Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. fi'/j of 7 uur familiediner, Maarschalks- tafel in het paleis. O'/i uur groot vuurwerk, aangeboden door de stad Amsterdam aan Hunne Keizerlijke en Koninklijke Majesteiten. 3 Juli. 10 uur: vertrek van Hunne Majestei ten van het Centraal-Station. 11.28 uur: Aankomst van den extra- trein aan het station van den Staats spoorweg te 's Gravenhage. Hunne Majesteiten zullen zich van het station naar het Koninklijk Paleis bege ven. 12 uur: Rijtoer door de stad en om streken. 2 uur' Groot dejeuner-dinatoire in het Koninklijk Paleis. 4.10 uur: Vertrek van Hunne Majes teiten van het station van den Staats spoorweg naar Rotterdam. 4.45 uur. Aankomst te Rotterdam aan het station Delftsche Poort. Rijtoer door de stad en langs de Maas. 5.30 uur. Aankomst aan hel Paviljoen van vertrek. 6 uur. Vertrek van Hunne Majesteiten den Keizer en de Keizerin van Duitsch- land, Koning en Koningin van Pruissen. Dag aan dag zag men, de vorige week, aan den achteringang van het paleis op den Dam te Amsterdam groo- te meubelwagens af- en aanrijden, waar uit ameublementen, kisten met glas en zilverwerk uit 's Hage en het Loo naar binnen werden gedragen. Thans zijn in hel paleis vele handen bezig om alles in gereedheid te brengen tot ontvangst der hooge gasten. Voor speciaal gebruik van den keizer is de rechtervleugel van het paleis, zijde Nieuwe kerk en met uitzicht op den Dam, ingericht. De zoogenaamde Mozes- zaal is tot salon ingericht, en daartegen over ligt het slaapvertrek van 'L. M. On der de portretten, die aldaar den wand versieren, neemt dat van den Ouden Frits eene eigenaardige plaats in. Het zoogenaamde theesalon is tot des Keizers ontvangkamer aangewezen. De Koningin-regentes en de Koningin hebben hare oude vertrekken aan den Dom, tegenover het gebouw der Groote club, behouden, terwijl de Keizerin de beschikking heeft over het daarachter gelegen gedeelte van het paleis. Op de 1. verdieping, alwaar al deze vertrekken gelegen zijn, bevindt zich ook de geza menlijke ontbijtzaal, terwijl het gala-diner in de groote zaal zal plaats hebben, welke niet draperiën, bloemen en Ooster- sche planten weelderig versierd wordt. De troonzaal zal bij het galadiner voor wachtkamer dienen. Over de schatten aan goud en zilver der serviezen worden wonderen verhaald. Zoo moeten onder de zilveren sierstukken, welke op de tafel zullen prijken, er ver scheidene zijn van historische waarde, o. a. een in zilver gedreven tafereel van den slag bij Nieuwpoorteen reuzen- middenstuk. De einduitslag der herstemmingen voor de Tweede Kamer is, dat gekozen zijn: 53 liberalen, 25 Katholieken, 19 anti-ievolutionairen en 2 radicalen. Te Middelburg heeft een nieuwe vrije stemming plaats tusschen mr. E. Fokker (lib.) en mr. C. Lucasse (anti-rev.) aftr. lid; (zie voor de uilslag de kolom hiernaast). De Tweede Kamer is om, d. w. z. liberaal, daar de stand nu reeds is 55 liberalen (de radicalen B. L. Tijdens en Mr. M. W. F. Treub bij hen rekenende) en 44 anti-liberalen en dus een nieuw Ministerie aan de Regeering zal komen. Daar mr. H. Goeman Borgesius thans gekozen is in de districten Veendam en Zutfen, zal in een van beiden een nieuwe verkiezing moeten plaats hebben, waar schijnlijk voor Veendam, daar Zutfen voor de liberalen een twijfelachtig district was. Nog moet een nieuwe stemming plaats hebben in Eindhoven, daar de heer W. P. A. Mutsaers (Kath.), die gekozen werd in Waalwijk en Eindhoven, in eerstge noemd district heeft aangenomen. Resumeerende treden dus in de nieuwe Kamer als herkozen leden op: Liberalen: Mr. S. van Houten, mr. J. D. Veegens, J. Zijlstra, mr. H. Goeman Borgesius, W. A. baron v. de Feltz, mr. H. J. Smidt, dr. J. Zaaijer Azn., F. Lief- tinck, mr. H. Smeenge, W. J. Geertsema, mr. A. van Delden, mr. H. J. Dijckmees- ter, jhr. mr. J. Roëll, mr. W. J. Royaards v. d. Ham, mr. W. K. baron van Dedem, J. Zijp Kz., mr. W. v. d. Kaaij, S. T. Land, J. T. Cremer, mr. J. G. Gleichman, mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, mr. A. ICerdijk, mr. A. F. K. Hartogb, B. H. Heldt, jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, mr. W. II. de Beaufort, mr. A. J. W. Famcombe Sanders, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, W. de Meijer, H. J. Bool, jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek, dr. R. P. Mees R.Az., W. A. Viruly Yerbrugge, mr. H. D. Levyssohn Norman, G. H. Hintzen, mr. G. J. Goe- koop, H. D. Guyot, S. M. H. van Gijn, J. J. van Kerkwijk; Katholiekenmr. W. C. J. J. Cremers mr. J. G. S. Bevers, mr. M. J. C. *M. Kolkman, F. Th. J. H. Dobbelman, mr. J. A. V. Travaglino, mr. F. J. M. A. Reekers, mr. A. H. M. van Berckel, mr. F. J. F. M. Walter, L. D. J. L. de Ram, mr. L. P. M. H. Baron Michiels van V#r- duynen, J. P. Th. van Nqnen, mr. B. H. Bahlmann, dr. P. J. T. Vermeulen, dr. J. H. L. Schreinemarcher, G. Diepen, mr. H. F. Lambrechts, mr. J. II. L, Haffmans, mr. J. M. L. H. Clercx, mr. J.J. I. Harte, P. G. J. van der Schrieck, B. R. F. van Vlijmen, W. P. A. Mutsaers. Anti-revolutionairen W. M. Oppedijk, mr. W. G. baron Brandtsen van de Zijp, mr. U. H. Huber, Jhr. mr. G. J. Th. Bee- laerts van Blokland, A. baron van Dedem, mr. G. W. baron van Dedem, C. M. E. van Löben Seis, J. E. N. Schimmelpen- ninck v. d. Oye, mr. Th. Ph. baron Mac- kay, J. H. DonDer, S. van Velzen, mr. H. A. van de Velde, mr. A. Th. R. C. baron van den Borch van Vervolde, H. Seret, mr. B J. Lintelo, baron de Geer van Jutfaas, mr. L. W. C. Keuchenins, J. van Alpen, mr. F. W. C. graaf van Bylandt. Als nieuto-gekozen leden: Liberalen: Mr. H. Ph. de Kanter, W. H. Houwing, J. B. Kielstra, mr. P. Rink Jhr. Mr. W. H. de Beaufort, H. A. van Beuningen. Mr. J. A. Levy, M. Bogaert Bzn., J. W. F. Conrad, J. M. Pijnacker Hordijk, Arie Smit, Mr. P. J. Hennequin. Katholieken Jhr. J. D. S. van den Berch van Heemstede, J. Graaf d'Asembourgh Anti-revolutionairen: J. Noordtzij; Radicalen: Mr. M. W. F. Treub, B. L. Tijdens. Niet herkozen zijn Liberalen: Mr. D. de Ruijter Zijlker, W. Rooseboom. A. W. L. Seylfardt, A. Gildemeester, welke laatste drie bedankt haddden Anti-revolutionnairenL. W. de Vries, R. K. Okma, Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijk, (benoemd tot gouverneur van Suriname), Jhr. C. C. M. Brantsen van Wielbergen, Mr. D. Engelberts, Mr. O J. E. Baron van Wassenaar van Catwijk, L. J. S. van Kempen, Mr. Th. Heemskerk, N. Glinderman KatholiekenDr. H. J A. M. Schaep- man, Mr. Th. L. L. M. H. Borret, M. A. F. Vos de Wael, L. F. |H. C. Ruland (die bedankt had); ConservatiefMr. R, J. Graaf Schim- melpenninck van Nijenhuis; Sociaal-Democraten: F. Domela Nieu- wenhuis. Uitslag der Kamerverkiezing te Middelburg. Uitgebracht 3863 stemmen. Lucasse (a.-r.) 1997 stemmen. Fokker (I.) 1555 stemmen. Snijders (I.) 270 stemmen. Gekozen de heer Lucasse. Nieuwe verkiezingen moeten nog plaats hebben in de districten: Almeloo, waar, naar het Vad. meldt, het gekozen lid mr. W. G. J. J. Cremers heeft bedankt, om den kiezers gelegen heid te geven dr. Schaepman te kiezen; Schoterland, waar de heer Treub be dankt heeft. Op 't gebied der heide-ontginningen begint, zoo meldt men van Uddel de victorie De eigenaar van de Villa ,,'t Hof' en de daarbij gelegen bouwplaats verdient genoemd en geroemd te worden. Van de hem bij de verdeeling der Uddelsche Mark toegewezen woeste gronden zijn reeds acht hectaren in cultuur gebracht en zullen wel meerdere volgen. De daar in gepote dennen en eiken slaan goed aan, en spreken ten gunste der Marker.- wet een warm woord niet alleen, rnaar hoe ook schijnbaar doellooze gronden, als ze in goede handen terecht komen, toch nog mettertyd productief kunnen worden en van groot nut voor de maat schappij. De DtrecUtscUe Lustrum-feesten. Bij J. van Boekhoven en J. L. Beijers te Utrecht is thans verschenen de feest wijzer ter viering van het 255-jarig be staan der Utrechtsche Hoogeschool, 29 Juni-4 Juli 1891. Het programma is al dus samengesteld. Maandag 29 Juni: Plechtige opening der feesten. Afhalen van de reünisten en vertegenwoordigers der bevriende studen tencorpsen van het Centraalstation, te 12 uur. De stoet zal geopend worden door het muziekcorps van het 5e reg. uit Amers foort, onder directie van den heer G. K. G. van Aken, en gesloten door het muziek corps derdd. Utrechtsche schutterij, onder directie van den heer C. Coenen. 8 uur 's avonds. Militair concert door de kapel van het 5e reg. inf., na afloop soiree musicale op de sociëteit P. H. R. M. door de kapel der dd. schutterij te Utrecht. Dinsdag 30 JuniGecostumeerde op tocht voorstellende de deelnemers aan den slag bij St. Quentin. De stoet zal zich te 2 uur van het Munsterkerkhof in beweging zetten en wordt vooraf ge gaan door het muziekkorps van het 3e reg. huzaren uit den Haag te paard. De stoet omvat: A. Het Nederlandsche Leger: a. Engelsche hulptroepen; b. de opperbevelhebber (Emanuel Philibert, Hertog van Savoye) en zijn staf; c. Duitsche hulptroepen. B. Het Fransche Leger: a. voorhoede: de opperbevelhebber (Anne, Hertog van Montmorency, connétable van Frankrijk) en zijn stafc. de achterhoede terwijl het muziekkorps van het 5e reg. infanterie uit Amersfoort den stoet zal sluiten. Deze bestaat in het geheel uit 148 personen. Den eigenlijke hoofdpersoon is er niet; als zoodanig kan men echter noemen de beide opperbevelhebbers voornoemd, voor gesteld door de heeren H. P. J. van Heemstra en J. S. Royaards. In de pauze der maskerade te 7 ure concert door het muziekkorps der dd. Schutterij te Utrecht. Woensdag 1 Juli: Matinee musialce te 2 ure aangeboden door de leden van Panta Noëta en Arti et Lilteris door de kapel van de grenadiers en jagers (ver moedelijk zal wegens het verblijf des Duitschen keizers te Amsterdam een an dere kapel in de plaats treden) te 8 ure. Groot militair concert en bal aangebo den door de leden van het «Utrechtsch Studentenconcert," te geven door het stafmuziekkorps van het «reg. der Cara- biniers" te Brussel. Donderdag 2 Juli. Matinée musicale te 2 ure door de stafmuziek van het 3e reg. inf. uit Bergen-op-Zoom onder leiding des heeren Bouwman aangeboden door de leden van het Utrechtsch Studenten- tooneel en van de Utrechtsch Studenten Zangvereeniging «Nunc Cantus Resonet." 8 ure. Concert en bal, aangeboden door de leden van het scherm-en gymnastiek- gezelschap «Olympia" te geven door het Rotterdamsch Harmonie-concert, onder directie der heeren C. Kindier, E. Preus en W. J. Strieder; bij goed weder tevens bal champètre. In de pauze in de groote zaal van Ti- voli plastische standen door eenige leden van «Olympia." Vrijdag 3 Juli. Volksfeesten op het Vree burg, aangeboden door de leden van de «Utrechtsche Studenten-IJsclub" te half twee, opgeluisterd door het muziekkorps der dd. Utrechtsche Schutterij. Op het feestterein te 2 ure Matinée Musicale aangeboden door de leden van de Utrechtsche studenten Cricket- en Football Club Sphaerinda, te geven door het muziekkorps van de Arnhemsche Or- chest-vereeniging onder directie van den heer Kwast Jr. 8 uur: Kermesse d'été, concert en bal champètre, aangeboden door de leden van de Utrechtsche studenten-societeit Placet Hie Requiescere Musis. Zaterdag 4 Juli: Matinée Musicale te 2 ure, aangeboden door de leden van Utrechtsche studenten-roeivereeniging de Triton, te geven door het staf-muziek korps van het 4e reg. inf. onder direc tie van den heer G. Mann, 8 ure. Groot concert, vuurwerk en bal aangeboden door de leden van het Utrechtsche studentencorps, concert door het „Régiment de Grénadieis" uit Brus sel, onder directie des heeren Bender. Gedurende het bal groot militair con cert door de kapel van het 4e reg. inf. Tot slot groote militaire taptoe met verschillende muziekkorpsen. Extra treinen van Utrecht naar Am sterdam (W. P.) op 30 Juni uit Utrecht te 11.40 nam. te Amsterdam 12.30 's nachts; Donderdag 2 Juli en Zaterdag 4 Juli naar Amsterdam 11,30 's avonds uit Utrecht (station Maliebaan), te Am sterdam 12.30 's nachts. Naar het Vod. verneemt, zal het Ministerie de bijeenkomst der nieuwe Ka mer niet afwachten, maar onmiddellijk na bet bezoek van den Duitschen Keizer de portefeuilles stellen ter beschikking van de Regentes. De Zwolsche Ct. noemt reeds hel nieuwe Ministerie; het zou zijn een kabinet Tak en H. J. Smidt. Aan de weezen-inrichtig te Neer bosch is door wijlen den heer J. Borski f 10,000 vermaakt onder den last van vruchtgebruik. De groote toren van de vermaarde St.-Stephenskerk te Nijmegen zal door middel van gloeilampen aan de 4 zijder, bover. den trans electrisch verlicht wor den. Woensdag tusschen 10 en 12 uren had de beproeving dezer verlichting daarop plaats. De electriciteit wordt geleverd door de gemeentelijke fabriek, welke aan de waterleiding is verbonden. Dinsdag 21 Juli e. k. geschiedt de periodieke verkiezing van vijf leden voor den gemeenteraad alhier, zijnde alsdan aan de beurt van aftreding gerangschikt naar anciënniteit: de heeren E. L. Visser, dr. Groeneboom, E. L. van Lanschot Hubrecht, J. J. de Koningh en H. W. A. van den Wall Bake. Terwijl er, wegens de vermeerderde bevolking nog twee raadsleden moeten worden gekozen. De le luit. Jhr. J. H. van Asch van Wijk van het le Regiment Veld- Artillerie alhier wordt met 1 Juli over geplaatst bij de le afdeeling van dat corps te Utrecht. De 2e luit. J. C. A. Drabbe van het le Regiment Veld-Artillerie te Utrecht wordt met 15 Juli a.s. overgeplaatst bij de 2e afdeeling van dat regiment alhier. De heer W. J. Petersen, deurwaar der alhier, is met ingang van 1 Juli be noemd tot deurwaarder der directe be lastingen te Zaandam. De heer K. Knaufl', commies lrte klasse bij 's Rijks directe belastingen, invoerrechten en accijnsen alhier, is met 1 Juli op zijn verzoek eervol uit 's Rijks dienst ontslagen met toekenning van pen sioen. Onze stadgenoot den Heer P. Groen- hart is met 1 Juli a.s. benoemd tot onder wijzer aan de openbare lagere school te Diermen (Putten). Schcrpenzeel. Naar men verneemt, zal alhier eene afdeeling van het Leger des Heils worden opgericht, en heeft men al pogingen in het werk gesteld om een geschikt locaal daarvoor te krijgen Te Roozendaal vertoeft sedert eenige dagen een Engelsche dokter, die rheu- matieklijders in het openbaar kosteloos geneest. lederen avond laat de wonder dokter zich in zijn zijn met vier schoone paarden bespannen vergulden wagen met muziek naar een marktplein brengen, waar hij de zieken, die zelfs op een bed tot hem worden gebracht, door wrijving met de Sequah-olie dadelijk geneest. Des avonds is de gemeente dan ook in rep en roer om te gaan zien. Hollanders en Duitschers. In den nacht van Vrijdag en Zaterdag heeft aan de dokken te Antwerpen een botsing plaats gehad tusschen Hollanders en Duit schers. Daarover schrijft het Hdbl. v. Antw. De stokers en trimmers van de «Nord- deutscher Lloyd" klagen reeds lang over 't geringe loon. De trimmers zouden 50 fr. en de stokers 56.25 fr. verdienen de stokers onzer «Red Star Line" booten krijgen 100 a 112,50 fr. Dit geringe loon heeft te Bremen reeds eene werkstaking uitgelokt, en, daar er te Bremen geen werkvolk le werven is, had de Norddeutsche Lloyd" reeds her haaldelijk Hollandsche werklieden naar Duitschland gebracht. Verleden week lagen hier nu twee booten van de »N. D." de «Kronprinz Friederich Wilhelm" en de «Preussen Deze booten zouden weer een 60-tal Hollanders aan boord nemen om ze naar Bremen te vervoeren, waar zij de werk stakers zouden vervangen. De Hollanders kwamen van Rotterdam met de «Tele graaf." Dat nieuws was nu ter oore gekomen van de stokers en trimmers der twee »N. D. L." booten, die natuurlijk niet weinig kwaad zijn op de vreemdelingen, die, zeggen zij, hen onderkruipen en be letten, dat er aan hun rechtmatige eischen wordt tegemoet gekomen. De Duitschers besloten de Hollanders af te wachten en ze eens een goed lesje te geven. Zoo gezegd, zoo gedaan. Toen de Hol landers aan boord wilden komen, Vrijdag nacht, ontstond er een verwoed gevecht. De Duitschers sloegen er zoo geducht op los, dat de Hollanders, onthutst over dit onthaal, de vlucht namen. Een 30-tal konden, toen de havenpoli tie hen gewapenderhand bijstond, zich inschepen. De overigen, voorziende dat de ontvangst te Bremen noch schitteren der zou zijn, hebben den steven gewend en zijn naar Holland teruggekeerd. De vergaderingte Londen bijeengeko men ter beraadslaging over de middelen om den Nederlandschen zuivelhandel op Engeland te verbeteren, heeft het vol gende besluit genomen De gedelegeerden worden uitgenoodigd hunne vereenigingen uit te noodigen, zich te verstaan met de commissie uit de Ne derlandsche kamer van koophandel, tot uitwerking van haar voorstel ter oprich ting van een agentschap te Londen voor verkoop van zuivel-voorlbrengselen, het instellen van vervolgingen en het keuren van en toezicht houden op den aanvoer. In den tuin van het Grand Hotel du Soleil" te Zutphen kan men tegenwoor dig een aardig voorbeeld zien, hoe tam de gewone spreeuw is en hoe gemakke lijk zij gedresseerd kan worden. Aan een paar jonge spreeuwen werd door den hotelier, die een dierenvriend is, een uitstekend logies op een plank in een pakkamer aangewezen. De beestjes wisten er zich spoedig «gemüthlich" in te richten en vonden zich zeer op hun ge mak, toen er ook 's morgens voor een copieus ontbijt gezorgd werd. De eerste dagen kregen zij dit op hun plank, de volgende dagen werd het hun telkens een eindje verder in den tuin verschaft en nu kan men het aardige verschijnsel zien, dat de spreeuwen zich als een paar vaste pensionnaires beschou wen, den hotelhouder voortdurend na- en op den schouder vliegen, om door hem gevoerd te worden, en als het bedtijd is zich punktueel ordelijk naar hun lit- jumeaux op de plank van de ijakkamer begeven. (Zutph. Ct.) Naar uit Bremen gemeld wordt, werd onlangs op een stoomboot van de maat schappij Hansa, toen die zich reeds vijf weken op zee bevond, in een der red. dingbooten aan boord een verdacht ge raas geboord. Men stelde een onderzoek in en ontdekte een armen stakker, die zich in allertreurigsten toestand bevond. Het was een Poolsch landverhuizer, dei zich onder een zeildoeken kap verbor gen had. De arme man had geen geld genoeg gehad om op reis te gaan en daarom de overtocht, door niemand bemerkt, medegemaakt in de reddingsboot, welke hij geen oogenklik bad verlaten ten ein de niet ontdekt te worden. Van Buenos Ayres af had de stumper in de ondiepe boot geleefd van de scheeps beschuit en het water, waarvan, ingevolge reglement, in elke reddingsboot gedurende de reis steeds voorraad aanwezig moet zijn. In de gloeiendste hitte hield de ge vangene het onder het zeildoek uit, om zich maar niet te verraden. In Brazilië had de landverhuizer de toekomst, die hij gedroomd had, niet ge vonden en met andere ongelukkige land- genooten had hij den weg van Rio-Janeiro lot Buenos-Ayres te voet afgelegd. Een verkooping met herrie", Maan dag zou van wege het Algemeen Arm bestuur te Tilburg verkocht worden de nalatenschap van zekeren Van Hoof, die in ziekelijken toestand uit België in Ne derland was aangekomen en na veel rei zen en trekken, zooals we in 1888 meld den, eindelijk daar een verblijfplaats vond ten koste van het Algemeen Armbe stuur. Gedurende geruimen tijd hadden, ver haalt de Tilb. Cl., daar reeds geruchten geloopen, dat van Hoof, behalve een rij ken inboedel, nog eene som van duizend gulden bezat, welke in den volksmond later aangroeide tot een paar ton, hem door een verren bloedverwant in Ame rika nagelaten. Een uur vóór den ver koop was de ruime boterhal, welke 500 korven met bijbehoorende boerinnen kan bevatten, overvuld met belangstellenden, niettegenstaande de regen bij stroomen neerviel. Buurvrouwen hadden met vieren en vijven geloot, wie van haar op de kinderen der buurt zoude passen, om toch deze gebeurtenis bij te wonen. Anderen, die niet zoo gelukkig waren, brachten de zuigelingen mee. In de voorhoede van het publiek had plaats genomen de „élite" van de klan ten van het Armbestuur: Jans, Mina, de Sok, Kuus, Floor, Trees I, Trees II, Karlientje, de Pruts, de Hiel en nog twintig anderen hadden het hooge woord over „hunne erfenis." Ten 3 ure verscheen de deurwaarder met zijn adsistenten; hij kon de boterhal niet binnen. De politie trachtte een open ruimte tusschen twee banken temaken; men trachtte het volk in een anderen hoek der markt bijeen te krijgen en daar te verkoopen; 't baatte niet. Als een muur stond de massa volks. Eindelijk werd onder vroolijk gejoel de eerste koop van de hand gedaan, doch de gelukkige kooper kon zijn prullen niet machtig wor den. Ten einde raad moest de botermarkt door de politie worden ontruimd, en het plein voor het stadhuis was ééne parapluie. Ofschoon het water als «bij bakken" uit den hemel werd geworpen, begon de verkoop ten 4 ure van de pui van het raadhuis. De «belangrijke" inboedel, die zoozeer was hesproken, bracht, na aftrek der onkosten,die minimum waren,op de somma van f 125.93. Ten 6 ure was het weer rustig op de markt. DrukfoutenIn de Publishers' Circu lar, een weekblad, gewijd aan den Engel- schen boekhandel staat het volgende: «Dagbladlezers zijn dikwijls boos over drukfouten. Misschien zullen zij toegefe lijker worden, indien zij rekening hou den met de volgende voorwaarden, waar aan moet worden voldaan, zal de cou rant zonder een enkele drukfout in han den der lezers komen. Deze voorwaarden zijn: Dat de redacteur correct schrijve dat de letterzetter goed gedistribueerd heeft; voorts moet de zetter niet mistasten; moet de zetter nauwkeurig zetten; moet de corrector elke fout aanwijzen moet de zetter de eerste proef nauwkeurig verbeteren; moet decorrector de revisie nauwkeurig nalezen; moet de zetter ook de tweede proef nauwkeurig verbeteren moet de revisie nauwkeurig worden her lezen moet de corrector daarvoor vol doende tijd hebben; moeten vele ande re omstandigheden gunstig meewerken. In de Loc. leest men Gefrankeerd of niet? Op een der bentings in Atjeh was een kapitein der artillerie, een kranig officier, dapper tot in het roekelooze, bij zijne soldaten zeer gezien en een harts tochtelijk postzegelverzamelaar tevens. Kreeg de een of andere vreemde soldaat eens een brief van huis, dan kon hij er zeker van zijn van den officier voor den postzegel een lekker potje bier of centen voor een dikkop te krijgen. Het was bij het gevecht te N., dat de artillerie, on der kommando van kapitein N. N., van uit eenige kampongs hevig werd bescho ten. Van het bedieningspersoneel der stukken waren er verscheidene gewond en gesneuveld, zoodat de kapitein zelf

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2