buitenland7 Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Schweizerhof dineerden en verder tot 4 uur vertoefden, tot liet bezichtigen van Thorwaldsen's Leeuw en andere merk waardigheden van Lucern. Verder schrijft men van daai aan ge noemd blad nOm 8 uur ontbijten IIH. MM. en van 11 tot 12 uur rijdt de kleine Koningin met haar paardje. Het beklimmen van de vrij steile hoogten rondom deze plaats, dat bij de wandelingen vaak geschiedt, vermoeit de kleine vorstin blijkbaar vol strekt niet. Om half 1 wordt gedineerd, door HH. MM. afzonderlijk, en tegen 2 uur rijden HH. MM. uitden eersten dag bezochten zij Vitznau, langs den roman- jischen, in 1886 gebouwden straatweg angs het meer. (De tandradbaan van Vitznau naar den top van den Rigi is thans nog niet in exploitatie; deze heeft alleen des zomers plaats, van Mei af.) Den tweeden dag werd een bezoek ge bracht aan Schwyz, en Donderdag gin gen II11. MM. met gevolg met de boot S(. Gollhard naar Biunnen, van waai men te voet naar het 40 minuten verwij derde, prachtig gelegen Hotel Axenfels ging. Van Brunnen keerde men rnet rij tuig naar Gei sau terug, waar des avonds om 7 uur wordt gesoupeerd. Het weer is goed geworden. Donder dagochtend was de temperatuur 7 en des middags 13 graden C. (45 en 55 gr, Fahr.) De minister van binnenlandsche zaken, jhr. mr, A. F. De Sayornin Loh- man, kwam Maandagmiddag te kwartier voor tweeën te Groningen aan, Z.Exc. werd verwelkomd door diens broeder, jhr. mr. W 1). De Savornin Lobman, kanton rechter aluaar, den commissaris der Ko ningin en anderen. Gister gaf de commis saris der Koningin een gastmaal ter eere van don minister, waarbij ook genoo- digd waren de kantonrechter, de presi dent der rechtbank, de officier van jus titie, de burgemeester en de heeren Al- berda van Ekenstein en Van Royen, leden der Eerste Kamer uit Groningen. D. v. Z.-H. Ten einde te vooikomen, dat in het Politicblad gesignaleerde personen, die bij aanhouding verklaarden, hunne straf reeds te hebben ondergaan, een viij geruimen tijd van hun vrijheid wor den beroofd, in afwachting van een onderzoek naar de waarheid hunner ver klaring, heeft de minister van justitie den besturen der geiangenissen aange schreven, voortaan een ontslagbrief uit te reiken of een bewijs van ontslag aan al de personen, die de gevangenis na expiratie van straf verlaten, onverschillig van welke duur die straf is geweest. Mocht een verooi deelde, nadat hem door het hoofd van een gesticht is medege deeld, dat jjij een bewijsstuk, als hier wordt bedoeld, kan bekomen, daarop volstrekt geen prijs stellen, dan zou voor zulk een met ontslag vertrekkende de uitreiking achterwege kunnen blijven. Al de mogelijke onaangename gevolgen van het gemis van eer, ontslagbrief, waarop de aandacht van den betrokken persoon behoort te worden gevestigd, zou deze dan toch aan zich zeiven te wijten hebben. nVoor een stampvolle schouwburg zaal, voor het meerendeel gevuld met de élite van Utrecht, werd Zaterdagavond jl. door eenige leden van het Utiechtsch Studenten-Korps voor de eerste maal op geroeid, Sophocle's treurspel Koning Oedi pus. De opvoering kan als goed geslaagd beschouwd worden. De dillettant-acteurs, waren rolvast bij uitnemendheid, de goed- bezette koren, samengesteld uit de beste krachten, die Utrecht op het gebied van zar.g telt, gaven de composition van jhr. mr. van Riemsdijk zuiver en klankvol weder, terwijl de keurige tooneelsclnk- kingen en fraaie frissche co-tumes tol het welslagen van het geheel medeweiklen. Het applaus der aanwezigen, alsmede goeddunkt, en zoo hij tusschen Donder dag en Woensdag van gedachte veran dert is, kan ik daar riets vreemds in vin den. aHij gebruikte vroegtijdig zijn middag maal op Prospect Terrace en na een wei nig te hebben nagedacht vond hij het wel vreemd dat Mr. Aynard niet bij hem was geweest; vervolgens begon hij aan zijne moeder een brief te schrijven, waar in hij haar zijn bezoek bij de Ridkins mededeelde en hoe zij eerst stijf en daar na bovenmate vriendelijk geweest waren en dat hij hoopte, nu hij getoond had dat er bij hem geen wrok bestond, hen nooit weder te zullen ontmoeten. Hij bracht zelf den brief aan het postkan toor, en toen hij van daar terugkeerde ontmoette hem iemand, die met in acht neming eenerover groote beleefdheid, meen de de eer te hebben Mr. Delancy te spreken." »Ja, mijnheer," zeide Ned. nWat ver langt gij?" Daarop stelde de onbekende hem een geschrift ter hand, dat Ned vveldia be merkte eene dagvaarding te zijn om in de eerste week der volgende maand voor de rechtbank te Londen te verschijnen, als getuige in de zaak van Aynard. aZeer goed," zeide Ned, terwijl hij het geschrift in z\jn rokzak stak als wa de vele kransen, die de kunstlievende mu zenzonen ten deel vielen, zijn zeker een der schoonste belooningen voor de vele moeiten en zorgen, die zij sedert tal van weken hebben getroost om de opvoering van dit treurspel tot zijn recht te doen komen. Ook de warme hulde gebracht aan prof, van Herwerden, jhr, mr. van Riemsdijk van Utrecht en dr. Mendes da Costa van Amsterdam, mannen aan wie de zoo schoone Hollandsche vertaling van het stuk. èn de voortreffelijke muziek voor de koren èn de uitmuntende regie, te danken valt, was wel verdiend. Het bestuur der Nederlandsche Hei demaatschappij heeft in de voorlaatste week een bijeenkomst gehouden teBarnr- veld, om de Veluwsche zandverstuivingen, in het bijzonder het Stroesche zand bij Voorthuizen, te bezichtigen. De aanvraag naar plaatsen door pas sagiers derde klasse voor de reis op jl. Zaterdag naar New-Yoik was zóó groot, dat ruim 200 tot deze week moeten uit gesteld worden. Ook zullen te Boulogne sur Mer ongeveer 150 passagiers tot de volgende reis moeten wachten. Naar aanleiding van voorgekomen ver giftigingen door 't gebruik van in blikken geconserveerde levensmiddelen, is door Dr. P. F. van Hamel Koos te Amsterdam cene brochure geschreven waarin wij het navol gende lezen Het komt mij voor, dat tot voor weinige jaren in te geringe mate de aandacht gewijd is geworden aan de verontreiniging van ge conserveerde levensmiddelen en dc vergifti ging door tinverbindingen, en het doel der volgende bladzijden is, zoo beknopt mogelijk, de tot op heden geconstateerde feiten te ver melden en tevens een uitnemend voorbehoed middel tegen dergelijke verontreinigingen aan te geven. Door Linger en Bodlünder werd het eerst opmerkzaam gemaakt op de betrekkelijk groote hoeveelheden tin, welke in geconserveerde asperges voorkwamen. Sachs vond in 29 as perges niet minder dau '70 miligr. tinoxyd (zie Revue intern, des Falsifications lère an- née p. 91) en ook A. Mente (Chein. News, July 1871) en Sehner (The Analyst, 1880, p. 318) constateerden niet slechts in gecon serveerde vruchton, doch ook in vloeistoffen, vleeschspijzen, enz. min of meer belangrijke hoeveelheden tin. Sedgwick constateerde, voor zoover bekend, het eerst eeu bepaalde vergiftiging door tin (medegedeeld in de Archives de Pharmacie 1888) en wel ten gevolge van het gebruik van peren, welke iu vertind vaatwerk gekookt waren Hij on derzocht daarop de verschillende in blikken geconserveerde vruchten van den handel en vond eveneens zeer sterke tinreacties. Op het Congres van Duitsche geneeskun digen, don 25 Sept. 3 8 S9 to Heidelberg gehouden, deed Prof. Beckurts hoogst be langrijke mededeelingen betreffende het tin gehalte van geconserveerde spijzen. In het bijzonder wees hij op het ontstaan van zwa- veltin door inwerking der eiwitstoffen van groenten, vleesch, enz, op het tin der bus sen. Dr. Nehring deelde bij die gelegenheid mede, dat hij in drie bussen asperges niet minder dan respectievelijk 0.186 gr., 0.3146 gr. 0.2269 gram tin had gevonden, zoodat hij iu overeenstemming met de andere des kundigen tot de conclusie kwam, dat het gebruik van vertinde conserveerbussen ten eenenmale verboden behoorde te worden. Prof. Blarez deelde in liet vorige jaar in het Jöurnde Pharm. C/rimie mede, dat hij in een bus doperwten een belangrijke hoeveelheid tin vond. Ik kan deze proef neming niet bevestigen, daar ik bij herhaald onderzoek, in erwten en boonen slechts on weegbare hoeveelheden tin constateerde. Zeer waarschijnlijk speelde de groote hoeveelheid keukenzout in het door Blarez onderzochte monster een belangrijke rol bij het aantas ten van het metaal. Op het Congres voor Nijverheids-hygicne, in Septemper 1890 te Amsterdam gehouden, berichttede kapitein-intendant Winckel over het geruchtmakende geval eener vergiftiging vau 270 soldaten aan de Grebbe, tengevolge van het gebruik van tinhoudende groente (andijvie en vleesch) waarbij hoeveelhedeu tin van 19 tot 72 miligram per kilogr. ge constateerd werden. Prof. Kayser te Neurenberg vond iu ge- conserveerden piding niet minder dan ,9/ioo pCt. tin. Verschillende personen waren door Op "net congres werd mij door een der leden medegedeeld dat een patient, ten gevolge van chronische metaalvergjftiging door het voort durend gebruik van metapihondende groenten enz. overleden was. re liet een zakdoek geweesti>ik zal zor gen dat ik er ben." De procureurs van den eischer waren Ned geheel onbekend, en bij was geheel onkundig van de reden, waarom hij ge sommeerd was om ten r adeele van Hugh Aynard van Thirby Cross te getuigen. »Dat is alweder eene andere onaan genaamheid," zeide Ned »en ik zou den ken dat mijn getuigen tegen Hugh de onkosten niet waardig is, die ik tegen de familie in rekening brengen zal. Het zal waarschijnlijk de zaak betreffen, die reeds eenigen tijd hangende geweest is. Ik moet Aynard er eerst over spreken, en hem zeggen dat ik gedagvaard ben en het voornemen h&b^ten zijnen gunste te getuigen, schoon ik van dergelijke rechtszaken niet houd." Wordt vervolgd). het gebruik erustig ongesteld geworden. (Zie Revue int. d. Falsificp. 29, 4-ième année). Naar aanleiding dezer feiten wees ik op de wensclielijkheid van het ovei trekken van liet inwendige der coDserveerbusscn met het een of andere vernis of voor zwakke zuren en organische stoffen onaantastbaar materiaal en het is mij aangenaam te kunnen mede- rleelen, dat het een Nederlandschen indus trieel, nl. den Heer C. Verwer te Krommenie gelukt is, een vernis te vervaardigen, hetwelk Blijkens mijn onderzoekingen uitnemend aan do te stellen eischen voldoet. Vooral ook door de wijze waarop hel op het blik is aan gebracht Niet onbelangrijk is het, hierbij te ver melden dat, terwijl vroeger een dergelijk vernist blik uit Frankrijk betrokkeu werd, dit vernis tegenwoordig door genoemden fa brikant aan Fransche industrieelen geleverd wordt. Het is duidelijk dat bij het oplossen der inwendige tin-oppervlakte van de blikkeu bussen, do tijd eeu groote factor is. Zeer overtuigend wordt dit bewezen door een bus asperges, die in 1860, dus 31 jaar geleden, geconserveerd werd 2). Het tin dezer bus was nagenoeg geheel verdwenen en in de zure vloeistof opgelost. Zoo vond ik in een bus ossenvleesch, acht jaar geleden geconser veerd, wegende 9'7b gram (vocht eu vleesch) 77 milligram tin-oxyde opgelost. Een bus asperges, zes jaar oud, bevatte 56 milligram tiu-oxyde, terwijl een andere bus, niet ouder dan circa 4 maanden, 1 l milligram inhield. Abrikozen bevatten per bus 20 mgr. en uit Singapore ingevoerde ananas niet minder dan 178 mgr. per blik. Deze laatste vrucht had door het hooge tingchalte een zoodanig ou- aaugenamen smaak, dat de verkoop of ten iniuste het verbruik ervan, gelukkig oumo- gelijk was. Verschillende, andere geconser veerde groenten en vruchten, o.a. postelein (ik herinner hier aan de waarschuwing van den Burgemeester van Amsterdam, speciaal togen deze groente), zuurkool, peren, wor telen enz., benevens soepen en vleeschspij/.en, bleken allen in meerdere of mindere mate tinhoudend te zijn, voornamelijk (bij de groenten en vruchten natuurlijk) afhankelijk van de hoeveelheid en hoedanigheid der plantenzuren. Ik deel in deze geheel de inec- ning van Prof. FI. Wefers Bettink te Utrecht dat nl het in groenten en vruchten aanwe zige, zeer verbreide appelzuur, in hoofdzaak de oplossende stof is. Ten einde nu na te gaan iu hoeverre het bovenvermelde vernis dienstig was, om den invloed der zuren op het tin te verhinderen, werden de meest zure spijzen o. a. zuurkool, karnemelk en peren en wiju, in verniste blik ken geconserveerd, na 4 ii 9 maanden onder zocht. Het bleek mij bij onderzoek dat geen beweegbare hoeveelheden tin door de zure spij zen opgenomen waren geworden. Een dergelijk resultaat verkreeg ik bij het onderzoek van tuinboonen uit Frankrijk afkomstig, en aldaar 12 jaar geleden in een verniste bus gecon serveerd. Al pleit dit ook ten zeerste voor het vernissen, hecht ik hieraan evenwel min der gewicht, daar booneu eu erwten het tin toch slechts zeer weinig oplossen. Zure spij zen van den zelfden ouderdom in verniste blikken geconserveerd, heb ik niet kunnen krijgen, doch ik acht de proef na 4 a 9 maanden reeds voldoende om liet vernis procédé met warmte aan te bevelen, tegen over de sterke fin-reactièn bij liet niet aan wenden van vernist blik. Dc eenige groente, waarin liet vernis geen weerstand bood. bleek, voor zoover mijne onderzoekingen reikeu, de zuring te zijnreeds na een paar maanden had het vernis losgelaten en waren groote hoeveelheden tin opgelost. Met hot oog op de uitkomsten mijner on derzoekingen en daar nu juist het seizoen der conserveeriug ophanden is, zoude het m i. uit een hygiënisch oogpunt van dringend be lang zijnindien de fabrikanten van gecon serveerde levensmiddelen er toe beslotenzich uitsluitend van dergelijk vernist blik te be dienen.natuurlijk voor zoover geen flesschen aangewend worden. Reeds heeft een Amster- dainsche firma, de H.H. J. H. Schreuder Co. mij haar voornemen te kennen gegeven iu dien zin hare conserveering te bewerk stelligen, zooals zij o. a. reeds nu met ver schillende zure spijzen eu dranken gedaan heeft, en liet lijdt geen twijfel, dat dit goe de voorbeeld navolging zal vinden, indien het publiek, en dit is van gewield zich slechts de moeite, wil getroostenin zijn wel begrepen eigenbelangte vragen naar bussen met verniste binnenvlakte. Een wettelijke regeling dezer zoo hoogst belangrijke aangelegenheid, d. i dus het verplichtend stellen der verniste bussen, zou de m. i. ten zeerste de aandacht onzer Re- geering verdienen, men loopt werkelijk gevaar anders, zooals dikwijls geschied is, door ernstige vergiftigingen opgeschrikt te worden dus als het voor de slachtoffers te laat is. Amsterdam, April 1891. Dr P. F. van Hamel Roos. Ik wijs met nadruk hierop, daar de toe passing dezer nuttige uitvinding, behalve op de samenstelling van het vernis juist berust op het doelmatig aanbrengen er van op de vertinde binnenvlakte. 2) Deze bus werd staande het Congres geo pend en de inhoud vertoond. Te Berlijn is een algemeen Duitsch verbond opgericht ter bevordering van Duitsch nationale belangen in bet binnen- en buitenland. Het heeft ten doel: lo. Verlevendiging van het vaderlandsch ge voel in Duitschland en ter bestrijding van alle voor nationale ontwikkeling belem merende richtingen. 2o. Bevordering en ondersteuning ran Duitsch-nalionaal stre ven in alle landen, waar landgenooten voor bet behoud van het eigenaardig Duitsche hebben te kampenaaneenslui ting van alle Duitsche elementen ten be hoeve van dit doel. 3o. Bevordering eener werkzame politiek van Duitsche belangen in Europa en over zeeinzonderheid ook voortzetting van de Duitsche koloniale beweging, ter verkrijging van practische resultaten. De zetel van het verbond is gevestigd te Berlijn. Het bestuur zal be staan uit 150 leden, waartoe er dadelijk 75 zijn gekozen, terwijl de overige 75 er aan zullen worden geassumeerd. De con tributie is bepaald op 1 mark 'sjaars. Voor 20 mark kan men het levenslange lidmaatschap verkrijgen. Vereenigingen kunnen lid zijn tegen eene bijdrage van 50 penn. voor ieder harer leden. Het bestuur is bevoegd, verdere verlagingen van contributie toe te staan. Om de 3 jaar zal er eene algemeene vergadering worden gehouden. Tegenover het bericht der Daily Te legraph omtrent een poging lot moord op den Czaar in de manége der cavalerie te Petersburg, zegt de Nordd. Ally. Zei- tung gemachtigd te zijn tot de verklaring dat onder de talrijke toeschouwers nie mand iets bijzonders heeft bespeurd, zoo dat naar alle waarschijnlijkheid het En - gelsche blad is misleid. Graaf Antonelli, de Italiaansche afge zant, die naar bet hof van den Abessi- nischen koning Menelik werd gezonden om den Afrikaanschen monarch duidelijk onder het oog te brengen, hoe liet streed met alle Europeesche begrippen, wanneer hij, koning van een rijk in Afrika, niet de opperheerschappij van een Euro peesche staat wilde erkennen, is van zijn zending teruggekomen. Vrees aanjagende vei halen heeft men verspreid over zijn vertrek van liet hof van den Abessinischen vor=t. Een journalist met buitensporige fantasie heeft hem zelfs laten vluchten in een costuum, waarover Adam zou hebben gebloosd. Het blijkt echter, dat al die vreeselijke verhalen hun oo^prong hebben gehad in deri een of anderen zonderling ontwikkelden duim. Antonclli is niet weggejaagd; hij heeft niet moeten vluchten. De Riforma vertelt, dat liet vertrek niets Afrikaanse!) had. Koning Menelik heeft de gebruikelijke geschenken aan Antoneili gegeven en een escorte tot Meilka, waar de Engelsche gouverneur de Italiaansche verlegenwouidigers vriend schappelijk heeft ontvangen. Aan de Indépcndance beige wordt ech ter nog verassende! bewijs geseind van de eerlijkheid van den Afrikaanschen vorst en de vriendschap van dezen en graaf Antoneili. Toen Antoneili, aldus liet Belgische blad, zijn woning binnen pad na zulk een langdurige afwezigheid, ti of hem een aangename verrassing. Want drie dagen voor hem was een bru-f aangekomen van den koning van Abessinië een brief, die geschreven was drie dagen na het vertrek van het Italiaansch ge zantschap. En de moraal van dit verhaal is de Indépendance is zoo beleefd haar er zelf hij te voegen, dat koning Menelik van Abessinië wel gebroken heeft met Italië, maar niet met gtaaf Antoneili. Ook de Figaro had haar vertegen woordigers op post en ofschoon graaf Antoneili geen reporter wilde ontvangen, vreezende steeds diens buitengewoon ont wikkelden duim, heeft hij toch eenige bijzonderheden medegedeeld. De onderhandelingen tusschen Menelik en Antoneili hebben werkelijk geloopnn over den eisch der Italianen, dat de vorst met andere rijken geen verbintenis mocht aangaan dan door tusschenkornst van Italië. Dat was derhalve het protectoraat. Menelik was persoonlijk zulk eenpiotec- toraat niet vijandig,doelt hij voorzag groote moeilijkheden, omdat eerst het oordeel moest worden gevraagd der vel schillende Abessinische stammen. Graaf Antoneili had die moeilijkheden voorzien en daarvan mededeeling gedaan aan Crispi, die men lette er op, dat. hoe witter Menelik wordt, hoe zwarter kleur Crispi moet krijgen niet de minste rekening daarmede heeft gehoudeu, steeds vertrouwende op zijn gelukkig gesternte. Wat gevreesd werd, gebeulde. De hoof den der Abessinische stammen weiger den hun toeslemming. Antoneili had goed praten, zij hieven standvastig. Menelik verklaarde nu ook, dat hij het verdrag onuitvoerbaar achtte. Had hij werkelijk alle invloed uitgeoefend, dien hij bezat? Misschien nipt. In allen gevalle werd graaf Antoneili boos en dreigde hij met het verlaten van Choa. De koning deed alles otn hem tegen te houden, maar graaf Antoneili, overtuigd dat hij toch nooit zou slagen, koos de meest wijze partij en vertrok. De conclusie, die wij hieruit mogen trekken is, zegt de Figaro, dat het pro tectoraat van Italië over Abessinië, het droombeeld van Crispi, nooit heeft be staan. Voor eenige dagen zond de president der Vereenigue Staten aan den koning van Italië een uitgebreid telegram, met betuigingen van groote sympathie voor Italië en het huis van Savoye; hij wijst op de groote vriendschap reeds zooveel jaren bestaande, en verzoekt, met een beroep daarop, dat de koning last moge geven, mede te werken aan eene schik king, die met de belangen strookt, en de waardigheid van beide landen niet ki enkt. De koning antwoordde, dat hij de houding van zijn minister volkomen gopdkeurde en dat hij de hoop en het vei trouwen koesterde op eene vreedzame oplossing. Di Rudimi deed toezegging, dal bij de bijeenkoming der Kamers de documenten over het Italiaansch-Ameri- kaansch conflict zullen worden rondge deeld, om de leden te overtuigen, dat de diplomatie, wakend voor 's lands belang, eene overwinning mocht behalen. De steenkoolmijnen in België zijn ver plicht, tengevolge der daling in de piijs der steenkolen, de loonen te verminde ren. De werklieden ontvangen die beslis sing met meer goeden wil dan men zulks in 't begin verwacht had. Zondag e. k., 19 April, zal de gods dienstoefening in de Remonslrantsche ketk alhier geleid worden door Ds. J. A. Böhringer, predikant te Amsterdam. Na3r wij vernemen zal a.s. Maan dag 20 April, in het Café de Arend al hier wederom eene Soirée amusante plaats hebben van eenige H.H. Solisten van het Stafmtiziek van het 5e Regiment Inf. uit Nijmegen. Het buitengewone succes dat de vorige uitvoering is ten deel gevallen, zal ook zeker nu niet uitblijven, wanneer we slechts melden, dat liet aantal solisten met eenige beste krachten zal versterkt worden. Bij inzage van het programma bleek ons, dat er ook nu weer gezorgd is voor een rijke verscheidenheid aan muziek en voordracht. De lage entreeprijs (50 ets.) zal dan ook naar wij hopen een talrijke opkomst ten gevolge hebben. De garnizoens veranderingen moe ten vootal Donderdag 30 April afgeloo- pen zijn, zoudat de Staf en het 2e batal jon van het 5e reg. infanterie op 30 April te Amersfoort in garnizoen komen. De Staf bestaat uit den Kolonel, regi- meiits-cominandant, den majoor-comman dant van het hij mobilisatie opterichten depot-bataljon, den kapitein reg. adjudant, dc kap kwartiermeester. 2 kapiteins en I luitenant voor speciale diensten. Bij het 2e bataljon bevinden zich 1 luit. kol. bat.-commandant, 1 kap. bat.-adj., 1 off. vau gez., 4 kapiteins, 6 eerste en 2 tweede luitenants; bijeen 22 officieren. De namen der officieren zijn: Kolonel W. Bannier, Majoor J. J. G. van Berkel, Kapitein-Adjudant J. Doornbos, Kapitein-Kwartiermeester J. J. F. van der Eist, Kapiteins voor speciale diensten F. H. A. Wagner en C. J. Ouwerling, Luitenant voor speciale diensten L. F. C. J Rieber, Luitenant-Kolonel C. F. H. Putman Cramer, Kapitein-bataljons-adju- daiit M. Schtek, Officier van Gezondheid 2e kl. C. L. Coenen, Kapiteins: O. G. H. Heldring, C. S. N. van Gennep, J. Brui- ning en F. J. G. tpn Raa, Eerste luite nants A. L. Blauw, A. J. Ebeling, F. B. J. Bremmer, J. A. F. Keetell, E. J. van de Pol en W. A. Versteegh, Tweede luitenants: C. P. van der Star en J. P. M. Soer. Tevens kornt alsdan alhier in garni zoen het Regiments-Muziekcorps, Kapel meester de heer Van Aken. Het is aan muziekanten, élève-muziekanten en bij de muziek geëmploieerden p. m. 40 man sterk. In de Zitting van Maandag jl. der Arrondissements rechtbank te Utrecht werd behandeld de zaak van G. R. won. alhier, bekl. van het verbrijzelen van een glasiuit in de woning van P. J., aldaar op 1 Maart jl. geplaagd. Deze bekl. die na gebruik uvan een borreltje" de ruit zou hebben stuk ge slagen, schreef dit meer aan ongeluk toe ofschoon hij er het rechte niet meer van wist. Anderen, als getuigen gehoord, wisten er iets meer van, door wier ver klaringen de ambt. van 't O. M. bekl's schuld bewezen achtte, en eischte ge vangenisschap van acht dagen. nsinnctuakuubbaabbancbbbnhmbb 336310 STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 13 en 14 April. (1000 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen 1 Prijzen van f 45 866 876 882 897 907 2163 2172 2193 2197 6796 6798 6801 6820 6848 6854 6869 6880 6980 '10555 10561 14933 14956 15268 15317 1531b 18672 en 18685. Te zamen 27 prijzen. Bij een der grootste expediteursfirma's te Amsterdam is een bediende, die nog slechts 14 dagen in dienst was, spoorloos verdwenen, een pakket,inhoudende f1200, met zich nemende. Men schrijft uit Noord-Brabant: In den laatsten tijd gaan er vele boeren toe over om, daar zij van de slagers niet

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2