BUITENLANDSE!! OVERZICHT. Plaatselijke berichten. Naar de Zieolsche Ct. meldt, is de minister van waterstaat voornemens, een ingenieur (den heer Schroder van der Kolk) te belasten met het blijvend en uitsluitend toezicht op onze talrijke spoor wegbruggen. H. M. de Koningin-Regentes zal tusschen 6 en 12 Augustus met H. M. de Koningin haar voorgenomen bezoek bren gen aan de legerplaats bij Oldebroek. Door de officieren is aan HH. MM. een collation aangeboden. Bij dit bezoek zal door de bereden artillerie eene oefening in het vuur worden gehoudenvoorts zal er worden geschoten met het zware ves- tinggeschut, terwijl ten slotte dcor de officieren een Schitzeljacht zal worden gehouden. Onder den naam „Trouw aan Koning en Vaderland,het devies van het Metalen Kruis, is eene vereeni- ging gesticht, die zich ten doel stelt een ondersteuningsfonds in het leven te roe pen, ten bate van behoeftigen, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis of de Citadelmedaille. Onder de meer dan 80-jarigen, die in de dagen van 1830 en 1831 op de roep stem van hun Koning hun leven toonden veil te hebben voor het Vaderland, zijn er ongeveer 1400, die in zeer behoef tige omstandigheden verkeeren, die het eereteeken dragen op een in lompen ge hulde borst, die de hand, eenmaal de wapenen voerende, voor Oranje en Neder land, nu moeten uitsteken om een aal moes te vragen. Eenige weldenkende mannen, door om standigheden meer van nabij bekend ge worden met den nijpenden nood, waarin velen dezer braven verkeerden, sloegen de handen aan 't werk en stelden een on derzoek in naar den toestand der overigen en toen bleek hun, dat er, zooals wij zeiden, ruim 1400 behoeftig zijn en daaronder velen, die aan het noodigste gebrek hebben. Mag dat zoo blijven? Zal het weldadig Nederland doof blijven op de roepstem, die thans van Oost tot West, van Noord tot Zuid weerklinkt: «helpt ons met uwe gaven om de laatste, nog slechts weinige levensjaren dier mannen te verhelderen, om hen ter voldoening van de eereschuld, die Nederland aan hen heeft, te onder steunen en van het noodige te voorzien tot hun stoffelijk overschot ter ruste wordt gebracht?" De nobele gedachte, die tot de stich ting der vereeniging aanleiding gaf, vond weerklank in het hart van H. M. onze geëerbiedigde Koningin-Regentes, die zich volgaarne bereid verklauide als bescherm vrouw op te treden en die bij kon. be- oluit »<«JJ UtJIJ 29. JU II Lot l-iocifdbostuur machtigde eene algemeene collecte te houden. Draagt allen daarin bij, veel of weinig, naar gelang eigen omstandigheden dit gedoogen of gebieden, maar meteen blijmoedig hart en niet met de gedachte hoe weinig is genoeg, doch hoe veel kan ik doen? In onze gemeente zal de collecte ge houden worden op nader door ons bekend te maken datum, door eene commissie, die onze geachte burgemeester op ver zoek van het hoofdbestuur wel heeft wil len vormen. Wij vertrouwen, dat, als die heeren rondgaan in ons midden hun een goed onthaal moge te beurt vallen en zij een rijken oogst mogen doen toekomen aan den penningmeester van het hoofdestuur jhr. mr. J. E. Huydecoper van Nigte- vecht te Utrecht, bij wien allen, die in de collecte niet mochten kunnen bijdra gen, hunne giften ook rechtstreeks zen den kunnen. Moge onze gemeente een goed figuur maken onder hare zusteren in Neder land. De prins van Napels, kroonprins van Italië, is voornemens eerlang een officiëel bezoek aan Hare Majesteiten te brengen. „Ik kau uiet rusten," fluisterde hij. „Ik vreesde dat hij dood was, en dacht het daar om beter hem eerst nog eens te bezoeken, dan den geheelen nacht door die vrees ge kweld te worden. Heeit bij gesproken?" „Neen, maar ik verbeeld mij dat hij be wust is van hetgeen er rondom hem geschiedt." „Mag ik hem eens toesprekbn?" „Het kan geen kwaad of goed." Aynard naderde het bed, en zag zijn vriend aan, nam de machtelooze hand in de zijne, en bukte zich over hem heen met eene bijna vrouwelijke teederheid. „Kent gij mij, Ned?" zeide hij. „Zie eens of gij Hugh Aynard uiot meer kent?" Hierop wendde hij zich op eens tot Mrs Delancy, roepende „Hij heeft mijne hand gevoeld daar durf ik op zweren Waar is Dokter Day Met de hem eigeue drift, opgewonden als hij was, vloog hij do kamer uit eu ging naar de receptiezaal, waar Dokter Day zat met zijne armen op de tafel, en zijn hoofd in zijne armen verborgen. „Day, Day, wordt wakker!" „Wat is er?" zeide hij, met een zenuw- acluigen schrik, die hem geenszins eigen was, opspringende. „Ik slaap niet. Terug, Aynard, wat wilt gij? ik ben immers uw vriendI" „Ik wil ten minste niet dat gij mij als uw vijand beschouwen zult," riep Aynard. „Ik breng u goede tijding ten minste ik De Staatsspoor«Neemt u in acht voor den Staatsspoorweg!" schrijft een reiziger aan de Uaagsche Ct. Ten einde een deel van het reizigers- vervoer naar Zwitserland enz. tot zich te trekken, liet de Exploitatie-Maatschappij met 't begin van den zomerdienst ver kondigen, dat een prachtige bliksemtrein over Keulen was ingelegd, om half 4 uit Den Haag enz. en te Keulen aansluitende aan den nachttrein naar Basel van 10 u. 15 min. Reizigers mogen zich gewaarschuwd houden, dat die aansluiting volkomen on vertrouwbaar is. Vrijdagavond kwam die aansluitende trein met een half uur vertraging te Oberhausen aan, zonder dat er eenige reden voor oponthoud had be staan, en de reizigers vonden den trein naar Keulen Basel vertrokken, wat hun een vertraging van 12 a 24 uren in hun reis bezorgde! Reeds te Arnhem was men, zonder eenigen reden 20 minuten te laat. Wie zekei wil zijn, reize dus niet over Keulen, maar over BrusselLuxemburg. Uit Maastricht schrijft men Bij de onderzoekingen, die sedert eeni gen tijd vanwege de spoorwegmaatschappij «Grand Central Beige," in vereeniging met eene afdeeling genietroepen, in de nabijheid van Meerssen naar de oorzaken eener verzakking zijn ingesteld, is op eene diepte van 9 nieter eene ruime kamer van ongeveer 5 meter in 't vier kant ontdekt. Deze kamer is overwelft en gepleisterd, muren en gewelf zijn in Kurasteen. De vloer is bedekt met eene vrij dikke laag aangespoeld slib en drift- zand. 't Is bijna zonder twijfel, dat men de plaats gevonden heeft, waar eens de Belgo-Romaansche villa Herkenberg heeft gestaan, en dat men daaromtrent meer dere ontdekkingen te gemoet kan zien. Men schrijft uit MonnikendamHet aantal vreemdelingen, dat dezen zomer Marken bezocht, is niet zoo groot als andere jaren het geval pleegt te zijn. Op het eiland werd ons verzekerd, dat er nu niet meer dan 500 zijn geweest, terwijl er andeis wel 2500 komen. Toch gaat er geen dag voorbij, dat de tram geen vreemden hier brengt, die plan hebben Maiken en dikwijls ook het naburige visschersdorpje Volendam te bezoeken. Meestal zijn het Engelsche of Amerika nen, doch ook wel Franschen en Duit- schers. Hollanders echter komen hier weinig. Het zestig-jarig gedenkfeest van den Tiendaagschen Veldtocht werd Zondag te 's Gravenhage door ruim 300 dragers van het Metalen Kruis gevierd. De verdere dagen van liet verblijf van het Fransche eskader voor Kroonstad zijn een schier onafgebroken reeks van feesten geweest: de Russen waren in een toe- nemenden roes van geestdrift voor hun bezoekers, zoodat de Fransche matrozen aan den wal soms in lijfsgevaar verkeer den vanwege de al te broederlijke om helzingen. Alles op te noemen wat de gastheeren zoo al hebben uitgehaald, zou eentonig worden. Donderdag boden te St. Petersburg de artillerie-officieren den Admiraal Gervais en den overigen officie ren een feestmaal aan. Dat wedeikeerig op leger en vloot werd gedronken, spreekt vanzelf; Gervais wenschte het Russische leger toe dat het zich met nieuwe lau weren zou bedekken, wanneer God het riep tot verdediging des vaderlands. Zater dag gaven de Franschen een contra-partij op het admiraalschip de «Marengo", dat op een vernuftige manier tot balzaal was ingericht, en waar omstreeks 700 ge- noodigden zich te midden van decoratiëu en wapentropheëen bewogen. Over de politieke zijde van het vloot- bezoek blijven de couranten doorrede- neersn: wel een bewijs dat men er eigen- hoop dat het goede tijding is zijn be wustzijn is teruggekeerd." „Bij Delancy?" „Ja." „Wat heeft hij dan gezegd? Heeft hij iets gezegd? Hij zal zeker wel geijld hebben?" „Neen; maar hij kent mij; bij heeft zoo even mijne hand gedrukt dat zweer ik. Hij komt bij, Day." „Gij hadt mij eerder moeten roepen," zeide hij. Day ging naar boven en beval Aynard te blijven waar hij was, of naar zijne kamer te gaan, zoo hij zijn vriend niet op eens wilde dooden. Hij bleef buiten de deur der zieken kamer staan eu bedacht zich een oogenblik, toen hij binnentrad. Toen hij in de kamer trad naderde hij met statigen tred het lede- kaut, voelde de pols van Delancy, en men zou bijna gezegd hebben dat dezelfde strak ke blik bij den lijder weder terugkeerde. „Hij is geschokt, Mrs. Delancy," zeide hij, „eu gij hebt zeer onvoorzichtig gehan deld door anderen bij hem toe te laten, Niemand moet hier komen." „Zou dat dan kwaad kuuneu, mijnheer?" „Hij zou op eens, terwijl gij met hem spreekt, of zoo hij zelf trachtte te spreken, kunnen dood blijven," zeide Day. „Het is hem volstrekt noodig tot zijn herstel, nie mand te zien en niets te Bpreken. Zoo er nog de minste kans is op herstel, dan lijk niet veel van weet. De Times houdt vol, dat er een defensief verbond feitelijk is gesloten, al is ook de vorm eenigszins ongewoon: het concept en de memorie van toelichting, zoo wordt in een mededeeling uit St. Petersburg aan ge noemd blad beweerd, die de handtee- kening dragen van den Franschen Presi dent en van zijn ministers, zouden door Gervais zijn medegebracht, die ze in per soon den Czaar heeft overhandigd. In een afzonderlijk daartoe belegden Minis terraad moeten die stukken, door de Ministers van Buitenlandsche Zaken, van Oorlog en van Financiën ondersteund, door den Czaar zijn goedgekeurd. Zijn onderteekening zou eerst volgen, als de noodzakelijkheid blijkt. In Duitschland bejegent men deze din gen niet met onverschilligheideen ern stig blad, zooals de Kölnische Zeitung, noemt het dwaas, het gevaar te misken nen, waarmede de feitelijke toenadering tusschen de beide volken, die te zamen Duitschland omklemmen, dreigthet blad voegt er evenwel bij, dat Bismarck dit gevaar voorzien, en in het drievoudig verbond een krachtig afweringsmiddel geschapen heeft. De Franschen zijn niet minder in ver voering over het geluk bondgenooten te bezitten. De Russische gezant Von Mohi en- heim is met muziek en toespraken inge haald te Cauterets, waar hij eenigen lijd voor zijn gezondheid kwam doorbrengen. Te Cherbourg toonde de bevolking haar levendige sympathie in een feestelijk ont haal, bereid aan officieren en bemanning van een daar vertoevenden Russischen kruiser. De morganatische weduwe van den vorigen czaar, prinses Dolgorouki, werd bij haar vertrek uit Plombièry door een talrijke menigte, onder het geroep van «Leve Rusland gehuldigd. Toen de muziek de Marseillaise deed hooren, wier pen de Prinses en haar beide dochters bloemen uit het portier, roepende«Vive la France!" Over een week wordt het koninkje van Servië te Parijs verwacht,incognito, om bij zijn papa, en koning Milan, eenigen tijd door te brengen, 't Zal voor den vader een afwisseling zijn in de reeks van niet altijd onberispelijke vermaken, waaraan deze zich in de Fransche hoofd stad overgeeft. Te Berlijn zijn bedriegerijen gepleegd bij de Deutsche Bank, door een ambte naar die op naam der bank en in samen werking met een makelaar verbintenissen in roebelnoten aanging die de bank nu verplicht is gestand te doen, waardoor zij een verlies lijdt van meer dan een millioen mark. De naam van dien beambte is Frank, hij was reeds 15 jaren bij de Bank werkzaam en genoot het volle ver- frouwoir- Zijn verleider, de beursmake laar Schwieger, vroeger directeur van de Berliner Hondels-Gesellschaft, heeft in 18S2 aan deze instelling eveneens door speculatiën a la hausse in roebelnoten een schat berokkend van 7 millioen mark. Beladen met Schulden en met den vloek der aandeelhouders, moest hij zijn betrekking opgeven, en het was slechts aan de grootmoedigheid van het Beurs- besluur te danken, dat hij zich een be staan kon verzekeren als makelaar. In roebelnoten bleef hij geregeld werken. Toen verleden jaar de roebelkoers omhoog ging, won hij ontzaglijke sommen, maar reeds de daling tot 215 mark deed zijn winst verloren gaan. Frank stond reeds lar.g met hem in betrekking; met hun tweëen hebben zij menige winst gedeeld. Toen de jongste daling der roebelkoersen groote verliezen veroorzaakte, wilde Schwieger deze trachten goed te maken door voort te gaan met koopen. Bij de algemeene afrekening betreffende de ulti- mo-engagementen werd het bedrog ont dekt. Schwieger is aangehouden, Frank is op de vlucht. De Deutsche Bank neemt het geheele bedrag van 5'/, millioen roe bels voor haar rekening tegen contant geld en laat het terstond weder verkoopen. Twee der meest bekende leiders van de Iersch-nationale partij, de Afgevaar- vernietigt gij die door uwe achteloosheid." „Maar, mijnheer, er is immers geen hoop meer dat hebt gij zelf gezegd." „Ik heb u gezegd op het ergste voorbereid te zijn, want de kansen staan zeer slecht en ik geloof niet dat hij er doorworstelen zal; e.i toch, al is men er op voorbereid, en al bestaat er weinig of geen hoop, dan moet men daarom don lijder uiet veronachtzamen." Hem veronachtzameuEn Mrs. Delancy dacbt aan de'woorden der huishondster." „Ik zal het overige van den nacht hier waken," zeide Day, „dan kan niet de min ste beweging van mijn ouden vriend mij ont gaan." „Dat is misschien het beste." Hij trok een stoel bij den haard, waar een zacht vuur brandde, ging er bij zitten, eu zag na eenigen tijd achter zich om naar Mrs. Delancy. „Ga naar uwe kamer, mevrouw, eu tracht zelve een weinig te rusten. Gij zult wel zeer afgemat zijn. Gij hebt rust noodig, anders vrees ik dat ook gij ziek zult worden." „Ik heb geen rust noodig." „Morgen wanneer uwe hulp van het hoog ste belang zal zijn, zult gij er uiet toe in staat zijn, lieve mevrouw," zeide Day „en het is volstrekt niet noodig dat wij beiden waken zouden." „Ik verlaat hem van nacht niet." zeide Mrs. Delancy op stelligen toon. digden Dillon en O'Brien, zijn dezer dagen uit de gevangenis te Galw3y ontslagen, na hun straf wegens aanzetting tot oproer te hebben ondergaan. Onmiddellijk kozen zij, bij de beantwoording van een hun aangeboden adres van gelukwensching, met de meeste beslistheid partij tegen Parnell. De eerste neemt weldra de leiding der anti-Parnellisten op. Zaterdagmiddag is de «Hohenzollern," met Keizer Wilhelm aan boord, te Dront- heim aangekomen. De gevolgen van het ongeval, dat Z. M. onlangs trof, zijn nagenoeg geheel verdwenen. Een öitnoo- diging om Helgoland opnieuw te bezoeken bij gelegenheid dat de eerste steen zal gelegd worden van een gedenkteeken ter herinnering aan de vereeniging van Hel goland met het Duitsche Rijk, is door den Keizer niet aangenomen. Vrijdagavond ving in het oude Zwit- sersche stadje Schwijz, bekoorlijk gelegen nabij het Vierwaldstadtermeer, het groote nationale feest aan ter herdenking van de grondvesting van het Zwitsersch eed genootschap, vóór zes eeuwen. Te half- acht gaf het klokgelui van den toren op het Schwijzer raadhuis het sein, dal de feestviering zou beginnen; oogenblikke- lijk brachten alle torenklokken in het geheele land het teeken verder. Kort te voren waren te Schwijz de vertegenwoor digers der Bondsregeering en afgevaar digden uit alle kantons aangekomen. On gelukkig regende het bij stroomen, zoo dat de fraaie versieringen in alle steden en dorpen aan het meer niet weinig te lijden hadden. Toch zijn er een aantal bezoekers uit alle deelen des lands, ook uit het buitenland, samengestroomd. Over de feestviering wordt aan de N. R. Ct. gemeld Somtijds vormde de optocht slechts een langen slinger van opgestoken para plu's, waarin alleen de raadsbedienden der afzonderlijke kantons in hun veel kleurige oude kostuums een even bonte als origineele afwisseling brachten. Na een tocht door de stad volgde de kerke lijke inzegening in de katholieke hoofd kerk door den uit Rome gekomen kapelaan der Zwitsersche garde van den Paus, den uit Schwijz geboortigen Jezuïtenpater Marty. Intusschen had zich het weder in zoo ver verbeterd, dat de feestviering in de open lucht op de groote Alpenweide voortgang kon hebben. Op den achter grond stor.d de rijk versierde feesttent, die achtduizend personen kon bevatten. De President van den Bond Welti hield een schoone feestrede die veel bijval vond. Des namiddags had onder afwisseling van regen en zonneschijn het uitnemend geslaagde feestspel plaats, waartoe circa 600 personen uit de bevolking der naaste omgeving medewerkten en dat rijk aan afwisseling was. In prachtige levende beelden werden de hoofdmomenten uit de geschiedenis en sage van Zwitserland voorgesteld, zooals het schot van Wilhelm Teil, de eed op den Rütli, de veldslagen bij Morgarten en Murten, kortom alle groote gebeurtenissen in Zwitserland van het jaar 1291 tot op onze dagen. Een stormachtige uiting van geestdrift wekte het slotbeeld, toen namelijk onder feeste lijk gezang alle medewerkenden zich op het tooneel rangschikten tot een kolos sale groep, knielende aan de voeten van een groot standbeeld van moeder Helvetia. Zaterdagavond werden op alle hooge bergtoppen vreugdevuren aangestoken. H. M. de Koningin der Belgen werd Maandagavond te Spa door een zenuw toeval getroffen, dat een uur aanhield. In allerijl werd de Koning uit Ostende ontboden; ook liet men, het ergste duch tende, een geestelijke komen. In den loop van den nacht verklaarden de doc toren dat het gevaar was geweken, en sedert houdt de beterschap aan. „Zoo als gij dan wilt." Hij zag haar eenige oogenblikken aan en daarop keerde hij zich oin, bukte voorover en strekte zijne blanke hand uit naar het vuur, in welke houding hij eenigen tijd bleef zitten, tot dat de twaalf slagen der klok op het portaal hem uit zijne schijubare verdoo- ving wekten. Hij zag om eu bemerkte hoe Mrs. Delancy met hare gevouwen handen in haren schoot, met al de uitdrukking der moederlijke liefde op het gelaat, haren zoon nog zat aan te staren, en dat de oogen van den zoon op hem gevestigd waren, terwijl hij daar zathet was wel zoo, daarvan hield hij zich overtuigd, want die oogen werden al grooter en grooter en afschuw sprak er uit, zoodat de dokter dien bhk niet langer kon verdragen, maar zich moest omkeeren en andermaal zich voorover buigen naar het vuur. Mrs. Delancy had ook die verandering be speurd en zeide „Wat is er, Edmund? Verlangt gij iets, mijn kind?" „Ja." „Dokter, hij spreekt," riep de moeder, naar den geneesheer omziende. Hij zeide, ..ja." „Hebt gij hier niet iets opwekkends een weinig brandewijn met water, zoo hij dat gebruiken kon." „Hier is het, mijnheer." Bij de gisteren 4 Augustus gehou den herstemming ter verkiezing van 2 leden voor den gemeenteraad zijn uitge bracht 503 stemmen waarvan 23 van onwaarde; hiervan verkregen de heeren Mr. J. HEYLIGERS 250, F. W. J. H. TENGBERGEN 235, M. F. W. J. de Jong 223 en J. Sinnige 177 St., zoodat beide eerstgenoemde heeren gekozen zijn. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck werd mede gisteren een verkiezing gehouden van een lid voor de Provinciale Staten. Uit gebracht werden 1389 stemmen waar van 11 van onwaarde, zoodat de vol strekte meerderheid 690 stemmen be droeg. Hiervan verkregen de heeren Mr. F. D. graaf SCHIMMELPENNINCK 692 en Mr. H. J. H. Baron van Boetzelaer 611, A, M. Tromp van Holst 51, terwijl op verschillende andere heeren nog enkele stemmen waren uitgebracht. Onze tegen woordige burgemeester zal dus de plaats van zijn voorganger in de Provinciale Staten innemen. Zondag 2 Aug. j.l. werd de ver jaardag van H. M. de Koningin-regentes alhier op de gebruikelijke wijze herdacht, door het bespelen van het carillon en het uitsteken der vlaggen van de open bare gebouwen. Ook vele particuliere woningen prijkten met het nationale dundoek. Des namiddags werd door het garnizoen groote parade gehouden, ge commandeerd door den luit.-kol. Putman Cramer, terwijl de troepen door den garnizoens-commandant kolonel Bannier werden geïnspecteerd. Tweemaal werd voor ZHEdGestr. gedefileerd. De houding der troepen was kranig en het geheel leverde een schitterend militair schouw spel op. Maandagavond te half acht werden de ingezetenen opgeschrikt door brand alarm. Uit het tabakspakhuis der firma Herschel aan de Korte Gracht alhier steeg een zware rookkolom, die door den wind uiteengedreven zich weldra in de aangrenzende straten verspreidde. Door het spoedig aanrukken der brandweer, geholpen door eenige brandkranen der waterleiding, wist men de weldra uit slaande vlammen spoedig te beteugelen, zoodat men te half elf de brand reeds volkomen meester was. Blijkens! achterstaande advertentie zullen de Maandelijksche Zendingsbid stonden in het gebouw Volksheil a. s. Maandag 10 Aug. worden hervat. Naar wij vernemen worden van Vrijdag 14 Aug. af ook de wekelijksche Bijbellezin gen weder gehouden. Tot deurwaarder bij de belastingen alhier is benoemd de heer K. Knauff. Bij de j.l. Zaterdag te Amsterdam gehouden internationale wielerwedstrij den werd in den nieuwelingswedstrijd op hooge tweewielers, afstand 2000 me ter, de le prijs behaald door onzen stadgenoot den heer A. Eysink. 337ste SX.1 VTS I,OTIIlil.1 Tweede klasse. Trekking van 3 en 4 Aug. (1000 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 30 808 840 5844 5871 7852 7858 7874 7877 7919 8941 8952 8966 8989 10556 10591 17808 17814 17847 17855 17863 17872 18946 20356 20359 20385 en 20394. Te zamen 26 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 56, 17-20, 31 Aug. 1—3, 14—17. 22—25, 29, 30 Sept. en 610 Oct. Doorgefoerneerde en klassikale loten zijn nog verkrijgbaar. Hij stoud op, nam het glas, bleef er eenige oogenblikken medo in de hand staan, met zijn rug naar Mrs. Delancy gekeerd, en boog zich toen over den patient, die zijne lippen samenklemde en zijne oogen sloot. „Kan hij het niet tot zich nemen, dok ter?" vraagde de moeder. „Hij ligt weder in eene flauwte. Een waaier, spoedig." ,,Ik heb er wel een iu mijne slaapka mer," zeide Mrs. Delancy. „Kunt gij deze courant niet voor het oogenblik gebruiken ,.Ja, voor het oogeublik; maar de waaier, als het u belieft. Spoedig." Mrs. Delancy verliet ijlings de kamer en dacht niet aan de waarschuwing, die Mrs. Holmes haar gegeven had. Toen zij de deur achter zich gesloten had, raakte Day de hand van den verslagene aan en bukte zich driftig over hem heen. „Delancy," sprak hij op gejaagden toon, „hoor mij aan." Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2