. Het toebiengen van twee hevige vuist slagen door den burger aan den soldaat werd voor hel bestaan van dien toestand aangenomen. Woensdag was het feest in de kazerne «hel Huis Waliën" der Koloniale Reserve te Zutphen, bij gelegenheid van de uitreiking van het onderscheidings- teeken een hoorn aan de troepen. Aan de uitnoodiging van den com mandant hadden gevolg gegeven o.a. de burgemeester en de secretaris, de officie ren zoowel van het garnizoen als van de schutterij en vele belangstellenden. De luit.-kolonel Bruinsma hield eene toespraak tot de manschapper., waarin hij wees op het groote voordeel, dat de Koloniale Reserve voor den Indischen militair oplevert, en dat het onderschei- dingsteeken nog door wijlen Z. M. Wil lem III was vastgesteld, dccli wegens den rouw niet vroeger kon uitgereikt worden. Een «Leve onze Koningin Wil- helmina" «Leve de Koningin-Weduwe- Regentes" besloot deze rede. Aan de manschappen was eene extra- uitdeeling bezorgd, waarna 's avonds in de versierde en agiorno verlichte kazerne een biljard-wedstiijd en andere verma kelijkheden werden gehouden. Naar aanleiding van de reis, on dernomen door den voorzitter en den directeur der Nederlandsche Heidemaat schappij n: ar Jutland en Oost-Pruisen, om er het bebossclien der zeeduinen te gaan zien, heeft liet dagelijksch bestuur dezer maatschappij thans eene vergade ring gehouden te Alkmaar. Men is van daar naar de duinen bij Schoorl gegaan, om er de dennenbosschen, door wijlen dr. W. C. H. Staring aangelegd, te in- specteeren. Later zal daarover aan de Regeering eeti verslag worden uitgebracht, om tot een bepoten onzer kale duinen te kunnen doen besluiten. In het Engelsche Lagerhuis verklaarde baron Heniy de Worms, dat de regeering toetreedt tot al de bepalingen der con ventie ten opzichte van Swazieland, en dat indien de Transvaal zich aansluit bij het Zuidafrikaansche tolverbond, zij de rechten op de over Natal aangevoerde koopwaren zal innen krachtens de bepa lingen van liet door dat verbond vastge stelde tarief. In dat geval zal de wetge vende macht van Natal in overweging dienen te nemen, of zij moet vooitgaan het tegenwoordig tarief van Naial toe te passen op de algemeene koopwaren, die eenvoudig door Natal worden gevoerd voor de consumptie in de Transvaal, dan wel of zij de reeds thans verleende uit zondering zal maken voor voorloop, wijn, thee en bewerkte tabak, of dat Natal zich zelf bij het bedoelde tolverbond zal aansluiten. Sir James Fergusson vei klaarde, op eene tot de regeering gerichte vraag, dat het bericht betreffende het onderwerpen van de quaestie der visscherij in de wa teren van Newfoundland aan een scheids gerecht als juist kan worden beschouwd, doch dat hij het vooralsnog niet gepast achtte, ophelderingen te geven. De nieuwe minister van financiën in Italië Luzzati heeft aan den Raad van Genua bericht, dat de Regeering in deze dagen van dringende zuinigheid geen fr 20,000 voor de feestviering voor de ont dekking van Amerika door Columbus kan toestaan. In de laatste jaren van Crispi's ministe rie werd den berichtgevers van Italiaan- schen bladen de volvoering hunner taak te Massowah zeer moeilijk gemaakt. Tal van correspondenten zijn, naar het heette op last der militaire autoriteiten, weg gezonden, en slechts zij mochten blijven, die onbeduidende of alleen gunstige bij zonderheden vermeldden. Nu dit régime is opgeheven, zijn gruwelijke feiten aan het licht gekomen. Een zekere luitenant, Livraghi, die aan het hoofd stond van de inlandsche politie, heeft, geholpen door zijn secretaris Cagnassi, tal van rijke Abessiniërs laten vermoorden, na hen eerst van alles te hebben beroofd. Soms geschiedde dit naar aanleiding van val- sche beschuldigingen, soms ook zonder eenigen vorm van proces. Ook de agen ten der inlandsche politie, die aan Li vraghi en zijne handlangers niet betrouw baar genoeg voorkwamen, verdwenen op geheimzinnige wijze. Livraghi zelf ont kent niet, dat die moorden onder zijn toezicht zijn gepleegd, maar hij verzekert, dat hij daai bij op honger bevel heeft eehandeld. De Tribuna bevat uitvoerige mededeelirigeu over de gepleegde gru weldaden, en van alle zijden wordt op een streng onderzoek aangedrongen. Aanleiding tot de ontdekking gaf een pioces. Onder de brieven van een daar bij betrokken politie ambtenaar vond men een lijst, waarop de naam van zekeren Ligg Hagos, een gegoed ingezetene der stad, met een rood kruis was gemerkt. Deze Ligg Hagos was reeds sedert gerui- men tijd op geheimzinnige wijze verdwe nen en daarom kreeg men achterdocht. Bij onderzoek bleek, dat de man door politie soldaten uit zijn huis gehaald en buiten de stad zonder vorm van proces was doodgeschoten. De iechter, die liet onderzoek voort zette, vond weldra de bewijzen van een tweeden, dergelijken moord, gepleegd op een rijken Abessinischen koopman Ajub Getehon, die in Dec. 1889 was verdwe nen. Het bleek dat ook deze koopman wegens hoogverraad werd doodgeschoten, teawijl zijn vermogen verbeurd werd ver- kluard. Het heette dat Getehon in betrek king stond met den Negus van Abessy- nië. De man werd terechtgesteld en de 15,000 daalders, die men in zijn bezit vond, werden in de krijgskas gestort, na dat de commandant der politie een ge deelte daarvan als belooning had ontvan gen Nog een ander sterk sprekend staaltje uit vele. Te Arsiko woonde een oude Mahomedaan, een heilige, Naïb Osman geheeten. Op verzoek van de vijanden van den heilige liet. Livraghi, die hier voor betaald werd, hem oplichten en naar een eenzame plek buiten de stad bren gen. De Mahoinedaansche politie-agenten weigerden echter op den heilige te schie ten, waarop de politie-commandant zelf een revolver uit den zak haalde en den grijsaard doodschoot. Daarbij werden alle middelen aange wend oin den ingezetenen geld af te per sen. Zoo had o. a. generaal Baldighera den verkoop van opium verboden. De politie-commandant zond nu spionnen naar de winkels om een en ander te koopen. Terwijl de koopman bezig was de gevraagde waren te halen, verstopten den spionnen eeiiige pakjes opium tus schen de goederen. Nauwelijks waren de koopers terlrok'ken, of de politie kwam huiszoeking doen en vond natuurlijk ter stond de verboden opium. De koopman werd dan medegenomen naar het politie- buieau, waar hern alleen tegen betaling van een flinke som stilzwijgen beloofd werd. Dat deze en dergelijke feiten sedert ge- ruimer: tijd onder het oog der Italiaan- sche autoriteiteu te Massowah zijn ge beurd, wordt door den politie commandant zeiven erkend, maar het zal vooral de vraag zijn, in hoever de Ilaliaar.vche gou verneur en de regeering hiervoor aanspra kelijk moeten gesteld worden. In de Kamer zitting van Dinsdag verlangde de opposi tie de benoeming van een parlementaire commissie van 9 leden. De regeering ver klaarde zich bereid de zaak op deze wij ze laten onderzoeken, maar de gematig de meerderheid .vilde daarvan nog niets weten. Wat er ten slotte besloten is, zal weldra blijken, daar Woensdag in de Kamer de interpellatie over hetgeen te Massowah is voorgevallen, aan de orde is gekomen. Volgens een Reuter-telegram ait Rome is de luitenant der karabiniers Livraghi, te Lugano in Zwitserland gearresteerd. Hij had zich in een ton verscholen. Tegen zijne uitlevering zullen wel geen bezwa ren worden gemaakt. De Italiaansche ministerraad heeft het aanbod van koning Humbert, om zijne civiele lijst met vier millioen lire te ver minderen, niet aangenomen. De koning heeft zelf te voorzien in het onderhoud van een driehonderdtal paleizen, villa's, parken, enz., die vroeger aan het half dozijn Italiaansche souvereinen toebehoor den; hij heeft de uitgaven van het Qui rinaal zeer moeten inkrimpen en zondeil jaailijks eene aanzienlijke som af om de reusachtige schulden, die zijn vader heeft nagelaten, af te doen. Onder die omstan digheden achten de ministers het niet wenschelijk, dat de koning zich nog meer opoffeiingen getroost. De ontvangsten der invoerrechten in Italië verminderden in Februari met 2 millioen, sedert Juli brachten zij 24 mil lioen minder op dan iu liet vorige jaar. De influenza vertoont zich in de Kem pen en Maasstreken met hare vorige he vigheid De lijders klagen in het algemeen over gebrek aan eetlust, groote vermoeid heid, pijn in 't hoofd, enz. De vergadering van het klassikaal bestuur van Amersfooit, (der N'ed. Heiv. kerk) welke zou gehouden worden den 25. Maait e. k., is wegens het kort daarop volgend Paaschfeest uitgesteld tot Woens dag 1 April. De vergadering zal gehouden worden in de kerkeraadskamer van de Groote kerk te Amersfoort. Door den inspecteur voor het ge neeskundig staatstoezicht voor Gelderland en Uli echt. is de epidemische verklaring der mazelen alhier ingetrokken. Woensdagavond had alhier in het Café de Arend, eene Soirée amusante plaats, gegeven door 8 Solisten van de Stafmuziek van het 5 tegiment Infante- lie en van den komiek van H. Bewees het tab ijk opgekomen publiek, dat men een genotvolle avond verwachtte, voorzeker werd het hierin niet teleur gesteld. De velschillende nummers, zoo wel muziek als voordracht, kwamen allen goed tot hun recht. Er was dan ook maar éér. roep over de uitstekende uitvoering, getuige hel daverend applaus, dat, telkens na afloop van een nummer losbrak: vooral komt een woord van lof toe aan den solovio list die de Zigeuner-Fantasie van Gere- witz op meeslei lijke wijze voordroeg. Een zeer geanimeerd bal, dat tot laat in den nacht duurde, besloot deze gezel lige Soirée die tevens bewezen heefthoe goed de vei standhouding is, die er tus schen burgerij en ond.offic. heerscht. Een woord van dank mag zeker niet onthouden worden aan den Adj. onderoff. H. door wiens bernoeingen men in de gelegenheid was gesteld deze genoeglijke avond te smaken. Lensden. Het bericht in het nummer van Zaterdag II. over het verzuim aan de school te Leusden eischt eenige ver- bettiing. Van de school te Leusden kan namelijk niet gesproken worden, want in deze gemeente zijn twee openbare scholen: de eene te Hameisveld, de an- deie te Leusbroek. Eene derde openbare school zal dit jaar te Oud-Leusden gebouwd worden. In het beiicht nu, voorkomende in het nummer van den 4. Maart jl. zal sprake geweest zijn van de school te Leushroek, want aan de school te Hamersveld was het verzuim merkelijk minder en wegens hoogen waterstand is daar in het geheel niet verzuimd. Tot bestuursleden der Chr. jonge- lings-vereeniging alhier zijn gekozen de lieeren: Blom, secretaris, Brinkman, pen ningmeester, W. de Kruif, bibliothecatis, en Kamerbeek, plaatsverv. bestuurslid. Schcrpenzccl. Met ingang van 7 Maart l.l. is de rijksveldwachter 3e kl. (brig.-titul C. D. IC ptijn overgeplaatst van Abcoude naar Loosdrecht. Soest, 10 Maart. Op de heden vast gestelde kiezerslijsten, telde men 268 kie zers voor den Gemeenteraad en 269 voor de Provinciale Staten en de Tweede Ka mer. Een zevenliental personen is als kiezers geschrapt, terwijl 14 nieuwe kie zers voor den Gemeenteraad en 15 voor Prov. Staten en Tweede ICarner op deze lijst vooi komen. Woudenberg. Door den burgemees ter alhier zijn uitger.oodigd, om mede het verslag van den landbouw over 1890 op te maken 3 practisrh ervaren landbouwers uit de verschillende deelen der gemeente, en wel de lieeren Johs ter Maaten, A. van Maanen en A. van Egdom, die hieraan bereidwillig voldaan hebben. Op Texel zijn dezer dagen groote troe pen kievieten aangekomen. Indien de vorst uitblijft, verwachten de eierenzoekers, dat de dure eitjes nog in deze maand gevon den kunnen worden. Van jaar tot jaar wordt er meer geld besteed voor de kie vietseieren Men berekent dat erin April van het vorig jaar wel weken zijn^eweest waarin mner dan f 1000 voor kievietseie ren werd uitbetaald. Al de dagbladen zijn vol bijzonderhe den over den grooten storm, die Maandag over Londen gewoed heeft. De sneeuw werd met geweld door een ijskouden wind in de straten gejaagd, van 2 ure namid dags lot middernacht. Te Dover kon men bijna de kaai der admiraliteit niet naderen. De nacht was vreeselijk, en slechts met de grootste moeite kon men de schepen vastgemeerd houden. De pakketboot, die naar Calais moest vertrekken, is bijna in de haven vergaan. Te Folkestone ligt de sneeuw zeer dik. In een dorp in een onzer noordelijke provinciën, aan het spoor gelegen, kwam dinsdag jl. het volgende vermakelijke ge val voor, dat een treurig staaltje geeft van de expeditie gedurende den winter. Een handelsreiziger uit Amsterdam ver toefde bij een zijner klanten in dat dorp om commissies op de doen, toen aldaar een pakket bezorgd werd. Het bleek het zelfde pak te zijn, dat de reiziger in No vember van liet vorige jaar uit Amster dam verzonden had. Dus 100 dagen reis! Door den hevigen wind vertrok de l'ielsche veerpont van de Waalsche zijde Maandagavond zonder veerknechtde man raakte nl. bij het afvaren te water, doch redde zich. De pont gierde nu weg met twee passagiers, een metselaar en den rijksveldwachter uit Wamel. Midden op de riviei bleef het vaartuig liggen, aan gezien de reizigers, bij de volslagen duis ternis, niet wisten, hoe zij de giet kettingen moesten verzetten. Binnen weinig tijd sloeg de pont nu vol water en toen de veerknecht, die eerst met veel moeite naar Tie! gevoerd was, eindelijk met twee andere mannen de pont wilden opsporen, was zij reeds in de diepte verdwenen. De metselaar had zich nog in een mast gered, doch de rijks veldwachter van Wamel is verdronken. Hij laat een weduwe met acht kinderen n&. Op de Rustkamer. In de laatste af levering van het maandschrift De Lands verdediging leest men de volgende gees tige persiflage op de inspectiemanie, zooals die in sommige garnizoenen nog beslaat «Van den sergeant-majoor tot den jong sten milicien was alles (bij de compagnie) op inspectie afgericht; van ipder kleeding- sluk ja, van de kamerbezems incluis berustte een net-exemplaar op de rust kamer, om op den gewichtigen inspectie dag te worden vertoond, en na afloop van de groote gebeurtenis weder keurig te worden opgeborgen. De brave kapitein kende alle inspectie loopjes; hij wist van ieder der inspectee- rende grootheden de eigenaardigheden de generaal A. viel altijd over de haakjes en oogjes, en de divisie-commandant keek het eerst naar de ballen. Maar eens op een kwaden morgen ge beurde het, dat er onverwachts een kolonel verscheen, die zich de moeite gaf om te kijken, of de manschappen nog iets meer konden dan «uitpakken," en die zoo buiten model inspectie hield, dat het den ser geant-majoor raar om het hart werd de kolonel was bovendien zoo onverwacht gearriveerd, dat alle inspectie-plunje nog op de rustkamer lag. De kapitein zelf werd verlegen «waar is nu het...?" had de kolonel gevraagd, de brave hoofdman keek zenuwachtig den sergeant-majoor aan, die onmiddellijk ge reed was met zijn antwoord »op de rust kamer, kolonel." «En «Ook op de rustkamer, kolonel." De kolonel knikte, en knikte nog eens, en wandelde met den kapitein langzaam voort; maar juist dit vertrouwde de ser geant-majoor niet; als een schaduw volgde hij zijn compagnie-commandant. «Ik moet zeggen" merkte de kolonel op »ik moet zeggen, dat de propreteit weinig te wenschen overlaat, integendeel, met het reglement in de hand kan ik geen aanmerkingen maken maar toch meer in het bijzonder de oefeningen na gaande, heb ik mij-zelf afgevraagd of u niet te veel aan de letter vasthoudt, te veel in hetzelfde zog blijft varen er moet van den compagnie-commandant bezieling uitgaan. Ik zie zoo graag dat een kapiteirt nog iets meer doet, dan zijn reglementen leeren en letterlijk uitvoeren. Initiatief, ziet u Initiatief?" stamelde de kapitein, die na een inspectie alleen gewoon was pluim pjes te ontvangen. De sergeant-majoor spitste de ooren wat vroeg de kolonel? »Ja," ging de kolonel voort, «waar is bij u het initiatief?" »'t Initiatief? dat is op de rustka mer, kolonel!" riep nu de sergeant-majoor eensklaps uit. Die kapitein is gepensionneerd, maar, zegt de schrijver scherp, liet initiatief wordt nog altijd bij vele compagnieën op de rustkamer bewaard." ltlTKOERLIJTKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN5 Maart, Gijsberta, d. van Jan van Westerlaak en Gerarda Denkerman. Gerardus, z. van Jurg Hendrik de Goede en Johauna Vos. Jacobus, z. van Jacobus van Wageningen en Wilhelmina van Someren. Everarda Jaeoba, d. van Leeudert Rooke en Jacoba Maria Stoové. 6 Maart, Alberdina Maria, d. van Maria Johanna Horsten. Jacobus Johannes, z. van Johannes de Groot en Cornelia Johanna Booiuhouwer. 7 Maart, Pelegrinus en Alijda, z. en d. van Gerrit Smeink eu Maria van den Tweel. Johanna Maria, d. van Adrianus van den Tempel en Anthonia Gijsbertha Heijmaus. 8 Maart, Martje, d. vau Herman Gijsbertus van Giukcl eu Gcertruida Wolfswinkel. Johauna Aletta, d. van Gerard Antonie Steppe en Johanna Aletta de Bok. 9 Maart, Hcndrika, d. van Cornelis van de Nautena en Hendrika van den Hengel. Johanna Gerarda, d. van Rijk Pothoven en Teuntje Willennjntje Schouten. 10 Maart, Leentje, d. van Salomon Hilversum en Johanna Swaab. Gerardus Theodorus, z. van Anthonius van Bekkutn en Lamberta van Moorselaar. 11 Maart, Herman Anton, z. van Johannes van de Brug en Maria Htisken. Grietje, d. van Tennis Dirk de Gans en Grietje Klein. GEHUWD; 11 Maart, Frederik Bouwense en Johanna Dieters. Hendrik Jacob de Vries en Paulina den Enting.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2