Gemengd Nieuws. Ofïïciëele Publicatie. Plaatselijke berichten. 1. Om advies ingekomen stukken van de Neder!. Veieeniging voor gemeente belangen, betreffende ontwerp-wet tot regeling van de gemeentebelastingen en stelsel van verbetering der jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ont vangers. 2. Geeft art. 335 van het Burg. Wet boek aan een erkend natuurlijk kind het recht, den naam van zijn vader te dragen? 3. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Met de regeling van de schadeloos stelling aan de bij het spoorwegongeluk bij Kirchlengern gewonde personen, vor dert men niet snel. Dit ligt evenwel niet, zooals de Hannoversche bladen schrijven, aan de spoorweg-directie, die integendeel de regeling tracht te bespoedigen, maar aan de omslachtigheid, waarmede de be nadeelden voor hunne belangen opkomen. Bovendien wordt het vaststellen van het bedrag der schadeloosstelling bemoeilijkt door de omstandigheid, dat er geen con tracten aanwezig zijn betreffende de sa larissen, door den heer Carré aan zijne artislen uit te betalen en de opgaven die van beide zijden hierover verstrekt werden, verschillen. Onmiddelijk na het ongeluk is den heer Carré door de Spoor weg-directie eene som van Mark 30000 als gedeeltelijke schadeloosstelling toege kend. De artisten, die door hunne won den verhinderd zijn, hun bedrijf voort te zetten, zullen eene schadeloosstelling in kapitaal, niet in lijfrente ontvangen. Net geiieele bedrag der uit te keeren ver goeding zal waarcshijnlijk de som van Mark 350,000 niet overtreffen. De Duitsche Keizer beeft een zeer eigenaardig geschenk van H. M. de Ko ningin-Regentes ontvangen, dat tevens een goed souvenir aan zijn bezoek aan Nederland zal zijn. Hel is namelijk een keurig tableau, geheel uit tegeltjes be staande, afkomstig uit de beroemde aar dewerkfabriek te Delft; en op order van H. M. speciaal voor dit doel vervaardigd. Uit Wageningen schrijft men van 2 Juli: »De verzending van Meikersen is in vollen gang. Honderden mandjes worden dagelijks getransporteerd. Aangezien de kersen op den boom vrij duur zijn ge kocht, verwacht men, dat de opkoopers geen voordeelige zaken zullen maken. Gisteren betaalde men nog 11 a 12 cent per '/j kilo, heden 8 a 10 cent. De pluk van Meikersen valt niet meelate kersen verwacht men veel meer." De heer Hintzen te Rotterdam heeft ruim f3100 gezonden aan het bestuur der Alliance Israélite universelle, en ruim f 1000 aan de Montefiore-stichting, beide aldaar, te zamen uitmakende een saldo van eene vroeger daar bestaan hebbende commissie, ten behoeve van Russische emigranten. Te 's-Gravenhage heeft zich eene com missie gevormd, bestaande uit ingezetenen van verschillende geloofsbelijdenissen en richtingen, welke aldaar werkzaam zal zijn in het belang der verbannen Russi sche Israëlieten. Herhaaldelijk komen te Arnhem uitge weken Russische joden aan. Woensdag avond was dit, naar de Artili. Cl. bericht, aan het spoorstation weder hel geval. Een SOtal mannen, vrouwen en kinderen, die allen zoo vermoeid en afgemat wa ren, dat zij, waar zij stonden of gingen zitten, terstond in slaap vielen. Zij ver klaarden in geen 14 dagen tijds te heb ben geslapen. Hoogst vreesachtig om in verkeerde handen te vallen, ontwijken zij logementen. Vin het station gedreven, waar zij poogden zich neer te vlijen, be sloten zij de bosschen op te zoeken, doch dat was gisteravond na de donderbui van 's middags niet bijzonder uitlokkend. Op het oogenblik dat zij toch aan hun plan zouden gevolg geven, bood een loge menthouder, bewogen met hun lot, aan tegen 10 cent hun verblijf te verschaf fen, nadat zij de aanvankelijke vraag van 15 ct. hadden afgeslagen. Zij leden onderwijl aan een verschrik- kelijken dorst. Bijna niemand kon hen verstaan. Een vrouw greep in de wacht kamer een glas bier, dat door hem, wien het geschonken was, slechts half was uitgedronken. Die man was reeds te zwak het geheel te ledigen. Die zwak zijn, ver haalden zij, sterven onderweg. Vroeger werden reisbiljetten geleverd, waarop zij konden doorgaan. Thans, bij de zomerdienst-regeling ontbreekt aan sluiting met de Hollandsche spoor, waar door de arme reizigers genoodzaakt zijn om verblijf op weg en straat te zoeken. Bij de Staatsspoorweg-Maatschappij worden thans als surnumerair zonder examen toegelaten diegenen, welke in het bezit zijn van een diploma van vol doend afgelegd eind-examen eener II. B. school met 3 of 5-jarigen cursus, öf Van een bewijs, dat zij toegelaten zijn tot de 4e klasse van laatstgenoemde inrichting, óf van een akte van bekwaamheid als onderwijzer. Door den M. v. O. is bepaald, dat in 't vervolg ook krankzinnige militairen ter verpleging kunnen worden opgeno men, in de gestichten voor krankzinni gen te Utrecht en 's Bosch. Tot op he den geschiedde die opnamen uitsluitend in 's Rijkskrankzinnigengesticht te Me- demblik. Deze bepaling is gemaakt met het oog op de omstandigheid, dat laatst bedoeld gesticht slecht is ingericht, voor één klasse van lijders, hetgeen toi min der gewenschte verhoudingen aanleiding kan geven. In het gesticht te 's Bosch zullen al leen militairen mogen worden opgenomen die den R. C. Godsdienst belijden. Bezoek van liet Dnitsclic Keizer paar aan Nederlaud's Koninginnen. De komst der Duitsche Keizerlijke familie te IJinuiden bad volgens het daarvoor vast gestelde programma Donderdagmorgen plaats. Reeds vroeg in den morgen heerschte in het stille haienplaatsje en langs beide oevers van het Noord-Hollandsch-Kanaal tot Amsterdam toe een drukte en bedrijvigheid, zooals daar nooit te voren was gezien. Alle hotels te IJinuiden en Velzen waren reeds gisterenavond opgepropt van vreemdelingen, die van de plechtige inkomst getuigen wilden wezen. Op de hoofden en langs de kaden te IJinui den stond, voor zoover de cavalerie er den weg niet vrij hield, een groote menigte saamgepakt. In den vroegen oehtend stoomde het Holland sche eskader, onder bevel van de schout-bij nacht C. H. Bogaert zee in om het Duitsche eskader tegemoet te gaan. Zeer welwillend had de kommandant in overleg met den Minister van Marine, die daarmee getoond heeft de roeping der dagbladpers volkomeu te beseffen, verslaggevers der bladen gelegen heid gegeven met dit ontmoetingeskader mede te gaan. Eerst tegen 11 ure de mist, die des nachts op zee heerschte, had vroegere aan komst belemmerd stoomde de Hohenzollern met IIH. Majesteiten aan boord, onder het bulderen van het geschut der forten en ge volgd door de Duitsche en Nederlandsckc oorlogsschepeu de haven van IJniuiden biunen onder het gejuich der menigte. Spoedig daarna gingen de keizer en de keizerin met hnn gevolg van boord, en langs den reeds vroe ger beschreven feestelijk versierden gang ovei op het advie9-jacht Jagd, een fliuk oorlogs schip, en werd de tocht langs het Kanaal naar Amsterdam aanvaard. Keeds in den vroegen morgen bood het IJ een schitterend schouwspel. Aan de stad- zijde lagen langs de geheele Ruyte.rkade tal van schepen, groote en kleine vaartuigen aan den wal gesmeerd met een dichte men- scheumassa bevolkt, het tuigage getooid met tallooze vlaggen, vlaggetjes en wimpels, die kleurig uitwaaiden in de tintelende' zonne stralen. De roeivaartuigen van verschillende ver- eenigingen met hare leden in hun helderwitte of rood gestreepte costumes, kleurden de don kergrijze watervlakte; langzamerhand, naar mate het tijdstip naderde dat de Keizerlijke vloot in aantocht was, schaarden zij zich op order van de waterpolitie langs de beide oevers. Tegenover de stad lagen de pleiziervaar- tnigen van de Kon. Zeilvereeniging het IJ geschaard met hun veelkleurigen vlaggen- tooi, waarvan het kleurengevibreer sterk contrasteerde tegen den helderen, blauwen hemel. Voorbij de stad tegenover do houthaven lagen Hr. Ms. zeeschepen Nautilus, Urania CastorPollux, Panier, CerberusGier en Ever voor anker met de geheele bemanning onder wapenen, gereed om de Keizerlijke flotille de eerbewijzen te brengen en te be groeten. Op den hoek bij de Houthaven stonden drie stukken geschut der artillerie om de komst van de hooge gasten met kanongebul der aan te kondigen. Het paviljoen op den steiger van den West- Indischeu Maildienst, prijkende met vier koningsfateuils, en weelderig met sierplanten getooid, bood in zijn vlaggentooi met guir landes van groen doorslingerd een wel wat kleurig doch feestelijk aanzien. Langs de Ruyterkade stond de Amsterdam- sche Schutterij tegenover den uitgang met de muziek, onder directie van Joh. M. Coenen. Verderop wachtte een escadron cavallerie om straks als escorte bij den stoet dienst te doen, terwijl de kapitein Viruly en de 1luit. Roel- laard, beiden van de rijdende-artillerie, in groot tenue, de floiille afwachtten, om het Keizerlijk rijtuig te begeleiden. Tegen 11 uur vereenigden zich de auto riteiten op het Paviljoen, waaronder al de Ministers, de Commissaris des Konings, Jhr. Schorer, de generaal van Teijlingen, com mandant in de stelling Amsterdam, de direc teur der Marine, Schout-bij-nacht Cramer, de commandant van do Marine, Kolonel Braam Houckgeest, de commandanten der verschillende corpsen van het garnizoen, het Duitsche gezantschap enz. enz. Behalve deze autoriteiten waren aanwezig de echtgenooten van den Minister van Biunenlandsche Zaken Jonkvr. Hartsen en van den Commissaris des Konings Jonkvr. Schorer gekleed in rouw. Voor den steiger stonden 40 rijtuigen gereed om de gasten en hun gevolg op te nemen. Te half twaalf kwam het bericht dat de Keizer te IJmuiden was afgevaren. Te half een arriveerden de Koninginnen met gevolg aan het Paviljoen. Van de Hembrug was 11. M. gewaarschuwd van de komst der Keizerlijke schepen. De stoet werd voorafgegaan door den bur gemeester. Het koninklijke rijtuig werd voor afgegaan door twee koeriers en bespannen met 4 paarden met 2 jockey's a la Daumont gereden. Bij aankomst speelde du schutterij muziek het Wilhelmus en deden de troepen de eer bewijzen. Aan den steiger werden de Koninginnen ontvangen door de ministers, den Dnitschen minister-gezant, jhr. van der Hoeven, enz. In het Paviljoen, waarvoor inmiddels de Koninklijke standaard was geheschen werden de Duitsche autoriteiten en de overigo aan wezige dignitarissen aan II. M. de Koningin- Regentes voorgesteld. De koningin vertoonde zich voortdurend met jonkvr. v. d. Poll op den steiger, om van het fraaie schouwspel, dat het IJ bood, te genieten, en werd van de omliggende schepen voortdurend en geestdriftig toege juicht. De burgemeester, die niet op de boot, waarop de leden van den Kaad, den keizer tegenvoeren, aanwezig was, ging met een havenbootje de keizerlijke flotille te gemoet. De Koningin was gekleed in een zwart talie kleedje met wit borduursel en dito ceintuur. De Koningin-Regentes droeg haar gewone rouwkleederen. Te kwart over 1 uur viel het eerste schot door 50 andere gevolgd ten teeken dat de Keizerlijke vloot in aautockt was. De flotille werd voorafgegaan door de Ceres met de Raadsleden en de Amsterdam- sche vlag. Daarachter volgde het Keizerlijke jacht met de gele Keizerlijke vlag. Aan beide oevers werd door de talrijke schepen met de vlaggen gesalueerd en den Keizer luide toegejuicht, waar hij langs voer. Z. M. stond voorop het dek. De koning innen met gevolg waren intusschen op den stijger voor het paviljoen gekomen, waar zij door de Raadsleden met een driewerf hoera werden begroet. De burgemeester keerde naar het paviljoen terug. Een detachement matrozen legde de brug voor het keizerlijk jacht. De Duitsche rijksstandaard werd ge heschen. Te halftwee lag het jacht aan den stijger. De Keizer was gekleed in admiraalsuniform met de insignes van het grootkruis der Mili taire Willemsorde. De keizerin had in de hand een fraaie bouquet met de Nederlandsche kleuren. De keizerin omhelsde de Koningin-regentes zeer hartelijk en vervolgens de koningin. De keizer kuste H. M. de koningin-regen tes de hand en zoende daarna de koningin. Vervolgens werden de verschillende digni tarissen intusschen wederzijdsch voorgesteld. De begroeting was allerhartelijkst cn ge schiedde onder geestdriftvolle toejuiching van hen, die het konden zien. Bij het verschijnen van den Keizer ter inspectie van de troepen, speelde de muziek de Duitsche volkshymne „Heil dir im Sieger- kranz." De Keizer nam vervolgens onder luidruch tige toejuiching plaats in het met vier paar den bespannen rijtuig met H. M. de Koningin- Regentes, de Keizerin in een dergelijk rijtuig met de Koningin. Daarna volgden de ver schillende hofdignitarissen, de Duitsche en Hollandsche verdeeld in de verschillende rijtuigen. Bij den afrit begon het weder te dreigen. De stoet was voorafgegaan door een detachement huzaren en gesloten door een ander detachement. De ministers gingen niet mede naar het Paleis. Langs den weg door de Vorsten met hun gevolg gereden, heerschte overal de meest mogelijke geestdrift. De Keizer maakte met zijn hooge figuur een uitstekenden indruk. Eveneens de Keizerin die door haar innemend gelaat en slanke gestalte een vorstelijken indruk maakte. De Koningin wilde bij het instijgen van het rijtuig den keizer de eer laten van het eerst in te stappen. Z. M. bedankte echter hoffelijk voor die eer en plaatste zich links van H. M. De keizerin links van de ko ningin Wilhelmina. Twee uur! De in zijn blauwe uniform gestoken stalmeester kwam in vliegende vaart den Dam oprijden. Een doffe slag! De infanterie neemt een andere positie aan 't kanonschot bleek te zijn een loos alarm. Daar vliegt de heer Steenkamp 't plein op voor ieder een bewijs, dat de hooge stoet in aantocht is. Dof gonst 'tin de lucht; 't gonzen wordt duidelijker, helderder en lost zich op in een donderend hoerah! Vijf minuten over tweeEen escadron huzaren komt aan galoppeeren de Keizer volgt na eenige oogenblikken gezeten in 't rijtuig der Koningin-Regentes. Dan don dert 't, dan is 't een eindeloos gejuich, dan heerscht er, als Z. M. de hand aan den steek brengt, een enthousiasme, onbeschrijfelijk groot. Minzaam glimlachende laat Zijne Majesteit zich onder 't baldakijn den hofmaarschalk en andere personen voorstellendan verwijdert Keizer Wilhelm zich, om langs de zijde van de Nieuwe Kerk weer terug te komen over 't plein, aan 't hoofd van zijn gevolg. Do cavalerie staat vast, als gemetseld het gevest van den sabel bijna tegen de kin ge drukt, is ieder ruiter een standbeeld, dat on beweeglijk blijft als Zijne Majesteit hen mon stert en met de hand aan den steek hen groet. Men juicht en jubelt; dikke regendroppels vallen, doch niemand die er aan denkt, de hoeden worden iD de lucht gezwaaid, 't is een eindeloos hoera-geroep. De muziek doet eenige passen naar voren en maakt front voor 't Paleis. Do keizer ont vangen hebbende met het Heil der im Zie- gerkranz, wordt thans 't Wilhelmus gespeeld. De bekende balkondeur gaat open. Eerst verschijnt op het balkon onze jeug dige Koningindan Z. M. keizer Wilhelm, dan komen onze Koningin-Regentes en de Keizerin. Militairement groet Z. M; de Ko. ningin wuift met den zakdoekde Koningin- Regentes buigt. Dan rolt als een reusachtige donderslag de welkomstgroet van het volk de gasten te gemoet; glimlachend onderhoudt de Keizer zich met onze kleine Koningin en haar een arm biedende, betreden eerst do Kouiugtn- Regentes en de Koizerin, dan de Keizer en de kleine Koningin weder het Paleis. Zie liet vervolg in het bijvoegsel. Donderdag 9 Juli 's morgens om 10 uur, zal de gewone jaarlijksche prijsuit- deeling in de kapel van het Seminarie der Oud-Katholieken alhier, plaats heb ben. De alphabetische voordracht ter benoeming van een regent van het bur gerweeshuis, ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van mr. J. de Louter en voortdurende door het be danken van den heer J. Zandijk Jr., be staat uit de heeren dr. P. Groeneboom, A. H. Drijfhout van Hooff en P. Met- horst Jr. Ter vervulling van twee vacatures, wegens periodieke aftreding ontstaande in het college van regentessen van genoemd gesticht, bestaat zij lo. uit de dames Methorst-Steinbuch, Groene- boom-Stokhuijzen en Celosse Pistorius, en 2o. Jansen-Pusch, Lagerweij-Jansen en Hamers-van Beek. Ter vervulling van twee vacatures, wegens periodieke aftreding ontstaande in het college van regenten, uit de hee ren 1. A. J. Bos, mr. F. H. var, Persijn en mr. A. Stheeman en 2. J. P. G. Kok, C. M. M. Vermolen en mr. J. G. A. van Zijst. Programma van het op morgen, Zon dagavond, in „Amicitia" te geven Concert door het Stafmuziekcorps van het 5e regt. Inf. Kapelmeester de heer G. K. G. van Aken 1. Carmen-marsch, Bizet. 2. Ouverture ,,La Bohémienne," Balfe. 3. „Ich liebe Dick" concert walzer, Waldleuffel. 4. Fantasie fiber Lieder von Rob. Schumann Pr. Bichnese. 5. Ouverture Die lustigen Weiber von Windsor" O. Nicolaï. g Wilhelmus van Nassouwe Koraal 1483. „Rêverie" H. Vieuxlemps. 7. „Le Réveil du Lion" Grande Caprice Héroique de Koutskij. 8Fantasie nach inotiven der Oper „Stradella" von v. Flotow, Blumenlritt. Uit Siberië is te St. Petersburg aan- geknmen een Pool van Wilna, die 103 jaren oud is en Miselzki heet. Hij heeft in het groote leger van Napoleon I ge diend en was zelfs aide de camp van den keizer. Bij de Beresina werd hij ge vangen genomen, maar trad later in het Russische leger. In 1834 werd hij wegens zijn deelnemen aan den Poolschen op stand tot twintig jaren dwangarbeid in de goudmijnen van Siberië veroordeeld. In 1854 was zijn straftijd om en kon hij Siberië verlaten, waaraan hij nu pas gevolg heeft gegeven om naar zijne va derstad te gaan. De oude man werd indertijd door Na poleon I op het slagveld van Wagrain eigenhandig gedecoreerd. Woensdag heeft het te Brussel twee malen hard geonweerd, ten 8 ure 's mor geus en des namiddags ten 4 ure. Het eerste vooral heeft groote schade aange richt, daar de groote hagelsteenen, die er vielen, al de veldvruchten in den om trek verpletterden. De broeikasten van Hoeylaert hebben veel te lijden gehad. Op een trein, die van Namen kwam, wer den bijna al de ruiten verbrijzeld. Bij het onweer van 's namiddags is veel regen gevallen en de goten der huizen, hel wa ter niet kunnende bevatten, maakten elke kroonlijst tot een ontzaglijken waterval. De bliksem sloeg boomen omver, verbrij zelde telephoondraden, en richtte veel an dere schade aan. Brand werd gesticht te Papignies, te Waterloo, te Rhode-Saint- Cenèse, te Bassily bij Edingen, enz. Uit Bergen wordt ook een ontzaglijk on weer gemeld. De oogst van vlas en tabak, welke veel beloofde, kan als verloren be schouwd worden. Uit Lanklaar (Limburg) wordt gemeld, dat drie personen, die on der een boom schuilden, door den blik sem getroffen werden. Allen zijn gekwetst. Te Sint-Truien werden daken en oogst deerlijk gehavend. De kersenoogst vooral, waarvan de pluk voor de verzending naar Engeland begonnen was, heeft zeer veel geleden. De bliksem heeft te Doornik de St.-Margarethakerk erg beschadigd. De houten eeuw. Men heeft het te genwoordig zoover gebracht, dat men kleedingstukken kan maken, geschikt om door deftige lieden gedragen te worden, die de beste zijde niets toegeven in kleur, uiterlijk, zacht- en buigzaamheid en wel ker hoofdbestandeel hout is, scheikun dig gezuiverd hout eD anders niets. Hout in zijde te veranderen, gaat zeer eenvoudig toe. Hout beslaat hoofdzake lijk uit cellulose in een dun omhulsel van vezelige stoffen. Met behulp van groote slijpsteenen maalt men hout fijn deze steenen loopen met hun onderdeel door water, dat de vezels opneemt en afspoelt. Daarna worden die vezelstoffen langs scheikundigen weg opgelost en men verkrijgt aldus de zuivere cellulose, in den volsten zin des woords een „meisje voor alle werk." Van cellulose vervaar digt men papier, sieraden, nagemaakt elpenbeen, papieren boorden en tal van andere voorwerpen. Nu heeft de Fransche scheikundige Chardonnet kort geleden van cellulose kunstzijde gemaakt, die op de laatste wereldtentoonstelling te Parijs grooten en welverdienden roem ir.oogstte. De vor ming der zijden draden werd daar aan schouwelijk gemaakt in een grooten, ge- patenteerden toestel, dat er uitzag als eene worstmachine. Ter plaa'tse echter, waar bij de worst machine het gehakte vleesch voor den dag komt, had Chardonnet een beneden waarts gericht mondstuk aangebiacht, voorzien van zeer fijne openingen. Daar uit kwam de zijde als zeer fijne draden te voorschijn, die evenals natuurlijke zijde gehaspeld, geweven en geverfd woiden. Daar deze kunstzijde zeer goed verfstof fen opneemt, kan men daarbij de fraai ste en glansrijkste kleurnuances verkrij gen. Chardonnet had echter niet veel ge luk met zijne uitvinding, want zijne zijde was uiterst brandbaar, zoodat zulk een weefsel ongeloofelijk snel in vlammen opging. Later heeft hij dit gebrek ver holpen door de cellulose te drenken met een onbrandbaarmakend middel, dat zóó afdoend hielp, dat de Duitsche Rijksre- geering hem een vroeger daarop gewei gerd patent verleende. Daar Duitschlaud per jaar 2,871,900 kilo zijde ter waarde van 130 millioen Mark invoert, heeft dit patent wel eenige waarde. In de toekomst zullen wij ons kleeden in hout en houtstof; boord, manchetten, front, alles van cellulose. De echte elpen- beenen broche, de fraaie roode koralen halsketen, de als paarlemoer glinsteren de haarnaald, de knoopen met sierlijk door elkaar getrokken naamletters, de zijden kleederen onzer dames alles van cellulose! Doch daarmede houdt het rfog niet op; ook het rookeloos kruit en verschillende huiveringwekkende ontplofbare stoffen hebben tot grondstof evenzeer cellulose, zoowel als de nieuwe parelwitte tandln, die de Amerikaansche dentist aan zijne klanten als wall us of zelfs als echt ivoor slijt. Ja, wie weet, of ten slotte de persoon, dien we dezer dagen de verzuchting hoor den slaken„Ik wou, dat ze eens wat andere groenten uitvonden!" aan dit kan toor niet terecht komt. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT Gelet op art. 18 der wet van den 14. September 1866 (Staatsblad no. 138), houdende bepalingen betrekkelijk de IN KWARTIERING, enl. Doen te weten, dat de bij art. 17 dier wet bedoelde lijst door hen aange legd, in afschrift aan de bergplaats bij het Raadhuis aangeplakt is en gedurende veertien dagen, te rekenen van heden, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage ligt alle werkdagen van 10 tot 1 uur. Amersfoort, den 3 Juli 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, W. A. CROOCKEWIT, Weth. lo. Br. De Secretaris, W. L SCHELTUS. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN26 Junij Cornelis, z. van Cor nells Entrop en Martha van Plateringen. 27 Junij Rijndert, z. van Cornelis Koelemey en Gerdina Maria Barbara Huurdeman. Everarda, d. van Jan van Hoeijen en Eve- rarda Takkenkamp. 29 Junij Hermanus, z. van Henderik Meester en Katrijntje Berensen. Geertje, d. van Jacob Hendriks en Jan netje Helena Peeman. Juliannus Johan nes Hendrikus, z. van Arnoldus Stahli en Hendrika van den Broek. 30 Junij Anna, d. van Hendrikus van 't Hof en Sybrigje Siderius. Anna Catrina Margaretha, d. van Christoph Friedorich Singewald en Lam- bartha Johanna van Nus. 1 Julij Wilhel mina Maria, d. van Reinier Heeren en Cor nelia Hol. ONDERTROUWD: 25 Junij Anton Lode- wijk Christiaan ter Bruggen en Petronella Maria van Ittersum. 2 Julij Hendrik Verhoef en Gorritje van Keulen. GETROUWD1 Julij Jan Vetkamp en Alijda Koenen. OVERLEDEN25 Junij Elselina Catrina van Eijkelenburg, 21 d. 26 Junij Hendrik Bernardus Stol, 38 j. ongh. Gerarda Jo hanna Steenbeek, 3 j. 27 Junij Petrus Schimmel, 73 j. echtg. van Elisje Ederveen. 28 Junij Peter van Burgsteden, 44 j. echtg. van Maria Elisabeth Evers. Wil-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2